gdm - en to ka translation catalogue (151 entries)

en: _Refresh
ka: _განახლება

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: C_onnect
ka: _კავშირი

en: Select System
ka: აირჩიეთ სისტემა

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
ka: XDMCP: XDMCP ბუფერის შექმნა შეუძლებელია!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
ka: XDMCP: XDMCP თავსართის წაკითხვა შეუძლებელია!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
ka: XDMCP: XDMCP-ის არასწორი ვერსია!

en: XDMCP: Unable to parse address
ka: XDMCP: მისამართის დამუშავების შეცდომა

en: /dev/urandom is not a character device
ka: /dev/urandom სიმბოლურ მოწყობილობას არ წარმოადგენს

en: Unable to create transient display:
ka: დროებითი ეკრანის შექმნა შეუძლებელია:

en: Could not identify the current session:
ka: მიმდინარე სესიის იდენტიფიკაციის პრობლემა:

en: Could not identify the current seat.
ka: მიმდინარე ადგილის იდენტიფიკაციის პრობლემა.

en: Could not find user “%s” on system
ka: სისტემაში მომხმარებელი "%s" არ არსებობს

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
ka: X სერვერის გაშვების შეცდომა შიდა პრობლემების გამო. დაუკავშირდით თქვენს სისტემურ ადმინისტრატორს ანა გადაამოწმეთ სისტემური ჟურნალი. ამავე დროს, ეკრანი გაითიშება. პრობლემის გადაჭრის შემდეგ გადატვირთეთ GDM-ი.

en: No display available
ka: ეკრანი ხელმიუწვდომელია

en: No session available
ka: სესია ხელმიუწვდომელია

en: Chooser session unavailable
ka: ამრჩევის სესია მიუწვდომელია

en: Can only be called before user is logged in
ka: გამოძახება მხოლოდ მომხმარებლის შესვლამდეა შესაძლებელი

en: Caller not GDM
ka: გამომძახებელი GDM-ი არაა

en: Unable to open private communication channel
ka: პირადი კავშირის გახსნა შეუძლებელია

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
ka: სერვერი გაეშვა მომხმარებლის (%s) მიერ, მაგრამ მომხმარებელი არ არსებობს

en: Couldn’t set groupid to %d
ka: Groupid-ის %d-ზე დაყენება შეუძლებელია

en: initgroups () failed for %s
ka: initgroups ()-ის შეცდომა %s-სთვის

en: Couldn’t set userid to %d
ka: Userid-ის %d-ზე დაყენება შეუძლებელია

en: %s: Could not open log file for display %s!
ka: %s: ჟურნალის ფაილის გახნა ეკრანისთვის %s შეუძლებელია!

en: %s: Error setting %s to %s
ka: %s: %s-ის %s-ზე დაყენების შეცდომა

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
ka: %s: სერვერის პრიორიტეტი არ შეიძლება იყოს %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
ka: %s: %s-ე ეკრანის სერვერის ცარიელი ბრძანება

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: The username
ka: მომხმარებელი

en: Hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: The hostname
ka: ჰოსტის სახელი

en: Display Device
ka: ეკრანის მოწყობილობა

en: The display device
ka: ეკრანის მოწყობილობა

en: Could not create authentication helper process
ka: ავთენტიკაციის დამხმარე პროცესის შექმნა შეუძლებელია

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
ka: მიაღწიეთ პაროლით ავთენტიკაციის ცდების მაქსიმალურ რაოდენობას. სხვა მეთოდი აირჩიეთ

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
ka: მიაღწიეთ ავტომატური შესვლის ცდების მაქსიმალურ რაოდენობას. სხვა მეთოდი აირჩიეთ

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
ka: მიაღწიეთ თითის ანაბეჭდით ავთენტიკაციის ცდების მაქსიმალურ რაოდენობას. სხვა მეთოდი აირჩიეთ

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
ka: მიაღწიეთ ჭკვიანი ბარათით ავთენტიკაციის ცდების მაქსიმალურ რაოდენობას. სხვა მეთოდი აირჩიეთ

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
ka: მიაღწიეთ პაროლით ავთენტიკაციის ცდების მაქსიმალურ რაოდენობას. სხვა მეთოდი აირჩიეთ

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
ka: უკაცრავად, პაროლით ავთენტიკაციამ არ იმუშავა. კიდევ სცადეთ.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
ka: უკაცრავად, ავტომატურად შესვლამ არ იმუშავა. კიდევ სცადეთ.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
ka: უკაცრავად, თითის ანაბეჭდით ავთენტიკაციამ არ იმუშავა. კიდევ სცადეთ.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
ka: უკაცრავად, ჭკვიანი ბარათით ავთენტიკაციამ არ იმუშავა. კიდევ სცადეთ.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ka: უკაცრავად, არ იმუშავა. კიდევ სცადეთ.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
ka: თქვენს ანგარიშს ჰქონდა ვადა, რომელიც ახლა გასულია.

en: Username:
ka: მომხმარებლის სახელი:

en: no user account available
ka: მომხმარებლის ანგარიში მიუწვდომელია

en: Unable to change to user
ka: მომხმარებლზე გადასვლის შეცდომა

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
ka: GNOME-ის ეკრანის მმართველის Wayland-ის სესიის გამშვები

en: Could not create socket!
ka: სოკეტის შექმნის შეცდომა!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
ka: პროგრამის გაშვება /etc/gdm/Xsession სკრიპტით

en: Listen on TCP socket
ka: TCP სოკეტზე მოსმენა

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
ka: GNOME-ის ეკრანის მმართველის X-ის სესიის გამშვები

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
ka: PID ფაილის ჩაწერა შეუძლებელია (%s): შეიძლება ადგილის პრობლემაა: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
ka: საქაღალდეზე ერთხელ გაშვების ნიშნის დადების შეცდომა%s: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
ka: ჟურნალის საქაღალდის შექმნის შეცდომა %s: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
ka: GDM-ის მომხმარებლის (%s) პოვნა შეუძლებელია. დასასრული!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
ka: GDM-ის მომხმარებელი root არ შეიძლება უნდა იყოს. დასასრული!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
ka: GDM-ის ჯგუფის (%s) პოვნა შეუძლებელია. დასასრული!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
ka: GDM-ის ჯგუფი root არ შეიძლება უნდა იყოს. დასასრული!

en: Make all warnings fatal
ka: ყველა გაფრთხილების ფატალურად გამოცხადება

en: Exit after a time (for debugging)
ka: რაღაც დროის შემდეგ გამოსვლა (პროგრამისგასწორებისთვის)

en: Print GDM version
ka: დაბეჭდე GDM ის ვერსია

en: GNOME Display Manager
ka: GNOME-ის ეკრანის მმართველი

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
ka: GDM-ის გაშვება მხოლოდ root მომხმარებელს შეუძლია

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
ka: GNOME-ის ეკრანის მმართველის სესიის პროცესი

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
ka: თითის ანაბეჭდით სისტემაში შესვლის ჩართვა

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
ka: შესვლის ეკრანს შეუძლია ასევე დაუშვას იმ მომხმარებლებისთვის, ვისაც ეს მორგებული აქვს, თითის ანაბეჭდებით სისტემაში შესვლა.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
ka: Smart ბარათებით სისტემაში შესვლის დაშვება

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
ka: შესვლის ეკრანს შეუძლია ასევე დაუშვას იმ მომხმარებლებისთვის, ვისაც ეს მორგებული აქვს, Smart ბარათებით სისტემაში შესვლა დაუშვას.

en: Whether or not to allow passwords for login
ka: პაროლით შესვლის დაშვება

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
ka: შესვლის ეკრანს შეიძლება გამორთული ჰქონდეს პაროლით ავთენტიკაცია და ეს მხოლოდ Smart ბარათებით ან თითს ანაბეჭდით იყოს შესაძლებელი.

en: Path to small image at top of user list
ka: მომხმარებლების სიის თავზე ნაჩვენები პატარა სურათი

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
ka: შესვლის ეკრანს ასევე აქვს საშუალება აჩვენოს პატარა სურათი, რომელიც ადმინსტრატორებსა და დისტრიბუტორებს ბრენდინგის ჩვენების საშუალებას აძლევს.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
ka: შესვლის მარქაფ ეკრანს ეკრანს ასევე აქვს საშუალება, აჩვენოს პატარა სურათი, რომელიც ადმინსტრატორებსა და დისტრიბუტორებს ბრენდინგის ჩვენების საშუალებას აძლევს.

en: Avoid showing user list
ka: არ აჩვენო მომხმარებლების სია

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
ka: შესვლის ეკრანი ჩვეულებრივ აჩვენებს ყველა ხელმისაწვდომ მომხმარებელს. ეს პარამეტრი ამ სიის ჩვენებას უბრალოდ გამორთავს.

en: Enable showing the banner message
ka: ბანერის შეტყობინების ჩვენება

en: Set to true to show the banner message text.
ka: ბანერის შეტყობინების პარამეტრის ჩართვა.

en: Banner message text
ka: ბანერის შეტყოვიბინების ტექსტი

en: Text banner message to show in the login window.
ka: შესვლის ეკრანზე ნაჩვენები ბანერის შეტყობინების ტექსტი.

en: Disable showing the restart buttons
ka: რესტარტის ღილაკის ჩვენების გამორთვა

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
ka: ჩართეთ, თუ შესვლის ეკრანზე აღარ გსურთ გადატვირთვის ღილაკების ხილვა.

en: Number of allowed authentication failures
ka: ავთენტიკაციის შეცდომების დასაშვები რიცხვი

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
ka: რიცხვი, რამდენჯერ შეუძლია მომხმარებელს სცადოს ავთენტიკაცია, სანამ შევეშვებით და დავაბრუნებთ მომხმარებლის არჩევანზე.

en: Show command help
ka: ბრძანების დახმარების ჩვენება

en: Show verbose output
ka: დამატებითი შეტყობინებების გამოტანა

en: Show debug output
ka: გამართვის გამოტანის ჩვენება

en: Enable the authentication method
ka: ავთენტიკაციის მეთოდის ჩართვა

en: Disable the authentication method
ka: ავთენტიკაციის მეთოდის გამორთვა

en: Require the authentication method
ka: ავთენტიკაციის მეთოდის აუცილებლობის მითითება

en: Action to perform on smartcard removal
ka: სმარტ ბარათის გამოერთების ქმედება

en: Assume yes to any answer
ka: ყველა კითხვისთვის დადებითი პასუხის ავტომატური გაცემა

en: Configure Password Authentication.
ka: პაროლით ავთენტიკაციის მორგება.

en: Configure Fingerprint Authentication.
ka: ანაბეჭდებით ავთენტიკაციის მორგება.

en: Configure Smart Card Authentication.
ka: ჭკვიანი ბარათით ავთენტიკაციის მორგება.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
ka: GDM-ის ავთენტიკაციის პარამეტრების საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება.

en: Show GDM Authentication configuration.
ka: GDM-ის ავთენტიკაციის პარამეტრების ჩვენება.

en: Password options
ka: პაროლის მორგება

en: Fingerprint options
ka: ანაბეჭდის მორგება

en: Smart Card options
ka: ჭკვიანი ბარათის მორგება

en: Reset options
ka: პარამეტრების საწყის მნიშვნელობებზე დაბრუნება

en: Show options
ka: პარამეტრების ჩვენება

en: No PAM module available for Password authentication
ka: პაროლით ავთენტიკაციისთვის PAM-ის მოდული აღმოჩენილიარაა

en: No PAM module available for Smart Card authentication
ka: ჭკვიანი ბარათით ავთენტიკაციისთვის PAM-ის მოდული აღმოჩენილიარაა

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
ka: თითის ანაბეჭდით ავთენტიკაციისთვის PAM-ის მოდული აღმოჩენილიარაა

en: “%s” needs at least one parameter
ka: “%s”-ს სულ ცოტა ერთი პარამეტრი სჭირდება

en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
ka: “%s” ერთდროულად ჩართული და გამორთული ვერ იქნება

en: “%s” is not a valid %s “%s” value
ka: "%s" არასწორი %s "%s" მნიშვნელობაა

en: Failed to switch to %s user
ka: მომხმარებელზე %s გადართვა ჩავარდა

en: Couldn’t set userid to %u
ka: Userid-ის %u-ზე დაყენება შეუძლებელია

en: No distro detected, no hook to run
ka: დისტრიბუტივი აღმოჩენილი არაა. დამატებითი ბრძანებები არ გაეშვება

en: No valid args found to run hook “%s”
ka: დამატებითი ბრძანებისთვის "%s" შესაბამისი არგუმენტები აღმოჩენილი არაა

en: Running distro hook “%s”
ka: სრულდება დისროს დამატებითი ბრძანება "%s"

en: Distro hook “%s” requested stopping
ka: დისტროს დამატებითმა ბრძანებამ "%s" შეჩერება მოითხოვა

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
ka: დისტროს დამატებითი ბრძანება ჩავარდა სტატუსით %d და შეცდომით %s:
    სტანდარტული გამოტანა:
    %s
    შეცდომის გამოტანა:
    %s

en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
ka: ბრძანების "%s" პარამეტრის გასაღების "%s" დაყენება ჩავარდა დისტროს დამატებითი ბრძანებით:

en: Failed to create directory %s
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %s

en: dconf profile not found
ka: dconf-ის პროფილი აღმოჩენილი არაა

en: dconf has no system-db configured
ka: dconf-ს system-db მითითებული არ აქვს

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
ka: "%s" თავსართის კომენტარის მიღება ჩავარდა: %s - შეიცვალა?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
ka: ფაილის "%s" თავსართის კომენტარი არ ემთხევა. ის შეიცვალა?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
ka: ბლოკის ფაილზე "%s" მოსალოდნელი თავსართი აღმოჩენილი არაა. შეცვალეთ ის?

en: Failed to run a required distro hook:
ka: აუცილებელი დისტროს დამატებითი ბრძანება ჩავარდა:

en: COMMAND
ka: ბრძანება

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
ka: ბრძანებებია:
      help         ამ დახმარების ჩენება
      password     პაროლით ავთენტიკაციის მორგება
      fingerprint  ანაბეჭდით ავთენტიკაციის მორგება
      smartcard    ჭკვიანი ბარათით ავთენტიკაციის მორგება
      reset        ნაგულისხმევ კონფიგურაციაზე დაბრუნებ
      show         მიმდნარე კონფიგურაციის ჩვენება
    
    თითოეული ბრძანებისთვის დახმარების მისაღებად გამოიყენეთ “%s ბრძანება --help”.

en: Command options
ka: ბრძანების პარამეტრები

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
ka: %s "%s": უკაცრავად, მაგრამ ამ პროგრამის გასაშვებად root-ის პრივილეგიები დაგჭირდებათ

en: Failed to set %s setting:
ka: %s პარამეტრის დაყენება ჩავარდა:

en: Failed to set smartcard setting
ka: ჭკვიანი ბარათის პარამეტრის დაყენება ჩავარდა

en: Failed to set password setting
ka: პაროლის პარამეტრის დაყენება ჩავარდა

en: Enabled
ka: ჩართული

en: Disabled
ka: გათიშულია

en: Not supported
ka: მხარდაუჭერელია

en: Required
ka: საჭიროა

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
ka: GDM-ის ავტორიზაციის პარამეტრები
    
      პაროლით ავთენტიკაცია: %s
      ანაბეჭდით ავთენტიკაცია: %s
      ჭკვიანი ბარათით ავთენტიკაცია: %s
      ქმედება ჭკვიანი ბარათის გამოერთებისას: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
ka: Y(დიახ)

[ctx: Interactive question]
en: y
ka: y(დიახ)

[ctx: Interactive question]
en: N
ka: N(არა)

[ctx: Interactive question]
en: n
ka: n(არა)

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
ka: გნებავთ, გააგრძელოთ [Y(დიახ)/n(არა)]?

en: User cancelled the request
ka: შეწყდა მომხმარებლის მოთხოვნით

en: Failed to reset %s setting:
ka: %s პარამეტრის ნაგულისხმევ მნიშვნელობაზე დაბრუნება ჩავარდა:

en: Only the VERSION command is supported
ka: მხარდაჭერილია მხოლოდ VERSION ბრძანება

en: Ignored — retained for compatibility
ka: იგნორირდება -- მხოლოდ თავსებადობისთვის

en: Debugging output
ka: დამატებითი ინფორმაციის გამოტანა

en: Version of this application
ka: ამ აპლიკაციის ვერსია

note: Option parsing
en: — New GDM login
ka: - GDM-ის შესვლის ახალი ეკრანი

en: Screenshot taken
ka: ეკრანის ანაბეჭდი აღებულია

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გადაღება
