gedit master - en to be translation catalogue (89 entries)

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: Easy document navigation with bookmarks.
be: Простая навігацыя па дакуменце з дапамогай закладак.

en: Toggle Bookmark
be: Дадаць/выдаліць закладку

en: Go to Next Bookmark
be: Да наступнай закладкі

en: Go to Previous Bookmark
be: Да папярэдняй закладкі

en: Bracket Completion
be: Дапаўненне дужак

en: Automatically adds closing brackets.
be: Аўтаматычна дадае закрывальныя дужкі.

en: Character Map
be: Табліца сімвалаў

en: Insert special characters just by clicking on them.
be: Устаўляе спецыяльныя сімвалы націсканнем мышы.

en: Code Comment
be: Каментаванне кода

en: Comment out or uncomment a selected block of code.
be: Дазваляе закаментаваць або раскаментаваць вылучаны блок кода.

en: Co_mment Code
be: _Закаментаваць код

en: U_ncomment Code
be: _Раскаментаваць код

en: Color Picker
be: Выбар колеру

en: Pick a color from a dialog and insert its hexadecimal representation.
be: Выбар колеру з дыялогавага акна і ўстаўка яго шаснаццатковага азначэння.

en: Pick _Color…
be: Выбар _колеру…

en: Pick Color
be: Выбар колеру

en: Draw Spaces
be: Паказ прабелаў

en: Draw spaces and tabs.
be: Паказ прабелаў і знакаў табуляцыі.

en: Join/Split Lines
be: Спалучэнне/разбіванне радкоў

en: Join several lines or split long ones.
be: Спалучэнне некалькі радкоў і разбіванне доўгіх радкоў.

en: _Join Lines
be: _Спалучыць радкі

en: _Split Lines
be: _Разбіць радкі

en: Multi Edit
be: Мультырэдагаванне

en: Edit document in multiple places at once.
be: Рэдагаванне дакумента адразу ў некалькіх месцах.

en: Multi Edit Mode
be: Рэжым мультырэдагавання

en: Added edit point…
be: Пункт рэдагавання дададзены…

en: Column Mode…
be: Слупковы рэжым…

en: Removed edit point…
be: Пункт рэдагавання выдалены…

en: Cancelled column mode…
be: Слупковы рэжым скасаваны…

en: Enter column edit mode using selection
be: Перайсці ў слупковы рэжым рэдагавання з дапамогай вылучэння

en: Enter <b>smart</b> column edit mode using selection
be: Перайсці ў <b>разумны</b> слупковы рэжым рэдагавання з дапамогай вылучэння

en: <b>Smart</b> column align mode using selection
be: <b>Разумны</b> рэжым выраўноўвання слупкоў з дапамогай вылучэння

en: <b>Smart</b> column align mode with additional space using selection
be: <b>Разумны</b> рэжым выраўноўвання слупкоў дадатковымі прабеламі з дапамогай вылучэння

en: Toggle edit point
be: Уключыць/выключыць пункт рэдагавання

en: Add edit point at beginning of line/selection
be: Дадаць пункт рэдагавання ў пачатку радка або вылучэння

en: Add edit point at end of line/selection
be: Дадаць пункт рэдагавання ў канцы радка або вылучэння

en: Align edit points
be: Выраўнаваць пункты рэдагавання

en: Align edit points with additional space
be: Выраўнаваць пункты рэдагавання дадатковымі прабеламі

en: _Manage Saved Sessions…
be: _Кіраванне захаванымі сеансамі…

en: _Save Session…
be: _Захаваць сеанс…

en: Recover “{0}” Session
be: Аднавіць сеанс «{0}»

en: Session Name
be: Назва сеанса

en: Session Saver
be: Захаванне сеансаў

en: Save and restore your working sessions.
be: Захаванне і аднаўленне сеансаў працы.

en: Save session
be: Захаваць сеанс

en: Session name:
be: Назва сеанса:

en: Saved Sessions
be: Захаваныя сеансы

en: Smart Spaces
be: Разумныя прабелы

en: Forget you’re not using tabulations.
be: Забудзьцеся, што не карыстаецеся табуляцыямі.

en: Embedded Terminal
be: Убудаваны тэрмінал

en: Embed a terminal in the bottom panel.
be: Тэрмінал, убудаваны ў ніжнюю панэль.

en: Whether to silence terminal bell
be: Ці заглушаць гукавыя сігналы тэрмінала

en: If true, don’t make a noise when applications send the escape sequence for the terminal bell.
be: Калі значэнне «true», праграмы, якія падаюць сігнал у тэрмінале, не будуць агучаныя.

en: Number of lines to keep in scrollback
be: Колькасць радкоў у памяці для прагорткі назад

en: Number of scrollback lines to keep around. You can scroll back in the terminal by this number of lines; lines that don’t fit in the scrollback are discarded. If scrollback-unlimited is true, this value is ignored.
be: Колькасць радкоў у памяці для прагорткі назад. Вы можаце прагортваць вывад тэрмінала назад на гэтую колькасць радкоў. Радкі, якія не змясціліся ў памяці, сціраюцца. Калі ключ scrollback_unlimited мае значэнне «true», значэнне гэтага ключа ігнаруецца.

en: Whether an unlimited number of lines should be kept in scrollback
be: Ці захоўваць неабмежаваную колькасць радкоў для прагорткі назад

en: If true, scrollback lines will never be discarded. The scrollback history is stored on disk temporarily, so this may cause the system to run out of disk space if there is a lot of output to the terminal.
be: Калі значэнне «true», радкі для прагорткі назад не сціраюцца з памяці. Гісторыя вываду тэрмінала часова захоўваецца на дыску, таму ў выпадку, калі на тэрмінале шмат вываду, у вас можа закончыцца вольная дыскавая прастора.

en: Whether to scroll to the bottom when a key is pressed
be: Ці гартаць уніз пры націсканні клавішы

en: If true, pressing a key jumps the scrollbar to the bottom.
be: Калі значэнне «true», пры націсканні любой клавішы, ,паласа прагорткі будзе перамяшчацца ўніз.

en: Whether to scroll to the bottom when there’s new output
be: Ці гартаць уніз пры з'яўленні новага вываду ў тэрмінале

en: If true, whenever there’s new output the terminal will scroll to the bottom.
be: Калі значэнне «true», пры з'яўленне новага вываду ў тэрмінале, паласа прагорткі будзе перамяшчацца ўніз.

en: Default color of text in the terminal
be: Прадвызначаны колер тэксту ў тэрмінале

en: Default color of text in the terminal, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
be: Прадвызначаны колер тэксту ў тэрмінале, згодна са спецыфікацыяй HTML (як шаснаццатковае лічбавае азначэнне або як назва колеру, напрыклад, «red»).

en: Default color of terminal background
be: Прадвызначаны фонавы колер тэрмінала

en: Default color of terminal background, as a color specification (can be HTML-style hex digits, or a color name such as “red”).
be: Прадвызначаны фонавы колер тэрмінала, згодна са спецыфікацыяй HTML (як шаснаццатковае лічбавае азначэнне або як назва колеру, напрыклад, «red»).

en: Palette for terminal applications
be: Палітра для праграм тэрмінала

en: Terminals have a 16-color palette that applications inside the terminal can use. This is that palette, in the form of a colon-separated list of color names. Color names should be in hex format e.g. “#FF00FF”
be: Тэрміналы маюць 16-колерную палітру, якую могуць выкарыстоўваць праграмы пры выкананні ў тэрмінале. Гэта налада вызначае такую палітру, як спіс колераў, падзеленых двукроп'ямі. Колеры павінны быць у шаснаццатковым фармаце, напрыклад, «#FF00FF»

en: Whether to use the colors from the theme for the terminal widget
be: Ці выкарыстоўваць колеры з тэмы для віджэта тэрмінала

en: If true, the theme color scheme used for text entry boxes will be used for the terminal, instead of colors provided by the user.
be: Калі значэнне «true», колеравая схема тэмы выкарыстанай для поля ўводу тэксту, будзе ўжыта і для тэрмінала, замест колераў, вызначаных карыстальнікам.

en: Whether to blink the cursor
be: Ці мільгае курсор

en: The possible values are “system” to use the global cursor blinking settings, or “on” or “off” to set the mode explicitly.
be: Магчымыя значэнні: «system» (з сістэмных налад мільгання курсора), «on» (уключана) або «off» (выключана).

en: The cursor appearance
be: Выгляд курсора

en: The possible values are “block” to use a block cursor, “ibeam” to use a vertical line cursor, or “underline” to use an underline cursor.
be: Магчымыя значэнні: «block» (прамавугольнік), «ibeam» (вертыкальная рыса) або «underline» (падкрэсліванне).

en: Whether to use the system font
be: Ці выкарыстоўваць сістэмны шрыфт

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
be: Калі значэнне «true», тэрмінал будзе выкарыстоўваць стандартны шрыфт з desktop-global, калі ён монашырынны (або найбольш падобны шрыфт, які зможа прапанаваць).

en: Font
be: Шрыфт

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
be: Назва шрыфту Pango. Напрыклад: «Sans 12» або «Monospace Bold 14».

en: Terminal
be: Тэрмінал

en: C_hange Directory
be: З_мяніць каталог

en: Interactive completion
be: Інтэрактыўнае дапаўненне

en: Minimum word size:
be: Мінімальны памер слова:

en: Word Completion
be: Дапаўненне слоў

en: Auto-completion using words already present in open documents.
be: Аўтаматычнае дапаўненне, выкарыстоўваюцца словы, якія ўжо прысутнічаюць у адкрытым дакуменце.

en: Document Words
be: Словы ў дакуменце

en: Interactive Completion
be: Інтэрактыўнае дапаўненне

en: Whether to enable interactive completion.
be: Ці ўключана інтэрактыўнае дапаўненне.

en: Minimum Word Size
be: Мінімальны памер слова

en: The minimum word size to complete.
be: Мінімальны памер слова для дапаўнення.
