gdm master - en to gd translation catalogue (88 entries)

en: _Refresh
gd: _Ath-nuadhaich

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: C_onnect
gd: _Ceangail

en: Select System
gd: Tagh siostam

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
gd: XDMCP: Cha deach leinn bufair XDMCP a chruthachadh!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
gd: XDMCP: Cha deach leinn am bann-cinn XDMCP a leughadh!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
gd: XDMCP: Tionndadh ceàrr de XDMCP!

en: XDMCP: Unable to parse address
gd: XDMCP: Cha ghabh an seòladh a pharsadh

en: /dev/urandom is not a character device
gd: Chan eil /dev/urandom ’na uidheam caractair

en: Could not identify the current session.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an seisean làithreach aithneachadh.

en: Could not identify the current seat.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-àite-suidhe làithreach aithneachadh.

en: The system is unable to determine whether to switch to an existing login screen or start up a new login screen.
gd: Chan urrainn dhan t-siostam aithneachadh am bu chòir dha leum a ghearradh gu sgrìn clàraidh a-steach làithreach no an tòisicheadh e air tè ùr.

en: The system is unable to start up a new login screen.
gd: Chan urrainn dhan t-siostam sgrìn clàraidh a-steach ùr a chur gu dol.

en: could not find user “%s” on system
gd: cha deach an cleachdaiche “%s” a lorg air an t-siostam

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am frithealaiche X (seo an eadar-aghaidh grafaigeach agad) a thòiseachadh ri linn mearachd taobh a-staigh. Cuir fios gu rianaire an t-siostaim agad no thoir sùil air a’ syslog agad gus an trioblaid a sgrùdadh. Thèid an t-uidheam-taisbeanaidh seo a chur à comas san eadar-àm. Tòisich GDM às ùr nuair a bhios an duilgheadas air a chàradh.

en: No display available
gd: Chan eil uidheam-taisbeanaidh ri fhaighinn

en: No session available
gd: Chan eil seisean ri fhaighinn

en: Chooser session unavailable
gd: Chan eil seisean taghaidh ri fhaighinn

en: Can only be called before user is logged in
gd: Cha ghabh seo a ghairm ach mus do rinn cleachdaiche clàradh a-steach

en: Caller not GDM
gd: Cha deach seo a ghairm le GDM

en: Unable to open private communication channel
gd: Cha deach leinn sianail conaltraidh phrìobhaideach fhosgladh

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
gd: Bha frithealaiche gu bhith sìoladh leis a’ chleachdaiche %s ach chan eil an cleachdaiche seo ann

en: Couldn’t set groupid to %d
gd: Cha deach leinn groupid a shuidheachadh air %d

en: initgroups () failed for %s
gd: Dh’fhàillig le initgroups () airson %s

en: Couldn’t set userid to %d
gd: Cha deach leinn userid a shuidheachadh air %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
gd: %s: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle loga airson an uidheim thaisbeanaidh %s fhosgladh!

en: %s: Error setting %s to %s
gd: %s: Mearachd a’ suidheachadh %s air %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
gd: %s: Cha b’ urrainn duinn prìomhachas an fhrithealaiche a shuidheachadh air %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
gd: %s: Àithne frithealaiche fhalamh airson an uidheim thaisbeanaidh %s

en: Username
gd: Ainm-cleachdaiche

en: The username
gd: Ainm a’ chleachdaiche

en: Hostname
gd: Ainm-òstair

en: The hostname
gd: Ainm an òstair

en: Display Device
gd: Uidheam taisbeanaidh

en: The display device
gd: An t-uidheam taisbeanaidh

en: Could not create authentication helper process
gd: Cha b’ urrainn dhuinn pròiseas taice airson an dearbhaidh a chruthachadh

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
gd: Chaidh crìochan ùine a thoirt dhan chunntas agad a tha air falbh ort a-nis.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
gd: Tha sinn duilich ach cha do dh’obraich sin. Am feuch thu ris a-rithist?

en: Username:
gd: Ainm-cleachdaiche:

en: no user account available
gd: chan eil cunntas cleachdaiche ri làimh

en: Unable to change to user
gd: Chan urrainn dhuinn leum a ghearradh dhan chleachdaiche

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
gd: Lòinsear sheiseanan Wayland aig manaidsear uidheaman taisbeanaidh GNOME

en: Could not create socket!
gd: Cha b’ urrainn dhuinn socaid a chruthachadh!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
gd: Ruith am prògram tro sgriobt pasgaidh /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
gd: Èist ri socaid TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
gd: Lòinsear sheiseanan X aig manaidsear uidheaman taisbeanaidh GNOME

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
gd: Cha ghabh sgrìobhadh san fhaidhle PID %s: dh’fhaoidte gu bheil an rùm air an diosga ro ghann: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
gd: Dh’fhàillig le cruthachadh ran once marker dir %s: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
gd: Dh’fhàillig le cruthachadh LogDir %s: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
gd: Cha ghabh an cleachdaiche GDM “%s” a lorg. A’ sgur dheth!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
gd: Cha bu chòir dhan chleachdaiche GDM a bhith ’na root. A’ sgur dheth!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
gd: Cha ghabh am buidheann GDM “%s” a lorg. A’ sgur dheth!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
gd: Cha bu chòir dhan bhuidheann GDM a bhith ’na root. A’ sgur dheth!

en: Make all warnings fatal
gd: Dèan gach rabhadh marbhtach

en: Exit after a time (for debugging)
gd: Fàg an ceann greis (a chùm dì-bhugachaidh)

en: Print GDM version
gd: Seall an tionndadh de GDM

en: GNOME Display Manager
gd: Manaidsear uidheaman taisbeanaidh GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
gd: Chan urrainn ach dhan chleachdaiche a bhios ’na root GDM a ruith

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
gd: Obraiche sheiseanan aig manaidsear uidheaman taisbeanaidh GNOME

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
gd: Co dhiubh am bi leughadairean luirg-mheòir ceadaichte airson clàradh a-steach gus nach bi

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
gd: Gabhaidh roghainn a chur ris an sgrìn clàraidh a-steach gum faod cleachdaichean a chlàraich an lorgan-meòir na lorgan ud a chleachdadh gus clàradh a-steach.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
gd: Co dhiubh am bi leughadairean smartcard ceadaichte gus clàradh a-steach gus nach bi

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
gd: Gabhaidh roghainn a chur ris an sgrìn clàraidh a-steach gum faod cleachdaichean aig a bheil smartcard an smartcard aca a chleachdadh gus clàradh a-steach.

en: Whether or not to allow passwords for login
gd: Co dhiubh am bi faclan-faire ceadaichte gus clàradh a-steach gus nach bi

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
gd: Gabhaidh an sgrìn clàraidh a-steach rèiteachadh ach nach ceadaich i dearbhadh le facal-faire ’s gun doir i air a’ chleachdaiche clàradh a-steach le lorg-meòir no smartcard.

en: Path to small image at top of user list
gd: Slighe dhan dhealbh bheag air bàrr liosta nan cleachdaichean

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
gd: Gabhaidh roghainn a chur ris an sgrìn clàraidh a-steach gun seall e dealbh beag a leigeas le rianairean an t-siostaim ’s le sgaoilidhean an suaicheantas a nochdadh.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
gd: Gabhaidh roghainn a chur ris an sgrìn clàraidh a-steach èiginneach gun seall e dealbh beag a leigeas le rianairean an t-siostaim ’s le sgaoilidhean an suaicheantas a nochdadh.

en: Avoid showing user list
gd: Na nochd liosta nan cleachdaichean

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
gd: Nochdaidh an sgrìn clàraidh a-steach liosta dhe na cleachdaichean a dh’fhaodas clàradh a-steach a ghnàth. Gabhaidh an roghainn seo a chur dheth ach nach nochd liosta nan cleachdaichean.

en: Enable showing the banner message
gd: Seall teachdaireachd na brataich

en: Set to true to show the banner message text.
gd: Suidhich seo air “true” ach an nochd teacsa na brataich.

en: Banner message text
gd: Teacsa na brataich

en: Text banner message to show in the login window.
gd: Teacsa na brataich a nochdas air uinneag a’ chlàraidh a-steach.

en: Disable showing the restart buttons
gd: Cuir na putanan ath-thòiseachaidh à comas

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
gd: Ma tha seo air “true”, cha nochd na putanan ath-thòiseachaidh air uinneag a’ chlàraidh a-steach.

en: Number of allowed authentication failures
gd: Cò mheud turas a dh’fhaodas dearbhadh fhàilligeadh

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
gd: An t-uiread de thursan a dh’fhaodas cleachdaiche an dearbhadh fheuchainn mus dèid a leigeil seachad ’s a thilleadh gu taghadh a’ chleachdaiche.

en: Unable to create transient display:
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-uidheam-taisbeanaidh sealach a cruthachadh:

en: Unable to activate session:
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an t-seisean a ghnìomhachadh:

en: Only the VERSION command is supported
gd: Cha chuirear taic ach ris an àithne VERSION

en: COMMAND
gd: ÀITHNE

en: Ignored — retained for compatibility
gd: Chaidh a leigeil seachad  – chan eil seo ann ach a chùm co-chòrdalachd

en: Debugging output
gd: Às-chur an dì-bhugachaidh

en: Version of this application
gd: Tionndadh na h-aplacaid seo

note: Option parsing
en: — New GDM login
gd: – Clàradh a-steach GDM ùr

en: Screenshot taken
gd: Chaidh an glacadh-sgrìn a thogail

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
gd: Tog dealbh dhen sgrìn
