gedit-latex master - en to eo translation catalogue (71 entries)

en: Address
eo: Adreso

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Book Title
eo: Librotitolo

en: Chapter
eo: Ĉapitro

en: Editor
eo: Redaktinto

en: Journal
eo: Ĵurnalo

en: Location
eo: Loko

en: Month
eo: Monato

en: Number
eo: Numero

en: Organization
eo: Organizo

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Publisher
eo: Publikisto

en: School
eo: Lernejo

en: Title
eo: Titolo

en: Type
eo: Tipo

en: URL
eo: Retadreso

en: Volume
eo: Laŭteco

en: Year
eo: Jaro

en: Antialiasing:
eo: Glatigo:

en: Color Mode:
eo: Kolorreĝimo:

en: Resolution:
eo: Distingivo:

en: Filename:
eo: Dosiernomo:

en: Miscellaneous
eo: Diversaĵoj

en: Tools
eo: Iloj

en: <b>_Description</b>
eo: <b>_Priskribo</b>

en: <b>_Jobs</b>
eo: <b>_Taskoj</b>

en: <b>_Label</b>
eo: <b>_Etikedo</b>

en: _User Defined:
eo: _Uzanto-difinite

en: _Identifier:
eo: _Identigilo:

en: _Type:
eo: _Tipo:

en: Flip _Horizontally
eo: Renversi _horizontale

en: Image Size
eo: Bildgrando

en: _File:
eo: _Dosiero:

en: _Label:
eo: _Etikedo:

en: _Rotate:
eo: _Rotacii:

en: _Width:
eo: _Larĝo:

en: C_olumns:
eo: K_olumnoj:

en: Type:
eo: Tipo:

en: _Matrix:
eo: _Matrico:

en: _Rows:
eo: _Vicoj:

en: _Table
eo: _Tabelo

en: Date:
eo: Dato:

en: De_fault
eo: De_faŭlto

en: To_day
eo: Ho_diaŭ

en: _Author:
eo: _Aŭtoro:

en: _Landscape
eo: _Horizontala orientiĝo

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: _Paper:
eo: _Papero:

en: _Title:
eo: _Titolo:

en: document
eo: dokumento

en: _Style:
eo: _Stilo:

en: Group by Type
eo: Grupigi laŭ tipo

en: Group by Author
eo: Grupigi laŭ aŭtoro

en: Group by Year
eo: Grupigi laŭ jaro

en: Unknown Author
eo: Nekonata aŭtoro

en: Font Family
eo: Tiparfamilio

en: Bold
eo: Dike

en: Italic
eo: Kursive

en: Underline
eo: Substrekite

en: List
eo: Listo

en: Description
eo: Priskribo

en: Structure
eo: Strukturo

en: Section
eo: Sekcio

en: Justify
eo: Ĝisrandigi

en: Symbols
eo: Simboloj

en: Job
eo: Tasko

en: File
eo: Dosiero

en: Line
eo: Linio

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Show/Hide Warnings
eo: Montri/kaŝi avertojn

en: Show/Hide Tasks
eo: Montri/kaŝi taskojn
