Geany-Plugins 2.0 - en to ca translation catalogue (583 entries)

en: (Empty Line)
ca: (Línia Buida)

en: _Remove Bookmark
ca: _Suprimeix l'adreça d'interès

en: Contents
ca: Continguts

en: Bookmarks
ca: Marcadors

note: complete update
en: _Update
ca: Act_ualitza

en: _Hide Message Window
ca: _Amaga la Finestra de Missatges

en: File
ca: Fitxer

en: Line
ca: Línia

en: Type
ca: Tipus

en: Task
ca: Tasca

en: Tasks
ca: Tasques

en: Tag name to be inserted:
ca: Nom de la etiqueta a inserir:

en: Open URI
ca: Obre una localització (URI)

en: Copy URI
ca: Copia localització (URI)

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Close Ot_her Documents
ca: Tanca Altres _Documents

en: C_lose All
ca: _Tanca-ho Tot

en: Show Document List
ca: Mostra la Llista de _Documents

en: Plugin configuration directory could not be created.
ca: No s'ha pogut crear el directori de configuració de connectors.

en: Show toolbar item to show a list of currently open documents
ca: Mostra la barra d'eines per a mostrar la llista de documents oberts

en: Sort documents by _name
ca: Ordena els documents per _nom

en: Sort documents by _occurrence
ca: Ordena els documents per _ocurrències

en: Show an 'Open URI' item in the editor menu
ca: Mostra un ítem 'Obre localització (URI)' al menú d'edició

note: Set metadata
en: Addons
ca: Afegits

en: Various small addons for Geany.
ca: Diversos connectors per a Geany

note: Frame, which is the returned widget Add the menu item and make it sensitive only when a document is opened
en: Switch header/implementation
ca: Canvia entre capçalera/implementació

note: Set metadata
en: Code navigation
ca: Navegació del codi

en: %s not found, create it?
ca: No s'ha trobat %s, voleu crear-lo?

en: Debug
ca: Depuració

note: Set metadata
en: Debugger
ca: Depurador

en: Name
ca: Nom

en: Value
ca: Valor

note: target
en: Target:
ca: Objectiu:

en: Browse
ca: Navega

note: debugger
en: Debugger:
ca: Depurador:

note: arguments
en: Command Line Arguments
ca: Arguments de la Línia d'Ordres

note: environment
en: Environment Variables
ca: Variables d'Entorn

note: if name is empty - offer to delete variable
en: Delete variable?
ca: Elimina la variable?

en: Location
ca: Ubicació

en: Condition
ca: Condició

en: Hit count
ca: Recompte

en: line %i
ca: línia %i

en: Program exited with code "%i"
ca: El programa ha sortit amb el codi d'error "%i"

en: Error loading file
ca: S'ha produït un error en carregar el fitxer

note: setting asynchronous mode setting null-stop array printing enable pretty printing
en: Error configuring GDB
ca: S'ha produït un error en configurar GDB

en: Thread %i
ca: Fil %i

en: Address
ca: Adreça

en: Function
ca: Funció

en: Target
ca: Objectiu

en: Breakpoints
ca: Punts de ruptura

en: Call Stack
ca: Pila de crides

en: Debugger Messages
ca: Missatges del Depurador

en: Run / Continue
ca: Executa / Continua

en: Stop
ca: Atura

en: Restart
ca: Reinicia

en: Step into
ca: Pas avant

en: Step out
ca: Pas enrere

en: Add / Remove breakpoint
ca: Afegeix / Suprimeix el punt de ruptura

en: Run
ca: Executa

en: Settings
ca: Preferències

en: Two panel mode
ca: Mode de dos quadres

en: Continue
ca: Continua

en: C_ase sensitive
ca: Sensible a m_ajúscules

en: Doc
ca: Document

en: Could not parse the output of command
ca: No s'ha pogut llegir l'eixida de l'ordre

en: Command 0:
ca: Ordre 0:

en: Command 1:
ca: Ordre 1:

en: %w will be replaced with current word
ca: %w serà reemplaçat per la paraula actual

en: Document interactive
ca: Document interactiu

en: Extra Selection
ca: Selecció Addicional

en: E_xtra Selection
ca: Selecció A_ddicional

en: _Column Mode
ca: Modalitat de _Columna

en: Column mode
ca: Modalitat de columna

en: Select to _Line
ca: Selecciona Fins a la _Línia

en: Select to line
ca: Selecciona fins a la línia

en: Select to Matching _Brace
ca: Vés al Parèntesi _Corresponent

en: Select to matching brace
ca: Vés al parèntesi corresponent

en: boolean value
ca: valor booleà

en: invalid boolean value "%s"
ca: valor booleà no vàlid "%s"

en: invalid template: %s
ca: plantilla no vàlida: %s

en: policy name
ca: nom de política

en: invalid policy "%s"
ca: política no vàlida "%s"

en: merge policy
ca: uneix polítiques

en: type
ca: tipus

en: invalid type "%s"
ca: tipus no vàlid "%s"

en: match identifier is empty
ca: l'identificador és buit

en: invalid regular expression: %s
ca: expressió regular no vàlida: %s

en: section name
ca: nom de la secció

en: Documentation Generator
ca: Generador de Documentació

en: Failed to load configuration: %s
ca: No s'ha pogut carregar la configuració: %s

en: Failed to save configuration: %s
ca: No s'ha pogut desar la configuració: %s

en: Failed to find configuration file for file type "%s": %s
ca: No s'ha pogut trobar un fitxer de configuració per al tipus de fitxer "%s": %s

en: Failed to load file "%s": %s
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer "%s": %s

en: _Reload Configuration Files
ca: Actualitza els Fitxe_rs de Configuració

en: Open _Manual
ca: Obre el _Manual

en: Open the manual in a browser
ca: Obre el manual en línia en un navegador

note: build tools menu item
en: _Documentation Generator
ca: Generador de _Documentació

note: auto-save
en: _Save file before generating documentation
ca: De_sar el fitxer abans de generar la documentació

note: Documentation type
en: Documentation type
ca: Tipus de documentació

note: Environ editor
en: Global environment
ca: Entorn global

en: File "%s" exists but is not a regular file
ca: El fitxer "%s" existeix però no és un fitxer normal

en: %s: no such file or directory
ca: %s: no existeix el fitxer o directori

en: Failed to resize memory output stream
ca: Ha fallat el redimensionament de la memòria del flux de sortida

en: Unknown option
ca: Opció desconeguda

en: Language
ca: Llenguatge

en: All
ca: Tots

en: Insert Numbers
ca: Insereix Números

en: Counting...
ca: Comptant...

en: Preparing...
ca: S'està preparant...

en: Inserting...
ca: Inserint...

en: _Start:
ca: _Inici:

en: S_tep:
ca: _Pas:

en: Letters:
ca: Cartes:

en: _Upper
ca: S_uperior

en: _Lower
ca: _Inferior

en: Base _prefix
ca: Prefix base

en: Padding:
ca: Separació:

en: Environments
ca: Entorns

en: Formatting
ca: Format

en: Document Structure
ca: Estructura del Document

en: Lists
ca: Llistes

en: Math
ca: Matemàtiques

en: Insert Environment
ca: Insereix Entorn

en: Environment:
ca: Entorn:

en: Book (@Book)
ca: Llibre (@Llibre)

en: Conference (@Conference)
ca: Conferència (@Conferència)

en: Misc (@Misc)
ca: Miscel·lània (@Miscel·lània)

en: Unpublished (@Unpublished)
ca: No publicat (@No publicat)

en: Author
ca: Autor

en: Chapter
ca: Capítol

en: Edition
ca: Edició

en: E-print
ca: Preimprimessió

en: Institution
ca: Institució

en: Journal
ca: Diari

en: Key
ca: Tecla

en: Month
ca: Mes

en: Note
ca: Nota

en: Number
ca: Número

en: Organization
ca: Organització

en: Pages
ca: Pàgines

en: Publisher
ca: Editor

en: School
ca: Escola

en: Title
ca: Títol

en: Volume
ca: Volum

en: Year
ca: Any

en: Address of publisher
ca: Adreça del publicadors

en: Chapter number
ca: Número de capítol

en: Name of publisher
ca: Nom del publicador

en: Type of technical report
ca: Tipus de informe tècnic

en: Internet address
ca: Adreça d'Internet:

en: Number of the volume
ca: Número de volum

en: Underlines selected text
ca: Subratlla el text seleccionat

en: Centered
ca: Centrat

en: Capitalize sentence on typing
ca: Escriu en majúscules la primera lletra de la frase

en: Insert Label
ca: Insereix Etiqueta

en: Label name:
ca: Nom de l'etiqueta:

en: Insert Command
ca: Insereix una Ordre

en: Command name:
ca: Nom de l'ordre:

en: Insert Reference
ca: Insereix Referència

en: Reference name:
ca: Nom de la referència:

en: _Standard Reference
ca: Referència E_stàndard

en: _Page Reference
ca: Referència de _Pàgina

en: More
ca: Més

en: Package name:
ca: Nom del paquet:

en: Package options:
ca: Opcions del paquet:

en: Dear Sir or Madame
ca: Benvolgut / Benvolguda

note: Building the wizard-dialog and showing it
en: LaTeX-Wizard
ca: Assitent LaTeX

note: Templates *  Adds custom templates if there are any. If there are none just *  adds default one TEMPLATE FILE
en: Template:
ca: Plantilla:

en: Default
ca: Predeterminat

en: Book
ca: Llibre

en: Report
ca: Informe

en: Letter
ca: Carta (8,5 x 11 polzades)

en: Presentation
ca: Presentació

note: Encoding
en: Encoding:
ca: Codificació:

en: Set the encoding for your new document
ca: Definiu la codificació per al nou document

note: fontsize
en: Font size
ca: Mida de la font

note: Author
en: Author:
ca: Autor:

note: Date
en: Date:
ca: Data:

note: Title of the new document
en: Title:
ca: Títol:

note: Papersize
en: Paper size:
ca: Mida del paper:

note: Paper direction
en: Paper Orientation:
ca: Orientació del Paper:

en: Use draft mode
ca: Usa mode d'esborrany

en: Run LaTeX-Wizard
ca: Executa l'assistent per a LaTeX

en: Insert \label
ca: Insereix \label

en: Insert \ref
ca: Insereix \ref

en: Insert linebreak \\
ca: Insereix salt de línia \\

en: Insert command
ca: Insereix una ordre

en: Replace special characters
ca: Reemplaça els caràcters especials HTML

en: Insert \item
ca: Insereix \item

en: Insert \usepackage{}
ca: Insereix \usepackage{}

en: page \pageref{{{reference}}}
ca: pàgina \pageref{{{reference}}}

en: \ref{{{reference}}}, page \pageref{{{reference}}}
ca: \ref{{{reference}}}, pàgina \pageref{{{reference}}}

note: Filling up menubar menus LaTeX menu
en: LaTeX-_Wizard
ca: _Assistent LaTeX

en: I_nsert Special Character
ca: I_nsereix Caràcter E_special

en: Insert _Reference
ca: Insereix _Referència

en: Inserting references to the document
ca: Insereix referències al document

en: Insert _Label
ca: Insereix E_tiqueta

en: Insert _Environment
ca: Insereix _Entorn

en: Insert P_ackage
ca: Insereix P_aquet

note: Add font size menu
en: F_ont size
ca: Mida de la font

en: _Special Character Replacement
ca: _Reemplaçament de Caràcters Especials HTML

en: Bulk _Replace Special Characters
ca: Reemplaçament en _Massa de Caràcters Especial HTML

en: Toggle _Special Character Replacement
ca: Activa/Desactiva el Reemplaçament de Caràcters Especials HTML

en: Insert _Command
ca: Insereix _Ordre

en: Insert B_ibTeX reference
ca: Insereix referència B_ibTeX

en: Greek letters
ca: Caràcters grecs

en: Misc
ca: Miscel·lània

en: Arrow characters
ca: Caràcters de fletxa

en: Relational
ca: Relacional

en: Binary operation
ca: Operació binària

en: Italic
ca: Cursiva

en: Bold
ca: Negreta

en: Underline
ca: Subratllat

en: Typewriter
ca: Mecanografiat

en: Small Caps
ca: Minúscules

en: Emphasis
ca: Emfatitzat

en: tiny
ca: diminuta

en: small
ca: petit

en: large
ca: gran

en: Large
ca: Gran

en: LARGE
ca: GRAN

en: huge
ca: enorme

en: Huge
ca: Enorme

en: ISO-8859-1 (Latin-1)
ca: ISO-8859-1 (Latin 1)

en: IBM 850 code page
ca: Codi de pàgina IBM 850

en: IBM 852 code page
ca: Codi de pàgina IBM 852

note: * glspi_ver.c - This file is part of the Lua scripting plugin for the Geany IDE * See the file "geanylua.c" for copyright information.
en: Lua Script
ca: Script Lua

en: Script timeout
ca: Temps excedit

en: Out of memory.
ca: Sense memòria.

en: Failed to open script file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer de script.

en: _Lua Scripts
ca: Scripts _Lua

en: Open file
ca: Obre un Fitxer

en: Select file
ca: Selecciona un Fitxer

en: Browse...
ca: Navega...

en: Select Color
ca: Selecciona un Color

en: Choose...
ca: Tria...

en: Select Font
ca: Tria la font

en: Select...
ca: Selecciona...

en: File exists
ca: El fitxer ja existeix

en: Do you want to overwrite it?
ca: Voleu sobreescriure'l?

en: confirm
ca: confirma

en: Save file
ca: Desa el Fitxer

en: Cut to Clipboard
ca: Retalla al Porta-retalls

en: Copy to Clipboard
ca: Copia al Porta-retalls

en: Paste from Clipboard
ca: Enganxa el Contingut del Porta-retalls

en: Cut current line to Clipboard
ca: Retalla la línia actual al Porta-retalls

en: Copy current line to Clipboard
ca: Copia la línia actual al Porta-retalls

en: Delete to end of line
ca: Suprimeix fins al final de la línia

en: Delete current line
ca: Suprimeix la línia actual

en: Scroll Display down a line
ca: Desplaça cap a baix la vista en una línia

en: Scroll Display up a line
ca: Desplaça cap a dalt la vista en una línia

en: Move Cursor Down
ca: Mou el Cursor una Línia Avall

en: Move Cursor Up
ca: Mou el Cursor una Línia Amunt

en: Move Cursor Left
ca: Mou el Cursor cap a l'Esquerra

en: Move Cursor Right
ca: Mou el Cursor cap a la Dreta

en: Move Cursor to start of Word to the Left
ca: Mou el Cursor a l'inici de la Paraula de l'Esquerra

en: Move Cursor to start of Word to the Right
ca: Mou el Cursor a l'inici de la Paraula de la Dreta

en: Move Cursor to start of line
ca: Mou el Cursor a l'inici de la línia.

en: Move Cursor to end of line
ca: Mou el Cursor al final de la línia

en: Move Cursor up one Page
ca: Mou el Cursor una Pàgina Amunt

en: Move Cursor down one Page
ca: Mou el Cursor una Pàgina Avall

en: Move Cursor to end of Word to the Left
ca: Mou el Cursor al final de la Paraula de l'Esquerra

en: Move Cursor to end of Word to the Right
ca: Mou el Cursor al final de la Paraula de la Dreta

en: Cancel Selection
ca: Cancel·la la la Selecció

en: Toggle Insert/Overwrite mode
ca: Commuta entre el mode d'Inserció i el mode de Sobreescriptura

en: Tab
ca: Tabulador

en: Newline
ca: Línia nova

en: Change selected text to lowercase
ca: Canvia el text seleccionat a minúscules

en: Change selected text to uppercase
ca: Canvia el text seleccionat a majúscules

note: create dialog box
en: Record Macro
ca: Enregistra una Macro

note: create buttons
en: Record
ca: Registre

en: Macro Trigger:
ca: Disparador de Macros:

en: Macro Name:
ca: Nom de la Macro:

en: Macro name "%s"
     is already in use.
    Replace?
ca: El nom de macro "%s"
     ja està en ús.
    Voleu reemplaçar-lo?

note: create dialog box
en: Search Options:
ca: Opcions de Cerca:

note: create buttons
en: _Ok
ca: _D'acord

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: Search Forwards
ca: Cerca Endavant

en: Search Backwards
ca: Cerca E_nrere

en: Search for:
ca: Cerca:

note: create checkbox to check for search options
en: Search is case sensitive
ca: La cerca diferencia majúscules i minúscules

en: Search for whole word
ca: Cerca només paraules completes

en: Search for start of word
ca: Concorda al començament de la paraula

en: Search text is regular expression
ca: El text de cerca és una expressió regular

en: Search text is POSIX compatible
ca: El text de cerca és compatible POSIX

note: create dialog box
en: Edit: %s
ca: Edita: %s

note: add column
en: Event
ca: Esdeveniment

note: add buttons
en: Move _Up
ca: Mou Am_unt

en: Move Do_wn
ca: Mou A_vall

en: _Edit
ca: _Edita

en: _Delete
ca: _Elimina

note: create dialog box
en: Edit Macros
ca: Edita les Macros

en: Macro Name
ca: Nom de la Macro

note: add record macro menu entry
en: Record _Macro
ca: Enregistra una _Macro

note: add stop record macromenu entry
en: Stop Recording _Macro
ca: Atura l'Enregistrament de la _Macro

note: add Edit Macro menu entry
en: _Edit Macros
ca: _Edita les Macros

en: selection
ca: selecció

en: session
ca: sessió

en: Pascal BURLOT, a Geany user
ca: Pascal BURLOT, un usuari de Geany

en: _Ignore
ca: _Ignora

en: Move to start of line
ca: Vés a l'inici de la línia

en: Move to End of line
ca: Vés al Final de la Línia

en: Encrypt
ca: Encripta

en: Sign
ca: Signa

en: Decrypt / Verify
ca: Desencripta / Verifica

en: Sign the message as:
ca: Signa el missatge com a:

en: Select recipients
ca: Selecciona els destinataris

en: Select signer
ca: Selecciona el signador

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Enter passphrase for
ca: Introduïu la contrasenya per a

en: unknown
ca: desconegut

en: undefined
ca: indefinit

en: never
ca: mai

en: full
ca: complet

note: buffer should be more than 105 bytes long
en:  valid
ca: vàlid

en:  green
ca: verd

en:  red
ca: roig

en:  revoked
ca:  rebutjat

en:  key-expired
ca:  clau-expirada

en:  sig-expired
ca:  signatura-expirada

en:  key-missing
ca:  clau-mancant

en:  crl-missing
ca:  crl-mancant

en:  crl-too-old
ca:  crl-massa-antiga

en:  bad-policy
ca:  política-incorrecta

en:  sys-error
ca:  error-de-sistema

en: Unknown
ca: Desconegut

en: [None]
ca: [Cap]

en: Unknown
ca: Desconegut

en: n/a
ca: n/d

en: bad
ca: incorrecte

en:  wrong-key-usage
ca:  us-de-clau-incorrecte

en:  chain-model
ca:  model-de-cadena

en: yes
ca: sí

en: Found a signature from
ca: S'ha trobat una signatura de

en: Signature
ca: Signatura

en: Open a signature file
ca: Obre un fitxer de signatura

en: Display sidebar
ca: Mostra la barra lateral

en: Project Preferences
ca: Preferències del Projecte

en: New Project
ca: Projecte Nou

en: C_reate
ca: C_rea

en: Name:
ca: Nom:

en: Location:
ca: Ubicació:

en: Choose Project Location
ca: Tria Nom de Fitxer del Projecte

en: Base path:
ca: Directori base:

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
ca: Directori base per a tots els fitxers que formen part del projecte. Pot ser un directori nou, o un ja existent. Podeu usar directoris relatius al fitxer de projecte.

en: Choose Project Base Path
ca: Tria Directori Base del Projecte

en: Type:
ca: Tipus:

en: Project file "%s" already exists
ca: El projecte "%s" ja existeix

en: _Project
ca: _Projecte

en: Delete Project
ca: Elimina el Pojecte

en: Add File
ca: Afegeix un Fitxer

en: Preferences
ca: Preferències

en: Find in Project
ca: Cerca en el Projecte

en: Remove File
ca: Elimina un Fitxer

en: H_ide Sidebar
ca: Amaga la Barra _Lateral

en: Project
ca: Projecte

en: Project "%s" opened.
ca: S'ha obert el projecte "%s".

en: No changes were made.
ca: No s'han fet canvis.

en: No history available
ca: No hi ha cap historial disponible

en: Do you really want to revert: %s?
ca: Esteu segurs de voler revertir: %s?

en: Do you really want to add: %s?
ca: Esteu segurs de voler afegir: %s?

en: Do you really want to remove: %s?
ca: Esteu segurs de voler eliminar: %s?

en: Do you really want to update?
ca: Esteu segurs de voler actualitzar?

en: Status
ca: Estat

en: Path
ca: Directori base

en: Commit
ca: Confirmació

en: Attach menu to menubar
ca: Annexar el menú a la barra d'eines

en: Enable CVS
ca: Activa CVS

en: Enable GIT
ca: Activa GIT

en: Enable Fossil
ca: Activa Fossil

en: Enable SVN
ca: Activa SVN

en: Enable SVK
ca: Activa SVK

en: Enable Bazaar
ca: Activa Bazaar

en: Enable Mercurial
ca: Activa Mercurial

note: Diff of current file Diff of the current dir Complete diff of base directory
en: _Diff
ca: _Diferències

note: Revert current file Revert current dir Revert everything
en: _Revert
ca: _Reverteix

en: Add file to repository.
ca: Afegeix el fitxer al repositori.

en: Remove file from repository.
ca: Elimina el fitxer del repositori.

en: _Directory
ca: _Directori

en: _Base Directory
ca: Directori _Base

en: Show diff of file
ca: Mostra diferències entre fitxers

en: Show diff of directory
ca: Mostra diferències entre directoris

en: Show diff of basedir
ca: Mostra diferències entre directoris base

en: Show status
ca: Mostra l'estat

en: Update file
ca: Actualitza el fitxer

en: _Version Control
ca: Control de _Versions

note: Create the current file Submenu
en: _File
ca: _Fitxer

note: Status of basedir
en: _Status
ca: _Estat

en: Show status.
ca: Mostra l'estat.

en: Update from remote repository.
ca: Actualitza des dels repositoris.

note: Commit all changes
en: _Commit...
ca: Publica els _canvis...

en: Commit changes.
ca: Publica els canvis.

en: The author name field is empty!
ca: El camp del nom de l'autor és buit!

en: Enter the author name:
ca: Introduïu el nom de l'autor:

en: Enter the length of Lipsum text here
ca: Introduïu la longitud del text Lipsum

en: Insert Lipsum text
ca: Insereix text Lipsum

note: POSITION OF VIEW
en: Position:
ca: Posició:

en: Sidebar
ca: Barra Lateral

en: Message Window
ca: Finestra de missatges

en: Code Font:
ca: Tipus de Lletra per a Codi:

en: BG Color:
ca: Color del Fons:

en: FG Color:
ca: Color del Primer Pla:

en: Options
ca: Opcions

en: Comments
ca: Comentaris

en: Alignment
ca: Alineació

en: Indentation
ca: Sagnat

en: Space
ca: Espai

en: Line break
ca: Salt de línia

en: Find in project files
ca: Cerca en els fitxers del projecte

en: Find project file
ca: Cerca el fitxer del projecte

en: Source patterns:
ca: Patrons de fitxers de codi font:

en: Header patterns:
ca: Patrons de fitxers de capçalera:

en: Reload all
ca: Actualitza tot

en: Expand all
ca: Expandeix-ho tot

en: Expand All
ca: Expandeix-ho Tot

en: Delete
ca: Elimina

en: Recent _Programs
ca: _Programes Recents

en: _Run/Continue
ca: E_xecuta/Continua

en: Run to _Cursor
ca: Executa fins al _Cursor

en: Step _Into
ca: Pas _Enrere

en: Step _Over
ca: Passa al _Següent

en: Step O_ut
ca: Pas _Avant

en: _Terminate
ca: _Finalitza

en: Toggle _Breakpoint
ca: Commuta el Punt de _Ruptura

en: _GDB Command
ca: Ordre _GDB

en: _More
ca: _Més

en: _Show Terminal
ca: _Mostra el terminal

en: _Reset Markers
ca: Elimina les Ma_rques

en: _Feed
ca: _Canal

en: _Window
ca: _Finestra

en: Auto _Hide
ca: _Ocultar Automàticament

en: _Unsorted
ca: Sense _ordre

en: _View Source
ca: _Visualitza el Codi Font

en: S_ynchronize
ca: S_incronitza

en: _Interrupt
ca: _Interromp

en: _Send Signal
ca: En_via Senyal

en: _Running
ca: En e_xecució

en: _Stopped
ca: A_turat

en: _Follow
ca: Se_gueix

en: _Columns
ca: _Columnes

en: Add _Watch
ca: Afegeix Punt de _Vigilància

en: _Modify
ca: _Modifica

en: _Watch
ca: _Mira

en: _Inspect
ca: _Inspecciona

en: _Default
ca: Per _defecte

en: _Locale
ca: _Localització

en: _Show .names
ca: _Mostra .noms

en: _Group by
ca: A_grupa per

en: _Jump To
ca: _Vés a

en: _Apply
ca: _Aplica

en: _Expand
ca: _Expandeix

en: _Binary
ca: _Binari

en: Threads
ca: Fils d'execució

en: Stack
ca: Pila

en: Watches
ca: Punts de vigilància

en: Memory
ca: Memòria

en: _Thread
ca: _Fil d'execució

en: _Group
ca: _Grup

en: _Frame
ca: _Marc

en: En_vironment:
ca: En_torn:

en: Program
ca: Programa

en: Open on
ca: Obre a

en: Update all _views
ca: Actualitza _totes les vistes

en: <b>Panel</b>
ca: <b>Quadre</b>

en: Display
ca: Visualització

en: _member
ca: _membre

en: and
ca: i

en: names
ca: noms

en: <b>Values</b>
ca: <b>Valors</b>

en: S_how
ca: _Mostra

en: children
ca: fills

en: <b>Inspect</b>
ca: <b>Inspecciona</b>

en: Show _tooltips
ca: Mostra _consells

en: <b>Others</b>
ca: <B>Altres</b>

en: _Import
ca: _Importa

en: Inspect
ca: Inspecciona

en: Object:
ca: Objecte:

en: Frame:
ca: Fotograma:

en: Expand
ca: Expandeix

en: Start:
ca: Inici:

en: Count:
ca: Recompte:

en: Program Terminal
ca: Programa del Terminal

en: Add Breakpoint
ca: Afegeix Punt de Ruptura

en: Add Watchpoint
ca: Afegeix Punt de Vigilància

en: Program terminated.
ca: El programa ha finalitzat.

en: Modify
ca: Modifica

en: Evaluate/modify
ca: Avalua/modifica

en: Inspect variable
ca: Inspecciona la variable

en: Select Folder
ca: Selecciona Directory

en: Select File
ca: Selecciona Fitxer

en: Run/continue
ca: Executa/continua

en: Terminate
ca: Finalitza

en: Toggle breakpoint
ca: Commuta el punt de ruptura

en: GDB command
ca: ordre GDB

en: Show terminal
ca: Mostra el terminal

en: Busy
ca: Ocupat

en: Ready
ca: Preparat

en: Hang
ca: Penja

en: Load
ca: Carrega

en: Console
ca: Consola

en: Debug Console
ca: Consola de Depuració

en:  exited
ca:  ha sortit

en:  with exit code %s
ca:  amb el codi %s

en: Send Signal
ca: Envia Senyal

en: Running
ca: En execució

en: Stopped
ca: Aturat

en: _Send
ca: _Envia

en: _Busy
ca: _Ocupat

en: GDB Command
ca: Ordre GDB

en: Recipient's Address
ca: Adreça del Destinatari

en: Enter the recipient's e-mail address:
ca: Introduïu l'adreça electrònica del destinatari:

en: Mail
ca: Correu

en: Send by mail
ca: Envia per correu

note: add a label and a text entry to the dialog
en: Path and options for the mail client:
ca: Ruta i opcions per al programa de correu:

en: Show toolbar icon
ca: Mostra les icones de les barres d'eines

en: Send file by mail
ca: Envia el fitxer per correu

note: Build up menu entry
en: _Mail document
ca: Envia el docu_ment per correu electrònic

en: Try:
ca: Prova:

en: Checking
ca: Verificant

en: Spell Check
ca: Verifica l'Ortografia

en: Checks the spelling of the current document.
ca: Comprova l'ortografia del document actual.

note: initialise the dialog
en: Select Directory
ca: Selecciona el Directori

en: _Directory to look for dictionary files:
ca: _Directori per als fitxers de diccionari:

en: More...
ca: Més...

en: (No Suggestions)
ca: (No hi ha suggerències)

en: Add "%s" to Dictionary
ca: Afegeix "%s" al Diccionari

en: Ignore All
ca: Ignora-ho Tot

en: Perform Spell Check
ca: Realitza la Comprovació Ortogràfica

en: Default (%s)
ca: Predeterminat (%s)

en: Spelling Suggestions
ca: Suggeriments d'Ortografia

en: Shift Column
ca: Desplaça la Columna

en: Convert selection to table
ca: Converteix la selecció en una taula

note: Build up menu entry for table_convert based on global file type
en: _Convert to table
ca: _Converteix en taula

en: %s: no such directory.
ca: %s: no existeix el directori.

en: (Empty)
ca: (Buit)

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
ca: No s'ha pogut executar l'ordre externa '%s' (%s).

en: NewDirectory
ca: NouDirectori

en: NewFile
ca: NouFitxer

en: Do you really want to delete '%s' ?
ca: Esteu segurs de voler eliminar '%s'?

en: Close: %s
ca: Tanca: %s

en: Target file '%s' exists, do you really want to replace it?
ca: Ja existeix un fitxer anomenat "%s", voleu reemplaçar-lo?

en: Go up
ca: Vés cap a dalt

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Home
ca: Inici

en: Set path from document
ca: Especifica el directori pel document

en: Hide bars
ca: Amaga les barres

en: External open command
ca: Ordre externa per obrir

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
ca: L'ordre a executar quan s'usa "Obre amb". Podeu usar els comodins %f i %d.
    %f serà substituit amb el nom del fitxer, incloent la ruta completa
    %d serà substituit amb la ruta completa, sense el nom del fitxer

en: Toolbar
ca: Barra d'Eines

en: Hidden
ca: Ocult

en: Top
ca: Part superior

en: Bottom
ca: Part inferior

en: Show icons
ca: Mostra les icones

en: None
ca: Cap

en: Content-type
ca: Tipus de continguts

en: Show hidden files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: Hide object files
ca: Amaga els fitxers objecte

en: Reverse filter
ca: Inverteix el filtre

en: Follow current document
ca: Segueix el document actual

en: Double click open directory
ca: Doble clic obre els directoris

en: Show tree lines
ca: Mostra les línies de l'arbre

en: Show bookmarks
ca: Mostra les adreces d'interès

en: Focus File List
ca: Enfoca la Llista de Fitxers

en: Rename Object
ca: Reanomena Objecte

en: Run updatecheck on startup
ca: Executa updatecheck a l'inici

en: Check for Updates
ca: Comprova si hi ha Actualitzacions

en: message-window
ca: finestra-de-missatges

en: sidebar
ca: barra lateral

en: separate-window
ca: finestra-separada

en: none
ca: cap

en: on-connexion
ca: en-connexió

en: utility
ca: utilitat

en: Cancel loading
ca: Cancel·la la càrrega

en: Reload current page
ca: Actualitza la pàgina actual

en: Toggle web inspector
ca: Habilita l'inspector web

en: Web view
ca: Vista Web

en: Web preview
ca: Previsualització Web

en: Browser orientation
ca: Orientació del navegador

en: Browser position
ca: Posició de l'explorador

en: Toggle Web Inspector
ca: Habilita l'Inspector Web

en: Show/Hide Web View's Window
ca: Mostra/amaga la Finestra de Vista Web

note: Browser
en: Browser
ca: Explorador

note: Windows
en: Windows
ca: Finestres
