gedit MASTER - en to et translation catalogue (387 entries)

en: Bookmarks
et: Järjehoidjad

en: Bracket Completion
et: Sulgude lõpetamine

en: Insert special characters just by clicking on them.
et: Erimärkide lisamine neile klõpsamise teel.

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
et: Valitud koodibloki sisse- ja väljakommenteerimine

en: U_ncomment Code
et: Eemal_da koodi kommentaarid

en: Pick a color from a dialog and insert its hexadecimal representation.
et: Värvuse valimine dialoogiaknast ja selle kuueteistkümnendsüsteemis esituse lisamine dokumendile

en: Pick a color from a dialog
et: Värvuse valimine dialoogiaknast

en: _Insert
et: L_isa

en: Enabled
et: Lubatud

en: Tags
et: Sildid

en: Select the group of tags you want to use
et: Vali kasutatav siltide grupp

en: _Preview
et: _Eelvaade

en: Available Tag Lists
et: Saadaolevate siltide loetelu

note: ex:ts=8:noet:
en: Abbreviated form
et: Lühendatud vorm

en: Abbreviation
et: Lühend

en: Above
et: Kõrguse muutus

en: Accessibility key character
et: Hõlbustusklahvi märk

en: Acronym
et: Akronüüm

en: Align
et: Joondus

en: Alignment character
et: Joondusmärk

en: Alternative
et: Alternatiiv

en: Anchor
et: Ankur

en: Anchor URI
et: Ankru URI

en: Applet class file code
et: Rakendi klassifaili kood

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Applet class file code (deprecated)
et: Rakendi klassifaili kood (aegunud)

en: Array
et: Massiiv

en: Associated information
et: Seotud teave

en: Author info
et: Autori andmed

en: Axis related headers
et: Sugulastega seotud päised

en: Background color
et: Taustavärvus

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Background color (deprecated)
et: Taustavärv (aegunud)

en: Background texture tile
et: Taustatekstuuri klots

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Background texture tile (deprecated)
et: Taustatekstuuri klots (aegunud)

en: Base URI
et: BaasURI

en: Base font
et: Aluskirjatüüp

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Base font (deprecated)
et: Aluskirjatüüp (aegunud)

en: Bold
et: Rasvane

en: Border
et: Ääris

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Border (deprecated)
et: Ääris (aegunud)

en: Border color
et: Äärise värvus

en: Cell rowspan
et: Lahtri ulatus real

en: Center
et: Keskjoondus

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Center (deprecated)
et: Keskjoondus (aegunud)

en: Character encoding of linked resource
et: Viidatud ressursi kooditabel

en: Checked (state)
et: Märgitud (olek)

en: Checked state
et: Märgitud olek

en: Citation
et: Tsitaat

en: Cite reason for change
et: Tsitaadi muutmise põhjus

en: Class implementation ID
et: Klassi teostuse ID

en: Class list
et: Klasside loetelu

en: Clear text flow control
et: Tekstivoo juhtimine

en: Code content type
et: Koodi liik

en: Color of selected links
et: Valitud viitade värvus

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Color of selected links (deprecated)
et: Valitud viitade värvus (aegunud)

en: Column span
et: Veeru ulatus

en: Columns
et: Veerud

en: Comment
et: Kommentaar

en: Computer code fragment
et: Masinkoodi lõik

en: Content scheme
et: Sisuskeem

en: Content type
et: Sisutüüp

note: The "type" attribute is deprecated for the "ol" tag only, since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Content type (deprecated)
et: Sisutüüp (aegunud)

en: Coordinates
et: Koordinaadid

en: DIV Style container
et: DIV-stiilikonteiner

en: DIV container
et: DIV-konteiner

en: Date and time of change
et: Muutmise kuupäev ja aeg

note: NOTE: used in "object" tag
en: Declare flag
et: Declare-lipp

note: Translators: DEFER is an optional attribute of the <script> tag. It indicates that the script is not going to generate any document content. The browser can continue parsing and drawing the page.
en: Defer attribute
et: Defer-atribuut

en: Definition description
et: Definitsiooni kirjeldus

en: Definition list
et: Definitsioonide loetelu

en: Definition term
et: Definitsiooniga termin

en: Deleted text
et: Kustutatud tekst

en: Direction
et: Suund

en: Directionality
et: Suund

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Directionality (deprecated)
et: Suund (aegunud)

en: Directory list
et: Kataloogide loetelu

en: Disabled
et: Keelatud

en: Document base
et: Dokumendi baas

en: Document body
et: Dokumendi keha

en: Document head
et: Dokumendi päis

en: Document title
et: Dokumendi pealkiri

en: Document type
et: Dokumendi tüüp

en: Element ID
et: Elemendi ID

en: Embedded object
et: Põimitud objekt

en: Emphasis
et: Rõhutatud

en: Encode type
et: Kodeeringu liik

en: Figure
et: Kujund

en: Font face
et: Kirjastiil

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Font face (deprecated)
et: Kirjastiil (aegunud)

en: For label
et: For-silt

en: Forced line break
et: Pealesunnitud reamurdmine

en: Form
et: Vorm

en: Form action handler
et: Vormi tegevuse käsitleja

en: Form control group
et: Vormi grupp

en: Form field label text
et: Vormivälja sildi tekst

en: Form input
et: Vormi sisendväli

en: Form input type
et: Vormi sisendvälja tüüp

en: Form method
et: Vormi meetod

en: Forward link
et: Viidatud dokumendi seos

en: Frame
et: Raam

en: Frame border
et: Raami ääris

en: Frame render parts
et: Paneeli osade renderdamine

en: Frame source
et: Raami allikas

en: Frame spacing
et: Raamidevaheline ruum

en: Frame target
et: Sihtpaneel

en: Frameborder
et: Raami ääris

en: Frameset
et: Raamide grupp

en: Frameset columns
et: Raamide grupi veerud

en: Frameset rows
et: Raamide grupi read

en: Framespacing
et: Raamidevaheline ruum

en: Generic embedded object
et: Üldine põimitud objekt

en: Generic metainformation
et: Üldised metaandmed

en: Generic span
et: Üldine ulatus

en: HTML root element
et: HTML juurelement

en: HTML version
et: HTML versioon

en: HTML — Special Characters
et: HTML — erimärgid

en: HTML — Tags
et: HTML — sildid

en: HTTP header name
et: HTTP päise nimi

en: Header cell IDs
et: Päiselahtrite ID-d

en: Heading
et: Pealkiri

en: Heading 1
et: Pealkiri 1

en: Heading 2
et: Pealkiri 2

en: Heading 3
et: Pealkiri 3

en: Heading 4
et: Pealkiri 4

en: Heading 5
et: Pealkiri 5

en: Heading 6
et: Pealkiri 6

en: Height
et: Laius

en: Horizontal rule
et: Rõhtjoon

en: Horizontal space
et: Horisontaalne ruum

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Horizontal space (deprecated)
et: Horisontaalne ruum (aegunud)

en: I18N BiDi override
et: Teksti suuna kohalik muutus

en: Image
et: Pilt

en: Image map
et: Pildikaart

en: Image map area
et: Pildikaardi piirkond

en: Image map name
et: Pildikaardi nimi

en: Image source
et: Pildiallikas

en: Inline frame
et: Samal real raam

en: Inline layer
et: Samal real kiht

en: Inserted text
et: Lisatud tekst

en: Instance definition
et: Instantsi definitsioon

en: Italic text
et: Kursiivis tekst

en: Java applet
et: Java rakend

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Java applet (deprecated)
et: Java rakend (aegunud)

en: Label
et: Silt

en: Language code
et: Keele kood

en: Large text style
et: Suur tekst

en: Layer
et: Kiht

en: Link color
et: Viida värvus

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Link color (deprecated)
et: Viida värvus (aegunud)

en: List item
et: Loendi kirje

en: List of MIME types for file upload
et: Faili üleslaadimise MIME-tüüpide loetelu

en: List of supported character sets
et: Toetatud kooditabelite loetelu

en: Listing
et: Loend

en: Local change to font
et: Kohalik kirjastiilimuutus

en: Long description link
et: Lingi pikk kirjeldus

en: Long quotation
et: Pikk tsitaat

en: Mail link
et: E-posti viit

note: Supported in XHTML 1.0 Frameset DTD only.
en: Margin pixel height
et: Veerise piksli kõrgus

note: Supported in XHTML 1.0 Frameset DTD only.
en: Margin pixel width
et: Veerise piksli laius

en: Marquee
et: Tekstikerija

en: Maximum length of text field
et: Tekstivälja suurim pikkus

note: Here I take some liberties: There's no mandatory attributes, but those are most common, and will likely be used.
en: Media-independent link
et: Meediast sõltumatu viit

en: Menu list
et: Menüüde loetelu

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Menu list (deprecated)
et: Menüüloetelu (aegunud)

en: Multi-line text field
et: Mitmerealine tekstiväli

en: Multicolumn
et: Mitmeveeruline

en: Multiple
et: Mitmega

en: Name
et: Nimi

en: Named property value
et: Nimelise omaduse väärtus

en: Next ID
et: Järgmine ID

en: No URI
et: URI puudub

en: No embedded objects
et: Põimitud objektid puuduvad

en: No frames
et: Raamid puuduvad

en: No layers
et: Kihid puuduvad

en: No line break
et: Reamurdmist pole

en: No resize
et: Suurus pole muudetav

en: No script
et: Skript puudub

en: No shade
et: Varjutus puudub

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: No shade (deprecated)
et: Varjutus puudub (aegunud)

en: No word wrap
et: Tekstimurdmine keelatud

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: No word wrap (deprecated)
et: Tekstimurdmine keelatud (aegunud)

en: Non-breaking space
et: Mittekatkestav tühik

en: Note
et: Märkus

en: Object applet file
et: Objekti rakendi fail

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Object applet file (deprecated)
et: Objekti rakendi fail (aegunud)

en: Object data reference
et: Viide objekti andmetele

en: Offset for alignment character
et: Joondusmärgi nihe

en: OnBlur event
et: OnBlur sündmus

en: OnChange event
et: OnChange sündmus

en: OnClick event
et: OnClick sündmus

en: OnDblClick event
et: OnDblClick sündmus

en: OnFocus event
et: OnFocus sündmus

en: OnKeyDown event
et: OnKeyDown sündmus

en: OnKeyPress event
et: OnKeyPress sündmus

en: OnKeyUp event
et: OnKeyUp sündmus

en: OnLoad event
et: OnLoad sündmus

en: OnMouseDown event
et: OnMouseDown sündmus

en: OnMouseMove event
et: OnMouseMove sündmus

en: OnMouseOut event
et: OnMouseOut sündmus

en: OnMouseOver event
et: OnMouseOver sündmus

en: OnMouseUp event
et: OnMouseUp sündmus

en: OnReset event
et: OnReset sündmus

en: OnSelect event
et: OnSelect sündmus

en: OnSubmit event
et: OnSubmit sündmus

en: OnUnload event
et: OnUnload sündmus

en: Option group
et: Valikugrupp

en: Option selector
et: Valikuvalija

en: Ordered list
et: Järjestatud loetelu

en: Output media
et: Väljundmeedia

en: Paragraph
et: Lõik

en: Paragraph class
et: Lõigu klass

en: Paragraph style
et: Lõigu laad

en: Preformatted listing
et: Eelvormindatud loend

en: Preformatted text
et: Eelvormindatud tekst

en: Profile metainfo dictionary
et: Profiili metaandmete sõnastik

en: Prompt message
et: Viiba teade

en: Push button
et: Nupp

en: Quote
et: Tsitaat

en: Range
et: Vahemik

en: ReadOnly text and password
et: Kirjutuskaitsega tekst ja parool

en: Reduced spacing
et: Vähendatud vaheruum

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Reduced spacing (deprecated)
et: Vähendatud vaheruum (aegunud)

en: Reverse link
et: Pööratud viit

en: Root
et: Juurikas

en: Rows
et: Read

en: Rulings between rows and columns
et: Ridade ja veergude reeglid

en: Sample program output, scripts
et: Näidisprogrammi väljund, skriptid

en: Scope covered by header cells
et: Päiselahtrite mõjuala

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Script language name
et: Skriptitava keele nimi

en: Script statements
et: Skriptiavaldised

en: Scrollbar
et: Kerimisriba

en: Selectable option
et: Valitav valik

en: Selected
et: Valitud

en: Server-side image map
et: Serveripoolne pildikaart

en: Shape
et: Kujund

en: Short inline quotation
et: Lühike samal real tsitaat

en: Single line prompt
et: Üherealine viip

en: Size
et: Suurus

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Size (deprecated)
et: Suurus (aegunud)

en: Small text style
et: Väikene tekst

en: Soft line break
et: Pehme reamurdmine

en: Sound
et: Heli

en: Source
et: Lähtekood

en: Space-separated archive list
et: Tühikutega eraldatud arhiivide loend

en: Spacer
et: Eraldaja

en: Spacing between cells
et: Lahtritevaheline ruum

en: Spacing within cells
et: Lahtritesisene ruum

en: Span
et: Ulatus

en: Square root
et: Ruutjuur

en: Standby load message
et: Ooteteade laadimisel

en: Starting sequence number
et: Rida alustav number

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Starting sequence number (deprecated)
et: Rida alustav number (aegunud)

en: Strike-through text
et: Läbikriipsutatud tekst

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Strike-through text (deprecated)
et: Läbikriipsutatud tekst (aegunud)

en: Strike-through text style
et: Läbikriipsutatud tekst

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Strike-through text style (deprecated)
et: Läbikriipsutatud tekst (aegunud)

en: Strong emphasis
et: Tugev rõhutus

en: Style info
et: Laadi andmed

en: Subscript
et: Alakiri

en: Superscript
et: Ülakiri

en: Tab order position
et: Sakkide järjekorra asukoht

en: Table
et: Tabel

en: Table body
et: Tabeli keha

en: Table caption
et: Tabeli pealdis

en: Table column group properties
et: Tabeli veerugrupi omadused

en: Table column properties
et: Tabeli veeru omadused

en: Table data cell
et: Tabeli andmelahter

en: Table footer
et: Tabeli jalus

en: Table header
et: Tabeli päis

en: Table header cell
et: Tabeli päiselahter

en: Table row
et: Tabeli rida

en: Table summary
et: Tabeli kokkuvõte

en: Target — Blank
et: Sihtkoht — tühi

en: Target — Parent
et: Sihtkoht — vanem

en: Target — Self
et: Sihtkoht — ise

en: Target — Top
et: Sihtkoht — kõige ülemine

en: Teletype or monospace text style
et: Fikseeritud laiusega tekst

en: Text
et: Tekst

en: Text color
et: Teksti värvus

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Text color (deprecated)
et: Teksti värvus (aegunud)

en: Text entered by user
et: Kasutaja poolt sisestatud tekst

en: Title
et: Pealkiri

en: Top margin in pixels
et: Ülemise veerise laius pikslites

en: Underlined text style
et: Allajoonitud tekst

en: Unordered list
et: Järjestamata loetelu

en: Use image map
et: Pildikaardi kasutamine

en: Value
et: Väärtus

en: Value interpretation
et: Väärtuse tõlgendus

en: Variable or program argument
et: Muutuja või programmiargument

en: Vertical cell alignment
et: Lahtri püstjoondus

en: Vertical space
et: Vertikaalne ruum

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Vertical space (deprecated)
et: Vertikaalne ruum (aegunud)

en: Visited link color
et: Külastatud viida värvus

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Visited link color (deprecated)
et: Külastatud viida värvus (aegunud)

en: Width
et: Kõrgus

en: XHTML 1.0 — Tags
et: XHTML 1.0 — sildid

en: Bibliography (cite)
et: Bibliograafia (tsitaat)

en: Bibliography (item)
et: Bibliograafia (kirje)

en: Bibliography (shortcite)
et: Bibliograafia (lühitsitaat)

en: Bibliography (thebibliography)
et: Bibliograafia (thebibliography)

en: Brackets ()
et: Sulud ()

en: Brackets <>
et: Sulud <>

en: Brackets []
et: Sulud []

en: Brackets {}
et: Sulud {}

en: File input
et: Failisisend

en: Footnote
et: Allmärkus

en: Function cosine
et: Koosinus

en: Function e^
et: Funktsioon e^

en: Function exp
et: Eksponentfunktsioon

en: Function log
et: Logaritm

en: Function log10
et: Kümnendlogaritm

en: Function sine
et: Siinus

en: Greek alpha
et: Kreeka alfa

en: Greek beta
et: Kreeka beeta

en: Greek epsilon
et: Kreeka epsilon

en: Greek gamma
et: Kreeka gamma

en: Greek lambda
et: Kreeka lambda

en: Greek rho
et: Kreeka roo

en: Greek tau
et: Kreeka tau

en: Header 0 (chapter)
et: Päis 0 (peatükk)

en: Header 0 (chapter*)
et: Päis 0 (peatükk*)

en: Header 1 (section)
et: Päis 1 (sektsioon)

en: Header 1 (section*)
et: Päis 1 (sektsioon*)

en: Header 2 (subsection)
et: Päis 2 (alamsektsioon)

en: Header 2 (subsection*)
et: Päis 2 (alamsektsioon*)

en: Header 3 (subsubsection)
et: Päis 3 (alamalamsektsioon)

en: Header 3 (subsubsection*)
et: Päis 3 (alamalamsektsioon*)

en: Header 4 (paragraph)
et: Päis 4 (lõik)

en: Header appendix
et: Päis - Lisad

en: Item
et: Kirje

en: Item with label
et: Kirje koos sildiga

en: Latex — Tags
et: Latex — sildid

en: List description
et: Loendi kirjeldus

en: List enumerate
et: Nummerdatud loend

en: List itemize
et: Täpploend

en: Maths (display)
et: Valem (kuva)

en: Maths (inline)
et: Valem (samal real)

en: Operator fraction
et: Murrujoon

en: Operator integral (display)
et: Integraal (kuva)

en: Operator integral (inline)
et: Integraal (samal real)

en: Operator sum (display)
et: Summamärk (kuva)

en: Operator sum (inline)
et: Summamärk (samal real)

en: Reference label
et: Viite silt

en: Reference ref
et: Viide

en: Symbol <<
et: Märk <<

en: Symbol <=
et: Väiksem või võrdne (sümbol)

en: Symbol >=
et: Suurem või võrdne (sümbol)

en: Symbol >>
et: Märk >>

en: Symbol and
et: Jaatus (sümbol)

en: Symbol const
et: Konstant (sümbol)

en: Symbol d-by-dt
et: Tuletis aja järgi

en: Symbol d-by-dt-partial
et: Osatuletis aja järgi

en: Symbol d2-by-dt2-partial
et: Teist järku osatuletis aja järgi

en: Symbol dagger
et: Ristviite või allmärkuse tähistus

en: Symbol em-dash ---
et: Pikk mõttekriips ---

en: Symbol en-dash --
et: Mõttekriips --

en: Symbol equiv
et: Võrdusmärk

en: Symbol infinity
et: Lõpmatus (sümbol)

en: Symbol mathspace ,
et: Lai tühik ja koma

en: Symbol mathspace .
et: Lai tühik ja punkt

en: Symbol mathspace _
et: Lai tühik _

en: Symbol mathspace __
et: Laiem tühik __

en: Symbol simeq
et: Sarnane või võrdne (sümbol)

en: Symbol star
et: Tärni märk (sümbol)

en: Typeface bold
et: Rasvane kiri

en: Typeface italic
et: Kursiivis kiri

en: Typeface slanted
et: Viltune kiri

en: Typeface type
et: Kirjatüübi liik

en: Unbreakable text
et: Murdmatu tekst

en: Provides a method to easily insert commonly used tags/strings into a document without having to type them.
et: Enamkasutatavate siltide/sõnede dokumendile lisamise hõlbustamine nii, et neid ei peaks käsitsi sisestama.

en: Tag list
et: Siltide loetelu

en: XSLT — Axes
et: XSLT — sugulased

en: XSLT — Elements
et: XSLT — elemendid

en: XSLT — Functions
et: XSLT — funktsioonid

en: ancestor
et: vanem

en: ancestor-or-self
et: iseenda-vanem

en: attribute
et: atribuut

en: child
et: laps

en: descendant
et: järglane

en: descendant-or-self
et: iseenda-järglane

en: following
et: järgnev

en: following-sibling
et: järgnev-järglane

en: namespace
et: nimeruum

en: parent
et: vanem

en: preceding
et: eelnev

en: preceding-sibling
et: eelnev-järglane

en: self
et: ise

en: XUL — Tags
et: XUL — sildid
