gdm - en to eo translation catalogue (94 entries)

en: _Refresh
eo: _Aktualigi

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: C_onnect
eo: K_onekti

en: Select System
eo: Elekti sistemon

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
eo: XDMCP: Ne eblis krei XDMCP-bufron!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
eo: XDMCP: Ne eblis legi XDMCP-kapon!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
eo: XDMCP: Malĝusta XDMCP-versio!

en: XDMCP: Unable to parse address
eo: XMDCP: Ne eblis analizi adreson

en: /dev/urandom is not a character device
eo: /dev/urandom ne estas signokoda aparato

en: Unable to create transient display:
eo: Ne eblas krei nedaŭran ekranon:

en: Could not identify the current session:
eo: Ne eblis identigi la aktualan seancon:

en: Could not identify the current seat.
eo: Ne eblas identigi la aktualan seancon.

en: Could not find user “%s” on system
eo: Ne eblis trovi uzanton “%s” en la sistemo

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
eo: Ne eblis starti la X-servilon (via grafika fasado) dum interna eraro. Bonvolu kontakti vian sistemaadministranton aŭ kontroli vian sistemprotokolan dosieron por serĉi la problemon. Intertempe la ekrano estos elŝaltita. Bonvole relanĉu GDM-on se la problemo estas  korektita.

en: No display available
eo: Neniu ekrano disponeblas

en: No session available
eo: Neniu seanco disponeblas

en: Chooser session unavailable
eo: Elektoseanco maldisponeblas

en: Can only be called before user is logged in
eo: Nur estas vokeble antaŭ uzanto estas salutinta

en: Caller not GDM
eo: Alia vokanto, ne GDM

en: Unable to open private communication channel
eo: Ne eblas malfermi privatan komunikadan kanalon

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
eo: Servilo estis lanĉenda por la uzanto %s, sed tiu uzanto ne ekzistas

en: Couldn’t set groupid to %d
eo: Ne eblis agordi %d kiel grupidentigo

en: initgroups () failed for %s
eo: initgroups () malsukcesis por %s

en: Couldn’t set userid to %d
eo: Ne eblis agordi %d kiel uzantoidentigo

en: %s: Could not open log file for display %s!
eo: %s: Ne eblis malfermi protokolan dosieron por la ekrano %s!

en: %s: Error setting %s to %s
eo: %s: Ne eblis agordi %s al %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
eo: %s: Ne eblis agordi prioritaton de la servilo al %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
eo: %s: Malplena servilo-komando por ekrano %s

en: Username
eo: Uzantonomo

en: The username
eo: La uzantonomo

en: Hostname
eo: Nomo de gastiga komputilo

en: The hostname
eo: La nomo de la gastiga komputilo

en: Display Device
eo: Vidigilo

en: The display device
eo: La vidigilo

en: Could not create authentication helper process
eo: Ne eblis krei aŭtentokontrolilan procezon

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
eo: Vi atingis la maksimumajn provojn de aŭtentikigo de pasvortaj, bonvolu provi alian metodon

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
eo: Vi atingis la maksimumajn provojn de aŭtomata ensaluto, bonvolu provi alian aŭtentikigmetodon

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
eo: Vi atingis la maksimumajn provojn de aŭtentikigo de fingrospuroj, bonvolu provi alian metodon

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
eo: Vi atingis la maksimumajn provojn de aŭtentikigado de saĝkarto, bonvolu provi alian metodon

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
eo: Vi atingis la maksimumajn aŭtentigajn provojn, bonvolu provi alian metodon

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
eo: Pardonu, pasvorta aŭtentikigo ne funkciis. Bonvolu reprovi.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
eo: Pardonu, aŭtomata ensaluto ne funkciis. Bonvolu reprovi.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
eo: Pardonu, fingrospura aŭtentigo ne funkciis. Bonvolu reprovi.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
eo: Pardonu, aŭtentikigo de saĝkarto ne funkciis. Bonvolu reprovi.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
eo: Pardonon, tio ne funkciis. Bonvolu provi denove.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
eo: Al via konto estis donita tempolimo kiu nun pasis.

en: Username:
eo: Uzantonomo:

en: no user account available
eo: neniu uzanto-konto estas disponebla

en: Unable to change to user
eo: Ne eblas ŝanĝi al unzanto

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
eo: Wayland-seanco-lanĉilo de la GNOME-Ekrano-administrilo

en: Could not create socket!
eo: Ne eblas kreii kontaktoskatolon!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
eo: Ruli programon tra la /etc/gdm/Xsession pasiga skripto

en: Listen on TCP socket
eo: Aŭskulti en TCP-konektilo

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
eo: X-seanco-lanĉilo de la GNOME-Ekrano-administrilo

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
eo: Ne eblas konservi PID-dosieron %s: eble mankas diskoloko: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
eo: Malsukcesis krei dosierujon %s por "unufoje rulanta": %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
eo: Malsukcesis krei na LogDir %s: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
eo: Ne eblas trovi GDM-uzanton “%s”. Ĉesigante!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
eo: La GDM-uzanto ne estu radiko. Ĉesigante!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
eo: Ne eblas trovi la GDM-grupon “%s”. Ĉesigante!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
eo: La GDM-grupo ne estu radiko. Ĉesigante!

en: Make all warnings fatal
eo: Fari ĉiujn avertojn fatalaj

en: Exit after a time (for debugging)
eo: Eliri post iom da tempo (por sencimigo)

en: Print GDM version
eo: Presi GDM-version

en: GNOME Display Manager
eo: Ekranadministrilo de GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
eo: Nur la uzanto "root" rajtas lanĉi GDM-on

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
eo: GDM (GNOME Ekran-mastrumilo) seancolaborilo

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
eo: Ĉu aŭ ne permesi fringropremajn legilojn por saluto

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
eo: Tiu ĉi salut-ekrano povas permesi aŭ ne uzantojn, kiuj jam registris siajn fingropremojn, saluti pere de tiuj fingropremoj.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
eo: Ĉu aŭ ne permesi legilojn de inteligentaj memorkartoj por saluto

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
eo: Tiu ĉi salut-ekrano povas permesi aŭ ne uzantojn, kiuj havas inteligentajn memorkartojn, saluti pere de tiuj.

en: Whether or not to allow passwords for login
eo: Ĉu aŭ ne permesi pasvortojn por saluto

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
eo: Tiu ĉi salut-ekrano povas agordiĝi por malpermesi perpasvortan aŭtentigon, devigante uzantojn uzi inteligentajn memorkartojn aŭ fingropremoj ĉe saluto.

en: Path to small image at top of user list
eo: Vojo al eta bildo sur listo de uzantoj

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
eo: La salut-ekrano povas malnepre montri etan bildon por provizi markadospacon al administrantoj kaj distribuoj.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
eo: La retropaŝa salut-ekrano povas montri etan bildon por provizi markadospacon al administrantoj kaj distribuoj.

en: Avoid showing user list
eo: Ne montri liston de uzantoj

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
eo: Tiu ĉi salut-ekrano norme montras liston de disponeblaj uzantoj, por saluti kiel unu el ili. Oni povas malvalidigi tiun ĉi, por ke oni ne montru la liston de uzantoj.

en: Enable showing the banner message
eo: Enŝalti montron de la rubanda mesaĝo

en: Set to true to show the banner message text.
eo: Agordi al vera por montri la rubandan tekston.

en: Banner message text
eo: Rubanda mesaĝteksto

en: Text banner message to show in the login window.
eo: Rubanda teksto kiu estu montrata en la salutfenestro.

en: Disable showing the restart buttons
eo: Malebligi la montron de restartigo-butonoj

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
eo: Agordi al 'vera' por malebligi montron de restartig-butonoj en la salutfenestro.

en: Number of allowed authentication failures
eo: Nombro da permesataj aŭtentokontrolaj malsukcesoj

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
eo: Nombro da fojoj, ke uzanto povas klopodi aŭtentigon, antaŭ reiri al elekto de uzanto.

en: Only the VERSION command is supported
eo: Nur la komando VERSION estas subtenata

en: COMMAND
eo: KOMANDO

en: Ignored — retained for compatibility
eo: Malatentite — konservita por kongrueco

en: Debugging output
eo: Sencimigo-eligo

en: Version of this application
eo: Versio de ĉi tiu aplikaĵo

note: Option parsing
en: — New GDM login
eo: — Nova GDM-saluto

en: Screenshot taken
eo: Faris ekrankopion

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
eo: Fari bildon de la ekrano
