Geany 2.0 - en to nl translation catalogue (1278 entries)

en: Integrated Development Environment
nl: Geïntegreerde ontwikkelomgeving

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
nl: Een snelle en lichtgewicht IDE, gebaseerd op GTK+

en: Text;Editor;
nl: Tekst;Editor;

en: _Toolbar Preferences
nl: _Werkbalkvoorkeuren

en: _Hide Toolbar
nl: Werkbalk _verbergen

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _Format
nl: Inde_ling

en: I_nsert
nl: I_nvoegen

en: Insert _ChangeLog Entry
nl: _Logboekitem (ChangeLog) invoegen

en: Insert _Function Description
nl: _Functieomschrijving invoegen

en: Insert Mu_ltiline Comment
nl: _Meerregelig commentaar invoegen

en: _More
nl: _Meer

en: Insert File _Header
nl: Bestands_hoofd invoegen

en: Insert _GPL Notice
nl: _GPL-informatie invoegen

en: Insert _BSD License Notice
nl: _BSD-licentie-informatie invoegen

en: Insert Dat_e
nl: _Datum invoegen

en: invisible
nl: onzichtbaar

en: _Insert "include <...>"
nl: "include <...>" _invoegen

en: Insert Alternative _White Space
nl: Alternatieve _witruimte invoegen

en: _Search
nl: _Zoeken

en: Open Selected F_ile
nl: Gesele_cteerd bestand openen

en: Find _Usage
nl: _Woord zoeken

en: Find _Document Usage
nl: Woord zoeken in _document

en: Go to Symbol Defini_tion
nl: Ga naar symboolde_finitie

en: Conte_xt Action
nl: Conte_xtactie

en: None
nl: Geen

en: Basic
nl: Basis

en: Current chars
nl: Huidige tekens

en: Match braces
nl: Gekrulde haakjes paren

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Top
nl: Bovenaan

en: Bottom
nl: Onderaan

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Load files from the last session
nl: Bestanden van de laatste sessie laden

en: Opens at startup the files from the last session
nl: Opent bij het opstarten de bestanden van de laatste sessie

en: Load virtual terminal support
nl: Virtuele terminal laden bij opstarten

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
nl: Of de virtuele terminalemulatie (VTE) moet worden geladen bij het opstarten. Schakel deze functie uit indien u dit niet nodig heeft

en: Enable plugin support
nl: Plugin-ondersteuning inschakelen

en: <b>Startup</b>
nl: <b>Opstarten</b>

en: Save window size
nl: Vensterafmetingen bewaren

en: Saves the window size and restores it at the start
nl: Bewaart de vensterafmeting en herstelt deze bij het opstarten

en: Save window position
nl: Vensterpositie bewaren

en: Saves the window position and restores it at the start
nl: Bewaart de vensterpositie en herstelt deze bij het opstarten

en: Confirm exit
nl: Afsluiten bevestigen

en: Shows a confirmation dialog on exit
nl: Toont een bevestigingsvenster bij afsluiten

en: <b>Shutdown</b>
nl: <b>Afsluiten</b>

en: Startup path:
nl: Opstartpad:

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
nl: Beginpad voor het openen of schrijven van bestanden. Moet een absoluut pad zijn.

en: Project files:
nl: Projectbestanden:

en: Path to start in when opening project files
nl: Beginpad voor het openen van projectbestanden

en: Extra plugin path:
nl: Extra plugin-pad:

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
nl: Geany kijkt standaard in het algemene installatiepad en in de configuratiemap. Eventueel kan hier een pad worden toegevoegd waarin ook naar plugins gezocht wordt. Laat dit leeg om nergens anders te zoeken.

en: <b>Paths</b>
nl: <b>Bestandspaden</b>

en: Startup
nl: Opstarten

en: Beep on errors or when compilation has finished
nl: Piepen bij fouten of wanneer compilatie is beëindigd

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
nl: Of er een pieptoon moet worden gegeven wanneer er een fout optreedt of wanneer het compilatieproces klaar is

en: Switch to status message list at new message
nl: Overschakelen naar statusmeldingsvenster bij nieuw bericht

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
nl: Schakelt over naar het statusvenster (onderaan in het berichtenvenster) als er een nieuw bericht is

en: Suppress status messages in the status bar
nl: Statusmededelingen in de statusregel onderdrukken

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
nl: Verwijdert alle mededelingen van de statusregel. De mededelingen blijven zichtbaar in het statusmededelingenvenster.

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
nl: Widgets autofocussen (focus volgt muis)

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
nl: Geeft de focus automatisch aan widgets onder de muiscursor. Werkt in de editor, de notities, het werkbalkzoekvenster, de ga-naar-regel-velden en de VTE.

en: Use Windows native dialogs
nl: Windows-eigen dialogen gebruiken

en: Defines whether to use the Windows native dialogs or whether to use the GTK default dialogs
nl: Bepaalt of de dialogen die eigen zijn aan Windows of de standaard GTK-dialogen gebruikt worden

en: <b>Miscellaneous</b>
nl: <b>Varia</b>

en: Always wrap search
nl: Telkens opnieuw blijven doorzoeken

en: Always wrap search around the document
nl: Blijft een document telkens opnieuw doorzoeken, rondlopend vanaf begin of eind

en: Hide the Find dialog
nl: Zoekvenster verbergen

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
nl: Verbergt het zoekvenster na klikken op Volgende/Vorige zoeken

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
nl: Het woord onder de cursor gebruiken voor het zoekvenster

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
nl: Gebruikt het huidige woord onder de cursor in de Zoek-, Zoek-in-bestanden- of Vervangen-dialoog als er geen selectie is

en: Use the current file's directory for Find in Files
nl: De map van het huidige bestand gebruiken voor Zoek-in-bestanden

en: <b>Search</b>
nl: <b>Zoeken</b>

en: Store project file inside the project base directory
nl: Het projectbestand in de projectbasismap opslaan

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
nl: Als dit is aangezet wordt het projectbasisbestand standaard in de projectbasismap gezet als een nieuw project wordt gemaakt en niet een map daarboven. U kunt het projectbestandspad dan nog steeds veranderen in het Nieuw Projectdialoogvenster.

en: <b>Projects</b>
nl: <b>Projecten</b>

en: Miscellaneous
nl: Overige

en: General
nl: Algemeen

en: Show symbol list
nl: Symbolenlijst tonen

en: Toggle the symbol list on and off
nl: Schakelt de symbolenlijst aan en uit

en: Default symbol sorting mode
nl: Standaard symbolen-sorteerwijze

en: Default sorting mode:
nl: Standaard sorteerwijze:

en: Name
nl: Naam

en: Appearance
nl: Uiterlijk

en: Show documents list
nl: Bestandenlijst tonen

en: Toggle the documents list on and off
nl: Schakelt de bestandenlijst aan en uit

en: Show sidebar
nl: Zijbalk weergeven

en: Position:
nl: Positie:

en: <b>Sidebar</b>
nl: <b>Zijbalk</b>

en: <b>Message window</b>
nl: <b>Berichtenvenster</b>

en: Symbol list:
nl: Lĳst van symbolen:

en: Message window:
nl: Berichtenvenster:

en: Sets the font for the message window
nl: Stelt het lettertype in voor het berichtenvenster

en: Sets the font for the symbol list
nl: Kies lettertype voor symbolenlijst

en: Sets the editor font
nl: Kies editor lettertype

en: <b>Fonts</b>
nl: <b>Lettertypes</b>

en: Show status bar
nl: Statusregel weergeven

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
nl: Of de statusregel onder aan het hoofdvenster weergegeven moet worden

en: Show editor tabs
nl: Editor-tabbladen tonen

en: Show close buttons
nl: Afsluitknoppen tonen

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
nl: Toont een kleine knop met kruis in de bestandstabs, om gemakkelijk bestanden te kunnen sluiten door daarop te klikken (vereist een herstart van Geany).

en: Placement of new file tabs:
nl: Plaats van nieuwe tabs:

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
nl: Nieuwe bestandtabs zullen links van het tabbladvenster worden geplaatst

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
nl: Nieuwe bestandtabs zullen rechts van het tabbladvenster worden geplaatst

en: Next to current
nl: Naast huidige

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
nl: Of de bestandstabbladen naast het huidige tabblad geplaatst worden, in plaats van aan de uiteinden van het tabbladvenster

en: Double-clicking hides all additional widgets
nl: Dubbelklikken verbergt alle toegevoegde widgets

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
nl: Roept Bewerken->Verberg/toon alle extra widgets aan

en: Switch to last used document after closing a tab
nl: Naar laatst gebruikte document schakelen bij afsluiten van een tabblad

en: Set limit on visible characters in tab label.
nl: Zet een limiet op het aantal zichtbare tekens.

en: Tab label length:
nl: Lengte Tablabel:

en: Characters to be visible on the tab label of the file.
nl: Aantal tekens dat getoond wordt in het tablabel van de bestand.

en: <b>Editor tabs</b>
nl: <b>Editor-tabbladen</b>

en: Sidebar:
nl: Zijbalk:

en: <b>Tab positions</b>
nl: <b>Tab-posities</b>

en: Notebook tabs
nl: Tabbladen

en: Show t_oolbar
nl: _Werkbalk weergeven

en: _Append toolbar to the menu
nl: Werkbalk toe_voegen aan het menu

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
nl: Zet de werkbalk naast het menu om verticale ruimte te besparen

en: Customize Toolbar
nl: Werkbalk aanpassen

en: System _default
nl: Systeem _standaard

en: Images _and text
nl: Pictogr_ammen en tekst

en: _Images only
nl: Enkel p_ictogrammen

en: _Text only
nl: Enkel _tekst

en: <b>Icon style</b>
nl: <b>Pictogramstijl</b>

en: S_ystem default
nl: S_ysteem standaard

en: _Small icons
nl: _Kleine pictogrammen

en: _Very small icons
nl: _Minuscule pictogrammen

en: _Large icons
nl: _Grote pictogrammen

en: <b>Icon size</b>
nl: <b>Pictogramgrootte</b>

en: <b>Toolbar</b>
nl: <b>Werkbalk</b>

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Line wrapping
nl: Regelterugloop

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
nl: Breekt lange regels af aan de zijkant van het venster en vervolgt deze op de volgende regel. Let op: regelterugloop eist veel van uw systeem voor grote documenten, dus zou moeten worden uitgeschakeld op trage systemen.

en: "Smart" home key
nl: "Slimme" Home-toets

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
nl: Wanneer de "slimme" Home-toets is geactiveerd, zal de cursor naar het begin van het eerste niet-spatie teken in de regel verplaatsen, tenzij het daar al is en dan naar het begin van de regel verplaatsen. Wanneer deze optie uitgeschakeld is, beweegt de Home-toets de cursor altijd naar het begin van de regel.

en: Disable Drag and Drop
nl: 'Drag and Drop' uitzetten

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
nl: 'Drag and Drop' geheel uitzetten in het editorvenster zodat u geen selecties van of naar het venster kunt verslepen

en: Code folding
nl: Code invouwen

en: Fold/unfold all children of a fold point
nl: Alle onderliggende objecten van een vouwpunt in- of uitvouwen

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
nl: Vouwt alle onderliggende objecten van een vouwpunt in of uit. Door tijdens het klikken op de Shift-toets te drukken wordt het tegenovergestelde gedrag bereikt.

en: Use indicators to show compile errors
nl: Markeringen gebruiken om compilatiefouten weer te geven

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
nl: Of er markeringen (gegolfde onderstreping) gebruikt moeten worden om de regels te markeren waarin de compiler een waarschuwing of een fout heeft gevonden

en: Newline strips trailing spaces
nl: Enter verwijdert witruimte aan regeleinde

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
nl: Staat Enter toe om witruimte (tabs en spaties) aan het einde van de vorige regel te verwijderen

en: Line breaking column:
nl: Afbreekkolom:

en: Comment toggle marker:
nl: Commentaar-marker:

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
nl: Een string die wordt toegevoegd bij het activeren van eenregelig commentaar in een bronbestand. Deze wordt gebruikt om het actieve commentaar te markeren.

en: <b>Features</b>
nl: <b>Functies</b>

en: Features
nl: Functies

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
nl: Opmerking: Om deze instellingen bij alle huidige geopende documenten toe te passen, gebruik <i>Project->Standaard inspringinstellingen</i>.

en: _Width:
nl: _Breedte:

en: The width in chars of a single indent
nl: De breedte in tekens van een inspringing

en: Auto-indent _mode:
nl: Automatische inspringings_modus:

en: Detect type from file
nl: Detecteer type uit bestand

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
nl: Of het inspringingstype van het bestand gedetecteerd moet worden als het is geopend

en: T_abs and spaces
nl: T_abs en spaties

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
nl: Gebruik spaties als de inspringing kleiner is dan een tabbreedte, gebruik anders beide

en: _Spaces
nl: _Spaties

en: Use spaces when inserting indentation
nl: Voeg spaties toe bij inspringen

en: Use one tab per indent
nl: Gebruik enkele inspringing

en: Detect width from file
nl: Breedte uit bestand afleiden

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
nl: Of het inspringingstype uit de inhoud van het bestand gedetecteerd moet worden wanneer het geopend wordt

en: Tab _key indents
nl: Tab-toets springt _in

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
nl: Drukken op Tab/Shift+Tab springt in/uit in plaats van een tab-teken in te voegen

en: _Backspace key unindents
nl: Backspace-toets springt _terug

en: With the cursor in the indentation, pressing backspace unindents instead of deleting one character
nl: Met de cursor op de inspringing, maakt het indrukken van de backspace de inspringing ongedaan in plaats van een teken weg te halen

en: <b>Indentation</b>
nl: <b>Inspringing</b>

en: Indentation
nl: Inspringing

en: Snippet completion
nl: Fragment voltooiing

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
nl: Typ een ingegeven afkorting en voltooi het in een complexere string met een druk op een knop

en: XML/HTML tag auto-closing
nl: Automatische XML/HTML-tag voltooiing

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
nl: Voeg automatisch XML/HTML-sluithaakje toe

en: Automatic continuation of multi-line comments
nl: Automatisch doorgaan met multiregelcommentaar

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
nl: Automatisch doorgaan met multiregelcommentaar in talen als C, C++ en Java als er een nieuwe regel in zo'n commentaar wordt ingevoegd

en: Autocomplete symbols
nl: Symbolen automatisch aanvullen

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
nl: Automatisch aanvullen van bekende symbolen in open bestanden (functienamen, globale variabelen, ...)

en: Autocomplete all words in document
nl: Automatisch aanvullen met alle woorden in het document

en: Drop rest of word on completion
nl: Automatische voltooiing onderdrukken

en: Max. symbol name suggestions:
nl: Maximum aantal symboolnaamsuggesties:

en: Completion list height:
nl: Hoogte van aanvullingslijst:

en: Characters to type for autocompletion:
nl: Vereist aantal tekens voor autom. voltooiing:

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
nl: Het aantal getypte tekens dat nodig is om de autovoltooiingslijst te tonen

en: Display height in rows for the autocompletion list
nl: Weergavehoogte in regels van de autovoltooiingslijst

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
nl: Maximum weer te geven aantal items in de autovoltooiingslijst

en: Symbol list update frequency:
nl: Verversingsfrequentie van symbolenlijst:

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
nl: Minimale vertraging (in milliseconden) tussen twee automatische updates van de symbolenlijst. Let op dat een te korte vertraging de performantie kan beïnvloeden, zeker bij grote bestanden. Een vertraging van 0 schakelt de directe updates uit.

en: <b>Completions</b>
nl: <b>Automatisch voltooien</b>

en: Parenthesis ( )
nl: Haakjes ( )

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
nl: Sluit haakjes automatisch af bij het typen van een nieuw haakje

en: Curly brackets { }
nl: Gekrulde haken { }

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
nl: Sluit bij een nieuw gekruld haakje deze automatisch af

en: Square brackets [ ]
nl: Vierkante haken [ ]

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
nl: Sluit bij een nieuw vierkant haakje deze automatisch af

en: Single quotes ' '
nl: Enkele aanhalingstekens ' '

en: Auto-close single quote when typing an opening one
nl: Sluit bij een nieuw enkel aanhalingsteken deze automatisch af

en: Double quotes " "
nl: Aanhalingstekens " "

en: Auto-close double quote when typing an opening one
nl: Sluit bij een nieuw aanhalingsteken deze automatisch af

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
nl: <b>Automatisch sluiten van haakjes en aanhalingstekens</b>

en: Completions
nl: Voltooiing

en: Invert syntax highlighting colors
nl: Kleuren van syntaxisaccentuering omdraaien

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
nl: Inverteert alle kleuren, standaard met een witte tekst op een zwarte achtergrond

en: Show indentation guides
nl: Inspringingsmarkeringen weergeven

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
nl: Toont kleine stippellijnen om het gebruik van de juiste inspringing te vergemakkelijken

en: Show white space
nl: Witruimte weergeven

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
nl: Markeert spaties met punten en tabs met pijlen

en: Show line endings
nl: Regeleinden weergeven

en: Shows the line ending character
nl: Toont het regeleindeteken

en: Show only non-default line endings
nl: Geef alleen niet-standaard regeleindes weer

en: Shows line ending characters only when they differ from the file default line ending character
nl: Laat regeleindetekens alleen zien wanneer ze verschillen van de standaard regeleindetekens

en: Show line numbers
nl: Regelnummers weergeven

en: Shows or hides the Line Number margin
nl: Toont of verbergt de regelnummerrand

en: Show markers margin
nl: Markeerrand weergeven

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
nl: Toont of verbergt de smalle rand rechts van de regelnummers die wordt gebruikt om regels te markeren

en: Stop scrolling at last line
nl: Met scrollen stoppen bij de laatste regel

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
nl: Of het scrollen moet stoppen zodra de laatste regel van een document in beeld is

en: Lines visible _around the cursor:
nl: Regels zichtbaar _rondom de cursor:

en: <b>Display</b>
nl: <b>Weergave</b>

en: Column:
nl: Kolom:

en: Color:
nl: Kleur:

en: Sets the color of the long line marker
nl: Stelt de kleur van de 'lange regel' marker in

en: Color Chooser
nl: Kleurkiezer

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
nl: De 'lange regel' marker is een dunne verticale lijn in de editor. Het helpt om lange regels op te merken, of als een hint om de regel af te breken. Voer een grotere waarde dan '0' in om de kolom te bepalen waar deze moet verschijnen.

en: Line
nl: Lijn

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
nl: Geeft een verticale lijn weer in het venster van de editor op de huidige cursorpositie (zie hieronder)

en: Background
nl: Achtergrond

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
nl: De achtergrondkleur van tekens na de bepaalde cursorpositie (zie hieronder) veranderde naar de kleurinstelling hieronder. (Aangeraden indien u proportionele lettertypen gebruikt.)

en: Enabled
nl: Aang_ezet

en: <b>Long line marker</b>
nl: <b>Lange regel marker</b>

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Do not show virtual spaces
nl: Laat virtuele spaties niet zien

en: Only for rectangular selections
nl: Alleen voor rechthoekige selecties

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
nl: Laat virtuele spaties voorbij regeleinden alleen zien wanneer een rechthoekige selectie gemaakt wordt

en: Always
nl: Altijd

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
nl: Laat virtuele spaties aan regeleinden altijd zien

en: <b>Virtual spaces</b>
nl: <b>Virtuele spaties</b>

en: Show in markers margin
nl: In markeerrand weergeven

en: Show as underline indicators
nl: Als onderstreping weergeven

en: <b>Change History</b>
nl: <b>Wijzigingsgeschiedenis</b>

en: Display
nl: Weergave

en: Open new documents from the command-line
nl: Nieuwe bestanden van de opdrachtregel openen

en: Create a new file for each command-line filename that doesn't exist
nl: Maakt een nieuw bestand aan voor elke op de opdrachtregel meegegeven niet-bestaande bestandsnaam

en: Default end of line characters:
nl: Standaard regeleindetekens:

en: <b>New files</b>
nl: <b>Nieuwe bestanden</b>

en: Default encoding (new files):
nl: Standaard codering (van nieuwe bestanden):

en: Sets the default encoding for newly created files
nl: Stelt de standaard codering in voor nieuw aangemaakte bestanden

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
nl: Vaste codering gebruiken bij het openen van niet-Unicode bestanden

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
nl: Deze optie schakelt het automatisch detecteren van de bestandscodering uit bij het openen van niet-Unicode bestanden en opent het bestand met de opgegeven codering (is meestal niet nodig).

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
nl: Standaard codering (van bestaande niet-Unicode bestanden):

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
nl: Stelt de standaard codering in voor het openen van niet-Unicode bestanden

en: <b>Encodings</b>
nl: <b>Coderingen</b>

en: Ensure new line at file end
nl: Nieuwe regel aan einde van het bestand

en: Ensures that at the end of the file is a new line
nl: Voegt aan het einde van het bestand een nieuwe regel toe als er nog geen is

en: Ensure consistent line endings
nl: Voor consistente regeleinden zorgen

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
nl: Zorgt ervoor dat nieuweregeltekens altijd omgezet worden voor het wegschrijven, om verschillende soorten regeleindes in hetzelfde bestand te vermijden

en: Strip trailing spaces and tabs
nl: Witruimte aan regeleinden verwijderen

en: Removes trailing spaces and tabs at the end of lines
nl: Verwijdert witruimte (spaties en tabs) aan regeleinden

en: Replace tabs with space
nl: Tabs door spaties vervangen

en: Replaces all tabs in document with spaces
nl: Vervangt alle tabs in het document door spaties

en: <b>Saving files</b>
nl: <b>Bij opslaan van bestanden</b>

en: Recent files list length:
nl: Lengte van 'laatst geopende bestanden'-lijst:

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
nl: Specificeert het aantal bestanden dat opgeslagen wordt in de 'laatst geopende bestanden'-lijst

en: Disk check timeout:
nl: Time-out van disk:

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
nl: Hoe vaak er naar veranderingen van documenten op de schijf gekeken moet worden, uitgedrukt in seconden. Nul zet de controle uit.

en: Files
nl: Bestanden

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
nl: Een terminalemulatorcommando (%c wordt vervangen door het Geany runscript bestandsnaam)

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
nl: Pad (en mogelijke bijkomende argumenten)

en: System default
nl: Standaardbrowser

en: <b>Tool paths</b>
nl: <b>Paden van hulpprogramma's</b>

en: Context action:
nl: Contextactie:

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
nl: Contextactie-commando. Het geselecteerde woord kan gebruikt worden met %s. Het kan overal in het commando zitten en wordt vervangen voor uitvoering.

en: <b>Commands</b>
nl: <b>Commando's</b>

en: Tools
nl: Hulpprogramma's

en: Email address of the developer
nl: E-mailadres van de ontwikkelaar

en: Initials of the developer name
nl: Initialen van de ontwikkelaar

en: Initial version:
nl: Beginversie:

en: Version number, which a new file initially has
nl: Versienummer dat een nieuw bestand in het begin heeft

en: Company name
nl: Bedrijfsnaam

en: Developer:
nl: Ontwikkelaar:

en: Company:
nl: Bedrijf:

en: Mail address:
nl: E-mailadres:

en: Initials:
nl: Initialen:

en: The name of the developer
nl: De naam van de ontwikkelaar

en: Year:
nl: Jaar:

en: Date:
nl: Datum:

en: Date & time:
nl: Datum en tijd:

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
nl: Geef hier een aangepast formaat voor de {datetime} wildcard. Een lijst van beschikbare conversie-opties staat op: https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Specify a format for the {year} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
nl: Geef hier een aangepast formaat voor de {year} wildcard. Een lijst van beschikbare conversie-opties staat op: https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Specify a format for the {date} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
nl: Geef hier een aangepast formaat voor de {date} wildcard. Een lijst van beschikbare conversie-opties staat op: https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: <b>Template data</b>
nl: <b>Sjablooninformatie</b>

en: Templates
nl: Sjablonen

en: C_hange
nl: _Wijzigen

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
nl: <b>Sneltoetsen</b>

en: Keybindings
nl: Sneltoetsen

en: Command:
nl: Commando:

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
nl: Pad naar het commando om bestanden mee af te drukken (gebruik %f voor de bestandsnaam)

en: Use an external command for printing
nl: Een extern commando gebruiken om mee af te drukken

en: Print line numbers
nl: Regelnummers afdrukken

en: Add line numbers to the printed page
nl: Voegt regelnummers toe in de afgedrukte pagina

en: Print page numbers
nl: Paginanummers afdrukken

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
nl: Voegt paginanummers toe aan de onderkant van elke pagina. Kost 2 regels per pagina.

en: Print page header
nl: Paginahoofd afdrukken

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
nl: Voegt een klein paginahoofd toe aan elke pagina, met het paginanummer, de bestandsnaam en de huidige datum (zie hieronder). Kost 3 regels per pagina.

en: Use the basename of the printed file
nl: De basisnaam van het af te drukken bestand gebruiken

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
nl: Drukt alleen de naam van het bestand af (zonder het pad)

en: Date format:
nl: Datumopmaak:

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
nl: Geef hier een aangepast datum- en tijdsstempel dat wordt toegevoegd aan de kop van elke pagina. Een lijst van beschikbare conversie-opties staat op: https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Use native GTK printing
nl: Standaard GTK-afdrukken gebruiken

en: <b>Printing</b>
nl: <b>Afdrukken</b>

en: Printing
nl: Afdrukken

en: Font:
nl: Lettertype:

en: Sets the font for the terminal widget
nl: Stelt het lettertype in voor de terminal

en: Choose Terminal Font
nl: Kies lettertype voor terminalvenster

en: Foreground color:
nl: Letterkleur:

en: Background color:
nl: Achtergrondkleur:

en: Scrollback lines:
nl: Aantal regels:

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
nl: Stelt de letterkleur in van de de tekst in de terminal

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
nl: Stelt de achtergrondkleur in van de tekst in de terminal

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
nl: Stelt het aantal regels in die u terug kunt schuiven in de terminal

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
nl: Stelt het pad in naar de shell die moet worden gestart in de terminal

en: Scroll on keystroke
nl: Schuiven bij toetsaanslag

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
nl: Of de terminal naar beneden moet schuiven als er een toets werd ingedrukt

en: Scroll on output
nl: Schuiven bij uitvoer

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
nl: Of de terminal naar beneden moet schuiven als er uitvoer is geproduceert

en: Cursor blinks
nl: Knipperende cursor

en: Whether to blink the cursor
nl: Of de cursor moet knipperen

en: Override Geany keybindings
nl: Geany's toetsbindingen overschrijven

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
nl: Laat de terminal sneltoetsen krijgen (op focuscommando's na).

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
nl: Menusneltoets uitschakelen (standaard: F10)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
nl: Deze optie schakelt de sneltoets uit om de menubalk naar de voorgrond te brengen (standaard: F10). Dit kan nuttig zijn als u bijvoorbeeld Midnight Commander gebruikt binnen de VTE.

en: Follow path of the current file
nl: Pad van het huidige bestand volgen

en: Whether to execute "cd $path" when you switch between opened files
nl: Of "cd $path" moet worden uitgevoerd als u tussen reeds geopende bestanden wisselt

en: Execute programs in the VTE
nl: Programma's uitvoeren in VTE

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
nl: Voer programma's uit in de virtuele terminal emulator (VTE) in plaats van een nieuw terminalvenster te openen. Let wel, programma's uitgevoerd in de VTE kunnen niet gestopt worden

en: Don't use run script
nl: Geen runscript gebruiken

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
nl: Gebruik niet het simpele run-script dat meestal wordt gebruikt om de afsluitwaarde van een programma weer te geven

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
nl: <i>Lees de handleiding voor meer details over deze voorkeuren.</i>

en: <b>Various preferences</b>
nl: <b>Diverse voorkeuren</b>

en: Various
nl: Diversen

en: _File
nl: _Bestand

en: New (with _Template)
nl: Nieuw (met sja_bloon)

en: _Open...
nl: _Openen...

en: Recent _Files
nl: _Recente bestanden

en: Save _As...
nl: Opslaan _als...

en: Sa_ve All
nl: A_lles opslaan

en: _Reload
nl: _Herladen

en: R_eload As
nl: He_rladen als

en: Page Set_up
nl: _Paginaopmaak

en: _Print...
nl: Af_drukken...

en: Close Ot_her Documents
nl: Andere docu_menten sluiten

en: C_lose All
nl: Alles sl_uiten

en: Co_mmands
nl: _Commando's

en: Cu_t Current Line(s)
nl: Huidige regel(s) k_nippen

en: _Copy Current Line(s)
nl: Huidige regel(s) _kopiëren

en: _Delete Current Line(s)
nl: Huidige regel(s) _verwijderen

en: D_uplicate Line or Selection
nl: Regel of selectie kl_onen

en: S_elect Current Line(s)
nl: Huidige _regel(s) selecteren

en: Se_lect Current Paragraph
nl: Huidige _alinea selecteren

en: _Move Line(s) Up
nl: Regel(s) om_hoog verplaatsen

en: M_ove Line(s) Down
nl: Regel(s) om_laag verplaatsen

en: _Send Selection to Terminal
nl: Selectie naar Terminal _sturen

en: _Join Lines
nl: Schakel regels _aaneen

en: _Reflow Lines/Block
nl: Woorden in regels/tekstblok _herverdelen

en: T_oggle Case of Selection
nl: Onder- en bovenkast in selectie _omdraaien

en: _Comment Line(s)
nl: _Commentaarteken voor regel(s) plaatsen

en: U_ncomment Line(s)
nl: Commentaartekens _weghalen

en: _Toggle Line Commentation
nl: _Regelcommentaar in-/uitschakelen

en: _Increase Indent
nl: Inspringing _vergroten

en: _Decrease Indent
nl: Inspringing ver_kleinen

en: S_mart Line Indent
nl: _Slimme regelinspringing

en: _Send Selection to
nl: Selectie sturen _naar

en: I_nsert Comments
nl: Co_mmentaren invoegen

en: Preference_s
nl: _Voorkeuren

en: P_lugin Preferences
nl: Pl_ugin-voorkeuren

en: _Find...
nl: _Zoeken...

en: Find _Next
nl: V_olgende zoeken

en: Find _Previous
nl: Vor_ige zoeken

en: Find in F_iles...
nl: Zoeken in _bestanden...

en: _Replace...
nl: _Vervangen...

en: Next Me_ssage
nl: Vo_lgend bericht

en: Pr_evious Message
nl: Vorig b_ericht

en: Go to Ne_xt Marker
nl: Ga naar volgende m_arker

en: Go to Pre_vious Marker
nl: Ga naar vorige ma_rker

en: _Go to Line...
nl: _Ga naar regel...

en: Find Next _Selection
nl: Vo_lgende selectie zoeken

en: Find Pre_vious Selection
nl: Vo_rige selectie zoeken

en: _Mark All
nl: _Alles markeren

en: Go to Symbol Decl_aration
nl: Ga naar symboolde_claratie

en: _View
nl: Bee_ld

en: Change _Font...
nl: _Lettertype wijzigen...

en: Change _Color Scheme...
nl: _Kleurenschema wijzigen...

en: Show _Markers Margin
nl: _Markeerrand weergeven

en: Show _Line Numbers
nl: _Regelnummers weergeven

en: Show White S_pace
nl: Wi_truimte weergeven

en: Show Line _Endings
nl: Regel_einden weergeven

en: Show Indentation _Guides
nl: In_springingsmarkeringen weergeven

en: Full_screen
nl: _Volledig scherm

en: Toggle All _Additional Widgets
nl: Alle e_xtra widgets tonen/verbergen

en: Show Message _Window
nl: _Berichtenvenster weergeven

en: Show _Toolbar
nl: _Werkbalk weergeven

en: Show Side_bar
nl: _Zijbalk weergeven

en: _Line Wrapping
nl: _Regelterugloop

en: Line _Breaking
nl: Regelaf_breking

en: _Auto-indentation
nl: _Automatisch inspringen

en: In_dent Type
nl: I_nspringingstype

en: _Detect from Content
nl: _Uit inhoud afleiden

en: T_abs and Spaces
nl: T_abs en spaties

en: Indent Widt_h
nl: Inspringbree_dte

en: Read _Only
nl: Alleen _lezen

en: _Write Unicode BOM
nl: _Unicode BOM schrijven

en: Set File_type
nl: Bestandst_ype instellen

en: Set _Encoding
nl: _Codering instellen

en: Set Line E_ndings
nl: Regel_einden instellen

en: Convert and Set to _CR/LF (Windows)
nl: Omzetten naar en instellen op CR/LF (_Win)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
nl: Omzetten naar en instellen op LF (_Unix)

en: Convert and Set to CR (Classic _Mac)
nl: Omzetten naar en instellen op CR (_Mac)

en: _Clone
nl: _Klonen

en: _Strip Trailing Spaces
nl: L_oze eindwitruimte trimmen

en: Replace Tabs with S_paces
nl: Tabs door s_paties vervangen

en: _Replace Spaces with Tabs...
nl: Spaties door _tabs vervangen...

en: _Fold All
nl: Alles samen_vouwen

en: _Unfold All
nl: Alles uitvou_wen

en: Remove _Markers
nl: _Markers verwijderen

en: Remove Error _Indicators
nl: _Foutindicatoren verwijderen

en: _New...
nl: _Nieuw...

en: New from _Folder...
nl: Nieuw van _map...

en: _Recent Projects
nl: _Recente projecten

en: _Close
nl: _Sluiten

en: Apply the default indentation settings to all documents
nl: De standaard inspringinstellingen toepassen voor alle documenten

en: _Apply Default Indentation
nl: Standaard inspringing _toepassen

en: _Build
nl: B_ouwen

en: _Tools
nl: _Extra

en: _Reload Configuration
nl: Configuratie he_rladen

en: C_onfiguration Files
nl: C_onfiguratiebestanden

en: _Color Chooser
nl: _Kleurkiezer

en: _Word Count
nl: _Woorden tellen

en: Load Ta_gs File...
nl: _Labelsbestand laden...

en: _Help
nl: _Hulp

en: Keyboard _Shortcuts
nl: _Sneltoetsen

en: Debug _Messages
nl: Debug-_berichten

en: Report a _Bug...
nl: Rapporteer een _fout...

en: _Donate...
nl: _Doneer...

en: Filter the symbol list using the entered text. Separate multiple filters with a space.
nl: Zeef uw symbolenlijst met de ingevoerde tekst. Scheid meerdere patronen door een spatie.

en: Symbols
nl: Symbolen

en: Documents
nl: Documenten

en: Messages
nl: Berichten

en: Scribble
nl: Notities

en: Project Properties
nl: Projecteigenschappen

en: Filename:
nl: Bestandsnaam:

en: _Name:
nl: _Naam:

en: _Description:
nl: _Beschrijving:

en: _Base path:
nl: Basis_pad:

en: File _patterns:
nl: Bestandsnaampatr_onen:

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
nl: Lijst van bestandsnaampatronen voor zoekfunctie in bestandsdialoog (bijv. *.c *.h) gescheiden door spaties

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
nl: Basismap van alle bestanden die samen het project vormen. Dit mag een nieuwe of een bestaande padnaam zijn. U kunt relatieve paden t.o.v. de projectbestandsnaam gebruiken.

en: Display:
nl: Weergave:

en: Custom
nl: Aangepast

en: Use global settings
nl: Algemene instellingen gebruiken

en: Size:
nl: Grootte:

en: Location:
nl: Locatie:

en: Read-only:
nl: Alleen-lezen:

en: Encoding:
nl: Codering:

en: Modified:
nl: Gemodificeerd:

en: Changed:
nl: Gewijzigd:

en: Accessed:
nl: Geopend:

en: (only inside Geany)
nl: (enkel binnen Geany)

en: Permissions:
nl: Toegangsrechten:

en: Read:
nl: Lezen:

en: Write:
nl: Schrijven:

en: Execute:
nl: Uitvoeren:

en: Owner:
nl: Eigenaar:

en: Group:
nl: Groep:

en: Other:
nl: Anderen:

en: Copyright (c) 2005
    The Geany contributors
nl: Copyright (c) 2005
    De Geany-bijdragers

en: About Geany
nl: Over Geany

en: A fast and lightweight IDE
nl: Een snel en lichtgewicht IDE

en: (built on or after %s)
nl: (gebouwd op of na %s)

en: Using GTK+ v%u.%u.%u and GLib v%u.%u.%u runtime libraries
nl: Gebruikt de GTK+ v%u.%u.%u en GLib v%u.%u.%u runtime bibliotheken

en: Developers
nl: Ontwikkelaars

en: maintainer
nl: beheerder

en: developer
nl: ontwikkelaar

en: translation maintainer
nl: vertalingscoördinator

en: Translators
nl: Vertalers

en: Previous Translators
nl: Vorige vertalers

en: Contributors
nl: Bijdragers

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
nl: Enkele van de vele mensen die aan Geany hebben bijgedragen (zie voor een gedetailleerde lijst het bestand %s):

en: License
nl: Licentie

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
nl: Licentietekst kon niet gevonden worden; raadpleeg http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt om deze online te bekijken.

en: failed to substitute %%p, no project active
nl: vervangen van %%p is mislukt; er is geen geopend project

en: Process failed, no working directory
nl: Proces is mislukt. Geen werkmap beschikbaar

en: %s (in directory: %s)
nl: %s (in map: %s)

en: Process failed (%s)
nl: Proces is mislukt (%s)

en: Invalid working directory "%s"
nl: Kan werkmap niet veranderen naar '%s'

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
nl: Uitvoeren van '%s' is mislukt (start-script kon niet worden aangemaakt: %s)

en: File not executed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
nl: Bestand niet uitgevoerd omdat de terminal wellicht invoer bevat (druk Ctrl+C of Enter om op te schonen.

en: Cannot execute build command "%s": %s. Check the Terminal setting in Preferences
nl: Kan bouwcommando '%s' niet uitvoeren: %s; controleer de terminalinstelling in Voorkeuren

en: Compilation failed.
nl: Compilatie is mislukt.

en: Compilation finished successfully.
nl: Compilatie met succes beëindigd.

en: Custom Text
nl: Aangepaste tekst

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
nl: Voer hier de aangepaste opties in, alle ingevoerde tekst wordt aan het commando 'make' doorgegeven.

en: _Next Error
nl: Volge_nde fout

en: _Previous Error
nl: Zoek vor_ige fout

en: _Set Build Commands
nl: _Bouwcommando's instellen

en: Build the current file
nl: Huidig bestand bouwen

en: Build the current file with Make and the default target
nl: Bouwt het huidig bestand met 'make' en het standaard doel

en: Build the current file with Make and the specified target
nl: Bouwt het huidige bestand met 'make' en het opgegeven doel

en: Compile the current file with Make
nl: Huidig bestand met behulp van Make compileren

en: Process could not be stopped (%s).
nl: Proces kon niet gestopt worden (%s).

en: No more build errors.
nl: Geen bouwfouten meer.

en: Set menu item label
nl: Menu item label instellen

en: Command
nl: Commando

en: Working directory
nl: Werkmap

en: Reset
nl: Herstellen

en: Click to set menu item label
nl: Klik om het label van dit menu-item in te stellen

en: %s commands
nl: %s commando's

en: No filetype
nl: Geen-bestandstype

en: Error regular expression:
nl: Reguliere expressie voor fouten:

en: Independent commands
nl: Onafhankelijke commando's

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
nl: Opmerking: item 2 opent een dialoogvenster en voegt de respons toe aan het commando.

en: Execute commands
nl: Uitvoeringscommando's

en: %d, %e, %f, %p, %l are substituted in command and directory fields, see manual for details.
nl: %d, %e, %f, %p, %l worden in de commando- en mapvelden vervangen; zie de handleiding voor details.

en: Set Build Commands
nl: Bouwcommando's instellen

en: _Compile
nl: _Compileer

en: _Execute
nl: _Uitvoeren

en: Make Custom _Target...
nl: _Aangepast doel maken...

en: Make _Object
nl: _Object maken

en: _Make
nl: _Maken

en: _Make All
nl: _Make all

en: %d file saved. | %d files saved.
nl[0]: %d bestand opgeslagen.
nl[1]: %d bestanden opgeslagen.

en: Changes detected, reloading all will lose any changes and history.
nl: Veranderingen gedetecteerd, herladen zal wijzigingen en geschiedenis vernietigen.

en: Are you sure you want to reload all files?
nl: Weet u zeker dat u alle bestanden wilt herladen?

en: Go to Line
nl: Ga naar regel

en: Enter the line you want to go to:
nl: Voer het regelnummer in waarnaar u wilt springen:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
nl: Gelieve het bestandstype voor het huidige bestand in te stellen vooraleer deze functie te gebruiken.

en: No more message items.
nl: Niet meer opmerkingen.

en: Could not open file %s (File not found)
nl: Kon bestand %s niet openen (is niet gevonden)

en: Check the path setting in Filetype configuration.
nl: Controleer de padinstelling bij Bestandstype Configuratie.

en: Check the path setting in Preferences.
nl: Controleer padinstellingen bij Voorkeuren.

en: Cannot execute context action command "%s": %s. %s
nl: Kan situatie specifieke commando '%s' niet uitvoeren: %s. %s

en: No context action set.
nl: Geen contextactie ingesteld.

en: "%s" was not found.
nl: "%s" is niet gevonden.

en: Detect from file
nl: Uit bestand afleiden

en: Programming Languages
nl: _Programmeertalen

en: Scripting Languages
nl: _Scripttalen

en: Markup Languages
nl: Op_maaktalen

en: _More Options
nl: _Meer opties

en: Show _hidden files
nl: Verborgen bestanden _weergeven

en: Set encoding:
nl: Te gebruiken codering:

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
nl: Definieert uitdrukkelijk een codering voor het bestand, als het niet wordt herkend. Dit is handig als u al weet dat de codering niet correct gedetecteerd kan worden door Geany.
    Opmerking: als u meerdere bestanden kiest, worden deze allemaal geopend met de gekozen codering.

en: Set filetype:
nl: _Bestandstype instellen:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
nl: Definieert uitdrukkelijk een bestandstype voor het bestand, indien het niet wordt herkend via de bestandsextensie.
    Opmerking: indien u meerdere bestanden kiest, worden deze allemaal geopend met het gekozen bestandstype.

en: Open File
nl: Bestand openen

[ctx: Open dialog action]
en: _View
nl: _Bekijken

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
nl: Opent het bestand in alleen-lezen modus. Indien u meer dan één bestand kiest om te openen, zullen alle bestanden als alleen-lezen worden geopend.

en: Overwrite?
nl: Overschrijven?

en: Filename already exists!
nl: Bestandsnaam bestaat al!

en: Save File
nl: Bestand opslaan

en: R_ename
nl: H_ernoem

en: Save the file and rename it
nl: Bewaar en hernoem bestand

en: Error
nl: Fout

en: Question
nl: Vraag

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Information
nl: Informatie

en: _Don't save
nl: _Niet opslaan

en: The file '%s' is not saved.
nl: Bestand '%s' is niet opgeslagen.

en: Do you want to save it before closing?
nl: Wilt u het bestand opslaan vooraleer af te sluiten?

en: Choose font
nl: Lettertype kiezen

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
nl: Er is een fout opgetreden, of er kon geen bestandsinformatie worden opgehaald (bijvoorbeeld van een nieuw bestand).

en: unknown
nl: onbekend

en: %s Properties
nl: Eigenschappen van %s

en: (with BOM)
nl: (met BOM)

en: (without BOM)
nl: (zonder BOM)

en: File %s closed.
nl: Bestand %s is gesloten.

en: New file "%s" opened.
nl: Nieuw bestand "%s" is geopend.

en: Could not open file %s (%s)
nl: Kon bestand %s niet openen (%s).

en: The file "%s" is not valid %s.
nl: Het bestand "%s" is geen geldig %s.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
nl: Het bestand "%s" lijkt niet op een tekstbestand of de bestandscodering wordt niet ondersteund.

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
nl: Het bestand "%s" kon niet normaal gelezen worden en is afgekapt. Dit kan gebeuren als het bestand een NULL byte bevat. Let op dat wegschrijven informatieverlies kan veroorzaken.
    Het bestand is alleen-lezen gemaakt.

en: Spaces
nl: Spaties

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Tabs and Spaces
nl: Tabs en spaties

en: Setting %s indentation mode for %s.
nl: Instellen automatisch inspringen van %s voor bestand %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
nl: Instellen automatisch inspringen van %d voor bestand %s.

en: File %s reloaded.
nl: Bestand %s herladen.

en: File %s opened (%d%s).
nl: Bestand %s geopend (%d%s).

en: , read-only
nl: , alleen-lezen

en: Discard history
nl: Verwijder geschiedenis

en: The buffer's previous state is stored in the history and undoing restores it. You can disable this by discarding the history upon reload. This message will not be displayed again but your choice can be changed in the various preferences.
nl: De vorige toestand van de buffer is opgeslagen in de geschiedenis en Ongedaan Maken haalt deze terug. U kunt dit uitschakelen door de geschiedenis bij herladen uit te zetten. Deze mededeling zal niet opnieuw worden weegegeven maar uw keuze kan gewijzigd worden in de diverse voorkeuren.

en: The file has been reloaded.
nl: Het bestand is herladen.

en: Any unsaved changes will be lost.
nl: Niet opgeslagen wijzigingen zullen verloren gaan.

en: Undo history will be lost.
nl: Wijzigingsgeschiedenis zal verloren gaan.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
nl: Weet u zeker dat u '%s' wilt herladen?

en: Error renaming file.
nl: Fout bij het hernoemen van het bestand.

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
nl: Er deed zich een fout voor tijdens het omzetten van het bestand van UTF-8 in "%s". Het bestand blijft onopgeslagen.

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
nl: Fout mededeling: %s
    Deze fout is opgetreden in "%s" (regel: %d, kolom: %d).

en: Error message: %s.
nl: Foutmelding: %s.

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
nl: Kan bestand '%s' niet openen: fopen() faalt: %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
nl: Kan niet schrijven naar bestand '%s': fwrite() faalt: %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
nl: Kan bestand '%s' niet sluiten: fclose() faalt: %s

en: _Overwrite
nl: _Overschrijven

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
nl: Het bestand '%s' op de schijf is recenter dan de momenteel geopende versie.

en: Try to resave the file?
nl: Opnieuw proberen het bestand weg te schrijven?

en: File "%s" was not found on disk!
nl: Bestand "%s" is niet gevonden!

en: Cannot save read-only document '%s'!
nl: Kan alleen-lezen bestand '%s' niet wegschrijven!

en: Error saving file (%s).
nl: Fout bij het opslaan van het bestand (%s).

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
nl: %s
    
    Het bestand is wellicht (verkeerd) afgebroken!

en: Error saving file.
nl: Fout bij het opslaan van het bestand.

en: File %s saved.
nl: Bestand %s opgeslagen.

en: Wrap search and find again?
nl: Document opnieuw doorzoeken?

en: No matches found for "%s".
nl: Geen overeenkomsten gevonden voor '%s'.

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
nl[0]: %s: verving %d keer "%s" door "%s".
nl[1]: %s: verving %d keer "%s" door "%s".

en: Do you want to reload it?
nl: Wenst u het opnieuw te laden?

en: Enter Tab Width
nl: Tabgrootte

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
nl: Geef het aantal spaties op dat door een tab-teken moet worden vervangen.

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
nl: Waarschuwing: niet-standaard tabbreedte: %d != 8!

en: Celtic
nl: Keltisch

en: Greek
nl: Grieks

en: Nordic
nl: Noords

en: South European
nl: Zuid-Europees

en: Western
nl: Westers

en: Baltic
nl: Baltisch

en: Central European
nl: Centraal-Europees

en: Cyrillic
nl: Cyrillisch

en: Cyrillic/Russian
nl: Cyrillisch/Russisch

en: Cyrillic/Ukrainian
nl: Cyrillisch/Oekraïens

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Hebrew Visual
nl: Hebreeuws Visueel

en: Armenian
nl: Armeens

en: Georgian
nl: Perzisch

en: Turkish
nl: Turks

en: Vietnamese
nl: Vietnamees

en: Chinese Simplified
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Chinese Traditional
nl: Traditioneel Chinees

en: Japanese
nl: Japans

en: Korean
nl: Koreaans

en: Without encoding
nl: Zonder codering

en: _West European
nl: _West-Europees

en: _East European
nl: _Oost-Europees

en: East _Asian
nl: Oost-_Aziatisch

en: _SE & SW Asian
nl: _ZO & ZW Aziatisch

en: _Middle Eastern
nl: _Midden-Oosten

en: West European
nl: West-Europees

en: East European
nl: Oost-Europees

en: East Asian
nl: Oost-Aziatisch

en: SE & SW Asian
nl: ZO & ZW Aziatisch

en: Middle Eastern
nl: Midden-Oosten

en: %s source file
nl: %s-bronbestand

en: %s file
nl: %s-bestand

en: %s script
nl: %s-scriptbestand

en: %s document
nl: '%s'-document

en: Makefile
nl: Makebestand

en: Cascading Stylesheet
nl: CSS-stijlblad

en: Config
nl: Configuratiebestand

en: Gettext translation
nl: Gettext-vertalingsbestand

en: _Programming Languages
nl: _Programmeertalen

en: _Scripting Languages
nl: _Scripttalen

en: _Markup Languages
nl: Op_maaktalen

en: M_iscellaneous
nl: _Overige

en: All Source
nl: Alle bronbestanden

en: All files
nl: Alle bestanden

en: Bad regex for filetype %s: %s
nl: Verkeerde reguliere expressie voor bestandstype %s; %s

en: untitled
nl: naamloos

en: Could not find file '%s'.
nl: Kon bestand %s niet vinden.

en: Default
nl: _Standaard

en: The current filetype overrides the default style.
nl: Het huidige bestandstype overschrijft de standaardstijl.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
nl: Dit kan de kleurenselectie verkeerd weergeven.

en: Color Schemes
nl: Kleurenschema's

en: File
nl: Bestand

en: Clipboard
nl: Klembord

en: Select
nl: Selecteren

en: Format
nl: Opmaak

en: Insert
nl: Invoegen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Search
nl: Zoeken

en: Go to
nl: Ga naar

en: View
nl: Beeld

en: Build
nl: Bouwen

en: Notebook tab
nl: Tabblad

en: New
nl: Nieuw

en: Open
nl: Openen

en: Open selected file
nl: Geselecteerd bestand openen

en: Save
nl: Opslaan

en: Save as
nl: Opslaan als

en: Save all
nl: Alles opslaan

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Print
nl: Afdrukken

en: Close
nl: Sluiten

en: Close all
nl: Alles sluiten

en: Reload file
nl: Bestand herladen

en: Reload all files
nl: Alle bestanden herladen

en: Re-open last closed tab
nl: Laatst gesloten tabblad heropenen

en: Quit
nl: Afsluiten

en: New from Folder
nl: Nieuw van map

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo
nl: Herdoen

en: Delete to line end
nl: Rest van de regel verwijderen

en: Delete to beginning of line
nl: Tot begin van de regel verwijderen

en: _Transpose Current Line
nl: Huidige met bovenstaande regel _verwisselen

en: Scroll to current line
nl: Naar huidige regel scrollen

en: Scroll up the view by one line
nl: Een regel naar boven scrollen

en: Scroll down the view by one line
nl: Een regel naar beneden scrollen

en: Complete snippet
nl: Fragment voltooien

en: Move cursor in snippet
nl: Cursor verplaatsen in fragment

en: Suppress snippet completion
nl: Automatisch voltooien onderdrukken

en: Context Action
nl: Contextactie

en: Complete word
nl: Woord aanvullen

en: Show calltip
nl: Hulptip weergeven

en: Word part completion
nl: Woord voltooien

en: Move line(s) up
nl: Verplaats regel(s) omhoog

en: Move line(s) down
nl: Verplaats regel(s) omlaag

en: Cut
nl: Knip

en: Copy
nl: Kopieer

en: Paste
nl: Plak

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Select current word
nl: Selecteer huidige woord

en: Select to previous word part
nl: Ga naar vorig woorddeel

en: Select to next word part
nl: Ga naar volgend woorddeel

en: Toggle line commentation
nl: Schakel regelcommentaar uit

en: Comment line(s)
nl: Commentarieer regel(s) uit

en: Uncomment line(s)
nl: Maak uitcommentarieering regel(s) ongedaan.

en: Increase indent
nl: Inspringing vergroten

en: Decrease indent
nl: Inspringing verkleinen

en: Increase indent by one space
nl: Inspringing een spatie vergroten

en: Decrease indent by one space
nl: Inspringing een spatie verkleinen

en: Send to Custom Command 1
nl: Zend naar Aangepast Commando 1

en: Send to Custom Command 2
nl: Zend naar Aangepast Commando 2

en: Send to Custom Command 3
nl: Zend naar Aangepast Commando 3

en: Send to Custom Command 4
nl: Zend naar Aangepast Commando 4

en: Send to Custom Command 5
nl: Zend naar Aangepast Commando 5

en: Send to Custom Command 6
nl: Zend naar Aangepast Commando 6

en: Send to Custom Command 7
nl: Zend naar Aangepast Commando 7

en: Send to Custom Command 8
nl: Zend naar Aangepast Commando 8

en: Send to Custom Command 9
nl: Zend naar Aangepast Commando 9

en: Insert date
nl: Datum invoegen

en: Insert New Line Before Current
nl: Voeg nieuwe regel toe voor huidige

en: Insert New Line After Current
nl: Voeg nieuwe regel achter huidige

en: Find
nl: Zoeken

en: Find Next
nl: Zoek volgende

en: Find Previous
nl: Zoek vorige

en: Replace
nl: Vervangen

en: Find in Files
nl: Zoek in bestanden

en: Next Message
nl: Volgend bericht

en: Previous Message
nl: Vorig bericht

en: Find Usage
nl: Zoek woord in sessie

en: Find Document Usage
nl: Zoek woord in document

en: Navigate back a location
nl: Ga een plaats terug

en: Navigate forward a location
nl: Ga een plaats vooruit

en: Go to matching brace
nl: Ga naar bijbehorend haakje

en: Toggle marker
nl: Zet regel lengte marker aan/uit

en: Go to Symbol Definition
nl: Ga naar symbooldefinitie

en: Go to Symbol Declaration
nl: Ga naar symbooldeclaratie

en: Go to Start of Line
nl: Ga naar begin van de regel

en: Go to End of Line
nl: Ga naar eind van de regel

en: Go to Start of Display Line
nl: Ga naar begin van zichtbare regel

en: Go to End of Display Line
nl: Ga naar eind van zichtbare regel

en: Go to Previous Word Part
nl: Ga naar vorig woorddeel

en: Go to Next Word Part
nl: Ga naar volgend woorddeel

en: Toggle All Additional Widgets
nl: Alle extra widgets tonen/verbergen

en: Fullscreen
nl: Volledig scherm

en: Toggle Messages Window
nl: Berichtenvenster verbergen

en: Toggle Sidebar
nl: Zijbalk verbergen

en: Zoom In
nl: Inzoomen

en: Zoom Out
nl: Uitzoomen

en: Zoom Reset
nl: Normale afmeting

en: Switch to Editor
nl: Schakel naar Editor

en: Switch to Search Bar
nl: Schakel naar Zoekbalk

en: Switch to Message Window
nl: Schakel naar berichtenvenster

en: Switch to Compiler
nl: Schakel naar Compiler

en: Switch to Messages
nl: Schakel naar Berichten

en: Switch to Scribble
nl: Schakel naar Notities

en: Switch to VTE
nl: Schakel naar VTE

en: Switch to Sidebar
nl: Schakel naar Zijbalk

en: Switch to Sidebar Symbol List
nl: Schakel naar symbolenlijst in zijbalk

en: Switch to Sidebar Document List
nl: Schakel naar documentenlijst in zijbalk

en: Switch to left document
nl: Schakel naar linker document

en: Switch to right document
nl: Schakel naar rechter document

en: Switch to last used document
nl: Schakel naar laatst gebruikte document

en: Move document left
nl: Verplaats document naar links

en: Move document right
nl: Verplaats document naar rechts

en: Move document first
nl: Verplaats document naar eerste positie

en: Move document last
nl: Verplaats document naar laatste positie

en: Toggle Line wrapping
nl: Regelterugloop in-/uitschakelen

en: Toggle Line breaking
nl: Regelafbreking in-/uitschakelen

en: Replace spaces with tabs
nl: Vervang spaties door tabs

en: Toggle current fold
nl: Vouw in of uit

en: Fold all
nl: Alles invouwen

en: Unfold all
nl: Alles uitvouwen

en: Reload symbol list
nl: Symbolenlijst herladen

en: Remove Markers
nl: _Markers verwijderen

en: Remove Error Indicators
nl: Fout_indicatoren verwijderen

en: Remove Markers and Error Indicators
nl: Markers en foutindicatoren verwijderen

en: Compile
nl: Compileer

en: Make custom target
nl: Make aangepast doel

en: Next error
nl: Volgende fout

en: Previous error
nl: Vorige fout

en: Run
nl: Uitvoeren

en: Build options
nl: Bouwopties

en: Show Color Chooser
nl: Kleurkiezer weergeven

en: Keyboard Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
nl: De volgende sneltoetsen zijn gedefinieerd:

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
nl: Type hier wat u maar wilt; gebruik het als notitie-/krabbelbord

en: Failed to load one or more session files.
nl: Kan bestanden van vorige sessie niet laden.

en: Set initial column number to COLUMN for the first opened file (useful in conjunction with --line)
nl: Kies KOLOM als beginkolomnummer voor het eerstgeopende bestand (handig samen met --line)

en: COLUMN
nl: KOLOM

en: Use alternate configuration directory DIR
nl: Alternatieve configuratiemap DIR gebruiken

en: DIR
nl: MAP

en: Print internal filetype names
nl: Interne bestandstype-namen weergeven

en: Generate global tags file (see documentation)
nl: Een algemeen labelbestand genereren (zie documentatie)

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags file
nl: Voorbewerking van C/C++-bestanden achterwege laten bij het genereren van labelbestand

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
nl: Bestanden niet openen in bestaand venster maar in een nieuwe

en: Use socket filename FILE for communication with a running Geany instance
nl: Gebruik socketbestandsnaam BESTAND om te communiceren met een lopend Geany-proces

en: FILE
nl: BESTAND

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
nl: Een lijst van geopende documenten tonen van een lopend Geany-proces

en: Set initial line number to LINE for the first opened file
nl: Kies REGEL als beginregelnummer voor het eerstgeopende bestand

en: LINE
nl: REGEL

en: Don't show message window at startup
nl: Geen berichtenvenster tonen bij opstarten

en: Don't load auto completion data (see documentation)
nl: Autovoltooiingsdata niet laden (zie documentatie)

en: Don't load plugins
nl: Geen plugins laden

en: Print Geany's installation prefix
nl: Installatieprefix van Geany tonen

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
nl: Alle BESTANDEN in alleen-lezen modus openen (zie documentatie)

en: Don't load the previous session's files
nl: Bestanden van vorige sessie niet laden

en: Don't load terminal support
nl: Terminalondersteuning niet laden

en: Use FILE as the dynamically-linked VTE library
nl: Gebruik bestand als dynamisch gelinkte VTE-bibliotheek

en: Be verbose
nl: Gedetailleerde uitvoer produceren

en: Show version and exit
nl: Versie-informatie tonen en stoppen

en: [FILES...]
nl: [BESTANDEN...]

en: A fast and lightweight IDE.
nl: Een snel en lichtgewicht IDE.

en: Report bugs to https://github.com/geany/geany/issues.
nl: Rapporteer fouten op https://github.com/geany/geany/issues.

en: built on %s with
nl: gebouwd op %s m.b.v.

en: Move it now?
nl: Nu verplaatsen?

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
nl: Geany moet uw oude configuratiemap verplaatsen voor het starten.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
nl: Uw configuratiemap is met succes verplaatst van "%s" naar "%s".

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
nl: Uw oude configuratiemap "%s" kan niet worden verplaatst naar "%s" (%s). Verplaats de map alstublieft naar de nieuwe plaats.

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
nl: Configuratiemap kan niet worden aangemaakt (%s).
    Er kunnen problemen optreden bij gebruik van Geany zonder een configuratiemap.
    Geany toch starten?

en: This is Geany %s.
nl: Dit is Geany %s.

en: Configuration directory could not be created (%s).
nl: Configuratiemap kon niet worden aangemaakt (%s).

en: IPC socket could not be created, see Help->Debug Messages for details.
nl: IPC-socket kon niet worden aangemaakt, zie Help->Debug-berichten voor details.

en: Do you really want to quit?
nl: Wilt u Geany werkelijk afsluiten?

en: Configuration files reloaded.
nl: Configuratiebestanden zijn opnieuw geladen.

en: Debug Messages
nl: Debug-berichten

en: Cl_ear
nl: _Opruimen

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: C_opy
nl: _Kopiëren

en: Copy _All
nl: _Alles kopiëren

en: _Hide Message Window
nl: _Berichtenvenster verbergen

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
nl: Kon bestand '%s' niet vinden -- huidige documentpad wordt geprobeerd.

en: The document has been closed.
nl: Het bestand is gesloten.

en: Switch to Document
nl: Schakelen naar document

en: Open in New _Window
nl: Openen in nieuw venster

en: Close Documents to the _Right
nl: Sluit documenten aan de rechterzijde

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
nl: Plugin "%s" is binair niet compatibel met deze release van Geany - hercompileren vereist.

en: _Plugin Manager
nl: _Plugin-beheer

en: 
    <i>Other plugins depend on this. Disable them first to allow deactivation.</i>
nl: 
    <i>Andere plugins zijn hiervan afhankelijk. Schakel die eerst uit.</i>

en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
nl: Versie:	%s
    Auteur(s):	%s
    Bestandsnaam:	%s

en: No plugins available.
nl: Geen plugins beschikbaar.

en: Active
nl: Actief

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
nl: Kies welke plugins bij het starten geladen moeten worden:

en: Proxy plugin '%s' extension '%s' starts with a dot. Please fix your proxy plugin.
nl: Uitbreiding '%2$s' van proxy-plugin '%1$s' begint met een punt. Gelieve dit te repareren.

en: Configure Plugins
nl: Plugins configureren

en: Grab Key
nl: Toets vastleggen

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
nl: Type de combinatie van toetsen die u wenst te gebruiken voor "%s".

en: _Expand All
nl: _Alles uitvouwen

en: _Collapse All
nl: Alles _invouwen

en: Action
nl: Actie

en: Shortcut
nl: Sneltoets

en: _Allow
nl: _Toestaan

en: _Override
nl: _Overschrijven

en: Override that keybinding?
nl: Overschrijf die sneltoets?

en: The combination '%s' is already used for "%s".
nl: De combinatie '%s' is al in gebruik voor "%s".

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
nl: Voer hier de paden in voor hulpprogramma's. Hulpprogramma's die u niet gebruikt kunnen leeg gelaten worden.

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
nl: Specificeer hier de informatie die u wenst te gebruiken in sjablonen. Zie de documentatie voor details.

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
nl: Hier kunt u sneltoetsen wijzigen voor allerlei acties. Selecteer er een en druk op de 'Wijzigen'-knop om een nieuwe sneltoets toe te wijzen, of dubbelklik op een actie om de stringrepresentatie direct te wijzigen.

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
nl: <i>Waarschuwing: deze instellingen worden overschreven door het huidige project. Zie <b>Project->Eigenschappen</b>.</i>

en: <b>Page %d of %d</b>
nl: <b>Pagina %d van %d</b>

en: Document Setup
nl: Documentopmaak

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
nl: Alleen de naam van het bestand afdrukken (zonder het pad)

en: Paginating
nl: Paginering

en: Page %d of %d
nl: Bladzijde %d van %d

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
nl: Document %s wordt niet afgedrukt.

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
nl: Document %s is verzonden naar de printer.

en: Printing of %s failed (%s).
nl: Afdrukken van %s is mislukt (%s).

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
nl: Stel eerst een afdrukcommando in, onder 'Voorkeuren'.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
nl: Het bestand "%s" zal worden afgedrukt met het volgende commando:
    
    %s

en: Cannot execute print command "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
nl: Kan afdrukprogramma '%s' niet uitvoeren: %s; controleer de padinstelling in Voorkeuren.

en: File %s printed.
nl: Bestand %s is afgedrukt.

en: projects
nl: projecten

en: Move the current documents into the new project's session?
nl: De huidige documenten naar de nieuwe projectsessie verplaatsen?

en: New Project
nl: Nieuw project

en: C_reate
nl: C_reëren

en: Name:
nl: Naam:

en: Project name
nl: Projectnaam

en: Path of the file representing the project and storing its settings. It should normally have the "%s" extension.
nl: Pad naar het bestand dat het project representeerd and instellingen bewaard. Het heeft normaliter de '%s' extensie.

en: Base path:
nl: Basispad:

en: Choose Project Base Path
nl: Kies basispad van project

en: Project file could not be written
nl: Projectbestand kon niet worden weggeschreven

en: Project "%s" created.
nl: Project "%s" gecreëerd.

en: Project file "%s" could not be loaded.
nl: Projectbestand '%s' kan niet worden geladen.

en: Open Project
nl: Project openen

en: Project files
nl: Projectbestanden

en: Project "%s" closed.
nl: Project '%s' is gesloten.

en: Project "%s" saved.
nl: Bestand '%s' is opgeslagen.

en: Do you want to close it before proceeding?
nl: Wilt u het sluiten voordat u doorgaat?

en: The '%s' project is open.
nl: Het project '%s' is al geopend.

en: The specified project name is too short.
nl: De opgegeven projectnaam is te kort.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
nl: De opgegeven projectnaam is te lang (max. %d tekens)

en: You have specified an invalid project filename.
nl: U hebt een ongeldige bestandsnaam voor het project opgegeven.

en: Create the project's base path directory?
nl: Basismap van het project creëren?

en: The path "%s" does not exist.
nl: Pad "%s" bestaat niet.

en: Project base directory could not be created (%s).
nl: Projectbasismap kon niet worden aangemaakt (%s).

en: Project file could not be written (%s).
nl: Projectbestand kon niet worden aangemaakt (%s).

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
nl: Bestand '%s' bestaat al. Wilt u deze overschrijven?

en: Choose Project Filename
nl: Kies projectbestandsnaam

en: Project "%s" opened.
nl: Project "%s" is geopend.

en: _Use regular expressions
nl: _Reguliere expressies gebruiken

en: Use Perl-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please refer to the manual.
nl: Gebruik Perl-achtige reguliere expressies. Voor gedetailleerde informatie over het gebruik van reguliere expressies, gelieve de documentatie te lezen.

en: Use _escape sequences
nl: _Escape sequences gebruiken

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
nl: Vervangt \\, \t, \n, \r en \uXXXX (Unicode tekens) door de bijbehorende stuurtekens

en: Use multi-line matchin_g
nl: _Meerregelige matching gebruiken

en: Perform regular expression matching on the whole buffer at once rather than line by line, allowing matches to span multiple lines. In this mode, newline characters are part of the input and can be captured as normal characters by the pattern.
nl: Voert matching van reguliere expressies op de hele buffer uit in plaats van per regel waardoor meerregelige matches mogelijk worden. In deze modus worden ook de tekens voor nieuwe regels als invoer opgevat voor het patroon.

en: Search _backwards
nl: Achter_uit zoeken

en: C_ase sensitive
nl: _Hoofdlettergevoelig

en: Match only a _whole word
nl: Alleen op _volledig woord zoeken

en: Match from s_tart of word
nl: Komt _overeen met begin van woord

en: _Previous
nl: Vo_rige

en: _Next
nl: _Volgende

en: _Search for:
nl: Zoeken _naar:

en: _Find All
nl: _Alles zoeken

en: _Mark
nl: _Markeren

en: Mark all matches in the current document
nl: Markeert alle overeenkomsten in het huidige document

en: In Sessi_on
nl: In _sessie

en: _In Document
nl: _In document

en: Close _dialog
nl: _Dialoogvenster sluiten

en: Disable this option to keep the dialog open
nl: Schakel deze optie uit om het dialoogvenster open te houden

en: Replace & Fi_nd
nl: Vervangen & zoe_ken

en: Replace wit_h:
nl: Verv_angen door:

en: Re_place All
nl: A_lles vervangen

en: In Se_lection
nl: In sele_ctie

en: Replace all matches found in the currently selected text
nl: Vervang alle overeenkomsten die werden gevonden in de geselecteerde tekst

en: all
nl: allemaal

en: custom
nl: aangepast

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
nl: Allemaal: in alle bestanden van de map zoeken
    Project: bestandspatronen gebruiken zoals gedefinieerd in de projectsinstellingen
    Aangepast: de bestandspatronen handmatig opgeven

en: Space separated list of file patterns (e.g. *.c *.h)
nl: Door spaties gescheiden lijst van bestandsnaampatronen voor zoekfunctie in bestandsdialoog (bijv. *.c *.h)

en: _Directory:
nl: _Map:

en: E_ncoding:
nl: Coderin_g:

en: See grep's manual page for more information
nl: Zie greps man-pagina voor meer informatie

en: _Recurse in subfolders
nl: _Daal af in submappen

en: _Invert search results
nl: Zoekresultaten _omkeren

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
nl: Keert de zoekresultaten om, om niet-overeenkomstige regels te selecteren

en: E_xtra options:
nl: E_xtra opties:

en: Other options to pass to Grep
nl: Andere opties die aan Grep meegegeven moeten worden

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
nl[0]: %d overeenkomst gevonden met '%s'.
nl[1]: %d overeenkomsten gevonden met '%s'.

en: Replaced %u matches in %u documents.
nl: In totaal %u maal vervangen in %u documenten.

en: This operation will modify all open files which contain the text to replace.
nl: Deze operatie zal alle open bestanden wijzigen die de te vervangen tekst bevatten.

en: Are you sure to replace in the whole session?
nl: Weet u zeker dat u de hele sessie wilt vervangen?

en: Invalid directory for find in files.
nl: Ongeldige map voor zoeken in bestanden.

en: No text to find.
nl: Geen tekst te vinden.

en: Searching...
nl: Zoeken...

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
nl: %s %s -- %s (in map: %s)

en: Cannot execute grep tool "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
nl: Kan hulpprogramma grep '%s' niet uitvoeren: %s; controleer de padinstelling in Voorkeuren.

en: Could not open directory (%s)
nl: Kon de map niet openen (%s)

en: Search failed.
nl: Zoeken is mislukt.

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
nl[0]: Zoeken beëindigd met %d resultaat.
nl[1]: Zoeken beëindigd met %d resultaten.

en: No matches found.
nl: Geen overeenkomsten gevonden.

en: Bad regex: %s
nl: Verkeerde reguliere expressie: %s

en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
nl: Geany probeerde als andere gebruiker de Unix Domain socket van een andere lopende instantiatie te benaderen.
    Dit is een fatale fout en Geany zal nu stoppen.

en: Text ended before matching quote was found
nl: Tekst hield op voordat overeenkomstige quote gevonden was

en: Text was empty (or contained only whitespace)
nl: Tekst was leeg (of bevatte alleen lege regels)

en: A quoted Windows program name must be entirely inside the quotes
nl: Plaats geciteerd Windows-programma geheel binnen de aanhalingstekens

en: Program not found
nl: Programma niet gevonden

en: Failed to change to the working directory
nl: Kan niet overschakelen naar de werkmap

en: Unknown error executing child process
nl: Onbekende fout stopt child process

en: Value
nl: Waarde

en: Unknown filetype extension for "%s".
nl: Onbekende bestandsextensie "%s".

en: Failed to create tags file, perhaps because no symbols were found.
nl: Genereren van labelbestand is mislukt, misschien omdat er geen symbolen gevonden zijn.

en: Usage: %s -g <Tags File> <File list>
nl: Gebruik:  %s -g <labelbestand> <bestandenlijst>

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
nl: Voorbeeld:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Load Tags File
nl: Labelbestand laden

en: Geany tags file (*.*.tags)
nl: Geany labelbestanden (*.*.tags)

en: Loaded %s tags file '%s'.
nl: Bestand met %s labels geladen '%s'.

en: Could not load tags file '%s'.
nl: Kon labelbestand '%s' niet laden.

en: Forward declaration "%s" not found.
nl: Declaratie van '%s' is niet gevonden.

en: Definition of "%s" not found.
nl: Definitie van '%s' is niet gevonden.

en: Sort by _Name
nl: Sorteer op _naam

en: Sort by _Appearance
nl: Sorteer op _plaats in document

en: _Group by Type
nl: Per type _groeperen

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
nl: Omzetting van sjabloonbestand '%s' naar UTF-8 is mislukt

en: Cannot execute template command "%s". Hint: incorrect paths in the command are a common cause of errors. Error: %s.
nl: Kan sjablooncommando '%s' niet uitvoeren. Hint: verkeerde paden in het commando zijn een veelvoorkomende foutoorzaak. Fout: %s.

en: Save the current file
nl: Huidig bestand opslaan

en: Save all open files
nl: Alle geopende bestanden opslaan

en: Reload the current file from disk
nl: Huidig bestand van schijf herladen

en: Close the current file
nl: Huidig bestand sluiten

en: Close all open files
nl: Sluit alle open bestanden

en: Cut the current selection
nl: Knip de huidige selectie

en: Copy the current selection
nl: Kopieer de huidige selectie

en: Paste the contents of the clipboard
nl: Plak de inhoud van het klembord

en: Delete the current selection
nl: Verwijder de huidige selectie

en: Undo the last modification
nl: Laatste wijziging ongedaan maken

en: Redo the last modification
nl: Laatste wijziging herhalen

en: Compile the current file
nl: Huidig bestand compileren

en: Run or view the current file
nl: Huidig bestand uitvoeren of weergeven

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
nl: Open een kleurkiesdialoog om interactief een kleur te kiezen uit een kleurenpalet

en: Zoom in the text
nl: Inzoomen

en: Zoom out the text
nl: Uitzoomen

en: Decrease indentation
nl: Inspringing verkleinen

en: Increase indentation
nl: Inspringing vergroten

en: Find the entered text in the current file
nl: Zoek de aangegeven tekst in het huidig document

en: Jump to the entered line number
nl: Ga naar het ingevoerde regelnummer

en: Show the preferences dialog
nl: Laat het voorkeurendialoog zien

en: Quit Geany
nl: Geany afsluiten

en: Print document
nl: Document afdrukken

en: Replace text in the current document
nl: Vervang tekst in het huidige document

en: Create a new file
nl: Nieuw bestand aanmaken

en: Create a new file from a template
nl: Nieuw bestand aanmaken van sjabloon

en: Open an existing file
nl: Bestaand bestand openen

en: Open a recent file
nl: Open een recent bestand

en: Choose more build actions
nl: Kies meer bouwacties

en: Search Field
nl: Zoekveld

en: Goto Field
nl: Regelveld

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: --- Separator ---
nl: --- Scheidingsteken ---

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
nl: Selecteer items die in de werkbalk moeten komen. U kunt ze verplaatsen door te slepen.

en: Available Items
nl: Beschikbare items

en: Displayed Items
nl: Getoonde items

en: Invalid command: %s
nl: Ongeldig commando: %s

en: Passing data and executing custom command: %s
nl: Data doorgeven aan aangepaste commando: %s

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
nl: Het uitgevoerde commando geeft een foutmelding. Uw selectie is niet gewijzigd. Foutmelding: %s

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
nl: Het uitgevoerde aangepaste commando is geëindigd met een niet-succesvolle beëindigingscode.

en: Cannot execute custom command "%s": %s. Check the path setting in Custom Commands.
nl: Kan aangepaste commando '%s' niet uitvoeren: %s; controleer de padnaaminstelling in Aangepaste Commando's.

en: Set Custom Commands
nl: Aangepaste commando's instellen

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
nl: U kunt de huidige selectie naar een van deze commando's sturen en de uitvoer van dit commando zal dan de huidige selectie vervangen.

en: No custom commands defined.
nl: Geen aangepaste commando's gedefinieerd.

en: Word Count
nl: Woorden tellen

en: selection
nl: selectie

en: whole document
nl: volledig document

en: Range:
nl: Bereik:

en: Lines:
nl: Regels:

en: Words:
nl: Woorden:

en: Characters:
nl: Tekens:

en: No symbols found
nl: Geen symbolen gevonden

en: Show S_ymbol List
nl: S_ymbolenlijst tonen

en: Show _Document List
nl: _Bestandenlijst tonen

en: H_ide Sidebar
nl: Zijbalk _verbergen

en: D_ocuments Only
nl: All_een bestanden weergevn

en: Show _Paths
nl: _Paden weergeven

en: Show _Tree
nl: B_oomstructuur weergeven

en: _Find in Files...
nl: _Zoeken in bestanden...

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mEOL: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
nl: regel: %l / %L	 kol: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mEOL: %M      codering: %e      bestandstype: %f      bereik: %S

en: RO
nl: AL

en: INS
nl: INV

en: MOD
nl: WIJ

en:  (new instance)
nl:  (nieuw venster)

en: Font updated (%s).
nl: Lettertype gewijzigd (%s).

en: C Standard Library
nl: C-standaardbibliotheek

en: C++ (C Standard Library)
nl: C++ (C-standaardbibliotheek)

en: C++ Standard Library
nl: C++-standaardbibliotheek

en: dd.mm.yyyy
nl: dd.mm.jjjj

en: mm.dd.yyyy
nl: mm.dd.jjjj

en: yyyy/mm/dd
nl: jjjj/mm/dd

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
nl: dd.mm.jjjj uu:mm:ss

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
nl: mm.dd.jjjj uu:mm:ss

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
nl: jjjj/mm/dd uu:mm:ss

en: _Use Custom Date Format
nl: Aangepaste datumopmaak gebr_uiken

en: Custom Date Format
nl: Aangepaste datumopmaak

en: Enter here a custom date and time format. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
nl: Voer hier een aangepaste datum- en tijdsindeling in. Een lijst van beschikbare conversie-opties staat op: https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
nl: Datumopmaakstring kon niet omgezet worden (waarschijnlijk te lang).

en: _Set Custom Date Format
nl: Aangepaste _datumopmaak instellen

en: Select Project Base Path
nl: Kies basismap van project

en: Select Folder
nl: Map selecteren

en: Select File
nl: Bestand selecteren

en: _Filetype Configuration
nl: _Bestandstype-configuratie

en: Save All
nl: Alles opslaan

en: Close All
nl: Alles sluiten

en: Geany cannot start!
nl: Geany kan niet starten!

en: Select Browser
nl: Selecteer browser

en: Failed to spawn the configured browser command. Please enter a valid command or leave it empty in order to spawn the system default browser.
nl: Kan geconfigureerde browser niet starten. Geef een geldig commando of laat het veld leeg om de systeemstandaardbrowser te starten.

en: Classic Mac (CR)
nl: Klassieke Mac (CR)

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
nl: ongeldige VTE-bibliotheek '%s': symbool '%s' ontbreekt

en: _Set Path From Document
nl: _Haal pad van document

en: _Restart Terminal
nl: Terminal he_rstarten

en: Directory not changed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
nl: Map is niet gewijzigd omdat de terminal wellicht invoer bevat (druk op Ctrl+C of Enter om dit op te schonen).

en: Failed to open URI "%s": %s
nl: Kan URI '%s' niet openen: %s

en: Namespaces
nl: Naamruimtes

en: Classes
nl: Klassen

en: Functions
nl: Functies

en: Members
nl: Leden

en: Structs
nl: Constructies

en: Macros
nl: Macro's

en: Variables
nl: Variabelen

en: Extern Variables
nl: Externe variabelen

en: Other
nl: Andere

en: Package
nl: Pakket

en: Methods
nl: Methoden

en: Targets
nl: Doelen

en: Constants
nl: Constanten

en: Traits
nl: Kenmerken

en: Environment
nl: Omgeving

en: Part
nl: Gedeelte

en: Chapter
nl: Hoofdstuk

en: Section
nl: Sectie

en: Subsection
nl: Subsectie

en: Subsubsection
nl: Subsubsectie

en: Articles
nl: Artikelen

en: Book Chapters
nl: Hoofdstukken uit boeken

en: Books & Conference Proceedings
nl: Boeken en conferentienaslagwerken

en: Conference Papers
nl: Conferentienaslagwerken

en: Strings
nl: Tekenreeksen

en: Unpublished
nl: Ongepubliceerd

en: Defines
nl: Definities

en: Sections
nl: Secties

en: Keys
nl: Sleutels

en: Indexes
nl: Indices

en: Tables
nl: Tabellen

en: Views
nl: Beeld

en: ID Selectors
nl: ID selectors

en: Type Selectors
nl: Type selectors

en: Modules
nl: Modulen

en: Entities
nl: Entiteiten

en: Architectures
nl: Architecturen

en: Functions / Procedures
nl: Functies / Procedures

en: Variables / Signals / Ports
nl: Variabelen / Signalen / Pinnen

en: Processes / Blocks / Components
nl: Processen / Blokken / Componenten

en: Type constructors
nl: Type-constructors

en: Anchors
nl: Ankers

en: H1 Headings
nl: H1-kopregels

en: H2 Headings
nl: H2-kopregels

en: H3 Headings
nl: H3-kopregels

en: Programs
nl: Programma's

en: Functions / Subroutines
nl: Functies / Subroutines

en: Components
nl: Componenten

en: Blocks
nl: Blokken

en: Structures
nl: Structuren

en: Chapters
nl: Hoofdstukken

en: Subsections
nl: Subsecties

en: Subsubsections
nl: Subsubsecties

en: Level 4 sections
nl: Niveau 4 secties

en: Level 5 sections
nl: Niveau 5 secties

en: Events
nl: Gebeurtenissen

en: Functions / Tasks
nl: Functies / Taken

en: Program
nl: Programma

en: Divisions
nl: Divisies

en: Paragraph
nl: Alinea

en: Group
nl: Groep

en: Copies
nl: Kopieën

en: Section Level 1
nl: Sectieniveau 1

en: Section Level 2
nl: Sectieniveau 2

en: Section Level 3
nl: Sectieniveau 3

en: Section Level 4
nl: Sectieniveau 4

en: Section Level 5
nl: Sectieniveau 5

en: Parts
nl: Onderdelen

en: Assembly
nl: Machinecode

en: Steps
nl: Stappen

en: Implementations
nl: Implementaties

en: Fields
nl: Velden

en: Unknowns
nl: Onbekenden

en: Packages
nl: Pakketten

en: Tasks
nl: Taken

en: Regions
nl: Regio's

en: Class Builder
nl: Klassegenerator

en: Creates source files for new class types.
nl: Creëert bronbestanden voor nieuwe klassetypen.

en: Create Class
nl: Klasse creëren

en: Create C++ Class
nl: Creëer C++-klasse

en: Create GTK+ Class
nl: Creëer GTK+-klasse

en: Create PHP Class
nl: Creëer PHP-klasse

en: Namespace
nl: Naamruimte

en: Class
nl: Klasse

en: Header file:
nl: Headerbestand:

en: Source file:
nl: Bronbestand:

en: Inheritance
nl: Overerving

en: Base class:
nl: Basis klasse:

en: Base source:
nl: Bronbestand:

en: Base header:
nl: Basis header:

en: Global
nl: Globaal

en: Base GType:
nl: Basis GType:

en: Implements:
nl: Implementeert:

en: Options
nl: Opties

en: Create constructor
nl: Constructor maken

en: Create destructor
nl: Destructor maken

en: Constructor type:
nl: Constructor-type:

en: Create Cla_ss
nl: Creëer kla_sse

en: _C++ Class...
nl: _C++-klasse...

en: _GTK+ Class...
nl: _GTK+-klasse...

en: _PHP Class...
nl: _PHP-klasse...

en: HTML Characters
nl: HTML-tekens

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
nl: Voegt HTML-teken-entiteiten zoals '&amp;' in.

en: The Geany developer team
nl: Het Geany-ontwikkelingsteam

en: HTML characters
nl: HTML-tekens

en: ISO 8859-1 characters
nl: ISO-8859-1-tekens

en: Greek characters
nl: Griekse tekens

en: Mathematical characters
nl: Wiskundige tekens

en: Technical characters
nl: Technische tekens

en: Arrow characters
nl: Pijltekens

en: Punctuation characters
nl: Interpunctietekens

en: Miscellaneous characters
nl: Overige tekens

en: Plugin configuration directory could not be created.
nl: Plugin-configuratiemap kon niet worden aangemaakt.

en: Special Characters
nl: Speciale tekens

en: _Insert
nl: _Invoegen

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
nl: Kies een speciaal teken uit de lijst hieronder, en dubbelklik erop of gebruik de invoegknop om het op de huidige cursorpositie in te voegen.

en: Character
nl: Teken

en: HTML (name)
nl: HTML (naam)

en: _Insert Special HTML Characters...
nl: Spec_iale HTML-tekens toevoegen...

en: _HTML Replacement
nl: _HTML vervangingsfuncties

en: _Auto-replace Special Characters
nl: Speciale tekens _automatisch vervangen

en: _Replace Characters in Selection
nl: Tekens in de _selectie vervangen

en: Insert Special HTML Characters
nl: Speciale HTML-tekens invoegen

en: Replace special characters
nl: Speciale tekens vervangen

en: Toggle plugin status
nl: Plugin aan-/uitzetten

en: Export
nl: Exporteren

en: Exports the current file into different formats.
nl: Exporteert het huidige bestand naar verschillende indelingen.

en: Export File
nl: Bestand exporteren

en: _Insert line numbers
nl: _Regelnummers toevoegen

en: Insert line numbers before each line in the exported document
nl: Voegt regelnummers toe vooraan elke regel in het geëxporteerde bestand

en: _Use current zoom level
nl: _Huidig zoomniveau gebruiken

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
nl: Gebruikt de huidige lettergrootte samen met het huidige zoomniveau

en: Document successfully exported as '%s'.
nl: Document is met succes geëxporteerd als '%s'.

en: File '%s' could not be written (%s).
nl: Bestand '%s' kon niet worden opgeslagen (%s).

en: _Export
nl: _Exporteren

en: As _HTML...
nl: Naar _HTML...

en: As _LaTeX...
nl: Naar _LaTeX...

en: File Browser
nl: Bestandsbrowser

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
nl: Voegt een bestandsbrowser-tabblad toe aan het zijpaneel.

en: Too many items selected!
nl: Te veel items geselecteerd!

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
nl: Kon geconfigureerd extern commando '%s' niet uitvoeren (%s).

en: Open in _Geany
nl: Openen met _Geany

en: Open _Externally
nl: _Extern openen

en: Show _Hidden Files
nl: Ver_borgen bestanden weergeven

en: Up
nl: Omhoog

en: Refresh
nl: Vernieuwen

en: Home
nl: Thuis

en: Set path from document
nl: Haal pad van document

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
nl: Zeef uw bestanden met de gebruikelijke jokertekens. Scheid meerdere patronen door een spatie.

en: Focus File List
nl: Bestandenlijst focussen

en: Focus Path Entry
nl: Padinvoerveld focussen

en: External open command:
nl: Extern open-commando:

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
nl: Het commando dat wordt uitgevoerd als "Openen met" wordt gebruikt. U kunt %f en %d wildcards gebruiken.
    %f wordt vervangen door de bestandsnaam met het volle pad
    %d wordt vervangen door het pad van het geselecteerde bestand zonder de bestandsnaam

en: Show hidden files
nl: Verborgen bestanden weergeven

en: Hide file extensions:
nl: Verberg bestandsextensies:

en: Follow the path of the current file
nl: Pad van het huidige bestand volgen

en: Use the project's base directory
nl: De projectbasismap gebruiken

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
nl: De map wijzigen naar de basismap van het huidig geopende project

en: Save Actions
nl: Opslagacties

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
nl: Deze plugin bevat verschillende acties mbt. het opslaan van bestanden.

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
nl: Back-upkopie: map kon niet worden aangemaakt (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
nl: Back-upkopie: bestand kon niet worden gelezen (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
nl: Back-upkopie: bestand kon niet worden opgeslagen (%s).

en: Instant Save filename could not be generated (%s).
nl: Back-upbestand kon niet worden aangemaakt (%s).

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
nl[0]: Autosave: %d bestand automatisch opgeslagen.
nl[1]: Autosave: %d bestanden automatisch opgeslagen.

en: Select Directory
nl: Kies map

en: Instantsave directory does not exist or is not writable.
nl: Map voor back-up bestaat niet of er kan niet in geschreven worden.

en: Backup directory does not exist or is not writable.
nl: Back-upmap bestaat niet of er kan niet in geschreven worden.

en: Auto Save
nl: Automatisch opslaan

en: Enable save when losing _focus
nl: Wegschrijven _toestaan bij out-of-focus

en: _Enable
nl: Aanz_etten

en: Auto save _interval:
nl: _Interval voor automatische back-up:

en: seconds
nl: seconden

en: _Print status message if files have been automatically saved
nl: Statusinformatie afdrukken als bestanden automatisch o_pgeslagen worden

en: Save only current open _file
nl: Alleen _huidig open bestand opslaan

en: Sa_ve all open files
nl: _Alle geopende bestanden opslaan

en: Instant Save
nl: Instant opslaan

en: Default _filetype to use for new files:
nl: _Standaardbestandstype voor nieuw geopende bestanden:

en: _Directory to save files in (leave empty to use the default: %s):
nl: _Map om bestanden in op te slaan (laat leeg om standaard te gebruiken: %s):

en: <i>If you set the Instant Save directory to a directory which is not automatically cleared,
    you will need to cleanup instantly saved files manually. The Instant Save plugin will not delete the created files.</i>
nl: <i>Als u een map voor Instant Opslaan kiest die niet automatisch gewist wordt,
    zult u zelf deze bestanden handmatig moeten verwijderen. De Instant Save plug-in zal geen gecreëerde bestanden wissen.</i>

en: Backup Copy
nl: Back-upkopie

en: _Directory to save backup files in:
nl: _Map om back-upbestanden in op te slaan:

en: Date/_Time format for backup files (for a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html):
nl: Aangepaste datum- en tijdsindeling voor backupbestanden. Een lijst van beschikbare conversie-opties staat op: https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Directory _levels to include in the backup destination:
nl: Aanta_l mapniveau's dat bij een back-up wordt meegenomen:

en: Split Window
nl: Splits venster

en: Splits the editor view into two windows.
nl: Splitst de editor in twee delen.

en: Show the current document
nl: Toon huidige document

en: _Unsplit
nl: _Maak splitsing ongedaan

en: _Split Window
nl: _Splits venster

en: _Side by Side
nl: _Zij aan zij

en: _Top and Bottom
nl: _Boven en onder

en: Side by Side
nl: Zij aan zij

en: Top and Bottom
nl: Boven en onder
