geda - en to he translation catalogue (69 entries)

en: Select Mode
he: מצב בחירה

en: Copy Mode
he: מצב העתקה

en: Move Mode
he: מצב הזזה

en: Mirror Mode
he: מצב ראי

en: Zoom Box
he: תיבת תקריב

en: Multiple Copy Mode
he: מצב העתקה מרובה

en: Delete
he: מחק

en: Edit
he: עריכה

en: Lock
he: נעילה

en: Unlock
he: שחרר נעילה

en: Pan
he: עבור

en: Net
he: חיבור

en: Bus
he: אפיק

en: Line
he: קו

en: Box
he: מרובע

en: Circle
he: מעגל

en: Arc
he: קשת

en: Pin
he: פין

en: Attach
he: צרף

en: Detach
he: נתק

en: Attributes
he: מאפיינים

en: Write image...
he: כתוב תמונה...

en: New Page
he: דף חדש

en: Open Page...
he: פתח דף...

en: Save Page
he: שמור דף

en: Close Page
he: סגור דף

en: Print...
he: הדפס...

en: Execute Script...
he: בצע תסריט...

en: New
he: חדש

en: Undo
he: בטל את הפעולה האחרונה

en: Redo
he: בצע שוב

en: Save All
he: שמור הכל

en: New Window
he: חלון חדש

en: Rotate 90 Mode
he: מצב סיבוב 90

en: Edit...
he: ערוך...

en: Edit Text...
he: ערוך טקסט

en: Slot...
he: חריץ...

en: Color...
he: צבע...

en: Line Width & Type...
he: סוג ורוחב קו...

en: Fill Type...
he: צורת מילוי...

en: Symbol Translate...
he: תרגם סמל...

en: Embed Component/Picture
he: שבץ רכיב/תמונה

en: Unembed Component/Picture
he: שחרר משיבוץ רכיב/תמונה

en: Update Component
he: עדכן רכיב

en: Show/Hide Inv Text
he: הראה/הסתר טקסט חבוי

en: Copy into 1
he: העתק אל 1

en: Copy into 2
he: העתק אל 2

en: Copy into 3
he: העתק אל 3

en: Copy into 4
he: העתק אל 4

en: Copy into 5
he: העתק אל 5

en: Cut into 1
he: גזור אל 1

en: Cut into 2
he: גזור אל 2

en: Cut into 3
he: גזור אל 3

en: Cut into 4
he: גזור אל 4

en: Cut into 5
he: גזור אל 5

en: Paste from 1
he: הדבק מ-1

en: Paste from 2
he: הדבק מ-2

en: Paste from 3
he: הדבק מ-3

en: Paste from 4
he: הדבק מ-4

en: Paste from 5
he: הדבק מ-5

en: _File
he: קובץ

en: _Edit
he: עריכה

en: _Buffer
he: חוצץ

en: _View
he: הצג

en: _Page
he: דף

en: _Add
he: הוסף

en: Hie_rarchy
he: היררכיה

en: A_ttributes
he: מאפיינים

en: _Options
he: הגדרות
