gedit - en to ast translation catalogue (368 entries)

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: _Insert
ast: _Enxertar

en: Enabled
ast: Habilitáu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Select the group of tags you want to use
ast: Seleicione'l grupu d'etiquetes que quier usar

en: _Preview
ast: Vista _previa

en: Available Tag Lists
ast: Llistes d'etiquetes disponibles

note: ex:ts=8:noet:
en: Abbreviated form
ast: Formulariu abreviáu

en: Abbreviation
ast: Abreviatura

en: Above
ast: Enriba

en: Accessibility key character
ast: Caráuter de la tecla d'accesibilidá

en: Acronym
ast: Acrónimu

en: Align
ast: Alliniar

en: Alignment character
ast: Caráuter d'alliniamientu

en: Alternative
ast: Alternativu

en: Anchor
ast: Ancla

en: Anchor URI
ast: URI del anclax

en: Applet class file code
ast: Códigu de ficheru de clas de la miniaplicación

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Applet class file code (deprecated)
ast: Códigu de ficheru de clase de miniaplicación (obsoletu)

en: Associated information
ast: Información asociada

en: Author info
ast: Información del autor

en: Axis related headers
ast: Cabeceres rellacionaes col exe

en: Background color
ast: Color de fondu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Background color (deprecated)
ast: Color de Fondu (obsoletu)

en: Background texture tile
ast: Testura d'enllosáu del fondu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Background texture tile (deprecated)
ast: Testura d'enllosáu del fondu (obsoletu)

en: Base URI
ast: URI base

en: Base font
ast: Tipografía base

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Base font (deprecated)
ast: Tipografía base (obsoletu)

en: Bold
ast: Negrina

en: Border
ast: Berbesu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Border (deprecated)
ast: Berbesu (obsoletu)

en: Border color
ast: Color del berbesu

en: Cell rowspan
ast: Espansión de fileres de la casulla

en: Center
ast: Cientru

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Center (deprecated)
ast: Centru (obsoletu)

en: Character encoding of linked resource
ast: Codificación de carauteres del recurso enllazáu

en: Checked (state)
ast: Conseñáu (estáu)

en: Checked state
ast: Estáu conseñáu

en: Citation
ast: Cita

en: Cite reason for change
ast: Citar la razón del cambéu

en: Class implementation ID
ast: ID d'implementación de clas

en: Class list
ast: Llista de clases

en: Clear text flow control
ast: Vaciar el control de fluxu del testu

en: Code content type
ast: Tipu de conteníu del códigu

en: Color of selected links
ast: Color de los enllaces seleicionaos

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Color of selected links (deprecated)
ast: Color de los enllaces seleicionaos (obsoletu)

en: Column span
ast: Espansión en columnes

en: Columns
ast: Columnes

en: Comment
ast: Comentariu

en: Computer code fragment
ast: Fragmentu de códigu fonte

en: Content scheme
ast: Esquema del conteníu

en: Content type
ast: Tipu de conteníu

note: The "type" attribute is deprecated for the "ol" tag only, since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Content type (deprecated)
ast: Tipu de conteníu (obsoletu)

en: Coordinates
ast: Coordenaes

en: DIV Style container
ast: Contenedor d'estilu DIV

en: DIV container
ast: Contenedor DIV

en: Date and time of change
ast: Data y hora de cambéu

note: NOTE: used in "object" tag
en: Declare flag
ast: Opción de declaración

note: Translators: DEFER is an optional attribute of the <script> tag. It indicates that the script is not going to generate any document content. The browser can continue parsing and drawing the page.
en: Defer attribute
ast: Deferir atributu

en: Definition description
ast: Descripción de definición

en: Definition list
ast: Llista de definición

en: Definition term
ast: Términu de definición

en: Deleted text
ast: Testu desaniciáu

en: Direction
ast: Señes

en: Directionality
ast: Direicionalidá

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Directionality (deprecated)
ast: Direicionalidá (obsoletu)

en: Directory list
ast: Llista de direutoriu

en: Disabled
ast: Deshabilitáu

en: Document base
ast: Documentu base

en: Document body
ast: Cuerpu del documentu

en: Document head
ast: Cabecera del documentu

en: Document title
ast: Títulu del documentu

en: Document type
ast: Tipu del documentu

en: Element ID
ast: ID d'elementos

en: Embedded object
ast: Oxetu incrustáu

en: Emphasis
ast: Énfasis

en: Encode type
ast: Tipu codificáu

en: Figure
ast: Figura

en: Font face
ast: Tipografía

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Font face (deprecated)
ast: Tipografía (obsoletu)

en: For label
ast: Pa la etiqueta

en: Forced line break
ast: Saltu de llinia forciáu

en: Form
ast: Formulariu

en: Form action handler
ast: Remanador d'aición del formulario

en: Form control group
ast: Grupu de control del formulariu

en: Form field label text
ast: Testu de la etiqueta del campu del formulariu

en: Form input
ast: Formulariu d'entrada

en: Form input type
ast: Tipu de formulario d'entrada

en: Form method
ast: Métodu del formulariu

en: Forward link
ast: Reunviar enllaz

en: Frame
ast: Marcu

en: Frame border
ast: Borde del marcu

en: Frame render parts
ast: El marcu renderiza partes

en: Frame source
ast: Orixe del marcu

en: Frame spacing
ast: Espaciáu de los marcos

en: Frame target
ast: Destín del marcu

en: Frameborder
ast: Berbesu del marcu

en: Frameset
ast: Conxuntu de marcos

en: Frameset columns
ast: Columnes del conxuntu de marcos

en: Frameset rows
ast: Fileres del conxuntu de marcos

en: Framespacing
ast: Espaciáu del conxuntu de marcos

en: Generic embedded object
ast: Oxetu xenéricu incrustáu

en: Generic metainformation
ast: Metainformación xenérica

en: Generic span
ast: Espansión xenérica

en: HTML root element
ast: Elementu raíz HTML

en: HTML version
ast: Versión HTML

en: HTTP header name
ast: Nome de cabecera HTTP

en: Header cell IDs
ast: ID de caxelles de testera

en: Heading
ast: Encabezáu

en: Heading 1
ast: Titular 1

en: Heading 2
ast: Titular 2

en: Heading 3
ast: Titular 3

en: Heading 4
ast: Titular 4

en: Heading 5
ast: Titular 5

en: Heading 6
ast: Titular 6

en: Height
ast: Altura

en: Horizontal rule
ast: Regla horizontal

en: Horizontal space
ast: Espaciu horizontal

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Horizontal space (deprecated)
ast: Espaciu horizontal (obsoletu)

en: I18N BiDi override
ast: Prevalecer sobre i18n BiDi

en: Image
ast: Imaxe

en: Image map
ast: Mapa d'imaxe

en: Image map area
ast: Área del mapa d'imaxes

en: Image map name
ast: Nome del mapa d'imaxes

en: Image source
ast: Orixe de la imaxe

en: Inline frame
ast: Marcu en llinia

en: Inline layer
ast: Capa en llinia

en: Inserted text
ast: Testu enxertáu

en: Instance definition
ast: Definición d'instancia

en: Italic text
ast: Testu en cursivo

en: Java applet
ast: Miniaplicación Java

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Java applet (deprecated)
ast: Miniaplicación de Java (obsoletu)

en: Label
ast: Marca

en: Language code
ast: Códigu de llingua

en: Large text style
ast: Estilu de testu grande

en: Layer
ast: Capa

en: Link color
ast: Collor del enllaz

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Link color (deprecated)
ast: Color del enlaz (obsoletu)

en: List item
ast: Elementu de llista

en: List of MIME types for file upload
ast: Llista de tipos MIME pa la xuba del ficheru

en: List of supported character sets
ast: Llista de conxuntos de carauteres soportaos

en: Listing
ast: Llistáu

en: Local change to font
ast: Cambéu llocal pa la tipografía

en: Long description link
ast: Descripción llarga del enllaz

en: Long quotation
ast: Entecomilláu llargu

en: Mail link
ast: Enllaz de corréu

note: Supported in XHTML 1.0 Frameset DTD only.
en: Margin pixel height
ast: Altor en píxeles del marxe

note: Supported in XHTML 1.0 Frameset DTD only.
en: Margin pixel width
ast: Anchor en píxeles del marxe

en: Marquee
ast: Marquina

en: Maximum length of text field
ast: Llonxitú máxima del campu de testu

note: Here I take some liberties: There's no mandatory attributes, but those are most common, and will likely be used.
en: Media-independent link
ast: Enllaz independiente del soporte

en: Menu list
ast: Llista de menú

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Menu list (deprecated)
ast: Llista del menú (obsoletu)

en: Multi-line text field
ast: Campi de testu multillinia

en: Multicolumn
ast: Multicolumna

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Name
ast: Nome

en: Named property value
ast: Valor de propiedá con nome

en: Next ID
ast: Siguiente ID

en: No URI
ast: Ensin URI

en: No embedded objects
ast: Ensin oxetos incrustaos

en: No frames
ast: Ensin marcos

en: No layers
ast: Ensin capes

en: No line break
ast: Ensin saltu de llinia

en: No resize
ast: Ensin redimensión

en: No script
ast: Ensin script

en: No shade
ast: Ensin solombra

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: No shade (deprecated)
ast: Ensin solombra (obsoletu)

en: No word wrap
ast: Ensin axuste de pallabres

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: No word wrap (deprecated)
ast: Ensin axuste de pallabres (obsoletu)

en: Non-breaking space
ast: Espaciu ensin ruptura

en: Note
ast: Nota

en: Object applet file
ast: Ficheru oxetu de miniaplicación

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Object applet file (deprecated)
ast: Ficheru oxetu de miniaplicación (obsoletu)

en: Object data reference
ast: Referencia de datos del oxetu

en: Offset for alignment character
ast: Desplazamientu pal caráuter d'alliniamientu

en: OnBlur event
ast: Eventu OnBlur

en: OnChange event
ast: Eventu OnChange

en: OnClick event
ast: Eventu OnClick

en: OnDblClick event
ast: Eventu OnDblClick

en: OnFocus event
ast: Eventu OnFocus

en: OnKeyDown event
ast: Eventu OnKeyDown

en: OnKeyPress event
ast: Eventu OnKeyPress

en: OnKeyUp event
ast: Eventu OnKeyUp

en: OnLoad event
ast: Eventu OnLoad

en: OnMouseDown event
ast: Eventu OnMouseDown

en: OnMouseMove event
ast: Eventu OnMouseMove

en: OnMouseOut event
ast: Eventu OnMouseOut

en: OnMouseOver event
ast: Eventu OnMouseOver

en: OnMouseUp event
ast: Eventu OnMouseUp

en: OnReset event
ast: Eventu OnReset

en: OnSelect event
ast: Eventu OnSelect

en: OnSubmit event
ast: Eventu OnSubmit

en: OnUnload event
ast: Eventu OnUnload

en: Option group
ast: Grupu d'opciones

en: Option selector
ast: Seleutor d'opciones

en: Ordered list
ast: Llista ordenada

en: Output media
ast: Soporte de salida

en: Paragraph
ast: Párrafu

en: Paragraph class
ast: Clas de párrafu

en: Paragraph style
ast: Estilu de párrafu

en: Preformatted listing
ast: Llistáu preformateáu

en: Preformatted text
ast: Testu preformateáu

en: Profile metainfo dictionary
ast: Diccionariu de metainformación del perfil

en: Prompt message
ast: Mensax en pantalla

en: Push button
ast: Botón calcable

en: Quote
ast: Citar

en: Range
ast: Rangu

en: ReadOnly text and password
ast: Testu y contraseña de namái llectura

en: Reduced spacing
ast: Espaciáu amenorgáu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Reduced spacing (deprecated)
ast: Espaciáu amenorgáu (obsoletu)

en: Reverse link
ast: Enllaz inversu

en: Root
ast: Raíz

en: Rows
ast: Fileres

en: Rulings between rows and columns
ast: Regles ente les fileres y columnes

en: Sample program output, scripts
ast: Salida de programa d'exemplu, scripts

en: Scope covered by header cells
ast: Ámbitu abarquiáu poles casulles de cabecera

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Script language name
ast: Nome del llinguax de script

en: Script statements
ast: Sentencies de script

en: Scrollbar
ast: Barra de desplazamientu

en: Selectable option
ast: Opción seleicionable

en: Selected
ast: Esbilláu

en: Server-side image map
ast: Mapa d'imaxe nel llau del servidor

en: Shape
ast: Forma

en: Short inline quotation
ast: Ordenar entecomilláu en llinia

en: Single line prompt
ast: Entruga d'una sola llinia

en: Size
ast: Tamañu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Size (deprecated)
ast: Tamañu (obsoletu)

en: Small text style
ast: Estilu de testu pequeñu

en: Soft line break
ast: Saltu de llinia dondu

en: Sound
ast: Son

en: Source
ast: Señes

en: Space-separated archive list
ast: Llista d'archivos separtada per espacios

en: Spacer
ast: Espaciador

en: Spacing between cells
ast: Espaciáu ente casulles

en: Spacing within cells
ast: Espaciáu dientro de les casulles

en: Span
ast: Enantar

en: Square root
ast: Raíz cuadrao

en: Standby load message
ast: Mensaxe d'espera durante la carga

en: Starting sequence number
ast: Númberu de secuencia d'entamu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Starting sequence number (deprecated)
ast: Númberu de secuencia d'entamu (obsoletu)

en: Strike-through text
ast: Testu tacháu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Strike-through text (deprecated)
ast: Estilu de testu tacháu (obsoletu)

en: Strike-through text style
ast: Estilu de testu tacháu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Strike-through text style (deprecated)
ast: Estilu de testu tacháu (obsoletu)

en: Strong emphasis
ast: Énfasis fuerte

en: Style info
ast: Información d'estilu

en: Subscript
ast: Soíndiz

en: Superscript
ast: Superíndiz

en: Tab order position
ast: Orde de les solapes

en: Table
ast: Tabla

en: Table body
ast: Cuerpu de la tabla

en: Table caption
ast: Descripción de la tabla

en: Table column group properties
ast: Propiedaes de grupos de columnes nes tables

en: Table column properties
ast: Propiedaes de columnes de la tabla

en: Table data cell
ast: Casulla de datos de la tabla

en: Table footer
ast: Pie de la tabla

en: Table header
ast: Cabecera de la tabla

en: Table header cell
ast: Casulla de cabecera de tabla

en: Table row
ast: Filera de tabla

en: Table summary
ast: Resume de la tabla

en: Teletype or monospace text style
ast: Estilu de testu monoespaciáu o teletipu

en: Text
ast: Testu

en: Text color
ast: Color del testu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Text color (deprecated)
ast: Color del testu (obsoletu)

en: Text entered by user
ast: Testu introducíu pol usuariu

en: Title
ast: Títulu

en: Top margin in pixels
ast: Marxe superior en píxeles

en: Underlined text style
ast: Estilu de testu solliñáu

en: Unordered list
ast: Llista desordenada

en: Use image map
ast: Usar mapa d'imaxe

en: Value
ast: Valor

en: Value interpretation
ast: Interpretación del valor

en: Variable or program argument
ast: Variable o argumentu de programa

en: Vertical cell alignment
ast: Alliniamientu vertical de la casulla

en: Vertical space
ast: Espaciu vertical

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Vertical space (deprecated)
ast: Espaciu vertical (obsoletu)

en: Visited link color
ast: Color del enllaz visitáu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Visited link color (deprecated)
ast: Color del enllaz visitáu (obsoletu)

en: Width
ast: Anchu

en: Bibliography (cite)
ast: Bibliografía (cita)

en: Bibliography (item)
ast: Bibliografía (elementu)

en: Bibliography (shortcite)
ast: Bibliografía (cita curtia)

en: Bibliography (thebibliography)
ast: Bibliografía (la bibliografía)

en: Brackets ()
ast: Paréntesis ()

en: Brackets <>
ast: Corchetes <>

en: Brackets []
ast: Corchetes []

en: Brackets {}
ast: Llaves {}

en: File input
ast: Ficheru d'entrada

en: Footnote
ast: Nota al pie de páxina

en: Function cosine
ast: Función cosenu

en: Function e^
ast: Función e^

en: Function exp
ast: Función exp

en: Function log
ast: Función log

en: Function log10
ast: Función log10

en: Function sine
ast: Función senu

en: Greek alpha
ast: Alfa griega

en: Greek beta
ast: Beta griega

en: Greek epsilon
ast: Épsilon griega

en: Greek gamma
ast: Gamma griega

en: Greek lambda
ast: Lambda griega

en: Greek rho
ast: Rho griega

en: Greek tau
ast: Tau griega

en: Header 0 (chapter)
ast: Cabecera 0 (capítulu)

en: Header 0 (chapter*)
ast: Cabecera 0 (capítulu*)

en: Header 1 (section)
ast: Cabecera 1 (seición)

en: Header 1 (section*)
ast: Cabecera 1 (seición*)

en: Header 2 (subsection)
ast: Cabecera 2 (subseición)

en: Header 2 (subsection*)
ast: Cabecera 2 (subseición*)

en: Header 3 (subsubsection)
ast: Cabecera 3 (subsubseición)

en: Header 3 (subsubsection*)
ast: Cabecera 3 (subsubseición*)

en: Header 4 (paragraph)
ast: Cabecera 4 (parágrafu)

en: Header appendix
ast: Apéndiz de la cabecera

en: Item
ast: Artículu

en: Item with label
ast: Elementu con etiqueta

en: List description
ast: Llista de descripción

en: List enumerate
ast: Llista de enumberación

en: List itemize
ast: Llista d'elementos

en: Maths (display)
ast: Matemátiques (pantalla)

en: Maths (inline)
ast: Matemátiques (en línea)

en: Operator fraction
ast: Operador de fraición

en: Operator integral (display)
ast: Operador integral (amosar)

en: Operator integral (inline)
ast: Operador integral (en llinia)

en: Operator sum (display)
ast: Operador sumatoriu (amosar)

en: Operator sum (inline)
ast: Operador sumatoriu (en llinia)

en: Reference label
ast: Etiqueta de referencia

en: Reference ref
ast: Referencia de referencia

en: Symbol <<
ast: Símbolu <<

en: Symbol <=
ast: Símbolu <=

en: Symbol >=
ast: Símbolu >=

en: Symbol >>
ast: Símbolu >>

en: Symbol and
ast: Símbolu and

en: Symbol const
ast: Símbolu constante

en: Symbol d-by-dt
ast: Símbolu derivada

en: Symbol d-by-dt-partial
ast: Símbolu de derivada parcial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
ast: Símbolu de derivada segunda parcial

en: Symbol dagger
ast: Símbolu daga

en: Symbol em-dash ---
ast: Símbolu guión llargu ---

en: Symbol en-dash --
ast: Símbolu guión --

en: Symbol equiv
ast: Símbolu equivalencia

en: Symbol infinity
ast: Símbolu ∞

en: Symbol mathspace ,
ast: Símbolu matemáticu ,

en: Symbol mathspace .
ast: Símbolu matemáticu .

en: Symbol mathspace _
ast: Símbolu matemáticu _

en: Symbol mathspace __
ast: Símbolu matemáticu __

en: Symbol simeq
ast: Símbolu simeq

en: Symbol star
ast: Símbolu d'estrella

en: Typeface bold
ast: Tipografía negrina

en: Typeface italic
ast: Tipografía itálica

en: Typeface slanted
ast: Tipografía atenllada

en: Typeface type
ast: Tipu de tipografía

en: Unbreakable text
ast: Testu infrañable

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
ast: Proporciona un métodu pa inxertar fácilmente nún documentu les etiquetes/cadenes más usaes ensin tener que tecleales.

en: Tag list
ast: Llista d'etiquetes

en: ancestor
ast: ancestru

en: ancestor-or-self
ast: ancestru-o-propiu

en: attribute
ast: atributu

en: child
ast: fíu

en: descendant
ast: descendiente

en: descendant-or-self
ast: descendiente-o-propiu

en: following
ast: siguiente

en: following-sibling
ast: hermanu-siguiente

en: namespace
ast: nome d'espaciu

en: parent
ast: padre

en: preceding
ast: precedente

en: preceding-sibling
ast: hermanu-precedente

en: self
ast: propiu
