geda - en to fi translation catalogue (98 entries)

en: Invalid zoomfactor [%d] passed to %s
fi: Virheellinen suurennuskerroin [%d] annettu %s

en: Invalid size [%d] passed to text-size
fi: Virheellinen koko [%d] annettu tekstin kooksi.

en: Invalid size [%d] passed to snap-size
fi: virheellinen koko [%d] annettu apuruudukonkooksi.

en: Invalid num levels [%d] passed to undo-levels
fi: Virheellinen määrä [%d] kumoamistasoja.

en: Select Mode
fi: Valintatila

en: Copy Mode
fi: Kopiointi

en: Move Mode
fi: Siirrä

en: Mirror Mode
fi: Peilaa

en: Multiple Copy Mode
fi: Kopioi useita

en: Lock
fi: Lukitse

en: Unlock
fi: Vapauta

en: Execute Script...
fi: Aja skripti

en: _New
fi: _Uusi

en: _Open...
fi: _Avaa…

en: Open Recen_t
fi: _Viimeisimmät tiedostot

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Save _As...
fi: Tallenna _nimellä...

en: Save All
fi: Tallenna _kaikki

en: _Revert
fi: _Hylkää muutokset

en: _Print...
fi: T_ulosta…

en: Write _image...
fi: _Vie kuvaksi...

en: New Window
fi: Uusi ikkuna

en: _Quit
fi: L_opeta

en: _Undo
fi: K_umoa

en: _Redo
fi: _Tee uudelleen

en: Cu_t
fi: _Leikkaa

en: _Copy
fi: _Kopioi

en: _Paste
fi: L_iitä

en: _Delete
fi: _Poista

en: Rotate 90 Mode
fi: Käännä 90 astetta

en: Edit...
fi: Muokkaa...

en: Edit Text...
fi: Muokkaa tekstiä...

en: Color...
fi: Väri...

en: Line Width & Type...
fi: viivan leveys ja tyyppi

en: Fill Type...
fi: Täyttö

en: Invoke Macro
fi: Suorita makro

en: Update Component
fi: Päivitä komponentti

en: Copy into 1
fi: Kopioi puskuriin 1

en: Copy into 2
fi: Kopioi puskuriin 2

en: Copy into 3
fi: Kopioi puskuriin 3

en: Copy into 4
fi: Kopioi puskuriin 4

en: Copy into 5
fi: Kopioi puskuriin 5

en: Cut into 1
fi: Leikkaa puskuriin 1

en: Cut into 2
fi: Leikkaa puskuriin 2

en: Cut into 3
fi: Leikkaa puskuriin 3

en: Cut into 4
fi: Leikkaa puskuriin 4

en: Cut into 5
fi: Leikkaa puskuriin 5

en: Paste from 1
fi: Liitä puskurista 1

en: Paste from 2
fi: Liitä puskurista 2

en: Paste from 3
fi: Liitä puskurista 3

en: Paste from 4
fi: Liitä puskurista 4

en: Paste from 5
fi: Liitä puskurista 5

en: _Redraw
fi: _Päivitä näkymä

en: Zoom _In
fi: _Lähennä

en: Zoom _Out
fi: L_oitonna

en: _Previous
fi: _Edellinen

en: _Next
fi: _Seuraava

en: Ne_w
fi: _Uusi

en: _Close
fi: Sul_je

en: _Discard
fi: _Hylkää

en: _Component...
fi: _komponentti...

en: _Net
fi: Johdi_n

en: B_us
fi: Väy_lä

en: _Attribute...
fi: _Määrite...

en: _Text...
fi: _Teksti...

en: _Line
fi: _Viiva

en: C_ircle
fi: Ympyrä

en: A_rc
fi: Kaa_ri

en: Pictu_re...
fi: Kuva...

en: _Up
fi: _Ylös

en: D_ocumentation...
fi: D_okumentaatio...

en: Show _Value
fi: Näytä _Arvo

en: Show _Name
fi: Näytä _Nimi

en: Show _Both
fi: Näytä _Molemmat

en: _Toggle Visibility
fi: Vaihda Näk_yvyys

en: _Hide Specific Text...
fi: _Piilota

en: _Show Specific Text...
fi: _Näytä Maarite tekstillä...

en: A_utonumber Text...
fi: A_utonumeroi määritteet tekstillä...

en: _Text Size...
fi: _Tekstin Koko

en: Cycle _grid styles
fi: _Vaihda Ruudukon tyyliä

en: Toggle _Snap On/Off
fi: Kinnity Ruudukkoon Päälle/Pois

en: Scale _down Grid Spacing
fi: Nosta Ruudukon Tiheyttä

en: Toggle _Outline/Box
fi: Näytä _Liikutettaessa Komponentti/Neliö

en: Show _Log Window...
fi: Näytä _Loki-ikkuna...

en: Show _Coord Window...
fi: Näytä _Koordinaatti-ikkuna...

en: gEDA Docu_mentation...
fi: gEDA Dokumentaatio...

en: gschem _FAQ...
fi: gschem _UKK...

en: Component D_ocumentation...
fi: Komponentin D_okumentaatio...

en: _Hotkeys...
fi: _Pikanäppäimet

en: _About...
fi: _Tietoja...

en: _File
fi: _Tiedosto

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Buffer
fi: _Puskuri

en: _View
fi: _Näytä

en: _Page
fi: _Sivu

en: _Add
fi: _Lisää

en: A_ttributes
fi: Määri_tteet...

en: _Help
fi: O_hje
