gdm master - en to ky translation catalogue (66 entries)

en: /dev/urandom is not a character device
ky: /dev/urandom символдук түзүм эмес

en: Could not identify the current session.
ky: Учурдагы сессияны аныктоого болбоду.

en: Could not identify the current seat.
ky: Учурдагы иш орунду аныктоого болбоду.

en: The system is unable to determine whether to switch to an existing login screen or start up a new login screen.
ky: Системага кирүү терезеси табылбады же жаңы терезе ачууга болбоду.

en: The system is unable to start up a new login screen.
ky: Система жаңы кирүү терезесин түзө албады.

en: could not find user "%s" on system
ky: системада "%s" аттуу колдонуучу табылган жок

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
ky: Ички катага байланыштуу X серверин (сиздин графикалык чөйрөңүз) иштетүүгө болбоду. Системанын администратору менен байланышыңыз же болбосо, көйгөй жөнүндө маалымат үчүн, системанын журналын караңыз. Азыр бул дисплей өчүрүлөт. Көйгөй чечилген соң GDM ди кайра иштетиңиз.

en: No session available
ky: Сессия жок

en: Can only be called before user is logged in
ky: Колдонуучу системага киргенге чейин гана чакырууга болот

en: Caller not GDM
ky: Чакыруучу GDM эмес

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
ky: Сервер %s (uid) катары ишке киргизилди, бирок андай колдонуучу жок

en: Couldn't set groupid to %d
ky: Группанын %d катары орнотууга болбоду

en: initgroups () failed for %s
ky: %s үчүн initgroups () ишке ашпады

en: Couldn't set userid to %d
ky: Колдонуучунун идентификаторун %d катары орнотууга болбоду

en: %s: Could not open log file for display %s!
ky: %s: %s дисплейи үчүн журнал файлын ачууга болбоду!

en: %s: Error setting %s to %s
ky: %s: %s ти %s катары орнотууга болбоду

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
ky: %s: Сервердин приоритетин %d катары орнотууга болбоду: %s

en: %s: Empty server command for display %s
ky: %s: %s дисплейи үчүн бош сервер командасы

en: Username
ky: Колдонуучу

en: The username
ky: Колдонуучунун аты

en: Hostname
ky: Түйүн аты

en: The hostname
ky: Түйүн аты

en: Display Device
ky: Дисплей түзүмү

en: The display device
ky: Дисплей түзүмү

en: Could not create authentication helper process
ky: Аутентификация жардамчы процессин жаратууга болбоду

en: Username:
ky: Колдонуучу:

en: no user account available
ky: колдонуучунун каттоо жазымы жеткиликсиз

en: Unable to change to user
ky: Колдонуучуну алмаштырууга болбоду

en: Could not create socket!
ky: Сокет жаратууга болбоду!

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
ky: PID файлын жазууга болбоду %s: дискте бош  орун жок болушу мүмкүн: %s

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
ky: '%s' аттуу GDM колдонуучусу табылган жок. Кескин токтотулду!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
ky: GDM колдонуучусу root болушу болбойт. Кескин токтотулду!

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
ky: %s аттуу GDM тобу табылган жок. Кескин токтотулду!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
ky: GDM тобу root болушу болбойт. Кескин токтотулду!

en: Make all warnings fatal
ky: Бардык эскертүүлөрдү фаталдык(fatal) кылуу

en: Exit after a time (for debugging)
ky: Убакыт өткөн соң чыгуу (ката издөө үчүн)

en: Print GDM version
ky: GDM версиясын чыгаруу

en: GNOME Display Manager
ky: GNOME дисплей менеджери

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
ky: Суперколдонуучу гана GDM ди иштете алат

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
ky: GNOME дисплей менеджеринин сессия жардамчысы

en: Window management and compositing
ky: Терезелерди башкаруу жана компоновкалоо

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
ky: Системага кирүү үчүн манжанын изин окуучу түзүмдү иштетүү уруксаты

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
ky: Системага кирүү терезеси колдонуучулар үчүн манжа изин окуучу түзүлүштү колдонууга шарт түзөт.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
ky: Системага кирүү үчүн смарт-кард окуучу түзүмдү иштетүү уруксаты

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
ky: Системага кирүү терезеси колдонуучулар үчүн смарт-кард окуучу түзүлүштү колдонууга шарт түзөт.

en: Path to small image at top of user list
ky: Колдонуучулар тизмесинин баш жагындагы кичине сүрөттүн жолу

en: The login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
ky: Системага кирүү терезеси колдонуучулар тизмесинин башында анча чоң эмес сүрөттү чагылдыра алат. Ал администраторлорго жана дистрибюторлорго фирмалык белги катары колдонууга мүмкүндүк берет.

en: The fallback login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
ky: Системага кайра кирүү терезеси колдонуучулар тизмесинин башында анча чоң эмес сүрөттү чагылдыра алат. Ал администраторлорго жана дистрибюторлорго фирмалык белги катары колдонууга мүмкүндүк берет.

en: Avoid showing user list
ky: Колдонуучулар тизмесин көрсөтпөө

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
ky: Демейде, системага кирүү терезеси колдонуучулардын тизмесин чагылдырат. Бул параметр менен тизмени чыгарууну башкарууга болот.

en: Enable showing the banner message
ky: Тексттик баннерди көрсөтүү

en: Set to true to show the banner message text.
ky: Бул параметр тексттик баннерди чагылдырууну башкарат

en: Banner message text
ky: Тексттик баннердин тексти

en: Text banner message to show in the login window.
ky: Системага кирүү терезесинде чагылырылуучу текст

en: Disable showing the restart buttons
ky: Системаны кайра иштетүү баскычын өчүрүү

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
ky: Эгер орнотулса, системага кирүү терезесинде "Кайра иштетүү" баскычы болбойт.

en: Number of allowed authentication failures
ky: Ийгиликсиз аутентификациянын саны

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
ky: Колдонуучуну тандоо аракетине өтүү алдында, аутентификация аракеттеринин саны.

en: Select System
ky: Системаны тандоо

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
ky: XDMCP: XDMCP буферин түзүү ишке ашпады!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
ky: XDMCP: XDMCP баш параметрлерин окууга болбоду!

en: Unable to create transient display:
ky: Өткөөл экранды түзүүгө болбоду:

en: Unable to activate session:
ky: Сессияны активдештирүүгө болбоду:

en: Debugging output
ky: Ката издөө үчүн маалымат чыгаруу

en: Screenshot taken
ky: Экрандын сүрөтү алынды

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
ky: Экрандын сүрөтүн алуу
