gedit - en to sr translation catalogue (169 entries)

en: Bookmarks
sr: Obeleživači

en: Easy document navigation with bookmarks
sr: Lako pretraživanje dokumenta sa obeleživačima

en: Toggle Bookmark
sr: Uključi obeleživač

en: Goto Next Bookmark
sr: Idi na sledeći obeleživač

en: Goto Previous Bookmark
sr: Idi na prethodni obeleživač

en: Bracket Completion
sr: Dopunjavanje zagrada

en: Automatically adds closing brackets.
sr: Sam dodaje zatvarajuće zagrade.

en: Automatically add a closing bracket when you insert one
sr: Sam dodaje zatvorenu zagradu kada unesete otvorenu

note: ex:et:ts=4:
en: Character Map
sr: Tablica znakova

en: Insert special characters just by clicking on them.
sr: Ubacite posebne znakove jednostavnim klikom na njih.

en: Charmap
sr: Tablica znakova

en: Select characters from a character map
sr: Izaberite znakove iz tablice

note: ex:ts=4:et:
en: Code Comment
sr: Kodna primedba

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
sr: Dodajte ili poništite primedbu kodnog bloka.

en: Co_mment Code
sr: Dodaj kodnu pri_medbu

en: U_ncomment Code
sr: Po_ništi kodnu primedbu

en: Comment or uncomment blocks of code
sr: Dodajte ili poništite primedbu kodnog bloka

en: Color Picker
sr: Birač boja

en: Pick a color from a dialog and insert its hexadecimal representation.
sr: Izaberite boju iz prozorčeta i ubacite njeno heksadecimalno predstavljanje.

en: Color picker
sr: Birač boja

en: Select and insert a color from a dialog (for HTML, CSS, PHP)
sr: Izaberite i ubacite boju iz prozorčeta (za HTML, CSS, PHP)

en: Pick _Color…
sr: Izaberi _boju…

en: Pick Color
sr: Izaberite boju

note: ex:ts=4:et:
en: Color Scheme Editor
sr: Uređivač šeme boja

en: Source code color scheme editor
sr: Uređivač šeme boja izvornog koda

en: Create and edit the color scheme used for syntax highlighting
sr: Napravite i uredite šemu boja korišćenu za isticanje sintakse

en: Bold
sr: Podebljano

en: Italic
sr: Iskošeno

en: Underline
sr: Podvučeno

en: Strikethrough
sr: Precrtano

en: Pick the background color
sr: Izaberite boju pozadine

en: Pick the foreground color
sr: Izaberite boju pročelja

en: _Background
sr: _Pozadina

en: _Foreground
sr: Pro_čelje

en: _Clear
sr: _Očisti

en: Name
sr: Naziv

en: ID
sr: IB

en: Description
sr: Opis

en: Author
sr: Stvaralac

en: Sample
sr: Uzorak

en: Commander Mode
sr: Režim komandira

note: ex:ts=4:et
en: Commander
sr: Komandir

en: Command line interface for advanced editing
sr: Sučelje linije naredbi za naprednije uređivanje

en: Empty Document
sr: Prazan dokument

en: Type here to search…
sr: Upišite ovde da potražite…

note: ex:ts=4:et:
en: Dashboard
sr: Instrument-tabla

en: A Dashboard for new tabs
sr: Tabla instrumenata za nove jezičke

en: Displays a grid of recently/most used files upon opening a new tab
sr: Prikažite mrežu nedavno/često korišćenih datoteka pred otvaranjem novog jezička

en: Draw Spaces
sr: Iscrtavač razmaka

en: Draw spaces and tabs
sr: Iscrtava razmake i tabulatore

note: ex:set ts=8 noet:
en: Draw spaces
sr: Iscrtaj razmake

en: Draw Spaces and Tabs
sr: Iscrtajte razmake i tabulatore

en: Show _White Space
sr: Prikaži pra_zan razmak

en: Draw tabs
sr: Iscrtaj tabulatore

en: Draw new lines
sr: Iscrtaj nove redove

en: Draw non-breaking spaces
sr: Iscrtaj razmake bez preloma

en: Draw leading spaces
sr: Iscrtaj početne razmake

en: Draw spaces in text
sr: Iscrtaj razmake u tekstu

en: Draw trailing spaces
sr: Iscrtaj završne razmake

en: If TRUE drawing will be enabled.
sr: Ukoliko je izabrano iscrtavanje će biti uključeno.

en: The type of spaces to be drawn.
sr: Vrste razmaka koje će biti iscrtane.

note: namespace FindInFilesPlugin namespace Gedit
en: Find in Files
sr: Pronađi u datotekama

en: _Close
sr: _Zatvori

en: Find in Files…
sr: Pronađi u datotekama…

en: No results found
sr: Nisam pronašao rezultate

note: The stop button is showed in the bottom-left corner of the TreeView
en: Stop the search
sr: Zaustavi pretragu

en: Find text in all files of a folder.
sr: Pronađite tekst u svim datotekama u fascikli.

[ctx: label of the find button]
en: _Find
sr: _Nađi

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
sr: Na_đi

en: _In
sr: _U

en: Select a _folder
sr: Izaberi _fasciklu

en: _Match case
sr: Uporedi _veličinu slova

en: Match _entire word only
sr: Uporedi samo _celu reč

en: Re_gular expression
sr: Re_gularni izraz

en: Highlight lines that have been changed since the last commit
sr: Istaknite redove koji su izmenjeni nakon poslednje predaje

en: Use git information to display which lines and files changed since last commit
sr: Koristite gitove podatke za prikazivanje izmenjenih redova i datoteka od poslednje predaje

en: Join/Split Lines
sr: Spoji/Podeli redove

en: Join several lines or split long ones
sr: Spojite nekoliko redova ili podelite one preduge

en: Join lines/ Split lines
sr: Spoji/ Podeli redove

en: Join or split multiple lines through Ctrl+J and Ctrl+Shift+J
sr: Spojite ili podelite više redova koristeći Ktrl+J i Ktrl+Pomak+J

en: _Join Lines
sr: Spo_j redove

en: _Split Lines
sr: _Podeli redove

en: Multi Edit Mode
sr: Režim višemesnog uređivanja

note: ex:ts=4:et:
en: Multi Edit
sr: Višemesno uređivanje

en: Edit document in multiple places at once
sr: Uređujte dokument na više mesta odjednom

en: Multi edit
sr: Višemesno uređivanje

en: Added edit point…
sr: Tačka dodatog uređivanja…

en: Column Mode…
sr: Režim kolona…

en: Removed edit point…
sr: Tačka uklonjenog uređivanja…

en: Cancelled column mode…
sr: Režim otkazane kolone…

en: Enter column edit mode using selection
sr: Unesite režim uređivanja kolone koristeći izbor

en: Enter <b>smart</b> column edit mode using selection
sr: Unesite <b>pametan</b> režim uređivanja kolone koristeći izbor

en: <b>Smart</b> column align mode using selection
sr: <b>Pametan</b> režim poravnanja kolone koristeći izbor

en: <b>Smart</b> column align mode with additional space using selection
sr: <b>Pametan</b> režim poravnanja kolone uz dodatan razmak koristeći izbor

en: Toggle edit point
sr: Uklj./Isklj. tačku uređivanja

en: Add edit point at beginning of line/selection
sr: Dodajte tačku uređivanja na početak reda/izbora

en: Add edit point at end of line/selection
sr: Dodajte tačku uređivanja na kraj reda/izbora

en: Align edit points
sr: Poravnajte tačke uređivanja

en: Align edit points with additional space
sr: Poravnajte tačke uređivanja dodatnim prostorom

note: ex:ts=4:et:
en: Smart Spaces
sr: Pametni razmaci

en: Forget you're not using tabulations.
sr: Zaboravite da ne koristite tabulatore.

en: Allow to unindent like if you were using tabs while you're using spaces
sr: Omogućava poništavanje uvlačenja kao da koristite tabulatore dok koristite razmake

en: SyncTeX
sr: SinkTeKs

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince.
sr: Usklađivanje između LaTeKs-a i PDF-a sa geditom i evinsom.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince
sr: Usklađujte između LaTeKs-a i PDF-a sa geditom i evinsom

en: Forward Search
sr: Potraži unapred

note: ex:ts=4:et:
en: Whether to silence terminal bell
sr: Da li da isključi terminalsko zvonce

en: If true, don't make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
sr: Ako je izabrano, ne pravi buku kada programi pošalju oznaku za zvonce.

en: Number of lines to keep in scrollback
sr: Broj redova koji se pamte u klizaču

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don't fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
sr: Broj redova klizača koji se pamte. Možete ići unazad u terminalu za ovaj broj redova; redovi koji nisu stali u klizaču se odbacuju. Ako je izabrano „scrollback-unlimited“ (neograničeno vraćanje unazad), ova vrednost se zanemaruje.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
sr: Da li neograničen broj redova treba zadržati u klizaču

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
sr: Ako je izabrano, ispisani redovi neće biti zaboravljani. Istorijat se čuva privremeno na disku, tako da možete ostati bez prostora na disku ako ima puno redova u terminalu.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
sr: Da li da pomeri na dno kada se pritisne taster

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
sr: Ako je izabrano, pritisak na taster prebacuje klizač na kraj terminala.

en: Whether to scroll to the bottom when there's new output
sr: Da li da pomeri na dno kada ima novog izlaza

en: If true, whenever there's new output the terminal will scroll to the bottom.
sr: Ako je uključeno, kada god ima novog izlaza, terminal će vas prebaciti na kraj.

en: Whether to allow bold text
sr: Da li da dozvoli podebljani tekst

en: If true, allow applications in the terminal to make text boldface.
sr: Ako je izabrano, dozvoljava programima u terminalu da podebljaju tekst.

en: Default color of text in the terminal
sr: Osnovna boja teksta u terminalu

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sr: Osnovna boja teksta u terminalu, kao odrednica boje (može biti data u vidu heksadekadnih cifara HTML stila, ili naziv boje na engleskom jeziku, npr.: „red“ — crvena).

en: Default color of terminal background
sr: Osnovna boja pozadine terminala

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as "red").
sr: Osnovna boja pozadine terminala, kao odrednica boje (može biti data u vidu heksadekadnih cifara HTML stila, ili naziv boje na engleskom jeziku, npr.: „red“ — crvena).

en: Palette for terminal applications
sr: Paleta za programe terminala

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. "#FF00FF"
sr: Terminali imaju 16-bojnu paletu koju mogu da koriste programi unutar terminala. Ovo je ta paleta, gde su date boje razdvojene dvotačkom. Imena boja treba da budu u heksadekadnom zapisu, npr. „#FF00FF“

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
sr: Da li da koristi boje iz teme za terminalski element

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
sr: Ako je izabrano, koristiće boje iz teme za polja za unos teksta u terminalu, umesto boja koje je podesio korisnik.

en: Whether to blink the cursor
sr: Da li kursor da trepće

en: The possible values are "system" to use the global cursor blinking settings, or "on" or "off" to set the mode explicitly.
sr: Dozvoljene vrednosti su „system“ koja koristi opšta podešavanja treptanja kursora ili „on“ i „off“ za neposredno uključivanje ili isključivanje treperenja.

en: The cursor appearance
sr: Izgled kursora

en: The possible values are "block" to use a block cursor, "ibeam" to use a vertical line cursor, or "underline" to use an underline cursor.
sr: Dozvoljene vrednosti su „block“ za kvadratni kursor, „ibeam“ za kursor u vidu vertikalne crte, ili „underline“ za kursor u vidu donje crte.

en: Whether to use the system font
sr: Da li da koristi sistemski slovni lik

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
sr: Ako je izabrano, terminal će koristiti opšti slovni lik radne površi ako je utvrđene širine (ili u suprotnom najsličniji slovni lik koji pronađe).

en: Font
sr: Slovni lik

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
sr: Naziv slovnog lika Pango. Primeri su „Sans 12“ ili „Monospace Bold 14“.

en: Embedded Terminal
sr: Ugnježdeni terminal

en: Embed a terminal in the bottom pane.
sr: Ugradi terminal u donji panel.

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
sr: Jednostavan element terminala pristupljiv iz donjeg panela

en: C_hange Directory
sr: _Promeni direktorijum

en: _Normal size
sr: _Uobičajena veličina

en: S_maller Text
sr: _Manji tekst

en: _Larger Text
sr: _Veliki tekst

note: ex:ts=4:et:
en: Text Size
sr: Veličina teksta

en: Easily increase and decrease the text size
sr: Lako povećajte i smanjite veličinu teksta

en: Text size
sr: Veličina teksta

en: Translation languages
sr: Jezici prevoda

en: Where to output translation:
sr: Gde da pošaljem prevod:

en: Same document window
sr: Isti prozor dokumenta

en: Translate console (bottom panel)
sr: Konzola prevoda (donji panel)

en: Translation service:
sr: Usluga prevoda:

en: Translations powered by {0}
sr: Prevede pogoni [{0}]

en: Translate Console
sr: Konzola prevoda

en: Translate selected text [{0}]
sr: Prevedi izabrani tekst [{0}]

en: Translate
sr: Prevedi

en: Translates text into different languages
sr: Prevedite tekst na razne jezike

en: Interactive completion
sr: Međudejstveno dovršavanje

en: Minimum word size:
sr: Najmanja veličina reči:

en: Document Words
sr: Reči dokumenta

en: Interactive Completion
sr: Međudejstveno dovršavanje

en: Whether to enable interactive completion.
sr: Da li će omogućiti međudejstveno dovršavanje.

en: Minimum Word Size
sr: Najmanja veličina reči

en: The minimum word size to complete.
sr: Najmanja veličina reči za dovršavanje.

en: Word Completion
sr: Dovršavanje reči

en: Word completion using the completion framework
sr: Dovršavajte reči koristeći radni okvir dovršavanja

en: Word completion
sr: Dovršavanje reči

en: Propose automatic completion using words already present in the document
sr: Predlaže samostalno dovršavanje koristeći reči već prisutne u dokumentu

en: Zeitgeist dataprovider
sr: Dostavljač Cajtgajst podataka

en: Logs access and leave event for documents used with gedit
sr: Pribeležite događaje pristupa i napuštanja za dokumente korišćene vilenjakovom beležnicom

en: Zeitgeist Data provider
sr: Dostavljač Cajtgajst podataka

en: Records user activity and giving easy access to recently-used and frequently-used files
sr: Beleži korisnikov rad i daje lak pristup nedavno korišćenim i često korišćenim datotekama
