GDM - en to tr translation catalogue (153 entries)

en: _Refresh
tr: _Yenile

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: C_onnect
tr: B_ağlan

en: Select System
tr: Sistem Seç

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
tr: XDMCP: XDMCP tamponu oluşturulamadı!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
tr: XDMCP: XDMCP başlığı okunamadı!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
tr: XDMCP: Geçersiz XDMCP sürümü!

en: XDMCP: Unable to parse address
tr: XDMCP: Adres ayrıştırılamadı

en: /dev/urandom is not a character device
tr: /dev/urandom bir karakter aygıtı değil

en: Unable to create transient display:
tr: Geçici ekran oluşturulamadı:

en: Could not identify the current session:
tr: Geçerli oturum saptanamadı:

en: Could not identify the current seat.
tr: Geçerli oturak saptanamadı.

en: Could not find user “%s” on system
tr: Sistemde “%s” kullanıcısı bulunamadı

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
tr: İç hata nedeniyle X sunucusu (grafiksel ortamınız) başlatılamadı. Lütfen sistem yöneticinize başvurun ya da tanılama için syslog’unuza bakın. Bu sırada bu ekran devre dışı kalacaktır.  Sorun çözüldüğünde lütfen GDM’yi yeniden başlatın.

en: No display available
tr: Kullanılabilir ekran yok

en: No session available
tr: Kullanılabilir oturum yok

en: Chooser session unavailable
tr: Seçici oturumu kullanılabilir değil

en: Can only be called before user is logged in
tr: Yalnızca kullanıcı oturum açmadan önce çağrılabilir

en: Caller not GDM
tr: Çağıran GDM değil

en: Unable to open private communication channel
tr: Özel iletişim kanalı açılamadı

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
tr: Sunucu, %s kullanıcısınca oluşturulacaktı ama bu kullanıcı yok

en: Couldn’t set groupid to %d
tr: groupid, %d olarak ayarlanamadı

en: initgroups () failed for %s
tr: %s için initgroups () başarısız oldu

en: Couldn’t set userid to %d
tr: userid, %d olarak ayarlanamadı

en: %s: Could not open log file for display %s!
tr: %s: %s ekranı için günlük dosyası açılamadı!

en: %s: Error setting %s to %s
tr: %s: %s ayarı %s olarak atarken hata

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
tr: %s: Sunucu önceliği %d olarak atanamadı: %s

en: %s: Empty server command for display %s
tr: %s: %s ekranı için boş sunucu komutu

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: The username
tr: Kullanıcı adı

en: Hostname
tr: Makine Adı

en: The hostname
tr: Makine adı

en: Display Device
tr: Görüntü Aygıtı

en: The display device
tr: Görüntü aygıtı

en: Could not create authentication helper process
tr: Kimlik doğrulama yardımcı süreci oluşturulamadı

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
tr: Azami parola kimlik doğrulama girişimini aştınız, lütfen başka yöntem deneyin

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
tr: Azami kendiliğinden oturum açma girişimini aştınız, lütfen başka kimlik doğrulama yöntemi deneyin

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
tr: Azami parmak izi kimlik doğrulama girişimini aştınız, lütfen başka yöntem deneyin

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
tr: Azami akıllı kart kimlik doğrulama girişimini aştınız, lütfen başka yöntem deneyin

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
tr: Azami kimlik doğrulama girişimini aştınız, lütfen başka yöntem deneyin

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
tr: Üzgünüm, parola kimlik doğrulaması işe yaramadı. Lütfen yeniden deneyin.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
tr: Üzgünüm, kendiliğinden oturum açma işe yaramadı. Lütfen yeniden deneyin.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
tr: Üzgünüm, parmak izi kimlik doğrulaması işe yaramadı. Lütfen yeniden deneyin.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
tr: Üzgünüm, akıllı kart kimlik doğrulaması işe yaramadı. Lütfen yeniden deneyin.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
tr: Üzgünüm ama işe yaramadı. Lütfen yeniden deneyin.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
tr: Hesabınıza şu anda süresi dolan bir zaman sınırı verilmiş.

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: no user account available
tr: hiçbir kullanıcı hesabı yok

en: Unable to change to user
tr: Kullanıcıya değiştirilemiyor

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
tr: GNOME Görüntü Yöneticisi Wayland Oturumu Başlatıcı

en: Could not create socket!
tr: Yuva oluşturulamadı!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
tr: /etc/gdm/Xsession sarmalayıcı betiği aracılığıyla program çalıştır

en: Listen on TCP socket
tr: TCP yuvası üzerinden dinle

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
tr: GNOME Görüntü Yöneticisi X Oturumu Başlatıcı

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
tr: PID dosyası %s yazılamıyor: büyük olasılıkla disk dolu: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
tr: Bir kerelik çalışma belirleyicisi dizin %s oluşturulamadı: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
tr: LogDir %s oluşturulamadı: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
tr: GDM kullanıcısı “%s” bulunamadı. İptal ediliyor!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
tr: GDM kullanıcısı ‘root’ olmamalı. İptal ediliyor!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
tr: GDM kümesi “%s” bulunamadı. İptal ediliyor!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
tr: GDM kümesi ‘root’ olmamalı. İptal ediliyor!

en: Make all warnings fatal
tr: Tüm uyarıları ölümcül yap

en: Exit after a time (for debugging)
tr: Bir süre sonra çık (hata ayıklama için)

en: Print GDM version
tr: GDM sürümünü yazdır

en: GNOME Display Manager
tr: GNOME Görüntü Yöneticisi

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
tr: Yalnızca yetkili kullanıcı GDM’yi çalıştırabilir

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
tr: GNOME Görüntü Yöneticisi Oturum Çalıştırıcısı

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
tr: Oturum açmak için parmak izi okuyucularına izin verilip verilmeyeceği

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
tr: Oturum açma ekranı, parmak izlerini oturum açmak için kaydeden kullanıcıların isteğe bağlı olarak parmak iziyle oturum açmasını sağlayabilir.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
tr: Oturum açmak için akıllı kart okuyucularına izin verilip verilmeyeceği

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
tr: Oturum açma ekranı, isteğe bağlı olarak, akıllı kartı olan kullanıcıların akıllı kartlarıyla oturum açmasını sağlayabilir.

en: Whether or not to allow passwords for login
tr: Oturum açmak için parolalara izin verilip verilmeyeceği

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
tr: Oturum açma ekranı parolayla kimlik doğrulamaya izin vermeyecek biçimde yapılandırılabilir, böylece kullanıcı akıllı kartla ya da parmak izi okuyucuyla kimlik doğrulamaya zorlanır.

en: Path to small image at top of user list
tr: Kullanıcı listesinin tepesindeki küçük resme giden yol

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
tr: Oturum açma ekranı, isteğe bağlı olarak, site yöneticileri ve dağıtımlara markalaşma olanağı sağlamak için küçük resim gösterebilir.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
tr: Korumalı kip oturum açma ekranı, isteğe bağlı olarak, site yöneticileri ve dağıtımlara markalaşma olanağı sağlamak için küçük resim gösterebilir.

en: Avoid showing user list
tr: Kullanıcı listesini göstermekten kaçın

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
tr: Oturum açma ekranı olağan durumda, oturum açabilecek kullanıcıların listesini gösterir. Bu ayar, kullanıcı listesinin gösterimini devre dışı bırakmak için açılıp kapatılabilir.

en: Enable showing the banner message
tr: Afiş iletisi göstermeyi etkinleştir

en: Set to true to show the banner message text.
tr: Afiş ileti metnini göstermek için TRUE olarak ayarlayın.

en: Banner message source
tr: Afiş ileti kaynağı

en: The source of the text banner message on the login screen.
tr: Oturum açma ekranındaki metin afiş iletisinin kaynağı.

en: Banner message text
tr: Afiş ileti metni

en: Text banner message to show in the login window.
tr: Oturum açma penceresinde gösterilecek için metin afişi iletisi.

en: Banner message path
tr: Afiş ileti yolu

en: Path to text file with banner message to show in the login window.
tr: Oturum açma penceresinde gösterilecek afiş iletisini içeren metin dosyasının yolu.

en: Disable showing the restart buttons
tr: Yeniden başlatma düğmelerini devre dışı bırak

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
tr: Oturum açma penceresinde yeniden başlatma düğmelerini göstermeyi devre dışı bırakmak için TRUE olarak ayarlayın.

en: Number of allowed authentication failures
tr: İzin verilen kimlik doğrulama hatası sayısı

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
tr: Kullanıcı seçimine yeniden dönülmeden önce kullanıcılara izin verilecek kimlik doğrulama denemesi sayısı.

en: Show command help
tr: Komut yardımını göster

en: Show verbose output
tr: Ayrıntılı çıktı göster

en: Show debug output
tr: Hata ayıklama çıktısını göster

en: Enable the authentication method
tr: Kimlik doğrulama yöntemini etkinleştir

en: Disable the authentication method
tr: Kimlik doğrulama yöntemini devre dışı bırak

en: Require the authentication method
tr: Kimlik doğrulama yöntemini gerektir

en: Action to perform on smartcard removal
tr: Akıllı kart çıkartıldığında uygulanacak eylem

en: Assume yes to any answer
tr: Sorulara evet yanıtını varsay

en: Configure Password Authentication.
tr: Parola Kimlik Doğrulamasını Yapılandır.

en: Configure Fingerprint Authentication.
tr: Parmak İzi Kimlik Doğrulamasını Yapılandır.

en: Configure Smart Card Authentication.
tr: Akıllı Kart Kimlik Doğrulamasını Yapılandır.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
tr: GDM Kimlik Doğrulama yapılandırmasını sıfırla.

en: Show GDM Authentication configuration.
tr: GDM Kimlik Doğrulama yapılandırmasını göster.

en: Password options
tr: Parola seçenekleri

en: Fingerprint options
tr: Parmak İzi seçenekleri

en: Smart Card options
tr: Akıllı Kart seçenekleri

en: Reset options
tr: Seçenekleri sıfırla

en: Show options
tr: Seçenekleri göster

en: No PAM module available for Password authentication
tr: Parola kimlik doğrulaması için PAM modülü yok

en: No PAM module available for Smart Card authentication
tr: Akıllı Kart kimlik doğrulaması için PAM modülü yok

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
tr: Parmak İzi kimlik doğrulaması için PAM modülü yok

en: “%s” needs at least one parameter
tr: “%s” en az bir parametreye gereksiniyor

note: TRANSLATORS: “command” can't be enabled...
en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
tr: “%s” aynı anda etkinleştirilip devre dışı bırakılamaz

note: TRANSLATORS: option is not a valid command “option-key” value
en: “%s” is not a valid %s “%s” value
tr: “%s”, geçerli bir %s “%s” değeri değil

en: Failed to switch to %s user
tr: %s kullanıcısına geçilemedi

en: Couldn’t set userid to %u
tr: userid, %u olarak ayarlanamadı

en: No distro detected, no hook to run
tr: Dağıtım algılanmadı, çalıştırılacak kanca yok

en: No valid args found to run hook “%s”
tr: “%s” kancasını çalıştırmak için geçerli argüman bulunamadı

en: Running distro hook “%s”
tr: “%s” dağıtım kancası çalıştırılıyor

en: Distro hook “%s” requested stopping
tr: “%s” dağıtım kancası durdurma istedi

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
tr: Dağıtım kancası %d çıkış durumu ve %s hatasıyla başarısız oldu:
    Standart çıktı:
    %s
    Hata çıktısı:
    %s

note: TRANSLATORS: Failed to set command “command” option key “option-key” via distro hook
en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
tr: Komut “%s”, seçenek anahtarı “%s” dağıtım kancasıyla ayarlanamadı:

en: Failed to create directory %s
tr: %s dizini oluşturulamadı

en: dconf profile not found
tr: dconf profili bulunamadı

en: dconf has no system-db configured
tr: dconf’ta yapılandırılmış system-db yok

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
tr: “%s” başlık yorumu alınamadı: %s, değiştirildi mi?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
tr: Dosya “%s” başlık yorumu eşleşmiyor, değiştirildi mi?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
tr: “%s” kilit dosyasında beklenen başlık bulunamadı, değiştirildi mi?

en: Failed to run a required distro hook:
tr: Gerekli dağıtım kancası çalıştırılamadı:

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
tr: Komutlar:
      help         Bu bilgileri göster
      password     Parola kimlik doğrulamasını yapılandır
      fingerprint  Parmak izi kimlik doğrulamasını yapılandır
      smartcard    Akıllı kart kimlik doğrulamasını yapılandır
      reset        Öntanımlı yapılandırmayı sıfırla
      show         Geçerli yapılandırmayı göster
    
    Komutlarla ilgili yardım almak için “%s KOMUT --help” kullanın.

en: Command options
tr: Komut seçenekleri

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
tr: %s “%s” komutunu kullanmak için kök olmalısınız

en: Failed to set %s setting:
tr: %s ayarı belirlenemedi:

en: Failed to set smartcard setting
tr: Akıllı kart ayarı belirlenemedi

en: Failed to set password setting
tr: Parola ayarı belirlenemedi

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: Disabled
tr: Devre dışı bırakıldı

en: Not supported
tr: Desteklenmiyor

en: Required
tr: Gerekli

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
tr: GDM Yetkilendirme yapılandırması
    
      Parola kimlik doğrulaması: %s
      Parmak İzi kimlik doğrulaması: %s
      Akıllı Kart kimlik doğrulaması: %s
      Akıllı Kart silme işlemi: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
tr: E

[ctx: Interactive question]
en: y
tr: e

[ctx: Interactive question]
en: N
tr: H

[ctx: Interactive question]
en: n
tr: h

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
tr: Sürdürmek istiyor musunuz? [E/h]?

en: User cancelled the request
tr: Kullanıcı isteği iptal etti

en: Failed to reset %s setting:
tr: %s ayarı sıfırlanamadı:

en: Only the VERSION command is supported
tr: Yalnızca VERSION (sürüm) komutu destekleniyor

en: Ignored — retained for compatibility
tr: Yok Sayılıyor - uyum için korunmuştur

en: Debugging output
tr: Hata ayıklama çıktısı

en: Version of this application
tr: Bu uygulamanın sürümü

note: Option parsing
en: — New GDM login
tr: — Yeni GDM girişi
