gdm - en to sr translation catalogue (129 entries)

en: /dev/urandom is not a character device
sr: „/dev/urandom“ није означени уређај

en: Unable to create transient display:
sr: Не могу да створим прелазни екран:

en: Could not identify the current session:
sr: Не могу да одредим текућу сесију:

en: Could not identify the current seat.
sr: Не могу да одредим текуће седиште.

en: No display available
sr: Нема доступног приказа

en: No session available
sr: Нема доступне сесије

en: Can only be called before user is logged in
sr: Може једино бити позван пре него што се корисник пријави

en: Caller not GDM
sr: Позивник није ГДМ

en: Unable to open private communication channel
sr: Не могу да отворим приватни канал комуникације

en: Username
sr: Корисничко име

en: The username
sr: Име корисника

en: Hostname
sr: Домаћин

en: The hostname
sr: Назив домаћина

en: Display Device
sr: Екран

en: The display device
sr: Уређај за приказ

en: Could not create authentication helper process
sr: Не могу да направим процес помоћника потврђивања идентитета

en: You reached the maximum password authentication attempts, please try another method
sr: Досегли сте ограничење за највише покушаја пријављивања лозинком, покушајте другачији начин

en: You reached the maximum auto login attempts, please try another authentication method
sr: Досегли сте ограничење за највише покушаја самосталног пријављивања, покушајте другачији начин

en: You reached the maximum fingerprint authentication attempts, please try another method
sr: Досегли сте ограничење за највише покушаја пријаве уз помоћ отиска прста, покушајте другачији начин

en: You reached the maximum smart card authentication attempts, please try another method
sr: Досегли сте ограничење за највише покушаја пријаве преко паметне картице, покушајте другачији начин

en: You reached the maximum authentication attempts, please try another method
sr: Досегли сте ограничење за највише покушаја пријављивања, покушајте другачији начин

en: Sorry, password authentication didn’t work. Please try again.
sr: Нажалост, идентификовање лозинком није успело. Покушајте поново.

en: Sorry, auto login didn’t work. Please try again.
sr: Нажалост, самостално пријављивање није успело. Покушајте поново.

en: Sorry, fingerprint authentication didn’t work. Please try again.
sr: Нажалост, идентификовање отиском прста није успело. Покушајте поново.

en: Sorry, smart card authentication didn’t work. Please try again.
sr: Нажалост, идентификовање паметном картицом није успело. Покушајте поново.

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
sr: Погрешили сте! Покушајте поново.

en: Your account was given a time limit that’s now passed.
sr: Вашем налогу је дато временско ограничење које је сада прошло.

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: no user account available
sr: нема доступног корисничког налога

en: Unable to change to user
sr: Не могу да променим корисника

en: GNOME Display Manager Wayland Session Launcher
sr: Покретач Вејланд сесије Гномовог управника приказа

en: Cannot write PID file %s: possibly out of disk space: %s
sr: Не могу да пишем у ПИБ датотеку %s: вероватно више нема простора на диску: %s

en: Make all warnings fatal
sr: Чини сва упозорења кобним

en: Exit after a time (for debugging)
sr: Излази након времена (због уклањања грешака)

en: Print GDM version
sr: Исписује издање Гномовог управника приказа

en: GNOME Display Manager
sr: Гномов управник приказа

note: make sure the pid file doesn't get wiped
en: Only the root user can run GDM
sr: Само супер корисник (root) може да покрене ГДМ

note: Translators: worker is a helper process that does the work of starting up a session
en: GNOME Display Manager Session Worker
sr: Радник сесије Гномовог управника приказа

en: GNOME Greeter
sr: Гномова добродошлица

en: The default GNOME Greeter session
sr: Подразумевана сесија Гномове добродошлице

en: GNOME Initial Setup
sr: Почетно подешавање Гнома

en: The GNOME Initial Setup session
sr: Сесија почетног подешавања Гнома

en: Allow managing user sessions
sr: Дозволи управљање корисничким сесијама

en: Authentication is required to start or stop a user session
sr: Идентификација је потребна за покретање или заустављање корисничке сесије

en: Whether or not to allow switchable authentication for login
sr: Да ли дозволити промену начина потврде идентитета при пријави

en: The login screen can optionally allow a single PAM service to provide multiple authentication mechanisms via a GDM PAM.
sr: Екран за пријаву може опционо дозволити јединственој ПАМ услузи да пружи више механизама за потврду идентитета преко ГДМ ПАМ.

en: Whether or not to allow authentication via external web site
sr: Да ли дозволити потврду идентитета преко спољног веб сајта

en: The login screen can optionally allow users to authenticate via web login.
sr: Екран за пријаву може опционо дозволити корисницима да потврде идентитет преко веб пријаве.

en: Whether or not to allow authentication using a passkey
sr: Да ли дозволити потврду идентитета коришћењем приступног кључа

en: The login screen can optionally allow users who have passkeys to log in using those passkeys.
sr: Екран за пријаву може опционо дозволити корисницима који имају приступне кључеве да се пријаве помоћу тих приступних кључева.

en: Whether or not to allow fingerprint readers for login
sr: Да ли да дозволи или не читаче отисака за пријављивање

en: The login screen can optionally allow users who have enrolled their fingerprints to log in using those prints.
sr: Екран за пријављивање може опционално да омогући корисницима који су уписали своје отиске прстију да се пријаве користећи те отиске.

en: Whether or not to allow smartcard readers for login
sr: Да ли да дозволи или не паметне картице за пријављивање

en: The login screen can optionally allow users who have smartcards to log in using those smartcards.
sr: Екран за пријављивање може опционално да омогући корисницима који имају паметне картице да се пријаве користећи те картице.

en: Whether or not to allow passwords for login
sr: Да ли да дозволи или не лозинке за пријављивање

en: The login screen can be configured to disallow password authentication, forcing the user to use smartcard or fingerprint authentication.
sr: Екран за пријављивање може бити подешен да онемогући потврђивање идентитета лозинком, приморавајући корисника да користи потврђивање идентитета паметном картицом или отиском прста.

en: Path to small image at top of user list
sr: Путања до сличица на врху списка корисника

en: The login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
sr: Екран за пријаву може изборно да прикаже сличицу која омогућава администраторима сајтова и дистрибуцијама да прикажу своју робну марку.

en: The fallback login screen can optionally show a small image to provide site administrators and distributions a way to display branding.
sr: Одступни екран за пријаву може изборно да прикаже сличицу која омогућава администраторима сајтова и дистрибуцијама да прикажу своју робну марку.

en: Avoid showing user list
sr: Избегавање приказивања списка корисника

en: The login screen normally shows a list of available users to log in as. This setting can be toggled to disable showing the user list.
sr: Екран за пријављивање обично приказује списак доступних корисника који се могу пријавити. Ово подешавање може бити пребачено да искључи приказивање списка корисника.

en: Enable showing the banner message
sr: Укључује приказ поруке на банеру

en: Set to true to show the banner message text.
sr: Поставите на тачно за приказ текста у банеру.

en: Banner message source
sr: Извор поруке на банеру

en: The source of the text banner message on the login screen.
sr: Извор текста поруке која се приказује на поздравном екрану.

en: Banner message text
sr: Текст поруке на банеру

en: Text banner message to show in the login window.
sr: Текст поруке за приказивање у поздравном прозору.

en: Banner message path
sr: Путања поруке на банеру

en: Path to text file with banner message to show in the login window.
sr: Путања до текстуалне датотеке са поруком за банер који се приказује на поздравном екрану.

en: Disable showing the restart buttons
sr: Искључује приказ дугмади за поновно покретање

en: Set to true to disable showing the restart buttons in the login window.
sr: Поставите на тачно како би онемогућили приказ дугмића за поновно покретање рачунара у поздравном прозору.

en: Number of allowed authentication failures
sr: Број неуспеха потврђивања идентитета

en: The number of times a user is allowed to attempt authentication, before giving up and going back to user selection.
sr: Колико ће пута кориснику бити допуштено да покуша да потврди идентитет, пре него што ће бити враћен на екран за избор корисника.

en: Show command help
sr: Прикажи наредбу за помоћ

en: Show verbose output
sr: Укључи детаљни приказ

en: Show debug output
sr: Прикажи испис за отклањање грешака

en: Enable the authentication method
sr: Омогући начин за пријаву

en: Disable the authentication method
sr: Онемогући начин за пријаву

en: Require the authentication method
sr: Захтевај начин за пријаву

en: Action to perform on smartcard removal
sr: Радња након уклањања паметне картице

en: Assume yes to any answer
sr: Подразумевано одговори потврдно

en: Configure Password Authentication.
sr: Подеси пријаву лозинком.

en: Configure Fingerprint Authentication.
sr: Подеси пријаву отиском прста.

en: Configure Smart Card Authentication.
sr: Подеси пријаву паметном катицом.

en: Reset the GDM Authentication configuration.
sr: Поништи подешавања ГДМ пријаве.

en: Show GDM Authentication configuration.
sr: Прикажи подешавања ГДМ пријаве.

en: Password options
sr: Опције за лозинку

en: Fingerprint options
sr: Опције за отисак прста

en: Smart Card options
sr: Опције за паметне картице (smartcard)

en: Reset options
sr: Опције за поновно подешавање

en: Show options
sr: Прикажи опције

en: No PAM module available for Password authentication
sr: Ниједан ПАМ модул није доступан за пријаву лозинком

en: No PAM module available for Smart Card authentication
sr: Ниједан ПАМ модул није достуан за пријаву паметном картицом

en: No PAM module available for Fingerprint authentication
sr: Ниједан ПАМ модул није доступан за пријаву отиском прста

en: “%s” needs at least one parameter
sr: „%s“ тражи бар један параметар

note: TRANSLATORS: “command” can't be enabled...
en: “%s” can't be enabled and disabled at the same time
sr: Не могу да омогућим нити онемогућим „%s“ у истом тренутку

note: TRANSLATORS: option is not a valid command “option-key” value
en: “%s” is not a valid %s “%s” value
sr: „%s“ није исправна %s „%s“ вредност

en: No distro detected, no hook to run
sr: Дистрибуција није пронађена, не могу да се закачим

en: No valid args found to run hook “%s”
sr: Нису пронађени исправни аргументи за качење на „%s“

en: Running distro hook “%s”
sr: Качим се на дистрибуцију „%s“

en: Distro hook “%s” requested stopping
sr: Качење на дистибуцију „%s“ захтева заустављање

en: Distro hook failed with exit status %d and error %s:
    Standard output:
    %s
    Error output:
    %s
sr: Качење на дистрибуцију није успело, враћен је излазни статус %d и грешка %s:
    Подаци стандардног излаза:
    %s
    Подаци излаза грешке:
    %s

note: TRANSLATORS: Failed to set command “command” option key “option-key” via distro hook
en: Failed to set command “%s” option key “%s” via distro hook:
sr: Није успело подешавање опционог кључа „%s“ наредбе „%s“ кроз качење на дистрибуцију:

en: Failed to create directory %s
sr: Не могу да направим директоријум %s

en: dconf profile not found
sr: Није пронађен dconf профил

en: dconf has no system-db configured
sr: dconf нема подешен sytem-db

note: TRANSLATORS: First value is a file path, second is an error message
en: Failed to get the “%s” header comment: %s, was it modified?
sr: Није успело преузимање коментара заглавља „%s“: %s, да ли је измењен у међувремену?

en: File “%s” header comment does not match, was it modified?
sr: Коментар заглавља „%s“ датотеке се не слаже, да ли је измењен у међувремену?

note: XXX: Fail with an error instead?
en: No expected header found on lock file “%s”, was it modified?
sr: Неоекивано заглавље је пронађено у датотеци за закључавање „%s“, да ли је измењено у међувремену?

en: Failed to run a required distro hook:
sr: Не могу да покренем качење на дистрибуцију:

en: COMMAND
sr: НАРЕДБА

en: Commands:
      help         Shows this information
      password     Configure the password authentication
      fingerprint  Configure the fingerprint authentication
      smartcard    Configure the smartcard authentication
      reset        Resets the default configuration
      show         Shows the current configuration
    
    Use “%s COMMAND --help” to get help on each command.
sr: Команде:
      help         Приказује ове информације
      password     Подешава пријаву лозинком
      fingerprint  Подешава пријаву отиском прста
      smartcard    Подешава пријаву паметном картицом
      reset        Враћа на основна подешавања
      show         Приказује тренутна подешавања
    
    Користи „%s COMMAND --help“ да би се приказале помоћне информације за сваку команду.

en: Command options
sr: Опције за команде

note: TRANSLATORS: You need to be root to use PROGRAM-NAME “command” command
en: You need to be root to use %s “%s” command
sr: Неопходно је да будете root корисник да би сте користили %s „%s“ команду

en: Failed to set %s setting:
sr: Није успело подешавање %s поставке:

en: Failed to set smartcard setting
sr: Није успело подешавање поставке за паметне картице

en: Failed to set password setting
sr: Није успело подешавање поставке за лозинку

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Disabled
sr: Онемогућено

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Required
sr: Захтева се

en: GDM Authorization configuration
    
      Password authentication: %s
      Fingerprint authentication: %s
      Smart Card authentication: %s
      Smart Card removal action: %s
sr: Конфигурација GDM ауторизације
    
      Пријава лозинком: %s
      Пријава отиском прста: %s
      Пријава паметном картицом: %s
      Уклањање паметне картице: %s

[ctx: Interactive question]
en: Y
sr: Да

[ctx: Interactive question]
en: y
sr: да

[ctx: Interactive question]
en: N
sr: Не

[ctx: Interactive question]
en: n
sr: не

[ctx: Interactive question]
en: Do you want to continue? [Y/n]?
sr: Да ли желите да наставите? [Да/не]?

en: User cancelled the request
sr: Корисник је прекинуо захтев

en: Failed to reset %s setting:
sr: Није успелно поновно подешавање поставке %s :
