gdm - en to sk translation catalogue (95 entries)

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: C_onnect
sk: _Pripojiť

en: Select System
sk: Vyberte systém

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
sk: XDMCP: Nepodarilo sa vytvoriť komunikačnú schránku pre XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
sk: XDMCP: Nepodarilo sa prečítať hlavičku XDMCP!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
sk: XDMCP: Nesprávna verzia XDMCP!

en: XDMCP: Unable to parse address
sk: XDMCP: Nepodarilo sa analyzovať adresu

en: /dev/urandom is not a character device
sk: /dev/urandom nie je znakové zariadenie

en: Could not identify the current session:
sk: Nepodarilo sa identifikovať aktuálnu reláciu:

en: Could not identify the current seat.
sk: Nepodarilo sa rozpoznať aktuálne sedenie.

en: Could not find user “%s” on system
sk: Nepodarilo sa nájsť používateľa „%s“ v systéme

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
sk: Kvôli vnútornej chybe sa nepodarilo spustiť X server (vaše grafické prostredie). Prosím, kontaktujte správcu vášho systému, alebo skontrolujte súbor so systémovým záznamom. Zatiaľ bude tento displej zakázaný. Po oprave problému reštartujte GDM.

en: No display available
sk: Nie je dostupný žiadny displej

en: No session available
sk: Nie je dostupná žiadna relácia

en: Chooser session unavailable
sk: Nástroj na výber relácie nie je dostupný

en: Can only be called before user is logged in
sk: Môže byť volaný iba pred prihlásením používateľa

en: Caller not GDM
sk: Volajúci nie je GDM

en: Unable to open private communication channel
sk: Nepodarilo sa otvoriť súkromný komunikačný kanál

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
sk: Server mal byť spustený používateľom %s, taký ale neexistuje

en: Couldn’t set groupid to %d
sk: Nepodarilo sa nastaviť identifikátor skupiny na %d

en: initgroups () failed for %s
sk: initgroups () zlyhalo pre %s

en: Couldn’t set userid to %d
sk: Nepodarilo sa nastaviť identifikátor používateľa na %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
sk: %s: Nepodarilo sa otvoriť súbor so záznamom pre displej %s!

en: %s: Error setting %s to %s
sk: %s: Chyba pri nastavovaní %s na %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
sk: %s: Priorita servera nemohla byť nastavená na %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
sk: %s: Prázdny príkaz servera pre displej %s

en: Username
sk: Používateľské meno

en: The username
sk: Meno používateľa

en: Hostname
sk: Názov hostiteľa

en: The hostname
sk: Názov hostiteľského systému

en: Display Device
sk: Zariadenie displeja

en: The display device
sk: Zariadenie pre displej

en: Could not create authentication helper process
sk: Nepodarilo sa vytvoriť proces pomocníka pre overenie totožnosti

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
sk: Dosiahli ste maximálny počet pokusov o overenie totožnosti pomocou hesla, prosím, skúste inú metódu

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
sk: Dosiahli ste maximálny počet pokusov o automatické prihlásenie, prosím, skúste inú metódu overenia

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
sk: Dosiahli ste maximálny počet pokusov o overenie totožnosti pomocou odtlačku prsta, prosím, skúste inú metódu

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
sk: Dosiahli ste maximálny počet pokusov o overenie totožnosti pomocou smart karty, prosím, skúste inú metódu

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
sk: Dosiahli ste maximálny počet pokusov o overenie totožnosti, prosím, skúste inú metódu

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
sk: Prepáčte, overenie totožnosti pomocou hesla nefungovalo. Prosím, skúste to znovu.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
sk: Prepáčte, automatické prihlásenie nefungovalo. Prosím, skúste to znovu.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
sk: Prepáčte, overenie totožnosti pomocou odtlačku prstu nefungovalo. Prosím, skúste to znovu.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
sk: Prepáčte, overenie totožnosti pomocou smart karty nefungovalo. Prosím, skúste to znovu.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sk: Prepáčte, toto nefungovalo. Prosím, skúste to znovu.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
sk: Vášmu účtu bol pridelený časový limit, ktorý práve teraz vypršal.

en: Username:
sk: Používateľské meno:

en: no user account available
sk: nie je k dispozícií žiaden používateľský účet

en: Unable to change to user
sk: Nepodarilo sa zmeniť na používateľa

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
sk: Spúšťač relácie Wayland pre Správcu prihlásenia GNOME

en: Could not create socket!
sk: Nepodarilo sa vytvoriť soket!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
sk: Spustí program cez wrapper skript /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
sk: Bude načúvať na sokete TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
sk: Spúšťač relácie X pre Správcu prihlásenia GNOME

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
sk: Nedá sa zapísať súbor PID %s: možno nie je dostatok miesta na disku: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
sk: Zlyhalo vytváranie priečinku jedného spustenia %s: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
sk: Zlyhalo vytváranie LogDir %s: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
sk: Nie je možné nájsť používateľa procesu GDM „%s“. Prerušuje sa!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
sk: Používateľ GDM by nemal byť root. Prerušuje sa!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
sk: Nie je možné nájsť skupinu procesu GDM „%s“. Prerušuje sa!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
sk: Skupina pre GDM by nemala byť root. Prerušuje sa!

en: Make all warnings fatal
sk: Označí všetky upozornenia ako kritické

en: Exit after a time (for debugging)
sk: Skončí po nejakom čase (pre ladenie)

en: Print GDM version
sk: Vypíše verziu GDM

en: GNOME Display Manager
sk: Správca prihlásenia GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
sk: Len používateľ root môže spúšťať GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
sk: Správca relácií pre Správcu prihlásenia GNOME

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
sk: Určuje, či povoliť alebo zakázať snímač odtlačku prsta pre prihlásenie

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
sk: Prihlasovacia obrazovka môže voliteľne povoliť prihlásenie používateľov na základe odtlačku prstov, ktoré majú nasnímané pre prihlásenie.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
sk: Určuje, či povoliť alebo zakázať čítačky čipových kariet smartcard pre prihlásenie

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
sk: Prihlasovacia obrazovka môže voliteľne povoliť prihlásenie používateľov pomocou čipových kariet smartcard.

en: Whether or not to allow passwords for login
sk: Určuje, či povoliť alebo zakázať heslá na prihlásenie

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
sk: Prihlasovacia obrazovka môže byť konfigurovaná tak, aby nepovolila overenie totožnosti pomocou hesla a prinútila tak používateľa použiť overenie totožnosti pomocou čipovej karty smartcard alebo odtlačku prsta.

en: Path to small image at top of user list
sk: Cesta k malému obrázku navrchu zoznamu používateľov

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
sk: Prihlasovacia obrazovka môže voliteľne zobraziť obrázok a poskytnúť tak priestor pre prezentáciu správcov a distribúcií.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
sk: Núdzová prihlasovacia obrazovka môže voliteľne zobraziť malý obrázok a poskytnúť tak priestor pre prezentáciu správcov a distribúcií.

en: Avoid showing user list
sk: Zabrániť zobrazeniu zoznamu používateľov

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
sk: Prihlasovacia obrazovka obvykle zobrazuje zoznam dostupných prihlásiteľných používateľov. Týmto nastavením môže byť zobrazenie zoznamu používateľov zakázané.

en: Enable showing the banner message
sk: Povoliť zobrazenie uvítacej správy

en: Set to true to show the banner message text.
sk: Nastavte na true, ak chcete zobraziť text uvítacej správy.

en: Banner message text
sk: Text uvítacej správy

en: Text banner message to show in the login window.
sk: Textová uvítacia správa zobrazená v prihlasovacom okne.

en: Disable showing the restart buttons
sk: Zakázať zobrazenie tlačidiel reštartu

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
sk: Nastavte na true, ak chcete v prihlasovacej obrazovke zakázať zobrazovanie tlačidiel na reštartovanie.

en: Number of allowed authentication failures
sk: Počet povolených zlyhaní overení totožnosti

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
sk: Počet overení totožnosti, o ktoré sa môže používateľ pokúsiť pred návratom k výberu používateľa.

en: Unable to create transient display:
sk: Nepodarilo sa vytvoriť prechodovú obrazovku:

en: Unable to activate session:
sk: Nepodarilo sa aktivovať reláciu:

en: Only the VERSION command is supported
sk: Podporovaný je len príkaz VERSION

en: COMMAND
sk: PRÍKAZ

en: Ignored — retained for compatibility
sk: Ignorované — ponechané kvôli kompatibilite

en: Debugging output
sk: Výstup pre ladenie

en: Version of this application
sk: Verzia tejto aplikácie

note: Option parsing
en: — New GDM login
sk: — Nové prihlásenie GDM

en: Screenshot taken
sk: Obrazovka zosnímaná

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
sk: Vytvorí snímku obrazovky
