gdm - en to ms translation catalogue (88 entries)

en: _Refresh
ms: _Segar Semula

en: _Cancel
ms: _Batal

en: C_onnect
ms: S_ambung

en: Select System
ms: Pilih Sistem

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
ms: XDMCP: Tidak dapat membaca penimbal XDMCP!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
ms: XDMCP: Tidak dapat membaca pengepala XDMCP!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
ms: XDMCP: Versi untuk XDMCP salah!

en: XDMCP: Unable to parse address
ms: XDMCP: Tidak boleh menghurai alamat

en: /dev/urandom is not a character device
ms: /dev/urandom bukan peranti aksara

en: Could not identify the current session:
ms: Tidak dapat mengenal pasti sesi semasa:

en: Could not identify the current seat.
ms: Tidak dapat mengenal pasti tempat semasa.

en: The system is unable to determine whether to switch to an existing login screen or start up a new login screen.
ms: Sistem tidak boleh menentukan sama ada mahu menukar satu skrin daftar masuk sedia ada atau memulakan satu skrin daftar masuk baharu.

en: The system is unable to start up a new login screen.
ms: Sistem tidak boleh memulakan satu skrin daftar masuk baharu.

en: could not find user “%s” on system
ms: tidak dapat cari pengguna "%s" dalam sistem

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
ms: Tidak dapat memulakan pelayan X (persekitaran bergrafik anda) disebabkan satu masalah dalaman. Sila hubungi pentadbir sistem anda atau periksa syslog untuk mendiagnosis. Paparan ini akan dilumpuhkan buat sementara waktu.  Sila mulakan semula GDM sekiranya masalah ini telah diselesaikan.

en: No display available
ms: Tiada paparan tersedia

en: No session available
ms: Tiada sesi tersedia

en: Chooser session unavailable
ms: Sesi pemilih tidak tersedia

en: Can only be called before user is logged in
ms: Hanya boleh dipanggil sebelum pengguna mendaftar masuk

en: Caller not GDM
ms: Pemanggil bukan GDM

en: Unable to open private communication channel
ms: Tidak boleh membuka saluran komunikasi persendirian

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
ms: Pelayan telah dibiak oleh pengguna %s tetapi pengguna tersebut tidak wujud

en: Couldn’t set groupid to %d
ms: Tidak dapat tetapkan groupid untuk %d

en: initgroups () failed for %s
ms: initgroups () gagal untuk kali ke-%s

en: Couldn’t set userid to %d
ms: Tidak dapat tetapkan userid untuk %d

en: %s: Could not open log file for display %s!
ms: %s: Tidak dapat membuka fail log paparan %s!

en: %s: Error setting %s to %s
ms: %s: Ralat menetapkan %s ke %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
ms: %s: Keutamaan pelayan tidak dapat tetapkan pada %d: %s

en: %s: Empty server command for display %s
ms: %s: Perintah pelayan kosong bagi paparan %s

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: The username
ms: Nama pengguna

en: Hostname
ms: Nama Hos

en: The hostname
ms: Nama hos

en: Display Device
ms: Peranti Paparan

en: The display device
ms: Peranti paparan

en: Could not create authentication helper process
ms: Tidak dapat mencipta proses pembantu pengesahihan

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
ms: Akaun anda telah diberi had masa yang kini telah berlalu.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ms: Maaf, tidak berjaya. Cuba sekali lagi.

en: Username:
ms: Nama Pengguna:

en: no user account available
ms: tiada akaun yang tersedia

en: Unable to change to user
ms: Tidak boleh menukar ke pengguna

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
ms: Pelancar Sesi Wayland Pengurus Paparan GNOME

en: Could not create socket!
ms: Tidak dapat mencipta soket!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
ms: Jalan program melalui skrip pembalut /etc/gdm/Xsession

en: Listen on TCP socket
ms: Dengar pada soket TCP

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
ms: Pelancar Sesi X Pengurus Paparan GNOME

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
ms: Tidak dapat menulis fail PID %s: mungkin telah kehabisan ruang cakera: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
ms: Gagal mencipta penanda direktori yang dijalankan sekali sahaja %s: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
ms: Gagal untuk mencipta LogDir %s: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
ms: Tidak dapat mencari pengguna GDM "%s". Dihenti paksa!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
ms: Pengguna GDM tidak boleh mendaftar masuk sebagai root. Dihenti paksa!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
ms: Tidak dapat mencari kumpulan GDM "%s". Dihenti paksa!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
ms: Kumpulan GDM tidak sepatutnya dalam mod root. Dihenti paksa!

en: Make all warnings fatal
ms: Jadikan semua amaran ke tahap mati

en: Exit after a time (for debugging)
ms: Keluar selepas seketika (untuk penyahpepijatan)

en: Print GDM version
ms: Cetak versi GDM

en: GNOME Display Manager
ms: Pengurus Paparan GNOME

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
ms: Hanya pengguna root boleh menjalankan GDM

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
ms: Pekerja Sesi Pengurus Paparan GNOME

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
ms: Sama ada mahu atau tidak untuk membenarkan pembaca cap jari ketika daftar masuk

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
ms: Skrin daftar masuk secara pilihan boleh membenarkan para pengguna mengecap jari untuk mendaftar masuk dengannya

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
ms: Sama ada mahu atau tidak untuk membenarkan pembaca kad pintar ketika mendaftar masuk

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
ms: Skrin daftar masuk secara pilihan membenarkan pengguna mendaftar masuk menggunakan kad pintar jika ada.

en: Whether or not to allow passwords for login
ms: Sama ada mahu atau tidak untuk membenarkan penggunaan kata laluan ketika mendaftar masuk

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
ms: Skrin daftar masuk boleh dikonfigur untuk tidak membenarkan pengesahihan kata laluan, sekaligus memaksa penggunaan kad pintar atau pengesahihan cap jari.

en: Path to small image at top of user list
ms: Laluan imej kecil di bahagian atas senarai pengguna

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
ms: Skrin daftar masuk secara pilihan boleh menunjukkan satu imej kecil yang merupakan satu cara pentadbir dan pengedar tapak memaparkan jenama.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
ms: Skrin daftar masuk jatuh balik secara pilihan boleh menunjukkan satu imej kecil yang merupakan satu cara pentadbir dan pengedar tapak memaparkan jenama.

en: Avoid showing user list
ms: Hindari menunjukkan senarai pengguna

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
ms: Skrin daftar masuk biasanya memaparkan satu senarai pengguna ketika mendaftar masuk. Tetapan ini boleh ditogol untuk melumpuhkan senarai pengguna tersebut.

en: Enable showing the banner message
ms: Benarkan mesej sepanduk ditunjukkan

en: Set to true to show the banner message text.
ms: Tetapkan pada benar untuk menunjukkan teks mesej sepanduk.

en: Banner message text
ms: Teks mesej sepanduk

en: Text banner message to show in the login window.
ms: Mesej sepanduk teks yang ditunjukkan dalam tetingkap daftar masuk.

en: Disable showing the restart buttons
ms: Lumpuhkan butang mula semula

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
ms: Tetapkan pada benar untuk melumpuhkan butang mula semula dalam tetingkap daftar masuk.

en: Number of allowed authentication failures
ms: Bilangan kegagalan pengesahihan yang dibenarkan

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
ms: Berapa kali kegagalan pengguna yang dibenarkan ketika cuba mengesahihkan, sebelum kembali semula ke pemilihan pengguna.

en: Unable to create transient display:
ms: Tidak boleh mencipta paparan fana:

en: Unable to activate session:
ms: Tidak boleh mengaktifkan sesi:

en: Only the VERSION command is supported
ms: Hanya perintah VERSION yang disokong

en: COMMAND
ms: PERINTAH

en: Ignored — retained for compatibility
ms: Diabaikan — kekalkan untuk keserasian

en: Debugging output
ms: Output nyahpepijat

en: Version of this application
ms: Versi aplikasi ini

note: Option parsing
en: — New GDM login
ms: — Daftar masuk GDM baharu

en: Screenshot taken
ms: Tangkap layar diambil

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
ms: Ambil satu gambar skrin
