gedit master - en to te translation catalogue (7 entries)

en: Bookmarks
te: బుక్మార్క్లు

en: Character map
te: అక్షర పటం

en: Press This
te: ఇది నొక్కండి

en: Dashboard
te: డాష్బోర్డ్ను

en: Spaces
te: ఖాళీలు

en: Tabs
te: టాబ్లు

en: wrap
te: పొట్లం కట్టు
