gdm2 2.6-branch - en to af translation catalogue (88 entries)

en: _Refresh
af: _Verfris

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: C_onnect
af: _Koppel

en: Select System
af: Kies stelsel

en: XDMCP: Could not create XDMCP buffer!
af: XDMCP: Kon nie XDMCP-buffer skep nie!

en: XDMCP: Could not read XDMCP header!
af: XDMCP: Kon nie XDMCP-kopteks lees nie!

en: XDMCP: Incorrect XDMCP version!
af: XMDCP: Verkeerde XDMCP-weergawe!

en: XDMCP: Unable to parse address
af: XDMCP: Kan nie adres ontleed nie

en: /dev/urandom is not a character device
af: /dev/urandom is nie 'n karaktertoestel nie

en: Could not identify the current session.
af: Kon nie die huidige sessie identifiseer nie.

en: Could not identify the current seat.
af: Kon nie die huidige seat identifiseer nie.

en: The system is unable to determine whether to switch to an existing login screen or start up a new login screen.
af: Die stelsel kon nie vasstel of daar na 'n bestaande aanmeldskerm oorgeskakel moes word, en of 'n nuwe aanmeldskerm moes begin nie.

en: The system is unable to start up a new login screen.
af: Die stelsel kon nie 'n nuwe aanmeldskerm begin nie.

en: could not find user “%s” on system
af: kon nie die gebruiker "%s" op die stelsel kry nie

en: Could not start the X server (your graphical environment) due to an internal error. Please contact your system administrator or check your syslog to diagnose. In the meantime this display will be disabled.  Please restart GDM when the problem is corrected.
af: Kon nie die X-bediener (die grafiese gebruikers koppelvlak) begin nie a.g.v. 'n interne fout. Kontak asb. die stelseladministrateur of gaan die syslog na vir diagnose. Intussen sal hierdie skerm gedeaktiveer word.  Herbegin GDM wanneer die probleem reggestel is.

en: No display available
af: Geen skerm beskikbaar nie

en: No session available
af: Geen sessie beskikbaar nie

en: Chooser session unavailable
af: Geen sessie beskikbaar nie

en: Can only be called before user is logged in
af: Kan slegs geroep word voor gebruiker aangemeld is

en: Caller not GDM
af: Roeper nie GDM nie

en: Unable to open private communication channel
af: Kon nie 'n privaat kommunikasiekanaal oopmaak nie

en: Server was to be spawned by user %s but that user doesn’t exist
af: Bediener sou deur gebruiker %s geskep word, maar daardie gebruiker bestaan nie

en: Couldn’t set groupid to %d
af: Kon nie groep-id instel na %d nie

en: initgroups () failed for %s
af: initgroups () het misluk vir %s

en: Couldn’t set userid to %d
af: Kon nie gebruiker-id instel na %d nie

en: %s: Could not open log file for display %s!
af: %s: Kon nie staaflêer vir vertoon %s open nie!

en: %s: Error setting %s to %s
af: %s: Fout met stel van %s na %s

en: %s: Server priority couldn’t be set to %d: %s
af: %s: Bedienerprioriteit kon nie gestel word na %d nie: %s

en: %s: Empty server command for display %s
af: %s: Leë bedieneropdrag vir vertoon %s

en: Username
af: Gebruikernaam

en: The username
af: Die gebruikernaam

en: Hostname
af: Gasheernaam

en: The hostname
af: Die gasheernaam

en: Display Device
af: Vertoontoestel

en: The display device
af: Die vertoontoestel

en: Could not create authentication helper process
af: Kon nie verifiëring-hulpproses skep nie

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
af: U rekening het 'n tydlimiet wat nou verstryk het.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
af: Jammer, dit het nie gewerk nie. Probeer gerus weer.

en: Username:
af: Gebruikernaam:

en: no user account available
af: geen gebruikerrekening beskikbaar nie

en: Unable to change to user
af: Kan nie na die gebruiker wissel nie

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
af: GNOME-vertoonbestuurder (Wayland Sessie)

en: Could not create socket!
af: Kon nie sok skep nie!

en: Run program through /etc/gdm/Xsession wrapper script
af: Voer die program deur die /etc/gdm/Xsession skript uit

en: Listen on TCP socket
af: Luister op TCP-poort

en: GNOME Display Manager X Session Launcher
af: GNOME-vertoonbestuurder (X-sessie)

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
af: Kan nie PID-lêer %s skryf nie: moontlik is skyfspasie op: %s

en: Failed to create ran once marker dir %s: %s
af: Kon nie het-eens-gehardloop merkergids %s skep nie: %s

en: Failed to create LogDir %s: %s
af: Kon nie LogDir-gids %s skep nie: %s

en: Can’t find the GDM user “%s”. Aborting!
af: Kan nie GDM-gebruiker "%s" vind nie. Staak!

en: The GDM user should not be root. Aborting!
af: Die GDM-gebruiker moet nie root wees nie. Staak!

en: Can’t find the GDM group “%s”. Aborting!
af: Kan nie die GDM-groep "%s" vind nie. Staak!

en: The GDM group should not be root. Aborting!
af: Die GDM-groep moet nie root wees nie. Staak!

en: Make all warnings fatal
af: Maak alle waarskuwings noodlottig

en: Exit after a time (for debugging)
af: Sluit af na 'n tydjie (vir probleemoplossing)

en: Print GDM version
af: Druk GDM-weergawe

en: GNOME Display Manager
af: GNOME-vertoonbestuurder

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
af: Slegs root behoort GDM uit te voer

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
af: GNOME-vertoonbestuurder werkerproses

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
af: Of vingerafdruklesers toegelaat word vir aanmelding

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
af: Die aanmeldskerm kan gebruikers wat vingerafdrukke ingeskryf het, toelaat om aan te meld met daardie afdrukke.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
af: Of slimkaartlesers toegelaat word vir aanmelding

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
af: Die aanmeldskerm kan gebruikers wat slimkaarte het, toelaat om aan te meld met daardie slimkaarte.

en: Whether or not to allow passwords for login
af: Of wagwoorde toegelaat word vir aanmelding

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
af: Die aanmeldskerm kan opgestel word om nie aanmelding met wagwoorde toe te laat nie, maar die gebruiker te forseer om aan te meld met 'n slimkaart of vingerafdrukke.

en: Path to small image at top of user list
af: Pad na klein beeld bo aan gebruikerslys

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
af: Die aanmeldskerm kan 'n klein beeld bo aan die gebruikerslys vertoon wat administrateurs of verspreidings kan gebruik om 'n handelsmerk te vertoon.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
af: Die rugsteun-aanmeldskerm kan 'n klein beeld bo aan die gebruikerslys vertoon wat administrateurs of verspreidings kan gebruik om 'n handelsmerk te vertoon.

en: Avoid showing user list
af: Moet nie gebruikerslys wys nie

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
af: Die aanmeldskerm wys gewoonlik 'n lys van beskikbare gebruikers. Hierdie verstelling kan geskakel word om nie die lys te vertoon nie.

en: Enable showing the banner message
af: Wys die banierboodskap

en: Set to true to show the banner message text.
af: Stel na waar om die banierboodskap te vertoon.

en: Banner message text
af: Boodskap op die banier

en: Text banner message to show in the login window.
af: Teksboodskap wat op die banier in die aanmeldskerm vertoon moet word.

en: Disable showing the restart buttons
af: Moet nie herbeginknoppies vertoon nie

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
af: Stel na waar om te verhoed dat herbeginknoppies in die aanmeldskerm vertoon word.

en: Number of allowed authentication failures
af: Aantal aanmmeldmislukkings wat toegelaat word

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
af: Die aantal kere wat 'n gebruiker mag probeer om aan te meld voordat tou opgegooi word en daar teruggekeer word na die gebruikerseleksie.

en: Unable to create transient display:
af: Kan nie verbygaande vertoonskerm skep nie:

en: Unable to activate session:
af: Kan nie sessie aktiveer nie:

en: Only the VERSION command is supported
af: Slegs die 'WEERGAWE' bevel word ondersteun

en: COMMAND
af: BEVEL

en: Ignored — retained for compatibility
af: Geïgnoreer — behou vir versoenbaarheid

en: Debugging output
af: Afvoer vir ontfouting

en: Version of this application
af: Weergawe van hierdie program

note: Option parsing
en: — New GDM login
af: - Nuwe GDM-aanmelding

en: Screenshot taken
af: Skermskoot geneem

note: Option parsing
en: Take a picture of the screen
af: Neem 'n skermskoot
