geda - en to bg translation catalogue (32 entries)

en: Select Mode
bg: Избери режим

en: Copy Mode
bg: Копирен Режим

en: Move Mode
bg: Режим Местене

en: Mirror Mode
bg: Огледален Режим

en: Multiple Copy Mode
bg: Многокопирен Режим

en: Delete
bg: Изтрий

en: Edit
bg: Редактирай

en: Lock
bg: Заключване

en: Unlock
bg: Отключване

en: Write image...
bg: Запиши Снимката...

en: New Page
bg: Нова Страница

en: Open Page...
bg: Отвори Страница...

en: Save Page
bg: Съхрани Страницата

en: Close Page
bg: Затвори Страницата

en: Print...
bg: Принтирай...

en: Execute Script...
bg: Изпълни Скрипт

en: Undo
bg: Върни

en: Redo
bg: Направи отново

en: Save All
bg: Съхрани Всичко

en: New Window
bg: Нов Прозорец

en: Rotate 90 Mode
bg: Завърти 90 Режим

en: Edit...
bg: Редактирай...

en: Edit Text...
bg: Редактирай Текст...

en: Color...
bg: Цвят...

en: Line Width & Type...
bg: Широчина на Линията & Тип

en: Symbol Translate...
bg: Превеждане на Символ

en: Embed Component/Picture
bg: Вграден Компонент/Картина

en: Unembed Component/Picture
bg: Невграден Компонент/Картина

en: Update Component
bg: Обнови Компонент

en: _File
bg: Файл

en: _Edit
bg: Редактирай

en: _Page
bg: Нова Страница
