gdm master - en to hu translation catalogue (149 entries)

en: _Refresh
hu: _Frissítés

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: C_onnect
hu: _Kapcsolódás

en: Select System
hu: Válasszon rendszert

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
hu: XDMCP: Nem hozható létre XDMCP puffer!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
hu: XDMCP: Nem olvasható az XDMCP fejléc!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
hu: XDMCP: Nem megfelelő XDMCP verzió!

en: XDMCP: Unable to parse address
hu: XDMCP: A cím feldolgozása nem sikerült

en: /dev/urandom is not a character device
hu: a /dev/urandom nem karakteres eszköz

en: Unable to create transient display:
hu: Nem hozható létre átmeneti kijelző:

en: Could not identify the current session:
hu: Nem sikerült azonosítani a jelenlegi munkamenetet:

en: Could not identify the current seat.
hu: A jelenlegi hely nem azonosítható.

en: Could not find user “%s” on system
hu: Nem található „%s” nevű felhasználó a rendszeren

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
hu: Belső hiba miatt nem indítható el az X kiszolgáló (a grafikus felület). Értesítse a rendszergazdát, vagy ellenőrizze a rendszernaplót. Addig ez a képernyő ki lesz kapcsolva. Indítsa újra a GDM-et, ha a probléma megoldódott.

en: No display available
hu: Nem érhető el képernyő

en: No session available
hu: Nem érhető el munkamenet

en: Chooser session unavailable
hu: Választó munkamenet nem érhető el

en: Can only be called before user is logged in
hu: Csak a felhasználó bejelentkezése előtt hívható

en: Caller not GDM
hu: A hívó nem a GDM

en: Unable to open private communication channel
hu: Nem sikerült megnyitni a személyes kommunikációs csatornát

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
hu: A kiszolgálót a(z) %s felhasználónak kellene indítania, de ez a felhasználó nem létezik

en: Couldn’t set groupid to %d
hu: Nem sikerült a csoportazonosítót %d értékre beállítani

en: initgroups () failed for %s
hu: az initgroups () meghiúsult a következőhöz: %s

en: Couldn’t set userid to %d
hu: Nem sikerült a felhasználói azonosítót %d értékre beállítani

en: %s: Could not open log file for display %s!
hu: %s: Nem nyitható meg a(z) %s képernyőhöz tartozó naplófájl!

en: %s: Error setting %s to %s
hu: %s: Hiba a(z) %s beállítása közben a következőre: %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
hu: %s: A kiszolgáló prioritása nem állítható be %d értékre: %s

en: %s: Empty server command for display %s
hu: %s: Üres kiszolgáló parancs a(z) %s képernyőre

en: Username
hu: Felhasználónév

en: The username
hu: A felhasználónév

en: Hostname
hu: Gépnév

en: The hostname
hu: A gépnév

en: Display Device
hu: Képernyő

en: The display device
hu: A képernyő

en: Could not create authentication helper process
hu: Nem hozható létre a hitelesítési segédfolyamat

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
hu: Elérte a jelszavas hitelesítési próbálkozások korlátját, próbálkozzon másik módszerrel

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
hu: Elérte az automatikus bejelentkezési próbálkozások korlátját, próbálkozzon másik hitelesítési módszerrel

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
hu: Elérte az ujjlenyomatos hitelesítési próbálkozások korlátját, próbálkozzon másik módszerrel

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
hu: Elérte az intelligenskártyás hitelesítési próbálkozások korlátját, próbálkozzon másik módszerrel

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
hu: Elérte a hitelesítési próbálkozások korlátját, próbálkozzon másik módszerrel

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
hu: Sajnos a jelszavas hitelesítés nem sikerült. Próbálja újra.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
hu: Sajnos az automatikus bejelentkezés nem sikerült. Próbálja újra.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
hu: Sajnos az ujjlenyomatos hitelesítés nem sikerült. Próbálja újra.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
hu: Sajnos az intelligenskártyás hitelesítés nem sikerült. Próbálja újra.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
hu: Sajnos ez nem sikerült. Próbálja újra.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
hu: A fiók időkorlátja letelt.

en: Username:
hu: Felhasználónév:

en: no user account available
hu: nem létezik felhasználói fiók

en: Unable to change to user
hu: Nem lehet a felhasználóra váltani

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
hu: GNOME bejelentkezéskezelő Wayland munkamenet-indító

en: Could not create socket!
hu: Nem hozható létre a foglalat!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
hu: Program futtatása a /etc/gdm/Xsession csomagoló-parancsfájlon keresztül

en: Listen on TCP socket
hu: Figyelés TCP foglalaton

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
hu: GNOME bejelentkezéskezelő X munkamenet-indító

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
hu: Nem írható a(z) %s PID fájl: lehetséges, hogy elfogyott a lemezterület: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
hu: Nem sikerült az egyszeri futtatást jelző %s könyvtár létrehozása: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
hu: Nem sikerült a LogDir (%s) létrehozása: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
hu: Nem található a(z) „%s” GDM felhasználó. A művelet megszakítva.

en: The GDM user should not be root. Aborting!
hu: A GDM felhasználó nem lehet a root. A művelet megszakítva.

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
hu: Nem található a(z) „%s” GDM csoport. A művelet megszakítva.

en: The GDM group should not be root. Aborting!
hu: A GDM csoportja nem lehet a root. A művelet megszakítva.

en: Make all warnings fatal
hu: Minden figyelmeztetés végzetessé tétele

en: Exit after a time (for debugging)
hu: Kilépés egy idő után (hibakeresési céllal)

en: Print GDM version
hu: GDM verzió kiírása

en: GNOME Display Manager
hu: GNOME bejelentkezéskezelő

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
hu: Csak a root futtathatja a GDM-et

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
hu: GNOME bejelentkezéskezelő környezet-segédfolyamata

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
hu: Ujjlenyomat-olvasók használatának engedélyezése bejelentkezéshez

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
hu: A bejelentkezési képernyő lehetővé teheti az ujjlenyomatukat regisztrált felhasználóknak a bejelentkezést ujjlenyomattal.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
hu: Intelligenskártya-olvasók használatának engedélyezése bejelentkezéshez

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
hu: A bejelentkezési képernyő lehetővé teheti az intelligenskártyát birtokló felhasználóknak a bejelentkezést a kártyával.

en: Whether or not to allow passwords for login
hu: Jelszavak használatának engedélyezése bejelentkezéshez

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
hu: A bejelentkezési képernyő beállítható a jelszavas hitelesítés tiltására, ezzel a felhasználót intelligenskártyás vagy ujjlenyomatos hitelesítés használatára kényszerítve.

en: Path to small image at top of user list
hu: Útvonal a kis képhez a felhasználólista tetején

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
hu: A bejelentkezési képernyő megjeleníthet egy kis képet, ezzel a rendszergazdák és disztribúciók márkajelzést helyezhetnek el.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
hu: A tartalék bejelentkezési képernyő megjeleníthet egy kis képet, ezzel a rendszergazdák és disztribúciók márkajelzést helyezhetnek el.

en: Avoid showing user list
hu: Felhasználólista megjelenítésének tiltása

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
hu: A bejelentkezési képernyő általában megjeleníti a felhasználók listáját, akik nevében be lehet jelentkezni. Ezzel a beállítással letiltható a felhasználólista megjelenítése.

en: Enable showing the banner message
hu: Hiba a fejlécüzenet megjelenítésekor

en: Set to true to show the banner message text.
hu: Állítsa igazra a fejléc szövegének megjelenítéséhez.

en: Banner message text
hu: Fejlécüzenet szövege

en: Text banner message to show in the login window.
hu: A bejelentkezési ablakban megjelenítendő fejlécszöveg.

en: Disable showing the restart buttons
hu: Az újraindítása gombok megjelenítésének letiltása

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
hu: Állítsa igazra az újraindítás gombok megjelenítésének letiltásához a bejelentkezési ablakban.

en: Number of allowed authentication failures
hu: Engedélyezett hitelesítési hibák száma

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
hu: A felhasználó ennyiszer próbálkozhat a hitelesítéssel, mielőtt visszatér a felhasználóválasztáshoz.

en: Show command help
hu: Parancs súgójának megjelenítése

en: Show verbose output
hu: Részletes kimenet megjelenítése

en: Show debug output
hu: Hibakeresési kimenet megjelenítése

en: Enable the authentication method
hu: A hitelesítési módszer engedélyezése

en: Disable the authentication method
hu: A hitelesítési módszer letiltása

en: Require the authentication method
hu: A hitelesítési módszer megkövetelése

en: Action to perform on smartcard removal
hu: Az intelligens kártya eltávolításakor végrehajtandó művelet

en: Assume yes to any answer
hu: Igen válasz feltételezése minden kérdésnél

en: Configure Password Authentication.
hu: Jelszavas hitelesítés beállítása.

en: Configure Fingerprint Authentication.
hu: Ujjlenyomatos hitelesítés beállítása.

en: Configure Smart Card Authentication.
hu: Intelligens kártyás hitelesítés beállítása.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
hu: A GDM hitelesítési beállításának visszaállítása.

en: Show GDM Authentication configuration.
hu: A GDM hitelesítési beállításának megjelenítése.

en: Password options
hu: Jelszó kapcsolók

en: Fingerprint options
hu: Ujjlenyomat kapcsolók

en: Smart Card options
hu: Intelligens kártya kapcsolók

en: Reset options
hu: Visszaállítási kapcsolók

en: Show options
hu: Megjelenítési kapcsolók

en: No PAM module available for Password authentication
hu: Nincs elérhető PAM-modul a jelszavas hitelesítéshez

en: No PAM module available for Smart Card authentication
hu: Nincs elérhető PAM-modul az intelligens kártyás hitelesítéshez

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
hu: Nincs elérhető PAM-modul az ujjlenyomatos hitelesítéshez

en: “%s” needs at least one parameter
hu: A(z) „%s” legalább egy paramétert igényel

note: TRANSLATORS: “command” can't be enabled...
en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
hu: A(z) „%s” nem engedélyezhető és tiltható le egyszerre

note: TRANSLATORS: option is not a valid command “option-key” value
en: “%s” is not a valid %s “%s” value
hu: A(z) „%s” nem érvényes %s „%s” érték

en: Failed to switch to %s user
hu: Nem sikerült átváltani a(z) %s felhasználóra

en: Couldn’t set userid to %u
hu: Nem sikerült beállítani a felhasználó-azonosítót %u értékre

en: No distro detected, no hook to run
hu: Nincs disztribúció felismerve, nincs futtatandó horog

en: No valid args found to run hook “%s”
hu: Nem találhatók érvényes argumentumok a(z) „%s” horog futtatásához

en: Running distro hook “%s”
hu: A(z) „%s” disztribúciós horog futtatása

en: Distro hook “%s” requested stopping
hu: A(z) „%s” disztribúciós horog leállítást kért

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
hu: A disztribúciós horog sikertelen volt %d kilépési állapottal és %s hibával:
    Szabványos kimenet:
    %s
    Hibakimenet:
    %s

note: TRANSLATORS: Failed to set command “command” option key “option-key” via distro hook
en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
hu: Nem sikerült beállítani a(z) „%s” parancs kapcsolójának „%s” kulcsát a disztribúciós horgon keresztül:

en: Failed to create directory %s
hu: Nem sikerült létrehozni a(z) %s könyvtárat

en: dconf profile not found
hu: A dconf-profil nem található

en: dconf has no system-db configured
hu: A dconf nem rendelkezik beállított system-db értékkel

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
hu: Nem sikerült lekérni a(z) „%s” fejlécmegjegyzést: %s, módosítva lett?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
hu: A(z) „%s” fájl fejlécmegjegyzése nem egyezik, módosítva lett?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
hu: Nem található elvárt fejléc a(z) „%s” zárolási fájlban, módosítva lett?

en: Failed to run a required distro hook:
hu: Nem sikerült futtatni egy szükséges disztribúciós horgot:

en: COMMAND
hu: PARANCS

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
hu: Parancsok:
     help          Megjeleníti ezt az információt
     password      A jelszavas hitelesítés beállítása
     fingerprint   Az ujjlenyomatos hitelesítés beállítása
     smartcard     Az intelligens kártyás hitelesítés beállítása
     reset         Visszaállítja az alapértelmezett beállítást
     show          Megjeleníti a jelenlegi beállítást
    
    Használja a(z) „%s PARANCS --help” parancsot az egyes parancsokkal kapcsolatos súgóért.

en: Command options
hu: Parancs kapcsolók

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
hu: Rendszergazdának kell lennie a(z) %s „%s” parancsának használatához

en: Failed to set %s setting:
hu: Nem sikerült beállítani a(z) %s beállítást:

en: Failed to set smartcard setting
hu: Nem sikerült beállítani az intelligens kártyás beállítást

en: Failed to set password setting
hu: Nem sikerült beállítani a jelszavas beállítást

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Required
hu: Kötelező

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
hu: GDM felhatalmazási beállítás
    
      Jelszavas hitelesítés: %s
      Ujjlenyomatos hitelesítés: %s
      Intelligens kártyás hitelesítés: %s
      Intelligens kártya eltávolítási művelete: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
hu: I

[ctx: Interactive question]
en: y
hu: i

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
hu: Szeretné folytatni? [I/n]?

en: User cancelled the request
hu: A felhasználó megszakította a kérést

en: Failed to reset %s setting:
hu: Nem sikerült visszaállítani a(z) %s beállítást:

en: Only the VERSION command is supported
hu: Csak a VERZIÓ parancs támogatott

en: Ignored — retained for compatibility
hu: Mellőzve – csak a kompatibilitás miatt

en: Debugging output
hu: Hibakereső-kimenet bekapcsolása

en: Version of this application
hu: Ezen alkalmazás verziója

note: Option parsing
en: — New GDM login
hu: – Új GDM bejelentkezés

en: Screenshot taken
hu: A képernyőkép elkészült

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
hu: Kép készítése a képernyőről
