Geany-Plugins 2.0 - en to gl translation catalogue (470 entries)

en: (Empty Line)
gl: (Liña baleira)

en: _Remove Bookmark
gl: Elimina_r marcador

note: Translators: Number is meant at this point.
en: No.
gl: Núm.

en: Contents
gl: Contidos

en: Bookmarks
gl: Marcadores

note: complete update
en: _Update
gl: Act_ualizar

en: _Hide Message Window
gl: _Ocultar a xanela de mensaxes

en: File
gl: Ficheiro

en: Line
gl: Liña

en: Type
gl: Tipo

en: Task
gl: Tarefa

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Context:
gl: Contexto

en: XML tagging
gl: Etiquetado XML

en: Tag name to be inserted:
gl: Nome da etiqueta a inserir:

en: Open URI
gl: Abrir URI

en: Copy URI
gl: Copiar URI

en: Close Ot_her Documents
gl: Pec_har os outros documentos

en: C_lose All
gl: _Pechar todos

en: Show Document List
gl: Mostrar a lista de documentos

en: Plugin configuration directory could not be created.
gl: Non foi posíbel crear o directorio de configuración do plugin.

en: Focus Bookmark List
gl: Enfocar na lista de marcadores

en: Focus Tasks List
gl: Enfocar na lista de tarefas

en: Update Tasks List
gl: Actualizar a lista de tarefas

en: Run XML tagging
gl: Executar o etiquetado XML

en: Show toolbar item to show a list of currently open documents
gl: Mostrar un elemento da barra de ferramentas para mostrar unha lista de documentos abertos actualmente

en: Show available Tasks in the Messages Window
gl: Mostrar tarefas dispoñíbeis na xanela de mensaxes

en: Show tasks of all documents
gl: Mostrar tarefas de todos os documentos

en: Whether to show the tasks of all open documents in the list or only those of the current document.
gl: Se se deben mosntrar tarefas de todos os documentos abertos na lista, ou só as do documento actual.

en: Specify a semicolon separated list of search tokens.
gl: Especifique unha lista de elementos de busca separados por punto e coma.

en: Search tokens:
gl: Elementos de busca:

en: Show status icon in the Notification Area
gl: Mostrar unha icona de estado na área de notificación

en: Show defined bookmarks (marked lines) in the sidebar
gl: Mostrar marcadores definidos (liñas marcadas) na barra lateral

en: Mark all occurrences of a word when double-clicking it
gl: Marcar todas as ocorrencias dunha palabra cando se faga dobre click nela

en: Strip trailing blank lines
gl: Eliminar as liñas baleiras do final

en: XML tagging for selection
gl: Etiquetado XML para a selección

note: Set metadata
en: Addons
gl: Engadidos

en: Various small addons for Geany.
gl: Varios pequenos engadidos para Geany.

note: Frame, which is the returned widget Add the menu item and make it sensitive only when a document is opened
en: Switch header/implementation
gl: Intercambiar entre a cabeceira e a implementación

en: Implementations extensions
gl: Extensións de implementacións

en: Headers extensions
gl: Extensións de cabeceiras

note: Set metadata
en: Code navigation
gl: Navegación polo código

en: Debug
gl: Depurar

en: Address
gl: Enderezo

en: Breakpoints
gl: Puntos de interrupción

en: Doc
gl: doc

en: Could not parse the output of command
gl: Non foi posíbel analizar a saída da ordes

en: Put output in buffer
gl: Poñer a saída no búfer

en: Command 0:
gl: Orde 0:

en: Command 1:
gl: Orde 1:

en: %w will be replaced with current word
gl: %w substituirase pola palabra actual

en: Document current word
gl: Documentar a palabra actual

en: Extra Selection
gl: Selección extra

en: E_xtra Selection
gl: Selección e_xtra

en: _Column Mode
gl: Modo de _columna

en: Column mode
gl: Modo de columna

en: Select to _Line
gl: Seleccionar ata a _liña

en: Select to line
gl: Seleccionar ata a liña

en: Select to Matching _Brace
gl: Seleccionar ata a _chave correspondente

en: Select to matching brace
gl: Seleccionar ata a chave correspondente

en: boolean value
gl: Valor booleano

en: invalid boolean value "%s"
gl: Valor booleano non válido "%s"

en: invalid template: %s
gl: Modelo non válido: %s

en: position name
gl: Nome da posición

en: invalid position "%s"
gl: Posición non válida "%s"

en: policy name
gl: Nome da política

en: invalid policy "%s"
gl: Política non válida "%s"

en: type
gl: Tipo

en: invalid type "%s"
gl: Tipo non válido "%s"

en: invalid setting name "%s"
gl: Nome de configuración non válido "%s"

en: Unknown type "%s", is it a typo?
gl: Tipo descoñecido "%s". Un erro de dixitación?

en: documentation type identifier
gl: Identificador do tipo de documentación

en: documentation type
gl: Tipo de documentación

en: invalid regular expression: %s
gl: Expresión regular non válida: %s

en: invalid environment description: %s
gl: A descrición do contorno non é válida: %s

en: section name
gl: nome de sección

en: duplicated section "%s"
gl: Sección duplicada "%s"

en: invalid section name "%s"
gl: O nome de sección non é válido "%s"

en: input is empty
gl: A entrada está baleira

en: Parser warning: %s:%u:%u: %s
gl: Aviso do analizador: %s:%u:%u: %s

en: Parser error: %s:%u:%u: %s
gl: Erro do analizador: %s:%u:%u: %s

en: File type configuration file for language "%s" not found: %s
gl: Non se atopou un ficheiro de configuración para o tipo de ficheiro da lnguaxe "%s": %s

en: Failed to load file type "%s" from file "%s": %s
gl: Produciuse un erro ao cargar o tipo de ficheiro "%s" dende o ficheiro "%s": %s

en: Documentation Generator
gl: Xerador de documentación

en: Generates documentation basis from source code
gl: Xera documentación básica a partir do código fonte

en: Failed to load configuration: %s
gl: Produciuse un erro ao cargar a configuración: %s

en: Failed to save configuration: %s
gl: Produciuse un erro ao gardar a configuración: %s

en: Failed to find configuration file for file type "%s": %s
gl: Non foi posíbel atopar un ficheiro de configuración para o tipo de ficheiro "%s": %s

en: Insert Documentation Comment
gl: Inserir comentario de documentación

en: _Document Current Symbol
gl: _Documentar o símbolo actual

en: Generate documentation for the current symbol
gl: Xerar documentación para o símbolo actual.

en: Document _All Symbols
gl: Document_ar todos os símbolos

en: Generate documentation for all symbols in the current document
gl: Xerar documentación para todos os símbolos do documento actual

en: _Reload Configuration Files
gl: _Recargar os ficheiros de configuración

en: Force reloading of the configuration files
gl: Forzar a recarga dos ficheiros de configuración

en: _Edit Current Language Configuration
gl: _Editar a configuración actual da linguaxe

en: Open the current language configuration file for editing
gl: Abrir o ficheiro de configuración da linguaxe actual para a súa edición

en: Open _Manual
gl: Abrir o _manual

en: Open the manual in a browser
gl: Abrir o manual nun navegador

note: build tools menu item
en: _Documentation Generator
gl: Xerador de _documentación

note: General
en: General
gl: Xeral

note: auto-save
en: _Save file before generating documentation
gl: Gardar o ficheiro ante_s de xerar a documentación

en: Whether the current document should be saved to disc before generating the documentation. This is a technical detail, but it is currently needed to have an up-to-date tag list. If you disable this option and ask for documentation generation on a modified document, the behavior may be surprising since the comment will be generated for the last saved state of this document and not the current one.
gl: Indica se o documento actual debería gardarse en disco antes de xerar a documentación. Este é un detalle técnico, pero necesítase actualmente para ter unha lista de etiquetas actualizada. Se deshabilita esta opción e solicita a xeración de documentación nun documento modificado, o comportamento pode resultar confuso, xa que os comentarios xeraranse para o último estado gardado do documento e non para o estado actual.

note: indent
en: _Indent inserted documentation
gl: Sangrar a documentación _inserida

en: Whether the inserted documentation should be indented to fit the indentation at the insertion position.
gl: Indica se a documentación inserida debería sangrarse para axustala ó sangrado que haxa na posición da inserción.

note: Documentation type
en: Documentation type
gl: Tipo de documentación

en: Choose the documentation type to use with each file type. The special language "All" on top of the list is used to choose the default documentation type, used for all languages that haven't one set.
gl: Escolla o tipo de documentación a usar con cada tipo de ficheiro, A linguaxe "Todos" no alto da lista úsase para escoller o tipo de documentación predeterminado, usado para todas as linguaxes que non teñen un configurado.

note: Environ editor
en: Global environment
gl: Contorno global

en: File "%s" exists but is not a regular file
gl: O ficheiro "%s" existe pero non é un ficheiro normal

en: %s: no such file or directory
gl: %s: non hai tal ficheiro ou directorio

en: Failed to resize memory output stream
gl: Produciuse un erro ao redimensionar o fluxo de saída da memoria

en: Argument parsing regular expression did not match (argument list was: "%s")
gl: A expresión regular que analiza os argumentos non atopou coincidencias (a lista de argumentos era: "%s")

en: Failed to add global environment, skipping: %s
gl: Produciuse un erro ao engadir un contorno global, omítese: %s

en: Failed to build comment: %s
gl: Produciuse un erro ao construír comentario: %s

en: Documentation type "%s" does not exist for language "%s".
gl: O tipo de documentación "%s" non existe para a linguaxe "%s".

en: No setting applies to symbol "%s" of type "%s" at line %lu.
gl: Ningunha configuración aplica para o símbolo "%s" do tipo "%s" na liña %lu.

en: No valid tag at line %d.
gl: Ningunha etiqueta válida na liñá %d.

en: Unknown option
gl: Opción descoñecida

en: Invalid option or proxy: either the proxy's property or the option type is incompatible.
gl: Opción ou proxy non válidos: Ben a propiedade de proxy, ben o tipo de opción, é incompatíbel.

en: Unknown value type for keyfile entry %s::%s
gl: Tipo de valor para a entrada de ficheiro clave descoñecido %s::%s

en: Error retrieving keyfile entry %s::%s: %s
gl: Produciuse un erro ao obter a entrada de clave de ficheiro %s::%s: %s

en: Language
gl: Linguaxe

en: All
gl: Todo

en: Default documentation type for languages that does not have one set
gl: Tipo de documentación predefinido para linguaxes que non teñan un definido

en: Insert Numbers
gl: Inserir números

en: Counting...
gl: Contando...

en: Preparing...
gl: Preparando...

en: Inserting...
gl: Inserindo...

en: For base 11 and above
gl: Para base 11 ou superior

en: _Start:
gl: _Comezo:

en: S_tep:
gl: _Paso:

en: Letters:
gl: Letras:

en: _Upper
gl: Máis _alto

en: _Lower
gl: Máis _baixo

en: Base _prefix
gl: _Prefixo base

en: 0 for octal, 0x for hex, + for positive decimal
gl: 0 para octal, 0x para hex, + para decimal positivo

en: Padding:
gl: Recheo:

en: Sp_ace
gl: Esp_azo

en: _Zero
gl: _Cero

en: Environments
gl: Contornos

en: Formatting
gl: Formatado

en: Document Structure
gl: Estrutura do documento

en: Lists
gl: Listas

en: Math
gl: Matemáticas

en: Insert Environment
gl: Inserir contorno

en: Environment:
gl: Contorno:

en: Could not determine where to insert package: %s
    Please try insert package manually
gl: Non se puido determinar onde inserir o paquete: %s
    Intente inserir o paquete manualmente

en: Could not determine where to insert package: %s
gl: Non se puido determinar onde inserir o paquete: %s

en: Author
gl: Autor

en: Chapter
gl: Capítulo

en: Edition
gl: Edición

en: Institution
gl: Institución

en: Journal
gl: Diario

en: Month
gl: Mes

en: Note
gl: Nota

en: Number
gl: Número

en: Organization
gl: Organización

en: Pages
gl: Páxinas

en: Publisher
gl: Editor

en: Series
gl: Serie

en: Title
gl: Título

en: Year
gl: Ano

en: Address of publisher
gl: Enderezo do editor

en: Name(s) of the author(s), separated by 'and' if more than one
gl: Nome(s) do(s) autor(es), separados por  'e' se hai máis de un

en: Title of the book, if only part of it is being cited
gl: Título do libro, se só se cita parte del

en: Chapter number
gl: Número de capítulo

en: Edition of the book (such as "first" or "second")
gl: Edición do libro (tal como "primeira" ou "segunda")

en: Miscellaneous extra information
gl: Información adicional variada

en: Sponsor of the conference
gl: Patrocinador da conferencia

en: Name of publisher
gl: Nome do editor

en: Title of the work
gl: Título do traballo

en: Internet address
gl: Enderezo de internet

en: Number of the volume
gl: Número do volume

en: Runs LaTeX wizard
gl: Executar o asistente de LaTeX

en: Marks selected text as italic
gl: Marca o texto seleccionado como cursiva

en: Marks selected text as bold
gl: Marca o texto seleccionado como negra

en: Underlines selected text
gl: Subliñar o texto seleccionado

en: Centered
gl: Centrado

en: Left side oriented
gl: Orientado ao lado esqueredo

en: Right side oriented
gl: Orientado ao lado dereito

en: Use KOMA script by default
gl: Usar KOMA script de xeito predeterminado

en: Show extra plugin toolbar
gl: Mostrar a barra de ferramentas do plugin a maiores

en: Insert Label
gl: Inserir etiqueta

en: Label name:
gl: Nome de etiqueta:

en: Insert Command
gl: Inserir orde

en: Command name:
gl: Nome da orde:

en: Insert Reference
gl: Inserir referencia

en: Reference name:
gl: Nome da referencia:

en: _Standard Reference
gl: Referencia e_stándar

en: _Page Reference
gl: Referencia de _páxina

en: _Add both
gl: Eng_adir ambos

en: More
gl: Máis

en: Package name:
gl: Nome do paquete:

en: Dear Sir or Madame
gl: Estimado señor ou señora

en: With kind regards
gl: Reciba un cordial saúdo

note: Building the wizard-dialog and showing it
en: LaTeX-Wizard
gl: Asistente de LaTeX

note: Templates *  Adds custom templates if there are any. If there are none just *  adds default one TEMPLATE FILE
en: Template:
gl: Modelo:

en: Default
gl: Predeterminado

en: Choose the kind of document you want to write
gl: Escolla o tipo de documento que quere escribir

en: Book
gl: Libro

en: Article
gl: Artigo

en: Report
gl: Informe

en: Letter
gl: Carta

en: Presentation
gl: Presentación

note: Encoding
en: Encoding:
gl: Codificación:

en: Set the encoding for your new document
gl: Configure a codificación para o seu novo documento

en: Set the default font size of your new document
gl: Configure o tamaño da tipografía predeterminado para o seu novo documento

note: Author
en: Author:
gl: Autor:

en: Sets the value of the \author command. In most cases this should be your name
gl: Configura o valor para a orde \author. En moitos casos isto debería ser o seu nome

note: Date
en: Date:
gl: Data:

note: Title of the new document
en: Title:
gl: Título:

en: Sets the title of your new document.
gl: Configura o título do seu novo documento.

note: Papersize
en: Paper size:
gl: Tamaño do papel:

en: Choose the paper format for the newly created document
gl: Escolla o formato do papel para o documento novo creado

note: Paper direction
en: Paper Orientation:
gl: Orientación do papel:

en: Choose the paper orientation for the newly created document
gl: Escolla a orientación do papel para o documento novo creado

en: Use KOMA-script classes if possible
gl: Usar clases de KOMA-script se é posíbel

en: Use draft mode
gl: Usar o modo de borrador

en: Run LaTeX-Wizard
gl: Executar o asistente de LaTeX

en: Insert command
gl: Inserir orde

en: Turn input replacement on/off
gl: Activar ou desactivar a substitución de entrada

en: Replace special characters
gl: Substituír caracteres especiais

en: Format selection in bold font face
gl: Formatar a selección en negra

en: Format selection in italic font face
gl: Formatar a selección en cursiva

en: Format selection in typewriter font face
gl: Formatar a selección en letra de máquina de escribir

en: Format selection centered
gl: Formatar a selección centrada

en: Format selection left-aligned
gl: Formatar a selección aliñándoa á esquerda

en: Format selection right-aligned
gl: Formatar a selección aliñándoa á dereita

en: Insert description list
gl: Inserir lista de descricións

en: Insert itemize list
gl: Inserir unha lista de elementos

en: Insert enumerate list
gl: Inserir unha lista numerada

note: Filling up menubar menus LaTeX menu
en: LaTeX-_Wizard
gl: _Asistente de LaTeX

en: Starts a Wizard to easily create LaTeX-documents
gl: Inicia un asistente para crear facilmente documentos LaTeX

en: I_nsert Special Character
gl: I_nserir un carácter especial

en: Helps to use some not very common letters and signs
gl: Axuda para usar algunhas letras e signos non moi comúns

en: Insert _Reference
gl: Inserir _referencia

en: Insert _Label
gl: Inserir _etiqueta

en: Helps at inserting labels to a document
gl: Axuda ao inserir etiquetas a un documento

en: Insert _Environment
gl: Inserir _contorno

en: Helps at inserting an environment a document
gl: Axuda ao inserir un contorno a un documento

en: Insert P_ackage
gl: Inserir p_aquete

en: _Format
gl: _Formato

note: Add font size menu
en: F_ont size
gl: Tamaño da tip_ografía

en: _Special Character Replacement
gl: _Substitución de caracteres especiais

en: Bulk _Replace Special Characters
gl: Substituí_r en masa caracteres especiais

en: _Replace selected special characters with TeX substitutes
gl: Substituí_r os caracteres especiais seleccionados por substitutos de TeX

en: Insert _Command
gl: _Orde para inserir

en: Greek letters
gl: Letras gregas

en: German umlauts
gl: Diéreses do alemán

en: Misc
gl: Miscelánea

en: Arrow characters
gl: Caracteres de frecha

en: Relational
gl: Símbolos de relación

en: Binary operation
gl: Operación binaria

en: Italic
gl: Cursiva

en: Underline
gl: Subliñado

en: Typewriter
gl: Máquina de escribir

en: Slanted
gl: Tipo de letra inclinada

en: Emphasis
gl: Énfase

en: tiny
gl: diminuta

en: scriptsize
gl: Tamaño "script"

en: footnotesize
gl: Tamaño das notas ao pe

en: small
gl: pequena

en: normalsize
gl: Tamaño normal

en: large
gl: grande

en: Large
gl: Grande

en: LARGE
gl: Grande

en: huge
gl: enorme

en: Huge
gl: Enorme

en: IBM 850 code page
gl: Páxina de códigos IBM 850

en: IBM 852 code page
gl: Páxina de códigos IBM 852

en: Don't set any encoding
gl: Non configurar ningunha codificación

en: Error in module "%s" at function %s():
     expected type "%s" for argument #%d
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
     esperábase o tipo "%s" para o argumento #%d

en: Error in module "%s" at function %s():
     expected type "%s" or "%s" for argument #%d
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
     esperábase o tipo "%s" ou "%s" para o argumento #%d

en: Error in module "%s" at function %s():
     invalid table in argument #%d:
     expected type "%s" for element #%d
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
     táboa non válida no argumento #%d:
     esperábase o tipo "%s" para o elemento #%d

note: * glspi_ver.c - This file is part of the Lua scripting plugin for the Geany IDE * See the file "geanylua.c" for copyright information.
en: Lua Script
gl: Script Lua

en: Lua Script Plugin
gl: Complemento de script Lua

en: Lua script error:
gl: Erro no script de Lua:

en: Script timeout
gl: Esgotouse o tempo para o script

en: A Lua script seems to be taking excessive time to complete.
    Do you want to continue waiting?
gl: Un script Lua semella tardar demasiado en completarse.
    Quere continuar esperando?

en: Script timeout exceeded.
gl: Superouse o tempo máximo para un script.

en: (error object is not a string)
gl: (o obxecto do erro non é unha cadea)

en: Unknown Error inside script.
gl: Produciuse un erro descoñecido dentro dun script.

en: Out of memory.
gl: Memoria esgotada.

en: Failed to open script file.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro de script

en: Unknown error while loading script file.
gl: Produciuse un erro ao cargar o ficheiro do script.

en: _Lua Scripts
gl: Scripts _Lua

en:      ==>> %s: Building menu from '%s'
gl:      ==>> %s: Construíndo o menú dende '%s'

en: Nothing to configure!
gl: Nada que configurar!

en: You can create the script:
    
    "%s"
    
    to add your own custom configuration dialog.
gl: Pode crear o script:
    
    "%s"
    
    para engadilo ao seu propio diálogo de configuración.

en: Open file
gl: Abrir ficheiro

en: Select file
gl: Seleccionar ficheiro

en: Browse...
gl: Examinar...

en: Select Color
gl: Seleccionar a cor

en: Choose...
gl: Seleccionar...

en: Select Font
gl: Seleccionar tipo de letra

en: Select...
gl: Seleccionar...

en: Error in module "%s" at function navigate():
    unknown navigation mode "%s" for argument #1.
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función navigate():
    modo de navegación descoñecido "%s" para o argumento #1.

en: Error in module "%s" at function %s():
    API command "%s" not implemented.
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
    A orde da API "%s" non está implementada.

en: Error in module "%s" at function %s():
    not enough arguments for command "%s".
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
    non hai argumentos suficientes para a orde "%s".

en: Error in module "%s" at function %s():
    unknown command "%s" given for argument #1.
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
    orde descoñecida "%s" para o argumento #1.

en: Error in module "%s" at function %s():
     invalid table in argument #%d:
     unknown flag "%s" for element #%d
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
     táboa non válida no argumento #%d:
     marca descoñecida "%s" para o elemento #%d

en: <too large to display>
gl: <demasiado longo para mostralo>

en: File exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Do you want to overwrite it?
gl: Quere sobrescribilo?

en: confirm
gl: confirmar

en: Save file
gl: Gardar ficheiro

en: Error in module "%s" at function pickfile():
    failed to parse filter string at argument #3.
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función pickfile():
    produciuse un erro ao analizar a cadea de filtro no argumento #3.

en: Error in module "%s" at function %s():
    expected string "open" or "save" for argument #1.
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
    esperábase a cadea "open" ou "save" para o argumento #1.

en: %s: Can't load support library %s!
gl: %s: Non se puido cargar a biblioteca de apoio %s!

en: %s: Failed to initialize support library %s!
gl: %s: Produciuse un erro ao inicializar a biblioteca de apoio %s!

en: %s: Support library version mismatch: %s for %s (should be %s)!
gl: %s: Non coincide a versión da biblioteca de apoio: %s para %s (debería ser %s)!

en: %s: Support library ABI mismatch: %d for %s (should be %d)!
gl: %s: Non coincide a ABI da biblioteca de apoio: %d para %s (debería ser %d)!

en: %s: Can't find support library %s!
gl: %s: Non se puido atopar a biblioteca de apoio %s!

en: The %s plugin failed to load properly.
    Please check your installation.
gl: O complemento %s non foi cargado adecuadamente.
    Comprobe a súa instalación.

en: Error in module "%s" at function %s():
    widget "%s" not found for argument #1.
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s():
    non se atopou o widget "%s" para o argumento #1.

en: Error in module "%s" at function %s() argument #2:
    widget "%s" has no signal named "%s".
gl: Produciuse un erro no módulo "%s" na función %s() no argumento #2:
    o widget "%s" non ten ningún sinal chamado "%s".

en: unknown
gl: descoñecido

en: Project Preferences
gl: Preferencias do proxecto

en: New Project
gl: Proxecto novo

en: C_reate
gl: C_rear

en: Name:
gl: Nome:

en: Location:
gl: Localización:

en: Choose Project Location
gl: Escolla a localización do proxecto

en: Base path:
gl: Ruta base:

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
gl: Directorio base de todos os ficheiros que constitúen o proxecto. Pode ser unha ruta nova, ou unha árbore de directorios existente. Pode usar rutas relativas ó nome de ficheiro do proxecto.

en: Choose Project Base Path
gl: Seleccionar a ruta base do proxecto

en: Generate file list on load
gl: Xerar unha lista de ficheiros ao cargar

en: Type:
gl: Tipo:

en: Project file "%s" already exists
gl: Xa existe o ficheiro de proxecto "%s"

en: _Project
gl: _Proxecto

en: Delete Project
gl: Eliminar o proxecto

en: Add File
gl: Engadir ficheiro

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Find in Project
gl: Procurar en todo o proxecto

en: Remove File
gl: Eliminar ficheiro

en: H_ide Sidebar
gl: _Ocultar a barra lateral

en: Project
gl: Proxecto

en: Project "%s" opened.
gl: Abriuse o proxecto "%s".

en: No changes were made.
gl: Non se realizaron cambios

en: Do you really want to revert: %s?
gl: Está seguro de que desexa reverter: %s?

en: Do you really want to add: %s?
gl: Está seguro de que quere engadir: %s?

en: Do you really want to remove: %s?
gl: Está seguro de que quere eliminar: %s?

en: Do you really want to update?
gl: Está seguro de que desexa actualizar?

en: Status
gl: Estado

en: Path
gl: Ruta

en: _De-/select all files
gl: (_De)Seleccionar tódolos ficheiros

en: If this option is activated, every new by the VC-plugin created document tab will be marked as changed. Even this option is useful in some cases, it could cause a big number of annoying "Do you want to save"-dialogs.
gl: Se esta opción está activada, cada separador dun documento novo creado polo complemento de control de versións marcarase como cambiado. Aínda que esta opción ñe útil nalgúns casos, pode causar un gran número de diálogos do tipo "Quere gardar... ?".

en: Confirm adding new files to a VCS
gl: Confirmar a adición de novos ficheiros a un sistema de control de versións

en: Shows a confirmation dialog on adding a new (created) file to VCS.
gl: Mostra un diálogo de confirmación ao engadir un ficheiro novo (creado) a un sistema de control de versións.

en: Use external diff viewer
gl: Uar un visor de diff externo

en: Use external diff viewer for file diff.
gl: Usar un visor externo de diff para diffs de ficheiros.

en: Show VC entries at editor menu
gl: Mostrar entradas de control de versións no menú do editor

en: Show entries for VC functions inside editor menu
gl: Mostra entradas para as funcións de control de versións dentro do menú do editor

en: Enable CVS
gl: Habilitar CVS

en: Enable GIT
gl: Habilitar GIT

en: Enable Fossil
gl: Habilitar Fossil

en: Enable SVN
gl: Habilitar SVN

en: Enable SVK
gl: Habilitar SVK

en: Enable Bazaar
gl: Habilitar Bazaar

en: Enable Mercurial
gl: Habilitar Mercurial

en: Spellcheck language
gl: Idioma para a revisión ortográfica

en: Make a diff from the current active file
gl: Fader un diff a partir do ficheiro activo actualmente

note: Revert current file Revert current dir Revert everything
en: _Revert
gl: _Reverter

en: Restore pristine working copy file (undo local edits).
gl: Restaurar o ficheiro limpo da copia de traballo (desfacer edicións locais).

en: Shows the changes made at one file per revision and author.
gl: Mostra os cambios feitos nun ficheiro por revisión e autor.

note: History/log of current file History/log of the current dir Complete History/Log of base directory
en: _History (log)
gl: _Historial (rexistro)

en: Shows the log of the current file
gl: Mostra o rexistro do ficheiro actual

note: base version of the current file
en: _Original
gl: _Orixinal

note: add current file
en: _Add to Version Control
gl: Eng_adir ao control de versións

en: Add file to repository.
gl: Engadir o ficheiro ao repositorio.

note: remove current file
en: _Remove from Version Control
gl: Elimina_r do control de versións

en: Remove file from repository.
gl: Eliminar ficheiro do repositorio.

en: _Directory
gl: _Directorio

en: Make a diff from the directory of the current active file
gl: Facer un diff a partir do directorio do ficheiro activo actual

en: Restore original files in the current folder (undo local edits).
gl: Restaurar os ficheiros orixinais no directorio actual (desfacer as edicións locais).

en: Shows the log of the current directory
gl: Mostra o rexistro do directorio actual

en: _Base Directory
gl: Directorio _base

en: Make a diff from the top VC directory
gl: Facer un diff a partir do directorio máis alto do control de versións

en: Revert any local edits.
gl: REverter todas as edicións locais.

en: Shows the log of the top VC directory
gl: Mostra o rexistro do directorio máis alto do control de versións

en: Show diff of file
gl: Mostrar o diff do ficheiro

en: Show diff of directory
gl: Mostrar o diff do directorio

en: Show diff of basedir
gl: Mostrar un diff do directorio base

en: Show status
gl: Mostrar estado

en: Revert single file
gl: Reverter un único ficheiro

en: Revert directory
gl: Reverter o directorio

en: Revert base directory
gl: Reverter o directorio base

en: Update file
gl: Actualizar o ficheiro

en: _VC
gl: C_V

note: Create the current file Submenu
en: _File
gl: _Ficheiro

note: Status of basedir
en: _Status
gl: E_stado

en: Show status.
gl: Mostrar estado.

en: Update from remote repository.
gl: Actualizar dende o repositorio remoto.

en: Creating dummy text with Geany
gl: Creación de textos de proba con Geany

en: Lipsum-Generator
gl: Xerador de Lipsum

en: Enter the length of Lipsum text here
gl: Introduza a lonxitude do texto Lipsum aquí

en: Include Pseudotext to your code
gl: Inclúa pseudo-texto no seu código

en: Insert Lipsum text
gl: Inserir texto Lipsum

en: Expand all
gl: Expandir todos

en: Delete
gl: Borrar

en: Debu_g
gl: Depura_r

en: Recipient's Address
gl: Enderezo do destinatario

en: Enter the recipient's e-mail address:
gl: Introduza o enderezo de correo-e do destinatario:

en: Filename placeholder not found. The executed command might have failed.
gl: Non se atopou o marcador de posición do ficheiro. A orde executada pode ter fallado.

en: Recipient address placeholder not found. The executed command might have failed.
gl: Non se atopou o marcador de posición do enderezo do destinatario. A orde executada pode ter fallado.

en: Could not execute mailer. Please check your configuration.
gl: Non foi posíbel executar o cliente de correo. Revise a súa configuración.

en: Please define a mail client first.
gl: Por favor, defina primeiro un cliente de correo .

en: File has to be saved before sending.
gl: Débese gardar o ficheiro antes de envialo.

en: Mail
gl: Correo

en: Send by mail
gl: Enviar por correo

note: add a label and a text entry to the dialog
en: Path and options for the mail client:
gl: Camiño e opcións para o cliente de correo:

en: Shows a icon in the toolbar to send file more easy.
gl: Mostra unha icona na barra de ferramentas para enviar o ficheiro máis facilmente.

en: Send file by mail
gl: Enviar o ficheiro por correo

note: Build up menu entry
en: _Mail document
gl: Enviar o docu_mento por correo

en: Sends the opened file as unzipped attachment by any mailer from your $PATH
gl: Envía o ficheiro aberto como un anexo sen comprimir mediante calquera cliente de correo que estea no seu $PATH

en: Try:
gl: Probe:

en: Checking
gl: Verificando...

en: Checking file "%s" (lines %d to %d using %s):
gl: Verificando o ficheiro"%s" (liñas %d a %d, usando %s):

en: Checking file "%s" (using %s):
gl: Verificando o ficheiro "%s" (usando %s):

en: The checked text is spelled correctly.
gl: O texto verificado non ten erros ortográficos

en: The Enchant library couldn't be initialized (%s).
gl: Non se puido iniciar a biblioteca Enchant (%s).

en: unknown error (maybe the chosen language is not available)
gl: Produciuse un erro descoñecido (poida que o idioma escollido non estea dispoñíbel)

en: Spell Check
gl: Verificación ortográfica

en: Checks the spelling of the current document.
gl: Verifica a ortografía do documento actual.

note: initialise the dialog
en: Select Directory
gl: Seleccionar directorio

en: Show toolbar item to toggle spell checking
gl: Mostrar un elemento na barra de ferramentas para intercambiar a verificación ortográfica

en: Show editor menu item to show spelling suggestions
gl: Mostrar un elemento no menú do editor para mostrar suxestións ortográficas

en: Print misspelled words and suggestions in the messages window
gl: Imprimir os erros ortográficos e suxestións na xanela de mensaxes

en: Language to use for the spell check:
gl: Idioma a empregar na comprobación ortográfica:

en: _Directory to look for dictionary files:
gl: _Directorio no que buscar ficheiros de diccionario:

en: Spell checking while typing is now enabled
gl: A verificación ortográfica mentres se escribe está agora habilitada

en: Spell checking while typing is now disabled
gl: A verificación ortográfica mentres se escribe está agora deshabilitada

en: More...
gl: Máis...

en: (No Suggestions)
gl: (Non hai recomendacións)

en: Add "%s" to Dictionary
gl: Engadir "%s" ó Diccionario

en: Ignore All
gl: Ignorar Todo

en: Search term is too long to provide
    spelling suggestions in the editor menu.
gl: O termo de busca é demasiado longo para fornecer
    suxestións ortográficas no menú do editor.

en: Perform Spell Check
gl: Efectuar a verificación ortográfica

en: Default (%s)
gl: Predeterminado (%s)

en: Spelling Suggestions
gl: Recomendacións de Ortografía

en: Shift Column
gl: DEsprazar columna

en: Shift Left
gl: DEsprazar á esquerda

en: Shift Right
gl: Desprazar á dereita

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
gl: Non foi posíbel executar a orde externa configurada '%s' (%s)

en: NewDirectory
gl: NovoDirectorio

en: NewFile
gl: NovoFicheiro

en: Do you really want to delete '%s' ?
gl: Está seguro de que desexa borrar '%s' ?

en: Close: %s
gl: Pechar: %s

en: Go up
gl: Subir

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Home
gl: Inicio

en: Set path from document
gl: Definir camiño a partir de documento

en: Track path
gl: RExistrar camiño

en: Hide bars
gl: Ocultar barras

en: Filter (*.c;*.h;*.cpp), and if you want temporary filter using the '!' reverse try for example this '!;*.c;*.h;*.cpp'
gl: Filtrar (*.c;*.h;*.cpp), e se quere filtrar temporalmente usando o '!' inverso. Por exemplo pode probar o seguinte: '!;*.c;*.h;*.cpp'

en: Addressbar for example '/projects/my-project'
gl: Barra de enderezo, por exemplo '/proxectos/o-meu-proxecto'

en: Tree Browser
gl: Explorador en árbore

en: External open command
gl: Orde externa para abrir

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
gl: A orde a executar ao usar "Abrir con". Pode empregaros comodíns %f and %d.
    %f substituirase polo nome do ficheiro incluíndo o camiño completo
    %d substiruirase polo camiño ao ficheiro seleccionado, sen o nome de ficheiro

en: Show hidden files
gl: Mostrar os ficheiros ocultos

en: On Windows, this just hide files that are prefixed with '.' (dot)
gl: En windows, isto simplemente oculta os ficheiros que leven por prefixo un punto ('.')

en: Hide object files
gl: Ocultar ficheiros obxecto

en: Don't show generated object files in the file browser, this includes *.o, *.obj. *.so, *.dll, *.a, *.lib
gl: Non mostrar ficheiros obxecto no navegador de ficheiros. Isto inclúe *.o, *.obj. *.so, *.dll, *.a, *.lib

en: Reverse filter
gl: Inverter o filtro

en: Follow current document
gl: Seguir o documento actual

en: Single click, open document and focus it
gl: Un só click abre o documento e enfñocase nel

en: Double click open directory
gl: Premer dúas veces para abrir directorio

en: On delete file, close it if is opened
gl: Ao borrar un ficheiro, pechalo se está aberto

en: Show tree lines
gl: Mostrar as liñas da árbore

en: Show bookmarks
gl: Mostrar marcadores
