gedit - en to sr translation catalogue (177 entries)

en: Bookmarks
sr: Обележивачи

en: Easy document navigation with bookmarks
sr: Лако претраживање документа са обележивачима

en: Toggle Bookmark
sr: Укључи обележивач

en: Go to Next Bookmark
sr: Иде на следећи обележивач

en: Go to Previous Bookmark
sr: Иде на претходни обележивач

en: Bracket Completion
sr: Допуњавање заграда

en: Automatically adds closing brackets.
sr: Сам додаје затварајуће заграде.

en: Automatically add a closing bracket when you insert one
sr: Сам додаје затворену заграду када унесете отворену

en: Character Map
sr: Таблица знакова

en: Insert special characters just by clicking on them.
sr: Убаците посебне знакове једноставним кликом на њих.

en: Charmap
sr: Таблица знакова

en: Select characters from a character map
sr: Изаберите знакове из таблице

en: Code Comment
sr: Кодна примедба

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
sr: Додајте или поништите примедбу кодног блока.

en: Co_mment Code
sr: Додај кодну при_медбу

en: U_ncomment Code
sr: По_ништи кодну примедбу

en: Comment or uncomment blocks of code
sr: Додајте или поништите примедбу кодног блока

en: Color Picker
sr: Бирач боја

en: Pick a color from a dialog and insert its hexadecimal representation.
sr: Изаберите боју из прозорчета и убаците њено хексадецимално представљање.

en: Pick _Color…
sr: Изабери _боју…

en: Pick Color
sr: Изаберите боју

en: Color picker
sr: Бирач боја

en: Select and insert a color from a dialog (for HTML, CSS, PHP)
sr: Изаберите и убаците боју из прозорчета (за ХТМЛ, ЦСС, ПХП)

en: Color Scheme Editor
sr: Уређивач шеме боја

en: Source code color scheme editor
sr: Уређивач шеме боја изворног кода

en: Create and edit the color scheme used for syntax highlighting
sr: Направите и уредите шему боја коришћену за истицање синтаксе

en: There was a problem saving the scheme
sr: Дошло је до проблема приликом чувања шеме

en: You have chosen to create a new scheme
    but the Name or ID you are using is being used already.
    
    Please make sure to choose a Name and ID that are not already in use.
sr: Изабрали сте да направите нову шему
    али назив или ИБ који сте употребили се већ користи.
    
    Изаберите назив или ИБ који већ није употребљен.

en: You do not have permission to overwrite the scheme you have chosen.
    Instead a copy will be created.
    
    Please make sure to choose a Name and ID that are not already in use.
sr: Немате овлашћење да пребришете шему коју сте изабрали.
    Уместо тога биће направљен умножак.
    
    Изаберите назив или ИБ који већ није употребљен.

note: there must have been some conflict, since it opened the wrong file
en: There was a problem opening the file
sr: Дошло је до грешке приликом отварања датотеке

en: You appear to have schemes with the same IDs in different directories
sr: Изгледа да имате шеме са истим ИБ-овима у различитим директоријумима

en: Bold
sr: Подебљано

en: Italic
sr: Искошено

en: Underline
sr: Подвучено

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Pick the background color
sr: Изаберите боју позадине

en: Pick the foreground color
sr: Изаберите боју прочеља

en: _Background
sr: _Позадина

en: _Foreground
sr: Про_чеље

en: _Clear
sr: _Очисти

en: Name
sr: Назив

en: ID
sr: ИБ

en: Description
sr: Опис

en: Author
sr: Стваралац

en: Sample
sr: Узорак

en: Commander Mode
sr: Режим командира

en: Commander
sr: Командир

en: Command line interface for advanced editing
sr: Сучеље линије наредби за напредније уређивање

en: Draw Spaces
sr: Исцртавач размака

en: Draw spaces and tabs
sr: Исцртава размаке и табулаторе

en: Draw spaces
sr: Исцртај размаке

en: Draw Spaces and Tabs
sr: Исцртајте размаке и табулаторе

en: Find in Files
sr: Пронађи у датотекама

en: _Close
sr: _Затвори

[ctx: label of the find button]
en: _Find
sr: _Нађи

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind:
sr: На_ђи:

en: _In:
sr: _У:

en: Select a _folder
sr: Изабери _фасциклу

en: _Match case
sr: Упореди _величину слова

en: Match _entire word only
sr: Упореди само _целу реч

en: Re_gular expression
sr: Ре_гуларни израз

en: Find text in all files of a folder.
sr: Пронађите текст у свим датотекама у фасцикли.

en: Find text in all files of a folder
sr: Пронађите текст у свим датотекама у фасцикли

en: Find in Files…
sr: Пронађи у датотекама…

en: hit | hits
sr[0]: погодак
sr[1]: поготка
sr[2]: погодака
sr[3]: Гит

en: No results found
sr: Нисам пронашао резултате

en: File
sr: Датотека

note: The stop button is showed in the bottom-left corner of the TreeView
en: Stop the search
sr: Заустави претрагу

en: Git
sr: Гит

en: Use git information to display which lines and files changed since last commit
sr: Користите гитове податке за приказивање измењених редова и датотека од последње предаје

en: Highlight lines that have been changed since the last commit
sr: Истакните редове који су измењени након последње предаје

en: Join/Split Lines
sr: Споји/Подели редове

en: Join or split multiple lines through Ctrl+J and Ctrl+Shift+J
sr: Спојите или поделите више редова користећи Ктрл+Ј и Ктрл+Помак+Ј

en: Join several lines or split long ones
sr: Спојите неколико редова или поделите оне предуге

en: _Join Lines
sr: Спо_ј редове

en: _Split Lines
sr: _Подели редове

en: Multi edit
sr: Вишемесно уређивање

en: Edit document in multiple places at once
sr: Уређујте документ на више места одједном

en: Multi Edit Mode
sr: Режим вишемесног уређивања

en: Multi Edit
sr: Вишемесно уређивање

en: Added edit point…
sr: Тачка додатог уређивања…

en: Column Mode…
sr: Режим колона…

en: Removed edit point…
sr: Тачка уклоњеног уређивања…

en: Cancelled column mode…
sr: Режим отказане колоне…

en: Enter column edit mode using selection
sr: Унесите режим уређивања колоне користећи избор

en: Enter <b>smart</b> column edit mode using selection
sr: Унесите <b>паметан</b> режим уређивања колоне користећи избор

en: <b>Smart</b> column align mode using selection
sr: <b>Паметан</b> режим поравнања колоне користећи избор

en: <b>Smart</b> column align mode with additional space using selection
sr: <b>Паметан</b> режим поравнања колоне уз додатан размак користећи избор

en: Toggle edit point
sr: Укљ./Искљ. тачку уређивања

en: Add edit point at beginning of line/selection
sr: Додајте тачку уређивања на почетак реда/избора

en: Add edit point at end of line/selection
sr: Додајте тачку уређивања на крај реда/избора

en: Align edit points
sr: Поравнајте тачке уређивања

en: Align edit points with additional space
sr: Поравнајте тачке уређивања додатним простором

en: _Manage Saved Sessions…
sr: _Управљај сачуваним сесијама…

en: _Save Session…
sr: _Сачувај сесију…

en: Recover “{0}” Session
sr: Опорави „{0}“ сесију

en: Session Name
sr: Назив сесије

en: Session Saver
sr: Чувар сесије

en: Save and restore your working sessions
sr: Сачувајте и вратите ваше радне сесије

en: Save session
sr: Сачувајте сесију

en: Session name:
sr: Назив сесије:

en: Saved Sessions
sr: Сачуване сесије

en: Smart Spaces
sr: Паметни размаци

en: Allow to unindent like if you were using tabs while you’re using spaces
sr: Омогућава поништавање увлачења као да користите табулаторе док користите размаке

en: Forget you’re not using tabulations.
sr: Заборавите да не користите табулаторе.

en: SyncTeX
sr: СинкТеКс

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince
sr: Усклађујте између ЛаТеКс-а и ПДФ-а са гедитом и евинсом

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince.
sr: Усклађивање између ЛаТеКс-а и ПДФ-а са гедитом и евинсом.

en: Forward Search
sr: Потражи унапред

en: Terminal
sr: Терминал

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
sr: Једноставан елемент терминала приступљив из доњег панела

en: Whether to silence terminal bell
sr: Да ли да искључи терминалско звонце

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sr: Ако је изабрано, не прави буку када програми пошаљу ознаку за звонце.

en: Number of lines to keep in scrollback
sr: Број редова који се памте у клизачу

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
sr: Број редова клизача који се памте. Можете ићи уназад у терминалу за овај број редова; редови који нису стали у клизачу се одбацују. Ако је изабрано „scrollback-unlimited“ (неограничено враћање уназад), ова вредност се занемарује.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sr: Да ли неограничен број редова треба задржати у клизачу

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sr: Ако је изабрано, исписани редови неће бити заборављани. Историјат се чува привремено на диску, тако да можете остати без простора на диску ако има пуно редова у терминалу.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sr: Да ли да помери на дно када се притисне тастер

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sr: Ако је изабрано, притисак на тастер пребацује клизач на крај терминала.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
sr: Да ли да помери на дно када има новог излаза

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
sr: Ако је укључено, када год има новог излаза, терминал ће вас пребацити на крај.

en: Default color of text in the terminal
sr: Основна боја текста у терминалу

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sr: Основна боја текста у терминалу, као одредница боје (може бити дата у виду хексадекадних цифара ХТМЛ стила, или назив боје на енглеском језику, нпр.: „red“ — црвена).

en: Default color of terminal background
sr: Основна боја позадине терминала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
sr: Основна боја позадине терминала, као одредница боје (може бити дата у виду хексадекадних цифара ХТМЛ стила, или назив боје на енглеском језику, нпр.: „red“ — црвена).

en: Palette for terminal applications
sr: Палета за програме терминала

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. “#FF00FF”
sr: Терминали имају 16-бојну палету коју могу да користе програми унутар терминала. Ово је та палета, где су дате боје раздвојене двотачком. Имена боја треба да буду у хексадекадном запису, нпр. „#FF00FF“

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sr: Да ли да користи боје из теме за терминалски елемент

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sr: Ако је изабрано, користиће боје из теме за поља за унос текста у терминалу, уместо боја које је подесио корисник.

en: Whether to blink the cursor
sr: Да ли курсор да трепће

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
sr: Дозвољене вредности су „system“ која користи општа подешавања трептања курсора или „on“ и „off“ за непосредно укључивање или искључивање треперења.

en: The cursor appearance
sr: Изглед курсора

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
sr: Дозвољене вредности су „block“ за квадратни курсор, „ibeam“ за курсор у виду вертикалне црте, или „underline“ за курсор у виду доње црте.

en: Whether to use the system font
sr: Да ли да користи системски словни лик

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ако је изабрано, терминал ће користити општи словни лик радне површи ако је утврђене ширине (или у супротном најсличнији словни лик који пронађе).

en: Font
sr: Слова

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
sr: Назив Панго слова. Примери су „Sans 12“ или „Monospace Bold 14“.

en: Embedded Terminal
sr: Угњеждени терминал

en: Embed a terminal in the bottom pane.
sr: Угради терминал у доњи панел.

en: C_hange Directory
sr: _Промени директоријум

en: Text size
sr: Величина текста

en: Easily increase and decrease the text size
sr: Лако повећајте и смањите величину текста

en: _Normal size
sr: _Уобичајена величина

en: S_maller Text
sr: _Мањи текст

en: _Larger Text
sr: _Велики текст

en: Text Size
sr: Величина текста

en: Translate
sr: Преведи

en: Translates text into different languages
sr: Преведите текст на разне језике

en: Where translation output is shown
sr: Где се приказује излаз превода

en: If true, output of the translation is inserted in the document window if not in the Output Translate Window.
sr: Ако је изабрано, излаз превода се умеће у прозор документа ако није у прозору превода излаза.

note: Translators: You can adjust the default pair for users in your locale. https://wiki.apertium.org/wiki/List_of_language_pairs lists valid pairs, in the format apertium-xxx-yyy. For this translation, use ASCII apostrophes and | as the delimiter. Language pair values must be in the format 'xxx|yyy' - Y
en: 'eng|spa'
sr: 'eng|hbs'

en: Language pair used
sr: Коришћени пар језика

en: Language pair used to translate from one language to another
sr: Језички пар који се користи за превођење са једног језика на други

en: Apertium server end point
sr: Крајња тачка Апертијум сервера

en: API key for remote web service
sr: АПИ кључ за удаљену веб услугу

en: Remote web service to use
sr: Удаљена веб услуга за коришћење

en: Translations powered by {0}
sr: Преведе погони [{0}]

en: Translate Console
sr: Конзола превода

en: Translate selected text [{0}]
sr: Преведи изабрани текст [{0}]

en: API Key
sr: АПИ кључ

en: You need to obtain an API key at <a href='https://tech.yandex.com/translate/'>https://tech.yandex.com/translate/</a>
sr: Треба да набавите АПИ кључ са „<a href='https://tech.yandex.com/translate/'>https://tech.yandex.com/translate/</a>“

en: Translation languages:
sr: Језици превода:

en: Where to output translation:
sr: Где да пошаљем превод:

en: Same document window
sr: Исти прозор документа

en: Translate console (bottom panel)
sr: Конзола превода (доњи панел)

en: Translation service:
sr: Услуга превода:

en: Interactive completion
sr: Међудејствено довршавање

en: Minimum word size:
sr: Најмања величина речи:

en: Word completion
sr: Довршавање речи

en: Propose automatic completion using words already present in the document
sr: Предлаже самостално довршавање користећи речи већ присутне у документу

en: Document Words
sr: Речи документа

en: Interactive Completion
sr: Међудејствено довршавање

en: Whether to enable interactive completion.
sr: Да ли ће омогућити међудејствено довршавање.

en: Minimum Word Size
sr: Најмања величина речи

en: The minimum word size to complete.
sr: Најмања величина речи за довршавање.

en: Word Completion
sr: Довршавање речи

en: Word completion using the completion framework
sr: Довршавајте речи користећи радни оквир довршавања
