gdm2 - en to fur translation catalogue (140 entries)

en: _Refresh
fur: _Inzorne

en: _Cancel
fur: _Anule

en: C_onnect
fur: C_onet

en: Select System
fur: Selezione sisteme

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
fur: XMDCP: No si rive a creâ il buffer XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
fur: XDMCP: Impussibil lei la intestazion XDMCP!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
fur: XMDCP: la version di XDMCP no je chê juste!

en: XDMCP: Unable to parse address
fur: XDMCP: Impussibil analizâ il recapit

en: /dev/urandom is not a character device
fur: /dev/urandom nol è un dispositîf a caratars

en: Unable to create transient display:
fur: Impussibil creâ il visôr transitori:

en: Could not identify the current session:
fur: Impussibil identificâ la session atuâl:

en: Could not identify the current seat.
fur: Impussibil identificâ la postazion atuâl.

en: Could not find user “%s” on system
fur: Impussibil cjatâ l'utent “%s” tal sisteme

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
fur: Impussibil fâ partî il servidôr X (l'ambient grafic) par cause di un erôr interni. Par plasê scrîf al to aministradôr di sisteme o controle il regjistri di sisteme (regjistri di sisteme - syslog) par capî il probleme: pal moment il visôr al vignarà disabilitât. Une volte justât il probleme, torne invie GDM.

en: No display available
fur: Nissun display disponibil

en: No session available
fur: Nissune session disponibil

en: Chooser session unavailable
fur: Nissun seletôr di session disponibil

en: Can only be called before user is logged in
fur: Al pues jessi clamât nome prime che l'utent al sedi jentrât

en: Caller not GDM
fur: Clamadôr no GDM

en: Unable to open private communication channel
fur: Impussibil vierzi un canâl privât di comunicazion

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
fur: Il servidôr al veve di jessi inviât dal utent %s ma chest utent nol esist

en: Couldn’t set groupid to %d
fur: Impussibil stabilî il grupid a %d

en: initgroups () failed for %s
fur: initgroups () falît par %s

en: Couldn’t set userid to %d
fur: Impussibil meti il ID utent a %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
fur: %s: no pues vierzi il file di regjisti par il visôr %s!

en: %s: Error setting %s to %s
fur: %s: Erôr configurant %s a %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
fur: %s: La prioritât dal servidôr no pues jessi metude a %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
fur: %s: Al mancje il comant dal servidôr par il visôr %s

en: Username
fur: Non utent

en: The username
fur: Il Non utent

en: Hostname
fur: Non Host

en: The hostname
fur: Il non dal Host

en: Display Device
fur: Dispositîf Visôr

en: The display device
fur: Il dispositîf dal visôr

en: Could not create authentication helper process
fur: Impussibil creâ il procès di jutori par l'autenticazion

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
fur: Tu sês rivât al numar massim di tentatîfs pe autenticazion cu la password, prove un altri metodi

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
fur: Tu sês rivât al numar massim di tentatîfs pal acès automatic, prove un altri metodi di autenticazion

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
fur: Tu sês rivât al numar massim di tentatîfs pe autenticazion cul impront digjitâl, prove un altri metodi

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
fur: Tu sês rivât al numar massim di tentatîfs pe autenticazion cu la smart card, prove un altri metodi

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
fur: Tu sês rivât al numar massim di tentatîfs pe autenticazion, prove un altri metodi

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
fur: Mi displâs, la autenticazion cu la password no à funzionât. Torne prove.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
fur: Mi displâs, l'acès automatic nol à funzionât. Torne prove.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
fur: Mi displâs, la autenticazion cul impront digjitâl no à funzionât. Torne prove.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
fur: Mi displâs, la autenticazion cu la smart card no à funzionât. Torne prove.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
fur: Mi displâs, no je lade drete. Torne prove.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
fur: Il to account al veve un timp limit che cumò al è passât.

en: Username:
fur: Non utent:

en: no user account available
fur: nissun account utent disponibil

en: Unable to change to user
fur: Impussibil cambiâ utent

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
fur: Lançadôr di session Waylnd pal gjestôr di visôr di GNOME

en: Could not create socket!
fur: No pues creâ socket!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
fur: Invie program tramit il script wrapper /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
fur: Scolte su socket TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
fur: Lançadôr di session X pal Gjestôr di visôr di GNOME

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
fur: No pues scrivi il file PID %s: forsit al è finît il spazi su disc: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
fur: Falît tal creâ le cartele simboliche %s che e indiche l'inviament ugnul: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
fur: Creazion falide di LogDir %s: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
fur: Impussibil cjatâ l'utent “%s” di GDM. O voi fûr!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
fur: L'user di GDM nol scugne jessi root. O voi fûr!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
fur: Impussibil cjatâ il grop “%s” di GDM. O voi fûr!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
fur: Il grop di GDM nol scugne jessi root. O voi fûr!

en: Make all warnings fatal
fur: Fâs deventâ dutis lis avertencis fatâls

en: Exit after a time (for debugging)
fur: Jes dopo un pôc (par il debug)

en: Print GDM version
fur: Stampe la version di GDM

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
fur: Dome root al pues inviâ GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
fur: Lavoradôr di session dal Gjestôr di visôr di GNOME

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
fur: Specifiche se permeti o no l'acès cun i letôrs di improntis digitai

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
fur: La videade di acès e pues permeti, ai utents che a àn regjistrât lis improntis, di doprâlis par eseguî l'acès.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
fur: Specifiche se permeti o no l'acès cun i letôrs di smartcard

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
fur: La videade di acès e pues permeti, ai utents che a àn une smartcard, di doprâle par eseguî l'acès.

en: Whether or not to allow passwords for login
fur: Specifiche se permeti o no lis password par l'acès

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
fur: La videade di acès e pues jessi configurade par gjavâ la pussibilitât di autenticâsi vie password e imponi al utent di doprâ une smartcard o un letôr di improntis.

en: Path to small image at top of user list
fur: Percors di une piçule figure insom ae liste dai utents

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
fur: La videade di acès e pues mostrâ une piçule figure par dâ ai ministradôrs e a lis distribuzions un mût par fâ viodi il lôr logo.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
fur: La videade di acès di rapeç e pues mostrâ une piçule figure par dâ ai ministradôrs e a lis distribuzions un mût par fâ viodi il lôr logo.

en: Avoid showing user list
fur: Evite di mostrâ la liste dai utents

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
fur: La videade di acès di norme e mostre une liste dai utents disponibii par eseguî l'acès. Cheste impostazion e pues jessi cambiade par no mostrâ la liste dai utents.

en: Enable showing the banner message
fur: Abilite la vision dal strisson

en: Set to true to show the banner message text.
fur: Met a VÊR par viodi il test dal strisson.

en: Banner message text
fur: Test dal strisson

en: Text banner message to show in the login window.
fur: Test dal strisson di mostrâ in tal barcon di acès.

en: Disable showing the restart buttons
fur: Tapone il boton par tornâ a inviâ

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
fur: Met a VÊR par taponâ in tal barcon di acès, il boton par tornâ a inviâ il sisteme.

en: Number of allowed authentication failures
fur: Numar massim di faliments di autenticazion

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
fur: Il numar di voltis che un utent al pues cirî di autenticâsi, prime di rindisi e tornâ ae selezion dal utent.

en: Show command help
fur: Mostre jutori dai comants

en: Show verbose output
fur: Mostre output detaiât

en: Show debug output
fur: Mostre l'output di debug

en: Enable the authentication method
fur: Ative il metodi di autenticazion

en: Disable the authentication method
fur: Disative il metodi di autenticazion

en: Require the authentication method
fur: Domande il metodi di autenticazion

en: Action to perform on smartcard removal
fur: Azion di eseguî ae rimozion de smartcard

en: Assume yes to any answer
fur: Assum sì par dutis lis rispuestis

en: Configure Password Authentication.
fur: Configure autenticazion cun password.

en: Configure Fingerprint Authentication.
fur: Configure autenticazion cun impront.

en: Configure Smart Card Authentication.
fur: Configure autenticazion cun smart card.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
fur: Ripristine la configurazion de autenticazion di GDM.

en: Show GDM Authentication configuration.
fur: Mostre la configurazion de autenticazion di GDM.

en: Password options
fur: Opzions password

en: Fingerprint options
fur: Opzions impront

en: Smart Card options
fur: Opzions smart card

en: Reset options
fur: Ripristine opzions

en: Show options
fur: Mostre opzions

en: No PAM module available for Password authentication
fur: Nissun modul PAM disponibil pe autenticazion cun password

en: No PAM module available for Smart Card authentication
fur: Nissun modul PAM disponibil pe autenticazion cun smart card

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
fur: Nissun modul PAM disponibil pe autenticazion cul impront

en: “%s” needs at least one parameter
fur: “%s” al à bisugne di almancul un parametri

note: TRANSLATORS: “command” can't be enabled...
en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
fur: Nol è pussibil ativa e disativâ “%s” tal stes moment

note: TRANSLATORS: option is not a valid command “option-key” value
en: “%s” is not a valid %s “%s” value
fur: “%s” nol è un valôr valit par %s “%s”

en: Failed to switch to %s user
fur: Impussibil passâ al utent %s

en: Couldn’t set userid to %u
fur: Impussibil meti l'ID utent a %u

en: Failed to create directory %s
fur: Impussibil creâ la cartele %s

en: dconf profile not found
fur: profîl di diconf no cjatât

en: dconf has no system-db configured
fur: dconf nol à nissun system-db configurât

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
fur: Impussibil otignî il coment de intestazion di “%s”: %s, isal stât modificât?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
fur: Nissune intestazion spietade cjatade sul file di bloc “%s”, isal stât modificât?

en: COMMAND
fur: COMANT

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
fur: Comants:
      help         Al mostre chest jutori
      password     Configure la autenticazion cun password
      fingerprint  Configure la autenticazion cun impront
      smartcard    Configure la autenticazion cun smartcard
      reset        Al ripristine la configurazion predefinide
      show         Al mostre la configurazion atuâl
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.

en: Command options
fur: Opzions di comant

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
fur: Tu âs di jessi root par doprâ il comant %s “%s”

en: Failed to set %s setting:
fur: Impussibil configurâ la impostazion %s:

en: Failed to set smartcard setting
fur: Impussibil configurâ la impostazion de smartcard

en: Failed to set password setting
fur: Impussibil configurâ la impostazion de password

en: Enabled
fur: Ativât

en: Disabled
fur: Disative

en: Not supported
fur: No supuartât

en: Required
fur: Necessari

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
fur: Configurazion di autorizazion GDM
    
      Autenticazion cun password: %s
      Autenticazion cun impront: %s
      Autenticazion cun cmart card: %s
      Azion di rimozion de smart card: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
fur: S

[ctx: Interactive question]
en: y
fur: s

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
fur: Desideristu continua? [S/n]?

en: User cancelled the request
fur: L'utent al à anulât la richieste

en: Failed to reset %s setting:
fur: Impussibil ripristinâ la impostazion %s:

en: Only the VERSION command is supported
fur: Nome il comant VERSION al è supuartât

en: Ignored — retained for compatibility
fur: Ignorât — tignût par compatibilitât

en: Debugging output
fur: Abilite l'output di debug

en: Version of this application
fur: Version di cheste aplicazion

note: Option parsing
en: — New GDM login
fur: — Gnûf acès GDM

en: Screenshot taken
fur: Screenshot fat

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
fur: Fâs une figure dal visôr
