gedit-latex master - en to gl translation catalogue (204 entries)

en: LaTeX Plugin
gl: Complemento de LaTeX

en: A plugin that assists you in handling LaTeX documents and BibTeX bibliographies
gl: Un complemento que lle axuda a manexar documentos LaTeX e bibliografías BibTeX

en: Title
gl: título

en: Book Title
gl: Título do libro

en: Author
gl: Autor

en: Pages
gl: Páxinas

en: Journal
gl: Diario

en: Number
gl: Número

en: Month
gl: Mes

en: Year
gl: Ano

en: Edition
gl: Edición

en: Publisher
gl: Editorial

en: Address
gl: Enderezo

en: How Published
gl: Medio de publicación

en: Organization
gl: Organización

en: Location
gl: Localización

en: Note
gl: Nota

en: Type
gl: Tipo

en: Chapter
gl: Capítulo

en: Key
gl: Chave

en: School
gl: Escola

en: Institution
gl: Institución

en: Cross Reference
gl: Referencia cruzada

en: Maximum BibTeX Size
gl: Tamaño máximo da bibliografía TeX

en: Connect Outline to Editor
gl: Conectar esquema ao editor

en: Show Labels in Outline
gl: Mostrar etiquetas no esquema

en: Show Tables in Outline
gl: Mostrar táboas no esquema

en: Show Graphics in Outline
gl: Mostrar gráficos no esquema

en: Show Warnings in Issues
gl: Mostrar advertencias en problemas

en: Show Tasks in Issues
gl: Mostrar tarefas en problemas

en: Hide Box Warnings
gl: Agochar caixas de advertencia

en: Show LaTeX Toolbar below (normal), combined with the main toolbar, or disabled
gl: Mostrar a barra de ferramentas de LaTeX (normal), combinado coa barra principal ou desactivala

en: Expanded Symbol Groups
gl: Grupos de símbolos expandidos

en: LaTeX Extensions
gl: Extensións de LaTeX

en: Graphics File Extensions
gl: Extensión de ficheiro de gráficos

en: Paths Relative to .tex File to Look for Graphics
gl: Ruta relativa ao ficheiro .tex onde buscar os gráficos

en: Extra LaTeX commands used to mark issues, such as \fxnote{foo}
gl: Ordes de LaTeX adicionais usadas para marcar problemas, como \fxnote{foo}

en: Render to Image
gl: Renderizar a imaxe

en: <b>Image Format</b>
gl: <b>Formato de imaxe</b>

en: Color Mode:
gl: Modo de cor:

en: <b>Rendering</b>
gl: <b>Renderizado</b>

en: <b>Area</b>
gl: <b>Área</b>

en: Antialiasing:
gl: Alisado:

en: Resolution:
gl: Resolución:

en: Render whole page(s)
gl: Renderizar páxinas/s completa/s

en: Attempt to render tight bounding box
gl: Intento de realizar o axuste da caixa delimitadora

en: Select Master Document
gl: Seleccionar o documento mestre

en: Filename:
gl: Nome de ficheiro:

en: Tools
gl: Ferramentas

en: <b><i>rubber</i> Post-Processor</b>
gl: <b> Postprocesador <i>ruber</i></b>

en: Maximum Parsed File Size:
gl: Tamaño máximo do ficheiro analizado:

en: Miscellaneous
gl: Misceláneo

en: Remember to run all commands in batch mode (e.g. append <tt>-interaction batchmode</tt> to <tt>latex</tt>)
gl: Lembrar executar tódalas ordes en modo de proceso por lotes (ex. engadir <tt>-interaction batchmode</tt> a <tt>latex</tt>

en: <b>_Label</b>
gl: <b>_Etiqueta</b>

en: Valid placeholders are <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>
gl: Os marcadores de posición válidos son <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>

en: <b>_Jobs</b>
gl: <b>_Traballos</b>

en: <b>_Description</b>
gl: <b>_Descrición</b>

en: <b>_File Extensions</b>
gl: <b>_Extensións de ficheiros</b>

en: _Generated
gl: _Xerado

en: _User Defined:
gl: Definido polo _usuario:

en: <b>Accelerator</b>
gl: <b>Acelerador</b>

en: Create Bibliography Entry
gl: Crear entrada bibliográfica

en: Required Fields
gl: Campos requiridos

en: Optional Fields
gl: Campos opcionais

en: _Identifier:
gl: _Identificador:

en: _Type:
gl: _Tipo:

en: Insert Graphics
gl: Gráficos inseridos

en: _File:
gl: _Ficheiro:

en: _Caption:
gl: _Descrición:

en: _Label:
gl: _Etiqueta:

en: _Width:
gl: _Anchura:

en: % _of
gl: % _de

en: _Rotate:
gl: _Rotar:

en: ° CCW
gl: ° antihorario

en: Flip _Horizontally
gl: Voltear _horizontalmente

en: _Spread over two Columns
gl: _Distribuír sobre dúas columnas

en: Floating _Object
gl: _Obxecto flotante

en: Image Size
gl: Tamaño da imaxe

en: Text Width
gl: Anchura do texto

en: Insert Source Code Listing
gl: Inserir listado de código fonte

en: Load From _File:
gl: C_argar desde ficheiro:

en: Programming _Language:
gl: _Linguaxe de programación:

en: _Dialect:
gl: _Dialecto:

en: Insert Table or Matrix
gl: Inserir táboa ou matriz

en: Type:
gl: Tipo:

en: _Table
gl: _Táboa

en: _Matrix:
gl: _Matriz:

en: _Rows:
gl: _Filas:

en: C_olumns:
gl: C_olumnas:

en: tab:
gl: lapela:

en: _Floating Object
gl: Obxecto _flotante

en: New LaTeX Document
gl: Documento LaTeX novo

en: T_emplate:
gl: _Plantilla:

en: document
gl: documento

en: Di_rectory:
gl: Car_tafol:

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _Babel Package:
gl: Paquete _Babel:

en: _Input Encoding:
gl: Cod_ificación de entrada

en: <b>Language Customization</b>
gl: <b>Personalización do idioma</b>

en: _Landscape
gl: _Apaisado

en: _Paper:
gl: _Papel:

en: De_fault
gl: _Predeterminado

en: U_ser Defined:
gl: Definido polo _usuario:

en: Base Font Size:
gl: Tamaño base do tipo de letra:

en: Document _Class:
gl: _Clase do documento:

en: <b>Style and Layout</b>
gl: <b>Estilo e distribución</b>

en: Include PDF _Metadata
gl: Incluír _metadatos PDF

en: This adds metadata to the document. Requires package <tt>ifpdf</tt>.
gl: Isto engade metadatos ao documento. Require o paquete <tt>ifpdf</tt>.

en: Date:
gl: Data:

en: To_day
gl: _Hoxe

en: C_ustom:
gl: P_ersonalizado:

en: _Author:
gl: _Autor:

en: _Title:
gl: _Título:

en: <b>Meta Information</b>
gl: <b>Metainformación</b>

en: Default F_ont Family:
gl: _Familia do tipo de letra predeterminada:

en: Use Bibliography
gl: Usar bibliografía

en: Bibliography _File:
gl: Ficheiro de _bibliografía:

en: _Style:
gl: _Estilo:

en: Style Preview:
gl: Vista previa do estilo:

en: Refresh Style Preview
gl: Actualizar vista previa do estilo

en: New BibTeX Entry...
gl: Nova entrada BibTeX…

en: Create a new BibTeX entry
gl: Crear entrada BibTeX nova

note: add grouping controls to toolbar
en: No Grouping
gl: Non agrupar

en: Group by Type
gl: Agrupar por tipo

en: Group by Author
gl: Agrupar por autor

en: Group by Year
gl: Agrupar por ano

note: group by year
en: <i>n/a</i>
gl: <i>n/d</i>

en: Unknown Author
gl: Autor descoñecido

en: New LaTeX Document...
gl: Documento LaTeX novo…

en: Create a new LaTeX document
gl: Documento un documento LaTeX novo

en: Choose Master Document...
gl: Seleccionar o documento mestre…

en: Close Nearest Environment
gl: Pechar o contorno máis cercano

en: Close the nearest TeX environment at left of the cursor
gl: Pechar o contorno TeX máis cercano á esquerda do punteiro

en: Use Bibliography...
gl: Usar bibliografía…

en: Font Family
gl: Familia do tipo de letra

en: Bold
gl: Negriña

en: Italic
gl: Cursiva

en: Emphasize
gl: Enfatizar

en: Underline
gl: Sublilñar

en: Small Capitals
gl: Maíusculas pequenas

en: Typewriter
gl: Teletipo

en: Blackboard Bold
gl: Negriña de pizarra

en: Caligraphy
gl: Caligrafía

en: List
gl: Lista

en: Itemize
gl: Listar

en: Enumerate
gl: Enumerar

en: Description
gl: Descrición

en: Structure
gl: Estrutura

en: Part
gl: Parte

en: Section
gl: Sección

en: Subsection
gl: Subsección

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Subparagraph
gl: Subparágrafo

en: Build
gl: Construír

en: Build Image
gl: Construír imaxe

en: Build an image from the LaTeX document
gl: Construír unha imaxe desde o documento LaTeX

en: Justify
gl: Xustificar

en: Justify Left
gl: Xustificar á esquerda

en: Justify Center
gl: Xustificar ao centro

en: Justify Right
gl: Xustificar á dereita

en: Math
gl: Matemáticas

en: Mathematical Environment
gl: Contorno matemático

en: Centered Formula
gl: Fórmula centrada

en: Numbered Equation
gl: Ecuación numerada

en: Array of Equations
gl: Conxunto de ecuacións

en: Numbered Array of Equations
gl: Conxunto de ecuacións numeradas

en: Book of abstracts
gl: Libro de resumos

en: Article
gl: Artigo

en: Article (AMS)
gl: Artigo (AMS)

en: Book (AMS)
gl: Libro (AMS)

en: AMS Documentation
gl: Documentación AMS

en: Proceedings (AMS)
gl: Procesos (AMS)

en: Report
gl: Informe

en: Beamer slides
gl: Diapositivas Beamer

en: Belgian letter
gl: Letra Belgian

en: Book
gl: Libro

en: Proceedings (IAG)
gl: Procesos (IAG)

en: Letter
gl: Carta

en: LaTeX News
gl: Novas de LaTeX

en: LaTeX Documentation
gl: Documentación de LaTeX

en: LaTeX Guide
gl: Guía de LaTeX

en: Proceedings
gl: Procesos

en: Article (KOMA-Script)
gl: Artigo (KOMA-Script)

en: Report (KOMA-Script)
gl: Informe (KOMA-Script)

en: Book (KOMA-Script)
gl: Libro (KOMA-Script)

en: Letter (KOMA-Script)
gl: Carta (KOMA-Script)

en: Letter 2 (KOMA-Script)
gl: Carta 2 (Koma-Script)

en: Slides
gl: Diapositivas

en: Symbols
gl: Símbolos

en: Show graphics
gl: Mostrar gráficos

en: Show tables
gl: Mostrar táboas

en: Follow Editor
gl: Seguir ao editor

en: Expand All
gl: Expandir todo

en: Collapse All
gl: Contraer todo

en: Outline
gl: Esquema

en: Job
gl: Traballo

en: File
gl: Ficheiro

en: Line
gl: Liña

en: Abort Job
gl: Cancelar traballo

en: Show Detailed Output
gl: Mostrar saída detallada

en: Message
gl: Mensaxe

en: Show/Hide Warnings
gl: Mostrar/ocultar avisos

en: Show/Hide Tasks
gl: Mostrar/ocultar tarefas

en: Issues
gl: Problemas
