gedit-latex master - en to hu translation catalogue (215 entries)

en: LaTeX Plugin
hu: LaTeX bővítmény

en: A plugin that assists you in handling LaTeX documents and BibTeX bibliographies
hu: Egy bővítmény, amely segít a LaTeX dokumentumok és a BibTeX irodalomjegyzékek kezelésében

en: Title
hu: Cím

en: Book Title
hu: Könyv címe

en: Author
hu: Szerző

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Pages
hu: Oldalak

en: Journal
hu: Napló

en: Volume
hu: Kötet

en: Number
hu: Szám

en: Month
hu: Hónap

en: Year
hu: Év

en: Series
hu: Sorozat

en: Edition
hu: Kiadás

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Address
hu: Cím

en: How Published
hu: Hogyan lett közzétéve

en: Organization
hu: Szervezet

en: Location
hu: Hely

en: Note
hu: Megjegyzés

en: Type
hu: Típus

en: Chapter
hu: Fejezet

en: Key
hu: Kulcs

en: School
hu: Iskola

en: Institution
hu: Intézet

en: Cross Reference
hu: Kereszthivatkozás

en: Maximum BibTeX Size
hu: Legnagyobb BibTeX méret

en: Connect Outline to Editor
hu: Vázlat csatlakoztatása a szerkesztőhöz

en: Show Labels in Outline
hu: Címkék megjelenítése a vázlatban

en: Show Tables in Outline
hu: Táblázatok megjelenítése a vázlatban

en: Show Graphics in Outline
hu: Grafika megjelenítése a vázlatban

en: Show Warnings in Issues
hu: Figyelmeztetések megjelenítése a kiadásokban

en: Show Tasks in Issues
hu: Feladatok megjelenítése a kiadásokban

en: Hide Box Warnings
hu: Szövegdoboz figyelmeztetések elrejtése

en: Show LaTeX Toolbar below (normal), combined with the main toolbar, or disabled
hu: A LaTeX eszköztár megjelenítése lent (normál) egyesítve a fő eszköztárral, vagy letiltva

en: Expanded Symbol Groups
hu: Kiterjesztett szimbólumcsoportok

en: LaTeX Extensions
hu: LaTeX kiterjesztések

en: Graphics File Extensions
hu: Grafikai fájl kiterjesztések

en: Paths Relative to .tex File to Look for Graphics
hu: A .tex fájltól relatívan megadott útvonalak a grafika kereséséhez

en: Extra LaTeX commands used to mark issues, such as \fxnote{foo}
hu: A kiadások jelzéséhez használt extra LaTeX parancsok, úgymint \fxnote{foo}

en: Render to Image
hu: Renderelés képbe

en: <b>Image Format</b>
hu: <b>Képformátum</b>

en: Color Mode:
hu: Színmód:

en: <b>Rendering</b>
hu: <b>Renderelés</b>

en: <b>Area</b>
hu: <b>Terület</b>

en: Antialiasing:
hu: Élsimítás:

en: Resolution:
hu: Felbontás:

en: Render whole page(s)
hu: Teljes oldalak renderelése

en: Attempt to render tight bounding box
hu: Kísérlet szoros határoló doboz renderelésére

en: Select Master Document
hu: Fődokumentum kiválasztása

en: Filename:
hu: Fájlnév:

en: Tools
hu: Eszközök

en: <b><i>rubber</i> Post-Processor</b>
hu: <b><i>rubber</i> utófeldolgozó</b>

en: Maximum Parsed File Size:
hu: Legnagyobb feldolgozott fájl mérete:

en: Miscellaneous
hu: Egyebek

en: Remember to run all commands in batch mode (e.g. append <tt>-interaction batchmode</tt> to <tt>latex</tt>)
hu: Emlékezzen minden parancs futtatására kötegelt módban (például <tt>-interaction batchmode</tt> hozzáfűzése a <tt>latex</tt> parancshoz)

en: <b>_Label</b>
hu: <b>_Címke</b>

en: Valid placeholders are <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>
hu: Az érvényes helykitöltők: <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>

en: <b>_Jobs</b>
hu: <b>_Feladatok</b>

en: <b>_Description</b>
hu: <b>_Leírás</b>

en: <b>_File Extensions</b>
hu: <b>_Fájlkiterjesztések</b>

en: _Generated
hu: _Előállított

en: _User Defined:
hu: _Felhasználó által megadott:

en: <b>Accelerator</b>
hu: <b>Gyorsbillentyű</b>

en: Create Bibliography Entry
hu: Irodalomjegyzék-bejegyzés létrehozása

en: Required Fields
hu: Kötelező mezők

en: Optional Fields
hu: Elhagyható mezők

en: _Identifier:
hu: _Azonosító:

en: _Type:
hu: _Típus:

en: Image Size
hu: Képméret

en: Text Width
hu: Szöveg szélessége

en: Insert Graphics
hu: Grafika beszúrása

en: _File:
hu: _Fájl:

en: _Caption:
hu: F_elirat:

en: _Label:
hu: _Címke:

en: fig:
hu: ábra:

en: _Width:
hu: _Szélesség:

en: % _of
hu: %-a _ennek

en: _Rotate:
hu: F_orgatás:

en: ° CCW
hu: ° balra

en: Flip _Horizontally
hu: _Vízszintes tükrözés

en: _Spread over two Columns
hu: _Elosztás két oszlopra

en: Floating _Object
hu: Lebegő _objektum

en: Insert Source Code Listing
hu: Forráskód felsorolás beszúrása

en: Load From _File:
hu: Betöltés _fájlból:

en: Programming _Language:
hu: Programozási _nyelv:

en: _Dialect:
hu: _Nyelvjárás:

en: Insert Table or Matrix
hu: Táblázat vagy mátrix beszúrása

en: Type:
hu: Típus:

en: _Table
hu: _Táblázat

en: _Matrix:
hu: _Mátrix:

en: _Rows:
hu: _Sorok:

en: C_olumns:
hu: _Oszlopok:

en: tab:
hu: lap:

en: _Floating Object
hu: _Lebegő objektum

en: New LaTeX Document
hu: Új LaTeX dokumentum

en: T_emplate:
hu: _Sablon:

en: document
hu: dokumentum

en: Di_rectory:
hu: _Könyvtár:

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Babel Package:
hu: _Babel csomag:

en: _Input Encoding:
hu: B_emenet kódolása:

en: <b>Language Customization</b>
hu: <b>Nyelv személyre szabása</b>

en: _Landscape
hu: _Fekvő

en: _Paper:
hu: _Papír:

en: De_fault
hu: _Alapértelmezett

en: U_ser Defined:
hu: Felhasználó által _megadott:

en: Base Font Size:
hu: Alap betűméret:

en: Document _Class:
hu: Dokumentum _osztály:

en: <b>Style and Layout</b>
hu: <b>Stílus és elrendezés</b>

en: Include PDF _Metadata
hu: PDF _metaadatok felvétele

en: This adds metadata to the document. Requires package <tt>ifpdf</tt>.
hu: Metaadatokat ad hozzá a dokumentumhoz. Szükséges csomag: <tt>ifpdf</tt>.

en: Date:
hu: Dátum:

en: To_day
hu: _Ma

en: C_ustom:
hu: _Egyéni:

en: _Author:
hu: _Szerző:

en: _Title:
hu: _Cím:

en: <b>Meta Information</b>
hu: <b>Meta információk</b>

en: Default F_ont Family:
hu: Alapértelmezett _betűcsalád:

en: Use Bibliography
hu: Irodalomjegyzék használata

en: Bibliography _File:
hu: Irodalomjegyzék _fájl:

en: _Style:
hu: _Stílus:

en: Style Preview:
hu: Stílus előnézet:

en: Refresh Style Preview
hu: Stílus előnézet frissítése

en: LaTeX Tools
hu: LaTeX eszközök

en: New BibTeX Entry...
hu: Új BibTeX bejegyzés…

en: Create a new BibTeX entry
hu: Új BibTeX bejegyzés létrehozása

note: add grouping controls to toolbar
en: No Grouping
hu: Nincs csoportosítás

en: Group by Type
hu: Csoportosítás típus szerint

en: Group by Author
hu: Csoportosítási szerző szerint

en: Group by Year
hu: Csoportosítás év szerint

en: Unknown Author
hu: Ismeretlen szerző

en: New LaTeX Document...
hu: Új LaTeX dokumentum…

en: Create a new LaTeX document
hu: Új LaTeX dokumentum létrehozása

en: Choose Master Document...
hu: Fődokumentum kiválasztása…

en: Close Nearest Environment
hu: Legközelebbi környezet bezárása

en: Close the nearest TeX environment at left of the cursor
hu: A kurzortól balra lévő legközelebbi TeX környezet bezárása

en: Use Bibliography...
hu: Irodalomjegyzék használata…

en: Font Family
hu: Betűcsalád

en: Bold
hu: Félkövér

en: Italic
hu: Dőlt

en: Emphasize
hu: Hangsúlyos

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Small Capitals
hu: Kis kapitális

en: Roman
hu: Római

en: Sans Serif
hu: Talpatlan betűkészlet

en: Typewriter
hu: Írógépbetű

en: Blackboard Bold
hu: Iskolatábla félkövér

en: Calligraphy
hu: Művészi toll

en: List
hu: Lista

en: Itemize
hu: Elemekre bontás

en: Enumerate
hu: Felsorolásos

en: Description
hu: Leírás

en: Structure
hu: Szerkezet

en: Part
hu: Rész

en: Section
hu: Szakasz

en: Subsection
hu: Alszakasz

en: Paragraph
hu: Bekezdés

en: Subparagraph
hu: Albekezdés

en: Build
hu: Összeállítás

en: Build Image
hu: Kép összeállítása

en: Build an image from the LaTeX document
hu: Egy kép összeállítása a LaTeX dokumentumból

en: Justify
hu: Sorkizárt

en: Justify Left
hu: Sorkizárt balra

en: Justify Center
hu: Sorkizárt középre

en: Justify Right
hu: Sorkizárt jobbra

en: Math
hu: Matematika

en: Mathematical Environment
hu: Matematikai környezet

en: Centered Formula
hu: Középre igazított képlet

en: Numbered Equation
hu: Számozott egyenlet

en: Array of Equations
hu: Egyenletek tömbje

en: Numbered Array of Equations
hu: Egyenletek számozott tömbje

en: Default
hu: Alapértelmezett

note: PNG mode label, mode constant
en: Monochrome
hu: Fekete-fehér

en: Grayscale
hu: Szürkeárnyalatos

note: anti-alias label, factor
en: Off
hu: Ki

en: Book of abstracts
hu: Kivonatok könyve

en: Article
hu: Cikk

en: Article (AMS)
hu: Cikk (AMS)

en: Book (AMS)
hu: Könyv (AMS)

en: AMS Documentation
hu: AMS dokumentáció

en: Proceedings (AMS)
hu: Jegyzőkönyv (AMS)

en: Report
hu: Jelentés

en: Beamer slides
hu: Beamer fóliák

en: Belgian letter
hu: Belga levél

en: Book
hu: Könyv

en: Flashcard
hu: Tanulókártya

en: Proceedings (IAG)
hu: Jegyzőkönyv (IAG)

en: Letter
hu: Levél

en: LaTeX News
hu: LaTeX hírek

en: LaTeX Documentation
hu: LaTeX dokumentáció

en: LaTeX Guide
hu: LaTeX kézikönyv

en: Proceedings
hu: Jegyzőkönyv

en: Article (KOMA-Script)
hu: Cikk (KOMA-parancsfájl)

en: Report (KOMA-Script)
hu: Jelentés (KOMA-parancsfájl)

en: Book (KOMA-Script)
hu: Könyv (KOMA-parancsfájl)

en: Letter (KOMA-Script)
hu: Levél (KOMA-parancsfájl)

en: Letter 2 (KOMA-Script)
hu: Levél 2 (KOMA-parancsfájl)

en: Slides
hu: Diák

en: Symbols
hu: Szimbólumok

en: Show graphics
hu: Grafika megjelenítése

en: Show tables
hu: Táblázatok megjelenítése

en: Follow Editor
hu: Szerkesztő követése

en: Expand All
hu: Összes kibontása

en: Collapse All
hu: Összes összecsukása

en: Outline
hu: Körvonal

en: Job
hu: Feladat

en: File
hu: Fájl

en: Line
hu: Sor

en: Abort Job
hu: Feladat megszakítása

en: Show Detailed Output
hu: Részletes kimenet megjelenítése

en: Message
hu: Üzenet

en: Show/Hide Warnings
hu: Figyelmeztetések megjelenítése vagy elrejtése

en: Show/Hide Tasks
hu: Feladatok megjelenítése vagy elrejtése

en: Issues
hu: Kiadások
