geda - en to hu translation catalogue (406 entries)

en: Zoom too small!  Cannot zoom further.
hu: Túl nagy nagyítás! Nem tudok tovább nagyítani.

en: Object ~A is not included in the current gschem page.
hu: A ~A objektum nem tálható a jelen gschem lapon.

en: Invalid text name/value visibility ~A.
hu: Érvénytelen szöveg név/érték megjelenés ~A.

en: Invalid zoomfactor [%d] passed to %s
hu: Érvénytelen nagyítás arány [%d] %s-nek adva

en: Invalid size [%d] passed to text-size
hu: Érvénytelen méret [%d] szöveg méretként

en: Invalid size [%d] passed to snap-size
hu: Érvénytelen méret [%d] snap méretként

en: gEDA/gschem version %s%s.%s
hu: gEDA/gschem verzió %s%s.%s

en: gEDA/gschem comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; see COPYING for more details.
hu: A gEDA/gschem NEM RENDELKEZIK SEMMIFÉLE GARANCIÁVAL; olvasd el a COPYING fájlt további részletekért

en: This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain
hu: Ez egy szabad program, bizonyos feltételek mellett szabadon

en: conditions; please see the COPYING file for more details.
hu: terjeszthető, olvasd el a COPYING fájt további információkért.

en: This is the MINGW32 port.
hu: Ez a MinGW32 port.

en: Current locale settings: %s
hu: Jelenlegi területi beállítás: %s

en: Read init scm file [%s]
hu: [%s] init scm fájl olvasása.

en: Failed to read init scm file [%s]
hu: [%s] init scm fájl olvasása sikertelen.

en: Select Mode
hu: Kiválasztás mód

en: Component Mode
hu: Alkatrész mód

en: Text Mode
hu: Szövegbeviteli üzemmód

en: Copy Mode
hu: Másolási mód

en: Move Mode
hu: Mozgatási mód

en: Rotate Mode
hu: Forgatás üzemmód

en: Mirror Mode
hu: Tükrözés

en: Zoom Box
hu: Doboz nagyítás

en: Pan Mode
hu: "Középre" üzemmód

en: Paste %d Mode
hu: Beillesztés %d üzemmód

en: Net Mode
hu: Összeköttetés üzemmód

en: Bus Mode
hu: Busz üzemmód

en: Line Mode
hu: Vonal üzemmód

en: Box Mode
hu: Téglalap üzemmód

en: Picture Mode
hu: Kép üzemmód

en: Circle Mode
hu: Kör üzemmód

en: Arc Mode
hu: Ív üzemmód

en: Pin Mode
hu: Alkatrészláb üzemmód

en: Copy
hu: Másolás

en: Move
hu: Mozgatás

en: Multiple Copy
hu: Többszörös másolás

en: Multiple Copy Mode
hu: Többszörös másolás mód

en: Show Hidden
hu: Rejtett megjelenítése

en: Action
hu: Művelet

en: none
hu: semmi

en: Repeat/
hu: Imétlés/

en: OFF
hu: Ki

en: Grid(%s, %s)
hu: Háló (%s, %s)

en: New page created [%s]
hu: [%s] oldal létrehozva.

en: New Window created [%s]
hu: [%s] ablak létrehozva.

en: Failed to Save All
hu: Nem sikerült mindent menteni.

en: Saved All
hu: Minden oldal elmentve.

en: Closing Window
hu: Ablak bezárása

en: Select objs first
hu: Először válassz objektumokat

en: Delete
hu: Törlés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Text
hu: Szöveg szerkesztése

en: Color
hu: Szín

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Mirror
hu: Tükrözés

en: Lock
hu: Zárolás

en: Unlock
hu: Zárolás feloldása

en: Translate
hu: Eltolás

en: WARNING: Snap grid size is not equal to 100!
hu: Vigyázat, a hálószemméret nem 100!

en: WARNING: If you are translating a symbol to the origin, the snap grid size should be set to 100
hu: Vigyázat, az alkatrész kezdőponthoz való tolásához a hálószemméretnek 100-nak kell lennie!

en: Embed
hu: Beágyazás

en: Unembed
hu: Beágyazás megszüntetése

en: Update
hu: Frissítés

en: ShowHidden
hu: Rejtettek megjelenítése

en: Pan
hu: Középre

en: Really revert page?
hu: Biztosan újratöltsem az oldalt?

en: Cut to clipboard
hu: Kivágás a vágólapra

en: Paste from clipboard
hu: Beillesztés a vágólapról

en: Empty buffer
hu: Üres buffer

en: Copy 1
hu: Másolás az 1-be

en: Copy 2
hu: Másolás a 2-be

en: Copy 3
hu: Másolás a 3-ba

en: Copy 4
hu: Másolás a 4-be

en: Copy 5
hu: Másolás az 5-be

en: Cut 1
hu: Kivágás az 1-be

en: Cut 2
hu: Kivágás a 2-be

en: Cut 3
hu: Kivágás a 3-ba

en: Cut 4
hu: Kivágás a 4-be

en: Cut 5
hu: Kivágás az 5-be

en: Paste 1
hu: Beillesztés az 1-ből

en: Paste 2
hu: Beillesztés a 2-ből

en: Paste 3
hu: Beillesztés a 3-ból

en: Paste 4
hu: Beillesztés a 4-ből

en: Paste 5
hu: Beillesztés az 5-ből

en: Component
hu: Alkatrész

en: Attribute
hu: Attribútum

en: Bus
hu: Busz

en: Line
hu: Vonal

en: Box
hu: Téglalap

en: Circle
hu: Kör

en: Arc
hu: Ív

en: Pin
hu: Alkatrészláb

en: Searching for source [%s]
hu: [%s] forrás keresése

en: Cannot find source [%s]
hu: Nem találom a(z) [%s] forrást.

en: Searching for symbol [%s]
hu: [%s] szimbólum keresése

en: Attach
hu: Csatolás

en: Detach
hu: Leválasztás

en: VisToggle
hu: Láthatóság be/ki

en: Sorry but this is a non-functioning menu option
hu: Elnézést, ez egy nem működő menüpont.

en: Grid OFF
hu: Háló ki

en: Object already locked
hu: Az objektum már zárolva van.

en: Could not find symbol [%s] in library. Update failed.
hu: Nem találom a(z) [%s] szimbólumot. A frissítés nem sikerült.

en: Failed to load picture: %s
hu: Sikertelen a(z) %s kép betöltése

en: Picture
hu: Kép

en: numslots attribute missing
hu: numslots attribútum hiányzik.

en: Undo/Redo disabled in rc file
hu: A visszavonás/újra művelet nem használható rc fájlban.

en: <b>Edit Attribute</b>
hu: <b>Attribútum szerkesztése</b>

en: <b>Add Attribute</b>
hu: <b>Attribútum hozzáadása</b>

en: Name:
hu: Név:

en: Value:
hu: Érték:

en: Visible
hu: Látható

en: Show Value Only
hu: Csak az érték mutatása

en: Show Name Only
hu: Csak a név mutatása

en: Show Name & Value
hu: Név és érték mutatása

en: All
hu: Mind

en: Components
hu: Alkatrészek

en: Nets
hu: Összeköttetések

en: Replace existing attributes
hu: Meglevő attribútumok cseréje

en: No searchstring given in autonumber text.
hu: Nincs keresőszöveg megadva az újraszámozáshoz.

en: No '*' or '?' given at the end of the autonumber text.
hu: Hiányzik a  '*' vagy '?' a szöveg végéről.

en: Diagonal
hu: Átlós

en: Top to bottom
hu: Fentről lefelé

en: Bottom to top
hu: Lentről felfelé

en: Left to right
hu: Balról jobbra

en: Right to left
hu: Jobbról balra

en: File order
hu: Fáljsorrend

en: Autonumber text
hu: Automatikus számozás

en: <b>Scope</b>
hu: <b>Hatáskör</b>

en: Search for:
hu: Keresés:

en: Selected objects
hu: Kiválasztott objektumok

en: Current page
hu: Jelenlegi oldal

en: Whole hierarchy
hu: Teljes hierarchia

en: Overwrite existing numbers
hu: Meglevő számok felülírása

en: <b>Options</b>
hu: <b>Opciók</b>

en: Starting number:
hu: Kezdőszám:

en: Sort order:
hu: Rendezési sorrend:

en: Remove numbers
hu: Számok törlése

en: Automatic slotting
hu: Automatikus slot-kiválasztás

en: Could not allocate the color %s!
hu: Nem találom a(z) %s színt!

en: black
hu: fekete

en: white
hu: fehér

en: Filter:
hu: Szűrő:

en: Name
hu: Név

en: Value
hu: Érték

en: Default behavior - reference component
hu: Alapviselkedés - mutató az alkatrészre

en: Embed component in schematic
hu: Alkatrész beágyazása a rajzba

en: Include component as individual objects
hu: Alkatrész hozzáadása mint független objektum

en: Select Component...
hu: Alkatrész kiválasztása...

en: In Use
hu: Használatban

en: Libraries
hu: Könyvtárak

en: Preview
hu: Előnézet

en: Attributes
hu: Attribútumok

en: Enter text, click apply,
    move cursor into window, click to place text.
    Middle button to rotate while placing.
hu: Írd be a szöveget, kattints az "Alkalmaz"-ra,
    mozgasd az egérmutatót a rajz fölé, kattints
    a szöveg lerakásához.
    Elforgatás: középső egérgomb.

en: Upper Left
hu: Bal felső

en: Upper Middle
hu: Közép felső

en: Upper Right
hu: Jobb felső

en: Middle Left
hu: Bal közép

en: Middle Middle
hu: Közép közép

en: Middle Right
hu: Jobb közép

en: Lower Left
hu: Bal alsó

en: Lower Middle
hu: Közép alsó

en: Lower Right
hu: Jobb alsó

en: Edit Text Properties
hu: Szövegtulajdonságok szerkesztése

en: <b>Text Properties</b>
hu: <b>Szöveg tulajdonságai</b>

en: Color:
hu: Szín:

en: Size:
hu: Méret:

en: Alignment:
hu: Igazítás:

en: Solid
hu: Folytonos

en: Dotted
hu: Pontvonal

en: Dashed
hu: Szaggatott

en: Center
hu: Középre

en: *unchanged*
hu: *változatlan*

en: Edit Line Width & Type
hu: Vonalvastagság és típus szerkesztése

en: Type:
hu: Típus:

en: Width:
hu: Vastagság:

en: Dash Length:
hu: Vonalszakasz hossza:

en: Dash Space:
hu: Kihagyás hossza:

en: Hollow
hu: Üres

en: Filled
hu: Kitöltött

en: Mesh
hu: Háló

en: Hatch
hu: Sraffozott

en: Edit Fill Type
hu: Kitöltés szerkesztése

en: Fill Type:
hu: Kitöltés típusa:

en: Line Width:
hu: Vonalvastagság:

en: Arc Params
hu: Ívparaméterek

en: Start Angle:
hu: Kezdőszög:

en: Degrees of Sweep:
hu: Ív szöge:

en: Offset to translate?
    (0 for origin)
hu: Offszet az eltoláshoz?
    (0 az origóhoz)

en: Text Size
hu: Betűméret

en: Enter new text size:
hu: Új betűméret:

en: Enter new snap grid spacing:
hu: Új hálóméret:

en: About gschem
hu: Névjegy

en: Coords
hu: Koordináták

en: Screen
hu: Képernyő

en: World
hu: Világ

en: Text
hu: Szöveg

en: Color Edit
hu: Szín szerkesztése

en: Object color:
hu: Objektum színe:

en: Hotkeys
hu: Gyorsbillentyűk

en: Function
hu: Funkció

en: Find Text
hu: Szöveg keresése

en: Text to find:
hu: Keresendő szöveg:

en: Hide Text
hu: Szöveg elrejtése

en: Hide text starting with:
hu: A következővel kezdődő szöveg elrejtése:

en: Show Text
hu: Szöveg mutatása

en: Show text starting with:
hu: A következővel kezdődő szöveg mutatása:

en: S_elect the schematics you want to save:
hu: Válaszd ki a menteni kívánt rajzot:

en: Save the changes to schematic "%s" before closing?
hu: Elmentsem a(z) "%s" rajz változásait bezárás előtt?

en: There are %d schematics with unsaved changes. Save changes before closing?
hu: %d megváltoztatott rajz van még megnyitva. Elmentsem őket kilépés előtt?

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor az összes változás véglegesen elveszik.

en: _Close without saving
hu: _Bezárás mentés nélkül

en: Invalid Attribute
hu: Hibás attribútum

en: Schematics
hu: rajzok

en: Symbols
hu: szimbólumok

en: Schematics and symbols
hu: rajzok és szimbólumok

en: All files
hu: Összes fájl

en: Open...
hu: Megnyitás…

en: Save as...
hu: Mentés másként...

en: The selected file `%s' already exists.
    
    Would you like to overwrite it?
hu: A kiválasztott fájl - '%s' - már létezik.
    Felül szeretnéd írni?

en: Overwrite file?
hu: Felülírod a fájlt?

en: Save cancelled on user request
hu: A mentés a felhasználó kérésének megfelelően megszakítva.

en: Encapsulated Postscript
hu: Beágyazott Postscript (EPS)

en: There was the following error when saving image with type %s to filename:
    %s
    
    %s.
hu: A következő hiba lépett fel a %s típusú kép mentésekor az alábbi fájlnévvel:
    %s
    
    %s

en: Wrote color image to [%s] [%d x %d]
hu: Színes kép kiírva: [%s] [%d x %d]

en: Wrote black and white image to [%s] [%d x %d]
hu: Fekete-fehér kép kiírva: [%s] [%d x %d]

en: Width x Height
hu: szélesség x magasság

en: Image type
hu: Képtípus

en: Write image...
hu: Képfájl írása...

en: ** Invalid UTF-8 in log message. See stderr or gschem.log.
hu: ** hibás UTF-8 a log üzenetben. Nézd meg az stderr-t vagy a gschem.log-ot.

en: Status
hu: Állapot.

en: /Add Net
hu: /Összeköttetés hozzáadása

en: /Add Attribute...
hu: /Attribútum hozzáadása

en: /Add Component...
hu: /Alkatrész hozzáadása

en: /Add Bus
hu: /Busz hozzáadása

en: /Add Text
hu: /Szöveg hozzáadása

en: /Zoom In
hu: /Nagyítás

en: /Zoom Out
hu: /Kicsinyítés

en: /Zoom Extents
hu: /Teljes rajz

en: /Select
hu: /Kiválasztás

en: /Edit...
hu: /Szerkesztés

en: /Copy
hu: /Másolás

en: /Move
hu: /Mozgatás

en: /Delete
hu: /Törlés

en: /Down Schematic
hu: Rajz szerkesztése

en: /Down Symbol
hu: /Szimbólum szerkesztése

en: /Up
hu: /Fel

en: Attributes with empty name are not allowed. Please set a name.
hu: Név nélküli attribútumok nem használhatóak. Kérlek adj nevet az attribútumnak!

en: Show Value only
hu: Csak az érték mutatása

en: Show Name only
hu: Csak a név mutatása

en: Duplicate
hu: Megkettőzés

en: Edit Attributes
hu: Attribútumok szerkesztése

en: Vis?
hu: Látható?

en: V
hu: É

en: Add Attribute
hu: Attribútum hozzáadása

en: New Page
hu: Új lap

en: Open Page...
hu: Lap megnyitása

en: Save Page
hu: Mentés

en: Close Page
hu: Lap bezárása

en: Discard Page
hu: Rajz eldobása

en: Page Manager
hu: Oldalkiválasztó

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Changed
hu: Módosítva

en: Right click on the filename for more options...
hu: Kattints a jobb egérgombbal a fájlnével a további opciókért...

en: Select PostScript Filename...
hu: PostScript fájlnév kiválasztása...

en: Extents with margins
hu: Körvonal margóval

en: Extents no margins
hu: Körvonal margó nélkül

en: Current Window
hu: Jelenlegi nézet

en: Landscape
hu: Fekvő

en: Portrait
hu: Álló

en: Print...
hu: Nyomtatás...

en: Settings
hu: Beállitások

en: Output paper size:
hu: Papírméret:

en: Orientation:
hu: Tájolás:

en: Destination
hu: Cél

en: File:
hu: Fájl:

en: Command:
hu: Parancs:

en: No print destination specified
hu: Nincs megadva a nyomtatási cél!

en: Cannot print current schematic to [%s]
hu: Nem tudom [%s]-ba nyomtatni a rajzot

en: Error printing to file '%s'
    Check the log window for more information
hu: Hiba a(z) '%s' fájlba történő nyomtatás közben.
    Olvasd el a log ablakban leírtakat a további információkért.

en: Printed current schematic to [%s]
hu: A rajz kinyomtatva a(z) [%s] fájlba.

en: Execute Script...
hu: Szkript végrehajtása

en: Executing guile script [%s]
hu: [%s] guile szkript végrehajtása.

en: Couldn't allocate gc
hu: Nem találom a gc-t.

en: New
hu: Új

en: New file
hu: Új fájl

en: Open
hu: Megnyitás

en: Open file...
hu: Fájl megnyitása…

en: Save
hu: Mentés

en: Save file
hu: Fájl mentése

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Undo last operation
hu: Utolsó művelet visszavonása

en: Redo
hu: Újra

en: Redo last undo
hu: Utolsó visszavont művelet újra

en: Add component...
    Select library and component from list, move the mouse into main window, click to place
    Right mouse button to cancel
hu: Alkatrész hozzáadása...
    Válaszd ki a könyvtárt és abból az alkatrészt, mozgasd az egérmutatót a rajz fölé, lerakás bal klikk.

en: Add nets mode
    Right mouse button to cancel
hu: Összeköttetések hozzáadása mód

en: Add buses mode
    Right mouse button to cancel
hu: Busz hozzáadása mód

en: Add Text...
hu: Szöveg hozzáadása

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Select mode
hu: Kiválasztás mód

en: Pick
hu: Kijelöl

en: Repeat/none
hu: Ismétlés/semmi

en: Menu/Cancel
hu: Menü/mégsem

en: Pan/Cancel
hu: Középre/mégsem

en: Loading schematic [%s]
hu: [%s] rajz betöltése

en: Failed to load file
hu: A fájl betöltése nem sikerült.

en: New file [%s]
hu: Új fájl: [%s]

en: Could NOT save page [%s]
hu: A [%s] rajz mentése nem sikerült.

en: Error while trying to save
hu: Hiba mentés közben

en: Saved as [%s]
hu: [%s]-ként elmentve.

en: Saved [%s]
hu: [%s] elmentve.

en: Saved
hu: Elmentve

en: Discarding page [%s]
hu: A(z) [%s] rajz eldobása

en: Closing [%s]
hu: [%s] bezárása

en: gEDA Schematic Editor
hu: gEDA kapcsolásirajz-szerkesztő

en: Create and edit electrical schematics and symbols with gschem
hu: Elektromos kapcsolási rajzok és szimbólumok készítése és szerkesztése a gschemmel

en: _New
hu: _Új

en: _Open...
hu: _Megnyitás...

en: Open Recen_t
hu: Legutóbbi megnyitása

en: _Save
hu: Menté_s

en: Save _As...
hu: Mentés másként

en: Save All
hu: Mind mentése

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

en: _Print...
hu: _Nyomtatás…

en: New Window
hu: Új ablak

en: _Quit
hu: Kilépés

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Redo
hu: Új_ra

en: Cu_t
hu: Kivágás

en: _Copy
hu: Másolás (_C)

en: _Paste
hu: Beillesztés (_P)

en: _Delete
hu: Törlés (_D)

en: Rotate 90 Mode
hu: Elforgatás 90 fokkal

en: Edit...
hu: Szerkesztés...

en: Edit Text...
hu: Szöveg szerkesztése...

en: Color...
hu: Szín...

en: Line Width & Type...
hu: Vonalszélesség és típus

en: Fill Type...
hu: Kitöltés típusa

en: Symbol Translate...
hu: Szimbólum áthelyezése

en: Invoke Macro
hu: Makró végrehajtása

en: Embed Component/Picture
hu: Alkatrész/kép beágyazása

en: Unembed Component/Picture
hu: Alkatrész/kép beágyazásának megszüntetése

en: Update Component
hu: Alkatrész frissítése

en: Show/Hide Inv Text
hu: Láthatatlan szöveg mutatása/elrejtése

en: Copy into 1
hu: Másolás 1-be

en: Copy into 2
hu: Másolás 2-be

en: Copy into 3
hu: Másolás 3-ba

en: Copy into 4
hu: Másolás 4-be

en: Copy into 5
hu: Másolás 5-be

en: Cut into 1
hu: Kivágás 1-be

en: Cut into 2
hu: Kivágás 2-be

en: Cut into 3
hu: Kivágás 3-ba

en: Cut into 4
hu: Kivágás 4-be

en: Cut into 5
hu: Kivágás 5-be

en: Paste from 1
hu: Beillesztés 1-ből

en: Paste from 2
hu: Beillesztés 2-ből

en: Paste from 3
hu: Beillesztés 3-ból

en: Paste from 4
hu: Beillesztés 4-ből

en: Paste from 5
hu: Beillesztés 5-ből

en: _Redraw
hu: Újrarajzolás

en: Zoom _In
hu: Nagyítás

en: Zoom _Out
hu: Kicsinyítés

en: _Dark color scheme
hu: Sötét színséma

en: _Light color scheme
hu: Világos színséma

en: _Manager...
hu: _Kezelő...

en: _Previous
hu: Előző

en: _Next
hu: Következő

en: Ne_w
hu: Új

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Discard
hu: El_dobás

en: _Component...
hu: Alkatrész

en: B_us
hu: B_usz

en: _Attribute...
hu: _Attribútum

en: _Text...
hu: Szöveg

en: _Line
hu: Vona_l

en: _Box
hu: Do_boz

en: C_ircle
hu: Kör

en: A_rc
hu: Kö_rív

en: Pictu_re...
hu: Kép

en: _Down Schematic
hu: Kapcsolási rajz szerkesztése

en: Down _Symbol
hu: Szimbólum szerkesztése

en: _Up
hu: Vissza a rajzhoz

en: D_ocumentation...
hu: D_okumentáció

en: Show _Value
hu: Érték mutatása

en: Show _Name
hu: Név mutatása

en: Show _Both
hu: Mindkettő mutatása

en: _Toggle Visibility
hu: Lá_thatóság váltása

en: _Find Specific Text...
hu: Szöveg keresése

en: _Hide Specific Text...
hu: Szöveg elrejtése

en: _Show Specific Text...
hu: Szöveg mutatása

en: A_utonumber Text...
hu: Szöveg automatikus számozása

en: _Text Size...
hu: Szöveg mére_te

en: Toggle _Snap On/Off
hu: _Snap váltása

en: gEDA Docu_mentation...
hu: gEDA Doku_mentáció...

en: gschem _FAQ...
hu: gschem _GYIK...

en: Component D_ocumentation...
hu: Alkatrész dokumentáció

en: _Hotkeys...
hu: _Gyorsbillentyűk...

en: _About...
hu: Névjegy

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: Szerkesztés

en: _View
hu: Nézet

en: _Page
hu: Oldal

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: Hie_rarchy
hu: Hie_rarchia

en: A_ttributes
hu: A_ttribútumok

en: _Options
hu: Beállítás_ok

en: _Help
hu: Segítség

en: No documentation found
hu: Nem találtam dokumentumot
