gdm2 0 - en to hr translation catalogue (95 entries)

en: _Refresh
hr: _Osvježi

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: C_onnect
hr: P_oveži se

en: Select System
hr: Odaberi sustav

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
hr: XDMCP: Ne može stvoriti XDMCP međuspremnik!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
hr: XDMCP: Ne može čitati XDMCP zaglavlje!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
hr: XDMCP: Neispravna XDMCP inačica!

en: XDMCP: Unable to parse address
hr: XDMCP: Nemoguća obrada adrese

en: /dev/urandom is not a character device
hr: /dev/urandom nije znakovni uređaj

en: Could not identify the current session:
hr: Nemoguće otkrivanje trenutne sesije:

en: Could not identify the current seat.
hr: Nemoguće identificirati trenutno sjedište.

en: Could not find user “%s” on system
hr: Nemoguće je pronaći korisnika "%s" na sustavu

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
hr: Nemoguće pokretanje X poslužitelja (vaše grafičko okruženje) zbog unutrašnje greške. Kontaktirajte svojeg administratora sustava ili provjerite vaš zapis sustava u svrhu dijagnosticiranja problema. U međuvremenu ovaj zaslon biti će onemogućen. Ponovno pokrenite GDM kada problem ispravite.

en: No display available
hr: Nema dostupnog zaslona

en: No session available
hr: Nema dostupne sesije

en: Chooser session unavailable
hr: Nedostupan odabiratelj sesije

en: Can only be called before user is logged in
hr: Može se jedino pozvati prije nego što se korisnik prijavi

en: Caller not GDM
hr: Pozivatelj nije GDM

en: Unable to open private communication channel
hr: Nemoguće otvaranje privatno kanala komunikacije

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
hr: Poslužitelj je stvorio korisnika %s, ali taj korisnik ne postoji

en: Couldn’t set groupid to %d
hr: Nemoguće postavljanje id grupe na %d

en: initgroups () failed for %s
hr: pokretanje grupe () nije uspjelo za %s

en: Couldn’t set userid to %d
hr: Nemoguće postavljanje id korisnika na %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
hr: %s: Nemoguće otvaranje datoteke zapisa za zaslon %s!

en: %s: Error setting %s to %s
hr: %s: Greška pri postavljanju %s na %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
hr: %s: Prioritet poslužitelja se ne može postaviti na %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
hr: %s: Prazna komanda poslužitelja za zaslon %s

en: Username
hr: Korisničko ime

en: The username
hr: Korisničko ime

en: Hostname
hr: Naziv računala

en: The hostname
hr: Naziv računala

en: Display Device
hr: Uređaj zaslona

en: The display device
hr: Uređaj zaslona

en: Could not create authentication helper process
hr: Nemoguće stvaranje procesa pomoći ovjere

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
hr: Dosegli ste najviše dopuštenih pokušaja ovjere lozinkom, pokušajte drugim načinom

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
hr: Dosegli ste najviše dopuštenih automatskih pokušaja ovjere lozinkom, pokušajte drugim načinom

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
hr: Dosegli ste najviše dopuštenih pokušaja ovjere otiskom, pokušajte drugim načinom

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
hr: Dosegli ste najviše dopuštenih pokušaja ovjere pametnom karticom, pokušajte drugim načinom

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
hr: Dosegli ste najviše dopuštenih pokušaja ovjere, pokušajte drugim načinom

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
hr: Nažalost, ovjera lozinkom ne radi. Pokušajte ponovno.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
hr: Nažalost, automatska prijava ne radi. Pokušajte ponovno.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
hr: Nažalost, ovjera otiskom ne radi. Pokušajte ponovno.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
hr: Nažalost, ovjera pametnom karticom ne radi. Pokušajte ponovno.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
hr: Nažalost, to ne radi. Pokušajte ponovno.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
hr: Vašem računu dano je vremensko ograničenje koje je sada isteklo.

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: no user account available
hr: nema dostupnih korisničkih računa

en: Unable to change to user
hr: Nemoguća promjena korisnika

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
hr: GNOME Upravitelj zaslona pokretanja wayland sesije

en: Could not create socket!
hr: Nemoguće stvaranje priključnice!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
hr: Pokreni program putem /etc/gdm/Xsession zaštitne skripte

en: Listen on TCP socket
hr: Slušaj na TCP priključnici

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
hr: GNOME Upravitelj zaslona pokretanja X sesije

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
hr: Nemoguće zapisivanje PID datoteke %s, možda nema više slobodnog prostora na disku: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
hr: Neuspješno stvaranje direktorija određenog za jedno pokretanje %s: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
hr: Neuspješno stvaranje direktorija zapisa %s': %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
hr: Nemoguće je pronaći GDM korisnika ”%s”. Prekidam!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
hr: GDM korisnik ne može biti korijenski korisnik. Prekidam!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
hr: Nemoguće je pronaći GDM grupu ”%s”. Prekidam!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
hr: GDM grupa ne može imati korijenske ovlasti. Prekidam!

en: Make all warnings fatal
hr: Učini sva upozorenja opasnima

en: Exit after a time (for debugging)
hr: Izađi nakon određenog vremena (u svrhu otklanjanja grešaka)

en: Print GDM version
hr: Ispiši GDM inačicu

en: GNOME Display Manager
hr: GNOME Upravitelj zaslona

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
hr: Samo korijenski korisnik može pokretati GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
hr: GNOME Upravitelj zaslona rad sesije

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
hr: Treba li dopustiti čitačima otisaka prijavu

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
hr: Zaslon prijave može po izboru dopustiti korisnicima koji su pohranili svoje otiske da se prijave pomoću tih otiska.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
hr: Treba li dopustiti čitačima pametnih kartica prijavu

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
hr: Zaslon prijave može po izboru dopustiti korisnicima koji imaju pametnu karticu da se prijave pomoću te kartice.

en: Whether or not to allow passwords for login
hr: Treba li dopustiti prijavu pomoću lozinke

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
hr: Zaslon prijave može se podesiti da onemogući ovjeru lozinkom, prisiljavajući korisnika da koristi pametnu karticu ili otisak za ovjeru.

en: Path to small image at top of user list
hr: Putanja ili mala slika na vrhu popisa korisnika

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
hr: Zaslon prijave može neobavezno prikazati malu sliku kako bi omogućio administratoru stranice i distributerima način prikaza brendiranja.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
hr: Pomoćni zaslon prijave može neobavezno prikazati malu sliku kako bi omogućio administratoru stranice i distributerima način prikaza brendiranja.

en: Avoid showing user list
hr: Izbjegavaj prikaz popisa korisnika

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
hr: Zaslon prijave uobičajeno prikazuje popis dostupnih korisnika za prijavu. Ova postavka se može podesiti da se ne prikazuje popis korisnika.

en: Enable showing the banner message
hr: Omogući prikazivanje poruka transparenta

en: Set to true to show the banner message text.
hr: Postavite na 'true' za prikaz teksta poruka transparenta.

en: Banner message text
hr: Tekst poruke transparenta

en: Text banner message to show in the login window.
hr: Poruka transparenta koja će se prikazati u prozoru prijave.

en: Disable showing the restart buttons
hr: Onemogući prikazivanje tipke ponovnog pokretanja

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
hr: Postavite na 'true' za onemogućavanje tipke ponovnog pokretanja u prozoru prijave.

en: Number of allowed authentication failures
hr: Broj dopuštenih neuspjeha ovjere

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
hr: Broj dopuštenih puta pokušaja ovjere korisnika, prije odustajanja i vraćanja natrag na odabir korisnika.

en: Unable to create transient display:
hr: Nemoguće stvaranje prolaznog zaslona:

en: Unable to activate session:
hr: Nemoguće aktiviranje sesije:

en: Only the VERSION command is supported
hr: Samo naredba INAČICE je dopuštena

en: COMMAND
hr: NAREDBA

en: Ignored — retained for compatibility
hr: Zanemareno — opozvano zbog kompabilnosti

en: Debugging output
hr: Izlaz otklanjanja greške

en: Version of this application
hr: Inačica ove aplikacije

note: Option parsing
en: — New GDM login
hr: — Nova GDM prijava

en: Screenshot taken
hr: Zaslon uslikan

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
hr: Uslikaj sliku zaslona
