gdm master - en to sl_SI translation catalogue (149 entries)

en: _Refresh
sl_SI: _Osveži

en: _Cancel
sl_SI: _Prekliči

en: C_onnect
sl_SI: _Poveži

en: Select System
sl_SI: Izbrani sistem

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
sl_SI: XDMCP: ni mogoče ustvariti medpomnilnika za XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
sl_SI: XDMCP: ni mogoče prebrati glave XDMCP!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
sl_SI: XDMCP: nepravilna različica XDMCP!

en: XDMCP: Unable to parse address
sl_SI: XDMCP: ni mogoče razčleniti naslova

en: /dev/urandom is not a character device
sl_SI: /dev/urandom ni znakovna naprava

en: Unable to create transient display:
sl_SI: Ni mogoče ustvariti pogovornega okna:

en: Could not identify the current session:
sl_SI: Ni mogoče določiti trenutne seje:

en: Could not identify the current seat.
sl_SI: Ni mogoče določiti trenutne seje.

en: Could not find user “%s” on system
sl_SI: V sistemu uporabnika »%s« ni mogoče najti.

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
sl_SI: Ni mogoče zagnati strežnika X (grafičnega okolja) zaradi notranje napake. Obrnite se na skrbnika sistema oziroma preverite zapise v sistemskem dnevniku. V vmesnem času bo ta zaslon izključen. Poskusite s ponovnim zagonom GDM, ko bo problem odpravljen.

en: No display available
sl_SI: Na voljo ni nobenega zaslona

en: No session available
sl_SI: Na voljo ni nobene seje

en: Chooser session unavailable
sl_SI: Seja izbirnika ni na voljo

en: Can only be called before user is logged in
sl_SI: Sklic na program je mogoče le pred prijavo uporabnika

en: Caller not GDM
sl_SI: Klicalnik ni GDM

en: Unable to open private communication channel
sl_SI: Ni mogoče odpreti zasebnega kanala za sporočanje

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
sl_SI: Strežnik bi se moral zagnati ob prijavi uporabnika %s, vendar ta ne obstaja

en: Couldn’t set groupid to %d
sl_SI: Ni mogoče nastaviti vrednosti ID skupine na %d

en: initgroups () failed for %s
sl_SI: initgrougs() je spodletel za %s

en: Couldn’t set userid to %d
sl_SI: Ni mogoče nastaviti vrednosti ID uporabnika na %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
sl_SI: %s: ni mogoče odpreti dnevniške datoteke za prikaz %s!

en: %s: Error setting %s to %s
sl_SI: %s: napaka med nastavljanjem %s na %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
sl_SI: %s: prednosti strežnika ni mogoče nastaviti na %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
sl_SI: %s: podan je prazen ukaz strežnika za zaslon %s

en: Username
sl_SI: Uporabniško ime

en: The username
sl_SI: Uporabniško ime

en: Hostname
sl_SI: Ime gostitelja

en: The hostname
sl_SI: Ime gostitelja

en: Display Device
sl_SI: Naprava zaslona

en: The display device
sl_SI: Naprava za prikazovanje

en: Could not create authentication helper process
sl_SI: Ni mogoče ustvariti opravila pomočnika overitve prijave

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
sl_SI: Dosegli ste največje dovoljeno število poskusov overitve z geslom. Poskusite na drugi način.

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
sl_SI: Dosegli ste največje dovoljeno število poskusov samodejne prijave. Poskusite na drugi način.

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
sl_SI: Dosegli ste največje dovoljeno število poskusov overitve s prstnim odtisom. Poskusite na drugi način.

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
sl_SI: Dosegli ste največje dovoljeno število poskusov overitve s pametno kartico. Poskusite na drugi način.

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
sl_SI: Dosegli ste največje dovoljeno število poskusov overitve. Poskusite na drugi način.

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
sl_SI: Overitev z geslom je spodletela. Poskusite znova.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
sl_SI: Samodejna prijava je spodletela. Poskusite znova.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
sl_SI: Overitev s prstnim odtisom je spodletela. Poskusite znova.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
sl_SI: Overitev s pametno kartico je spodletela. Poskusite znova.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sl_SI: Dejanje je spodletelo. Poskusite znova.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
sl_SI: Za račun je odobren omejen čas, ki je sedaj pretekel.

en: Username:
sl_SI: Uporabniško ime:

en: no user account available
sl_SI: na voljo ni nobenega uporabniškega računa

en: Unable to change to user
sl_SI: Ni mogoče zamenjati uporabnika

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
sl_SI: Zaganjalnik seje Wayland za zaslon GNOME

en: Could not create socket!
sl_SI: Ni mogoče ustvariti vtiča!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
sl_SI: Zaženi program preko skripta zavijalnika /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
sl_SI: Poslušaj vtič TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
sl_SI: Zaganjalnik seje X za zaslon GNOME

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
sl_SI: Ni mogoče zapisati datoteke PID %s: verjetno na disku ni prostora: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
sl_SI: Ni mogoče ustvariti mape oznake enkratnega zagona %s: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem dnevniške mape %s: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
sl_SI: Ni mogoče najti uporabnika GDM »%s«. Dejanje je prekinjeno!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
sl_SI: Uporabnika GDM ni mogoče določiti kot skrbnika. Dejanje je prekinjeno!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
sl_SI: Ni mogoče najti skupine GDM »%s«. Dejanje je prekinjeno!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
sl_SI: Skupine GDM ni mogoče določiti kot skrbniške skupine. Dejanje je prekinjeno!

en: Make all warnings fatal
sl_SI: Izpiši vsa opozorila kot usodna

en: Exit after a time (for debugging)
sl_SI: Končaj po določenem času (za razhroščevanje)

en: Print GDM version
sl_SI: Izpiši različico GDM

en: GNOME Display Manager
sl_SI: Upravljalnik zaslona GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
sl_SI: Samo skrbnik ima dovoljenje zagnati GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
sl_SI: Seja upravljalnika zaslona GNOME.

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
sl_SI: Ali naj se dovoli uporaba bralnikov prstnih odtisov za prijavo.

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
sl_SI: Prijavni zaslon lahko dovoli uporabnikom prijavo s prstnim odtisom, če so to možnost navedli med nastavitvami.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
sl_SI: Ali naj se dovoli uporaba pametnih kartic smartcard za prijavo.

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
sl_SI: Prijavni zaslon lahko dovoli uporabnikom prijavo s pametnimi karticami smartcard, če so to možnost navedli med nastavitvami.

en: Whether or not to allow passwords for login
sl_SI: Ali naj se dovoli uporaba gesel za prijavo

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
sl_SI: Prijavni zaslon je mogoče nastaviti tako, da overitev z geslom ni mogoča, zahtevana pa je prijava z uporabo prstnega odtisa ali pametnih kartic.

en: Path to small image at top of user list
sl_SI: Pot do manjše slike na vrhu seznama uporabnikov

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
sl_SI: Prijavni zaslon omogoča izbirno prikazovanje sličice za sistemske skrbnike in distributerje z namenom izjavljanja blagovne znamke.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
sl_SI: Povrnitveni prijavni zaslon omogoča izbirno prikazovanje sličice za sistemske skrbnike in distributerje z namenom izjavljanja blagovne znamke.

en: Avoid showing user list
sl_SI: Ne pokaži seznama uporabnikov

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
sl_SI: Prijavni zaslon običajno pokaže seznam uporabnikov, ki imajo na računalniku ustvarjen račun za hitrejšo prijavo. S to nastavitvijo se prikazovanje seznama uporabnikov onemogoči.

en: Enable showing the banner message
sl_SI: Omogoči prikaz besedilnih sporočil v pasicah

en: Set to true to show the banner message text.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča prikaz pasice sporočilnega besedila.

en: Banner message text
sl_SI: Besedilo sporočila pasice

en: Text banner message to show in the login window.
sl_SI: Prikaz besedila sporočila pasice na prijavnem oknu.

en: Disable showing the restart buttons
sl_SI: Onemogoči prikaz gumba za ponovni zagon

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
sl_SI: Izbrana možnost onemogoči prikaz gumba za ponovni zagon v prijavnem oknu.

en: Number of allowed authentication failures
sl_SI: Število dovoljenih spodletelih overitev

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
sl_SI: Število dovoljenih spodletelih overitev, preden se program konča in se vrne na izbor uporabnika.

en: Show command help
sl_SI: Pokaži pomoč ukazne vrstice

en: Show verbose output
sl_SI: Pokaži podroben izpis

en: Show debug output
sl_SI: Pokaži izpis razhroščevanja

en: Enable the authentication method
sl_SI: Omogoči način overitve

en: Disable the authentication method
sl_SI: Onemogoči način overitve

en: Require the authentication method
sl_SI: Zahtevaj način overitve

en: Action to perform on smartcard removal
sl_SI: Dejanje, ki se izvede po odstranjevanju pametne kartice

en: Assume yes to any answer
sl_SI: Predvidi odgovor »Da« na vsako vprašanje

en: Configure Password Authentication.
sl_SI: Nastavi overitev gesla

en: Configure Fingerprint Authentication.
sl_SI: Nastavi overitev s prstnim odtisom

en: Configure Smart Card Authentication.
sl_SI: Nastavi overitev s pametno kartico

en: Reset the GDM Authentication configuration.
sl_SI: Ponastavi nastavitve overitve GDM.

en: Show GDM Authentication configuration.
sl_SI: Pokaži nastavitve overitve GDM.

en: Password options
sl_SI: Možnosti gesla

en: Fingerprint options
sl_SI: Možnosti prstnega odtisa

en: Smart Card options
sl_SI: Možnosti pametne kartice

en: Reset options
sl_SI: Ponastavi možnosti

en: Show options
sl_SI: Pokaži možnosti

en: No PAM module available for Password authentication
sl_SI: Na overitev gesla ni na voljo nobenega modula PAM

en: No PAM module available for Smart Card authentication
sl_SI: Na overitev pametne kartice ni na voljo nobenega modula PAM

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
sl_SI: Na overitev prstnega odtisa ni na voljo nobenega modula PAM

en: “%s” needs at least one parameter
sl_SI: »%s« zahteva vsaj en parameter

en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
sl_SI: »%s« ne more biti sočasno omogočen in onemogočen

en: “%s” is not a valid %s “%s” value
sl_SI: »%s« ni veljavna vrednost %s »%s«

en: Failed to switch to %s user
sl_SI: Preklop na uporabnika %s je spodletel

en: Couldn’t set userid to %u
sl_SI: Ni mogoče nastaviti vrednosti userid na %u

en: No distro detected, no hook to run
sl_SI: Ni zaznanega podatka distribucije, zato ni mogoče zagnati priključka (hook)

en: No valid args found to run hook “%s”
sl_SI: Ni najdenih veljavnih argumentov za zagon priključka (hook) »%s«

en: Running distro hook “%s”
sl_SI: Poteka priključevanje na distribucijo (hook) »%s«

en: Distro hook “%s” requested stopping
sl_SI: Priključitev (hook) na distribucijo »%s« zahteva zaustavitev

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
sl_SI: Izvajanje ukaza za priključitev (hook) na distribucijo je spodletelo s stanjem %d in napako %s:
    Standardni odvod:
    %s
    Odvod napake:
    %s

en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
sl_SI: Za ukaz »%s« je nastavljanje možnosti ključa »%s« spodletelo za priključitev na distribucijo:

en: Failed to create directory %s
sl_SI: Ustvarjanje mape %s je spodletelo

en: dconf profile not found
sl_SI: Profila dconf ni mogoče najti

en: dconf has no system-db configured
sl_SI: Ukaz dconf nima nastavljenega podatka system-db

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
sl_SI: Pridobivanje opombe glave »%s« je spodletelo: %s, je vrednosti spremenjena?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
sl_SI: Opomba glave datoteke »%s« ni skladna; je vrednosti spremenjena?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
sl_SI: Ni zaznane glave v datoteki zaklepa »%s«; je vrednosti spremenjena?

en: Failed to run a required distro hook:
sl_SI: Izvajanje zahtevanega priključka (hook) distribucije je spodletelo:

en: COMMAND
sl_SI: UKAZ

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
sl_SI: Ukazi:
      help         Pokaže te podrobnosti
      password     Nastavi overitev z geslom
      fingerprint  Nastavi overitev s prstnim odtisom
      smartcard    Nastavi overitev s pametno kartico
      reset        Ponastavi privzeto nastavitev
      show         Pokaže trenutno nastavitev
    
    Uporaba »%s UKAZ --help« za pomoč o vsakem ukazu.

en: Command options
sl_SI: Možnosti ukaza

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
sl_SI: Za uporabo ukaza %s »%s« so zahtevana skrbniška dovoljenja

en: Failed to set %s setting:
sl_SI: Prilagajanje nastavitve %s je spodletelo:

en: Failed to set smartcard setting
sl_SI: Prilagajanje nastavitve pametne kartice je spodletelo

en: Failed to set password setting
sl_SI: Prilagajanje nastavitve gesla je spodletelo

en: Enabled
sl_SI: Omogočeno

en: Disabled
sl_SI: Onemogočeno

en: Not supported
sl_SI: Ni podprto

en: Required
sl_SI: Zahtevano

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
sl_SI: Nastavitev overjanja prijave GDM
    
      Overjanje z geslom: %s
      Overjanje s prstnim odtisom: %s
      Overjanje s pametno kartico: %s
      Dejanje odstranjevanja pametne kartice: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
sl_SI: D

[ctx: Interactive question]
en: y
sl_SI: d

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
sl_SI: Ali želite nadaljevati [D/n]?

en: User cancelled the request
sl_SI: Uporabnik je preklical zahtevo

en: Failed to reset %s setting:
sl_SI: Ponastavljanje nastavitve %s je spodletelo:

en: Only the VERSION command is supported
sl_SI: Podprt je le ukaz VERSION

en: Ignored — retained for compatibility
sl_SI: Prezrto – ohranjeno zaradi združljivosti

en: Debugging output
sl_SI: Izpis razhroščevanja

en: Version of this application
sl_SI: Različica programa

note: Option parsing
en: — New GDM login
sl_SI: – nova prijava GDM

en: Screenshot taken
sl_SI: Zaslonska slika je zajeta

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
sl_SI: Zajemanje zaslonske slike
