gedit-latex master - en to fr translation catalogue (204 entries)

en: LaTeX Plugin
fr: Empeuton LaTeX

en: A plugin that assists you in handling LaTeX documents and BibTeX bibliografias
fr: Un empeuton que vos ajuda a gerir los documents LaTeX e las bibliografias BibTeX

en: Title
fr: Títol

en: Book Title
fr: Títol del libre

en: Author
fr: Autor

en: Pages
fr: Paginas

en: Volume
fr: Volum

en: Number
fr: Numèro

en: Month
fr: Mes

en: Year
fr: Annada

en: Series
fr: Serias

en: Edition
fr: Edicion

en: Publisher
fr: Editor

en: Address
fr: Adreça

en: How Published
fr: Detalh de publicacion

en: Organization
fr: Organizacion

en: Location
fr: Emplaçament

en: Note
fr: Nòta

en: Type
fr: Tipe

en: Chapter
fr: Capítol

en: Key
fr: Clau

en: School
fr: Escòla

en: Institution
fr: Institucion

en: Cross Reference
fr: Referéncia crosada

en: Maximum BibTeX Size
fr: Talha maximala del fichièr BibTeX

en: Connect Outline to Editor
fr: Connectar lo plan a l'editor

en: Show Labels in Outline
fr: Afichar las etiquetas dins lo plan

en: Show Tables in Outline
fr: Afichar los tablèus dins lo plan

en: Show Graphics in Outline
fr: Afichar los grafics dins lo plan

en: Show Warnings in Issues
fr: Afichar los avertiments dins la fenèstra de las errors

en: Show Tasks in Issues
fr: Afichar los prètzfaches dins la fenèstra de las errors

en: Hide Box Warnings
fr: Amagar los avertiments a prepaus de las bóstias

en: Show LaTeX Toolbar below (normal), combined with the main toolbar, or disabled
fr: Afichar la barra d'aisinas LaTeX en dejós de la barra d'aisinas principala (mòde normal), combinada amb ela o alara l'amagar

en: Expanded Symbol Groups
fr: Gropes de simbòls espandits

en: LaTeX Extensions
fr: Extensions LaTeX

en: Graphics File Extensions
fr: Extensions dels fichièrs grafics

en: Paths Relative to .tex File to Look for Graphics
fr: Camins d'accès, relatiu  al fichièr .tex, per la recèrca dels imatges

en: Extra LaTeX commands used to mark issues, such as \fxnote{foo}
fr: Comandas LaTeX per anotar las partidas del document de retrabalhar, per exemple \fxnote{estil tròp pesuc}

en: Render to Image
fr: Far un rendut en imatge

en: <b>Image Format</b>
fr: <b>Format d'imatge</b>

en: Color Mode:
fr: Mòde de coloracion :

en: <b>Rendering</b>
fr: <b>Rendut</b>

en: <b>Area</b>
fr: <b>Zòna</b>

en: Antialiasing:
fr: Anticrenelatge :

en: Resolution:
fr: Resolucion :

en: Render whole page(s)
fr: Far un rendut de las paginas completas

en: Attempt to render tight bounding box
fr: Ensajar de far un rendut al pus prèp del contengut

en: Select Master Document
fr: Seleccionar lo document mèstre

en: Filename:
fr: Nom de fichièr :

en: Tools
fr: Aisinas

en: <b><i>rubber</i> Post-Processor</b>
fr: <b>Post-processor <i>rubber</i></b>

en: Maximum Parsed File Size:
fr: Talha maximala dels fichièrs analisats :

en: KB
fr: Kb

en: Miscellaneous
fr: Divèrs

en: Remember to run all commands in batch mode (e.g. append <tt>-interaction batchmode</tt> to <tt>latex</tt>)
fr: Pensatz a aviar totas las comandas en mòde batch (per ex. apondètz <tt>-interaction batchmode</tt> a <tt>latex</tt>)

en: <b>_Label</b>
fr: <b>Et_iqueta</b>

en: Valid placeholders are <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>
fr: Las variablas validas son <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>

en: <b>_Jobs</b>
fr: <b>_Prètzfaches</b>

en: <b>_Description</b>
fr: <b>_Descripcion</b>

en: <b>_File Extensions</b>
fr: <b>Extensions de _fichièr</b>

en: _Generated
fr: _Generat

en: _User Defined:
fr: Definit per l'_utilizaire :

en: <b>Accelerator</b>
fr: <b>Acorchi de clavièr</b>

en: Create Bibliography Entry
fr: Creacion d'una entrada de bibliografia

en: Required Fields
fr: Camps requesits

en: Optional Fields
fr: Camps facultatius

en: _Identifier:
fr: _Identificant :

en: _Type:
fr: _Tipe :

en: Insert Graphics
fr: Inserir de grafics

en: _File:
fr: _Fichièr :

en: _Caption:
fr: Leg_enda :

en: _Label:
fr: E_tiqueta :

en: fig:
fr: fig :

en: _Width:
fr: _Largor :

en: % _of
fr: % _de

en: _Rotate:
fr: _Rotacion :

en: ° CCW
fr: ° sens anti-orari

en: Flip _Orizontally
fr: Revirar _orizontalament

en: _Spread over two Columns
fr: Espandir _sur doas colomnas

en: Floating _Object
fr: _Objècte flotant

en: Image Size
fr: Talha de l'imatge

en: Text Width
fr: Largor del tèxte

en: Insert Source Code Listing
fr: Inserir lo còde font d'un programa

en: Load From _File:
fr: Cargar a partir del _fichièr :

en: Programming _Language:
fr: _Lengatge de programacion :

en: _Dialect:
fr: _Opcion :

en: Insert Table or Matrix
fr: Inserir un tablèu o una matritz

en: Type:
fr: Tipe :

en: _Table
fr: Ta_blèu

en: _Matrix:
fr: _Matritz :

en: _Rows:
fr: _Linhas :

en: C_olumns:
fr: C_olomnas :

en: tab:
fr: tab :

en: _Floating Object
fr: Objècte _flotant

en: New LaTeX Document
fr: Novèl document LaTeX

en: T_emplate:
fr: M_odèl :

en: Di_rectory:
fr: _Repertòri :

en: _Name:
fr: _Nom :

en: _Babel Package:
fr: Paquet _babel :

en: _Input Encoding:
fr: Encodatge de _picada :

en: <b>Language Customization</b>
fr: <b>Personalizacion de la lenga</b>

en: _Landscape
fr: _Païsatge

en: _Paper:
fr: Pap_ièr :

en: De_fault
fr: Per de_faut

en: U_ser Defined:
fr: Definida per l'utili_zaire :

en: Base Font Size:
fr: Talha de la poliça de basa :

en: Document _Class:
fr: _Classa del document :

en: <b>Style and Layout</b>
fr: <b>Estil e agençament</b>

en: Include PDF _Metadata
fr: Inclure las _metadonadas PDF

en: This adds metadata to the document. Requires package <tt>ifpdf</tt>.
fr: Aquò apond de metadonadas al document. Necessita lo paquet <tt>ifpdf</tt>.

en: Date:
fr: Data :

en: To_day
fr: _Uèi

en: C_ustom:
fr: Persona_lizada :

en: _Author:
fr: _Autor :

en: _Title:
fr: _Títol :

en: <b>Meta Information</b>
fr: <b>Informacions globalas</b>

en: Default F_ont Family:
fr: Familha de poliça per defa_ut :

en: Use Bibliography
fr: Utilizar una bibliografia

en: Bibliography _File:
fr: _Fichièr de bibliografia :

en: _Style:
fr: E_stil :

en: Style Preview:
fr: Previsualizacion d'estil :

en: Refresh Style Preview
fr: Refrescar la previsualizacion

en: LaTeX Tools
fr: Aisinas LaTeX

en: New BibTeX Entry...
fr: Novèla entrada BibTeX...

en: Create a new BibTeX entry
fr: Creacion d'una entrada BibTeX

note: add grouping controls to toolbar
en: No Grouping
fr: Pas cap de regropament

en: Group by Type
fr: Regropar per tipe

en: Group by Author
fr: Regropar per autor

en: Group by Year
fr: Regropar per annada

note: group by year
en: <i>n/a</i>
fr: <i>n/d</i>

en: Unknown Author
fr: Autor desconegut

en: New LaTeX Document...
fr: Novèl document LaTeX...

en: Create a new LaTeX document
fr: Crèa un novèl document LaTeX

en: Choose Master Document...
fr: Seleccionar lo document mèstre...

en: Close Nearest Environment
fr: Tampar l'environament lo pus pròche

en: Close the nearest TeX environment at left of the cursor
fr: Tampa l'environament TeX lo pus pròche a esquèrra del cursor

en: Use Bibliography...
fr: Utilizar una bibliografia...

en: Font Family
fr: Familha de poliça

en: Bold
fr: Gras

en: Italic
fr: Italica

en: Emphasize
fr: Mesa en valor

en: Underline
fr: Solinhat

en: Small Capitals
fr: Pichona capitala

en: Typewriter
fr: Maquina a escriure

en: Blackboard Bold
fr: Blackboard gras

en: Caligraphy
fr: Calligrafia

en: List
fr: Lista

en: Itemize
fr: Lista de piuses

en: Enumerate
fr: Enumeracion

en: Description
fr: Descripcion

en: Structure
fr: Estructura

en: Part
fr: Partida

en: Section
fr: Seccion

en: Subsection
fr: Sosseccion

en: Paragraph
fr: Paragraf

en: Subparagraph
fr: Sosparagraf

en: Build
fr: Construire

en: Build Image
fr: Crear un imatge

en: Build an image from the LaTeX document
fr: Crear un imatge a partir del document LaTeX

en: Justify
fr: Justificacion

en: Justify Left
fr: Alinhar a esquèrra

en: Justify Center
fr: Justificar

en: Justify Right
fr: Alinhar a drecha

en: Math
fr: Matematica

en: Mathematical Environment
fr: Environament matematica

en: Centered Formula
fr: Formula centrada

en: Numbered Equation
fr: Eqüacion numerotada

en: Array of Equations
fr: Tablèu d'eqüacions

en: Numbered Array of Equations
fr: Tablèu d'eqüacions numerotadas

en: Book of abstracts
fr: Libre de resumits

en: Book (AMS)
fr: Libre (AMS)

en: AMS Documentation
fr: Documentacion AMS

en: Proceedings (AMS)
fr: Actes (AMS)

en: Report
fr: Rapòrt

en: Beamer slides
fr: Transparent Beamer

en: Belgian letter
fr: Letra bèlga

en: Book
fr: Libre

en: Proceedings (IAG)
fr: Actes (IAG)

en: Letter
fr: Letra

en: LaTeX News
fr: Novetats LaTeX

en: LaTeX Documentation
fr: Documentacion LaTeX

en: LaTeX Guide
fr: Guida LaTeX

en: Proceedings
fr: Actes

en: Report (KOMA-Script)
fr: Rapòrt (KOMA-Script)

en: Book (KOMA-Script)
fr: Libre (KOMA-Script)

en: Letter (KOMA-Script)
fr: Letra (KOMA-Script)

en: Letter 2 (KOMA-Script)
fr: Letra 2 (KOMA-Script)

en: Slides
fr: Transparents

en: Symbols
fr: Simbòls

en: Show graphics
fr: Afichar los grafics

en: Show tables
fr: Afichar los tablèus

en: Follow Editor
fr: Seguir l'editor

en: Expand All
fr: Desplegar tot

en: Collapse All
fr: Gropar tot

en: Outline
fr: Plan

en: Job
fr: Prètzfaches

en: File
fr: Fichièr

en: Line
fr: Linha

en: Abort Job
fr: Anullar lo prètzfach

en: Show Detailed Output
fr: Afichar la sortida detalhada

en: Message
fr: Messatge

en: Show/Hide Warnings
fr: Afichar/Amagar los avertiments

en: Show/Hide Tasks
fr: Afichar/Amagar los prètzfaches

en: Issues
fr: Errors
