gedit - en to nl translation catalogue (182 entries)

en: Bookmarks
nl: Bladwijzers

en: Easy document navigation with bookmarks
nl: Gemakkelijke documentnavigatie met bladwijzers

en: Toggle Bookmark
nl: Bladwijzer aan/uit

en: Go to Next Bookmark
nl: Ga naar volgende bladwijzer

en: Go to Previous Bookmark
nl: Ga naar vorige bladwijzer

en: Bracket Completion
nl: Haakjes-voltooiing

en: Automatically adds closing brackets.
nl: Voegt automatisch ‘haakjes sluiten’ toe.

en: Automatically add a closing bracket when you insert one
nl: Als u een haakje invoegt, automatisch een haakje sluiten toevoegen

en: Character Map
nl: Tekens- en symbolenlijst

en: Insert special characters just by clicking on them.
nl: Speciale tekens en symbolen invoegen door erop te klikken.

en: Charmap
nl: Tekenlijst

en: Select characters from a character map
nl: Tekens selecteren in een tekenlijst

en: Code Comment
nl: Commentaar

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
nl: Een blok code van commentaar voorzien of uit commentaar halen.

en: Co_mment Code
nl: Co_mmentaar

en: U_ncomment Code
nl: Code ui_t commentaar halen

en: Comment or uncomment blocks of code
nl: Een blok code van commentaar voorzien of uit commentaar halen

en: Color Picker
nl: Kleurenkiezer

en: Pick a color from a dialog and insert its hexadecimal representation.
nl: Een kleur uit een dialoogvenster kiezen en de hexadecimale representatie ervan invoegen.

en: Pick _Color…
nl: _Kleur kiezen…

en: Pick Color
nl: Kleur kiezen

en: Color picker
nl: Kleurenkiezer

en: Select and insert a color from a dialog (for HTML, CSS, PHP)
nl: Een kleur uit een dialoogvenster selecteren en invoegen (voor HTML, CSS, PHP)

en: Color Scheme Editor
nl: Kleurenschemabewerker

en: Source code color scheme editor
nl: Broncode van kleurenschemabewerker

en: Create and edit the color scheme used for syntax highlighting
nl: Het kleurenschema gebruikt voor syntax-markering maken en bewerken

en: There was a problem saving the scheme
nl: Er is een probleem opgetreden bij het opslaan van het schema

en: You have chosen to create a new scheme
    but the Name or ID you are using is being used already.
    
    Please make sure to choose a Name and ID that are not already in use.
nl: U heeft ervoor gekozen een nieuw schema aan te maken
    maar de naam of ID die u gebruikt is al in gebruik.
    
    Kies een naam en ID die nog niet in gebruik zijn.

en: You do not have permission to overwrite the scheme you have chosen.
    Instead a copy will be created.
    
    Please make sure to choose a Name and ID that are not already in use.
nl: U heeft geen toestemming om dit schema te overschrijven.
    In plaats daarvan zal er een kopie gemaakt worden.
    
    Kies een naam en ID die nog niet in gebruik zijn.

note: there must have been some conflict, since it opened the wrong file
en: There was a problem opening the file
nl: Er is een probleem opgetreden bij het openen van het bestand

en: You appear to have schemes with the same IDs in different directories
nl: Het lijkt erop dat u schema’s met dezelfde ID’s in verschillende mappen heeft

en: Bold
nl: Vetgedrukt

en: Italic
nl: Schuingedrukt

en: Underline
nl: Onderstreept

en: Strikethrough
nl: Doorgestreept

en: Pick the background color
nl: Achtergrondkleur kiezen

en: Pick the foreground color
nl: Voorgrondkleur kiezen

en: _Background
nl: _Achtergrond

en: _Foreground
nl: _Voorgrond

en: _Clear
nl: Wi_ssen

en: Name
nl: Naam

en: Description
nl: Beschrijving

en: Author
nl: Auteur

en: Sample
nl: Voorbeeld

en: Commander Mode
nl: Opdrachtlijn-modus

en: Commander
nl: Opdrachtlijn

en: Command line interface for advanced editing
nl: Opdrachtlijn-interface voor geavanceerd bewerken

en: Draw Spaces
nl: Spaties weergeven

en: Draw spaces and tabs
nl: Spaties en tabs tonen

en: Show _White Space
nl: _Witspaties tonen

en: Draw spaces
nl: Spaties tonen

en: Draw tabs
nl: Tabs tonen

en: Draw new lines
nl: Nieuwe regels tonen

en: Draw non-breaking spaces
nl: Niet-afbrekende spaties tonen

en: Draw leading spaces
nl: Leidende spaties tonen

en: Draw spaces in text
nl: Spaties in tekst tonen

en: Draw trailing spaces
nl: Afsluitende spaties tonen

en: Draw Spaces and Tabs
nl: Spaties en tabs tonen

en: Show White Space
nl: Witspaties tonen

en: If TRUE drawing will be enabled.
nl: Als WAAR zal weergeven worden ingeschakeld.

en: The type of spaces to be drawn.
nl: Het type spaties om te tonen.

en: Find in Files
nl: In bestanden vinden

en: _Close
nl: _Sluiten

[ctx: label of the find button]
en: _Find
nl: _Zoeken

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind:
nl: Z_oeken:

en: Select a _folder
nl: Een _map selecteren

en: _Match case
nl: Hoo_fdlettergevoelig

en: Match _entire word only
nl: _Alleen hele woorden

en: Re_gular expression
nl: _Reguliere expressie

en: Find text in all files of a folder.
nl: Tekst zoeken in alle bestanden in een map.

en: Find text in all files of a folder
nl: Tekst zoeken in alle bestanden in een map

en: Find in Files…
nl: In bestanden vinden…

en: hit | hits
nl[0]: resultaat
nl[1]: resultaten

en: No results found
nl: Geen resultaten gevonden

en: File
nl: Bestand

note: The stop button is showed in the bottom-left corner of the TreeView
en: Stop the search
nl: Zoeken stoppen

en: Use git information to display which lines and files changed since last commit
nl: Git-informatie gebruiken om weer te geven welke regels en bestanden zijn veranderd sinds de laatste commit

en: Highlight lines that have been changed since the last commit
nl: Regels markeren die veranderd zijn sinds de laatste commit

en: Join lines/ Split lines
nl: Regels samenvoegen/splitsen

en: Join or split multiple lines through Ctrl+J and Ctrl+Shift+J
nl: Meerdere regels samenvoegen of splitsen met Ctrl+J en Ctrl+Shift+J

en: Join/Split Lines
nl: Regels aaneenvoegen/splitsen

en: Join several lines or split long ones
nl: Meerdere lange regels aaneenvoegen of lange regels splitsen

en: _Join Lines
nl: Regels samen_voegen

en: _Split Lines
nl: Regels _splitsen

en: Multi edit
nl: Multi-bewerken

en: Edit document in multiple places at once
nl: Een document op meerdere plaatsen tegelijk bewerken

en: Multi Edit Mode
nl: Multi-bewerkmodus

en: Multi Edit
nl: Multi-bewerken

en: Added edit point…
nl: Bewerkpunt toegevoegd…

en: Column Mode…
nl: Kolommodus…

en: Removed edit point…
nl: Bewerkpunt verwijderd…

en: Cancelled column mode…
nl: Kolommodus geannuleerd…

en: Enter column edit mode using selection
nl: Kolom-bewerkmodus invoeren gebruikmakend van selectie

en: Enter <b>smart</b> column edit mode using selection
nl: <b>Slimme</b> kolom-bewerkmodus invoeren gebruikmakend van selectie

en: <b>Smart</b> column align mode using selection
nl: <b>Slimme</b> kolomuitlijnmodus gebruikmakend van selectie

en: <b>Smart</b> column align mode with additional space using selection
nl: <b>Slimme</b> kolomuitlijnmodus met toegevoegde spatie gebruikmakend van selectie

en: Toggle edit point
nl: Bewerklocatie aan/uit

en: Add edit point at beginning of line/selection
nl: Bewerklocatie toevoegen aan het begin van regel/selectie

en: Add edit point at end of line/selection
nl: Bewerklocatie toevoegen aan het einde van regel/selectie

en: Align edit points
nl: Bewerklocaties uitlijnen

en: Align edit points with additional space
nl: Bewerklocaties uitlijnen met toegevoegde spatie

en: _Manage Saved Sessions…
nl: Opgeslagen sessies _beheren…

en: _Save Session…
nl: Sessie op_slaan…

en: Recover “{0}” Session
nl: Sessie ‘{0}’ herstellen

en: Session Name
nl: Sessienaam

en: Session Saver
nl: Sessies Opslaan

en: Save and restore your working sessions
nl: Werksessies opslaan en weer openen

en: Save session
nl: Sessie opslaan

en: Session name:
nl: Sessienaam:

en: Saved Sessions
nl: Opgeslagen sessies

en: Smart Spaces
nl: Slimme spaties

en: Allow to unindent like if you were using tabs while you’re using spaces
nl: Uitlijnen met tabs terwijl u eigenlijk spaties gebruikt

en: Forget you’re not using tabulations.
nl: Vergeet dat u geen tabs gebruikt.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince
nl: Tussen LaTeX en PDF synchroniseren met gedit en evince

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince.
nl: Tussen LaTeX en PDF synchroniseren met gedit en evince.

en: Forward Search
nl: Voorwaarts zoeken

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
nl: Een simpele terminal-widget, toegankelijk van het paneel beneden

en: Whether to silence terminal bell
nl: Of terminal-rinkelbel stil is

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
nl: Indien ingeschakeld, maak geen geluid wanneer toepassingen de ‘escape sequence’ versturen voor de terminal-rinkelbel.

en: Number of lines to keep in scrollback
nl: Hoeveelheid regels te behouden in de terugscroll

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
nl: Hoeveelheid regels om te behouden. U kunt terugscrollen in de terminal met deze hoeveelheid regels; regels die niet in de terugscroll passen worden verworpen. Als scrollback-unlimited ingeschakeld is, wordt deze waarde genegeerd.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
nl: Of een ongelimiteerde hoeveelheid regels moet worden behouden in de terugscroll

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
nl: Indien ingeschakeld, zullen de terugscroll-regels nooit worden verworpen. De terugscroll-geschiedenis wordt tijdelijk op schijf opgeslagen, dus dit zou er voor kunnen zorgen dat het systeem de hoeveelheid schrijfruimte opmaakt als er veel uitvoer is naar het terminalvenster.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
nl: Of er naar de onderkant wordt gescrolld als een toets wordt ingedrukt

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
nl: Indien ingeschakeld springt bij indrukken van een toets de schuifbalk naar beneden.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
nl: Of er naar de onderkant wordt gescrold als er nieuwe uitvoer is

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
nl: Indien ingeschakeld zal de terminal naar onderen scrollen als er nieuwe uitvoer is.

en: Default color of text in the terminal
nl: Standaardkleur van tekst in de terminal

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nl: Standaardkleur van tekst in de terminal, als een kleurspecificatie (kan een hexadecimaal getal zijn in HTML-stijl, of een kleurnaam zoals ‘red’).

en: Default color of terminal background
nl: Standaardkleur van terminalachtergrond

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
nl: Standaardkleur van terminalachtergrond, als een kleurspecificatie (kan een hexadecimaal getal zijn in HTML-stijl, of een kleurnaam zoals ‘red’).

en: Palette for terminal applications
nl: Palet voor terminaltoepassingen

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. “#FF00FF”
nl: Terminals hebben een 16-kleurenpalet die door toepassingen in de terminal kunnen worden gebruikt. Dit is dat palet, in de vorm van een dubbelepunt-gescheiden lijst van kleurnamen. Kleurnamen moeten in hexadecimaal formaat zijn, bijv. ‘#FF00FF’

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
nl: Of de kleur van het thema voor de terminal-widget wordt gebruikt

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
nl: Indien ingeschakeld, zal het themakleurenschema dat gebruikt wordt voor tekstinvoervakken worden gebruikt voor de terminal, in plaats van kleuren die zijn ingevoerd door de gebruiker.

en: Whether to blink the cursor
nl: Of de cursor knippert

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
nl: De mogelijke waardes zijn ‘system’ om de systeembrede cursorknipperinstellingen te gebruiken, of ‘on’ of ‘off’ of de modus expliciet in te stellen.

en: The cursor appearance
nl: De cursorvertoning

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
nl: De mogelijke waardes zijn ‘block’ om een blokcursor te gebruiken, ‘ibeam’ om een verticaleregelcursor te gebruiken, of ‘underline’ om een onderstreep-cursor te gebruiken.

en: Whether to use the system font
nl: Of het systeemlettertype wordt gebruikt

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
nl: Indien ingeschakeld zal de terminal het bureaublad-brede standaardlettertype gebruiken als het monospace is (en het meest gelijke lettertype in andere gevallen).

en: Font
nl: Lettertype

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
nl: Een Pango-lettertypenaam. Voorbeelden zijn ‘Sans 12’ of ‘Monospace Bold 14’.

en: Embedded Terminal
nl: Ingebedde terminal

en: Embed a terminal in the bottom pane.
nl: Een terminalvenster inbedden in het paneel beneden.

en: C_hange Directory
nl: _Map wijzigen

en: Text size
nl: Tekstgrootte

en: Easily increase and decrease the text size
nl: De tekst gemakkelijk groter of kleiner maken

en: _Normal size
nl: _Normale grootte

en: S_maller Text
nl: _Kleinere tekst

en: _Larger Text
nl: _Grotere tekst

en: Text Size
nl: Tekstgrootte

en: Translate
nl: Vertalen

en: Translates text into different languages
nl: Vertaalt tekst in verschillende talen

en: Where translation output is shown
nl: Waar vertalingsuitvoer wordt weergegeven

en: If true, output of the translation is inserted in the document window if not in the Output Translate Window.
nl: Indien ingeschakeld wordt de uitvoer van de vertaling in het documentvenster ingevoegd indien niet in het Output Translate Window.

note: Translators: You can adjust the default pair for users in your locale. https://wiki.apertium.org/wiki/List_of_language_pairs lists valid pairs, in the format apertium-xxx-yyy. For this translation, use ASCII apostrophes and | as the delimiter. Language pair values must be in the format 'xxx|yyy' - Y
en: 'eng|spa'
nl: 'en|nl'

en: Language pair used
nl: Gebruikt taalpaar

en: Language pair used to translate from one language to another
nl: Taalpaar dat wordt gebruikt om van de ene naar de andere taal te vertalen

en: API key for remote web service
nl: API-sleutel voor de externe webdienst

en: Remote web service to use
nl: Te gebruiken externe webdienst

en: Translations powered by {0}
nl: Vertalingen aangeboden door {0}

en: Translate Console
nl: Vertalingsconsole

en: Translate selected text [{0}]
nl: Geselecteerde tekst vertalen [{0}]

en: API Key
nl: API-sleutel

en: You need to obtain a free API key at <a href='https://tech.yandex.com/translate/'>https://tech.yandex.com/translate/</a>
nl: U dient een gratis API-sleutel te verkrijgen op <a href='https://tech.yandex.com/translate/'>https://tech.yandex.com/translate/</a>

en: Translation languages:
nl: Talen voor vertaling:

en: Where to output translation:
nl: Waar moet vertaling uitgevoerd worden:

en: Same document window
nl: Zelfde documentvenster

en: Translate console (bottom panel)
nl: Vertalingsconsole (onderpaneel)

en: Translation service:
nl: Vertalingsdienst:

en: Interactive completion
nl: Interactieve aanvulling

en: Minimum word size:
nl: Minimum woordgrootte:

en: Word completion
nl: Woordaanvulling

en: Propose automatic completion using words already present in the document
nl: Automatische aanvulling voorstellen gebruikmakend van woorden die al in het document voorkomen

en: Document Words
nl: Woorden in document

en: Interactive Completion
nl: Interactieve aanvulling

en: Whether to enable interactive completion.
nl: Of interactieve aanvulling ingeschakeld is.

en: Minimum Word Size
nl: Minimum woordgrootte

en: The minimum word size to complete.
nl: De minimum woordgrootte om aan te vullen.

en: Word Completion
nl: Woordaanvulling

en: Word completion using the completion framework
nl: Woordaanvulling gebruikmakend van het aanvullingsraamwerk
