gedit - en to eo translation catalogue (60 entries)

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: Easy document navigation with bookmarks
eo: Facila navigado ene de dokumento per legosignoj

en: Toggle Bookmark
eo: En-/elŝalti legosignojn

en: Goto Next Bookmark
eo: Iri al sekva legosigno

en: Goto Previous Bookmark
eo: Iri al antaŭa legosigno

en: Bracket Completion
eo: Krampo-kompletigo

en: Automatically adds closing brackets.
eo: Aŭtomate aldoni fermantajn krampojn.

en: Automatically add a closing bracket when you insert one
eo: Aŭtomate aldoni fermantajn krampojn se vi enmetas unu

note: ex:et:ts=4:
en: Character Map
eo: Signotabelo

en: Insert special characters just by clicking on them.
eo: Enmeti specialan signon simmple per alklaki ĝin.

en: Charmap
eo: Signotabelo

en: Select characters from a character map
eo: Elekti signon de la signotabelo

note: ex:ts=4:et:
en: Code Comment
eo: Kod-komento

en: Co_mment Code
eo: Ko_menti kodon

en: Color Picker
eo: Kolor-eltirilo

en: Color picker
eo: Kolor-eltirilo

en: Pick _Color…
eo: Eltiri _koloron…

en: Pick Color
eo: Eltiri koloron

en: Bold
eo: Grase

en: Italic
eo: Kursive

en: _Background
eo: _Fonkoloro

en: _Foreground
eo: _Malfono

en: _Clear
eo: _Vakigi

en: Name
eo: Nomo

en: Description
eo: Priskribo

en: Empty Document
eo: Malplena dokumento

en: Type here to search…
eo: Tajpu ĉi tie por ŝerci…

en: Draw Spaces
eo: Desegni spacetojn

note: ex:set ts=8 noet:
en: Draw spaces
eo: Desegni spacetojn

en: Draw Spaces and Tabs
eo: Desegni spacetojn kaj tabojn

en: Draw tabs
eo: Desegni tabojn

en: Draw new lines
eo: Desegni novajn liniojn

en: Draw non-breaking spaces
eo: Desegni nerompeblajn spacetojn

en: Draw spaces in text
eo: Desegni spacetojn en teksto

en: _Join Lines
eo: _Kunligi liniojn

en: _Split Lines
eo: _Dividi liniojn

note: ex:ts=4:et:
en: Whether to silence terminal bell
eo: Ĉu silentigi la evento-sonorilon?

en: Whether to allow bold text
eo: Ĉu permesi dikan tekston?

en: Default color of text in the terminal
eo: Defaŭlta koloro de la teksto en la terminalo

en: Default color of terminal background
eo: Defaŭlta koloro de la terminal-fono

en: Whether to blink the cursor
eo: Ĉu la kursoro pulsadu?

en: The cursor appearance
eo: La aspekto de la kursoro

en: Whether to use the system font
eo: Ĉu uzi sistemtiparon?

en: Font
eo: Tiparo

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
eo: Pango-tiparnomo. Ekzemploj estas "Sans 12" aŭ "Monospace Bold 14".

en: Embedded Terminal
eo: Enkorpigita terminalo

en: Embed a terminal in the bottom pane.
eo: Malfermi terminalon en la suba panelo.

en: Terminal
eo: Terminalo

en: C_hange Directory
eo: Ŝ_anĝi dosierujon

en: _Normal size
eo: _Normala grando

en: S_maller Text
eo: Pli _malgranda teksto

en: _Larger Text
eo: Pli _granda teksto

note: ex:ts=4:et:
en: Text Size
eo: Tekstgrando

en: Easily increase and decrease the text size
eo: Facile pligrandigi kaj malpligrandigi la tekstgrandon

en: Text size
eo: Tekstgrando

en: Translate
eo: Traduki

en: Document Words
eo: Vortoj en la dokumento

en: Word Completion
eo: Vortokompletigo

en: Word completion using the completion framework
eo: Vortokompletigo uzante la kompletigan framon

en: Word completion
eo: Vortokompletigo
