Geany 2.0 - en to cs translation catalogue (1228 entries)

en: Integrated Development Environment
cs: Integrované vývojové prostředí

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
cs: Rychlé a lehké IDE pro GTK+

en: _Toolbar Preferences
cs: Nastavení panelu _nástrojů

en: _Hide Toolbar
cs: _Skrýt panel nástrojů

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _Format
cs: _Transformovat

en: I_nsert
cs: V_ložit

en: Insert _ChangeLog Entry
cs: Vložit záznam _ChangeLog

en: Insert _Function Description
cs: Vložit popis _funkce

en: Insert Mu_ltiline Comment
cs: Vložit víceřádkový ko_mentář

en: _More
cs: _Více

en: Insert File _Header
cs: Vložit _hlavičku souboru

en: Insert _GPL Notice
cs: Vložit poznámku o _GPL

en: Insert _BSD License Notice
cs: Vložit poznámku o _BSD licenci

en: Insert Dat_e
cs: Vložit d_atum

en: invisible
cs: neviditelný

en: _Insert "include <...>"
cs: Vložit "_include <...>"

en: Insert Alternative _White Space
cs: Vložit _alternativní bílé znaky

en: _Search
cs: _Hledat

en: Open Selected F_ile
cs: Otevřít označený _soubor

en: Find _Usage
cs: Najít po_užití

en: Find _Document Usage
cs: Najít použití v _dokumentu

en: Go to Symbol Defini_tion
cs: Přejít na defini_ci

en: Conte_xt Action
cs: Konte_xtová akce

en: None
cs: Žádné

en: Basic
cs: Základní

en: Current chars
cs: Současné znaky

en: Match braces
cs: Přejít na odpovídající závorku

en: Left
cs: Vlevo

en: Right
cs: Vpravo

en: Top
cs: Nahoře

en: Bottom
cs: Dole

en: Preferences
cs: Nastavení

en: Load files from the last session
cs: Načíst soubory z posledního sezení

en: Opens at startup the files from the last session
cs: Při spuštění otevře soubory, které byly otevřeny při minulém ukončení

en: Load virtual terminal support
cs: Načíst podporu virtuálního terminálu

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
cs: Zda má být při spuštění nahrán emulátor virtuálního terminálu (VTE). Vypněte, pokud jej nepotřebujete

en: Enable plugin support
cs: Zapnout podporu pluginů

en: <b>Startup</b>
cs: <b>Při spuštění</b>

en: Confirm exit
cs: Potvrzovat ukončení

en: Shows a confirmation dialog on exit
cs: Zobrazí potvrzovací okno při ukončení

en: <b>Shutdown</b>
cs: <b>Při ukončení</b>

en: Startup path:
cs: Výchozí cesta:

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
cs: Výchozí cesta při otevírání a ukládání souborů. Musí jít o absolutní cestu.

en: Project files:
cs: Projektové soubory:

en: Path to start in when opening project files
cs: Výchozí cesta při otevírání souborů projektu

en: Extra plugin path:
cs: Extra cesta pro pluginy:

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
cs: Geany hledá v globální instalační cestě a v adresáři s konfigurací. Cesta zde zadaná bude prohledávána dodatečně. Pro vypnutí ponechte prázdnou.

en: <b>Paths</b>
cs: <b>Cesty</b>

en: Startup
cs: Při spuštění

en: Beep on errors or when compilation has finished
cs: Pípnout při chybě nebo při dokončení kompilace

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
cs: Zda pípnout při výskytu chyby nebo po skončení procesu kompilace

en: Switch to status message list at new message
cs: Přepnout do seznamu stavových zpráv při nové zprávě

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
cs: Přepne do záložky stavových zpráv (v dolním okně) při příchodu nové stavové zprávy

en: Suppress status messages in the status bar
cs: Potlačit stavové zprávy ve stavovém řádku

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
cs: Nezobrazuje žádné zprávy ve stavovém řádku. Zprávy jsou místo toho zobrazovány v okně pro stavové zprávy.

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
cs: Automaticky zaostřit panely (ohnisko sleduje myš)

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
cs: Automaticky dává ohnisko panelům pod kurzorem myši. Je funkční pro hlavní editor, poznámkový blok, pole "hledání" a "jdi na řádek" v panelu nástrojů a ve VTE.

en: Use Windows native dialogs
cs: Používat nativní dialogy Windows

en: Defines whether to use the Windows native dialogs or whether to use the GTK default dialogs
cs: Zda používat nativní dialogy Windows, nebo výchozí dialogy GTK

en: <b>Miscellaneous</b>
cs: <b>Různé</b>

en: Always wrap search
cs: Vždy hledat v celém dokumentu

en: Always wrap search around the document
cs: Vždy hledat v celém dokumentu

en: Hide the Find dialog
cs: Skrýt dialogové okno Najít

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
cs: Skrýt dialogové okno Najít po kliknutí na Najít další/předchozí

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
cs: Použít aktuální slovo pod kurzorem pro dialogové okno Najít

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
cs: Použít aktuální slovo pod kurzorem, když je otevřeno dialogové okno Najít, Najít v souborech nebo Nahradit a není označen žádný text

en: Use the current file's directory for Find in Files
cs: Použít adresář aktuálního souboru pro dialogové okno Najít v souborech

en: <b>Search</b>
cs: <b>Hledání</b>

en: Store project file inside the project base directory
cs: Projektový soubor ukládat v kořenovém adresáři projektu

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
cs: Je-li zapnuto, je ve výchozím nastavení vytváření nových projektů projektový soubor ukládán v kořenovém adresáři projektu namísto o adresářovou úroveň výš. Tuto cestu přesto můžete změnit v dialogu vytváření Nového projektu.

en: <b>Projects</b>
cs: <b>Projekty</b>

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: General
cs: Hlavní

en: Show symbol list
cs: Zobrazovat seznam symbolů

en: Toggle the symbol list on and off
cs: Zapne nebo vypne zobrazování seznamu symbolů

en: Default symbol sorting mode
cs: Výchozí způsob řazení symbolů

en: Name
cs: Název

en: Appearance
cs: Vzhled

en: Show documents list
cs: Zobrazovat seznam otevřených souborů

en: Toggle the documents list on and off
cs: Zapne nebo vypne zobrazování seznamu souborů

en: Show sidebar
cs: Zobrazovat postranní panel

en: Position:
cs: Pozice:

en: <b>Sidebar</b>
cs: <b>Postranní panel</b>

en: <b>Message window</b>
cs: <b>Okno zpráv</b>

en: Symbol list:
cs: Seznam symbolů:

en: Message window:
cs: Okno zpráv:

en: Sets the font for the message window
cs: Nastavení písma pro okno zpráv

en: Sets the font for the symbol list
cs: Nastavení písma pro seznam symbolů

en: Sets the editor font
cs: Nastavení písma editoru

en: <b>Fonts</b>
cs: <b>Písma</b>

en: Show status bar
cs: Zobrazovat stavový řádek

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
cs: Zda zobrazovat stavový řádek u spodní hrany okna

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Show editor tabs
cs: Zobrazovat záložky editoru

en: Show close buttons
cs: Zobrazovat zavírací tlačítka

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
cs: Zobrazuje křížky v záložkách souborů pro jednoduché zavření kliknutím (restart Geany nutný)

en: Placement of new file tabs:
cs: Umístění nových záložek souborů:

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
cs: Nová záložka souboru bude umístěna v seznamu záložek vlevo

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
cs: Nová záložka souboru bude umístěna v seznamu záložek vpravo

en: Next to current
cs: Vedle aktuální

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
cs: Zda umístit záložku nově otevřeného souboru vedle aktuálně vybrané záložky namísto umístění na kraje lišty

en: Double-clicking hides all additional widgets
cs: Dvojklikem skrýt všechny ostatní panely

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
cs: Volá funkci menu Zobrazit->Skrýt/zobrazit všechny ostatní panely

en: Switch to last used document after closing a tab
cs: Přejít na naposledy používaný dokumentu po zavření záložky

en: Set limit on visible characters in tab label.
cs: Nastavení limitu viditelných znaků v popisku karty.

en: Tab label length:
cs: Délka štítku karty:

en: Characters to be visible on the tab label of the file.
cs: Znaky, které budou viditelné na štítku karty souboru.

en: <b>Editor tabs</b>
cs: <b>Záložky editoru</b>

en: Sidebar:
cs: Postranní panel:

en: <b>Tab positions</b>
cs: <b>Umístění záložek</b>

en: Notebook tabs
cs: Záložky dokumentů

en: Show t_oolbar
cs: Zobrazovat panel _nástrojů

en: _Append toolbar to the menu
cs: _Připojit panel nástrojů k menu

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
cs: Připojit panel nástrojů k hlavnímu menu pro ušetření vertikálního místa

en: Customize Toolbar
cs: Přizpůsobení panelu nástrojů

en: System _default
cs: _Systémové nastavení

en: Images _and text
cs: Ikony _a text

en: _Images only
cs: Pouze _ikony

en: _Text only
cs: Pouze _text

en: <b>Icon style</b>
cs: <b>Styl ikon</b>

en: S_ystem default
cs: S_ystémové nastavení

en: _Small icons
cs: _Malé ikony

en: _Very small icons
cs: V_elmi malé ikony

en: _Large icons
cs: _Velké ikony

en: <b>Icon size</b>
cs: <b>Velikost ikon</b>

en: <b>Toolbar</b>
cs: <b>Panel nástrojů</b>

en: Toolbar
cs: Panel nástrojů

en: Line wrapping
cs: Zalamování řádků

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
cs: Řádek přesahující okraj okna bude pokračovat na dalším řádku. Poznámka: zalamování řádků v dlouhých souborech je pomalé a mělo by být vypnuto na slabším hardwaru.

en: "Smart" home key
cs: "Chytrá" klávesa home

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
cs: Je-li povolena "chytrá" klávesa home, pak stisk klávesy HOME posune kurzor na první neprázdný znak na řádku, nachází-li se kurzor právě tam, je posunut na začátek řádku. Je-li tato volba vypnuta, stisknutí klávesy HOME posune kurzor vždy na začátek aktuálního řádku, nehledě na polohu kurzoru.

en: Disable Drag and Drop
cs: Vypnout Drag and Drop

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
cs: Úplné vypnutí drag and drop v okně editoru, takže nebude možné přesunovat označený text myší

en: Code folding
cs: Skládání bloků kódu

en: Fold/unfold all children of a fold point
cs: Při rozbalení složeného kódu rozbalit i vnořené

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
cs: Sbalit/rozbalit všechny potomky bloku skládání. Kliknutím na symbol skládání se současným stiskem klávesy Shift je docíleno opačného chování.

en: Use indicators to show compile errors
cs: Používat indikátory k zobrazení chyb při kompilaci

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
cs: Zobrazování indikátorů (vlnovité podtržení) ke zvýraznění řádků, u kterých překladač oznámil varování nebo chybu

en: Newline strips trailing spaces
cs: Nová řádka odstraní mezery na konci řádku

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
cs: Při vytvoření nové řádky odstraňuje bílé znaků na konci předchozí řádky

en: Line breaking column:
cs: Rozdělovat řádky delší než:

en: Comment toggle marker:
cs: Označení přepínacího komentáře:

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
cs: Řetězec, který je přidán při zakomentování řádku ve zdrojovém kódu přepnutím, je používán k indikaci toho, že jde o přepínací komentář.

en: <b>Features</b>
cs: <b>Vlastnosti</b>

en: Features
cs: Vlastnosti

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
cs: Poznámka: Pro aplikaci těchto nastavení na všechny aktuálně otevřené soubory použijte <i>Projekt->Aplikovat automatické odsazení</i>.

en: _Width:
cs: _Šířka:

en: The width in chars of a single indent
cs: Šířka jednoho odsazení ve znacích

en: Detect type from file
cs: Zjistit ze souboru

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
cs: Zda detekovat typ odsazování z obsahu souboru po jeho otevření

en: T_abs and spaces
cs: T_abelátory a mezery

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
cs: Používat mezery pokud je celkové odsazení menší než šířka tabelátoru, jinak používat kombinaci obojí

en: _Spaces
cs: _Mezery

en: Use spaces when inserting indentation
cs: Používat mezery při vkládání odsazení

en: _Tabs
cs: _Tabelátory

en: Use one tab per indent
cs: Používat jeden tabelátor na jedno odsazení

en: Detect width from file
cs: Zjistit šířku podle souboru

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
cs: Zda detekovat šíři odsazení z obsahu souboru po jeho otevření

en: Type:
cs: Typ:

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
cs: Stisknutí tab/shift-tab odsadí/smaže odsazení namísto vkládání znaku tabelátoru

en: _Backspace key unindents
cs: _Klávesa backspace odsazuje

en: With the cursor in the indentation, pressing backspace unindents instead of deleting one character
cs: Když je kurzor v odsazení, stisknutím klávesy backspace se místo vymazání jednoho znaku zruší odsazení

en: <b>Indentation</b>
cs: <b>Odsazování</b>

en: Indentation
cs: Odsazování

en: Snippet completion
cs: Doplňování kousků kódu

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
cs: Napište uživatelsky definovanou krátkou znakovou sekvenci a doplňte ji na komplexnější řetězec pomocí jediného stisknutí tlačítka

en: XML/HTML tag auto-closing
cs: Autokompletace XML/HTML značek

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
cs: Vložit uzavírající XML/HTML značku

en: Automatic continuation of multi-line comments
cs: Automatické pokračování víceřádkových komentářů

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
cs: Automatické pokračování víceřádkových komentářů v jazycích jako C, C++ a Java v okamžiku vložení nového řádku uprostřed psaní komentáře

en: Autocomplete symbols
cs: Autokompletace symbolů

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
cs: Automatické doplňování známých symbolů v otevřených souborech (názvy funkcí, globální proměnné, ...)

en: Autocomplete all words in document
cs: Autokompletace všech slov v dokumentu

en: Drop rest of word on completion
cs: Po kompletaci zahodit zbytek slova

en: Max. symbol name suggestions:
cs: Maximální počet navržených symbolů:

en: Completion list height:
cs: Výška seznamu doplňování:

en: Characters to type for autocompletion:
cs: Počet napsaných znaků pro doplňování:

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
cs: Počet znaků potřebných k zobrazení seznamu automatického doplňování

en: Display height in rows for the autocompletion list
cs: Počet viditelných řádků v seznamu automatické kompletace.

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
cs: Maximální počet položek v seznamu automatické kompletace

en: Symbol list update frequency:
cs: Frekvence obnovy seznamu symbolů:

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
cs: Minimální pauza (v milisekundách) mezi automatickými obnoveními seznamu symbolů. Příliš malá hodnota může mít negativní vliv na výkon, zvláště u velkých souborů. Hodnota 0 vypne real-time obnovu.

en: <b>Completions</b>
cs: <b>Automatické doplňování</b>

en: Parenthesis ( )
cs: Závorky ( )

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
cs: Automaticky zavírat závorku po napsání levé

en: Curly brackets { }
cs: Složené závorky { }

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
cs: Automaticky zavírat složenou závorku po napsání levé

en: Square brackets [ ]
cs: Hranaté závorky [ ]

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
cs: Automaticky zavírat hranatou závorku po napsání levé

en: Single quotes ' '
cs: Jednoduché uvozovky ' '

en: Auto-close single quote when typing an opening one
cs: Automaticky zavírat jednoduchou uvozovku po napsání levé

en: Double quotes " "
cs: Dvojité uvozovky " "

en: Auto-close double quote when typing an opening one
cs: Automaticky zavírat dvojitou uvozovku po napsání levé

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
cs: <b>Automatické zavírání uvozovek a závorek</b>

en: Completions
cs: Doplňování

en: Invert syntax highlighting colors
cs: Invertovat barvy pro zvýraznění syntaxe

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
cs: Invertovat všechny barvy, implicitně použít bílý text na černém pozadí.

en: Show indentation guides
cs: Zobrazovat odsazení

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
cs: Zobrazí malé tečkované čáry, které mohou pomoci používat správné odsazení

en: Show white space
cs: Zobrazovat bílé znaky

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
cs: Označí mezery tečkami a tabelátory šipkami

en: Show line endings
cs: Zobrazovat konce řádků

en: Shows the line ending character
cs: Zobrazí znak konce řádku

en: Show only non-default line endings
cs: Zobrazit pouze jiné než výchozí konce řádků

en: Shows line ending characters only when they differ from the file default line ending character
cs: Zobrazuje znaky konce řádků, pouze pokud se liší od výchozího znaku konce řádku souboru

en: Show line numbers
cs: Zobrazovat čísla _řádků

en: Shows or hides the Line Number margin
cs: Zobrazení nebo skrytí okraje s čísly řádků

en: Show markers margin
cs: Zobrazovat označovací okraj

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
cs: Zobrazení nebo skrytí malého okraje vpravo od čísel řádků, který se používá k označování řádků

en: Stop scrolling at last line
cs: Zastavit rolování na posledním řádku

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
cs: Zda zastavit rolování stránku za poslední řádek dokumentu

en: Lines visible _around the cursor:
cs: Řádky viditelné _okolo kurzoru:

en: <b>Display</b>
cs: <b>Zobrazení</b>

en: Column:
cs: Sloupec:

en: Color:
cs: Barva:

en: Sets the color of the long line marker
cs: Nastaví barvu pravého okraje

en: Color Chooser
cs: Výběr barvy

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
cs: Pravý okraj je tenká svislá čára v editoru. Pomáhá najít dlouhé řádky nebo jako nápověda pro přerušení řádku. Nastavte tuto hodnotu větší než 0 pro určení sloupce, kde se okraj objeví.

en: Line
cs: Čára

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
cs: Zobrazí svislou čáru v okně editoru na dané pozici kurzoru (viz dole)

en: Background
cs: Pozadí

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
cs: Barva pozadí znaků za danou pozicí kurzoru (viz dole) se změní na níže nastavenou barvu. (Doporučeno, pokud používáte proporciální písmo.)

en: Enabled
cs: Zapnout

en: <b>Long line marker</b>
cs: <b>Pravý okraj</b>

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Do not show virtual spaces
cs: Nezobrazovat virtuální mezery

en: Only for rectangular selections
cs: Jen při obdélníkovém výběru textu

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
cs: Zobrazovat virtuální mezery za konci řádků jen při obdélníkovém označení textu

en: Always
cs: Vždy

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
cs: Vždy zobrazovat virtuální mezery za konci řádků

en: <b>Virtual spaces</b>
cs: <b>Virtuální mezery</b>

en: Show as underline indicators
cs: Zobrazit jako podtržené

en: <b>Change History</b>
cs: <b>Změněno</b>

en: Display
cs: Zobrazení

en: Editor
cs: Okno editoru

en: Open new documents from the command-line
cs: Otevřít nové dokumenty z příkazové řádky

en: Create a new file for each command-line filename that doesn't exist
cs: Vytvořit nový soubor pro každý neexistující název souboru příkazového řádku.

en: Default end of line characters:
cs: Výchozí znaky ukončení řádku:

en: <b>New files</b>
cs: <b>Nové soubory</b>

en: Default encoding (new files):
cs: Výchozí kódování (nových souborů):

en: Sets the default encoding for newly created files
cs: Nastaví výchozí kódování pro nově vytvořené soubory

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
cs: Použít pevně nastavené kódování při otevírání ne-Unicode souborů

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
cs: Tato volba zakáže automatickou detekci kódování otevíraných souborů při otevírání souborů s jiným než Unicode kódováním. Soubory se otevírají s nastaveným kódováním (většinou není potřebné)

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
cs: Výchozí kódování (existujících ne-Unicode souborů):

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
cs: Nastaví výchozí kódování pro otevírání existujících ne-Unicode souborů

en: <b>Encodings</b>
cs: <b>Kódování:</b>

en: Ensure new line at file end
cs: Vkládat nový řádek na konec souboru

en: Ensures that at the end of the file is a new line
cs: Zajistí, že soubor bude končit znakem nového řádku

en: Ensure consistent line endings
cs: Vynutit konzistentní konce řádků

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
cs: Zajistí konverzi znaků konce řádku před uložením souboru, předchází výskytu nekonzistentních znaků konce řádku v souboru

en: Strip trailing spaces and tabs
cs: Odstranit mezery a tabelátory na konci řádků

en: Removes trailing spaces and tabs at the end of lines
cs: Odstraní mezery a tabulátory na konci řádků

en: Replace tabs with space
cs: Nahrazovat tabelátory mezerami

en: Replaces all tabs in document with spaces
cs: Nahradí všechny tabelátory v dokumentu mezerami

en: <b>Saving files</b>
cs: <b>Ukládání souborů</b>

en: Recent files list length:
cs: Délka seznamu nedávných souborů:

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
cs: Počet souborů, které budou zobrazeny v seznamu Nedávné soubory.

en: Disk check timeout:
cs: Interval kontroly změn souborů na disku:

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
cs: Jak často kontrolovat změny souborů na disku, v sekundách. Nulová hodnota vypne kontrolování.

en: Files
cs: Soubory

en: Terminal:
cs: Terminál:

en: Browser:
cs: Webový prohlížeč:

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
cs: Příkaz emulátoru terminálu (%c je nahrazeno názvem souboru spouštěcího skriptu Geany)

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
cs: Cesta (a případné volby) k vašemu oblíbenému prohlížeči

en: System default
cs: Systémové nastavení

en: <b>Tool paths</b>
cs: <b>Cesty k nástrojům</b>

en: Context action:
cs: Kontextová akce:

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
cs: Příkaz kontextové akce. Aktuálně označené slovo může být použito s %s. Může být použito kdekoli v daném příkazu a bude nahrazeno před spuštěním.

en: <b>Commands</b>
cs: <b>Příkazy</b>

en: Tools
cs: Nástroje

en: Email address of the developer
cs: E-mailová adresa vývojáře

en: Initials of the developer name
cs: Iniciály jména vývojáře

en: Initial version:
cs: Výchozí verze:

en: Version number, which a new file initially has
cs: Číslo verze, které bude mít zpočátku nový soubor

en: Company name
cs: Název společnosti

en: Developer:
cs: Jméno:

en: Company:
cs: Společnost:

en: Mail address:
cs: E-mailová adresa:

en: Initials:
cs: Iniciály:

en: The name of the developer
cs: Jméno vývojáře

en: Year:
cs: Rok:

en: Date:
cs: Datum:

en: Date & time:
cs: Datum a čas:

en: <b>Template data</b>
cs: <b>Umístění šablon</b>

en: Templates
cs: Šablony

en: C_hange
cs: _Změnit

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
cs: <b>Klávesové zkratky</b>

en: Keybindings
cs: Přiřazení kláves

en: Command:
cs: Příkaz:

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
cs: Cesta k příkazu pro tisk souborů (použijte %f pro název souboru).

en: Use an external command for printing
cs: Pro tisk používat externí příkaz

en: Print line numbers
cs: Tisknout čísla řádků

en: Add line numbers to the printed page
cs: Přidat čísla řádků k tištěné stránce

en: Print page numbers
cs: Tisknout čísla stránek

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
cs: Přidat číslo stránky na konec každé stránky, používá 2 řádky na stránce.

en: Print page header
cs: Tisknout hlavičku stránky

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
cs: Přidá na každou stránku hlavičku s číslem stránky, názvem souboru a aktuálním datem (viz dole). Používá 3 řádky na stránce.

en: Use the basename of the printed file
cs: Pouze jméno tisknutého souboru

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
cs: Tisknout pouze jméno souboru tisknutého dokumentu (bez cesty)

en: Date format:
cs: Formát data:

en: Use native GTK printing
cs: Používat nativní tisk GTK

en: <b>Printing</b>
cs: <b>Tisk</b>

en: Printing
cs: Tisk

en: Font:
cs: Písmo:

en: Sets the font for the terminal widget
cs: Nastaví písmo terminálu

en: Choose Terminal Font
cs: Vyberte písmo terminálu

en: Foreground color:
cs: Barva textu:

en: Background color:
cs: Barva pozadí:

en: Scrollback lines:
cs: Řádků pro rolování:

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
cs: Nastaví barvu textu v okně terminálu

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
cs: Nastaví barvu pozadí textu v okně terminálu

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
cs: Nastaví počet řádků, které můžete v terminálu zpětně zobrazit

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
cs: Nastaví cestu k shellu, který se má spouštět v emulátoru terminálu

en: Scroll on keystroke
cs: Rolovat při stisku klávesy

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
cs: Zda při stisku klávesy rolovat okno terminálu na konec

en: Scroll on output
cs: Rolovat při výstupu

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
cs: Zda při každém generování výstupu rolovat okno terminálu na konec

en: Cursor blinks
cs: Blikající kurzor

en: Whether to blink the cursor
cs: Zda nastavit blikání kurzoru

en: Override Geany keybindings
cs: Ignorovat klávesové zkratky Geany

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
cs: Povolí terminálu zachytávat klávesové zkratky (kromě zkratek nastavení fokusu)

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
cs: Zrušení klávesové zkratky pro menu (standardně F10)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
cs: Tato volba zruší přiřazení klávesové zkratky k aktivaci menu (výchozí je klávesa F10). Toto nastavení může být užitečné například pro ovládání Midnight Commanderu uvnitř VTE.

en: Follow path of the current file
cs: Následovat cestu aktuálního otevřeného souboru

en: Whether to execute "cd $path" when you switch between opened files
cs: Zda provádět příkaz \"cd $cesta\" při přepínání mezi otevřenými soubory

en: Execute programs in the VTE
cs: Spouštět programy v emulátoru terminálu

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
cs: Programy budou spouštěny v emulátoru terminálu místo v nově otevřeném okně terminálu. Pozor, programy spuštěné v terminálu nemohou být zastaveny

en: Don't use run script
cs: Nepoužívat spouštěcí skript

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
cs: Nepoužívat jednoduchý spouštěcí skript, který obvykle zobrazuje výsledný stavový kód spouštěného programu

en: <b>Terminal</b>
cs: <b>Terminál:</b>

en: Terminal
cs: Terminál

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
cs: <i>Varování: před změnami v těchto nastaveních si přečtěte manuál.</i>

en: <b>Various preferences</b>
cs: <b>Různé možnosti</b>

en: Various
cs: Různé

en: _File
cs: _Soubor

en: New (with _Template)
cs: Nový (ze š_ablony)

en: _Open...
cs: _Otevřít...

en: Recent _Files
cs: Nedávné _soubory

en: Save _As...
cs: Uložit _jako...

en: Sa_ve All
cs: Uložit vš_e

en: _Reload
cs: Znovu načíst soubo_r

en: R_eload As
cs: Znovu načíst s kódování_m

en: Page Set_up
cs: Nastavení strán_ky

en: _Print...
cs: V_ytisknout...

en: Close Ot_her Documents
cs: Zavřít os_tatní soubory

en: C_lose All
cs: Zavří_t vše

en: Co_mmands
cs: _Příkazy

en: Cu_t Current Line(s)
cs: V_yjmout aktuální řádek (řádky)

en: _Copy Current Line(s)
cs: Z_kopírovat aktuální řádek (řádky)

en: _Delete Current Line(s)
cs: _Vymazat aktuální řádek (řádky)

en: D_uplicate Line or Selection
cs: _Duplikovat řádek nebo výběr

en: S_elect Current Line(s)
cs: _Vybrat aktuální řádek (řádky)

en: Se_lect Current Paragraph
cs: Vybrat aktuální _odstavec

en: _Move Line(s) Up
cs: _Přesunout řádek (řádky) výše

en: M_ove Line(s) Down
cs: Pře_sunout řádek (řádky) níže

en: _Send Selection to Terminal
cs: Poslat výběr do _terminálu

en: _Join Lines
cs: _Spojit řádky

en: _Reflow Lines/Block
cs: Pře_formátovat řádky/blok

en: T_oggle Case of Selection
cs: Změnit _velikost písmen ve výběru

en: _Comment Line(s)
cs: _Zakomentovat řádek

en: U_ncomment Line(s)
cs: _Odkomentovat řádek

en: _Toggle Line Commentation
cs: Invertovat za_komentování

en: _Increase Indent
cs: Odsad_it

en: _Decrease Indent
cs: Z_rušit odsazení

en: S_mart Line Indent
cs: _Chytré odsazení

en: _Send Selection to
cs: Po_slat výběr do

en: I_nsert Comments
cs: Vložit _komentáře

en: Preference_s
cs: _Nastavení

en: P_lugin Preferences
cs: Nastavení p_luginů

en: _Find...
cs: _Najít...

en: Find _Next
cs: Najít _další

en: Find _Previous
cs: Najít _předchozí

en: Find in F_iles...
cs: Najít v _souborech...

en: _Replace...
cs: Na_hradit...

en: Next Me_ssage
cs: D_alší zpráva

en: Pr_evious Message
cs: Př_edchozí zpráva

en: Go to Ne_xt Marker
cs: Přejít na další _značku

en: Go to Pre_vious Marker
cs: Přejít na předchozí z_načku

en: _Go to Line...
cs: Přejít na řáde_k...

en: Find Next _Selection
cs: Najít _další výskyt označeného textu

en: Find Pre_vious Selection
cs: Najít _předchozí výskyt označeného textu

en: _Mark All
cs: _Označit všechny výskyty

en: _View
cs: Zo_brazit

en: Change _Font...
cs: Změni_t písmo...

en: Change _Color Scheme...
cs: Změnit sc_héma barev...

en: Show _Markers Margin
cs: Zobrazit _označovací okraj

en: Show _Line Numbers
cs: Čísla _řádků

en: Show White S_pace
cs: Zobrazovat _bílé znaky

en: Show Line _Endings
cs: Zobrazovat _konce řádků

en: Show Indentation _Guides
cs: Zobrazovat o_dsazení

en: Full_screen
cs: _Celá obrazovka

en: Toggle All _Additional Widgets
cs: Skrýt/zobrazit _všechny ostatní panely

en: Show Message _Window
cs: Okno _zpráv

en: Show _Toolbar
cs: _Panel nástrojů

en: Show Side_bar
cs: Po_stranní panel

en: _Document
cs: _Dokument

en: _Line Wrapping
cs: Za_lamování řádků

en: Line _Breaking
cs: Rozdě_lování dlouhých řádků

en: _Auto-indentation
cs: _Automatické odsazování

en: In_dent Type
cs: Typ o_dsazení

en: _Detect from Content
cs: _Zjistit podle obsahu

en: T_abs and Spaces
cs: T_abelátory a mezery

en: Indent Widt_h
cs: Šířka odsa_zení

en: Read _Only
cs: J_en pro čtení

en: _Write Unicode BOM
cs: Zapsat _Unicode BOM

en: Set File_type
cs: Nastavit _typ souboru

en: Set _Encoding
cs: Nastavit _kódování

en: Set Line E_ndings
cs: Nastavit uk_ončování řádků

en: Convert and Set to _LF (Unix)
cs: Převést a nastavit na _LF (Unix)

en: _Clone
cs: _Naklonovat

en: _Strip Trailing Spaces
cs: _Odstranit bílé znaky na konci řádků

en: Replace Tabs with S_paces
cs: Nahradit tabelátory _mezerami

en: _Replace Spaces with Tabs...
cs: Nahradit mezery t_abelátory...

en: _Fold All
cs: _Složit vše

en: _Unfold All
cs: _Rozložit vše

en: Remove _Markers
cs: Odstranit _značky

en: Remove Error _Indicators
cs: Odstranit _indikátory chyb

en: _Project
cs: _Projekt

en: _New...
cs: _Nový...

en: New from _Folder...
cs: Nový ze _Složky...

en: _Recent Projects
cs: Ne_dávné projekty

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Apply the default indentation settings to all documents
cs: Aplikovat automatické odsazení na všechny dokumenty

en: _Apply Default Indentation
cs: _Aplikovat automatické odsazení

en: _Build
cs: S_estavit

en: _Tools
cs: Nás_troje

en: _Reload Configuration
cs: _Přenačíst konfiguraci

en: C_onfiguration Files
cs: K_onfigurační soubory

en: _Color Chooser
cs: _Výběr barvy

en: _Word Count
cs: _Počet slov

en: _Help
cs: _Nápověda

en: Keyboard _Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: Debug _Messages
cs: Debug _zprávy

en: _Website
cs: _Webové stránky

en: Report a _Bug...
cs: Nahlásit _chybu...

en: _Donate...
cs: _Přispět...

en: Symbols
cs: Symboly

en: Documents
cs: Dokumenty

en: Status
cs: Stav

en: Compiler
cs: Překladač

en: Messages
cs: Zprávy

en: Scribble
cs: Poznámky

en: Project Properties
cs: Vlastnosti projektu

en: Filename:
cs: Soubor projektu:

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
cs: Mezerami oddělený seznam souborových masek pro hledání v souborech (např. *.c *.h)

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
cs: Základní adresář pro všechny soubory obsažené v projektu. Může se jednat o novou cestu nebo o již existující strom adresářů. Můžete použít cestu relativní k projektovému souboru.

en: Project
cs: Projekt

en: Display:
cs: Zobrazení:

en: Custom
cs: Vlastní

en: Use global settings
cs: Použít globální nastavení

en: Size:
cs: Velikost:

en: Location:
cs: Umístění:

en: Read-only:
cs: Jen pro čtení:

en: Encoding:
cs: Kódování:

en: Modified:
cs: Upraveno:

en: Changed:
cs: Změněno:

en: Accessed:
cs: Poslední přístup:

en: (only inside Geany)
cs: (pouze pro Geany)

en: Permissions:
cs: Oprávnění:

en: Read:
cs: Číst:

en: Write:
cs: Zapisovat:

en: Execute:
cs: Spustit:

en: Owner:
cs: Vlastník:

en: Group:
cs: Skupina:

en: Other:
cs: Ostatní:

en: Copyright (c) 2005
    The Geany contributors
cs: Copyright (c) 2005
    Přispěvatelé Geany

en: About Geany
cs: O Geany

en: A fast and lightweight IDE
cs: Rychlé a lehké IDE

en: (built on or after %s)
cs: (sestaveno %s nebo později)

en: Using GTK+ v%u.%u.%u and GLib v%u.%u.%u runtime libraries
cs: Použít GTK+ v%u.%u.%u a GLib v%u.%u.%u runtime knihovny

en: Info
cs: Informace

en: Developers
cs: Vývojáři

en: maintainer
cs: správce

en: developer
cs: vývojář

en: translation maintainer
cs: správce překladu

en: Translators
cs: Překladatelé

en: Previous Translators
cs: Předchozí překladatelé

en: Contributors
cs: Přispěvatelé

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
cs: Někteří z mnoha přispěvatelů (pro podrobný seznam, viz soubor %s):

en: Credits
cs: Autoři

en: License
cs: Licence

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
cs: Text licence nenalezen, prosím, navštivte http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt, abyste si ji prohlédli online.

en: failed to substitute %%p, no project active
cs: nahrazení %%p selhalo, žádný aktivní projekt

en: Process failed, no working directory
cs: Proces selhal, žádný pracovní adresář

en: %s (in directory: %s)
cs: %s (v adresáři: %s)

en: Process failed (%s)
cs: Proces selhal (%s)

en: Invalid working directory "%s"
cs: Neplatný pracovní adresář "%s"

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
cs: Selhalo spuštění "%s" (startovací skript nemohl být vytvořen: %s)

en: File not executed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
cs: Neplatný pracovní adresář "%s "Soubor nebyl spuštěn, protože terminál může obsahovat nějaký vstup (stiskněte Ctrl+C nebo Enter pro jeho vymazání).

en: Cannot execute build command "%s": %s. Check the Terminal setting in Preferences
cs: Nelze spustit příkaz pro sestavení "%s": %s. Zkontrolujte nastavení terminálu v předvolbách

en: Compilation failed.
cs: Překlad selhal.

en: Compilation finished successfully.
cs: Překlad skončil úspěšně.

en: Custom Text
cs: Vlastní text

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
cs: Zadejte vlastní text, všechen zadaný text bude přidán k příkazu.

en: _Next Error
cs: _Další chyba

en: _Previous Error
cs: _Předchozí chyba

en: _Set Build Commands
cs: _Nastavit příkazy pro sestavení

en: Build the current file
cs: Sestavit aktuální soubor

en: Build the current file with Make and the default target
cs: Sestavit aktuální soubor nástrojem Make s výchozím cílem

en: Build the current file with Make and the specified target
cs: Sestavit aktuální soubor nástrojem Make se specifikovaným cílem

en: Compile the current file with Make
cs: Přeložit aktuální soubor nástrojem Make

en: Process could not be stopped (%s).
cs: Proces nemohl být přerušen (%s).

en: No more build errors.
cs: Žádné další chyby sestavení.

en: Set menu item label
cs: Nastavit popisek položky menu

en: Label
cs: Popisek

en: Command
cs: Příkaz

en: Working directory
cs: Pracovní adresář

en: Reset
cs: Resetovat

en: Click to set menu item label
cs: Kliknout pro nastavení popisku položky

en: %s commands
cs: Příkazy pro: %s

en: No filetype
cs: Bez typu souboru

en: Error regular expression:
cs: Regulární výraz indikující chybu:

en: Independent commands
cs: Nezávislé příkazy

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
cs: Pozn.: Položka 2 zobrazí dialogové okno a připojí k příkazu napsaný text.

en: Execute commands
cs: Příkazy pro spuštění

en: Set Build Commands
cs: Nastavit příkazy pro sestavení

en: _Compile
cs: _Přeložit

en: _Execute
cs: _Spustit

en: Make Custom _Target...
cs: Make _vlastní cíl...

en: Make _Object
cs: Make _objekt

en: %d file saved. | %d files saved.
cs[0]: %d soubor uložen.
cs[1]: %d soubory uloženy.
cs[2]: %d souborů uloženo.

en: Changes detected, reloading all will lose any changes and history.
cs: Zjištěny změny, při opětovném načtení se všechny změny a historie ztratí.

en: Are you sure you want to reload all files?
cs: Opravdu chcete znovu načíst všechny soubory?

en: Go to Line
cs: Přejít na řádek

en: Enter the line you want to go to:
cs: Zadejte číslo řádku, na který chcete jít:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
cs: Prosím zadejte typ aktuálního souboru před použitím této funkce.

en: No more message items.
cs: Žádné další zprávy.

en: Could not open file %s (File not found)
cs: Soubor %s nemohl být otevřen (Soubor nenalezen)

en: Check the path setting in Filetype configuration.
cs: Zkontrolujte nastavení cesty v konfiguraci typu souboru.

en: Check the path setting in Preferences.
cs: Zkontrolujte nastavení cesty v Předvolbách.

en: Cannot execute context action command "%s": %s. %s
cs: Nelze provést kontextový příkaz akce "%s": %s. %s

en: No context action set.
cs: Nenastavena žádná kontextová akce.

en: "%s" was not found.
cs: "%s" nebyl nalezen.

en: Detect from file
cs: Zjistit podle souboru

en: _More Options
cs: _Další volby

en: Show _hidden files
cs: Zobrazovat _skryté soubory

en: Set encoding:
cs: Nastavit kódování:

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
cs: Nastavení kódování souboru, pokud nebude zjištěno automaticky.
    Pokud otevřete více souborů, všechny budou otevřeny ve zvoleném kódování.

en: Set filetype:
cs: Typ souboru:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
cs: Nastavení typu souboru, pokud typ nebude zjištěn podle přípony.
    Pokud otevřete více souborů, všechny budou otevřeny se zvoleným typem souboru.

en: Open File
cs: Otevřít soubor

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
cs: Otevře soubor v režimu pouze pro čtení. Pokud vyberete pro otevření více než jeden soubor, všechny budou otevřeny jen pro čtení.

en: Overwrite?
cs: Přepsat?

en: Filename already exists!
cs: Soubor s tímto jménem již existuje!

en: Save File
cs: Uložit soubor

en: R_ename
cs: _Přejmenovat

en: Save the file and rename it
cs: Uložit soubor a přejmenovat ho

en: Error
cs: Chyba

en: Question
cs: Otázka

en: Warning
cs: Varování

en: Information
cs: Informace

en: _Don't save
cs: _Neukládat

en: The file '%s' is not saved.
cs: Soubor '%s' není uložen.

en: Do you want to save it before closing?
cs: Chcete ho před zavřením uložit?

en: Choose font
cs: Vybrat písmo

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
cs: Nastala chyba nebo informace o souboru nemohla být získána (např. z prázdného souboru).

en: unknown
cs: neznámý

en: %s Properties
cs: Vlastnosti %s

en: (with BOM)
cs: (s BOM)

en: (without BOM)
cs: (bez BOM)

en: File %s closed.
cs: Soubor %s uzavřen.

en: New file "%s" opened.
cs: Nový soubor "%s" otevřen.

en: Could not open file %s (%s)
cs: Soubor %s nemohl být otevřen (%s)

en: The file "%s" is not valid %s.
cs: Soubor "%s" není platné %s.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
cs: Soubor "%s" nevypadá jako textový soubor nebo není podporováno jeho kódování.

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
cs: Soubor '%s' nemohl být správně otevřen a byl pravděpodobně zkrácen. To mohlo být způsobeno znakem NULL obsaženým v souboru. Při ukládání buďte opatrní, mohlo by dojít k ztrátě dat.
    
    Soubor byl označen jako pouze pro čtení.

en: Spaces
cs: Mezery

en: Tabs
cs: Tabelátory

en: Tabs and Spaces
cs: Tabelátory a mezery

en: Setting %s indentation mode for %s.
cs: Nastavuji mód odsazování %s pro %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
cs: Nastavuji šíři odsazování na %d pro %s.

en: File %s reloaded.
cs: Soubor %s znovu načten.

en: , read-only
cs: , jen pro čtení

en: Discard history
cs: Smazat historii

en: The buffer's previous state is stored in the history and undoing restores it. You can disable this by discarding the history upon reload. This message will not be displayed again but your choice can be changed in the various preferences.
cs: Předchozí stav vyrovnávací paměti je uložen v historii a zrušením se obnoví. Tuto funkci můžete zakázat tím, že při opětovném načtení zahodíte historii. Tato zpráva se již nebude zobrazovat, ale vaši volbu lze změnit v různých předvolbách.

en: The file has been reloaded.
cs: Soubor byl načten znovu.

en: Any unsaved changes will be lost.
cs: Neuložené změny budou ztraceny.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
cs: Opravdu chcete znovu načíst '%s'?

en: Error renaming file.
cs: Chyba při přejmenování souboru.

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
cs: Nastala chyba při konverzi z UTF-8 do "%s". Soubor nebyl uložen.

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
cs: Chybové hlášení: %s
    Objevila se chyba v "%s" (řádek: %d, sloupec: %d).

en: Error message: %s.
cs: Chybová zpráva: %s.

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
cs: Chyba při otevírání souboru '%s' pro zápis: fopen() selhal: %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
cs: Chyba při zápisu souboru '%s': fwrite() selhal: %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
cs: Chyba při zavírání souboru '%s': fclose() selhal: %s

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
cs: Soubor '%s' na disku je novější než aktuálně otevřený.

en: Try to resave the file?
cs: Pokusit se soubor znovu uložit ?

en: File "%s" was not found on disk!
cs: Soubor "%s" nebyl nalezen na disku!

en: Cannot save read-only document '%s'!
cs: Nelze uložit dokument '%s' pouze pro čtení!

en: Error saving file (%s).
cs: Chyba při ukládání souboru (%s).

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
cs: %s
    
    Je možné, že je soubor nyní zkrácený!

en: Error saving file.
cs: Chyba při ukládání souboru.

en: File %s saved.
cs: Soubor %s uložen.

en: Wrap search and find again?
cs: Rozšířit hledání na celý dokument a hledat znovu?

en: No matches found for "%s".
cs: Nebyly nalezeny žádné výskyty "%s".

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
cs[0]: %s: nahrazen %d výskyt "%s" za "%s".
cs[1]: %s: nahrazeny %d výskyty "%s" za "%s".
cs[2]: %s: nahrazeno %d výskytů "%s" za "%s".

en: Do you want to reload it?
cs: Chcete ho znovu načíst?

en: Enter Tab Width
cs: Zadejte šířku tabelátoru

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
cs: Zadejte kolik znaků mezery nahradit znakem tabelátoru.

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
cs: Varování: nestandardní šířka tabelátoru: %d != 8!

en: Celtic
cs: Keltské

en: Greek
cs: Řecké

en: Nordic
cs: Nordické

en: South European
cs: Jihoevropské

en: Western
cs: Západní

en: Baltic
cs: Baltské

en: Central European
cs: Středoevropské

en: Cyrillic
cs: Cyrilika

en: Cyrillic/Russian
cs: Cyrilika/Ruské

en: Cyrillic/Ukrainian
cs: Cyrilika/Ukrajinské

en: Romanian
cs: Rumunské

en: Arabic
cs: Arabské

en: Hebrew
cs: Hebrejské

en: Hebrew Visual
cs: Hebrejské vizuální

en: Armenian
cs: Arménské

en: Georgian
cs: Gruzínské

en: Thai
cs: Thajské

en: Turkish
cs: Turecké

en: Vietnamese
cs: Vietnamské

en: Chinese Simplified
cs: Čínské zjednodušené

en: Chinese Traditional
cs: Čínské tradiční

en: Japanese
cs: Japonské

en: Korean
cs: Korejské

en: Without encoding
cs: Bez kódování

en: _West European
cs: _Západoevropské

en: _East European
cs: _Východoevropské

en: East _Asian
cs: Východo_asijské

en: _SE & SW Asian
cs: _JV a JZ Asie

en: _Middle Eastern
cs: _Střední východ

en: West European
cs: Západoevropské

en: East European
cs: Východoevropské

en: East Asian
cs: Východoasijské

en: SE & SW Asian
cs: JV a JZ Asie

en: Middle Eastern
cs: Střední východ

en: %s source file
cs: %s zdrojový soubor

en: %s file
cs: %s soubor

en: %s script
cs: Skript %s

en: %s document
cs: Dokument %s

en: Cascading Stylesheet
cs: Kaskádové styly

en: Config
cs: Konfigurační soubor

en: _Programming Languages
cs: _Programovací jazyky

en: _Scripting Languages
cs: _Skriptovací jazyky

en: _Markup Languages
cs: _Značkovací jazyky

en: M_iscellaneous
cs: _Další

en: All Source
cs: Všechny soubory se zdrojovým kódem

en: All files
cs: Všechny soubory

en: Bad regex for filetype %s: %s
cs: Špatný regulární výraz pro souborový typ %s: %s

en: untitled
cs: bezejmenný

en: Could not find file '%s'.
cs: Soubor "%s" nebyl nalezen.

en: Default
cs: Výchozí

en: The current filetype overrides the default style.
cs: Současný typ souboru přepisuje výchozí styl.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
cs: Toto může způsobit nesprávné zobrazení barevných schémat.

en: Color Schemes
cs: Schémata barev

en: File
cs: Soubor

en: Clipboard
cs: Schránka

en: Select
cs: Vybrat

en: Format
cs: Formát

en: Insert
cs: Vložit

en: Settings
cs: Nastavení

en: Search
cs: Hledat

en: Go to
cs: Přejít na

en: View
cs: Zobrazit

en: Document
cs: Dokument

en: Build
cs: Sestavit

en: Help
cs: Nápověda

en: Focus
cs: Fokus

en: Notebook tab
cs: Záložky dokumentů

en: New
cs: Nový

en: Open
cs: Otevřít

en: Open selected file
cs: Otevřít zvolený soubor

en: Save
cs: Uložit

en: Save as
cs: Uložit jako

en: Save all
cs: Uložit vše

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Print
cs: Vytisknout

en: Close
cs: Zavřít

en: Close all
cs: Zavřít vše

en: Reload file
cs: Znovu načíst soubor

en: Reload all files
cs: Znovu načíst všechny soubory

en: Re-open last closed tab
cs: Znovu otevřít poslední zavřenou záložku

en: Quit
cs: Ukončit

en: New from Folder
cs: Nový ze složky

en: Undo
cs: Zpět

en: Redo
cs: Znovu

en: Delete to line end
cs: Vymazat do konce řádku

en: Delete to beginning of line
cs: Vymazat na začátek řádku

en: _Transpose Current Line
cs: _Prohodit aktuální řádek

en: Scroll to current line
cs: Přejít k aktuálnímu řádku

en: Scroll up the view by one line
cs: Rolovat nahoru o jeden řádek

en: Scroll down the view by one line
cs: Rolovat dolů o jeden řádek

en: Complete snippet
cs: Doplnit kousek kódu

en: Move cursor in snippet
cs: Přesunout kurzor dovnitř kousku kódu

en: Suppress snippet completion
cs: Zakázat kompletaci kousku kódu

en: Context Action
cs: Kontextová akce

en: Complete word
cs: Návrh dokončení slova

en: Show calltip
cs: Zobrazit informace o volání funkce (calltip)

en: Word part completion
cs: Dokončení části slova

en: Move line(s) up
cs: Přesunout řádek (řádky) výše

en: Move line(s) down
cs: Přesunout řádek (řádky) níže

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Paste
cs: Vložit

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select current word
cs: Vybrat aktuální slovo

en: Select to previous word part
cs: Vybrat po předchozí část slova

en: Select to next word part
cs: Vybrat po další část slova

en: Toggle line commentation
cs: Přepínací řádkový komentář

en: Comment line(s)
cs: Zakomentovat řádek

en: Uncomment line(s)
cs: Odkomentovat řádek

en: Increase indent
cs: Odsadit

en: Decrease indent
cs: Zrušit odsazení

en: Increase indent by one space
cs: Odsadit o jednu mezeru

en: Decrease indent by one space
cs: Zmenšit odsazení o jednu mezeru

en: Send to Custom Command 1
cs: Použít Vlastní příkaz 1

en: Send to Custom Command 2
cs: Použít Vlastní příkaz 2

en: Send to Custom Command 3
cs: Použít Vlastní příkaz 3

en: Send to Custom Command 4
cs: Použít Vlastní příkaz 4

en: Send to Custom Command 5
cs: Použít Vlastní příkaz 5

en: Send to Custom Command 6
cs: Použít Vlastní příkaz 6

en: Send to Custom Command 7
cs: Použít Vlastní příkaz 7

en: Send to Custom Command 8
cs: Použít Vlastní příkaz 8

en: Send to Custom Command 9
cs: Použít Vlastní příkaz 9

en: Insert date
cs: Vložit datum

en: Insert New Line Before Current
cs: Vložit nový řádek před aktuální

en: Insert New Line After Current
cs: Vložit nový řádek za aktuální

en: Find
cs: Najít

en: Find Next
cs: Najít další

en: Find Previous
cs: Najít předchozí

en: Replace
cs: Nahradit

en: Find in Files
cs: Najít v souborech

en: Next Message
cs: Další zpráva

en: Previous Message
cs: Předchozí zpráva

en: Find Usage
cs: Najít použití

en: Find Document Usage
cs: Najít použití v dokumentu

en: Navigate back a location
cs: Navigovat na adresu zpět

en: Navigate forward a location
cs: Navigovat na adresu vpřed

en: Go to matching brace
cs: Přejít na odpovídající závorku

en: Toggle marker
cs: Označit řádek

en: Go to Start of Line
cs: Přejít na začátek řádku

en: Go to End of Line
cs: Přejít na konec řádku

en: Go to Start of Display Line
cs: Přejít na začátek zobrazené části řádku

en: Go to End of Display Line
cs: Přejít na konec zobrazené části řádku

en: Go to Previous Word Part
cs: Přejít na předchozí část slova

en: Go to Next Word Part
cs: Přejít na další část slova

en: Toggle All Additional Widgets
cs: Skrýt/zobrazit všechny ostatní panely

en: Fullscreen
cs: Celá obrazovka

en: Toggle Messages Window
cs: Zobrazit/skrýt okno zpráv

en: Toggle Sidebar
cs: Zobrazit/skrýt postranní panel

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Zoom Reset
cs: Původní velikost

en: Switch to Editor
cs: Přepnout do editoru

en: Switch to Search Bar
cs: Přepnout na Vyhledávání

en: Switch to Message Window
cs: Přepnout do okna zpráv

en: Switch to Compiler
cs: Přepnout na překladač

en: Switch to Messages
cs: Přepnout na zprávy

en: Switch to Scribble
cs: Přepnout na Poznámky

en: Switch to VTE
cs: Přepnout do terminálu

en: Switch to Sidebar
cs: Přepnout na postranní panel

en: Switch to Sidebar Symbol List
cs: Přepnout do postranního panelu symbolů

en: Switch to Sidebar Document List
cs: Přepnout do postranního panelu dokumentů

en: Switch to left document
cs: Přejít do levého dokumentu

en: Switch to right document
cs: Přejít do pravého dokumentu

en: Switch to last used document
cs: Přejít do předchozího dokumentu

en: Move document left
cs: Posunout dokument doleva

en: Move document right
cs: Posunout dokument doprava

en: Move document first
cs: Posunout dokument na začátek

en: Move document last
cs: Posunout dokument na konec

en: Toggle Line wrapping
cs: Přepnout zalamování řádků

en: Toggle Line breaking
cs: Přepnout rozdělování dlouhých řádků

en: Replace spaces with tabs
cs: Nahradit mezery tabelátory

en: Toggle current fold
cs: Sbalit/rozbalit aktuální blok

en: Fold all
cs: Složit vše

en: Unfold all
cs: Rozložit vše

en: Reload symbol list
cs: Obnovit seznam symbolů

en: Remove Markers
cs: Odstranit značky

en: Remove Error Indicators
cs: Odstranit indikátory chyb

en: Remove Markers and Error Indicators
cs: Odstranit značky a indikátory chyb

en: Compile
cs: Přeložit

en: Make custom target
cs: Make vlastní cíl

en: Make object
cs: Make objekt

en: Next error
cs: Další chyba

en: Previous error
cs: Předchozí chyba

en: Run
cs: Spustit

en: Build options
cs: Volby sestavení

en: Show Color Chooser
cs: Zobrazit Výběr barev

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
cs: Následující klávesové zkratky jsou konfigurovatelné:

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
cs: Pište sem cokoliv, použijte toto jako poznámkový blok

en: Failed to load one or more session files.
cs: Chyba při otevírání jednoho či více souborů sezení.

en: COLUMN
cs: SLOUPEC

en: DIR
cs: SLOŽKA

en: Print internal filetype names
cs: Vypisovat interní názvy typů souborů

en: Generate global tags file (see documentation)
cs: Generovat globální soubor tagů (viz dokumentaci)

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
cs: Pro otevření souborů vytvořit novou instanci programu

en: FILE
cs: SOUBOR

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
cs: Vrátit seznam souborů otevřených v běžící instanci Geany

en: LINE
cs: ŘÁDEK

en: Don't show message window at startup
cs: Nezobrazovat po startu okno se zprávami

en: Don't load auto completion data (see documentation)
cs: Nenahrávat autokompletační data (viz dokumentace)

en: Don't load plugins
cs: Nenahrávat pluginy

en: Print Geany's installation prefix
cs: Vypsat prefix Geany instalace

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
cs: Otevřít všechny SOUBORY v režimu pouze pro čtení (viz dokumentace)

en: Don't load the previous session's files
cs: Neotevírat soubory z posledního sezení

en: Don't load terminal support
cs: Nenahrávat podporu terminálu

en: Be verbose
cs: Upovídaný mód

en: Show version and exit
cs: Vypsat číslo verze a ukončit

en: [FILES...]
cs: [SOUBORY...]

en: A fast and lightweight IDE.
cs: Rychlé a lehké IDE.

en: Report bugs to https://github.com/geany/geany/issues.
cs: Hlášení chyb na adrese https://github.com/geany/geany/issues.

en: built on %s with
cs: sestaveno %s s

en: Move it now?
cs: Přesunout nyní ?

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
cs: Geany potřebuje před startem přesunout váš starý konfigurační adresář.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
cs: Váš konfigurační adresář byl úspěšně přesunut z "%s" do "%s".

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
cs: Váš starý konfigurační adresář "%s" nemohl být přesunut do "%s" (%s). Přesuňte prosím adresář na nové místo manuálně.

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
cs: Konfigurační adresář nemohl být vytvořen (%s).
    Mohly by se vyskytnout problémy při používání Geany bez tohoto adresáře.
    Chcete přesto spustit Geany?

en: This is Geany %s.
cs: Vítejte v Geany %s.

en: Configuration directory could not be created (%s).
cs: Konfigurační adresář nemohl být vytvořen (%s).

en: Do you really want to quit?
cs: Opravdu chcete ukončit program?

en: Configuration files reloaded.
cs: Konfigurační soubory přenačteny.

en: Debug Messages
cs: Debug zprávy

en: Cl_ear
cs: _Vyčistit

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: C_opy
cs: _Kopírovat

en: Copy _All
cs: Kopírovat _vše

en: _Hide Message Window
cs: _Skrýt okno zpráv

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
cs: Soubor '%s' nebyl nalezen - zkouším aktuální cestu dokumentu.

en: The document has been closed.
cs: Dokument byl zavřen.

en: Switch to Document
cs: Přepnout na dokument

en: Open in New _Window
cs: Otevřít v novém _Okně

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
cs: Plugin "%s" není binárně kompatibilní s touto verzí Geany - překompilujte jej, prosím.

en: _Plugin Manager
cs: _Správce pluginů

en: 
    <i>Other plugins depend on this. Disable them first to allow deactivation.</i>
cs: 
    <i>Ostatní zásuvné moduly jsou na tomto závislé. Nejprve je vypněte, abyste umožnili deaktivaci.</i>

en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
cs: Verze:	%s
    Autor:	%s
    Název souboru:	%s

en: No plugins available.
cs: Žádné pluginy k dispozici.

en: Active
cs: Aktivní

en: Plugins
cs: Pluginy

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
cs: Vybrat pluginy spouštěné při startu:

en: Proxy plugin '%s' extension '%s' starts with a dot. Please fix your proxy plugin.
cs: Proxy plugin '%s' rozšíření '%s' začíná tečkou. Opravte svůj zásuvný modul proxy.

en: Configure Plugins
cs: Konfigurovat pluginy

en: Grab Key
cs: Zadání klávesové zkratky

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
cs: Stiskněte kombinaci kláves, kterou chcete použít pro "%s".

en: _Expand All
cs: _Rozbalit vše

en: _Collapse All
cs: _Sbalit vše

en: Action
cs: Akce

en: Shortcut
cs: Zkratka

en: _Allow
cs: _Povolit

en: _Override
cs: _Přepsat

en: Override that keybinding?
cs: Přepsat tuto klávesovou zkratku ?

en: The combination '%s' is already used for "%s".
cs: Kombinace '%s' je již použita pro "%s".

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
cs: Zadejte cesty k nástrojům.
    Pokud nástroj nepotřebujete, nechte prázdné.

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
cs: Zadejte údaje, které chcete použít v šablonách.
    Pro detaily viz dokumentaci.

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
cs: Zde můžete změnit klávesové zkratky pro různé akce. Vyberte nějakou a stiskněte tlačítko Změnit, nebo na akci dvakrát klikněte pro přímou editaci textové reprezentace zkratky.

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
cs: <i>Varování: tato nastavení jsou aktuálním projektem přenastavena. Viz menu <b>Projekt->Vlastnosti</b>.</i>

en: <b>Page %d of %d</b>
cs: <b>Stránka %d z %d</b>

en: Document Setup
cs: Nastavení dokumentu

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
cs: Tisknout pouze jméno souboru tisknutého dokumentu (bez cesty)

en: Page %d of %d
cs: Stránka %d z %d

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
cs: Dokument %s nebyl poslán tiskovému podsystému.

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
cs: Dokument %s byl poslán tiskovému podsystému.

en: Printing of %s failed (%s).
cs: Tisk souboru %s selhal (%s).

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
cs: Nejdříve nastavte příkaz k tisku v okně nastavení.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
cs: Soubor "%s" bude vytisknut následujícím příkazem:
    
    %s

en: Cannot execute print command "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
cs: Nelze provést tiskový příkaz "%s": %s. Zkontrolujte nastavení cesty v předvolbách.

en: File %s printed.
cs: Soubor %s byl vytištěn.

en: projects
cs: projekty

en: Move the current documents into the new project's session?
cs: Přesunout aktuální dokumenty do nového projektu?

en: New Project
cs: Nový projekt

en: C_reate
cs: _Vytvořit

en: Name:
cs: Název:

en: Project name
cs: Název projektu

en: Path of the file representing the project and storing its settings. It should normally have the "%s" extension.
cs: Cesta k souboru představujícímu projekt a uchovávajícímu jeho nastavení. Obvykle by měl mít příponu "%s".

en: Base path:
cs: Základní cesta:

en: Choose Project Base Path
cs: Zvolte základní cestu projektu

en: Project file could not be written
cs: Soubor projektu nemohl být zapsán

en: Project "%s" created.
cs: Projekt "%s" vytvořen.

en: Project file "%s" could not be loaded.
cs: Soubor projektu "%s" nemohl být načten.

en: Open Project
cs: Otevřít projekt

en: Project files
cs: Soubory projektu

en: Project "%s" closed.
cs: Projekt "%s" zavřen.

en: Project "%s" saved.
cs: Projekt "%s" uložen.

en: Do you want to close it before proceeding?
cs: Chcete ho před pokračováním zavřít?

en: The '%s' project is open.
cs: Projekt '%s' je otevřen.

en: The specified project name is too short.
cs: Zadaný název projektu je příliš krátký.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
cs: Zadaný název projektu je příliš dlouhý (max. %d znaků).

en: You have specified an invalid project filename.
cs: Zadali jste neplatný název souboru projektu.

en: Create the project's base path directory?
cs: Vytvořit adresář projektu?

en: The path "%s" does not exist.
cs: Cesta "%s" neexistuje.

en: Project base directory could not be created (%s).
cs: Kořenový adresář projektu nemohl být vytvořen (%s).

en: Project file could not be written (%s).
cs: Soubor projektu nemohl být zapsán (%s).

en: _Replace
cs: _Nahradit

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
cs: Soubor '%s' již existuje. Chcete ho přepsat?

en: Choose Project Filename
cs: Zvolte soubor projektu

en: Project "%s" opened.
cs: Projekt "%s" otevřen.

en: _Use regular expressions
cs: Použít _regulární výrazy

en: Use _escape sequences
cs: Použít _escape sekvence

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
cs: Nahradit \\, \t, \n, \r a \uXXXX (Unicode znaky) odpovídajícími kontrolními znaky

en: Perform regular expression matching on the whole buffer at once rather than line by line, allowing matches to span multiple lines. In this mode, newline characters are part of the input and can be captured as normal characters by the pattern.
cs: Provádí porovnávání regulárních výrazů v celém bufferu najednou, nikoli po řádcích, což umožňuje porovnávání na více řádcích. V tomto režimu jsou znaky nového řádku součástí vstupu a vzor je může zachytit jako normální znaky.

en: Search _backwards
cs: Hledat zpě_tně

en: C_ase sensitive
cs: Rozlišovat _velikost písmen

en: Match only a _whole word
cs: Hledat pouze _celé slovo

en: Match from s_tart of word
cs: Hledat od _začátku slova

en: _Previous
cs: _Předchozí

en: _Next
cs: _Následující

en: _Search for:
cs: _Hledat:

en: _Find All
cs: _Najít vše

en: _Mark
cs: Oz_načit

en: Mark all matches in the current document
cs: Označit všechny výskyty v aktuálním dokumentu

en: In Sessi_on
cs: Ve všech _otevřených souborech

en: _In Document
cs: V _dokumentu

en: Close _dialog
cs: Z_avřít okno

en: Disable this option to keep the dialog open
cs: Vypněte tuto volbu pro zachování tohoto okna otevřeného

en: Replace & Fi_nd
cs: Nahra_dit a najít

en: Replace wit_h:
cs: Nahradit z_a:

en: Re_place All
cs: Nahra_dit vše

en: In Se_lection
cs: _Ve výběru

en: Replace all matches found in the currently selected text
cs: Nahradí všechny výskyty v aktuálně označeném textu

en: all
cs: všechny

en: project
cs: z projektu

en: custom
cs: vlastní

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
cs: Všechny: hledat ve všech souborech v adresáři
    Z projektu: použít souborové masky definované v nastavení projektu
    Vlastní: určit souborové masky ručně

en: _Directory:
cs: _Adresář:

en: E_ncoding:
cs: _Kódování:

en: See grep's manual page for more information
cs: Pro více informací viz manuál programu grep

en: _Recurse in subfolders
cs: Rekurzivně v _podadresářích

en: _Invert search results
cs: _Obrátit výsledky hledání

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
cs: Obrácení smyslu hledání, k označení nevyhovujících řádků

en: E_xtra options:
cs: _Dodatečné volby:

en: Other options to pass to Grep
cs: Další volby grepu

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
cs[0]: Nalezen %d výskyt "%s".
cs[1]: Nalezeny %d výskyty "%s".
cs[2]: Nalezeno %d výskytů "%s".

en: Replaced %u matches in %u documents.
cs: Nahrazeno %u výskytů v %u dokumentech.

en: This operation will modify all open files which contain the text to replace.
cs: Tato operace změní všechny otevřené soubory, které obsahují nahrazovaný text.

en: Are you sure to replace in the whole session?
cs: Opravdu chcete nahradit v celé relaci?

en: Invalid directory for find in files.
cs: Neplatný adresář pro hledání souborů.

en: No text to find.
cs: Žádný text k prohledání.

en: Searching...
cs: Hledám...

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
cs: %s %s -- %s (v adresáři: %s)

en: Cannot execute grep tool "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
cs: Nelze spustit nástroj grep "%s": %s. Zkontrolujte nastavení cesty v Předvolbách.

en: Could not open directory (%s)
cs: Adresář nemohl být otevřen (%s)

en: Search failed.
cs: Hledání selhalo.

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
cs[0]: Hledání dokončeno s %d nalezeným výskytem.
cs[1]: Hledání dokončeno s %d nalezenými výskyty.
cs[2]: Hledání dokončeno s %d nalezenými výskyty.

en: No matches found.
cs: Žádné výskyty nebyly nalezeny.

en: Bad regex: %s
cs: Špatný regulární výraz: %s

en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
cs: Aplikace Geany se pokusila přistoupit na unix socket jiné běžící instance jiného uživatele.
    Jde o závažnou chybu a aplikace bude nyní ukončena.

en: Text ended before matching quote was found
cs: Text skončil před nalezením odpovídající citace

en: Text was empty (or contained only whitespace)
cs: Text byl prázdný (nebo obsahoval pouze bílé znaky)

en: Failed to change to the working directory
cs: Nepodařilo se změnit na pracovní adresář

en: Unknown error executing child process
cs: Neznámá chyba při provádění podřízeného procesu

en: Value
cs: Hodnota

en: Unknown filetype extension for "%s".
cs: Neznámý tep souboru pro příponu "%s".

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
cs: Příklad:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Loaded %s tags file '%s'.
cs: Načten soubor %s tagů '%s'.

en: Could not load tags file '%s'.
cs: Nemohl být načten soubor tagů "%s".

en: Forward declaration "%s" not found.
cs: Deklarace "%s" nebyla nalezena.

en: Definition of "%s" not found.
cs: Definice "%s" nebyla nalezena.

en: Sort by _Name
cs: Setřídit podle _názvu

en: Sort by _Appearance
cs: Setřídit podle _pořadí v souboru

en: _Group by Type
cs: _Seskupit podle typu

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
cs: Nepodařilo se konvertovat soubor šablony "%s" do UTF-8

en: Cannot execute template command "%s". Hint: incorrect paths in the command are a common cause of errors. Error: %s.
cs: Nelze spustit příkaz šablony "%s". Tip: častou příčinou chyb jsou nesprávné cesty v příkazu. Chyba: %s.

en: Save the current file
cs: Uložit aktuální soubor

en: Save all open files
cs: Uložit všechny otevřené soubory

en: Reload the current file from disk
cs: Znovu načíst aktuální soubor z disku

en: Close the current file
cs: Zavřít aktuální soubor

en: Close all open files
cs: Zavřít všechny otevřené soubory

en: Cut the current selection
cs: Vyjmout označený text

en: Copy the current selection
cs: Kopírovat označený text

en: Paste the contents of the clipboard
cs: Vložit obsah schránky

en: Delete the current selection
cs: Vymazat označený text

en: Undo the last modification
cs: Vrátí zpět poslední akci

en: Redo the last modification
cs: Provede znovu vrácenou akci

en: Compile the current file
cs: Přeloží (zkompiluje) aktuální soubor

en: Run or view the current file
cs: Spustit nebo zobrazit aktuální soubor

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
cs: Otevřít okno výběru barev, pro interaktivní výběr barev z palety

en: Zoom in the text
cs: Zvětšit text

en: Zoom out the text
cs: Zmenšit text

en: Decrease indentation
cs: Zmenšit odsazení

en: Increase indentation
cs: Zvětšit odsazení

en: Find the entered text in the current file
cs: Hledat zadaný řetězec v aktuálním souboru

en: Jump to the entered line number
cs: Přejít na zadané číslo řádku

en: Show the preferences dialog
cs: Zobrazit okno nastavení

en: Quit Geany
cs: Ukončí Geany

en: Print document
cs: Tisknout dokument

en: Replace text in the current document
cs: Nahradit text v aktuálním dokumentu

en: Create a new file
cs: Vytvořit nový soubor

en: Create a new file from a template
cs: Vytvořit nový soubor ze šablony

en: Open an existing file
cs: Otevřít existující soubor

en: Open a recent file
cs: Otevřít nedávný soubor

en: Choose more build actions
cs: Další akce sestavení

en: Search Field
cs: Hledání selhalo

en: Goto Field
cs: Políčko přechodu na řádek

en: Separator
cs: Oddělovač

en: --- Separator ---
cs: --- Oddělovač ---

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
cs: Vyberte položky k zobrazení v panelu nástrojů. Položky mohou být seřazeny přetahováním.

en: Available Items
cs: Položky k dispozici

en: Displayed Items
cs: Zobrazené položky

en: Invalid command: %s
cs: Neplatný příkaz: %s

en: Passing data and executing custom command: %s
cs: Předávám data a provádím vlastní příkaz: %s

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
cs: Spuštěný vlastní příkaz vrátil chybu. Váš výběr nebyl změněn. Chybová zpráva: %s

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
cs: Spuštěný vlastní příkaz proběhl s neúspěšným výstupním kódem.

en: Set Custom Commands
cs: Nastavit vlastní příkazy

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
cs: Můžete poslat aktuálně vybraný text jakémukoli z těchto příkazů, výstup příkazu nahradí aktuální výběr.

en: No custom commands defined.
cs: Žádné vlastní příkazy nejsou definovány.

en: Word Count
cs: Počet slov

en: selection
cs: výběr

en: whole document
cs: celý dokument

en: Range:
cs: Rozsah:

en: Lines:
cs: Řádky:

en: Words:
cs: Slova:

en: Characters:
cs: Znaky:

en: Show S_ymbol List
cs: Zobrazovat seznam _symbolů

en: Show _Document List
cs: Zobrazovat s_eznam dokumentů

en: H_ide Sidebar
cs: S_krýt postranní panel

en: Show _Paths
cs: Zobrazovat _cesty

en: _Find in Files...
cs: _Najít v souborech...

en: OVR
cs: PŘE

en: INS
cs: VLO

en: SP
cs: MEZ

en: T/S
cs: T/M

en: MOD
cs: ZMĚ

en:  (new instance)
cs:  (nová instance)

en: Font updated (%s).
cs: Písmo aktualizováno (%s).

en: dd.mm.yyyy
cs: dd.mm.rrrr

en: mm.dd.yyyy
cs: mm.dd.rrrr

en: yyyy/mm/dd
cs: rrrr/mm/dd

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
cs: dd.mm.rrrr hh:mm:ss

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
cs: mm.dd.rrrr hh:mm:ss

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
cs: rrrr/mm/dd hh:mm:ss

en: _Use Custom Date Format
cs: _Použít vlastní formát data

en: Custom Date Format
cs: Vlastní formát data

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
cs: Formát data nemohl být převeden (možná je příliš dlouhý).

en: _Set Custom Date Format
cs: _Nastavit vlastní formát data

en: Select Folder
cs: Vybrat složku

en: Select File
cs: Vybrat soubor

en: Save All
cs: Uložit vš_e

en: Close All
cs: Zavřít vše

en: Geany cannot start!
cs: Geany se nemůže spustit!

en: Select Browser
cs: Vybrat prohlížeč

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
cs: neplatná knihovna VTE "%s": chybí symbol "%s"

en: _Set Path From Document
cs: Nastavit _cestu z dokumentu

en: _Restart Terminal
cs: _Restartovat terminál

en: Directory not changed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
cs: Adresář se nezměnil, protože terminál může obsahovat nějaký vstup (stisknutím Ctrl+C nebo Enter jej vymažete).

en: Failed to open URI "%s": %s
cs: Nepodařilo se otevřít URI "%s": %s

en: Namespaces
cs: Jmenné prostory

en: Classes
cs: Třídy

en: Interfaces
cs: Rozhraní

en: Functions
cs: Funkce

en: Members
cs: Členy

en: Structs
cs: Struktury

en: Typedefs / Enums
cs: Definice typů

en: Macros
cs: Makra

en: Variables
cs: Proměnné

en: Other
cs: Ostatní

en: Package
cs: Balíček

en: Methods
cs: Metody

en: Targets
cs: Cíle

en: Labels
cs: Návěští

en: Constants
cs: Konstanty

en: Imports
cs: Importy

en: Environment
cs: Prostředí

en: Part
cs: Část

en: Chapter
cs: Kapitola

en: Section
cs: Sekce

en: Subsection
cs: Podsekce

en: Subsubsection
cs: Podpodsekce

en: Articles
cs: Články

en: Theses
cs: Teze

en: Unpublished
cs: Nepublikované

en: Defines
cs: Definice

en: Types
cs: Typy

en: Sections
cs: Sekce

en: Keys
cs: Klíče

en: Procedures
cs: Procedury

en: Indexes
cs: Indexy

en: Tables
cs: Tabulky

en: Triggers
cs: Triggery

en: Views
cs: Pohledy

en: ID Selectors
cs: ID selektory

en: Type Selectors
cs: Typové selektory

en: Modules
cs: Moduly

en: Singletons
cs: Singletony

en: Module
cs: Moduly

en: Entities
cs: Entity

en: Architectures
cs: Architektury

en: Functions / Procedures
cs: Funkce / Procedury

en: Variables / Signals / Ports
cs: Proměnné / Signály / Porty

en: Processes / Blocks / Components
cs: Procesy / Bloky / Komponenty

en: Type constructors
cs: Konstruktory typů

en: Anchors
cs: Kotvy

en: H1 Headings
cs: H1 hlavičky

en: H2 Headings
cs: H2 hlavičky

en: H3 Headings
cs: H3 hlavičky

en: Programs
cs: Programy

en: Blocks
cs: Bloky

en: Structures
cs: Struktury

en: Events
cs: Události

en: Functions / Tasks
cs: Funkce / Úkoly

en: Divisions
cs: Divize

en: Paragraph
cs: Odstavec

en: Group
cs: Skupina

en: Copies
cs: Kopie

en: Section Level 1
cs: Sekce 1

en: Section Level 2
cs: Sekce 2

en: Section Level 3
cs: Sekce 3

en: Section Level 4
cs: Sekce 4

en: Section Level 5
cs: Sekce 5

en: Parts
cs: Části

en: Assembly
cs: Sestavení

en: Steps
cs: Kroky

en: Implementations
cs: Implementuje

en: Unknowns
cs: Neznámý

en: Tasks
cs: Úkoly

en: Class Builder
cs: Tvořič tříd

en: Creates source files for new class types.
cs: Vytváří zdrojové soubory pro nové třídy.

en: Create Class
cs: Vytvořit třídu

en: Create C++ Class
cs: Vytvořit C++ třídu

en: Create GTK+ Class
cs: Vytvořit GTK+ třídu

en: Create PHP Class
cs: Vytvořit PHP třídu

en: Namespace
cs: Jmenný prostor

en: Class
cs: Třída

en: Header file:
cs: Hlavičkový soubor:

en: Source file:
cs: Zdrojový soubor:

en: Inheritance
cs: Dědičnost

en: Base class:
cs: Základní třída:

en: Base source:
cs: Základní zdrojový soubor:

en: Base header:
cs: Základní hlavička:

en: Global
cs: Globální

en: Base GType:
cs: Základní GType:

en: Implements:
cs: Implementuje:

en: Options
cs: Volby

en: Create constructor
cs: Vytvořit konstruktor

en: Create destructor
cs: Vytvořit destruktor

en: Is abstract
cs: Je abstraktní

en: Is singleton
cs: Je singleton

en: Constructor type:
cs: Typ konstruktoru:

en: Create Cla_ss
cs: _Vytvořit třídu

en: _C++ Class...
cs: _C++ třída...

en: _GTK+ Class...
cs: _GTK+ třída...

en: _PHP Class...
cs: _PHP třída...

en: HTML Characters
cs: HTML znaky

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
cs: Vkládat HTML znakové entity jako '&amp;'.

en: The Geany developer team
cs: Tým vývojářů Geany

en: HTML characters
cs: HTML znaky

en: ISO 8859-1 characters
cs: ISO 8859-1 znaky

en: Greek characters
cs: Řecké znaky

en: Mathematical characters
cs: Matematické symboly

en: Technical characters
cs: Technické symboly

en: Arrow characters
cs: Šipky

en: Punctuation characters
cs: Interpunkce

en: Miscellaneous characters
cs: Různé znaky

en: Plugin configuration directory could not be created.
cs: Konfigurační adresář pluginu nemohl být vytvořen.

en: Special Characters
cs: Speciální znaky

en: _Insert
cs: Vlož_it

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
cs: Vyberte speciální znak ze seznamu a dvakrát na něj klikněte nebo použijte tlačítko pro vložení znaku na aktuální pozici kurzoru.

en: Character
cs: Znak

en: HTML (name)
cs: HTML (entita)

en: _Insert Special HTML Characters...
cs: Vložit _speciální HTML znaky...

en: _HTML Replacement
cs: _HTML nahrazení

en: _Auto-replace Special Characters
cs: _Automaticky nahrazovat speciální znaky

en: _Replace Characters in Selection
cs: _Nahradit znaky ve výběru

en: Insert Special HTML Characters
cs: Vložit speciální HTML znaky

en: Replace special characters
cs: Nahradit speciální znaky

en: Toggle plugin status
cs: Přepnout stav pluginu

en: Exports the current file into different formats.
cs: Exportuje aktuální soubor do různých formátů.

en: Export File
cs: Exportovat soubor

en: _Insert line numbers
cs: _Vložit čísla řádků

en: Insert line numbers before each line in the exported document
cs: Vložit čísla řádků do exportovaného dokumentu

en: _Use current zoom level
cs: _Použít současné zvětšení

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
cs: Nastaví velikost písma exportovaného dokumentu podle současné úrovně zvětšení

en: Document successfully exported as '%s'.
cs: Dokument byl úspěšně exportován jako '%s'.

en: File '%s' could not be written (%s).
cs: Soubor '%s' nemohl být zapsán (%s).

en: As _HTML...
cs: Jako _HTML...

en: As _LaTeX...
cs: Jako _LaTeX...

en: File Browser
cs: Prohlížeč souborů

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
cs: Připojí záložku prohlížeče souborů k postranní liště.

en: Too many items selected!
cs: Vybráno příliš mnoho položek!

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
cs: Spuštění externího příkazu '%s' selhalo (%s).

en: Open in _Geany
cs: Otevřít v _Geany

en: Open _Externally
cs: Otevřít _externě

en: Show _Hidden Files
cs: Zobrazovat _skryté soubory

en: Up
cs: O úroveň výš

en: Refresh
cs: Obnovit

en: Home
cs: Domovská složka

en: Set path from document
cs: Adresář otevřeného dokumentu

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
cs: Filtrujte soubory běžnými divokými kartami. Více masek oddělte pomocí mezer.

en: Focus File List
cs: Fokus seznamu souborů

en: Focus Path Entry
cs: Fokus řádku s cestou

en: External open command:
cs: Příkaz externího otevření:

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
cs: Příkaz pro spuštění při akci "Otevřít externě".
    Je možně použít %f a %d specifikátory.
    %f bude nahrazeno názvem souboru včetně cesty
    %d bude nahrazeno cestou k vybranému souboru bez samotného jména souboru

en: Show hidden files
cs: Zobrazovat skryté soubory

en: Hide file extensions:
cs: Skrýt soubory podle přípony:

en: Follow the path of the current file
cs: Následovat cestu aktuálního otevřeného souboru

en: Use the project's base directory
cs: Následovat kořenový adresář projektu

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
cs: Měnit adresář podle kořenového adresáře aktuálně otevřeného projektu

en: Save Actions
cs: Ukládání souborů

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
cs: Plugin poskytuje různé operace týkající se ukládání souborů.

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
cs: Záložní kopie: adresář nemohl být vytvořen (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
cs: Záložní kopie: Soubor nemohl být přečten (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
cs: Záložní kopie: soubor nemohl být uložen (%s).

en: Instant Save filename could not be generated (%s).
cs: Název souboru pro záložní kopie se nepodařilo vygenerovat (%s).

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
cs[0]: Autoukládání: %d soubor byl automaticky uložen.
cs[1]: Autoukládání: %d soubory byly automaticky uloženy.
cs[2]: Autoukládání: %d souborů bylo automaticky uloženo.

en: Select Directory
cs: Vybrat adresář

en: Backup directory does not exist or is not writable.
cs: Záložní adresář neexistuje nebo do něj nelze zapisovat.

en: Auto Save
cs: Automatické ukládání

en: Enable save when losing _focus
cs: Povolit ukládání při ztrátě _fokusu

en: _Enable
cs: _Povolit

en: Auto save _interval:
cs: _Interval autoukládání:

en: seconds
cs: sekundy

en: _Print status message if files have been automatically saved
cs: _Zobrazovat stavovou zprávu o proběhlém automatickém uložení souborů

en: Save only current open _file
cs: Ukládat pouze _aktuální otevřený soubor

en: Sa_ve all open files
cs: Ukládat _všechny otevřené soubory

en: Instant Save
cs: Okamžité uložení

en: _Directory to save files in (leave empty to use the default: %s):
cs: _Adresář pro ukládání souborů (ponechte prázdný, chcete-li použít výchozí: %s):

en: Backup Copy
cs: Záložní kopie

en: _Directory to save backup files in:
cs: _Adresář pro ukládání záložních kopií:

en: Date/_Time format for backup files (for a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html):
cs: Formát Data/_Času pro záložní soubory (seznam dostupných konverzních specifikátorů naleznete na adrese https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html):

en: Directory _levels to include in the backup destination:
cs: _Počet adresářových úrovní vytvářených v adresáři zálohy:

en: Split Window
cs: Rozdělení okna

en: Splits the editor view into two windows.
cs: Rozdělí okno editoru na dvě části.

en: Show the current document
cs: Zobrazit aktuální dokument

en: _Unsplit
cs: _Zrušit rozdělení

en: _Split Window
cs: _Rozdělení okna

en: _Side by Side
cs: _Vedle sebe

en: _Top and Bottom
cs: _Nad sebou

en: Side by Side
cs: Vedle sebe

en: Top and Bottom
cs: Nad sebou
