gdm - en to pl translation catalogue (151 entries)

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: C_onnect
pl: _Połącz

en: Select System
pl: Wybór systemu

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
pl: XDMCP: nie można utworzyć bufora XDMCP.

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
pl: XDMCP: nie można odczytać nagłówka XDMCP.

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
pl: XDMCP: niepoprawna wersja XDMCP.

en: XDMCP: Unable to parse address
pl: XDMCP: nie można przetworzyć adresu

en: /dev/urandom is not a character device
pl: /dev/urandom nie jest urządzeniem znakowym

en: Unable to create transient display:
pl: Nie można utworzyć przejściowego ekranu:

en: Could not identify the current session:
pl: Nie można zidentyfikować bieżącej sesji:

en: Could not identify the current seat.
pl: Nie można zidentyfikować bieżącego stanowiska.

en: Could not find user “%s” on system
pl: Nie można odnaleźć użytkownika „%s” w systemie

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
pl: Z powodu wewnętrznego błędu nie można uruchomić serwera X (odpowiedzialnego za interfejs graficzny). Proszę zwrócić się do administratora systemu lub zdiagnozować problem na podstawie zawartości dzienników systemu. Ekran zostanie tymczasowo wyłączony. Po naprawieniu problemu proszę ponownie uruchomić GDM.

en: No display available
pl: Brak dostępnych ekranów

en: No session available
pl: Brak dostępnych sesji

en: Chooser session unavailable
pl: Sesja ekranu wyboru jest niedostępna

en: Can only be called before user is logged in
pl: Może być wywoływane tylko przed zalogowaniem użytkownika

en: Caller not GDM
pl: Program wywołujący to nie GDM

en: Unable to open private communication channel
pl: Nie można otworzyć prywatnego kanału komunikacji

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
pl: Serwer powinien zostać uruchomiony przez użytkownika %s, ale taki użytkownik nie istnieje

en: Couldn’t set groupid to %d
pl: Nie można ustawić identyfikatora grupy na %d

en: initgroups () failed for %s
pl: Funkcja initgroups () się nie powiodła dla %s

en: Couldn’t set userid to %d
pl: Nie można ustawić identyfikatora użytkownika na %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
pl: %s: nie można otworzyć pliku dziennika dla ekranu %s.

en: %s: Error setting %s to %s
pl: %s: błąd przy ustawianiu %s na %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
pl: %s: nie można ustawić priorytetu serwera na %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
pl: %s: puste polecenie serwera dla ekranu %s

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: The username
pl: Nazwa użytkownika

en: Hostname
pl: Nazwa komputera

en: The hostname
pl: Nazwa komputera

en: Display Device
pl: Urządzenie wyświetlające

en: The display device
pl: Urządzenie wyświetlające

en: Could not create authentication helper process
pl: Nie można utworzyć pomocniczego procesu uwierzytelniania

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
pl: Przekroczono maksymalną liczbę prób uwierzytelnienia hasłem, proszę spróbować innej metody

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
pl: Przekroczono maksymalną liczbę prób automatycznego logowania, proszę spróbować innej metody uwierzytelnienia

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
pl: Przekroczono maksymalną liczbę prób uwierzytelnienia odciskiem palca, proszę spróbować innej metody

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
pl: Przekroczono maksymalną liczbę prób uwierzytelnienia kartą smartcard, proszę spróbować innej metody

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
pl: Przekroczono maksymalną liczbę prób uwierzytelnienia, proszę spróbować innej metody

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
pl: Uwierzytelnienie hasłem nie zadziałało. Proszę spróbować ponownie.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
pl: Automatyczne logowanie nie zadziałało. Proszę spróbować ponownie.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
pl: Uwierzytelnienie odciskiem palca nie zadziałało. Proszę spróbować ponownie.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
pl: Uwierzytelnienie kartą smartcard nie zadziałało. Proszę spróbować ponownie.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
pl: To nie zadziałało. Proszę spróbować ponownie.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
pl: Konto ma ograniczenie czasowe, które już minęło.

en: Username:
pl: Nazwa użytkownika:

en: no user account available
pl: brak dostępnego konta użytkownika

en: Unable to change to user
pl: Nie można zmienić użytkownika

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
pl: Proces uruchamiania sesji Wayland menedżera wyświetlania GNOME

en: Could not create socket!
pl: Nie można utworzyć gniazda.

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
pl: Uruchamia program przez skrypt /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
pl: Nasłuchuje na gnieździe TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
pl: Proces uruchamiania sesji X menedżera wyświetlania GNOME

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
pl: Nie można zapisać pliku PID %s: prawdopodobnie brak miejsca na dysku: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
pl: Utworzenie katalogu wykonywanego raz %s się nie powiodło: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
pl: Utworzenie katalogu logowania %s się nie powiodło: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
pl: Nie można odnaleźć użytkownika GDM „%s”. Przerywanie.

en: The GDM user should not be root. Aborting!
pl: Użytkownik GDM nie powinien być użytkownikiem root. Przerywanie.

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
pl: Nie można odnaleźć grupy GDM „%s”. Przerywanie.

en: The GDM group should not be root. Aborting!
pl: Grupa GDM nie powinna być grupą root. Przerywanie.

en: Make all warnings fatal
pl: Wszystkie ostrzeżenia jako błędy

en: Exit after a time (for debugging)
pl: Kończy działanie po czasie (w celu debugowania)

en: Print GDM version
pl: Wyświetla wersję programu GDM

en: GNOME Display Manager
pl: Menedżer wyświetlania GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
pl: Tylko użytkownik root może uruchamiać GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
pl: Proces roboczy sesji menedżera wyświetlania GNOME

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
pl: Określa, czy umożliwiać logowanie za pomocą czytników odcisków palców

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
pl: Ekran logowania może opcjonalnie umożliwiać użytkownikom, którzy zarejestrowali swoje odciski palców, logowanie za ich pomocą.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
pl: Określa, czy umożliwiać logowanie za pomocą czytników kart smartcard

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
pl: Ekran logowania może opcjonalnie umożliwiać użytkownikom mającym karty smartcard logowanie za ich pomocą.

en: Whether or not to allow passwords for login
pl: Określa, czy umożliwiać logowanie za pomocą hasła

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
pl: Ekran logowania może zostać opcjonalnie skonfigurowany tak, aby nie zezwalać na uwierzytelnianie za pomocą hasła, wymuszając uwierzytelnianie za pomocą karty smartcard lub odcisków palców.

en: Path to small image at top of user list
pl: Ścieżka do małego obrazu na górze listy użytkowników

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
pl: Ekran logowania może opcjonalnie wyświetlać mały obraz, aby administratorzy i dystrybucje mogły wyświetlać swoje marki.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
pl: Zastępczy ekran logowania może opcjonalnie wyświetlać mały obraz, aby administratorzy i dystrybucje mogły wyświetlać swoje marki.

en: Avoid showing user list
pl: Bez wyświetlania listy użytkowników

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
pl: Ekran logowania zwykle wyświetla listę dostępnych użytkowników. To ustawienie może być używane, aby wyłączyć jej wyświetlanie.

en: Enable showing the banner message
pl: Włączenie wyświetlania komunikatu banera

en: Set to true to show the banner message text.
pl: Wartość „true” włącza wyświetlanie tekstu komunikatu banera.

en: Banner message source
pl: Źródło komunikatu banera

en: The source of the text banner message on the login screen.
pl: Źródło tekstowego komunikatu banera na ekranie logowania.

en: Banner message text
pl: Tekst komunikatu banera

en: Text banner message to show in the login window.
pl: Tekstowy komunikat banera do wyświetlenia na ekranie logowania.

en: Banner message path
pl: Ścieżka do komunikatu banera

en: Path to text file with banner message to show in the login window.
pl: Ścieżka do pliku tekstowego z komunikatem banera do wyświetlenia na ekranie logowania.

en: Disable showing the restart buttons
pl: Wyłączenie wyświetlania przycisków ponownego uruchomienia

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
pl: Wartość „true” wyłącza wyświetlanie przycisków ponownego uruchamiania na ekranie logowania.

en: Number of allowed authentication failures
pl: Liczba dozwolonych niepowodzeń uwierzytelnienia

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
pl: Określa, ile razy użytkownik może próbować się uwierzytelnić przed powrotem do ekranu wyboru użytkownika.

en: Show command help
pl: Wyświetla pomoc polecenia

en: Show verbose output
pl: Wyświetla więcej komunikatów

en: Show debug output
pl: Wyświetla wyjście debugowania

en: Enable the authentication method
pl: Włącza metodę uwierzytelniania

en: Disable the authentication method
pl: Wyłącza metodę uwierzytelniania

en: Require the authentication method
pl: Wymaga metody uwierzytelniania

en: Action to perform on smartcard removal
pl: Działanie wykonywane po wyjęciu karty smartcard

en: Assume yes to any answer
pl: Przyjmuje „tak” na każde pytanie

en: Configure Password Authentication.
pl: Konfiguracja uwierzytelniania hasłem.

en: Configure Fingerprint Authentication.
pl: Konfiguracja uwierzytelniania za pomocą odcisku palca.

en: Configure Smart Card Authentication.
pl: Konfiguracja uwierzytelniania za pomocą karty smartcard.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
pl: Przywrócenie konfiguracji uwierzytelniania GDM.

en: Show GDM Authentication configuration.
pl: Wyświetlenie konfiguracji uwierzytelniania GDM.

en: Password options
pl: Opcje hasła

en: Fingerprint options
pl: Opcje odcisku palca

en: Smart Card options
pl: Opcje karty smartcard

en: Reset options
pl: Przywrócenie opcji

en: Show options
pl: Wyświetlenie opcji

en: No PAM module available for Password authentication
pl: Brak dostępnych modułów PAM do uwierzytelniania hasłem

en: No PAM module available for Smart Card authentication
pl: Brak dostępnych modułów PAM do uwierzytelniania za pomocą karty smartcard

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
pl: Brak dostępnych modułów PAM do uwierzytelniania za pomocą odcisku palca

en: “%s” needs at least one parameter
pl: „%s” wymaga co najmniej jednego parametru

note: TRANSLATORS: “command” can't be enabled...
en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
pl: „%s” nie może być włączone i wyłączone w tym samym czasie

note: TRANSLATORS: option is not a valid command “option-key” value
en: “%s” is not a valid %s “%s” value
pl: „%s” nie jest prawidłową wartością %s „%s”

en: Failed to switch to %s user
pl: Przełączenie na użytkownika %s się nie powiodło

en: Couldn’t set userid to %u
pl: Nie można ustawić identyfikatora użytkownika na %u

en: No distro detected, no hook to run
pl: Nie wykryto dystrybucji, brak zaczepów do wykonania

en: No valid args found to run hook “%s”
pl: Nie odnaleziono prawidłowych parametrów do wykonania zaczepu „%s”

en: Running distro hook “%s”
pl: Wykonywanie zaczepu dystrybucji „%s”

en: Distro hook “%s” requested stopping
pl: Zaczep dystrybucji „%s” zażądał zatrzymania

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
pl: Zaczep dystrybucji się nie powiódł ze stanem wyjścia %d i błędem %s:
    Wyjście standardowe:
    %s
    Wyjście błędów:
    %s

note: TRANSLATORS: Failed to set command “command” option key “option-key” via distro hook
en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
pl: Ustawienie polecenia „%s” klucza opcji „%s” przez zaczep dystrybucji się nie powiodło:

en: Failed to create directory %s
pl: Utworzenie katalogu %s się nie powiodło

en: dconf profile not found
pl: Nie odnaleziono profilu dconf

en: dconf has no system-db configured
pl: Dconf nie ma skonfigurowanej bazy systemowej

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
pl: Uzyskanie komentarza nagłówka „%s” się nie powiodło: %s, został zmodyfikowany?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
pl: Komentarz nagłówka pliku „%s” się nie zgadza, został zmodyfikowany?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
pl: Nie odnaleziono oczekiwanego nagłówka na pliku blokady „%s”, został zmodyfikowany?

en: Failed to run a required distro hook:
pl: Wykonanie wymaganego zaczepu dystrybucji się nie powiodło:

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
pl: Polecenia:
      help         Wyświetla te informacje
      password     Konfiguruje uwierzytelnianie hasłem
      fingerprint  Konfiguruje uwierzytelnianie za pomocą odcisku palca
      smartcard    Konfiguruje uwierzytelnianie karty smartcard
      reset        Przywraca domyślną konfigurację
      show         Wyświetla obecną konfigurację
    
    Wykonanie „%s POLECENIE --help” wyświetla pomoc o konkretnym poleceniu.

en: Command options
pl: Opcje polecenia

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
pl: Tylko root może używać polecenia %s „%s”

en: Failed to set %s setting:
pl: Ustawienie ustawienia %s się nie powiodło:

en: Failed to set smartcard setting
pl: Ustawienie ustawienia karty smartcard się nie powiodło

en: Failed to set password setting
pl: Ustawienie ustawienia hasła się nie powiodło

en: Enabled
pl: Włączone

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Not supported
pl: Nieobsługiwane

en: Required
pl: Wymagane

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
pl: Konfiguracja upoważniania GDM
    
      Uwierzytelnianie hasłem: %s
      Uwierzytelnianie za pomocą odcisku palca: %s
      Uwierzytelnianie za pomocą karty smartcard: %s
      Działanie po wyjęciu karty smartcard: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
pl: T

[ctx: Interactive question]
en: y
pl: t

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
pl: Kontynuować? [T/n]?

en: User cancelled the request
pl: Użytkownik anulował żądanie

en: Failed to reset %s setting:
pl: Przywrócenie ustawienia %s się nie powiodło:

en: Only the VERSION command is supported
pl: Tylko polecenie WERSJA jest obsługiwane

en: Ignored — retained for compatibility
pl: Ignorowane — zachowane dla zgodności

en: Debugging output
pl: Wypisywanie komunikatów wspomagających wyszukiwanie błędów

en: Version of this application
pl: Wersja tego programu

note: Option parsing
en: — New GDM login
pl: — nowe logowanie GDM
