gedit-latex master - en to cs translation catalogue (215 entries)

en: LaTeX Plugin
cs: Zásuvný modul LaTeX

en: A plugin that assists you in handling LaTeX documents and BibTeX bibliographies
cs: Zásuvný modul, který vám pomůže pracovat s dokumenty LaTeX a bibliografií BibTex

en: Title
cs: Název

en: Book Title
cs: Název knihy

en: Author
cs: Autor

en: Editor
cs: Redaktor

en: Pages
cs: Stran

en: Journal
cs: Periodický tisk

en: Volume
cs: Ročník

en: Number
cs: Číslo

en: Month
cs: Měsíc

en: Year
cs: Rok

en: Series
cs: Řada

en: Edition
cs: Vydání

en: Publisher
cs: Vydavatel

en: Address
cs: Adresa

en: How Published
cs: Jak vydáno

en: Organization
cs: Organizace

en: Location
cs: Místo

en: URL
cs: Adresa URL

en: Note
cs: Poznámka

en: Type
cs: Typ

en: Chapter
cs: Kapitola

en: Key
cs: Klíč

en: School
cs: Škola

en: Institution
cs: Instituce

en: Cross Reference
cs: Křížový odkaz

en: Maximum BibTeX Size
cs: Maximální velikost BibTex

en: Connect Outline to Editor
cs: Připojit k editoru osnovu

en: Show Labels in Outline
cs: Zobrazovat v osnově popisky

en: Show Tables in Outline
cs: Zobrazovat v osnově tabulky

en: Show Graphics in Outline
cs: Zobrazovat v osnově grafiku

en: Show Warnings in Issues
cs: V problémech zobrazovat varování

en: Show Tasks in Issues
cs: V problémech zobrazovat úkoly

en: Hide Box Warnings
cs: Skrýt okno varování

en: Show LaTeX Toolbar below (normal), combined with the main toolbar, or disabled
cs: Zobrazovat lištu nástrojů LaTeX pod hlavní lištou nástrojů (normal), v kombinaci s ní (combined) nebo ji zakázat (disabled)

en: Expanded Symbol Groups
cs: Rozbalené skupiny symbolů

en: LaTeX Extensions
cs: Přípony souborů LaTeX

en: Graphics File Extensions
cs: Přípony souborů s grafikou

en: Paths Relative to .tex File to Look for Graphics
cs: Cesty relativně k souboru .tex pro hledání grafiky

en: Extra LaTeX commands used to mark issues, such as \fxnote{foo}
cs: Doplňující příkazy LaTeX použité k označení problémů, jako třeba \fxnote{pokus}

en: Render to Image
cs: Vykreslení do obrázku

en: <b>Image Format</b>
cs: <b>Formát obrázku</b>

en: Color Mode:
cs: Barevný režim:

en: <b>Rendering</b>
cs: <b>Vykreslování</b>

en: <b>Area</b>
cs: <b>Oblast</b>

en: Antialiasing:
cs: Vyhlazovaní:

en: Resolution:
cs: Rozlišení:

en: Render whole page(s)
cs: Vykreslit celou stránku či stránky

en: Attempt to render tight bounding box
cs: Zkusit vykreslit tenký ohraničující rámeček

en: Select Master Document
cs: Výběr hlavního dokumentu

en: Filename:
cs: Název souboru:

en: Tools
cs: Nástroje

en: <b><i>rubber</i> Post-Processor</b>
cs: <b>Postprocesor <i>rubber</i></b>

en: Maximum Parsed File Size:
cs: Maximální zpracovaná velikost souboru:

en: KB
cs: kB

en: Miscellaneous
cs: Různé

en: Remember to run all commands in batch mode (e.g. append <tt>-interaction batchmode</tt> to <tt>latex</tt>)
cs: Nezapomeňte všechny příkazy spouštět v dávkovém režimu (např. za <tt>latex</tt> přidat <tt>-interaction batchmode</tt>)

en: <b>_Label</b>
cs: <b>_Popis</b>

en: Valid placeholders are <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>
cs: Platné proměnné jsou <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>

en: <b>_Jobs</b>
cs: <b>Úlo_hy</b>

en: <b>_Description</b>
cs: <b>_Popis</b>

en: <b>_File Extensions</b>
cs: <b>Přípony _souborů</b>

en: _Generated
cs: _Generovat

en: _User Defined:
cs: Definovaná _uživatelem:

en: <b>Accelerator</b>
cs: <b>Klávesová zkratka</b>

en: Create Bibliography Entry
cs: Vložení bibliografického záznamu

en: Required Fields
cs: Vyžadovaná pole

en: Optional Fields
cs: Volitelná pole

en: _Identifier:
cs: _Identifikátor:

en: _Type:
cs: _Typ:

en: Insert Graphics
cs: Vložit grafiku

en: _File:
cs: _Soubor:

en: _Caption:
cs: N_adpis:

en: _Label:
cs: _Popisek:

en: fig:
cs: obr.:

en: _Width:
cs: Šíř_ka:

en: % _of
cs: % _z

en: _Rotate:
cs: O_točit:

en: ° CCW
cs: ° po směru h. r.

en: Flip _Horizontally
cs: Překlopit vo_dorovně

en: _Spread over two Columns
cs: Roztáhnout přes dva _sloupce

en: Floating _Object
cs: Plovoucí _objekt

en: Image Size
cs: velikosti obrázku

en: Text Width
cs: šířky textu

en: Insert Source Code Listing
cs: Vložit výpis zdrojového kódu

en: Load From _File:
cs: Načíst ze _souboru:

en: Programming _Language:
cs: Programovací _jazyk:

en: _Dialect:
cs: _Dialekt:

en: Insert Table or Matrix
cs: Vložit tabulku nebo matici

en: Type:
cs: Typ:

en: _Table
cs: _Tabulka

en: _Matrix:
cs: _Matice:

en: _Rows:
cs: Řá_dků:

en: C_olumns:
cs: Sl_oupců:

en: tab:
cs: tab.:

en: _Floating Object
cs: Plovoucí o_bjekt:

en: New LaTeX Document
cs: Nový dokument LaTeX

en: T_emplate:
cs: Ša_blona:

en: document
cs: dokument

en: Di_rectory:
cs: Slož_ka:

en: _Name:
cs: _Název

en: _Babel Package:
cs: Balíček _Babel:

en: _Input Encoding:
cs: Vs_tupní kodování:

en: <b>Language Customization</b>
cs: <b>Přizpůsobení jazyka</b>

en: _Landscape
cs: Na šíř_ku

en: _Paper:
cs: _Papír:

en: De_fault
cs: _Výchozí:

en: U_ser Defined:
cs: Uživatel_ská:

en: Base Font Size:
cs: Základní velikost písma:

en: Document _Class:
cs: Tří_da dokumentů:

en: <b>Style and Layout</b>
cs: <b>Styl a rozvržení</b>

en: Include PDF _Metadata
cs: Zahrnout _metadata PDF

en: This adds metadata to the document. Requires package <tt>ifpdf</tt>.
cs: Tímto se do dokumentu přidají metadata. K fungování je potřeba balíček <tt>ifpdf</tt>.

en: Date:
cs: Datum:

en: To_day
cs: _Dnes

en: C_ustom:
cs: _Vlastní:

en: _Author:
cs: _Autor:

en: _Title:
cs: _Název:

en: <b>Meta Information</b>
cs: <b>Meta Informace</b>

en: Default F_ont Family:
cs: Výchozí r_odina písem:

en: Use Bibliography
cs: Použít bibliografii

en: Bibliography _File:
cs: _Soubor s bibliografií:

en: _Style:
cs: _Styl:

en: Style Preview:
cs: Náhled stylu:

en: Refresh Style Preview
cs: Občerstvit náhled stylu

en: LaTeX Tools
cs: Nástroje LaTeX

en: New BibTeX Entry...
cs: Nový záznam BibTeX…

en: Create a new BibTeX entry
cs: Vytvořit nový záznam BibTeX

note: add grouping controls to toolbar
en: No Grouping
cs: Bez seskupování

en: Group by Type
cs: Seskupit podle typu

en: Group by Author
cs: Seskupit podle autora

en: Group by Year
cs: Seskupit podle roku

note: group by year
en: <i>n/a</i>
cs: <i>není znám</i>

en: Unknown Author
cs: Neznámý autor

en: New LaTeX Document...
cs: Nový dokument LaTeX…

en: Create a new LaTeX document
cs: Vytvořit nový dokument LaTeX

en: Choose Master Document...
cs: Vybrat hlavní dokument…

en: Close Nearest Environment
cs: Uzavřít nejbližší prostředí

en: Close the nearest TeX environment at left of the cursor
cs: Uzavřít prostředí TeX nejblíže nalevo od kurzoru

en: Use Bibliography...
cs: Použít bibliografii…

en: Font Family
cs: Rodina písma

en: Bold
cs: Tučné

en: Italic
cs: Kurzíva

en: Emphasize
cs: Zvýrazněné

en: Underline
cs: Podtržené

en: Small Capitals
cs: Malé kapitálky

en: Roman
cs: Patkové

en: Sans Serif
cs: Bezpatkové

en: Typewriter
cs: Strojopisné

en: Blackboard Bold
cs: Dvojité tučné

en: Caligraphy
cs: Psací

en: Fraktur
cs: Lomené

en: List
cs: Seznam

en: Itemize
cs: Položky

en: Enumerate
cs: Výčet

en: Description
cs: Popis

en: Structure
cs: Struktura

en: Part
cs: Část

en: Section
cs: Oddíl

en: Subsection
cs: Pododdíl

en: Paragraph
cs: Odstavec

en: Subparagraph
cs: Pododstavec

en: Build
cs: Sestavit

en: Build Image
cs: Sestavit obrázek

en: Build an image from the LaTeX document
cs: Sestavit obrázek z dokumentu LaTeX

en: Justify
cs: Zarovnat

en: Justify Left
cs: Zarovnat vlevo

en: Justify Center
cs: Zarovnat na střed

en: Justify Right
cs: Zarovnat vpravo

en: Math
cs: Matematika

en: Mathematical Environment
cs: Matematické prostředí

en: Centered Formula
cs: Vzorec umístěný nastřed

en: Numbered Equation
cs: Číslovaný vzorec

en: Array of Equations
cs: Pole vzorců

en: Numbered Array of Equations
cs: Číslované pole vzorců

en: Book of abstracts
cs: Sborník

en: Article
cs: Článek

en: Article (AMS)
cs: Článek (AMS)

en: Book (AMS)
cs: Kniha (AMS)

en: AMS Documentation
cs: Dokumentace AMS

en: Proceedings (AMS)
cs: Protokol (AMS)

en: Report
cs: Zpráva

en: Beamer slides
cs: Fólie do projektoru

en: Belgian letter
cs: Belgický dopis

en: Book
cs: Knika

en: Flashcard
cs: Kartičky

en: Proceedings (IAG)
cs: Protokol (IAG)

en: Letter
cs: Dopis

en: LaTeX News
cs: Novinky LaTeX

en: LaTeX Documentation
cs: Dokumentace LaTeX

en: LaTeX Guide
cs: Příručka LaTeX

en: Proceedings
cs: Protokol

en: Article (KOMA-Script)
cs: Článek (KOMA-Script)

en: Report (KOMA-Script)
cs: Zpráva (KOMA-Script)

en: Book (KOMA-Script)
cs: Kniha (KOMA-Script)

en: Letter (KOMA-Script)
cs: Dopis (KOMA-Script)

en: Letter 2 (KOMA-Script)
cs: Dopis 2 (KOMA-Script)

en: Slides
cs: Prezentace

en: Symbols
cs: Symboly

en: Show graphics
cs: Zobrazovat grafiku

en: Show tables
cs: Zobrazovat tabulky

en: Follow Editor
cs: Následovat editor

en: Expand All
cs: Rozbalit vše

en: Collapse All
cs: Sbalit vše

en: Outline
cs: Osnova

en: Job
cs: Úloha

en: File
cs: Soubor

en: Line
cs: Řádek

en: Abort Job
cs: Zrušit úlohu

en: Show Detailed Output
cs: Zobrazit podrobný výstup

en: Message
cs: Zpráva

en: Show/Hide Warnings
cs: Zobrazit/skrýt varování

en: Show/Hide Tasks
cs: Zobrazit/skrýt úlohy

en: Issues
cs: Problémy
