gedit - en to uk translation catalogue (175 entries)

en: Bookmarks
uk: Закладки

en: Easy document navigation with bookmarks
uk: Проста навігація документом за допомогою закладок

en: Toggle Bookmark
uk: Перемкнути закладку

en: Go to Next Bookmark
uk: Перейти до наступної закладки

en: Go to Previous Bookmark
uk: Перейти до попередньої закладки

en: Bracket Completion
uk: Доповнення дужок

en: Automatically adds closing brackets.
uk: Автоматичне додавання завершальних дужок.

en: Automatically add a closing bracket when you insert one
uk: Автоматично додає завершальну дужку, коли ви вводите початкову

en: Character Map
uk: Таблиця символів

en: Insert special characters just by clicking on them.
uk: Вставлення спеціальних символів клацанням на їхніх кнопках.

en: Charmap
uk: Таблиця символів

en: Select characters from a character map
uk: Виберіть символи з карти символів

en: Code Comment
uk: Коментування коду

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
uk: Коментування позначеного блоку коду та зняття коментування з нього.

en: Co_mment Code
uk: _Коментувати код

en: U_ncomment Code
uk: _Розкоментувати код

en: Comment or uncomment blocks of code
uk: Коментування блоків коду та зняття коментування з них

en: Color Picker
uk: Піпетка

en: Pick a color from a dialog and insert its hexadecimal representation.
uk: Виберіть колір з діалогового вікна або вкажіть його шістнадцяткове представлення.

en: Pick _Color…
uk: Ви_брати колір…

en: Pick Color
uk: Вибрати колір

en: Color picker
uk: Піпетка

en: Select and insert a color from a dialog (for HTML, CSS, PHP)
uk: Виберіть і вставте колір з діалогового вікна (для HTML, CSS, PHP)

en: Color Scheme Editor
uk: Редактор схем кольорів

en: Source code color scheme editor
uk: Редактор схем кольорів підсвічування коду

en: Create and edit the color scheme used for syntax highlighting
uk: Створіть і редагуйте схему кольорів для підсвічування синтаксису

en: There was a problem saving the scheme
uk: Маємо проблем зі збереженням схеми

en: You have chosen to create a new scheme
    but the Name or ID you are using is being used already.
    
    Please make sure to choose a Name and ID that are not already in use.
uk: Ви наказали програмі створити схему,
    але вказали вже використану назву або ідентифікатор.
    
    Будь ласка, переконайтеся, що вибрано назву та ідентифікатор, які є унікальними для цієї схеми.

en: You do not have permission to overwrite the scheme you have chosen.
    Instead a copy will be created.
    
    Please make sure to choose a Name and ID that are not already in use.
uk: У вас немає належних прав доступу для перезапису вибраної вами схеми.
    Замість перезапису, буде створено копію.
    
    Будь ласка, переконайтеся, що вами вибрано унікальну назву та ідентифікатор, які ще не використано для інших схем.

note: there must have been some conflict, since it opened the wrong file
en: There was a problem opening the file
uk: Маємо проблему з відкриттям файла

en: You appear to have schemes with the same IDs in different directories
uk: Здається, у вас є схеми із однаковими ідентифікаторами у різних каталогах

en: Bold
uk: Напівжирний

en: Italic
uk: Курсив

en: Underline
uk: Підкреслення

en: Strikethrough
uk: Перекреслення

en: Pick the background color
uk: Виберіть колір тла

en: Pick the foreground color
uk: Виберіть колір тексту

en: _Background
uk: Т_ло

en: _Foreground
uk: _Текст

en: _Clear
uk: О_чистити

en: Name
uk: Назва

en: ID
uk: Ід.

en: Description
uk: Опис

en: Author
uk: Автор

en: Sample
uk: Зразок

en: Commander Mode
uk: Командний інтерпретатор

en: Commander
uk: Командувач

en: Command line interface for advanced editing
uk: Інтерпретатор командного рядка для розширення можливостей редагування

en: Draw Spaces
uk: Візуалізація пробілів

en: Draw spaces and tabs
uk: Візуалізація пробілів і табуляцій

en: Draw spaces
uk: Візуалізація пробілів

en: Draw Spaces and Tabs
uk: Візуалізація пробілів і табуляцій

en: Find in Files
uk: Знайти у файлах

en: _Close
uk: З_акрити

[ctx: label of the find button]
en: _Find
uk: З_найти

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind:
uk: З_найти:

en: _In:
uk: _У:

en: Select a _folder
uk: Вибрати _теку

en: _Match case
uk: Враховувати _регістр

en: Match _entire word only
uk: Збігається _ціле слово

en: Re_gular expression
uk: _Формальний вираз

en: Find text in all files of a folder.
uk: Пошук тексту в усіх файлах певної теки.

en: Find text in all files of a folder
uk: Пошук тексту в усіх файлах певної теки

en: Find in Files…
uk: Знайти у файлах…

en: hit | hits
uk[0]: відповідник
uk[1]: відповідники
uk[2]: відповідників
uk[3]: відповідник

en: No results found
uk: Нічого не знайдено

en: File
uk: Файл

note: The stop button is showed in the bottom-left corner of the TreeView
en: Stop the search
uk: Припинити пошук

en: Use git information to display which lines and files changed since last commit
uk: Використання даних git для показу рядків і файлів, які було змінено з часу останнього внеску до сховища

en: Highlight lines that have been changed since the last commit
uk: Підсвічування рядків, які було змінено з часу останнього внеску

en: Join/Split Lines
uk: Об'єднати/роз’єднати рядки

en: Join or split multiple lines through Ctrl+J and Ctrl+Shift+J
uk: Об'єднання або поділ рядків за допомогою Ctrl+J і Ctrl+Shift+J

en: Join several lines or split long ones
uk: Об'єднання декількох рядків або поділ довгих рядків

en: _Join Lines
uk: _Об’єднати рядки

en: _Split Lines
uk: _Роз’єднати рядки

en: Multi edit
uk: Мультиредагування

en: Edit document in multiple places at once
uk: Редагування декількох місць документа одночасно

en: Multi Edit Mode
uk: Режим мультиредагування

en: Multi Edit
uk: Мультиредагування

en: Added edit point…
uk: Додана точка редагування…

en: Column Mode…
uk: Режим стовпчиків…

en: Removed edit point…
uk: Вилучено точку редагування…

en: Cancelled column mode…
uk: Режим стовпчиків скасовано…

en: Enter column edit mode using selection
uk: Увійти у режим редагування стовпчиків на основі позначеного

en: Enter <b>smart</b> column edit mode using selection
uk: Увійти у режим <b>розумного</b> редагування стовпчиків на основі позначеного

en: <b>Smart</b> column align mode using selection
uk: Режим <b>розумного</b> вирівнювання стовпчиків на основі позначеного

en: <b>Smart</b> column align mode with additional space using selection
uk: Режим <b>розумного</b> вирівнювання стовпчиків пробілами на основі позначеного

en: Toggle edit point
uk: Увімкнути або вимкнути точку редагування

en: Add edit point at beginning of line/selection
uk: Додати точку редагування на початку рядка/позначеного

en: Add edit point at end of line/selection
uk: Додати точку редагування у кінці рядка/позначеного

en: Align edit points
uk: Вирівняти точки редагування

en: Align edit points with additional space
uk: Вирівняти точки редагування додатковими пробілами

en: _Manage Saved Sessions…
uk: _Керування збереженими сеансами…

en: _Save Session…
uk: З_берегти сеанс…

en: Recover “{0}” Session
uk: Відновити сеанс «{0}»

en: Session Name
uk: Назва сеансу

en: Session Saver
uk: Зберігач сеансів

en: Save and restore your working sessions
uk: Збереження і відновлення ваших робочих сеансів

en: Save session
uk: Зберегти сеанс

en: Session name:
uk: Назва сеансу:

en: Saved Sessions
uk: Збережені сеанси

en: Smart Spaces
uk: Кмітливі пробіли

en: Allow to unindent like if you were using tabs while you’re using spaces
uk: Уможливлюють скасовування відступів у випадках, коли ви використовували табуляції, а потім перейшли на пробіли

en: Forget you’re not using tabulations.
uk: Забудьте, що ви не використовуєте табуляції.

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince
uk: Синхронізація коду LaTeX із PDF у gedit та evince

en: Synchronize between LaTeX and PDF with gedit and evince.
uk: Синхронізація коду LaTeX із PDF у gedit та evince.

en: Forward Search
uk: Пошук вперед

en: Terminal
uk: Термінал

en: A simple terminal widget accessible from the bottom panel
uk: Простий віджет-термінал, доступ до якого можна отримати з нижньої панелі

en: Whether to silence terminal bell
uk: Чи приглушувати звукові сигнали термінала

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
uk: Якщо встановлено, не відтворювати звук, коли додатки відправляють escape- послідовність для термінального гудка.

en: Number of lines to keep in scrollback
uk: Кількість рядків у буфері гортання

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
uk: Кількість рядків у буфері гортання. Ви можете гортати текст у вікні термінала на вказану кількість рядків; рядки, які не помістилися буде відкинуто. Якщо встановлено ключ scrollback-unlimited, це значення буде проігноровано.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
uk: Чи зберігати необмежену кількість рядків у буфері гортання

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
uk: Якщо встановлено, рядки гортання ніколи не будуть відкидатися. Журнал буфера гортання тимчасово зберігається на диск, що може привести до браку вільного місця на диску, якщо у терміналі надто багато виведених даних.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
uk: Чи гортати до кінця, якщо натиснуто клавішу

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
uk: Якщо встановлено, натискання клавіш призводитиме до переходу до кінця буфера гортання.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
uk: Чи гортати до кінця буфер, якщо виведено нові дані

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
uk: Якщо встановлено «true», усі нові виведені дані у терміналі призводитимуть до пересування буфера гортання до кінця.

en: Default color of text in the terminal
uk: Типовий колір тексту у терміналі

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
uk: Типовий колір тексту у терміналі. Колір можна вказувати у HTML-стилі, шістнадцятковими цифрами або вказати назву кольору, наприклад «red».

en: Default color of terminal background
uk: Типовий колір тла у терміналі

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
uk: Типовий колір тла для термінала. Колір можна вказувати у HTML-стилі, шістнадцятковими цифрами або вказати назву кольору, наприклад «red».

en: Palette for terminal applications
uk: Палітра для програм у терміналі

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. “#FF00FF”
uk: Термінали використовують 16-кольорову палітру, яку можуть використовувати додатки запущені у терміналі. Палітра-список назв кольорів, роз'єднаних двокрапками. Назви кольорів записуються у шістнадцятковому форматі, наприклад «#FF00FF»

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
uk: Чи використовувати кольори з теми оформлення для віджета термінала

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
uk: Якщо встановлено «true», кольорову схему оформлення полів введення тексту буде використано для термінала замість кольорів, вибраних користувачем.

en: Whether to blink the cursor
uk: Чи використовувати курсор, який блимає

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
uk: Допустимі значення: «system» — системні параметри блимання курсора або «on» чи «off» — увімкнути або вимкнути курсор явним чином..

en: The cursor appearance
uk: Вигляд курсора

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
uk: Допустимі значення: «block» (блоковий курсор); «ibeam» (курсор у вигляді вертикальної лінії); «underline» (курсор у вигляді підкреслювання).

en: Whether to use the system font
uk: Чи використовувати системний шрифт

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
uk: Якщо це позначено, термінал використає загальний стандарт шрифтів стільниці (інакше буде підібрано найподібніший шрифт).

en: Font
uk: Шрифт

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
uk: Назва шрифту Pango. Наприклад, «Sans 12» або «Monospace Bold 14».

en: Embedded Terminal
uk: Вбудований термінал

en: Embed a terminal in the bottom pane.
uk: Вбудовування термінала до нижньої панелі.

en: C_hange Directory
uk: З_мінити каталог

en: Text size
uk: Розмір шрифту

en: Easily increase and decrease the text size
uk: Спрощене збільшення або зменшення розміру шрифту

en: _Normal size
uk: З_вичайний розмір

en: S_maller Text
uk: _Менший шрифт

en: _Larger Text
uk: _Більший шрифт

en: Text Size
uk: Розмір шрифту

en: Translate
uk: Переклад

en: Translates text into different languages
uk: Перекладає текст різними мовами

en: Where translation output is shown
uk: Де буде показано виведений переклад

en: If true, output of the translation is inserted in the document window if not in the Output Translate Window.
uk: Якщо має значення «true», виведений переклад буде вставлено до вікна документа, якщо немає вікна виведення перекладу.

note: Translators: You can adjust the default pair for users in your locale. https://wiki.apertium.org/wiki/List_of_language_pairs lists valid pairs, in the format apertium-xxx-yyy. For this translation, use ASCII apostrophes and | as the delimiter. Language pair values must be in the format 'xxx|yyy' - Y
en: 'eng|spa'
uk: 'eng|ukr'

en: Language pair used
uk: Використана пара мов

en: Language pair used to translate from one language to another
uk: Пара мов, яку буде використано для перекладу

en: Apertium server end point
uk: Кінцева точка сервера Apertium

en: API key for remote web service
uk: Ключ до програмного інтерфейсу вебслужби

en: Remote web service to use
uk: Вебслужба, якою слід скористатися

en: Translations powered by {0}
uk: Переклад надано {0}

en: Translate Console
uk: Консоль перекладу

en: Translate selected text [{0}]
uk: Перекласти позначений текст [{0}]

en: API Key
uk: Ключ до програмного інтерфейсу

en: You need to obtain an API key at <a href='https://tech.yandex.com/translate/'>https://tech.yandex.com/translate/</a>
uk: Вам слід отримати ключ до програмного інтерфейсу на <a href='https://tech.yandex.com/translate/'>https://tech.yandex.com/translate/</a>

en: Translation languages:
uk: Мови перекладу:

en: Where to output translation:
uk: Де буде показано виведений переклад:

en: Same document window
uk: У вікні програми

en: Translate console (bottom panel)
uk: Консоль перекладу (нижня панель)

en: Translation service:
uk: Служба перекладу:

en: Interactive completion
uk: Інтерактивне доповнення

en: Minimum word size:
uk: Мінімальний розмір слова:

en: Word completion
uk: Завершення слів

en: Propose automatic completion using words already present in the document
uk: Пропонує автоматичне доповнення слів на основі поточного вмісту документа.

en: Document Words
uk: Слова документа

en: Interactive Completion
uk: Інтерактивне доповнення

en: Whether to enable interactive completion.
uk: Чи слід вмикати інтерактивне доповнення.

en: Minimum Word Size
uk: Мінімальний розмір слова

en: The minimum word size to complete.
uk: Мінімальний розмір слова для доповнення.

en: Word Completion
uk: Завершення слів

en: Word completion using the completion framework
uk: Доповнення слів на основі бібліотеки автоматичного доповнення
