Geany 2.0 - en to sk translation catalogue (1321 entries)

en: Integrated Development Environment
sk: Integrované vývojové prostredie

en: A fast and lightweight IDE using GTK+
sk: Rýchle a nenáročné IDE pre GTK+

en: _Toolbar Preferences
sk: _Nastavenia panelu nástrojov

en: _Hide Toolbar
sk: _Skryť panel nástrojov

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Format
sk: _Formátovať

en: I_nsert
sk: V_ložiť

en: Insert _ChangeLog Entry
sk: Vložiť záznam _zmeny

en: Insert _Function Description
sk: Vložiť popis _funkcie

en: Insert Mu_ltiline Comment
sk: Vložiť viacriadkový _komentár

en: _More
sk: _Viac

en: Insert File _Header
sk: Vložiť _hlavičku súboru

en: Insert _GPL Notice
sk: Vložiť _GPL licenciu

en: Insert _BSD License Notice
sk: Vložiť _BSD licenciu

en: Insert Dat_e
sk: Vložiť _dátum

en: invisible
sk: neviditeľné

en: _Insert "include <...>"
sk: Vložiť „_include <…>“

en: Insert Alternative _White Space
sk: Vložiť _alternatívny biely znak

en: _Search
sk: _Hľadať

en: Open Selected F_ile
sk: O_tvoriť vybraný súbor

en: Find _Usage
sk: _Nájsť použitie

en: Find _Document Usage
sk: Nájsť použitie v _dokumente

en: Go to Symbol Defini_tion
sk: _Prejsť na definíciu symbolu

en: Conte_xt Action
sk: Konte_xtová akcia

en: None
sk: Žiadne

en: Basic
sk: Základné

en: Current chars
sk: Prítomné znaky

en: Match braces
sk: Prispôsobiť zátvorky

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: Top
sk: Hore

en: Bottom
sk: Dole

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Load files from the last session
sk: Načítať súbory z prechádzajúcej relácie

en: Opens at startup the files from the last session
sk: Pri spustení otvorí súbory z prechádzajúcej relácie

en: Load virtual terminal support
sk: Načítať podporu virtuálneho terminálu

en: Whether the virtual terminal emulation (VTE) should be loaded at startup, disable it if you do not need it
sk: Pri spustení načíta emulátor virtuálneho terminálu (VTE). Zakážte, ak ho nepotrebujete.

en: Enable plugin support
sk: Povoliť podporu zásuvných modulov

en: <b>Startup</b>
sk: <b>Spustenie</b>

en: Save window size
sk: Uložiť rozmery okna

en: Saves the window size and restores it at the start
sk: Uloží rozmery okna a obnoví ich pri štarte

en: Save window position
sk: Uložiť polohu okna

en: Saves the window position and restores it at the start
sk: Uloží polohu okna a obnoví ju pri štarte

en: Confirm exit
sk: Potvrdzovať ukončenie

en: Shows a confirmation dialog on exit
sk: Pred ukončením zobrazí potvrdzovacie dialógové okno

en: <b>Shutdown</b>
sk: <b>Ukončenie</b>

en: Startup path:
sk: Pracovný adresár po spustení:

en: Path to start in when opening or saving files. Must be an absolute path.
sk: Štandardný adresár pre načítavanie a ukladanie súborov. Musí byť použitá absolútna cesta.

en: Project files:
sk: Súbory s projektami:

en: Path to start in when opening project files
sk: Prednastavená cesta pri otváraní súborov projektov

en: Extra plugin path:
sk: Dodatočná cesta pre zásuvné moduly:

en: Geany looks by default in the global installation path and in the configuration directory. The path entered here will be searched additionally for plugins. Leave blank to disable.
sk: Geany štandardne prezerá globálnu inštalačnú cestu a adresár s konfiguráciou. Zásuvné moduly budú dodatočne hľadané aj v tu uvedenom adresári. Pre zakázanie nechajte prázdne.

en: <b>Paths</b>
sk: <b>Cesty</b>

en: Startup
sk: Spustenie

en: Beep on errors or when compilation has finished
sk: Vydať zvuk pri chybe alebo po dokončení kompilácie

en: Whether to beep if an error occurred or when the compilation process has finished
sk: Vydá zvuk pri výskyte chyby, alebo po dokončení kompilácie

en: Switch to status message list at new message
sk: Prepnúť do panelu stavových správ pri novej správe

en: Switch to the status message tab (in the notebook window at the bottom) if a new status message arrives
sk: Pri obdržaní novej stavovej správy prepne na kartu „Správy“ (v okne správ)

en: Suppress status messages in the status bar
sk: Potlačiť stavové správy v stavovom riadku

en: Removes all messages from the status bar. The messages are still displayed in the status messages window.
sk: Odstráni všetky správy zo stavového riadku. Tieto správy sú stále zobrazované v okne stavových správ.

en: Auto-focus widgets (focus follows mouse)
sk: Automaticky aktivovať ovládacie prvky (zameranie sleduje pohyb myši)

en: Gives the focus automatically to widgets below the mouse cursor. Works for the main editor widget, the scribble, the toolbar search and goto line fields and the VTE.
sk: Automaticky aktivuje ovládacie prvky umiestnené pod kurzorom myši. Funguje pre hlavný editor, poznámky, vstupné pole pre „Vyhľadávanie“ a „Prejsť na“ umiestnené na panely nástrojov a virtuálny terminál.

en: Use Windows native dialogs
sk: Použiť natívne dialógové okná Windows

en: Defines whether to use the Windows native dialogs or whether to use the GTK default dialogs
sk: Určuje či budú použité natívne dialógové okná Windows, alebo budú použité štandardné dialógové okná GTK

en: <b>Miscellaneous</b>
sk: <b>Rôzne</b>

en: Always wrap search
sk: Vždy pokračovať s hľadaním na opačnom konci

en: Always wrap search around the document
sk: Hľadanie vždy pokračuje na opačnom konci dokumentu

en: Hide the Find dialog
sk: Skryť dialógové okno vyhľadávania

en: Hide the Find dialog after clicking Find Next/Previous
sk: Skryť dialógové okno vyhľadávania po kliknutí na „Nájsť nasledujúce/predchádzajúce“

en: Use the current word under the cursor for Find dialogs
sk: Použiť slovo pod kurzorom pre vyhľadávanie

en: Use current word under the cursor when opening the Find, Find in Files or Replace dialog and there is no selection
sk: Ak nie je vybraný žiadny text, tak sa, pri otváraní dialógu „Nájsť“, „Nájsť v súboroch“, alebo „Nahradiť“, použije slovo pod kurzorom

en: Use the current file's directory for Find in Files
sk: Použiť adresár aktuálneho súboru pre „Nájsť v súboroch“

en: <b>Search</b>
sk: <b>Hľadanie</b>

en: Store project file inside the project base directory
sk: Uložiť súbor projektu v koreňovom adresári projektu

en: When enabled, a project file is stored by default inside the project base directory when creating new projects instead of one directory above the base directory. You can still change the path of the project file in the New Project dialog.
sk: Ak je povolené, pri vytváraní nových projektov je súbor projektu štandardne uložený v koreňovom adresári projektu, namiesto umiestnenia toho adresára o úroveň vyššie. Cestu k súboru je stále možné zmeniť pri vytváraní projektu.

en: <b>Projects</b>
sk: <b>Projekty</b>

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: General
sk: Všeobecné

en: Show symbol list
sk: Zobraziť zoznam symbolov

en: Toggle the symbol list on and off
sk: Prepnúť zobrazovanie zoznamu symbolov

en: Default symbol sorting mode
sk: Predvolený režim zoraďovania symbolov

en: Default sorting mode:
sk: Predvolený režim zoraďovania:

en: Name
sk: Názov

en: Appearance
sk: Výskyt

en: Show documents list
sk: Zobraziť zoznam dokumentov

en: Toggle the documents list on and off
sk: Prepnúť zobrazovanie zoznamu dokumentov

en: Show sidebar
sk: Zobraziť bočný panel

en: Position:
sk: Umiestnenie:

en: <b>Sidebar</b>
sk: <b>Bočný panel</b>

en: <b>Message window</b>
sk: <b>Okno správ</b>

en: Symbol list:
sk: Zoznam symbolov:

en: Message window:
sk: Okno správ:

en: Sets the font for the message window
sk: Nastaví písmo pre okno správ

en: Sets the font for the symbol list
sk: Nastaví písmo pre zoznam symbolov

en: Sets the editor font
sk: Nastaví písmo editora

en: <b>Fonts</b>
sk: <b>Písma</b>

en: Show status bar
sk: Zobraziť stavový riadok

en: Whether to show the status bar at the bottom of the main window
sk: Určuje, či sa má zobrazovať stavový riadok v spodnej časti hlavného okna

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Show editor tabs
sk: Zobraziť karty editora

en: Show close buttons
sk: Zobraziť zatváracie tlačidlá

en: Shows a small cross button in the file tabs to easily close files when clicking on it (requires restart of Geany)
sk: Na karte zobrazí malé tlačidlo s krížikom, určené pre jednoduchšie zatváranie súborov kliknutím (vyžaduje reštartovanie Geany)

en: Placement of new file tabs:
sk: Umiestnenie karty nového súboru:

en: File tabs will be placed on the left of the notebook
sk: Karty súborov budú umiestnené na ľavej strane

en: File tabs will be placed on the right of the notebook
sk: Karty súborov budú umiestnené na pravej strane

en: Next to current
sk: Vedľa aktuálnej

en: Whether to place file tabs next to the current tab rather than at the edges of the notebook
sk: Určuje, či sa má nová karta umiestniť vedľa aktuálnej, namiesto jej umiestnenia na začiatok alebo koniec

en: Double-clicking hides all additional widgets
sk: Dvojité kliknutie skryje všetky doplnkové ovládacie prvky

en: Calls the View->Toggle All Additional Widgets command
sk: Zavolá príkaz Zobraziť->Prepnúť zobrazenie doplnkových ovládacích prvkov

en: Switch to last used document after closing a tab
sk: Po zatvorení karty prepnúť na naposledy používaný dokument

en: Set limit on visible characters in tab label.
sk: Nastaviť maximálny počet zobrazených znakov označenia karty.

en: Tab label length:
sk: Dĺžka označenia karty:

en: Characters to be visible on the tab label of the file.
sk: Počet znakov zobrazených v označení karty súboru.

en: <b>Editor tabs</b>
sk: <b>Karty editora</b>

en: Sidebar:
sk: Bočný panel:

en: <b>Tab positions</b>
sk: <b>Umiestnenie kariet</b>

en: Notebook tabs
sk: Karty dokumentov

en: Show t_oolbar
sk: Zobraziť panel _nástrojov

en: _Append toolbar to the menu
sk: _Pripojiť panel nástrojov k ponuke

en: Pack the toolbar to the main menu to save vertical space
sk: Pre ušetrenie vertikálneho miesta pripojiť panel nástrojov k hlavnej ponuke

en: Customize Toolbar
sk: Prispôsobiť panel nástrojov

en: System _default
sk: _Systémové nastavenie

en: Images _and text
sk: Ikony _a text

en: _Images only
sk: Iba _ikony

en: _Text only
sk: Iba _text

en: <b>Icon style</b>
sk: <b>Štýl ikon</b>

en: S_ystem default
sk: S_ystémové nastavenie

en: _Small icons
sk: _Malé ikony

en: _Very small icons
sk: V_eľmi malé ikony

en: _Large icons
sk: _Veľké ikony

en: <b>Icon size</b>
sk: <b>Veľkosť ikon</b>

en: <b>Toolbar</b>
sk: <b>Panel nástrojov</b>

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Line wrapping
sk: Zalamovanie riadkov

en: Wrap the line at the window border and continue it on the next line. Note: line wrapping has a high performance cost for large documents so should be disabled on slow machines.
sk: Zalomiť riadok pri okraji okna a pokračovať na ďalšom riadku. Poznámka: zalamovanie riadkov má, pre veľké súbory, vysoké hardvérové nároky a pri nedostatočných zdrojoch by malo byť zakázané.

en: "Smart" home key
sk: „Inteligentný“ kláves Home

en: When "smart" home is enabled, the HOME key will move the caret to the first non-blank character of the line, unless it is already there, it moves to the very beginning of the line. When this feature is disabled, the HOME key always moves the caret to the start of the current line, regardless of its current position.
sk: Pri zapnutí „inteligentného“ klávesu Home, sa kurzor automaticky presunie na prvý neprázdny znak riadku. Pokiaľ sa tam už nachádza, presunie sa na začiatok riadku. Ak je táto vlastnosť vypnutá, kláves vždy presunie kurzor na začiatok aktuálneho riadku, bez ohľadu na aktuálnu polohu.

en: Disable Drag and Drop
sk: Zakázať presúvanie textu myšou

en: Disable drag and drop completely in the editor window so you can't drag and drop any selections within or outside of the editor window
sk: Zakáže presúvanie textu myšou v okne editora, takže nebude možné myšou presunúť vybraný text v okne editora alebo z okna editora

en: Code folding
sk: Zbaľovanie kódu

en: Fold/unfold all children of a fold point
sk: Zbaliť/rozbaliť aj všetky vnorené bloky

en: Fold or unfold all children of a fold point. By pressing the Shift key while clicking on a fold symbol the contrary behavior is used.
sk: Zbaliť alebo rozbaliť aj všetky vnorené bloky kódu. Podržaním klávesy Shift, počas klikania na symbol, sa dá dosiahnuť opačné chovanie.

en: Use indicators to show compile errors
sk: Použiť indikátory na zobrazenie chýb pri kompilácii

en: Whether to use indicators (a squiggly underline) to highlight the lines where the compiler found a warning or an error
sk: Určuje, či sa majú použiť indikátory (vlnovkové podčiarknutia) k zvýrazneniu riadkov, pri ktorých prekladač našiel upozornenie alebo chybu

en: Newline strips trailing spaces
sk: Nový riadok odstráni koncové medzery

en: Enable newline to strip the trailing spaces on the previous line
sk: Nový riadok vymaže všetky biele znaky na konci predchádzajúceho riadku

en: Line breaking column:
sk: Text zalomiť na stĺpci:

en: Comment toggle marker:
sk: Označenie prepnutého komentára:

en: A string which is added when toggling a line comment in a source file, it is used to mark the comment as toggled.
sk: Reťazec, ktorý je pridaný pri zakomentovaní riadka v zdrojovom súbore. Je použitý na označenie prepnutého komentára.

en: <b>Features</b>
sk: <b>Vlastnosti</b>

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Note: To apply these settings to all currently open documents, use <i>Project->Apply Default Indentation</i>.
sk: Poznámka: Pre použitie týchto nastavení na všetky aktuálne otvorené dokumenty, použite <i>Projekt->Použiť predvolené odsadenie</i>.

en: _Width:
sk: _Šírka:

en: The width in chars of a single indent
sk: Šírka jedného odsadenia v znakoch

en: Auto-indent _mode:
sk: _Režim automatického odsadzovania:

en: Detect type from file
sk: Zistiť zo súboru

en: Whether to detect the indentation type from file contents when a file is opened
sk: Určuje, či sa má typ odsadzovania zistiť z obsahu súbora pri jeho otvorení

en: T_abs and spaces
sk: Tabulátory _a medzery

en: Use spaces if the total indent is less than the tab width, otherwise use both
sk: Použiť medzery ak je odsadenie menšie ako šírka tabulátoru, inak použiť oboje

en: _Spaces
sk: _Medzery

en: Use spaces when inserting indentation
sk: Použiť medzery pri vkladaní odsadenia

en: _Tabs
sk: _Tabulátory

en: Use one tab per indent
sk: Použiť jeden tabulátor pre odsadenie

en: Detect width from file
sk: Zistiť šírku zo súboru

en: Whether to detect the indentation width from file contents when a file is opened
sk: Určuje, či sa má šírka odsadenia zistiť z obsahu súbora pri jeho otvorení

en: Type:
sk: Typ:

en: Tab _key indents
sk: Odsadzovanie pomocou _klávesu Tab

en: Pressing tab/shift-tab indents/unindents instead of inserting a tab character
sk: Stlačenie Tab/Shift-Tab zväčší/zmenší odsadenie namiesto vloženia znaku tabulátoru

en: _Backspace key unindents
sk: Kláves _Backspace zmenší odsadenie

en: With the cursor in the indentation, pressing backspace unindents instead of deleting one character
sk: Stlačenie Backspace, keď je kurzor v odsadení, zmenší odsadenie namiesto vymazania jedného znaku

en: <b>Indentation</b>
sk: <b>Odsadzovanie</b>

en: Indentation
sk: Odsadenie

en: Snippet completion
sk: Dokončovanie ústrižkov

en: Type a defined short character sequence and complete it to a more complex string using a single keypress
sk: Po napísaní krátkej sekvencie znakov je táto automaticky prevedená na zložitejší reťazec stlačením jedného klávesu

en: XML/HTML tag auto-closing
sk: Automatické uzatváranie XML/HTML značiek

en: Insert matching closing tag for XML/HTML
sk: Vložiť zodpovedajúcu uzatváraciu XML/HTML značku

en: Automatic continuation of multi-line comments
sk: Automaticky pokračovať vo viac riadkových komentároch

en: Continue automatically multi-line comments in languages like C, C++ and Java when a new line is entered inside such a comment
sk: Automaticky pokračovať vo viac riadkových komentároch v jazykoch ako C, C++ a Java pri vytvorení nového riadku v rámci komentára

en: Autocomplete symbols
sk: Automaticky dokončovať symboly

en: Automatic completion of known symbols in open files (function names, global variables, ...)
sk: Automatické dokončovanie známych symbolov v otvorenom súbore (názvov funkcií, globálnych premenných, …)

en: Autocomplete all words in document
sk: Automaticky dokončovať všetky slová v dokumente

en: Drop rest of word on completion
sk: Po dokončení zahodiť zvyšok slova

en: Max. symbol name suggestions:
sk: Maximálny počet navrhnutých symbolov:

en: Completion list height:
sk: Počet riadkov pre zoznam dokončovania:

en: Characters to type for autocompletion:
sk: Počet znakov potrebný pre začatie automatického dokončovania:

en: The amount of characters which are necessary to show the symbol autocompletion list
sk: Počet znakov, ktoré je potrebné zadať pre zobrazenie zoznamu automatického dokončovania symbolov

en: Display height in rows for the autocompletion list
sk: Počet viditeľných riadkov v zozname automatického dokončovania

en: Maximum number of entries to display in the autocompletion list
sk: Maximálny počet zobrazovaných položiek v zozname automatického dokončovania

en: Symbol list update frequency:
sk: Frekvencia aktualizovania zoznamu symbolov:

en: Minimal delay (in milliseconds) between two automatic updates of the symbol list. Note that a too short delay may have performance impact, especially with large files. A delay of 0 disables real-time updates.
sk: Minimálny časový interval (v milisekundách) medzi dvomi automatickými aktualizáciami zoznamu symbolov. Príliš malý interval môže mať dopad na výkon, obzvlášť pri veľkých súboroch. Zadaním hodnoty 0 vypnete automatické aktualizovanie.

en: <b>Completions</b>
sk: <b>Dokončovanie</b>

en: Parenthesis ( )
sk: Zátvorky ( )

en: Auto-close parenthesis when typing an opening one
sk: Pri písaní automaticky uzatvárať zátvorky

en: Curly brackets { }
sk: Zložené zátvorky { }

en: Auto-close curly bracket when typing an opening one
sk: Pri písaní automaticky uzatvárať zložené zátvorky

en: Square brackets [ ]
sk: Hranaté zátvorky [ ]

en: Auto-close square-bracket when typing an opening one
sk: Pri písaní automaticky uzatvárať hranaté zátvorky

en: Single quotes ' '
sk: Jednoduché úvodzovky ' '

en: Auto-close single quote when typing an opening one
sk: Pri písaní automaticky uzatvárať jednoduché úvodzovky

en: Double quotes " "
sk: Úvodzovky " "

en: Auto-close double quote when typing an opening one
sk: Pri písaní automaticky uzatvárať úvodzovky

en: <b>Auto-close quotes and brackets</b>
sk: <b>Automaticky uzatvárať úvodzovky a zátvorky</b>

en: Completions
sk: Dokončovanie

en: Invert syntax highlighting colors
sk: Invertovať farby zvýrazňovania syntaxe

en: Invert all colors, by default using white text on a black background
sk: Invertovať všetky farby, štandardne použiť biely text na čiernom pozadí

en: Show indentation guides
sk: Zobraziť indikátory odsadenia

en: Shows small dotted lines to help you to use the right indentation
sk: Zobrazí tenké bodkované čiary, ktoré pomôžu použiť správne odsadenie

en: Show white space
sk: Zobraziť biele znaky

en: Marks spaces with dots and tabs with arrows
sk: Označiť medzery bodkami a tabulátory šípkami

en: Show line endings
sk: Zobraziť konce riadkov

en: Shows the line ending character
sk: Zobrazí znak konca riadku

en: Show only non-default line endings
sk: Nezobrazovať predvolené znaky konca riadku

en: Shows line ending characters only when they differ from the file default line ending character
sk: Zobrazí znaky konca riadku len keď sú iné ako predvolené znaky konca riadku

en: Show line numbers
sk: Zobraziť čísla riadkov

en: Shows or hides the Line Number margin
sk: Zobrazí alebo skryje čísla riadkov

en: Show markers margin
sk: Zobraziť okraj značiek

en: Shows or hides the small margin right of the line numbers, which is used to mark lines
sk: Na pravo od čísiel riadkov zobrazí alebo skryje úzky stĺpec, ktorý sa používa na označovanie riadkov

en: Stop scrolling at last line
sk: Zastaviť posúvanie na poslednom riadku

en: Whether to stop scrolling one page past the last line of a document
sk: Určuje, či sa má zastaviť posúvanie strany na poslednom riadku dokumentu

en: Lines visible _around the cursor:
sk: Počet _riadkov viditeľných okolo kurzora:

en: <b>Display</b>
sk: <b>Zobrazenie</b>

en: Column:
sk: Stĺpec:

en: Color:
sk: Farba:

en: Sets the color of the long line marker
sk: Nastaví farbu označenia dlhého riadku

en: Color Chooser
sk: Výber farby

en: The long line marker is a thin vertical line in the editor, it helps to mark long lines, or as a hint to break the line. Set this value to a value greater than 0 to specify the column where it should appear.
sk: Značka dlhého riadku je tenká vertikálna čiara v editore. Slúži na označenie dlhých riadkov alebo ako tip na rozdelenie riadka. Hodnota väčšia ako 0 označuje stĺpec, kde sa má táto značka zobraziť.

en: Line
sk: Čiara

en: Prints a vertical line in the editor window at the given cursor position (see below)
sk: Zobrazí vertikálnu čiaru v okne editora na danej pozícii kurzora (viď nižšie)

en: Background
sk: Pozadie

en: The background color of characters after the given cursor position (see below) changed to the color set below, (this is recommended if you use proportional fonts)
sk: Farba pozadia znakov za danou pozíciou (viď nižšie) sa zmení na nižšie nastavenú farbu (odporúčané, ak používate proporcionálne písmo).

en: Enabled
sk: Povolené

en: <b>Long line marker</b>
sk: <b>Označenie dlhého riadka</b>

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Do not show virtual spaces
sk: Nezobrazovať virtuálne medzery

en: Only for rectangular selections
sk: Iba pre obdĺžnikový výber

en: Only show virtual spaces beyond the end of lines when drawing a rectangular selection
sk: Zobraziť virtuálne medzery za koncom riadka iba pri vykresľovaní obdĺžnikového výberu

en: Always
sk: Vždy

en: Always show virtual spaces beyond the end of lines
sk: Vždy zobraziť virtuálne medzery za koncom riadkov

en: <b>Virtual spaces</b>
sk: <b>Virtuálne medzery</b>

en: Show in markers margin
sk: Zobraziť na okraji značiek

en: Show as underline indicators
sk: Zobraziť ako podčiarknuté indikátory

en: <b>Change History</b>
sk: <b>História zmien</b>

en: Display
sk: Zobrazenie

en: Open new documents from the command-line
sk: Otvoriť nové dokumenty z príkazového riadku

en: Create a new file for each command-line filename that doesn't exist
sk: Pre každý parameter z príkazového riadku vytvorí nový súbor, ak súbor neexistuje

en: Default end of line characters:
sk: Predvolené znaky konca riadku:

en: <b>New files</b>
sk: <b>Nové súbory</b>

en: Default encoding (new files):
sk: Predvolené kódovanie (pre nové súbory):

en: Sets the default encoding for newly created files
sk: Nastaví predvolené kódovanie pre novo vytvorené súbory

en: Use fixed encoding when opening non-Unicode files
sk: Použiť predvolené kódovanie pri otváraní súborov ktoré nie sú v Unicode

en: This option disables the automatic detection of the file encoding when opening non-Unicode files and opens the file with the specified encoding (usually not needed)
sk: Táto možnosť zakáže automatické zisťovanie kódovania súboru pri otváraní. Súbor ktorý nie je v Unicode sa otvorí s predvoleným kódovaním (zvyčajne to nie je potrebné)

en: Default encoding (existing non-Unicode files):
sk: Predvolené kódovanie (pre existujúce súbory, ktoré nie sú v Unicode)

en: Sets the default encoding for opening existing non-Unicode files
sk: Nastaví predvolené kódovanie pre otvárané súbory, ktoré nie sú v Unicode kódovaní

en: <b>Encodings</b>
sk: <b>Kódovanie</b>

en: Ensure new line at file end
sk: Zabezpečiť nový riadok na konci súboru

en: Ensures that at the end of the file is a new line
sk: Zabezpečí, že posledným znakom súboru je znak nového riadku

en: Ensure consistent line endings
sk: Zabezpečiť jednotné ukončenie riadkov

en: Ensures that newline characters always get converted before saving, avoiding mixed line endings in the same file
sk: Pred uložením budú znaky konca riadkov konvertované na rovnaký znak, čím sa predchádza výskytu rôznych znakov konca riadkov v jednom súbore

en: Strip trailing spaces and tabs
sk: Odstrániť medzery a tabulátory na konci riadkov

en: Removes trailing spaces and tabs at the end of lines
sk: Odstráni medzery a tabulátory na konci riadkov

en: Replace tabs with space
sk: Nahradiť tabulátory medzerami

en: Replaces all tabs in document with spaces
sk: V dokumente nahradí všetky tabulátory medzerami

en: <b>Saving files</b>
sk: <b>Ukladanie súborov</b>

en: Recent files list length:
sk: Dĺžka zoznamu nedávnych súborov:

en: Specifies the number of files which are stored in the Recent files list
sk: Určuje počet súborov, ktoré sú uložené v zozname Nedávne súbory

en: Disk check timeout:
sk: Časový interval pre overovanie zmien súborov na disku:

en: How often to check for changes to document files on disk, in seconds. Zero disables checking.
sk: Ako často sa má kontrolovať zmena súboru na disku, v sekundách. Nula znamená vypnutú kontrolu.

en: Files
sk: Súbory

en: Terminal:
sk: Terminál:

en: Browser:
sk: Prehliadač:

en: A terminal emulator command (%c is substituted with the Geany run script filename)
sk: Príkaz emulátora terminálu (miesto %c bude vložený názov súboru spúšťaného skriptu)

en: Path (and possibly additional arguments) to your favorite browser
sk: Cesta (a prípadne ďalšie parametre) k Vášmu obľúbenému prehliadaču

en: System default
sk: Systémové nastavenie

en: <b>Tool paths</b>
sk: <b>Cesty k nástrojom</b>

en: Context action:
sk: Kontextová akcia:

en: Context action command. The currently selected word can be used with %s. It can appear anywhere in the given command and will be replaced before execution.
sk: Príkaz pre kontextovú akciu. Aktuálne vybrané slovo môže byť použité pomocou %s. Môže sa použiť kdekoľvek v danom príkaze a náhrada bude vykonaná pred spustením príkazu.

en: <b>Commands</b>
sk: <b>Príkazy</b>

en: Tools
sk: Nástroje

en: Email address of the developer
sk: E-mailová adresa vývojára

en: Initials of the developer name
sk: Iniciálky mena vývojára

en: Initial version:
sk: Počiatočná verzia:

en: Version number, which a new file initially has
sk: Číslo verzie, použité pre nový súbor

en: Company name
sk: Názov spoločnosti

en: Developer:
sk: Vývojár:

en: Company:
sk: Spoločnosť:

en: Mail address:
sk: E-Mailová adresa:

en: Initials:
sk: Iniciálky:

en: The name of the developer
sk: Meno vývojára

en: Year:
sk: Rok:

en: Date:
sk: Dátum:

en: Date & time:
sk: Dátum a čas:

en: Specify a format for the {datetime} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
sk: Určuje formát pre značku {datetime}. Pre zoznam dostupných špecifikátorov formátu viď https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Specify a format for the {year} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
sk: Určuje formát pre značku {year}. Pre zoznam dostupných špecifikátorov formátu viď https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Specify a format for the {date} wildcard. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
sk: Určuje formát pre značku {date}. Pre zoznam dostupných špecifikátorov formátu viď https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: <b>Template data</b>
sk: <b>Údajové šablóny</b>

en: Templates
sk: Šablóny

en: C_hange
sk: _Zmeniť

en: <b>Keyboard shortcuts</b>
sk: <b>Klávesové skratky</b>

en: Keybindings
sk: Klávesové skratky

en: Command:
sk: Príkaz:

en: Path to the command for printing files (use %f for the filename)
sk: Cesta k príkazu na tlač súborov (použite %f pre názov súboru)

en: Use an external command for printing
sk: Použiť externý príkaz pre tlač

en: Print line numbers
sk: Tlačiť čísla riadkov

en: Add line numbers to the printed page
sk: Pridať čísla riadkov na tlačenú stranu

en: Print page numbers
sk: Tlačiť čísla strán

en: Add page numbers at the bottom of each page. It takes 2 lines of the page.
sk: Pridať číslo strany na spodok každej strany. Použije 2 riadky z každej strany.

en: Print page header
sk: Tlačiť hlavičku strany

en: Add a little header to every page containing the page number, the filename and the current date (see below). It takes 3 lines of the page.
sk: Pridať na každú stranu hlavičku obsahujúcu číslo strany, názov súboru a aktuálny dátum (viď nižšie). Použije 3 riadky z každej strany.

en: Use the basename of the printed file
sk: Použiť iba názov tlačeného súboru

en: Print only the basename (without the path) of the printed file
sk: Tlačiť iba názov tlačeného súboru (bez cesty)

en: Date format:
sk: Formát dátumu:

en: Specify a format for the date and time stamp which is added to the page header on each page. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
sk: Určuje formát dátumu a času pridávaného do hlavičky každej stránky. Pre zoznam dostupných špecifikátorov formátu viď https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Use native GTK printing
sk: Použiť natívnu GTK tlač

en: <b>Printing</b>
sk: <b>Tlač</b>

en: Printing
sk: Tlač

en: Font:
sk: Písmo:

en: Sets the font for the terminal widget
sk: Nastaví písmo pre okno terminálu

en: Choose Terminal Font
sk: Vybrať písmo pre terminál

en: Foreground color:
sk: Farba textu:

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Scrollback lines:
sk: Počet riadkov histórie:

en: Sets the foreground color of the text in the terminal widget
sk: Nastaví farbu textu v okne terminálu

en: Sets the background color of the text in the terminal widget
sk: Nastaví farbu pozadia v okne terminálu

en: Specifies the history in lines, which you can scroll back in the terminal widget
sk: Určuje počet riadkov histórie, o ktorý sa je možné spätne presúvať v okne terminálu

en: Sets the path to the shell which should be started inside the terminal emulation
sk: Nastaví cestu k shellu, ktorý sa má spúšťať v emulátore terminálu

en: Scroll on keystroke
sk: Rolovať pri stlačení klávesy

en: Whether to scroll to the bottom if a key was pressed
sk: Určuje, či sa má pri stlačení klávesy posunúť obsah okna na koniec

en: Scroll on output
sk: Rolovať pri výstupe

en: Whether to scroll to the bottom when output is generated
sk: Určuje, či sa má posunúť obsah okna pri vygenerovaní výstupu

en: Cursor blinks
sk: Blikajúci kurzor

en: Whether to blink the cursor
sk: Určuje, či má kurzor blikať

en: Override Geany keybindings
sk: Ignorovať klávesové skratky Geany

en: Allows the VTE to receive keyboard shortcuts (apart from focus commands)
sk: Dovoľuje virtuálnemu terminálu obdržať klávesové skratky (okrem skratiek pre zmenu zamerania)

en: Disable menu shortcut key (F10 by default)
sk: Zakázať skratku pre menu (štandardne F10)

en: This option disables the keybinding to popup the menu bar (default is F10). Disabling it can be useful if you use, for example, Midnight Commander within the VTE.
sk: Táto možnosť zakáže klávesovú skratku na zobrazenie menu (prednastavené je F10). Vypnutie môže byť užitočné, ak napríklad používate Midnight Commander vo virtuálnom terminály.

en: Follow path of the current file
sk: Nasledovať cestu aktuálneho súboru

en: Whether to execute "cd $path" when you switch between opened files
sk: Určuje, či spustiť „cd $path“ pri prepínaní medzi otvorenými súbormi

en: Execute programs in the VTE
sk: Spúšťať programy vo virtuálnom termináli

en: Run programs in VTE instead of opening a terminal emulation window. Please note, programs executed in VTE cannot be stopped
sk: Spúšťať programy vo virtuálnom terminály namiesto otvárania nového okna. Programy spustené vo virtuálnom terminály nie je možné zastaviť.

en: Don't use run script
sk: Nepoužívať spúšťací skript

en: Don't use the simple run script which is usually used to display the exit status of the executed program
sk: Nepoužívať jednoduchý spúšťací skript, ktorý zvyčajne vypisuje stav ukončenia programu

en: <b>Terminal</b>
sk: <b>Terminál</b>

en: Terminal
sk: Terminál

en: <i>Warning: read the manual before changing these preferences.</i>
sk: <i>Upozornenie: pred zmenou týchto hodnôt si prečítajte manuál.</i>

en: <b>Various preferences</b>
sk: <b>Rôzne nastavenia</b>

en: Various
sk: Rôzne

en: _File
sk: _Súbor

en: New (with _Template)
sk: Nový (zo _šablóny)

en: _Open...
sk: _Otvoriť…

en: Recent _Files
sk: N_edávne súbory

en: Save _As...
sk: Uložiť _ako…

en: Sa_ve All
sk: U_ložiť všetky

en: _Reload
sk: _Znova načítať

en: R_eload As
sk: Znova na_čítať ako

en: Page Set_up
sk: Nastavenia _strany

en: _Print...
sk: _Tlačiť…

en: Close Ot_her Documents
sk: Zavrieť ostatné _dokumenty

en: C_lose All
sk: Zavrieť všetk_y

en: Co_mmands
sk: _Príkazy

en: Cu_t Current Line(s)
sk: Vystrih_núť riadok (riadky)

en: _Copy Current Line(s)
sk: _Kopírovať riadok (riadky)

en: _Delete Current Line(s)
sk: O_dstrániť riadok (riadky)

en: D_uplicate Line or Selection
sk: Du_plikovať riadok alebo výber

en: S_elect Current Line(s)
sk: Vybrať _riadok (riadky)

en: Se_lect Current Paragraph
sk: Vybrať _odsek

en: _Move Line(s) Up
sk: Presunúť riadok (riadky) _vyššie

en: M_ove Line(s) Down
sk: Presunúť riadok (riadky) _nižšie

en: _Send Selection to Terminal
sk: Odoslať výber do _terminálu

en: _Join Lines
sk: _Spojiť riadky

en: _Reflow Lines/Block
sk: Znovu _rozdeliť riadky/odsek

en: T_oggle Case of Selection
sk: _Prepnúť veľkosť písmen vo výbere

en: _Comment Line(s)
sk: _Zakomentovať riadky

en: U_ncomment Line(s)
sk: _Odkomentovať riadky

en: _Toggle Line Commentation
sk: Prepnúť _komentár na riadku

en: _Increase Indent
sk: Z_väčšiť odsadenie

en: _Decrease Indent
sk: Z_menšiť odsadenie

en: S_mart Line Indent
sk: _Inteligentné odsadzovanie riadkov

en: _Send Selection to
sk: Odoslať výber _do

en: I_nsert Comments
sk: Vložiť _komentár

en: Preference_s
sk: _Nastavenia

en: P_lugin Preferences
sk: Nastavenia _zásuvných modulov

en: _Find...
sk: _Nájsť…

en: Find _Next
sk: Nájsť n_asledujúce

en: Find _Previous
sk: Nájsť _predchádzajúce

en: Find in F_iles...
sk: Nájsť v _súboroch…

en: _Replace...
sk: Na_hradiť…

en: Next Me_ssage
sk: Nas_ledujúca správa

en: Pr_evious Message
sk: Pre_dchádzajúca správa

en: Go to Ne_xt Marker
sk: Pr_ejsť na nasledujúcu značku

en: Go to Pre_vious Marker
sk: Pre_jsť na predchádzajúci značku

en: _Go to Line...
sk: Prejsť na _riadok…

en: Find Next _Selection
sk: Nájsť n_asledujúci výskyt vybraného textu

en: Find Pre_vious Selection
sk: Nájsť p_redchádzajúci výskyt vybraného textu

en: _Mark All
sk: Označiť _všetky výskyty

en: Go to Symbol Decl_aration
sk: Prejsť na de_klaráciu symbolu

en: _View
sk: _Zobraziť

en: Change _Font...
sk: Zmeniť _písmo…

en: Change _Color Scheme...
sk: Zmeniť _farebnú schému…

en: Show _Markers Margin
sk: Zobraziť okraj _značiek

en: Show _Line Numbers
sk: Zobraziť čísla _riadkov

en: Show White S_pace
sk: Zobraziť _biele znaky

en: Show Line _Endings
sk: Zobraziť _konce riadkov

en: Show Indentation _Guides
sk: Zobraziť _indikátory odsadenia

en: Full_screen
sk: _Celá obrazovka

en: Toggle All _Additional Widgets
sk: Prepnúť zobrazenie _doplnkových ovládacích prvkov

en: Show Message _Window
sk: Zobraziť okno _správ

en: Show _Toolbar
sk: Zobraziť p_anel nástrojov

en: Show Side_bar
sk: Zobraziť b_očný panel

en: _Document
sk: _Dokument

en: _Line Wrapping
sk: _Zalamovanie riadkov

en: Line _Breaking
sk: _Rozdeľovanie dlhých riadkov

en: _Auto-indentation
sk: _Automatické odsadzovanie

en: In_dent Type
sk: Ty_p odsadenia

en: _Detect from Content
sk: _Zistiť z obsahu

en: T_abs and Spaces
sk: Tabulátory _a medzery

en: Indent Widt_h
sk: Šírka o_dsadenia

en: Read _Only
sk: _Iba na čítanie

en: _Write Unicode BOM
sk: Zapísať Unicode _BOM

en: Set File_type
sk: Nastaviť typ súbor_u

en: Set _Encoding
sk: Nastaviť _kódovanie

en: Set Line E_ndings
sk: Nasta_viť konce riadkov

en: Convert and Set to _CR/LF (Windows)
sk: Konvertovať a nastaviť na CR/LF (_Windows)

en: Convert and Set to _LF (Unix)
sk: Konvertovať a nastaviť na LF (_Unix)

en: Convert and Set to CR (Classic _Mac)
sk: Konvertovať a nastaviť na CR (_Mac)

en: _Clone
sk: K_lonovať

en: _Strip Trailing Spaces
sk: _Odstrániť medzery z koncov riadkov

en: Replace Tabs with S_paces
sk: Nahradiť _tabulátory medzerami

en: _Replace Spaces with Tabs...
sk: Nahradiť _medzery tabulátormi…

en: _Fold All
sk: Zbaliť vš_etky

en: _Unfold All
sk: Rozbaliť všetk_y

en: Remove _Markers
sk: Od_strániť značky

en: Remove Error _Indicators
sk: Odstrániť indikátory _chýb

en: _Project
sk: Pro_jekt

en: _New...
sk: _Nový…

en: New from _Folder...
sk: Nový z _priečinka…

en: _Recent Projects
sk: Nedávne _projekty

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: Apply the default indentation settings to all documents
sk: Použiť predvolené nastavenia odsadenia vo všetkých dokumentoch

en: _Apply Default Indentation
sk: Použiť predvolené o_dsadenie

en: _Build
sk: Z_ostaviť

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: _Reload Configuration
sk: Obnoviť _konfiguráciu

en: C_onfiguration Files
sk: Konfi_guračné súbory

en: _Color Chooser
sk: Výber _farby

en: _Word Count
sk: Počet _slov

en: Load Ta_gs File...
sk: N_ačítať súbor symbolov…

en: _Help
sk: _Pomoc

en: Keyboard _Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: Debug _Messages
sk: _Ladiace správy

en: _Website
sk: _Webová stránka

en: Wi_ki
sk: W_iki

en: Report a _Bug...
sk: Nahlásiť _chybu…

en: _Donate...
sk: _Darovať…

en: Filter the symbol list using the entered text. Separate multiple filters with a space.
sk: Filtrovať zoznam symbolov pomocou zadaného textu. Jednotlivé filtre oddeľte medzerou.

en: Symbols
sk: Symboly

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Status
sk: Stav

en: Compiler
sk: Kompilátor

en: Messages
sk: Správy

en: Scribble
sk: Poznámky

en: Project Properties
sk: Vlastnosti projektu

en: Filename:
sk: Názov súboru:

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Description:
sk: _Popis:

en: _Base path:
sk: Základná _cesta:

en: File _patterns:
sk: _Vzory názvov súborov:

en: Space separated list of file patterns used for the find in files dialog (e.g. *.c *.h)
sk: Medzerami oddelený zoznam vzorov pre názvy súborov, použitý v dialógovom okne vyhľadať v súboroch (napr. „*.c *.h“)

en: Base directory of all files that make up the project. This can be a new path, or an existing directory tree. You can use paths relative to the project filename.
sk: Základný adresár pre všetky súbory projektu. Môže sa jednať o novú cestu, alebo existujúcu štruktúru adresárov. Môžete používať cesty relatívne k súboru projektu.

en: Project
sk: Projekt

en: Display:
sk: Zobrazenie:

en: Custom
sk: Vlastné

en: Use global settings
sk: Použiť globálne nastavenia

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: Read-only:
sk: Iba na čítanie:

en: Encoding:
sk: Kódovanie:

en: Modified:
sk: Upravené:

en: Changed:
sk: Zmenené:

en: Accessed:
sk: Posledný prístup:

en: (only inside Geany)
sk: (iba v rámci Geany)

en: Permissions:
sk: Oprávnenia:

en: Read:
sk: Čítať:

en: Write:
sk: Zapisovať:

en: Execute:
sk: Spustiť:

en: Owner:
sk: Vlastník:

en: Group:
sk: Skupina:

en: Other:
sk: Ostatný:

en: Copyright (c) 2005
    The Geany contributors
sk: Copyright (c) 2005
    Prispievatelia do Geany

en: About Geany
sk: O Geany

en: A fast and lightweight IDE
sk: Rýchle a nenáročné IDE

en: (built on or after %s)
sk: (zostavené %s alebo neskôr)

en: Using GTK+ v%u.%u.%u and GLib v%u.%u.%u runtime libraries
sk: Používajú sa zdieľané knižnice GTK+ v%u.%u.%u a GLib v%u.%u.%u

en: Info
sk: Informácie

en: Developers
sk: Vývojári

en: maintainer
sk: správca

en: developer
sk: vývojár

en: translation maintainer
sk: správca prekladov

en: Translators
sk: Prekladatelia

en: Previous Translators
sk: Predchádzajúci prekladatelia

en: Contributors
sk: Prispievatelia

en: Some of the many contributors (for a more detailed list, see the file %s):
sk: Niektorý z mnohých prispievateľov (pre detailný zoznam, viď súbor %s):

en: Credits
sk: Zásluhy

en: License
sk: Licencia

en: License text could not be found, please visit http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt to view it online.
sk: Nebolo možné nájsť text licencie. Pre online verziu prosím navštívte http://www.gnu.org/licenses/gpl-2.0.txt

en: failed to substitute %%p, no project active
sk: nepodarilo sa nahradiť %%p, žiadny projekt nie je aktívny

en: Process failed, no working directory
sk: Proces zlyhal, chýba pracovný adresár

en: %s (in directory: %s)
sk: %s (v adresári: %s)

en: Process failed (%s)
sk: Proces zlyhal (%s)

en: Invalid working directory "%s"
sk: Neplatný pracovný adresár „%s“

en: Failed to execute "%s" (start-script could not be created: %s)
sk: Nepodarilo sa spustiť „%s“ (spúšťací skript nebolo možné vytvoriť: %s)

en: File not executed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
sk: Súbor nebol spustený, pretože terminál môže obsahovať nejaký vstup (stlačte Ctrl+C alebo Enter na jeho vyčistenie).

en: Cannot execute build command "%s": %s. Check the Terminal setting in Preferences
sk: Nie je možné spustiť príkaz pre zostavenie „%s“: %s. Skontrolujte nastavenia terminálu v Nastavenia->Nástroje.

en: Compilation failed.
sk: Kompilácia zlyhala.

en: Compilation finished successfully.
sk: Kompilácia bola úspešne dokončená.

en: Custom Text
sk: Vlastný text

en: Enter custom text here, all entered text is appended to the command.
sk: Sem zadajte vlastný text. Čokoľvek sem zadané bude pripojené na koniec príkazu.

en: _Next Error
sk: _Nasledujúca chyba

en: _Previous Error
sk: _Predchádzajúca chyba

en: _Set Build Commands
sk: Nastaviť príkazy pre _zostavenie

en: Build the current file
sk: Zostaviť aktuálny súbor

en: Build the current file with Make and the default target
sk: Zostaviť aktuálny súbor pomocou Make s predvoleným cieľom

en: Build the current file with Make and the specified target
sk: Zostaviť aktuálny súbor pomocou Make so špecifikovaným cieľom

en: Compile the current file with Make
sk: Zostaviť aktuálny súbor pomocou Make

en: Process could not be stopped (%s).
sk: Proces nebolo možné zastaviť (%s).

en: No more build errors.
sk: Žiadne ďalšie chyby pri zostavovaní.

en: Set menu item label
sk: Nastaviť označenie položky v ponuke

en: Label
sk: Označenie

en: Command
sk: Príkaz

en: Working directory
sk: Pracovný adresár

en: Reset
sk: Obnoviť

en: Click to set menu item label
sk: Kliknite pre nastavenie označenia položky v ponuke

en: %s commands
sk: Príkazy pre %s

en: No filetype
sk: Žiadny typ súboru

en: Error regular expression:
sk: Regulárny výraz pre chyby:

en: Independent commands
sk: Nezávislé príkazy

en: Note: Item 2 opens a dialog and appends the response to the command.
sk: Poznámka: 2. položka zobrazí dialógové okno a pripojí odpoveď k príkazu.

en: Execute commands
sk: Príkazy pre spustenie

en: %d, %e, %f, %p, %l are substituted in command and directory fields, see manual for details.
sk: %d, %e, %f, %p, %l sú nahradené v poliach pre príkaz a adresár, viď manuál pre viac detailov.

en: Set Build Commands
sk: Nastaviť príkazy pre zostavenie

en: _Compile
sk: _Zostaviť

en: _Execute
sk: _Spustiť

en: Make Custom _Target...
sk: Make vlastný _cieľ…

en: Make _Object
sk: Make _objekt

en: _Make All
sk: Make _všetko

en: %d file saved. | %d files saved.
sk[0]: %d súbor uložený.
sk[1]: %d súbory uložené.
sk[2]: %d súborov uložených.

en: Changes detected, reloading all will lose any changes and history.
sk: Boli zistené zmeny. Znova načítanie všetkých súborov spôsobí stratu zmien a histórie.

en: Are you sure you want to reload all files?
sk: Ste si istý, že chcete znova načítať všetky súbory?

en: Go to Line
sk: Prejsť na riadok

en: Enter the line you want to go to:
sk: Vložte číslo riadku, na ktorý chcete prejsť:

en: Please set the filetype for the current file before using this function.
sk: Pred použitím tejto funkcie nastavte typ súboru pre aktuálny súbor.

en: No more message items.
sk: Žiadne ďalšie správy.

en: Could not open file %s (File not found)
sk: Nie je možné otvoriť súbor %s (súbor nebol nájdený)

en: Check the path setting in Filetype configuration.
sk: Skontrolujte cestu uvedenú v konfigurácii typu súboru.

en: Check the path setting in Preferences.
sk: Skontrolujte cestu uvedenú v Nastaveniach.

en: Cannot execute context action command "%s": %s. %s
sk: Nie je možné spustiť príkaz kontextovej akcie „%s“: %s. %s

en: No context action set.
sk: Nebola nastavená žiadna kontextová akcia.

en: "%s" was not found.
sk: „%s“ nebol nájdený.

en: Detect from file
sk: Zistiť zo súboru

en: Programming Languages
sk: Programovacie jazyky

en: Scripting Languages
sk: Skriptovacie jazyky

en: Markup Languages
sk: Značkovanie jazyky

en: _More Options
sk: _Viac možností

en: Show _hidden files
sk: Zobraziť _skryté súbory

en: Set encoding:
sk: Nastaviť kódovanie:

en: Explicitly defines an encoding for the file, if it would not be detected. This is useful when you know that the encoding of a file cannot be detected correctly by Geany.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen encoding.
sk: Explicitne definuje kódovanie použité pre súbor, pokiaľ ho nebolo možné určiť. Toto je užitočné, pokiaľ viete, že kódovanie súboru nie je rozoznané správne.
    Berte na vedomie, že ak vyberiete viacero súborov, všetky budú otvorené so zvoleným kódovaním.

en: Set filetype:
sk: Nastaviť typ súboru:

en: Explicitly defines a filetype for the file, if it would not be detected by filename extension.
    Note if you choose multiple files, they will all be opened with the chosen filetype.
sk: Explicitne definuje typ súboru pre súbor, pokiaľ toto nie je možné automaticky zistiť na základe prípony.
    Berte na vedomie, že ak vyberiete viacero súborov, všetky budú otvorené so zvoleným súborovým typom.

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

[ctx: Open dialog action]
en: _View
sk: Zo_braziť

en: Opens the file in read-only mode. If you choose more than one file to open, all files will be opened read-only.
sk: Otvorí súbor iba na čítanie. Pokiaľ vyberiete viacero súborov všetky budú otvorené iba na čítanie.

en: Overwrite?
sk: Prepísať?

en: Filename already exists!
sk: Súbor s rovnakým názvom už existuje!

en: Save File
sk: Uložiť súbor

en: R_ename
sk: _Premenovať

en: Save the file and rename it
sk: Uložiť a premenovať súbor

en: Error
sk: Chyba

en: Question
sk: Otázka

en: Warning
sk: Varovanie

en: Information
sk: Informácia

en: _Don't save
sk: _Neuložiť

en: The file '%s' is not saved.
sk: Súbor „%s“ nebol uložený.

en: Do you want to save it before closing?
sk: Chcete ho pred zatvorením uložiť?

en: Choose font
sk: Vybrať písmo

en: An error occurred or file information could not be retrieved (e.g. from a new file).
sk: Nastala chyba, alebo nebolo možné získať informácie o súbore (napr. z nového súboru).

en: unknown
sk: neznáme

en: %s Properties
sk: Vlastnosti %s

en: (with BOM)
sk: (s BOM)

en: (without BOM)
sk: (bez BOM)

en: File %s closed.
sk: Súbor %s bol zatvorený.

en: New file "%s" opened.
sk: Súbor „%s“ bol otvorený.

en: Could not open file %s (%s)
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor %s (%s)

en: The file "%s" is not valid %s.
sk: Súbor „%s“ nie je platný %s.

en: The file "%s" does not look like a text file or the file encoding is not supported.
sk: Súbor „%s“ pravdepodobne nie je textový súbor, alebo jeho kódovanie nie je podporované.

en: The file "%s" could not be opened properly and has been truncated. This can occur if the file contains a NULL byte. Be aware that saving it can cause data loss.
    The file was set to read-only.
sk: Súbor „%s“ nebolo možné správne otvoriť a bol orezaný. Toto môže nastať pokiaľ súbor obsahuje znak NULL. Uloženie takéhoto súboru môže spôsobiť stratu dát.
    Súbor bol otvorený len na čítanie.

en: Spaces
sk: Medzery

en: Tabs
sk: Tabulátory

en: Tabs and Spaces
sk: Tabulátory a medzery

en: Setting %s indentation mode for %s.
sk: Nastavujem režim odsadenia „%s“ pre %s.

en: Setting indentation width to %d for %s.
sk: Nastavujem šírku odsadenia na %d pre %s.

en: File %s reloaded.
sk: Súbor %s bol znova načítaný.

en: File %s opened (%d%s).
sk: Súbor %s bol otvorený (%d%s).

en: , read-only
sk: , iba na čítanie

en: Discard history
sk: Zahodiť históriu

en: The buffer's previous state is stored in the history and undoing restores it. You can disable this by discarding the history upon reload. This message will not be displayed again but your choice can be changed in the various preferences.
sk: Predchádzajúci stav medzipamäte je uložený v histórii a vrátenie späť ho obnoví. Zahodením histórie po znova načítaní môžete túto funkčnosť zakázať. Táto správa nebude opäť zobrazovaná, Vašu voľbu ale môžete zmeniť v Nastavenia->Rôzne.

en: The file has been reloaded.
sk: Súbor bol znova načítaný.

en: Any unsaved changes will be lost.
sk: Akékoľvek neuložené zmeny budú stratené.

en: Undo history will be lost.
sk: História pre vrátiť späť bude stratená.

en: Are you sure you want to reload '%s'?
sk: Ste si istý, že chcete znova načítať „%s“?

en: Error renaming file.
sk: Chyba pri premenovaní súboru.

en: An error occurred while converting the file from UTF-8 in "%s". The file remains unsaved.
sk: Nastala chyba pri prevádzaní kódovania z UTF-8 v „%s“. Súbor nebol uložený.

en: Error message: %s
    The error occurred at "%s" (line: %d, column: %d).
sk: Chybová správa: %s
    Chyba nastala v „%s“ (riadok: %d, stĺpec: %d).

en: Error message: %s.
sk: Chybová správa: %s.

en: Failed to open file '%s' for writing: fopen() failed: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor „%s“ pre zápis: fopen() zlyhal: %s

en: Failed to write file '%s': fwrite() failed: %s
sk: Nepodarilo sa zapísať do súboru „%s“: fwrite() zlyhal: %s

en: Failed to close file '%s': fclose() failed: %s
sk: Nepodarilo sa zatvoriť súbor „%s“: fclose() zlyhal: %s

en: _Overwrite
sk: _Prepísať

en: The file '%s' on the disk is more recent than the current buffer.
sk: Súbor „%s“ na disku je novší ako aktuálna medzipamäť.

en: Try to resave the file?
sk: Pokúsiť sa uložiť súbor znova?

en: File "%s" was not found on disk!
sk: Súbor „%s“ nebol nájdený na disku!

en: Cannot save read-only document '%s'!
sk: Nie je možné uložiť súbor „%s“ dostupný len na čítanie!

en: Error saving file (%s).
sk: Chyba pri ukladaní súboru (%s).

en: %s
    
    The file on disk may now be truncated!
sk: %s
    
    Súbor na disku mohol byť orezaný!

en: Error saving file.
sk: Chyba pri ukladaní súboru.

en: File %s saved.
sk: Súbor %s bol uložený.

en: Wrap search and find again?
sk: Začať hľadať na opačnom konci dokumentu?

en: No matches found for "%s".
sk: Nebola nájdená zhoda pre „%s“.

en: %s: replaced %d occurrence of "%s" with "%s". | %s: replaced %d occurrences of "%s" with "%s".
sk[0]: %s: nahradená %d zhoda „%s“ s „%s“
sk[1]: %s: nahradené %d zhody „%s“ s „%s“
sk[2]: %s: nahradených %d zhôd „%s“ s „%s“

en: Do you want to reload it?
sk: Naozaj ho chcete znova načítať?

en: Enter Tab Width
sk: Zadajte šírku tabulátoru

en: Enter the amount of spaces which should be replaced by a tab character.
sk: Zadajte počet medzier, ktoré by mali byť nahradené tabulátorom.

en: Warning: non-standard hard tab width: %d != 8!
sk: Varovanie: neštandardná šírka tabulátoru: %d != 8!

en: Celtic
sk: Keltské

en: Greek
sk: Grécke

en: Nordic
sk: Nordické

en: South European
sk: Južná Európa

en: Western
sk: Západné

en: Baltic
sk: Baltské

en: Central European
sk: Stredná Európa

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Cyrillic/Russian
sk: Cyrilika/Rusko

en: Cyrillic/Ukrainian
sk: Cyrilika/Ukrajina

en: Romanian
sk: Rumunčina

en: Arabic
sk: Arabčina

en: Hebrew
sk: Hebrejčina

en: Hebrew Visual
sk: Hebrejčina (vizuálne)

en: Armenian
sk: Arménčina

en: Georgian
sk: Gruzínčina

en: Thai
sk: Thajčina

en: Turkish
sk: Turečtina

en: Vietnamese
sk: Vietnamčina

en: Chinese Simplified
sk: Čínština (zjednodušená)

en: Chinese Traditional
sk: Čínština (tradičná)

en: Japanese
sk: Japončina

en: Korean
sk: Kórejčina

en: Without encoding
sk: Bez kódovania

en: _West European
sk: _Západná Európa

en: _East European
sk: _Východná Európa

en: East _Asian
sk: Východná Ázi_a

en: _SE & SW Asian
sk: _JZ a JV Ázia

en: _Middle Eastern
sk: _Blízky Východ

en: West European
sk: Západná Európa

en: East European
sk: Východná Európa

en: East Asian
sk: Východná Ázia

en: SE & SW Asian
sk: JV a JZ Ázia

en: Middle Eastern
sk: Blízky Východ

en: %s source file
sk: %s zdrojový súbor

en: %s file
sk: %s súbor

en: %s script
sk: %s skript

en: %s document
sk: %s dokument

en: Cascading Stylesheet
sk: Kaskádový Štýl (CSS)

en: Config
sk: Konfigurácia

en: Gettext translation
sk: Preklad Gettext

en: _Programming Languages
sk: _Programovacie jazyky

en: _Scripting Languages
sk: _Skriptovacie jazyky

en: _Markup Languages
sk: _Značkovanie jazyky

en: M_iscellaneous
sk: _Ostatné

en: All Source
sk: Všetky zdrojové súbory

en: All files
sk: Všetky súbory

en: Bad regex for filetype %s: %s
sk: Zle naformátovaný regulárny výraz pre súborový typ %s: %s

en: untitled
sk: bez_nazvu

en: Could not find file '%s'.
sk: Nie je možné nájsť súbor „%s“.

en: Default
sk: Predvolené

en: The current filetype overrides the default style.
sk: Aktuálny typ súboru preváži prednastavený štýl.

en: This may cause color schemes to display incorrectly.
sk: Toto môže spôsobiť nekorektné zobrazenie farebných schém.

en: Color Schemes
sk: Farebné schémy

en: File
sk: Súbor

en: Clipboard
sk: Schránka

en: Select
sk: Vybrať

en: Format
sk: Formát

en: Insert
sk: Vložiť

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Search
sk: Hľadať

en: Go to
sk: Prejsť na

en: View
sk: Zobraziť

en: Document
sk: Dokument

en: Build
sk: Zostaviť

en: Help
sk: Pomoc

en: Focus
sk: Zameranie

en: Notebook tab
sk: Karty dokumentov

en: New
sk: Nový

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open selected file
sk: Otvoriť vybraný súbor

en: Save
sk: Uložiť

en: Save as
sk: Uložiť ako

en: Save all
sk: Uložiť všetky

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Print
sk: Tlačiť

en: Close
sk: Zavrieť

en: Close all
sk: Zavrieť všetky

en: Reload file
sk: Znova načítať súbor

en: Reload all files
sk: Znova načítať všetky súbory

en: Re-open last closed tab
sk: Znova otvoriť zatvorenú kartu

en: Quit
sk: Koniec

en: New from Folder
sk: Nový z priečinka

en: Undo
sk: Vrátiť späť

en: Redo
sk: Opakovať vrátené

en: Delete to line end
sk: Vymazať do konca riadku

en: Delete to beginning of line
sk: Vymazať po začiatok riadku

en: _Transpose Current Line
sk: _Premiestniť aktuálny riadok

en: Scroll to current line
sk: Posunúť zobrazenie na aktuálny riadok

en: Scroll up the view by one line
sk: Posunúť zobrazenie o jeden riadok hore

en: Scroll down the view by one line
sk: Posunúť zobrazenie o jeden riadok dole

en: Complete snippet
sk: Dokončiť útržok

en: Move cursor in snippet
sk: Presunúť kurzor v útržku

en: Suppress snippet completion
sk: Potlačiť dokončovanie útržku

en: Context Action
sk: Kontextová akcia

en: Complete word
sk: Dokončiť slovo

en: Show calltip
sk: Zobraziť typ funkcie

en: Word part completion
sk: Dokončenie časti slova

en: Move line(s) up
sk: Presunúť riadky hore

en: Move line(s) down
sk: Presunúť riadky dole

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Paste
sk: Vložiť

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select current word
sk: Vybrať slovo

en: Select to previous word part
sk: Vybrať po prechádzajúcu časť slova

en: Select to next word part
sk: Vybrať po nasledujúcu časť slova

en: Toggle line commentation
sk: Prepnúť komentár na riadku

en: Comment line(s)
sk: Zakomentovať riadky

en: Uncomment line(s)
sk: Odkomentovať riadky

en: Increase indent
sk: Zväčšiť odsadenie

en: Decrease indent
sk: Zmenšiť odsadenie

en: Increase indent by one space
sk: Zväčšiť odsadenie o jednu medzeru

en: Decrease indent by one space
sk: Zmenšiť odsadenie o jednu medzeru

en: Send to Custom Command 1
sk: Použiť 1. vlastný príkaz

en: Send to Custom Command 2
sk: Použiť 2. vlastný príkaz

en: Send to Custom Command 3
sk: Použiť 3. vlastný príkaz

en: Send to Custom Command 4
sk: Použiť 4. vlastný príkaz

en: Send to Custom Command 5
sk: Použiť 5. vlastný príkaz

en: Send to Custom Command 6
sk: Použiť 6. vlastný príkaz

en: Send to Custom Command 7
sk: Použiť 7. vlastný príkaz

en: Send to Custom Command 8
sk: Použiť 8. vlastný príkaz

en: Send to Custom Command 9
sk: Použiť 9. vlastný príkaz

en: Insert date
sk: Vložiť dátum

en: Insert New Line Before Current
sk: Vložiť nový riadok pred aktuálny

en: Insert New Line After Current
sk: Vložiť nový riadok za aktuálny

en: Find
sk: Nájsť

en: Find Next
sk: Nájsť nasledujúce

en: Find Previous
sk: Nájsť predchádzajúce

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Find in Files
sk: Nájsť v súboroch

en: Next Message
sk: Nasledujúca správa

en: Previous Message
sk: Predchádzajúca správa

en: Find Usage
sk: Nájsť použitie

en: Find Document Usage
sk: Nájsť použitie v dokumente

en: Navigate back a location
sk: Prejsť na predchádzajúcu polohu

en: Navigate forward a location
sk: Prejsť na nasledujúcu polohu

en: Go to matching brace
sk: Prejsť na zodpovedajúcu zátvorku

en: Toggle marker
sk: Prepnúť značku

en: Go to Symbol Definition
sk: Prejsť na definíciu symbolu

en: Go to Symbol Declaration
sk: Prejsť na deklaráciu symbolu

en: Go to Start of Line
sk: Prejsť na začiatok riadka

en: Go to End of Line
sk: Prejsť na koniec riadka

en: Go to Start of Display Line
sk: Prejsť na začiatok zobrazovaného riadka

en: Go to End of Display Line
sk: Prejsť na koniec zobrazovaného riadka

en: Go to Previous Word Part
sk: Prejsť na predchádzajúcu časť slova

en: Go to Next Word Part
sk: Prejsť na nasledujúcu časť slova

en: Toggle All Additional Widgets
sk: Prepnúť zobrazenie doplnkových ovládacích prvkov

en: Fullscreen
sk: Celá obrazovka

en: Toggle Messages Window
sk: Prepnúť zobrazenie okna správ

en: Toggle Sidebar
sk: Prepnúť zobrazenie bočného panelu

en: Zoom In
sk: Zväčšiť

en: Zoom Out
sk: Zmenšiť

en: Zoom Reset
sk: Normálna veľkosť

en: Switch to Editor
sk: Prepnúť na editor

en: Switch to Search Bar
sk: Prepnúť do vyhľadávacieho poľa

en: Switch to Message Window
sk: Prepnúť na okno správ

en: Switch to Compiler
sk: Prepnúť na kompilátor

en: Switch to Messages
sk: Prepnúť na správy

en: Switch to Scribble
sk: Prepnúť na poznámky

en: Switch to VTE
sk: Prepnúť na virtuálny terminál

en: Switch to Sidebar
sk: Prepnúť na bočný panel

en: Switch to Sidebar Symbol List
sk: Prepnúť na zoznam symbolov

en: Switch to Sidebar Document List
sk: Prepnúť na zoznam dokumentov

en: Switch to left document
sk: Prepnúť na ľavý dokument

en: Switch to right document
sk: Prepnúť na pravý dokument

en: Switch to last used document
sk: Prepnúť na naposledy používaný dokument

en: Move document left
sk: Presunúť dokument doľava

en: Move document right
sk: Presunúť dokument doprava

en: Move document first
sk: Presunúť dokument na začiatok

en: Move document last
sk: Presunúť dokument na koniec

en: Toggle Line wrapping
sk: Prepnúť zalamovanie riadkov

en: Toggle Line breaking
sk: Prepnúť rozdeľovanie dlhých riadkov

en: Replace spaces with tabs
sk: Nahradiť medzery tabulátormi

en: Toggle current fold
sk: Prepnúť zbalenie kódu

en: Fold all
sk: Zbaliť všetko

en: Unfold all
sk: Rozbaliť všetko

en: Reload symbol list
sk: Znova načítať zoznam symbolov

en: Remove Markers
sk: Odstrániť značky

en: Remove Error Indicators
sk: Odstrániť indikátory chýb

en: Remove Markers and Error Indicators
sk: Odstrániť značky a indikátory chýb

en: Compile
sk: Zostaviť

en: Make all
sk: Make všetko

en: Make custom target
sk: Make vlastný cieľ

en: Make object
sk: Make objekt

en: Next error
sk: Nasledujúca chyba

en: Previous error
sk: Predchádzajúca chyba

en: Run
sk: Spustiť

en: Build options
sk: Voľby pre zostavenie

en: Show Color Chooser
sk: Zobraziť Výber farieb

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: The following keyboard shortcuts are configurable:
sk: Je možné nastaviť nasledovné klávesové skratky:

en: Type here what you want, use it as a notice/scratch board
sk: Túto plochu môžete použiť na písanie poznámok

en: Failed to load one or more session files.
sk: Nepodarilo sa načítať jeden, alebo viac súborov relácie.

en: Set initial column number to COLUMN for the first opened file (useful in conjunction with --line)
sk: Nastaviť kurzor na stĺpec STĹPEC pre prvý otvorený súbor (užitočné pri použití spolu s --line)

en: COLUMN
sk: STĹPEC

en: Use alternate configuration directory DIR
sk: Použiť alternatívny adresár ADRESÁR pre konfiguráciu

en: DIR
sk: ADRESÁR

en: Print internal filetype names
sk: Vypísať interné názvy súborových typov

en: Generate global tags file (see documentation)
sk: Vygenerovať globálny súbor tagov (viď dokumentácia)

en: Don't preprocess C/C++ files when generating tags file
sk: Nepoužívať C/C++ preprocesor pri generovaní súboru symbolov

en: Don't open files in a running instance, force opening a new instance
sk: Súbory otvoriť v novej inštancii programu

en: Use socket filename FILE for communication with a running Geany instance
sk: Používať soket s názvom súboru SÚBOR na komunikáciu s bežiacou inštanciou Geany

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Return a list of open documents in a running Geany instance
sk: Vrátiť zoznam dokumentov otvorených v bežiacej inštancii Geany

en: Set initial line number to LINE for the first opened file
sk: Nastaviť kurzor na riadok RIADOK pre prvý otvorený súbor

en: LINE
sk: RIADOK

en: Don't show message window at startup
sk: Po spustení nezobrazovať okno so správami

en: Don't load auto completion data (see documentation)
sk: Nenačítavať dáta pre automatické dokončovanie (viď dokumentácia)

en: Don't load plugins
sk: Nenačítavať zásuvné moduly

en: Print Geany's installation prefix
sk: Vypísať prefix inštalácie Geany

en: Open all FILES in read-only mode (see documentation)
sk: Otvárať všetky SÚBORY iba na čítanie (viď dokumentácia)

en: Don't load the previous session's files
sk: Nenačítavať súbory z predchádzajúcej relácie

en: Don't load terminal support
sk: Nenačítavať podporu terminálu

en: Use FILE as the dynamically-linked VTE library
sk: Použiť SÚBOR ako dynamicky načítavanú knižnicu VTE

en: Be verbose
sk: Rozsiahly výstup

en: Show version and exit
sk: Zobraziť verziu a skončiť

en: [FILES...]
sk: [SÚBORY...]

en: A fast and lightweight IDE.
sk: Rýchle a nenáročné IDE.

en: Report bugs to https://github.com/geany/geany/issues.
sk: Chyby hláste na adrese https://github.com/geany/geany/issues.

en: built on %s with
sk: zostavený v %s s

en: Move it now?
sk: Presunúť ho teraz?

en: Geany needs to move your old configuration directory before starting.
sk: Geany musí pred spustením presunúť váš starý adresár s konfiguráciou.

en: Your configuration directory has been successfully moved from "%s" to "%s".
sk: Váš adresár s konfiguráciou bol úspešne presunutý z „%s“ do „%s“.

en: Your old configuration directory "%s" could not be moved to "%s" (%s). Please move manually the directory to the new location.
sk: Váš starý adresár s konfiguráciou „%s“ nemohol byť presunutý do „%s“ (%s). Prosím vykonajte tento presun ručne.

en: Configuration directory could not be created (%s).
    There could be some problems using Geany without a configuration directory.
    Start Geany anyway?
sk: Adresár s konfiguráciou nemohol byť vytvorený (%s).
    Pri používaní Geany bez adresára s konfiguráciou môžu nastať problémy.
    Chcete spustiť Geany aj napriek tomu?

en: This is Geany %s.
sk: Toto je Geany %s.

en: Configuration directory could not be created (%s).
sk: Nebolo možné vytvoriť adresár s konfiguráciou (%s).

en: IPC socket could not be created, see Help->Debug Messages for details.
sk: Nebolo možné vytvoriť IPC soket, pre viac detailov pozrite Pomoc->Ladiace správy.

en: Do you really want to quit?
sk: Naozaj chcete ukončiť program?

en: Configuration files reloaded.
sk: Konfiguračné súbory boli znova načítané.

en: Debug Messages
sk: Ladiace správy

en: Cl_ear
sk: _Vyčistiť

en: Status messages
sk: Stavové správy

en: C_opy
sk: _Kopírovať

en: Copy _All
sk: Kopírovať _všetky

en: _Hide Message Window
sk: _Skryť okno so správami

en: Could not find file '%s' - trying the current document path.
sk: Nie je možné nájsť súbor „%s“ - skúšam cestu k aktuálnemu dokumentu.

en: The document has been closed.
sk: Dokument bol zatvorený.

en: Switch to Document
sk: Prepnúť na dokument

en: Open in New _Window
sk: Otvoriť v _novom okne

en: Close Documents to the _Right
sk: Zavrieť dokumenty v_pravo

en: The plugin "%s" is not binary compatible with this release of Geany - please recompile it.
sk: Zásuvný modul „%s“ nie je binárne kompatibilný s aktuálnou verziou Geany - prosím zostavte modul znovu.

en: _Plugin Manager
sk: Správca _zásuvných modulov

en: 
    <i>Other plugins depend on this. Disable them first to allow deactivation.</i>
sk: 
    <i>Iné zásuvné moduly závisia na tomto module. Zakážte ich pre umožnenie deaktivovania tohoto modulu.</i>

en: Version:	%s
    Author(s):	%s
    Filename:	%s
sk: Verzia:	%s
    Autor(i):	%s
    Názov súboru:	%s

en: No plugins available.
sk: Nie je dostupný žiadny zásuvný modul.

en: Active
sk: Aktívny

en: Plugin
sk: Zásuvný modul

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Choose which plugins should be loaded at startup:
sk: Vyberte, ktoré zásuvné moduly by mali byť načítané pri spustení:

en: Configure Plugins
sk: Nastaviť zásuvné moduly

en: Grab Key
sk: Zachytiť kláves

en: Press the combination of the keys you want to use for "%s".
sk: Stlačte kombináciu kláves, ktorú chcete nastaviť pre „%s“.

en: _Expand All
sk: Rozbaliť vš_etky

en: _Collapse All
sk: Zbaliť všetk_y

en: Action
sk: Akcia

en: Shortcut
sk: Klávesová skratka

en: _Allow
sk: P_ovoliť

en: _Override
sk: _Prepísať

en: Override that keybinding?
sk: Prepísať túto klávesovú skratku?

en: The combination '%s' is already used for "%s".
sk: Kombinácia „%s“ je už nastavená pre „%s“.

en: Enter tool paths below. Tools you do not need can be left blank.
sk: Zadajte cesty k nástrojom. Nástroje, ktoré nepotrebujete, môžu ostať prázdne.

en: Set the information to be used in templates. See the documentation for details.
sk: Nastavte údaje použité v šablóne. Pre viac detailov pozrite dokumentáciu.

en: Here you can change keyboard shortcuts for various actions. Select one and press the Change button to enter a new shortcut, or double click on an action to edit the string representation of the shortcut directly.
sk: Tu môžete zmeniť klávesové skratky pre rôzne akcie. Klávesovú skratku môžete upraviť stlačením tlačidla Upraviť, prípadne dvojklikom pre priamu úpravu textovej reprezentácie skratky.

en: <i>Warning: these settings are overridden by the current project. See <b>Project->Properties</b>.</i>
sk: <i>Upozornenie: tieto nastavenia sú prevážené nastavením projektu. Viď <b>Projekt->Vlastnosti</b>.</i>

en: <b>Page %d of %d</b>
sk: <b>Strana %d z %d</b>

en: Document Setup
sk: Nastavenia dokumentu

en: Print only the basename(without the path) of the printed file
sk: Tlačiť iba názov tlačeného súboru (bez cesty)

en: Paginating
sk: Stránkovanie

en: Page %d of %d
sk: Strana %d z %d

en: Did not send document %s to the printing subsystem.
sk: Neposielať dokument %s do tlačového podsystému.

en: Document %s was sent to the printing subsystem.
sk: Dokument %s bol odoslaný do tlačového podsystému.

en: Printing of %s failed (%s).
sk: Tlač %s zlyhala (%s).

en: Please set a print command in the preferences dialog first.
sk: Najprv prosím nastavte príkaz pre tlač v nastaveniach.

en: The file "%s" will be printed with the following command:
    
    %s
sk: Súbor „%s“ bude vytlačený pomocou nasledujúceho príkazu:
    
    %s

en: Cannot execute print command "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
sk: Nie je možné spustiť príkaz na tlač „%s“: %s. Skontrolujte cestu uvedenú v Nastaveniach.

en: File %s printed.
sk: Súbor %s bol vytlačený.

en: projects
sk: projekty

en: Move the current documents into the new project's session?
sk: Presunúť aktuálne otvorené dokumenty do relácie nového projektu?

en: New Project
sk: Nový projekt

en: C_reate
sk: _Vytvoriť

en: Name:
sk: Názov:

en: Project name
sk: Názov projektu

en: Path of the file representing the project and storing its settings. It should normally have the "%s" extension.
sk: Cesta k súboru reprezentujúcemu projekt, v ktorom sú uložené jeho nastavenia. Normálne by mala mať „%s“ príponu.

en: Base path:
sk: Základná cesta:

en: Choose Project Base Path
sk: Vyberte základnú cestu projektu

en: Project file could not be written
sk: Nie je možné zapísať súbor projektu

en: Project "%s" created.
sk: Projekt „%s“ bol vytvorený.

en: Project file "%s" could not be loaded.
sk: Nepodarilo sa načítať projekt „%s“.

en: Open Project
sk: Otvoriť projekt

en: Project files
sk: Súbory projektu

en: Project "%s" closed.
sk: Projekt „%s“ bol zatvorený.

en: Project "%s" saved.
sk: Projekt „%s“ bol uložený.

en: Do you want to close it before proceeding?
sk: Chcete ho pred pokračovaním zatvoriť?

en: The '%s' project is open.
sk: Projekt „%s“ je otvorený.

en: The specified project name is too short.
sk: Zadaný názov projektu je príliš krátky.

en: The specified project name is too long (max. %d characters).
sk: Zadaný názov projektu je príliš dlhý (max. %d znakov).

en: You have specified an invalid project filename.
sk: Zadali ste nesprávny názov projektu.

en: Create the project's base path directory?
sk: Vytvoriť adresár projektu?

en: The path "%s" does not exist.
sk: Cesta „%s“ neexistuje.

en: Project base directory could not be created (%s).
sk: Nie je možné vytvoriť adresár projektu (%s).

en: Project file could not be written (%s).
sk: Nie je možné zapísať súbor projektu (%s).

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: The file '%s' already exists. Do you want to overwrite it?
sk: Súbor „%s“ už existuje. Želáte si tento súbor prepísať?

en: Choose Project Filename
sk: Vyberte názov projektu

en: Project "%s" opened.
sk: Projekt „%s“ bol otvorený.

en: _Use regular expressions
sk: Používať re_gulárne výrazy

en: Use Perl-like regular expressions. For detailed information about using regular expressions, please refer to the manual.
sk: Používať regulárne výrazy jazyka Perl. Pre viac detailov o používaní regulárnych výrazov, si prečítajte dokumentáciu.

en: Use _escape sequences
sk: Použiť _escape sekvencie

en: Replace \\, \t, \n, \r and \uXXXX (Unicode characters) with the corresponding control characters
sk: Nahradiť \\, \t, \n \r, \uXXXX (Unicode znaky) zodpovedajúcimi kontrolnými znakmi

en: Use multi-line matchin_g
sk: Použiť _viac riadkové porovnávanie

en: Perform regular expression matching on the whole buffer at once rather than line by line, allowing matches to span multiple lines. In this mode, newline characters are part of the input and can be captured as normal characters by the pattern.
sk: Vykoná porovnávanie regulárnych výrazov v celej medzipamäti a nie riadok za riadkom. Toto umožňuje, aby zhody zasahovali do viacerých riadkov. V tomto režime sú znaky koncov riadkov súčasťou vstupu a môžu byť zachytené vzorom ako normálne znaky.

en: Search _backwards
sk: Hľadať od _konca

en: C_ase sensitive
sk: Rozlišovať _malé a veľké písmená

en: Match only a _whole word
sk: Hľadať iba zhodu s _celými slovami

en: Match from s_tart of word
sk: Hľadať zhodu so začiatkom _slova

en: _Previous
sk: _Predchádzajúci

en: _Next
sk: _Nasledujúci

en: _Search for:
sk: _Hľadaný výraz:

en: _Find All
sk: Ná_jsť všetky

en: _Mark
sk: _Označiť

en: Mark all matches in the current document
sk: Označiť všetky zhody v aktuálnom dokumente

en: In Sessi_on
sk: V _relácii

en: _In Document
sk: V _dokumente

en: Close _dialog
sk: Z_avrieť okno

en: Disable this option to keep the dialog open
sk: Vypnite pokiaľ chcete ponechať dialógové okno otvorené

en: Replace & Fi_nd
sk: Nahradiť a ná_jsť

en: Replace wit_h:
sk: Nahradiť _s:

en: Re_place All
sk: Nahradiť všetk_y

en: In Se_lection
sk: Vo vý_bere

en: Replace all matches found in the currently selected text
sk: Nahradiť všetky zhody v aktuálnom výbere

en: all
sk: všetky

en: project
sk: projekt

en: custom
sk: vlastný

en: All: search all files in the directory
    Project: use file patterns defined in the project settings
    Custom: specify file patterns manually
sk: všetky: prehľadať všetky súbory v adresári
    projekt: použiť vzor názvov súborov definovaný v nastaveniach projektu
    vlastný: špecifikovať vlastný vzor názvov súborov

en: Space separated list of file patterns (e.g. *.c *.h)
sk: Medzerami oddelený zoznam vzorov pre názvy súborov (napr. „*.c *.h“)

en: _Directory:
sk: _Adresár:

en: E_ncoding:
sk: _Kódovanie:

en: See grep's manual page for more information
sk: Pre viac detailov viď manuál pre grep

en: _Recurse in subfolders
sk: _Rekurzívne v podadresároch

en: _Invert search results
sk: _Invertovať výsledky vyhľadávania

en: Invert the sense of matching, to select non-matching lines
sk: Invertovať zmyslel zhody a vybrať riadky, ktoré sa nezhodujú

en: E_xtra options:
sk: Ďalšie _parametre:

en: Other options to pass to Grep
sk: Ďalšie parameter pre Grep

en: Found %d match for "%s". | Found %d matches for "%s".
sk[0]: Nájdená %d zhoda pre „%s“.
sk[1]: Nájdené %d zhody pre „%s“.
sk[2]: Nájdených %d zhôd pre „%s“.

en: Replaced %u matches in %u documents.
sk: Nahradených %u zhôd v %u dokumentoch.

en: This operation will modify all open files which contain the text to replace.
sk: Táto operácia upraví všetky otvorené súbory obsahujúce text, ktorý sa má nahradiť.

en: Are you sure to replace in the whole session?
sk: Ste si istý, že chcete nahradiť v celej relácii?

en: Invalid directory for find in files.
sk: Nesprávny adresár na vyhľadávanie v súboroch.

en: No text to find.
sk: Žiadny text na vyhľadanie.

en: Searching...
sk: Vyhľadávanie…

en: %s %s -- %s (in directory: %s)
sk: %s %s -- %s (v adresári: %s)

en: Cannot execute grep tool "%s": %s. Check the path setting in Preferences.
sk: Nie je možné spustiť nástroj grep „%s“: %s. Skontrolujte cestu uvedenú v Nastaveniach.

en: Could not open directory (%s)
sk: Nie je možné otvoriť adresár (%s)

en: Search failed.
sk: Vyhľadávanie zlyhalo.

en: Search completed with %d match. | Search completed with %d matches.
sk[0]: Vyhľadávanie dokončené s %d zhodou.
sk[1]: Vyhľadávanie dokončené s %d zhodami.
sk[2]: Vyhľadávanie dokončené s %d zhodami.

en: No matches found.
sk: Žiadne zhody.

en: Bad regex: %s
sk: Neplatný regulárny výraz: %s

en: Geany tried to access the Unix Domain socket of another instance running as another user.
    This is a fatal error and Geany will now quit.
sk: Geany sa pokúsil pristúpiť k soketu inštancie spustenej iným používateľom.
    Jedná sa o závažnú chybu a Geany bude ukončený.

en: Text ended before matching quote was found
sk: Text skončil pred tým, ako bola nájdená zodpovedajúca úvodzovka

en: Text was empty (or contained only whitespace)
sk: Text bol prázdny (alebo obsahoval len medzery)

en: A quoted Windows program name must be entirely inside the quotes
sk: Celý názov programu pre Windows musí byť v úvodzovkách

en: Program not found
sk: Program nebol nájdený

en: Failed to change to the working directory
sk: Nepodarilo sa zmeniť pracovný adresár

en: Unknown error executing child process
sk: Neznáma chyba pri spúšťaní potomka

en: Value
sk: Hodnota

en: Unknown filetype extension for "%s".
sk: Neznámy typ súboru pre príponu „%s“.

en: Failed to create tags file, perhaps because no symbols were found.
sk: Nie je možné vytvoriť súbor symbolov, pravdepodobne preto, lebo neboli nájdené žiadne symboly.

en: Usage: %s -g <Tags File> <File list>
sk: Použitie: %s -g <súbor symbolov> <zoznam súborov>

en: Example:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h
sk: Príklad:
    CFLAGS=`pkg-config gtk+-2.0 --cflags` %s -g gtk2.c.tags /usr/include/gtk-2.0/gtk/gtk.h

en: Load Tags File
sk: Načítať súbor symbolov

en: Geany tags file (*.*.tags)
sk: Súbor symbolov (*.*.tags)

en: Loaded %s tags file '%s'.
sk: Načítaný %s súbor tagov „%s“.

en: Could not load tags file '%s'.
sk: Nie je možné načítať súbor tagov „%s“.

en: Forward declaration "%s" not found.
sk: Deklarácia „%s“ nebola nájdená.

en: Definition of "%s" not found.
sk: Definícia „%s“ nebola nájdená.

en: Sort by _Name
sk: Zoradiť _podľa názvu

en: Sort by _Appearance
sk: Zoradiť podľa _výskytu

en: _Group by Type
sk: Zoskupiť podľa _typu

en: Failed to convert template file "%s" to UTF-8
sk: Pri prevode šablóny „%s“ do kódovania UTF-8 nastala chyba

en: Cannot execute template command "%s". Hint: incorrect paths in the command are a common cause of errors. Error: %s.
sk: Nie je možné spustiť príkaz šablóny „%s“. Tip: nesprávne cesty v príkaze sú častou príčinou chýb. Chyba: %s.

en: Save the current file
sk: Uložiť aktuálny súbor

en: Save all open files
sk: Uložiť všetky otvorené súbory

en: Reload the current file from disk
sk: Znovu načítať aktuálny súbor z disku

en: Close the current file
sk: Zavrieť aktuálny súbor

en: Close all open files
sk: Zavrieť všetky otvorené súbory

en: Cut the current selection
sk: Vystrihnúť výber

en: Copy the current selection
sk: Kopírovať výber

en: Paste the contents of the clipboard
sk: Vložiť obsah schránky

en: Delete the current selection
sk: Vymazať výber

en: Undo the last modification
sk: Vrátiť poslednú úpravu

en: Redo the last modification
sk: Obnoviť poslednú úpravu

en: Compile the current file
sk: Zostaviť aktuálny súbor

en: Run or view the current file
sk: Spustiť alebo zobraziť aktuálny súbor

en: Open a color chooser dialog, to interactively pick colors from a palette
sk: Otvoriť dialógové okno pre výber farieb, pre interaktívny výber farby z palety

en: Zoom in the text
sk: Zväčšiť text

en: Zoom out the text
sk: Zmenšiť text

en: Decrease indentation
sk: Zmenšiť odsadenie

en: Increase indentation
sk: Zväčšiť odsadenie

en: Find the entered text in the current file
sk: Nájsť zadaný text v aktuálnom súbore

en: Jump to the entered line number
sk: Prejsť na zadaný riadok

en: Show the preferences dialog
sk: Zobraziť dialógové okno s nastaveniami

en: Quit Geany
sk: Ukončiť Geany

en: Print document
sk: Vytlačiť dokument

en: Replace text in the current document
sk: Nahradiť text v aktuálnom súbore

en: Create a new file
sk: Vytvoriť nový súbor

en: Create a new file from a template
sk: Vytvoriť nový súbor zo šablóny

en: Open an existing file
sk: Otvoriť existujúci súbor

en: Open a recent file
sk: Otvoriť nedávno použitý súbor

en: Choose more build actions
sk: Ďalšie akcie pre zostavenie

en: Search Field
sk: Vyhľadávacie pole

en: Goto Field
sk: Pole prejsť na

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: --- Separator ---
sk: --- Oddeľovač ---

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
sk: Vyberte položky, ktoré majú byť zobrazené na panely nástrojov. Položky je možné zoradiť ťahaním.

en: Available Items
sk: Dostupné položky

en: Displayed Items
sk: Zobrazené položky

en: Invalid command: %s
sk: Nesprávny príkaz: %s

en: Passing data and executing custom command: %s
sk: Predávam dáta a spúšťam vlastný príkaz: %s

en: The executed custom command returned an error. Your selection was not changed. Error message: %s
sk: Spustený príkaz vrátil chybu. Výber nebol upravený. Chybová správa: %s

en: The executed custom command exited with an unsuccessful exit code.
sk: Spustený príkaz skončil s neúspešným návratovým kódom.

en: Cannot execute custom command "%s": %s. Check the path setting in Custom Commands.
sk: Nie je možné spustiť vlastný príkaz „%s“: %s. Skontrolujte cestu uvedenú v Nastaveniach vlastných príkazov.

en: Set Custom Commands
sk: Nastaviť vlastné príkazy

en: You can send the current selection to any of these commands and the output of the command replaces the current selection.
sk: Môžete poslať aktuálny výber ktorémukoľvek z týchto príkazov a výstup príkazu ho automaticky nahradí.

en: No custom commands defined.
sk: Nebol definovaný žiadny vlastný príkaz.

en: Word Count
sk: Počet slov

en: selection
sk: výber

en: whole document
sk: celý dokument

en: Range:
sk: Rozsah:

en: Lines:
sk: Riadky:

en: Words:
sk: Slová:

en: Characters:
sk: Znaky:

en: No symbols found
sk: Neboli nájdené žiadne symboly

en: Show S_ymbol List
sk: Zobraziť zoznam s_ymbolov

en: Show _Document List
sk: Zobraziť z_oznam dokumentov

en: H_ide Sidebar
sk: Skryť _bočný panel

en: D_ocuments Only
sk: _Len dokumenty

en: Show _Paths
sk: Zobraziť _cesty

en: Show _Tree
sk: Zobraziť s_trom

en: _Find in Files...
sk: Nájsť v _súboroch…

en: line: %l / %L	 col: %c	 sel: %s	 %w      %t      %mEOL: %M      encoding: %e      filetype: %f      scope: %S
sk: riadok: %l / %L	 stĺpec: %c	 výber: %s	 %w      %t      %mmód: %M      kódovanie: %e      typ súboru: %f      rámec: %S

en: RO
sk: ČÍT

en: OVR
sk: CEZ

en: INS
sk: VKL

en: SP
sk: MEDZ

en: T/S
sk: T/M

en: MOD
sk: ZMEN

en:  (new instance)
sk:  (nová inštancia)

en: Font updated (%s).
sk: Písmo aktualizované (%s).

en: C Standard Library
sk: Štandardná knižnica C

en: C++ (C Standard Library)
sk: C++ (Štandardná knižnica C)

en: C++ Standard Library
sk: Štandardná knižnica C++

en: dd.mm.yyyy
sk: dd.mm.rrrr

en: mm.dd.yyyy
sk: mm.dd.rrrr

en: yyyy/mm/dd
sk: rrrr/mm/dd

en: dd.mm.yyyy hh:mm:ss
sk: dd.mm.rrrr hh:mm:ss

en: mm.dd.yyyy hh:mm:ss
sk: mm.dd.rrrr hh:mm:ss

en: yyyy/mm/dd hh:mm:ss
sk: rrrr/mm/dd hh:mm:ss

en: _Use Custom Date Format
sk: _Použiť vlastný formát dátumu

en: Custom Date Format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Enter here a custom date and time format. For a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.
sk: Zadajte vlastný formát pre dátum a čas. Pre zoznam dostupných špecifikátorov formátu viď https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html.

en: Date format string could not be converted (possibly too long).
sk: Reťazec pre formát dátumu nie je možné spracovať (pravdepodobne je príliš dlhý).

en: _Set Custom Date Format
sk: _Nastaviť vlastný formát dátumu

en: Select Project Base Path
sk: Vyberte základnú cestu projektu

en: Select Folder
sk: Vybrať priečinok

en: Select File
sk: Vybrať súbor

en: _Filetype Configuration
sk: _Konfigurácia súborových typov

en: Save All
sk: Uložiť všetko

en: Close All
sk: Zavrieť všetko

en: Geany cannot start!
sk: Geany sa nedá spustiť!

en: Select Browser
sk: Vybrať prehliadač

en: Failed to spawn the configured browser command. Please enter a valid command or leave it empty in order to spawn the system default browser.
sk: Nepodarilo sa spustiť prehliadač. Zadajte platný príkaz, alebo ho nechajte prázdny, aby sa spustil štandardný systémový prehliadač.

en: Classic Mac (CR)
sk: Mac (CR)

en: invalid VTE library "%s": missing symbol "%s"
sk: nevhodná knižnica VTE: „%s“: chýba symbol „%s“

en: _Set Path From Document
sk: _Nastaviť cestu z dokumentu

en: _Restart Terminal
sk: _Reštartovať terminál

en: Directory not changed because the terminal may contain some input (press Ctrl+C or Enter to clear it).
sk: Adresár nebol zmenený, pretože terminál môže obsahovať nejaký vstup (stlačte Ctrl+C alebo Enter na jeho vyčistenie).

en: Failed to open URI "%s": %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť URI „%s“: %s

en: Namespaces
sk: Menné priestory

en: Classes
sk: Triedy

en: Interfaces
sk: Rozhrania

en: Functions
sk: Funkcie

en: Members
sk: Členovia

en: Structs
sk: Štruktúry

en: Typedefs / Enums
sk: Definície typov

en: Macros
sk: Makrá

en: Variables
sk: Premenné

en: Extern Variables
sk: Externé premenné

en: Other
sk: Iné

en: Package
sk: Balíček

en: Methods
sk: Metódy

en: Enums
sk: Enumerácie

en: Targets
sk: Ciele

en: Labels
sk: Značky

en: Constants
sk: Konštanty

en: Traits
sk: Črty

en: Imports
sk: Importy

en: Environment
sk: Prostredie

en: Part
sk: Časť

en: Chapter
sk: Kapitola

en: Section
sk: Sekcia

en: Subsection
sk: Podsekcia

en: Subsubsection
sk: Podpodsekcia

en: Bibitem
sk: Položka bibliografie

en: Articles
sk: Články v časopisoch

en: Book Chapters
sk: Kapitoly v knihe

en: Books & Conference Proceedings
sk: Knihy a zborníky konferencií

en: Conference Papers
sk: Články na konferencii

en: Theses
sk: Vedecko-kvalifikačné práce

en: Strings
sk: Reťazce

en: Unpublished
sk: Nepublikované

en: Defines
sk: Definície

en: Types
sk: Typy

en: Sections
sk: Sekcie

en: Keys
sk: Kľúče

en: Procedures
sk: Procedúry

en: Indexes
sk: Indexy

en: Tables
sk: Tabuľky

en: Triggers
sk: Spúšťače

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Sect1
sk: Sekcia 1

en: Sect2
sk: Sekcia 2

en: Sect3
sk: Sekcia 3

en: Appendix
sk: Príloha

en: ID Selectors
sk: ID selektory

en: Type Selectors
sk: Typové selektory

en: Modules
sk: Moduly

en: Singletons
sk: Singletony

en: Module
sk: Modul

en: Entities
sk: Entity

en: Architectures
sk: Architektúry

en: Functions / Procedures
sk: Funkcie / Procedúry

en: Variables / Signals / Ports
sk: Premenné / Signály / Porty

en: Processes / Blocks / Components
sk: Procesy / Bloky / Komponenty

en: Type constructors
sk: Konštruktory typov

en: Anchors
sk: Odkazy

en: H1 Headings
sk: H1 hlavičky

en: H2 Headings
sk: H2 hlavičky

en: H3 Headings
sk: H3 hlavičky

en: Programs
sk: Programy

en: Functions / Subroutines
sk: Funkcie / Podprogramy

en: Components
sk: Komponenty

en: Blocks
sk: Bloky

en: Structures
sk: Štruktúry

en: Chapters
sk: Kapitoly

en: Subsections
sk: Podsekcie

en: Subsubsections
sk: Podpodsekcie

en: Level 4 sections
sk: Sekcie 4. úrovne

en: Level 5 sections
sk: Sekcie 5. úrovne

en: Events
sk: Udalosti

en: Functions / Tasks
sk: Funkcie / Úlohy

en: Divisions
sk: Oddiely

en: Paragraph
sk: Odsek

en: Group
sk: Skupina

en: Data
sk: Dáta

en: Copies
sk: Kópie

en: Section Level 1
sk: Sekcia úroveň 1

en: Section Level 2
sk: Sekcia úroveň 2

en: Section Level 3
sk: Sekcia úroveň 3

en: Section Level 4
sk: Sekcia úroveň 4

en: Section Level 5
sk: Sekcia úroveň 5

en: Parts
sk: Časti

en: Assembly
sk: Zostava

en: Steps
sk: Kroky

en: Implementations
sk: Implementácie

en: Fields
sk: Polia

en: Unknowns
sk: Neznáme

en: Packages
sk: Balíčky

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Regions
sk: Oblasti

en: Class Builder
sk: Tvorca tried

en: Creates source files for new class types.
sk: Vytvára zdrojové súbory pre nové typy tried.

en: Create Class
sk: Vytvoriť triedu

en: Create C++ Class
sk: Vytvoriť triedu C++

en: Create GTK+ Class
sk: Vytvoriť triedu GTK+

en: Create PHP Class
sk: Vytvoriť triedu PHP

en: Namespace
sk: Menný priestor

en: Class
sk: Trieda

en: Header file:
sk: Hlavičkový súbor:

en: Source file:
sk: Zdrojový súbor:

en: Inheritance
sk: Dedičnosť

en: Base class:
sk: Základná trieda:

en: Base source:
sk: Základný zdrojový súbor:

en: Base header:
sk: Základná hlavička:

en: Global
sk: Globálna

en: Base GType:
sk: Základný GType:

en: Implements:
sk: Implementuje:

en: Options
sk: Možnosti

en: Create constructor
sk: Vytvoriť konštruktor

en: Create destructor
sk: Vytvoriť deštruktor

en: Is abstract
sk: Je abstraktná

en: Is singleton
sk: Je singleton

en: Constructor type:
sk: Typ konštruktoru:

en: Create Cla_ss
sk: _Vytvoriť triedu

en: _C++ Class...
sk: Trieda _C++…

en: _GTK+ Class...
sk: Trieda _GTK+…

en: _PHP Class...
sk: Trieda _PHP…

en: HTML Characters
sk: HTML znaky

en: Inserts HTML character entities like '&amp;'.
sk: Vkladá HTML entity znakov ako je napr. „&amp;“.

en: The Geany developer team
sk: Vývojový tím Geany

en: HTML characters
sk: Znaky HTML

en: ISO 8859-1 characters
sk: Znaky ISO 8859-1

en: Greek characters
sk: Grécke znaky

en: Mathematical characters
sk: Matematické znaky

en: Technical characters
sk: Technické znaky

en: Arrow characters
sk: Znaky šípok

en: Punctuation characters
sk: Interpunkčné znaky

en: Miscellaneous characters
sk: Rôzne znaky

en: Plugin configuration directory could not be created.
sk: Nie je možné vytvoriť adresár pre konfiguráciu zásuvného modulu.

en: Special Characters
sk: Špeciálne znaky

en: _Insert
sk: _Vložiť

en: Choose a special character from the list below and double click on it or use the button to insert it at the current cursor position.
sk: Vyberte špeciálny znak so zoznamu nižšie a dvojitým kliknutím alebo použitím tlačidla ho vložte na aktuálnu pozíciu kurzora.

en: Character
sk: Znak

en: HTML (name)
sk: HTML (entita)

en: _Insert Special HTML Characters...
sk: _Vložiť špeciálny HTML znak…

en: _HTML Replacement
sk: _HTML nahradenie

en: _Auto-replace Special Characters
sk: _Automaticky nahradiť špeciálne znaky

en: _Replace Characters in Selection
sk: _Nahradiť znaky vo výbere

en: Insert Special HTML Characters
sk: Vložiť špeciálne HTML znaky

en: Replace special characters
sk: Nahradiť špeciálne znaky

en: Toggle plugin status
sk: Prepnúť stav zásuvného modulu

en: Export
sk: Exportovať

en: Exports the current file into different formats.
sk: Exportuje aktuálny súbor do rôznych formátov.

en: Export File
sk: Exportovať súbor

en: _Insert line numbers
sk: _Vložiť čísla riadkov

en: Insert line numbers before each line in the exported document
sk: Vložiť číslo riadku pred každý riadok exportovaného dokumentu

en: _Use current zoom level
sk: Použiť aktuálne _zväčšenie

en: Renders the font size of the document together with the current zoom level
sk: Generuje veľkosť písma dokumentu v závislosti od aktuálnej úrovne zväčšenia

en: Document successfully exported as '%s'.
sk: Dokument bol úspešne exportovaný ako „%s“.

en: File '%s' could not be written (%s).
sk: Súbor „%s“ nemohol byť uložený (%s).

en: _Export
sk: _Exportovať

en: As _HTML...
sk: Ako _HTML…

en: As _LaTeX...
sk: Ako _LaTeX…

en: File Browser
sk: Prehliadač súborov

en: Adds a file browser tab to the sidebar.
sk: Pridá prehliadač súborov do bočného panelu.

en: Too many items selected!
sk: Príliš veľa vybraných položiek!

en: Could not execute configured external command '%s' (%s).
sk: Nie je možné spustiť nastavený externý príkaz „%s“ (%s).

en: Open in _Geany
sk: Otvoriť v _Geany

en: Open _Externally
sk: Otvoriť _externe

en: Show _Hidden Files
sk: Zobraziť _skryté súbory

en: Up
sk: Hore

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Home
sk: Domov

en: Set path from document
sk: Nastaviť cestu z dokumentu

en: Filter your files with the usual wildcards. Separate multiple patterns with a space.
sk: Filtrovať súbory s použitím vzorov názvov súborov. Jednotlivé vzory oddeľte medzerou.

en: Focus File List
sk: Zamerať zoznam súborov

en: Focus Path Entry
sk: Zamerať cestu

en: External open command:
sk: Externý príkaz na otvorenie súboru:

en: The command to execute when using "Open with". You can use %f and %d wildcards.
    %f will be replaced with the filename including full path
    %d will be replaced with the path name of the selected file without the filename
sk: Príkaz môže byť vykonaný pomocou „Otvoriť s“. Ako parametre môžete použiť %f a %d.
    %f bude nahradené názvom súboru vrátane celej cesty
    %d bude nahradené cestou k súboru bez jeho názvu

en: Show hidden files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: Hide file extensions:
sk: Skryť súbory s príponou:

en: Follow the path of the current file
sk: Nasledovať cestu aktuálneho súboru

en: Use the project's base directory
sk: Použiť základný adresár projektu

en: Change the directory to the base directory of the currently opened project
sk: Zmeniť adresár na základný adresár aktuálne otvoreného projektu

en: Save Actions
sk: Akcie pri uložení

en: This plugin provides different actions related to saving of files.
sk: Tento zásuvný modul poskytuje rôzne akcie spojené s ukladaní súborov.

en: Backup Copy: Directory could not be created (%s).
sk: Záložná kópia: Nie je možné vytvoriť adresár (%s).

en: Backup Copy: File could not be read (%s).
sk: Záložná kópia: Nie je možné prečítať súbor (%s).

en: Backup Copy: File could not be saved (%s).
sk: Záložná kópia: Nie je možné uložiť súbor (%s).

en: Instant Save filename could not be generated (%s).
sk: Nie je možné vytvoriť názov súboru pre okamžité uloženie (%s).

en: Autosave: Saved %d file automatically. | Autosave: Saved %d files automatically.
sk[0]: Automatické uloženie: %d súbor uložený.
sk[1]: Automatické uloženie: %d súbory uložené.
sk[2]: Automatické uloženie: %d súborov uložených.

en: Select Directory
sk: Vybrať adresár

en: Instantsave directory does not exist or is not writable.
sk: Adresár pre okamžité uloženie neexistuje, alebo do neho nie je možné zapisovať.

en: Backup directory does not exist or is not writable.
sk: Záložný adresár neexistuje, alebo do neho nie je možné zapisovať.

en: Auto Save
sk: Automatické ukladanie

en: Enable save when losing _focus
sk: U_ložiť pri strate zamerania

en: _Enable
sk: _Povoliť

en: Auto save _interval:
sk: _Interval pre automatické ukladanie:

en: seconds
sk: sekúnd

en: _Print status message if files have been automatically saved
sk: _Zobraziť stavovú správu po uložení

en: Save only current open _file
sk: Ukladať iba aktuálne otvorený _súbor

en: Sa_ve all open files
sk: Ukl_adať všetky otvorené súbory

en: Instant Save
sk: Okamžité uloženie

en: Default _filetype to use for new files:
sk: Predvolený _typ súboru pre nové súbory:

en: _Directory to save files in (leave empty to use the default: %s):
sk: _Adresár pre ukladanie súborov (nechajte prázdne pre použitie predvoleného: %s):

en: <i>If you set the Instant Save directory to a directory which is not automatically cleared,
    you will need to cleanup instantly saved files manually. The Instant Save plugin will not delete the created files.</i>
sk: <i>Ak použijete ako adresár pre okamžité ukladanie adresár, ktorý nie je automaticky čistený,
    musíte okamžite uložené súbory čistiť manuálne. Zásuvný modul pre okamžité uloženie nemaže vytvárané súbory.</i>

en: Backup Copy
sk: Záložná kópia

en: _Directory to save backup files in:
sk: _Adresár pre ukladanie záložných kópií:

en: Date/_Time format for backup files (for a list of available conversion specifiers see https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html):
sk: _Formát dátumu/času pre záložné súbory (pre zoznam dostupných špecifikátorov formátu viď https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html)

en: Directory _levels to include in the backup destination:
sk: _Počet adresárových úrovní vytváraných v adresári so zálohou:

en: Split Window
sk: Rozdelenie okna

en: Splits the editor view into two windows.
sk: Rozdelí okno editora na dve časti.

en: Show the current document
sk: Zobraziť aktuálny dokument

en: _Unsplit
sk: _Zrušiť rozdelenie

en: _Split Window
sk: Rozdeliť _okno

en: _Side by Side
sk: _Vedľa seba

en: _Top and Bottom
sk: _Nad sebou

en: Side by Side
sk: Vedľa seba

en: Top and Bottom
sk: Nad sebou
