gdm - en to crh translation catalogue (73 entries)

en: /dev/urandom is not a character device
crh: /dev/urandom bir remiz cihazı degildir

en: Could not identify the current session.
crh: Ağımdaki oturımnı kimliklendiramadım.

en: Could not identify the current seat.
crh: Ağımdaki oturaq kimliklenamadı.

en: The system is unable to determine whether to switch to an existing login screen or start up a new login screen.
crh: Sistem mevcut bir içeri imzalanma ekranına almaşacağınımı yoqsa yañı bir içeri imzalanma ekranını başlatacağınımı tesbit etalmay.

en: The system is unable to start up a new login screen.
crh: Sistem yañı bir içeri imzalanma ekranını başlatalmay.

en: could not find user "%s" on system
crh: sistem üzerinde "%s" qullanıcısı tapılamadı

en: No session available
crh: Faydalanışlı oturım yoq

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn't exist
crh: Sunucı qullanıcı %s tarafından yavrulanacaq edi faqat böyle bir qullanıcı yoqtır

en: Couldn't set groupid to %d
crh: Zümre nomerası %d olaraq tesbit etilamadı

en: initgroups () failed for %s
crh: %s içün initgroups () muvafaqiyetsiz

en: Couldn't set userid to %d
crh: Qullanıcı numarası %d olaraq tesbit etilamadı

en: %s: Could not open log file for display %s!
crh: %s: %s kösterimi içün kütük dosyesi açılamadı!

en: %s: Error setting %s to %s
crh: %s: %s %s olaraq tesbit etilgende hata

en: %s: Server priority couldn't be set to %d: %s
crh: %s: Sunucı evelligi %d olaraq tesbit etilamadı: %s

en: %s: Empty server command for display %s
crh: %s: %s kösterimi içün boş sunucı buyruğı

en: Username
crh: Qullanıcı adı

en: The username
crh: Qullanıcı adı

en: Hostname
crh: Qonaqbay adı

en: The hostname
crh: Qonaqbay adı

en: Display Device
crh: Kösterim Cihazı

en: The display device
crh: Kösterim cihazı

en: Could not create authentication helper process
crh: Sahihlenim yardımcısı süreci icat etilamadı

en: Username:
crh: Qullanıcı adı:

en: no user account available
crh: faydalanışlı qullanıcı hesabı yoq

en: Unable to change to user
crh: Qullanıcığa deñiştiramadım

en: Could not create socket!
crh: Oyuq (Soket) icat etilamadı!

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
crh: PID dosyesi %s yazılalmay: belki disk tolu: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
crh: Bir kere çaptı tamğacı fihristi %s icat etilamadı: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
crh: Kütük fihristi (LogDir) %s icat etilamadı: %s

en: Can't find the GDM user '%s'. Aborting!
crh: GDM qullanıcısı '%s' tapılamadı. Abortlana!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
crh: GDM qullanıcısı tamır (root) olmamalı. Abortlana!

en: Can't find the GDM group '%s'. Aborting!
crh: GDM zümresi '%s' tapılalmay. Abortlana!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
crh: GDM zümresi tamır (root) olmamalı. Abortlana!

en: Make all warnings fatal
crh: İhtarlarnıñ hepsini ölümcil yap

en: Exit after a time (for debugging)
crh: Birazdan soñ çıq (illetsizlendirüv içün)

en: Print GDM version
crh: GDM sürümini bastır

en: GNOME Display Manager
crh: GNOME Kösterim İdarecisi

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
crh: Ancaq tamır qullanıcısı GDM'ni çaptırabilir

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
crh: GNOME Kösterim İdarecisi Oturım İşçisi

en: GNOME Shell
crh: GNOME Qabuğı

en: Window management and compositing
crh: Pencere idaresi ve bileşikleme

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
crh: İçeri imzalanuv içün parmaqizi oquyıcılarına izin berilip berilmeycegi

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
crh: İçeri imzalanma ekranı parmaqizlerini qayd ettirgen qullanıcılarğa o izlerini qullanaraq oturım açmağa ihtiyariy olaraq izin berebilir.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
crh: İçeri imzalanuv içün aqıllı-kart oquyıcılarına izin berilip berilmeycegi

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
crh: İçeri imzalanma ekranı aqıllı-kartlı qullanıcılarğa o aqıllı-kartlarını qullanaraq oturım açmağa ihtiyariy olaraq izin berebilir.

en: Path to small image at top of user list
crh: Qullanıcı listesiniñ töpesindeki suretçikke yolaq

en: The login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
crh: Sayt memurlarına ve dağıtımlarğa bir markalama yolunı temin içün, içeri imzalanma ekranı ihtiyariy olaraq onıñ qullanıcı listesiniñ töpesinde küçük bir suret kösterebilir.

en: The fallback login screen can optionally show a small image at the top of its user list to provide site administrators and distributions a way to provide branding.
crh: Sayt memurlarına ve dağıtımlarğa bir markalama yolunı temin içün, ricat içeri imzalanma ekranı ihtiyariy olaraq onıñ qullanıcı listesiniñ töpesinde küçük bir suret kösterebilir.

en: Avoid showing user list
crh: Qullanıcı listesini köstermekten qaçın

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
crh: İçeri imzalanma ekranı adetince biri olaraq içeri imzalanmaq üzre bir mevcut qullanıcılar listesini kösterir. Bu ayar qullanıcılar listesini köstermekni ğayrıqabilleştirmek içün tönterilebilir.

en: Enable showing the banner message
crh: Afiş risalesiniñ kösterilüvini qabilleştir

en: Set to true to show the banner message text.
crh: Afiş risalesi metnini köstermek içün doğruğa tesbit etiñiz.

en: Banner message text
crh: Afiş risalesi metni

en: Text banner message to show in the login window.
crh: İçeri imzalanuv penceresinde kösterilecek metin afişi risalesi.

en: Disable showing the restart buttons
crh: Kene başlatuv dögmeleriniñ kösterilüvini ğayrı qabilleştir

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
crh: İçeri imzalanuv penceresinde kene başlatuv dögmeleriniñ kösterilüvini ğayrı qabilleştirmek içün doğruğa ayarlañız.

en: Number of allowed authentication failures
crh: Sahihlenim muvaffaqiyetsizlikleriniñ caiz sayısı

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
crh: Bir qullanıcığa, pes etip qullanıcı saylamına keri barmazdan evvel, qaç kere sahihlenmege talpınmağa izin berilgeni.

en: Select System
crh: Sistemni Sayla

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
crh: XDMCP: XDMCP bufferi icat etilamadı!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
crh: XMCP: XDMCP başlığı oqulamadı!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
crh: XMDCP: Yañlış XDMCP sürümi!

en: XDMCP: Unable to parse address
crh: XMDCP: adres ayırıştırılalmay

en: Unable to create transient display:
crh: Keçici kösterim icat etilalmay:

en: Unable to activate session:
crh: Oturım faalleştirilalmay:

en: Only the VERSION command is supported
crh: Faqat VERSION buyruğı desteklene

en: COMMAND
crh: BUYRUQ

en: Ignored — retained for compatibility
crh: İhmal etildi — telif qabiliyeti içün alıqoyulğan

en: Debugging output
crh: İlletsizlendirüv çıqtısı

en: Version of this application
crh: Bu uyğulamanıñ sürümi

note: Option parsing
en: - New GDM login
crh: - Yañı GDM içeri imzalanması

en: Screenshot taken
crh: Ekran körüntisi alındı

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
crh: Ekrannıñ bir resmini al
