gedit-latex master - en to sr translation catalogue (224 entries)

en: LaTeX Plugin
sr: Прикључак за ЛаТеКс

en: A plugin that assists you in handling LaTeX documents and BibTeX bibliographies
sr: Прикључак који ће вам помоћи у раду са ЛаТеКс документима БибТеКс библиографијама

en: Title
sr: Назив

en: Book Title
sr: Назив књиге

en: Author
sr: Аутор

en: Editor
sr: Уредник

en: Pages
sr: Странице

en: Journal
sr: Дневник

en: Volume
sr: Количина

en: Number
sr: Број

en: Month
sr: Месец

en: Year
sr: Година

en: ISSN
sr: ИССН

en: Series
sr: Серије

en: Edition
sr: Издање

en: Publisher
sr: Издавач

en: Address
sr: Адреса

en: ISBN
sr: ИСБН

en: How Published
sr: Начин објављивања

en: Organization
sr: Организација

en: Location
sr: Место

en: URL
sr: Адреса

en: Note
sr: Белешка

en: Type
sr: Врста

en: Chapter
sr: Поглавље

en: Key
sr: Кључ

en: School
sr: Школа

en: Institution
sr: Институција

en: Cross Reference
sr: Унакрсна упута

en: Maximum BibTeX Size
sr: Највећа величина БибТеКс-а

en: Connect Outline to Editor
sr: Повежи контуру са уређивачем

en: Show Labels in Outline
sr: Прикажи натписе у контури

en: Show Tables in Outline
sr: Прикажи табеле у контури

en: Show Graphics in Outline
sr: Прикажи графике у контури

en: Show Warnings in Issues
sr: Приказује упозорења у проблемима

en: Show Tasks in Issues
sr: Приказује задатке у проблемима

en: Hide Box Warnings
sr: Сакриј упозорења оквира

en: Show LaTeX Toolbar below (normal), combined with the main toolbar, or disabled
sr: Приказује траку алата ЛаТеКс-а испод (уобичајено), комбиновано са главном траком алата, или искључено

en: Expanded Symbol Groups
sr: Групе раширеног симбола

en: LaTeX Extensions
sr: ЛаТеКс проширења

en: Graphics File Extensions
sr: Проширења датотеке графикона

en: Paths Relative to .tex File to Look for Graphics
sr: Путање које се односе на „.tex“ датотеку у којој ће бити тражени графикони

en: Extra LaTeX commands used to mark issues, such as \fxnote{foo}
sr: Посебне наредбе ЛаТеКс-а коришћене за означавање проблема, као што је „\fxnote{foo}“

en: Render to Image
sr: Исцртај у слику

en: <b>Image Format</b>
sr: <b>Запис слике</b>

en: PNG
sr: ПНГ

en: Color Mode:
sr: Режим боје:

en: JPEG
sr: ЈПЕГ

en: GIF
sr: ГИФ

en: <b>Rendering</b>
sr: <b>Исцртавање</b>

en: <b>Area</b>
sr: <b>Област</b>

en: Antialiasing:
sr: Умекшавање:

en: Resolution:
sr: Резолуција:

en: Render whole page(s)
sr: Исцртај читаву страницу

en: Attempt to render tight bounding box
sr: Покушај да исцрташ оквир блиског повезивања

en: Select Master Document
sr: Изаберите главни документ

en: Filename:
sr: Назив датотеке:

en: Tools
sr: Алати

en: <b>BibTeX</b>
sr: <b>БибТеКс</b>

en: <b><i>rubber</i> Post-Processor</b>
sr: <b><i>рубер</i> Пост-обрађивач</b>

en: Maximum Parsed File Size:
sr: Највећа величина обрађене датотеке:

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Remember to run all commands in batch mode (e.g. append <tt>-interaction batchmode</tt> to <tt>latex</tt>)
sr: Не заборави да покренеш све наредбе у групном режиму (нпр. прикачи <tt>-interaction batchmode</tt> на <tt>latex</tt>)

en: <b>_Label</b>
sr: <b>_Натпис</b>

en: Valid placeholders are <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>
sr: Исправни местодржачи су <tt>$filename</tt>, <tt>$shortname</tt>, <tt>$directory</tt>

en: <b>_Jobs</b>
sr: <b>_Послови</b>

en: <b>_Description</b>
sr: <b>_Опис</b>

en: <b>_File Extensions</b>
sr: <b>_Проширења датотеке</b>

en: _Generated
sr: _Створено

en: _User Defined:
sr: _Корисник је одредио:

en: <Ctrl><Alt>1
sr: <Ктрл><Алт>1

en: <b>Accelerator</b>
sr: <b>Пречица</b>

en: Create Bibliography Entry
sr: Направи библиографски унос

en: Required Fields
sr: Обавезна поља

en: Optional Fields
sr: Необавезна поља

en: _Identifier:
sr: _Одредник:

en: _Type:
sr: _Врста:

en: Insert Graphics
sr: Уметни графикон

en: _File:
sr: _Датотека:

en: _Caption:
sr: _Наслов:

en: _Label:
sr: _Натпис:

en: fig:
sr: фиг:

en: _Width:
sr: _Ширина:

en: % _of
sr: % _од

en: _Rotate:
sr: _Заокрени:

en: ° CCW
sr: ° ССК

en: Flip _Horizontally
sr: Изврни _водоравно

en: _Spread over two Columns
sr: _Рашири преко две колоне

en: Floating _Object
sr: Лебдећи _објекат

en: Image Size
sr: Величина слике

en: Text Width
sr: Ширина текста

en: Insert Source Code Listing
sr: Уметни списак изворног кода

en: Load From _File:
sr: Учитај из _датотеке:

en: Programming _Language:
sr: Програмски _језик:

en: _Dialect:
sr: _Дијалект:

en: Insert Table or Matrix
sr: Уметни табелу или матрицу

en: Type:
sr: Врста:

en: _Table
sr: _Табела

en: _Matrix:
sr: _Матрица:

en: _Rows:
sr: _Редова:

en: C_olumns:
sr: _Колона:

en: tab:
sr: таб:

en: _Floating Object
sr: _Лебдећи објекат

en: New LaTeX Document
sr: Нови ЛаТеКс документ

en: T_emplate:
sr: _Шаблон:

en: document
sr: документ

en: Di_rectory:
sr: Ди_ректоријум:

en: _Name:
sr: _Назив:

en: _Babel Package:
sr: _Бабелов пакет:

en: _Input Encoding:
sr: _Улазно кодирање:

en: <b>Language Customization</b>
sr: <b>Прилагођавање језика</b>

en: _Landscape
sr: _Пејзаж

en: _Paper:
sr: _Папир:

en: De_fault
sr: _Уобичајено

en: U_ser Defined:
sr: _Корисник је одредио:

en: pt
sr: тачака

en: Base Font Size:
sr: Величина основног писма:

en: Document _Class:
sr: Разред _документа:

en: <b>Style and Layout</b>
sr: <b>Стил и распоред</b>

en: Include PDF _Metadata
sr: Укључи ПДФ _метаподатке

en: This adds metadata to the document. Requires package <tt>ifpdf</tt>.
sr: Ово додаје метаподатке у документ. Захтева пакет <tt>ifpdf</tt>.

en: Date:
sr: Датум:

en: To_day
sr: _Данас

en: C_ustom:
sr: _Произвољно:

en: _Author:
sr: _Аутор:

en: _Title:
sr: _Назив:

en: <b>Meta Information</b>
sr: <b>Мета подаци</b>

en: Default F_ont Family:
sr: Скуп основног _писма:

en: Use Bibliography
sr: Користи библиографију

en: Bibliography _File:
sr: Датотека _библиографије:

en: _Style:
sr: _Стил:

en: Style Preview:
sr: Преглед стила:

en: Refresh Style Preview
sr: Освежи преглед стила

en: LaTeX
sr: ЛаТеКс

en: LaTeX Tools
sr: Алати ЛаТеКса

en: BibTeX
sr: БибТеКс

en: New BibTeX Entry...
sr: Нови унос БибТеКс-а...

en: Create a new BibTeX entry
sr: Направите нови унос БибТеКс-а

note: add grouping controls to toolbar
en: No Grouping
sr: Без груписања

en: Group by Type
sr: Групиши према врсти

en: Group by Author
sr: Групиши према аутору

en: Group by Year
sr: Групиши према години

note: group by year
en: <i>n/a</i>
sr: <i>н/д</i>

en: Unknown Author
sr: Непознати аутор

en: New LaTeX Document...
sr: Нови ЛаТеКс документ...

en: Create a new LaTeX document
sr: Направите нови ЛаТеКс документ

en: Choose Master Document...
sr: Изабери главни документ...

en: Close Nearest Environment
sr: Затвори најближе окружење

en: Close the nearest TeX environment at left of the cursor
sr: Затворите најближе ТеКс окружење са леве стране курсора

en: Use Bibliography...
sr: Користи библиографију...

en: Font Family
sr: Породица слова

en: Bold
sr: Подебљано

en: Italic
sr: Искошено

en: Emphasize
sr: Наглашено

en: Underline
sr: Подвучено

en: Small Capitals
sr: Мала почетна слова

en: Roman
sr: Римски

en: Sans Serif
sr: Безсерифни

en: Typewriter
sr: Писаћа машина

en: Blackboard Bold
sr: Подебљана табла

en: Caligraphy
sr: Калиграфија

en: Fraktur
sr: Фрактур

en: List
sr: Списак

en: Itemize
sr: По ставкама

en: Enumerate
sr: Наброј

en: Description
sr: Опис

en: Structure
sr: Структура

en: Part
sr: Део

en: Section
sr: Одељак

en: Subsection
sr: Пододељак

en: Paragraph
sr: Пасус

en: Subparagraph
sr: Подпасус

en: Build
sr: Изгради

en: Build Image
sr: Изгради слику

en: Build an image from the LaTeX document
sr: Изградите слику из ЛаТеКс документа

en: Justify
sr: Поравнај

en: Justify Left
sr: Поравнај на лево

en: Justify Center
sr: Поравнај по средини

en: Justify Right
sr: Поравнај на десно

en: Math
sr: Математика

en: Mathematical Environment
sr: Математичко окружење

en: Centered Formula
sr: Усредиштена формула

en: Numbered Equation
sr: Набројана једначина

en: Array of Equations
sr: Низ једначина

en: Numbered Array of Equations
sr: Набројани низ једначина

en: Book of abstracts
sr: Књига апстракта

en: Article
sr: Чланак

en: Article (AMS)
sr: Чланак (АМС)

en: Book (AMS)
sr: Књига (АМС)

en: AMS Documentation
sr: АМС документација

en: Proceedings (AMS)
sr: Саопштења (АМС)

en: Report
sr: Извештај

en: Beamer slides
sr: Бимер диапозитив

en: Belgian letter
sr: Белгијско писмо

en: Book
sr: Књига

en: Flashcard
sr: Цедуљче

en: Proceedings (IAG)
sr: Саопштења (ИАГ)

en: Letter
sr: Писмо

en: LaTeX News
sr: ЛаТеКс вести

en: LaTeX Documentation
sr: ЛаТеКс документација

en: LaTeX Guide
sr: ЛаТеКс водич

en: Proceedings
sr: Саопштења

en: Article (KOMA-Script)
sr: Чланак (ЗАРЕЗ-скрипт)

en: Report (KOMA-Script)
sr: Извештај (ЗАРЕЗ-скрипт)

en: Book (KOMA-Script)
sr: Књига (ЗАРЕЗ-скрипт)

en: Letter (KOMA-Script)
sr: Писмо (ЗАРЕЗ-скрипт)

en: Letter 2 (KOMA-Script)
sr: Писмо 2 (ЗАРЕЗ-скрипт)

en: Slides
sr: Диапозитиви

en: Symbols
sr: Симболи

en: Show graphics
sr: Прикажи графике

en: Show tables
sr: Прикажи табеле

en: Follow Editor
sr: Прати уређивача

en: Expand All
sr: Рашири све

en: Collapse All
sr: Скупи све

en: Outline
sr: Општи преглед

en: Job
sr: Посао

en: File
sr: Датотека

en: Line
sr: Ред

en: Abort Job
sr: Обустави посао

en: Show Detailed Output
sr: Прикажи опширнији излаз

en: Message
sr: Порука

en: Show/Hide Warnings
sr: Прикажи/сакриј упозорења

en: Show/Hide Tasks
sr: Прикажи/сакриј задатке

en: Issues
sr: Проблеми
