gedit master - en to be translation catalogue (493 entries)

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Easy document navigation with bookmarks
be: Простая навігацыя па закладках дакумента

en: Toggle Bookmark
be: Уключыць/выключыць закладку

en: Toggle bookmark status of the current line
be: Паказаць ці схаваць закладку для бягучага радка

en: Goto Next Bookmark
be: Да наступнай закладкі

en: Goto the next bookmark
be: Перайсці да наступнай закладкі

en: Goto Previous Bookmark
be: Да папярэдняй закладкі

en: Goto the previous bookmark
be: Перайсці да папярэдняй закладкі

en: Bracket Completion
be: Дапаўненне дужак

en: Automatically adds closing brackets.
be: Аўтаматычна дадае канцавыя дужкі.

en: Character Map
be: Табліца знакаў

en: Insert special characters just by clicking on them.
be: Устаўка асаблівых знакаў мышшу.

note: ex:et:ts=4:
en: Code comment
be: Каментарыі ў кодзе

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
be: Дазваляе каментаваць і раскаментоўваць вылучаны блок коду.

en: Co_mment Code
be: _Закаментаваць код

en: Comment the selected code
be: Закаментаваць вылучаны код

en: U_ncomment Code
be: _Раскаментаваць код

en: Uncomment the selected code
be: Раскаментаваць вылучаны код

note: ex:ts=4:et:
en: Color Picker
be: Выбар колеру

en: Pick a color from a dialog and insert its hexadecimal representation.
be: Выбар колеру з дыялогавага акенца і ўстаўка яго шаснаццатковага азначэння.

en: Pick _Color...
be: Выбраць _колер...

en: Pick a color from a dialog
be: Выбраць колер з дыялогавага акенца

en: Pick Color
be: Выбар колеру

note: ex:ts=4:et:
en: Commander
be: Загадчык

en: Command line interface for advanced editing
be: Інтэрфейс загаднага радка для прасунутага рэдагавання

en: Commander Mode
be: Рэжым загадчыка

en: Start commander mode
be: Перайсці ў рэжым загадчыка

en: Empty Document
be: Пусты дакумент

en: Type here to search...
be: Упішыце што-небудзь для пошуку...

en: Most Used
be: Найбольш папулярнае

en: Recently Used
be: Нядаўна выкарыстанае

note: ex:ts=4:et:
en: Dashboard
be: Панэль кіравання

en: A Dashboard for new tabs
be: Панэль кіравання з новымі карткамі

en: Draw Spaces
be: Паказ прабелаў

en: Draw Spaces and Tabs
be: Паказ прабелаў і знакаў табуляцыі

en: Show _White Space
be: Паказваць пра_белы

en: Show spaces and tabs
be: Паказваць прабелы і знакі табуляцыі

note: ex:set ts=8 noet:
en: Draw spaces
be: Паказваць прабелы

en: Draw tabs
be: Паказваць знакі табуляцыі

en: Draw new lines
be: Паказваць знакі новага радка

en: Draw non-breaking spaces
be: Паказваць неразрыўныя прабелы

en: Draw leading spaces
be: Паказваць пачатковыя прабелы

en: Draw spaces in text
be: Паказваць прабелы ў тэксце

en: Draw trailing spaces
be: Паказваць канцавыя прабелы

en: Enabled
be: Уключаны

en: If TRUE drawing will be enabled.
be: Уключыць плугін.

en: The type of spaces to be drawn.
be: Тып прабелаў, якія трэба паказваць.

en: Join/Split Lines
be: Спалучэнне/падзел радкоў

en: Join several lines or split long ones
be: Спалучэнне некалькі радкоў і падзел доўгіх радкоў

en: _Join Lines
be: _Спалучыць радкі

en: Join the selected lines
be: Спалучыць вылучаныя радкі

en: _Split Lines
be: _Падзяліць радкі

en: Split the selected lines
be: Падзяліць вылучаныя радкі

en: Added edit point...
be: Дададзены пункт рэдагавання...

en: Column Mode...
be: Слупковы рэжым...

en: Removed edit point...
be: Выдалены пункт рэдагавання...

en: Cancelled column mode...
be: Скасаваны слупковы рэжым...

en: Enter column edit mode using selection
be: Перайсці ў слупковы рэжым рэдагавання для вылучанага

en: Enter <b>smart</b> column edit mode using selection
be: Перайсці ў <b>разумны</b> слупковы рэжым рэдагавання для вылучанага

en: <b>Smart</b> column align mode using selection
be: <b>Разумны</b> рэжым раўнавання слупкоў для вылучанага

en: <b>Smart</b> column align mode with additional space using selection
be: <b>Разумны</b> рэжым раўнавання слупкоў дадатковымі прабеламі для вылучанага

en: Toggle edit point
be: Уключыць/выключыць пункт рэдагавання

en: Add edit point at beginning of line/selection
be: Дадаць пункт рэдагавання ў пачатку радка ці вылучэння

en: Add edit point at end of line/selection
be: Дадаць пункт рэдагавання ў канцы радка ці вылучэння

en: Align edit points
be: Выраўнаваць пункты рэдагавання

en: Align edit points with additional space
be: Выраўнаваць пункты рэдагавання дадатковымі прабеламі

en: Multi Edit Mode
be: Рэжым множнага рэдагавання

en: Start multi edit mode
be: Перайсці ў рэжым множнага рэдагавання

note: ex:ts=4:et:
en: Multi Edit
be: Множнае рэдагаванне

en: Edit document in multiple places at once
be: Рэдагаванне дакумента адразу ў некалькіх месцах

en: Session Name
be: Назва сеанса

en: Recover '%s' session
be: Аднавіць сеанс "%s"

en: Sa_ved sessions
be: _Захаваныя сеансы

en: _Save current session
be: _Захаваць бягучы сеанс

en: Save the current document list as a new session
be: Захаваць бягучы спіс дакументаў як новы сеанс

en: _Manage saved sessions...
be: _Кіраванне захаванымі сеансамі...

en: Open the saved session manager
be: Адкрыць кіраўнік захаваных сеансаў

note: ex:ts=4:et:
en: Session Saver
be: Захаванне сеансаў

en: Save and restore your working sessions
be: Захаванне і аднаўленне бягучых сеансаў працы

en: Save session
be: Захаваць сеанс

en: Session name:
be: Назва сеанса:

en: Saved Sessions
be: Захаваныя сеансы

en: Smart Spaces
be: Разумныя прабелы

en: Forget you're not using tabulations.
be: Забудзьце пра тое, што вы не ўжываеце табуляцыю.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince.
be: Сінхранізацыя паміж LaTeX і PDF з дапамогай gedit і evince.

en: Forward Search
be: Пошук наперад

en: Tags
be: Тэгі

en: Select the group of tags you want to use
be: Выберыце патрэбную групу тэгаў

en: _Preview
be: _Папярэдні агляд

en: Available Tag Lists
be: Наяўныя спісы тэгаў

note: ex:ts=8:noet:
en: XHTML 1.0 — Tags
be: XHTML 1.0 — Тэгі

en: Abbreviated form
be: Скарочаная форма

en: Abbreviation
be: Скарачэнне

en: Accessibility key character
be: Знак клавішы доступу

en: Acronym
be: Акронім

en: Align
be: Раўнаванне

en: Alignment character
be: Знак раўнавання

en: Alternative
be: Альтэрнатыўны тэкст

en: Anchor URI
be: URI-адрас якара

en: Anchor
be: Якар

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Applet class file code (deprecated)
be: Код класавага файла аплета (састарэлы тэг)

en: Associated information
be: Звязаныя звесткі

en: Author info
be: Звесткі пра аўтара

en: Axis related headers
be: Загалоўкі восяў

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Background color (deprecated)
be: Фонавы колер (састарэлы тэг)

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Background texture tile (deprecated)
be: Фонавая тэкстурная кафля (састарэлы тэг)

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Base font (deprecated)
be: Асноўны шрыфт (састарэлы тэг)

en: Base URI
be: Асноўны URI-адрас

en: Bold
be: Тоўсты

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Border (deprecated)
be: Рамка (састарэлы тэг)

en: Cell rowspan
be: Дыяпазон клетак (у радку)

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Center (deprecated)
be: Пасярэдзіне (састарэлы тэг)

en: Character encoding of linked resource
be: Кадаванне знакаў звязанага рэсурса

en: Checked state
be: Праверана

en: Citation
be: Цытата

en: Cite reason for change
be: Прычына змянення

en: Class implementation ID
be: Ідэнтыфікатар рэалізацыі класа

en: Class list
be: Спіс класаў

en: Clear text flow control
be: Кіраванне плынню звычайнага тэксту

en: Code content type
be: Тып коду

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Color of selected links (deprecated)
be: Колер наведаных спасылак (састарэлы тэг)

en: Column span
be: Дыяпазон слупкоў

en: Columns
be: Слупкі

en: Comment
be: Каментарый

en: Computer code fragment
be: Урывак камп'ютарнага коду

note: The "type" attribute is deprecated for the "ol" tag only, since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Content type (deprecated)
be: Тып змесціва (састарэлы тэг)

en: Coordinates
be: Каардынаты

en: Date and time of change
be: Дата і час змянення

note: NOTE: used in "object" tag
en: Declare flag
be: Сцяжок абвяшчэння

note: Translators: DEFER is an optional attribute of the <script> tag. It indicates that the script is not going to generate any document content. The browser can continue parsing and drawing the page.
en: Defer attribute
be: Атрыбут адкладу

en: Definition description
be: Апісанне азначэння

en: Definition list
be: Спіс азначэнняў

en: Definition term
be: Тэрмін

en: Deleted text
be: Выдалены тэкст

en: Directionality
be: Накірунак

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Directionality (deprecated)
be: Накірунак (састарэлы тэг)

en: Disabled
be: Выключана

en: DIV container
be: DIV-кантэйнер

en: DIV Style container
be: DIV-кантэйнер стылю

en: Document base
be: Аснова дакумента

en: Document body
be: Цела дакумента

en: Document head
be: Загаловак дакумента

en: Element ID
be: Ідэнтыфікатар элемента

en: Document title
be: Назва дакумента

en: Document type
be: Тып дакумента

en: Emphasis
be: Націск

en: Encode type
be: Тып кадавання

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Font face (deprecated)
be: Від шрыфту (састарэлы тэг)

en: For label
be: Пазнака for-аб'екта

en: Forced line break
be: Прымусовы разрыў радка

en: Form action handler
be: Апрацоўшчык формы

en: Form control group
be: Група кіравання формы

en: Form field label text
be: Тэкст подпісу графы формы

en: Form input type
be: Тып уводу формы

en: Form input
be: Увод формы

en: Form method
be: Метад формы

en: Form
be: Форма

en: Forward link
be: Спасылка перанакіравання

en: Frame render parts
be: Элементы фрэйма

en: Frame source
be: Крыніца фрэйма

en: Frame target
be: Мэта фрэйма

en: Frame
be: Фрэйм

en: Frame border
be: Аблямоўка фрэйма

en: Frameset columns
be: Слупкі фрэймаў

en: Frameset rows
be: Радкі фрэймаў

en: Frameset
be: Набор фрэймаў

en: Frame spacing
be: Выклад фрэймаў

en: Generic embedded object
be: Звычайны ўбудаваны аб'ект

en: Generic metainformation
be: Звычайная метаінфармацыя

en: Generic span
be: Звычайны інтэрвал

en: Header cell IDs
be: Ідэнтыфікатары клетак загалоўка

en: Heading 1
be: Загаловак 1

en: Heading 2
be: Загаловак 2

en: Heading 3
be: Загаловак 3

en: Heading 4
be: Загаловак 4

en: Heading 5
be: Загаловак 5

en: Heading 6
be: Загаловак 6

en: Height
be: Вышыня

en: Horizontal rule
be: Гарызантальная лінейка

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Horizontal space (deprecated)
be: Гарызантальны прагал (састарэлы тэг)

en: HTML root element
be: Каранёвы элемент HTML

en: HTTP header name
be: Назва загалоўка HTTP

en: I18N BiDi override
be: Заслона значэння i18n BiDi

en: Image map area
be: Абшар карты выявы

en: Image map name
be: Назва карты выявы

en: Image map
be: Карта выявы

en: Image
be: Выява

en: Inline frame
be: Унутраны фрэйм

en: Inserted text
be: Устаўлены тэкст

en: Instance definition
be: Азначэнне аб'екта

en: Italic text
be: Курсіўны тэкст

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Java applet (deprecated)
be: Java-аплет (састарэлы тэг)

en: Label
be: Подпіс

en: Language code
be: Код мовы

en: Large text style
be: Вялікі тэкст

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Link color (deprecated)
be: Колер спасылкі (састарэлы тэг)

en: List item
be: Элемент спіса

en: List of MIME types for file upload
be: Спіс MIME-тыпаў для публікацыі файлаў на серверы

en: List of supported character sets
be: Спіс вядомых знаказбораў

en: Local change to font
be: Мясцовая змена шрыфту

en: Long description link
be: Спасылка з падрабязным апісаннем

en: Long quotation
be: Доўгае цытаванне

note: Supported in XHTML 1.0 Frameset DTD only.
en: Margin pixel height
be: Гранічная вышыня піксела

note: Supported in XHTML 1.0 Frameset DTD only.
en: Margin pixel width
be: Гранічная шырыня піксела

en: Maximum length of text field
be: Максімальная даўжыня тэкставай графы

en: Output media
be: Медыявывад

note: Here I take some liberties: There's no mandatory attributes, but those are most common, and will likely be used.
en: Media-independent link
be: Спасылка для ўсіх спосабаў вываду

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Menu list (deprecated)
be: Спіс меню (састарэлы тэг)

en: Multi-line text field
be: Шматрадковая тэкставая графа

en: Multiple
be: Множны выбар

en: Name
be: Назва

en: Named property value
be: Значэнне ўласцівасці з назвай

en: No frames
be: Без фрэймаў

en: No resize
be: Без змянення памераў

en: No script
be: Без сцэнарыяў

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: No shade (deprecated)
be: Без ценю (састарэлы тэг)

en: No URI
be: Без URI-адрасу

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: No word wrap (deprecated)
be: Без пераносу слоў (састарэлы тэг)

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Object applet file (deprecated)
be: Файл аб'ектнага аплета (састарэлы тэг)

en: Object data reference
be: Адсылка да аб'ектных даных

en: Offset for alignment character
be: Зрух для знака раўнавання

en: OnBlur event
be: Падзея OnBlur

en: OnChange event
be: Падзея OnChange

en: OnClick event
be: Падзея OnClick

en: OnDblClick event
be: Падзея OnDblClick

en: OnFocus event
be: Падзея OnFocus

en: OnKeyDown event
be: Падзея OnKeyDown

en: OnKeyPress event
be: Падзея OnKeyPress

en: OnKeyUp event
be: Падзея OnKeyUp

en: OnLoad event
be: Падзея OnLoad

en: OnMouseDown event
be: Падзея OnMouseDown

en: OnMouseMove event
be: Падзея OnMouseMove

en: OnMouseOut event
be: Падзея OnMouseOut

en: OnMouseOver event
be: Падзея OnMouseOver

en: OnMouseUp event
be: Падзея OnMouseUp

en: OnReset event
be: Падзея OnReset

en: OnSelect event
be: Падзея OnSelect

en: OnSubmit event
be: Падзея OnSubmit

en: OnUnload event
be: Падзея OnUnload

en: Option group
be: Група варыянтаў

en: Option selector
be: Выбар варыянта

en: Ordered list
be: Упарадкаваны спіс

en: Paragraph class
be: Клас абзаца

en: Paragraph style
be: Стыль абзаца

en: Paragraph
be: Абзац

en: Preformatted text
be: Адфарматаваны тэкст

en: Profile metainfo dictionary
be: Слоўнік метаінфармацыі профілю

en: Push button
be: Кнопка націску

en: ReadOnly text and password
be: Тэкст і пароль, даступныя толькі для чытання

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Reduced spacing (deprecated)
be: Зменшаныя прагалы (састарэлы тэг)

en: Reverse link
be: Адваротная спасылка

en: Rows
be: Колькасць радкоў

en: Rulings between rows and columns
be: Прагалы паміж радкамі і слупкамі

en: Sample program output, scripts
be: Узорны вывад праграмы, сцэнарыі

en: Scope covered by header cells
be: Дыяпазон клетак загалоўка

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Script language name
be: Назва мовы сцэнарыя

en: Script statements
be: Інструкцыі сцэнарыя

en: Scrollbar
be: Паласа пракруткі

en: Selectable option
be: Параметр з магчымасцю выбару

en: Selected
be: Выбраны

en: Server-side image map
be: Серверная карта выявы

en: Shape
be: Форма

en: Short inline quotation
be: Кароткае цытаванне ўнутры радка

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Size (deprecated)
be: Памер (састарэлы тэг)

en: Small text style
be: Малы тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: Space-separated archive list
be: Спіс архіваў, падзеленых прабеламі

en: Spacing between cells
be: Прагал паміж клеткамі

en: Spacing within cells
be: Прагал у клетках

en: Span
be: Дыяпазон

en: Standby load message
be: Паведамленне падчас загрузкі аб'екта

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Starting sequence number (deprecated)
be: Пачатковы нумар паслядоўнасці (састарэлы тэг)

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Strike-through text style (deprecated)
be: Закрэслены тэкст (састарэлы тэг)

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Strike-through text (deprecated)
be: Закрэслены тэкст (састарэлы тэг)

en: Strong emphasis
be: Моцны націск

en: Style info
be: Інфармацыя пра стыль

en: Subscript
be: Ніжні індэкс

en: Superscript
be: Верхні індэкс

en: Table body
be: Цела табліцы

en: Table caption
be: Назва табліцы

en: Table column group properties
be: Уласцівасці групы слупкоў табліцы

en: Table column properties
be: Уласцівасці слупка табліцы

en: Table data cell
be: Клетка табліцы з данымі

en: Table footer
be: Ніжні подпіс табліцы

en: Table header cell
be: Клетка загалоўка табліцы

en: Table header
be: Загаловак табліцы

en: Table row
be: Радок табліцы

en: Table summary
be: Кароткае апісанне табліцы

en: Table
be: Табліца

en: Target — Blank
be: Мэта - Пуста

en: Target — Parent
be: Мэта - Бацькоўскі элемент

en: Target — Self
be: Мэта - Бягучы элемент

en: Target — Top
be: Мэта - Вышэй

en: Teletype or monospace text style
be: Роўнашырокі тэкст

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Text color (deprecated)
be: Колер тэксту (састарэлы тэг)

en: Text entered by user
be: Тэкст, уведзены карыстальнікам

en: Title
be: Назва

en: Underlined text style
be: Падкрэслены тэкст

en: Unordered list
be: Неўпарадкаваны спіс

en: Use image map
be: Ужыць карту выявы

en: Value interpretation
be: Інтэрпрэтацыя значэння

en: Value
be: Значэнне

en: Variable or program argument
be: Зменная ці аргумент праграмы

en: Vertical cell alignment
be: Вертыкальнае раўнанне клеткі

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Vertical space (deprecated)
be: Вертыкальны прагал (састарэлы тэг)

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Visited link color (deprecated)
be: Колер наведанай спасылкі (састарэлы тэг)

en: Width
be: Шырыня

en: HTML — Tags
be: HTML - Тэгі

en: Above
be: Вышэй

en: Applet class file code
be: Код класавага файла аплета

en: Array
be: Масіў

en: Background color
be: Фонавы колер

en: Background texture tile
be: Фонавая тэкстурная кафля

en: Base font
be: Асноўны шрыфт

en: Border color
be: Колер аблямоўкі

en: Border
be: Аблямоўка

en: Center
be: Пасярэдзіне

en: Checked (state)
be: Праверана

en: Color of selected links
be: Колер наведаных спасылак

en: Content scheme
be: Схема змесціва

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Direction
be: Накірунак

en: Directory list
be: Спіс каталогаў

en: HTML version
be: Версія HTML

en: Embedded object
be: Убудаваны аб'ект

en: Figure
be: Фігура

en: Font face
be: Від шрыфту

en: Frameborder
be: Аблямоўка фрэйма

en: Framespacing
be: Выклад фрэймаў

en: Heading
be: Загаловак

en: Horizontal space
be: Гарызантальны прагал

en: Image source
be: Крыніца выявы

en: Inline layer
be: Пласт унутры радка

en: Java applet
be: Java-аплет

en: Layer
be: Пласт

en: Link color
be: Колер спасылкі

en: Listing
be: Лістынг коду

en: Mail link
be: Паштовая спасылка

en: Menu list
be: Спіс меню

en: Multicolumn
be: Некалькі слупкоў

en: Next ID
be: Наступны ідэнтыфікатар

en: No embedded objects
be: Без убудаваных аб'ектаў

en: No layers
be: Без пластоў

en: No line break
be: Без разрываў радкоў

en: No shade
be: Без ценю

en: No word wrap
be: Без пераносу слоў

en: Note
be: Заўвага

en: Object applet file
be: Файл аб'ектнага аплета

en: Preformatted listing
be: Адфараматаваны лістынг

en: Prompt message
be: Тэкст запыту

en: Quote
be: Цытата

en: Range
be: Дыяпазон

en: Reduced spacing
be: Зменшаныя прагалы

en: Root
be: Корань

en: Single line prompt
be: Тэкст аднарадковага запыту

en: Size
be: Памер

en: Soft line break
be: Мяккі разрыў радка

en: Sound
be: Гук

en: Spacer
be: Прагал

en: Square root
be: Квадратны корань

en: Starting sequence number
be: Пачатковы нумар паслядоўнасці

en: Strike-through text style
be: Закрэслены тэкст

en: Strike-through text
be: Закрэслены тэкст

en: Tab order position
be: Парадкавы нумар пры табуляцыі

en: Text color
be: Колер тэксту

en: Text
be: Тэкст

en: Top margin in pixels
be: Верхняя граніца ў пікселах

en: URL
be: URL-адрас

en: Vertical space
be: Вертыкальны прагал

en: Visited link color
be: Колер наведанай спасылкі

en: HTML — Special Characters
be: HTML - Асаблівыя знакі

en: Non-breaking space
be: Неразрыўны прагал

en: Latex — Tags
be: Latex - Тэгі

en: Bibliography (cite)
be: Бібліяграфія (cite)

en: Bibliography (item)
be: Бібліяграфія (item)

en: Bibliography (shortcite)
be: Бібліяграфія (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
be: Бібліяграфія (thebibliography)

en: Brackets ()
be: Дужкі ()

en: Brackets []
be: Дужкі []

en: Brackets {}
be: Дужкі {}

en: Brackets <>
be: Дужкі <>

en: File input
be: Увод з файла

en: Function cosine
be: Функцыя cosine

en: Function e^
be: Функцыя e^

en: Function exp
be: Функцыя exp

en: Function log
be: Функцыя log

en: Function log10
be: Функцыя log10

en: Function sine
be: Функцыя sine

en: Greek alpha
be: Грэцкая альфа

en: Greek beta
be: Грэцкая бэта

en: Greek epsilon
be: Грэцкі эпсілан

en: Greek gamma
be: Грэцкая гама

en: Greek lambda
be: Грэцкая лямбда

en: Greek rho
be: Грэцкая ро

en: Greek tau
be: Грэцкая тау

en: Header 0 (chapter)
be: Загаловак 0 (chapter)

en: Header 0 (chapter*)
be: Загаловак 0 (chapter*)

en: Header 1 (section)
be: Загаловак 1 (section)

en: Header 1 (section*)
be: Загаловак 1 (section*)

en: Header 2 (subsection)
be: Загаловак 2 (subsection)

en: Header 2 (subsection*)
be: Загаловак 2 (subsection*)

en: Header 3 (subsubsection)
be: Загаловак 3 (subsubsection)

en: Header 3 (subsubsection*)
be: Загаловак 3 (subsubsection*)

en: Header 4 (paragraph)
be: Загаловак 4 (paragraph)

en: Header appendix
be: Загаловак дадатку

en: List description
be: Апісанне спіса

en: List enumerate
be: Спіс з нумарацыяй

en: List itemize
be: Спіс элементаў

en: Item with label
be: Элемент з подпісам

en: Item
be: Элемент

en: Maths (display)
be: Матэматыка (display)

en: Maths (inline)
be: Матэматыка (inline)

en: Operator fraction
be: Аператар дробу

en: Operator integral (display)
be: Аператар інтэграла (display)

en: Operator integral (inline)
be: Аператар інтэграла (inline)

en: Operator sum (display)
be: Аператар сумы (display)

en: Operator sum (inline)
be: Аператар сумы (inline)

en: Reference label
be: Подпіс адсылкі

en: Reference ref
be: Адрас адсылкі

en: Symbol <<
be: Знак <<

en: Symbol <=
be: Знак <=

en: Symbol >=
be: Знак >=

en: Symbol >>
be: Знак >>

en: Symbol and
be: Знак and

en: Symbol const
be: Знак const

en: Symbol d2-by-dt2-partial
be: Знак d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
be: Знак dagger

en: Symbol d-by-dt
be: Знак d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
be: Знак d-by-dt-partial

en: Symbol equiv
be: Знак equiv

en: Symbol en-dash --
be: Знак en-dash --

en: Symbol em-dash ---
be: Знак em-dash ---

en: Symbol infinity
be: Знак бясконцасці

en: Symbol mathspace ,
be: Знак mathspace ,

en: Symbol mathspace .
be: Знак mathspace .

en: Symbol mathspace _
be: Знак mathspace _

en: Symbol mathspace __
be: Знак mathspace __

en: Symbol simeq
be: Знак simeq

en: Symbol star
be: Знак star

en: Typeface bold
be: Тоўсты шрыфт

en: Typeface type
be: Тып шрыфту

en: Typeface italic
be: Курсіўны шрыфт

en: Typeface slanted
be: Нахілены шрыфт

en: Unbreakable text
be: Непадзельны тэкст

en: Footnote
be: Падрадкоўнік

en: Tag list
be: Спіс тэгаў

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
be: Дазваляе ўстаўляць часта ўжываныя тэгі і тэкставыя ланцужкі ў дакумент.

en: XSLT — Elements
be: XSLT - Элементы

en: XSLT — Functions
be: XSLT - Функцыі

en: XSLT — Axes
be: XSLT - Восі

en: XUL — Tags
be: XUL - Тэгі

en: Whether to silence terminal bell
be: Ці трэба сцішыць сігнал тэрмінала

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
be: Калі ўключана, праграмы, якія падаюць сігнал у тэрмінале, не будуць агучаныя.

en: Number of lines to keep in scrollback
be: Колькасць радкоў у буферы адваротнай пракруткі

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
be: Колькасць радкоў у часовым буферы адваротнай пракруткі. Вы зможаце пракручваць вывад тэрмінала назад на гэтую колькасць радкоў. Радкі, якія не змясціліся ў буферы, проста адкідаюцца. Калі ўключана настройка scrollback-unlimited, значэнне гэтага ключа проста ігнаруецца.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
be: Ці трэба помніць усе радкі вываду тэрмінала для адваротнай пракруткі

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
be: Калі ўключана, радкі адваротнай пракруткі ніколі не будуць забытыя. Гісторыя вываду тэрмінала часова захоўваецца на дыску, таму будзьце пільныя, бо ў выпадку, калі ў тэрмінале многа вываду, у вас можа скончыцца вольная дыскавая прастора.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
be: Ці трэба вяртаць курсор уніз пры націску любой клавішы

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
be: Калі ўключана, націск любой клавішы будзе вяртаць паласу пракруткі ўніз.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
be: Ці трэба вяртаць курсор уніз пры з'яўленні новага вываду ў тэрмінале

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
be: Калі ўключана, пры з'яўленні новага вываду ў тэрмінале курсор будзе вернуты ў яго канец.

en: Whether to allow bold text
be: Ці дазваляць тоўсты шрыфт

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
be: Калі ўключана, дазваляць праграмам у тэрмінале ўжываць тоўсты шрыфт.

en: Characters that are considered "part of a word"
be: Знакі, якія складаюць асобныя словы

en: When selecting text by word, sequences of these characters are considered single words. Ranges can be given as "A-Z". Literal hyphen (not expressing a range) should be the first character given.
be: Пры паслоўным вылучэнні тэксту паслядоўнасці такіх знакаў лічацца адным словам. Дыяпазоны знакаў можна вызначыць як "А-Я". Калі трэба дадаць у дыяпазон знак злучка, яго трэба змясціць у пачатку апісання дыяпазона.

en: Default color of text in the terminal
be: Прадвызначаны колер тэксту ў тэрмінале

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
be: Прадвызначаны колер тэксту ў тэрмінале, у асаблівым фармаце апісання колераў (або шаснаццатковае значэнне HTML, або англійская назва колеру, напрыклад, "red").

en: Default color of terminal background
be: Прадвызначаны фонавы колер тэрмінала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
be: Прадвызначаны фонавы колер тэрмінала, у асаблівым фармаце апісання колераў (або шаснаццатковае значэнне HTML, або англійская назва колеру, напрыклад, "red").

en: Palette for terminal applications
be: Палітра тэрмінальных праграм

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
be: Тэрміналы маюць 16-колерную палітру колераў, даступных для праграм. Гэта настройка вызначае такую палітру, як спіс колераў, падзеленых двукроп'ямі. Колеры мусяць мець шаснаццатковы фармат, напрыклад, "#FF00FF"

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
be: Ці трэба ўжыць колеры матыва афармлення тэрмінальнага віджэта

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
be: Калі ўключана, схема колераў матыва афармлення тэкставых графаў уводу будзе ўжыта і для тэрмінала, замест колераў, вызначаных карыстальнікам.

en: Whether to blink the cursor
be: Ці міргае курсор

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
be: Магчымыя значэнні: "system" (ужыць глабальныя настройкі міргання курсора), "on" (уключана) ці "off" (выключана).

en: The cursor appearance
be: Выгляд курсора

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
be: Магчымыя значэнні: "block" (прамавугольнік), "ibeam" (вертыкальная рыса) ці "underline" (падкрэсліванне).

en: Whether to use the system font
be: Ці трэба ўжыць сістэмны шрыфт

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
be: Калі ўключана, тэрмінал выкарыстае сістэмны шрыфт, калі той роўнашырокі, або найбольш да яго блізкі.

en: Font
be: Шрыфт

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
be: Pango-назва шрыфту. Напрыклад, "Sans 12" ці "Monospace Bold 14".

en: Embedded Terminal
be: Убудаваны тэрмінал

en: Embed a terminal in the bottom pane.
be: Тэрмінал, убудаваны ўнізе акна.

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: C_hange Directory
be: З_мяніць каталог

en: _Increase font size
be: Па_вялічыць памер шрыфту

en: _Decrease font size
be: Па_меншыць памер шрыфту

en: _Reset font size
be: В_ярнуць прадвызначаны памер шрыфту

note: ex:ts=4:et:
en: Text Size
be: Памер тэксту

en: Easily increase and decrease the text size
be: Лёгкае змяненне памеру тэксту

en: Document Words
be: Словы ў дакуменце

en: Word Completion
be: Дапаўненне слоў

en: Word completion using the completion framework
be: Дапаўненне слоў з дапамогай адпаведных сродкаў
