gdm - en to sr translation catalogue (149 entries)

en: _Refresh
sr: _Osveži

en: _Cancel
sr: Ot_kaži

en: C_onnect
sr: Po_veži se

en: Select System
sr: Izaberite sistem

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
sr: HDMCP: Ne mogu da napravim HDMCP ostavu!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
sr: HDMCP: Ne mogu da pročitam HDMCP zaglavlje!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
sr: HDMCP: Neispravno HDMCP izdanje!

en: XDMCP: Unable to parse address
sr: HDMCP: Ne mogu da otvorim adresu

en: /dev/urandom is not a character device
sr: „/dev/urandom“ nije označeni uređaj

en: Unable to create transient display:
sr: Ne mogu da stvorim prelazni ekran:

en: Could not identify the current session:
sr: Ne mogu da odredim tekuću sesiju:

en: Could not identify the current seat.
sr: Ne mogu da odredim tekuće sedište.

en: Could not find user “%s” on system
sr: Ne mogu naći korisnika „%s“ na sistemu

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
sr: Ne mogu da pokrenem Iks server (vaše grafičko okruženje) zbog greške unutar programa. Kontaktirajte administratora sistema ili pregledajte sistemski dnevnik. U međuvremenu, ovaj ekran će biti isključen. Ponovo pokrenite GDM kada ispravite problem.

en: No display available
sr: Nema dostupnog prikaza

en: No session available
sr: Nema dostupne sesije

en: Chooser session unavailable
sr: Nije dostupna sesija birača

en: Can only be called before user is logged in
sr: Može jedino biti pozvan pre nego što se korisnik prijavi

en: Caller not GDM
sr: Pozivnik nije GDM

en: Unable to open private communication channel
sr: Ne mogu da otvorim privatni kanal komunikacije

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
sr: Trebalo je da se server prikaže za korisnika %s, ali taj korisnik ne postoji

en: Couldn’t set groupid to %d
sr: Ne mogu da postavim ib grupe na %d

en: initgroups () failed for %s
sr: initgroups () za %s nije uspeo

en: Couldn’t set userid to %d
sr: Ne mogu da postavim ib korisnika na %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
sr: %s: Ne mogu da otvorim datoteku dnevnika za ekran %s!

en: %s: Error setting %s to %s
sr: %s: Greška pri postavljanju %s na %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
sr: %s: ne mogu da postavim prioritet servera na vrednost %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
sr: %s: Prazna naredba servera za ekran %s

en: Username
sr: Korisničko ime

en: The username
sr: Ime korisnika

en: Hostname
sr: Domaćin

en: The hostname
sr: Naziv domaćina

en: Display Device
sr: Ekran

en: The display device
sr: Uređaj za prikaz

en: Could not create authentication helper process
sr: Ne mogu da napravim proces pomoćnika potvrđivanja identiteta

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
sr: Dosegli ste ograničenje za najviše pokušaja prijavljivanja lozinkom, pokušajte drugačiji način

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
sr: Dosegli ste ograničenje za najviše pokušaja samostalnog prijavljivanja, pokušajte drugačiji način

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
sr: Dosegli ste ograničenje za najviše pokušaja prijave uz pomoć otiska prsta, pokušajte drugačiji način

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
sr: Dosegli ste ograničenje za najviše pokušaja prijave preko pametne kartice, pokušajte drugačiji način

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
sr: Dosegli ste ograničenje za najviše pokušaja prijavljivanja, pokušajte drugačiji način

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
sr: Nažalost, identifikovanje lozinkom nije uspelo. Pokušajte ponovo.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
sr: Nažalost, samostalno prijavljivanje nije uspelo. Pokušajte ponovo.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
sr: Nažalost, identifikovanje otiskom prsta nije uspelo. Pokušajte ponovo.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
sr: Nažalost, identifikovanje pametnom karticom nije uspelo. Pokušajte ponovo.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sr: Pogrešili ste! Pokušajte ponovo.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
sr: Vašem nalogu je dato vremensko ograničenje koje je sada prošlo.

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: no user account available
sr: nema dostupnog korisničkog naloga

en: Unable to change to user
sr: Ne mogu da promenim korisnika

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
sr: Pokretač Vejland sesije Gnomovog upravnika prikaza

en: Could not create socket!
sr: Ne mogu da napravim priključnicu!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
sr: Pokreni program pomoću skripte „/etc/gdm/Xsession“ omotača

en: Listen on TCP socket
sr: Osluškuj na TCP priključnici

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
sr: Pokretač Iks sesije Gnomovog upravnika prikaza

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
sr: Ne mogu da pišem u PIB datoteku %s: verovatno više nema prostora na disku: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
sr: Ne mogu da nađem korisnika „%s“ za GDM. Prekidam!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
sr: Super korisnik (root) ne može da koristi GDM. Prekidam!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
sr: Ne mogu da nađem grupu „%s“ za GDM. Prekidam!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
sr: Grupa root ne može biti GDM grupa. Prekidam!

en: Make all warnings fatal
sr: Čini sva upozorenja kobnim

en: Exit after a time (for debugging)
sr: Izlazi nakon vremena (zbog uklanjanja grešaka)

en: Print GDM version
sr: Ispisuje izdanje Gnomovog upravnika prikaza

en: GNOME Display Manager
sr: Gnomov upravnik prikaza

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
sr: Samo super korisnik (root) može da pokrene GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
sr: Radnik sesije Gnomovog upravnika prikaza

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
sr: Da li da dozvoli ili ne čitače otisaka za prijavljivanje

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
sr: Ekran za prijavljivanje može opcionalno da omogući korisnicima koji su upisali svoje otiske prstiju da se prijave koristeći te otiske.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
sr: Da li da dozvoli ili ne pametne kartice za prijavljivanje

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
sr: Ekran za prijavljivanje može opcionalno da omogući korisnicima koji imaju pametne kartice da se prijave koristeći te kartice.

en: Whether or not to allow passwords for login
sr: Da li da dozvoli ili ne lozinke za prijavljivanje

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
sr: Ekran za prijavljivanje može biti podešen da onemogući potvrđivanje identiteta lozinkom, primoravajući korisnika da koristi potvrđivanje identiteta pametnom karticom ili otiskom prsta.

en: Path to small image at top of user list
sr: Putanja do sličica na vrhu spiska korisnika

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
sr: Ekran za prijavu može izborno da prikaže sličicu koja omogućava administratorima sajtova i distribucijama da prikažu svoju robnu marku.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
sr: Odstupni ekran za prijavu može izborno da prikaže sličicu koja omogućava administratorima sajtova i distribucijama da prikažu svoju robnu marku.

en: Avoid showing user list
sr: Izbegavanje prikazivanja spiska korisnika

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
sr: Ekran za prijavljivanje obično prikazuje spisak dostupnih korisnika koji se mogu prijaviti. Ovo podešavanje može biti prebačeno da isključi prikazivanje spiska korisnika.

en: Enable showing the banner message
sr: Uključuje prikaz poruke na baneru

en: Set to true to show the banner message text.
sr: Postavite na tačno za prikaz teksta u baneru.

en: Banner message source
sr: Izvor poruke na baneru

en: The source of the text banner message on the login screen.
sr: Izvor teksta poruke koja se prikazuje na pozdravnom ekranu.

en: Banner message text
sr: Tekst poruke na baneru

en: Text banner message to show in the login window.
sr: Tekst poruke za prikazivanje u pozdravnom prozoru.

en: Banner message path
sr: Putanja poruke na baneru

en: Path to text file with banner message to show in the login window.
sr: Putanja do tekstualne datoteke sa porukom za baner koji se prikazuje na pozdravnom ekranu.

en: Disable showing the restart buttons
sr: Isključuje prikaz dugmadi za ponovno pokretanje

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
sr: Postavite na tačno kako bi onemogućili prikaz dugmića za ponovno pokretanje računara u pozdravnom prozoru.

en: Number of allowed authentication failures
sr: Broj neuspeha potvrđivanja identiteta

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
sr: Koliko će puta korisniku biti dopušteno da pokuša da potvrdi identitet, pre nego što će biti vraćen na ekran za izbor korisnika.

en: Show command help
sr: Prikaži naredbu za pomoć

en: Show verbose output
sr: Uključi detaljni prikaz

en: Show debug output
sr: Prikaži ispis za otklanjanje grešaka

en: Enable the authentication method
sr: Omogući način za prijavu

en: Disable the authentication method
sr: Onemogući način za prijavu

en: Require the authentication method
sr: Zahtevaj način za prijavu

en: Action to perform on smartcard removal
sr: Radnja nakon uklanjanja pametne kartice

en: Assume yes to any answer
sr: Podrazumevano odgovori potvrdno

en: Configure Password Authentication.
sr: Podesi prijavu lozinkom.

en: Configure Fingerprint Authentication.
sr: Podesi prijavu otiskom prsta.

en: Configure Smart Card Authentication.
sr: Podesi prijavu pametnom katicom.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
sr: Poništi podešavanja GDM prijave.

en: Show GDM Authentication configuration.
sr: Prikaži podešavanja GDM prijave.

en: Password options
sr: Opcije za lozinku

en: Fingerprint options
sr: Opcije za otisak prsta

en: Smart Card options
sr: Opcije za pametne kartice (smartcard)

en: Reset options
sr: Opcije za ponovno podešavanje

en: Show options
sr: Prikaži opcije

en: No PAM module available for Password authentication
sr: Nijedan PAM modul nije dostupan za prijavu lozinkom

en: No PAM module available for Smart Card authentication
sr: Nijedan PAM modul nije dostuan za prijavu pametnom karticom

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
sr: Nijedan PAM modul nije dostupan za prijavu otiskom prsta

en: “%s” needs at least one parameter
sr: „%s“ traži bar jedan parametar

note: TRANSLATORS: “command” can't be enabled...
en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
sr: Ne mogu da omogućim niti onemogućim „%s“ u istom trenutku

note: TRANSLATORS: option is not a valid command “option-key” value
en: “%s” is not a valid %s “%s” value
sr: „%s“ nije ispravna %s „%s“ vrednost

en: No distro detected, no hook to run
sr: Distribucija nije pronađena, ne mogu da se zakačim

en: No valid args found to run hook “%s”
sr: Nisu pronađeni ispravni argumenti za kačenje na „%s“

en: Running distro hook “%s”
sr: Kačim se na distribuciju „%s“

en: Distro hook “%s” requested stopping
sr: Kačenje na distibuciju „%s“ zahteva zaustavljanje

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
sr: Kačenje na distribuciju nije uspelo, vraćen je izlazni status %d i greška %s:
    Podaci standardnog izlaza:
    %s
    Podaci izlaza greške:
    %s

note: TRANSLATORS: Failed to set command “command” option key “option-key” via distro hook
en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
sr: Nije uspelo podešavanje opcionog ključa „%s“ naredbe „%s“ kroz kačenje na distribuciju:

en: Failed to create directory %s
sr: Ne mogu da napravim direktorijum %s

en: dconf profile not found
sr: Nije pronađen dconf profil

en: dconf has no system-db configured
sr: dconf nema podešen sytem-db

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
sr: Nije uspelo preuzimanje komentara zaglavlja „%s“: %s, da li je izmenjen u međuvremenu?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
sr: Komentar zaglavlja „%s“ datoteke se ne slaže, da li je izmenjen u međuvremenu?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
sr: Neoekivano zaglavlje je pronađeno u datoteci za zaključavanje „%s“, da li je izmenjeno u međuvremenu?

en: Failed to run a required distro hook:
sr: Ne mogu da pokrenem kačenje na distribuciju:

en: COMMAND
sr: NAREDBA

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
sr: Komande:
      help         Prikazuje ove informacije
      password     Podešava prijavu lozinkom
      fingerprint  Podešava prijavu otiskom prsta
      smartcard    Podešava prijavu pametnom karticom
      reset        Vraća na osnovna podešavanja
      show         Prikazuje trenutna podešavanja
    
    Koristi „%s COMMAND --help“ da bi se prikazale pomoćne informacije za svaku komandu.

en: Command options
sr: Opcije za komande

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
sr: Neophodno je da budete root korisnik da bi ste koristili %s „%s“ komandu

en: Failed to set %s setting:
sr: Nije uspelo podešavanje %s postavke:

en: Failed to set smartcard setting
sr: Nije uspelo podešavanje postavke za pametne kartice

en: Failed to set password setting
sr: Nije uspelo podešavanje postavke za lozinku

en: Enabled
sr: Omogućeno

en: Disabled
sr: Onemogućeno

en: Not supported
sr: Nije podržano

en: Required
sr: Zahteva se

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
sr: Konfiguracija GDM autorizacije
    
      Prijava lozinkom: %s
      Prijava otiskom prsta: %s
      Prijava pametnom karticom: %s
      Uklanjanje pametne kartice: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
sr: Da

[ctx: Interactive question]
en: y
sr: da

[ctx: Interactive question]
en: N
sr: Ne

[ctx: Interactive question]
en: n
sr: ne

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
sr: Da li želite da nastavite ? [Da/ne]

en: User cancelled the request
sr: Korisnik je prekinuo zahtev

en: Failed to reset %s setting:
sr: Nije uspelno ponovno podešavanje postavke %s :

en: Only the VERSION command is supported
sr: Podržana je samo naredba IZDANJE

en: Ignored — retained for compatibility
sr: Zanemareno — zadržano radi saglasnosti

en: Debugging output
sr: Podaci za rešavanje grešaka

en: Version of this application
sr: Izdanje ovog programa

note: Option parsing
en: — New GDM login
sr: — Nova GDM prijava
