gedit 2.6-branch - en to af translation catalogue (659 entries)

en: Edit text files
af: Redigeer tekslêers

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
af: gedit is die offisiële teksredigeerder van die GNOME omgewing. Terwyl daar na eenvoud en gebruikersvriendelikheid gemik word, is gedit 'n kragtige algemene teksredigeerder.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
af: Of jy nou die volgende topverkoper skryf, 'n innoverende program programmer, of net 'n paar vinnige notas neem, gedit sal 'n betroubare instrument wees om jou doelwit te bereik.

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
af: Die buigsame inprop stelsel stel u in staat om die program na u behoeftes op te stel en by u werkvloei aan te pas.

en: Text Editor
af: Teksredigeerder

note: TRANSLATORS: Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Search terms to find this application.
en: Text;Editor;Plaintext;Write;
af: teks;redigeerder;gewone;skryf;

en: New Window
af: Nuwe venster

en: New Document
af: Nuwe dokument

en: Use Default Font
af: Gebruik verstek lettertipe

en: Editor Font
af: Redigeer-lettertipe

en: Style Scheme
af: Stylskema

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
af: Die ID van 'n GtkSourceView-stylskema wat gebruik word vir die tekskleure.

en: Create Backup Copies
af: Maak rugsteunkopieë

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
af: Of gedit rugsteun kopieë moet maak van die leërs wat dit stoor.

en: Autosave
af: Outostoor

en: Autosave Interval
af: Outostoor-interval

en: Maximum Number of Undo Actions
af: Maksimum aantal herdoen aksies

en: Line Wrapping Mode
af: Reëlvoumodus

en: Tab Size
af: Keepgrootte

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
af: Spesifiseer die getal spasies wat vertoon moet word in plaas van keepkarakters.

en: Insert spaces
af: Voeg spasies in

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
af: Of gedit spasies in plaas van keepkarakters moet invoeg.

en: Automatic indent
af: Outomatiese inkeping

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
af: Of gedit outomatiese inkeping moet aktiveer.

en: Display Line Numbers
af: Wys reëlnommers

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
af: Of gedit reëlnommers in die redigeerbare streek moet vertoon.

en: Highlight Current Line
af: Verlig huidige reël

en: Whether gedit should highlight the current line.
af: Of gedit die huidige lyntjie moet verlig.

en: Highlight Matching Brackets
af: Verlig passende hakies

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
af: Of gedit passende hakies moet verlig.

en: Display Right Margin
af: Wys regterkantlyn

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
af: Of gedit die regterkantlyn in die redigeerbare streek moet vertoon.

en: Right Margin Position
af: Regterkantlyn-posisie

en: Specifies the position of the right margin.
af: Spesifiseer die posisie van die regterkantlyn.

en: Display Overview Map
af: Wys oorsigkaart

en: Whether gedit should display the overview map for the document.
af: Of gedit die oorsigkaart vir die dokument moet vertoon.

en: Document background pattern type
af: Dokument agtergrond patroon tipe

en: Whether the document will get a background pattern painted.
af: Of die dokument 'n agtergrond patroon gaan kry.

en: Smart Home End
af: Slim huis einde

en: Restore Previous Cursor Position
af: Stel vorige wyserposisie terug

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
af: Of gedit die vorige loperposisie moet herstel wanneer 'n lêer gelaai word.

en: Enable Syntax Highlighting
af: Aktiveer sintaksverligting

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
af: Of gedit sinsverligting moet aktiveer.

en: Enable Search Highlighting
af: Aktiveer verligting van soektogte

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
af: Of gedit alle instansies van die soekteks moet verlig.

en: Ensure Trailing Newline
af: Verseker slepende nuwe lyn

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
af: Of gedit 'sal verseker dat dokumente altyd met 'n slepende nuwe lyn eindig.

en: Toolbar is Visible
af: Nutsbalk is sigbaar

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
af: Of die nutsbalk in redigeervensters sigbaar moet wees.

en: Notebook Show Tabs Mode
af: Vertoon notaboek-oortjies modus

en: Status Bar is Visible
af: Statusstaaf is sigbaar

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
af: Of die statusstaaf onderaan redigeervensters sigbaar moet wees.

en: Side panel is Visible
af: Kantpaneel is sigbaar

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
af: Of die sypaneel links van die redigeervensters sigbaar moet wees.

en: Maximum Recent Files
af: Maksimum onlangse lêers

en: Print Syntax Highlighting
af: Druk sintaksverligting

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
af: Of gedit sinsverligting moet druk wanneer dit dokumente druk.

en: Print Header
af: Druk kopreël

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
af: Of gedit 'n dokumentkopreël moet insluit wanneer dit dokumente druk.

en: Printing Line Wrapping Mode
af: Drukreëlvoumodus

en: Print Line Numbers
af: Druk reëlnommers

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
af: As hierdie waarde 0 is, sal geen reëlnommers ingevoeg word wanneer 'n dokument gedruk word nie. Andersins sal gedit reëlnommers by elke soveel reëls druk.

en: Body Font for Printing
af: Lyf-lettertipe vir drukwerk

en: Header Font for Printing
af: Kopreël-lettertipe vir drukwerk

en: Line Number Font for Printing
af: Reëlnommer-lettertipe vir drukwerk

en: Margin Left
af: Linker kantruimte

en: The left margin, in millimeters.
af: Die linker kantruimte, in millimeters.

en: Margin Top
af: Boonste kantruimte

en: The top margin, in millimeters.
af: Die boonste kantruimte, in millimeters.

en: Margin Right
af: Regter kantruimte

en: The right margin, in millimeters.
af: Die regter kantruimte, in millimeters.

en: Margin Bottom
af: Onderste kantruimte

en: The bottom margin, in millimeters.
af: Die onderste kantruimte, in millimeters.

en: Candidate Encodings
af: Kandidaatkoderings

en: Active plugins
af: Aktiewe inproppe

en: Display list of possible values for the encoding option
af: Vertoon lys van moontlike waardes vir die enkoderingsopsie

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
af: Bepaal die karakterenkodering wat gebruik sal word om lêers oop te maak wat die opdraglyn gelys word

en: ENCODING
af: ENKODERING

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
af: Skep 'n nuwe bovlakvenster in 'n bestaande instansie van gedit

en: Create a new document in an existing instance of gedit
af: Skep 'n nuwe dokument in 'n bestaande geval van gedit

en: Open files and block process until files are closed
af: Maak lêers oop en blok proses totdat lêers gesluit is

en: Run gedit in standalone mode
af: Laat gedit in alleenstaanmodus loop

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
af: [LÊER...] [+LYN[:KOLOM]]

en: There was an error displaying the help.
af: Daar was 'n fout met vertoon van hulp.

en: %s: invalid encoding.
af: %s: ongeldige enkodering.

en: Close _without Saving
af: Sluit _sonder om te stoor

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: _Save As…
af: _Stoor As…

en: _Save
af: _Stoor

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
af: Wysigings aan dokument "%s" sal permanent verlore wees.

en: Save changes to document “%s” before closing?
af: Stoor die wysigings aan dokument "%s" voor afsluiting?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
af: Stoor is deur die stelseladministrateur buite werking gestel.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
af[0]: Wysigings aan %d dokument sal permanent verlore wees.
af[1]: Wysigings aan %d dokumente sal permanent verlore wees.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
af[0]: Daar is %d dokument met ongestoorde wysigings. Stoor wysigings voor afsluiting?
af[1]: Daar is %d dokumente met ongestoorde wysigings. Stoor wysigings voor afsluiting?

en: Docum_ents with unsaved changes:
af: Dokum_ente met ongestoorde veranderinge:

en: S_elect the documents you want to save:
af: Ki_es die dokumente om te stoor:

en: Loading file “%s”…
af: Laai tans lêer "%s"…

en: Loading %d file… | Loading %d files…
af[0]: Laai tans %d lêer…
af[1]: Laai tans %d lêers…

en: The file “%s” is read-only.
af: Die lêer "%s" is leesalleen.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
af: Wil jy dit probeer vervang met die een wat jy tans stoor?

en: _Replace
af: _Vervang

en: Save the file using compression?
af: Stoor die lêer saamgepers?

en: Save the file as plain text?
af: Stoor die lêer as gewone teks?

en: _Save Using Compression
af: _Stoor met samepersing

en: _Save As Plain Text
af: _Stoor as gewone teks

[ctx: window title]
note: Translators: "Save As" is the title of the file chooser window.
en: Save As
af: Stoor As

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
af[0]: Wysigings aan die dokument van die afgelope %ld sekonde sal permanent verlore wees.
af[1]: Wysigings aan die dokument van die afgelope %ld sekondes sal permanent verlore wees.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
af: Wysigings aan die dokument van die afgelope minuut sal permanent verlore wees.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
af[0]: Wysigings aan die dokument van die afgelope minuut en %ld sekonde sal permanent verlore wees.
af[1]: Wysigings aan die dokument van die afgelope minuut en %ld sekondes sal permanent verlore wees.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
af[0]: Wysigings aan die dokument van die afgelope %ld minuut sal permanent verlore wees.
af[1]: Wysigings aan die dokument van die afgelope %ld minute sal permanent verlore wees.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
af: Wysigings aan die dokument van die afgelope uur sal permanent verlore wees.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
af[0]: Wysigings aan die dokument van die afgelope uur en %d minuut sal permanent verlore wees.
af[1]: Wysigings aan die dokument van die afgelope uur en %d minute sal permanent verlore wees.

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
af[0]: Wysigings aan die dokument van die afgelope %d uur sal permanent verlore wees.
af[1]: Wysigings aan die dokument van die afgelope %d uur sal permanent verlore wees.

en: _Revert
af: _Keer terug

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
af: gedit is 'n klein en liggewig-teksredigeerder vir die GNOME-werkskerm

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
af[0]: %d voorkoms gevind en vervang
af[1]: %d voorkomste gevind en vervang

en: Found and replaced one occurrence
af: Een voorkoms gevind en vervang

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: “%s” not found
af: "%s" nie gevind nie

en: Untitled Document %d
af: Titelloos %d

en: Tab Group %i
af: Keep Groep %i

en: Read-Only
af: Leesalleen

en: Automatically Detected
af: Bespeur outomaties

en: Add or Remove…
af: Voeg by of verwyder…

en: Current Locale (%s)
af: Huidige lokaliteit (%s)

en: %s (Current Locale)
af: %s (Huidige lokaliteit)

note: Reset button
en: _Reset
af: Stel te_rug

en: Add
af: Voeg by

en: Remove
af: Verwyder

en: Move to a higher priority
af: Skyf na 'n hoër prioriteit

en: Move to a lower priority
af: Skyf na 'n laer prioriteit

en: All Files
af: Alle lêers

en: All Text Files
af: Alle tekslêers

en: Character Encoding:
af: Karakterkodering:

en: Line Ending:
af: Einde van lyn:

en: Plain Text
af: Skoonteks

en: _Retry
af: P_robeer weer

en: Could not find the file “%s”.
af: Kon nie die lêer "%s" kry nie.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
af: Maak seker die ligging is reg ingetik en probeer weer.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Unable to handle “%s:” locations.
af: Kan nie "%s": liggings hanteer nie.

en: Unable to handle this location.
af: Kan nie hierdie ligging hanteer nie.

en: The location of the file cannot be accessed.
af: Die ligging van die lêer is ontoeganklik.

en: “%s” is a directory.
af: "%s" is 'n gids.

en: “%s” is not a valid location.
af: "%s" is nie 'n geldige ligging nie.

note: Translators: %s is a host name
en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
af: Die gasheer "%s" kon nie gevind word nie. Maak seker dat die instellings vir instaanbedieners korrek is, en probeer gerus weer.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
af: Gasheernaam was nie geldig nie. Maak asseblief seker dat die ligging korrek ingetik is en probeer weer.

en: “%s” is not a regular file.
af: "%s" is nie 'n gewone lêer nie.

en: Connection timed out. Please try again.
af: Verbinding het uitgetel. Probeer gerus weer.

en: Unexpected error: %s
af: Onverwagse fout: %s

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
af: Kan die lêer nie vind nie. Dalk is die lêer onlangs geskrap.

en: Could not revert the file “%s”.
af: Kon nie na die lêer "%s" terugkeer nie.

en: Ch_aracter Encoding:
af: K_arakterkodering:

en: The location “%s” is not currently reachable.
af: Die ligging "%s" is tans nie bereikbaar nie.

en: Your system is offline. Check your network.
af: Jou stelsel is nie aanlyn nie. Gaan jou netwerk na.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
af: _Redigeer in elkgeval

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
af: Die aantal gevolgde skakels is beperk en die eintlike lêer kon nie binne hierdie beperking gevind word nie.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
af: Jy het nie die nodige toestemming om hierdie lêer oop te maak nie.

en: Unable to detect the character encoding.
af: Kon nie die karakterenkodering bepaal nie.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
af: Kontroleer of u moontlik 'n binêre lêer probeer oopmaak.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
af: Kies 'n karakterkodering van die kieslys en probeer weer.

en: There was a problem opening the file “%s”.
af: Daar was 'n probleem met die oopmaak van die lêer "%s".

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
af: Die lêer wat oopgemaak is, het 'n paar ongeldige karakters. Indien jy voortgaan met die redigeer van die lêer kan die lêer korrupteer.

en: You can also choose another character encoding and try again.
af: Jy kan ook 'n ander karakterenkodering kies en weer probeer.

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
af: Kon die lêer "%s" nie met die karakterenkodering "%s" oopmaak nie.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
af: Kies 'n ander karakterenkodering van die kieslys en probeer weer.

en: Could not open the file “%s”.
af: Kon nie die lêer "%s" open nie.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
af: Kon die lêer "%s" met die karakterenkodering "%s" stoor nie.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
af: Die dokument bevat een of meer karakters wat nie met die gespesifiseerde kodering geënkodeer kan word nie.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on’t Edit
af: M_oenie redigeer nie

en: This file “%s” is already open in another window.
af: Hierdie lêer "%s" is reeds oop in 'n ander gedit-venster.

en: Do you want to edit it anyway?
af: Wil u die lêer in elkgeval redigeer?

en: S_ave Anyway
af: St_oor in elk geval

en: D_on’t Save
af: M_oenie stoor nie

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file “%s” has been modified since reading it.
af: Die lêer "%s" is verander sedert dit gelees is.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
af: Indien dit nou gestoor word, sal alle eksterne veranderinge verloor word. Stoor in elk geval?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
af: Kon nie 'n rugsteunlêer skep terwyl "%s" gestoor is nie

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
af: Kon nie 'n tydelike rugsteunlêer skep terwyl "%s" gestoor word nie

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
af: Kon nie die ou weergawe van die lêer rugsteun vóór die nuwe een gestoor word nie. Jy kan hierdie waarskuwing ignoreer en die lêer in elk geval stoor, maar indien 'n fout voorkom tydens die stoor, kan u dalk die ou weergawe van die lêer verloor. Nogtans stoor?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
af: Kan nie liggings "%s:" hanteer in skryfmodus nie. Maak seker dat jy die ligging reg ingetik het en probeer weer.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
af: Kan nie hierdie ligging in skryfmodus hanteer nie. Maak seker dat die ligging reg ingetik is en probeer weer.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
af: "%s" is nie 'n geldige ligging nie. Maak seker dat die ligging reg ingetik is en probeer weer.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
af: Jy het nie die nodige toestemming om die lêer te stoor nie. Maak seker dat die ligging reg ingetik is en probeer weer.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
af: Daar is nie voldoende skyfspasie om die lêer te stoor nie. Maak 'n bietjie spasie beskikbaar en probeer weer.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
af: Jy probeer om 'n lêer te stoor op 'n leesalleen skyf. Maak seker dat die ligging reg ingetik is en probeer weer.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
af: 'n Lêer met daardie naam bestaan reeds. Kies asseblief 'n ander naam.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
af: Die skyf waarheen jy die lêer probeer stoor, het 'n beperking op die lengte van lêername. Probeer 'n korter lêernaam.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
af: Die skyf waarheen jy die lêer probeer stoor het 'n beperking op lêergroottes. Probeer 'n kleiner lêer stoor, of stoor dit op 'n skyf wat nie hierdie beperking het nie.

en: Could not save the file “%s”.
af: Kon nie die lêer "%s" stoor nie.

en: The file “%s” changed on disk.
af: Die lêer "%s" het verander op die skyf.

en: Drop Changes and _Reload
af: Los veranderinge en He_rlaai

en: _Reload
af: He_rlaai

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
af: Enkele ongeldige karakters is tydens die stoor van "%s" opgespoor

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
af: Indien jy voortgaan met die stoor van hierdie lêer, kan die dokument dalk korrupteer. Nogtans stoor?

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
af: Druk dié knoppie om die lettertipe te kies wat gebruik moet word deur die redigeerder

en: _Use the system fixed width font (%s)
af: Gebr_uik die stelsel se vastewydte lettertipe (%s)

en: The selected color scheme cannot be installed.
af: Die geselekteerde kleurskema kon nie geïnstalleer word nie.

en: Add Scheme
af: Voeg 'n skema by

en: A_dd Scheme
af: _Voeg 'n skema by

en: Color Scheme Files
af: Kleurskemalêers

en: Preparing…
af: Berei tans voor…

en: File: %s
af: Lêer: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
af: Bladsy %N van %Q

en: Rendering page %d of %d…
af: Verbeeld tans bladsy %d van %d…

en: Page %d of %d
af: Bladsy %d van %d

en: Nothing
af: Niks

en: Find and Replace
af: Vind en Vervang

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
af[0]: Daar is 'n keep met foute
af[1]: Daar is %d kepe met foute

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
af: Stel %s uit %s terug

en: Reverting %s
af: Stel %s terug

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
af: Laai %s vanaf %s

en: Loading %s
af: Laai tans %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
af: Stoor %s na %s

en: Saving %s
af: Stoor tans %s

en: Error opening file %s
af: Fout met die stoor van lêer %s

en: Error reverting file %s
af: Fout met die terugstel van lêer %s

en: Error saving file %s
af: Kon nie lêer %s stoor nie

en: Name:
af: Naam:

en: MIME Type:
af: MIME-soort:

en: Encoding:
af: Enkodering:

en: Please check your installation.
af: Gaan asseblief die installasie na.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
af: Kan nie koppeelvlaklêer %s oopmaak nie. Fout: %s

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
af: / op %s

en: Unix/Linux
af: Unix / Linux

en: _Display line numbers
af: _Vertoon reëlnommers

note: create "Wrap Around" menu item.
en: _Wrap Around
af: _Vou om

note: create "Match as Regular Expression" menu item.
en: Match as _Regular Expression
af: Soek as _Regular Expression

note: create "Match Entire Word Only" menu item.
en: Match _Entire Word Only
af: Soek slegs vir _volledige woord

note: create "Match Case" menu item.
en: _Match Case
af: _Soek kassensitief

en: String you want to search for
af: String om voor te soek

en: Line you want to move the cursor to
af: Lyn waarheen die loper moet gaan

en: Bracket match is out of range
af: Passende hakie is buite strekking

en: Bracket match not found
af: Passende hakie nie gevind nie

en: Bracket match found on line: %d
af: Passende hakie gevind op lyn: %d

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
af:   Reël %d, kol %d

en: Tab Width: %u
af: Keepwydte: %u

en: There are unsaved documents
af: Daar is ongestoorde dokumente

en: Change side panel page
af: Verander kantpaneel bladsy

en: Documents
af: Dokumente

en: Move _Left
af: Skyf _Links

en: Move _Right
af: Skyf _Regs

en: Move to New _Window
af: Skuif na nuwe _venster

en: Move to New Tab _Group
af: Skuif na nuwe keep _groep

en: _Close
af: _Sluit

en: Automatic Indentation
af: Outomatiese inkeping

en: Use Spaces
af: Gebruik spasies

en: Display line numbers
af: Vertoon reëlnommers

en: Display right margin
af: Vertoon regterkantspasie

en: Highlight current line
af: Verlig huidige reël

en: Text wrapping
af: Omvou van teks

en: _File
af: _Lêer

note: _New is the menu item under the File menu on OS X which creates a new empty document.
en: _New
af: _Nuwe

en: Open _Recent
af: Open _onlangs

en: Reopen Closed _Tab
af: Heropen toegemaakte _oortjie

en: Save _As…
af: Stoor _as…

en: _New Window
af: _Nuwe venster

en: _Print…
af: _Druk…

en: _Quit
af: _Afsluit

en: _Edit
af: R_edigeer

en: _Undo
af: _Ontdoen

en: _Redo
af: _Herdoen

en: C_ut
af: _Sny

en: _Copy
af: _Kopieer

en: _Paste
af: _Plak

en: _Delete
af: _Skrap

en: Overwrite _Mode
af: _Oorskryfmodus

en: Select _All
af: Merk _alles

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: _View
af: _Bekyk

en: Side _Panel
af: Kant_paneel

en: _Bottom Panel
af: _Onderste paneel

en: _Fullscreen
af: _Volskerm

en: _Highlight Mode…
af: _Verligmodus…

en: _Search
af: Deur_soek

en: _Find…
af: _Vind…

en: Find Ne_xt
af: Vind vo_lgende

en: Find Pre_vious
af: Vind vo_rige

en: Find and _Replace…
af: Vind en _Vervang…

en: _Clear Highlight
af: Verligting s_koonmaak

en: Go to _Line…
af: Gaan na _reël…

en: _Tools
af: N_utsgoed

en: _Documents
af: _Dokumente

en: _Save All
af: _Stoor almal

en: _Close All
af: Slui_t almal

en: _New Tab Group
af: _Nuwe groep kepe

en: P_revious Tab Group
af: Vo_rige groep kepe

en: Nex_t Tab Group
af: Vo_lgende groep kepe

en: _Previous Document
af: Vo_rige dokument

en: N_ext Document
af: Vo_lgende dokument

en: _Move To New Window
af: _Skuif na nuwe venster

en: _Help
af: _Hulp

en: _About Text Editor
af: _Aangaande teksredigeerder

en: Save _All
af: Stoor _almal

en: _Find and Replace…
af: _Vind en Vervang…

en: _Go to Line…
af: _Gaan na Reël…

en: _Keyboard Shortcuts
af: _Sleutelbordkortpaaie

en: View
af: Bekyk

en: Tools
af: Nutsgoed

en: Character Encodings
af: Karakterkoderings

en: _Apply
af: P_as toe

en: A_vailable Encodings
af: B_eskikbare enkoderings

en: Cho_sen Encodings
af: Uitgekiesde koderings

en: _Description
af: _Beskrywing

en: _Encoding
af: _Enkodering

en: Highlight Mode
af: Verligmodus

en: _Select
af: Kie_s

en: Search highlight mode…
af: Soek verligting-modus…

en: No results
af: Geen resultate nie

en: Other _Documents…
af: _Dokumente…

en: Open another file
af: Open 'n ander lêer

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Display right _margin at column:
af: Vertoon regter_marge by kolom:

en: Display _statusbar
af: Vertoon _statusbalk

en: Display _overview map
af: Vertoon _oorsigkaart

en: Display _grid pattern
af: Vertoon rooster patroon

en: Text Wrapping
af: Omvou van teks

en: Enable text _wrapping
af: Aktiveer teks_omvou

en: Do not _split words over two lines
af: Moenie woorde oor twee reëls _breek nie

en: Highlighting
af: Verligting

en: Highlight current _line
af: Ver_lig huidige reël

en: Highlight matching _brackets
af: Verlig passende _hakkies

en: Tab Stops
af: Keepstoppe

en: _Tab width:
af: _Keepwydte:

en: Insert _spaces instead of tabs
af: Voeg _spasies in plaas van keepkarakters in

en: _Enable automatic indentation
af: _Aktiveer outo-inkeping

en: File Saving
af: Lêerstoor

en: Create a _backup copy of files before saving
af: Maak 'n _rugsteunkopie van lêers voor gestoor word

en: _Autosave files every
af: _Outostoor lêers elke

en: _minutes
af: _minute

en: Editor
af: Redigeerder

en: Font
af: Lettertipe

en: Editor _font:
af: Redigeer _lettertipe:

en: Pick the editor font
af: Kies die redigeerder-lettertipe

en: Color Scheme
af: Kleurskema

en: Install scheme
af: Installeer skema

en: Install Scheme
af: Installeer skema

en: Uninstall scheme
af: Verwyder skema

en: Uninstall Scheme
af: Verwyder skema

en: Font & Colors
af: Lettertipe en kleur

en: Plugins
af: Inproppe

en: Syntax Highlighting
af: Sinsverligting

en: Print synta_x highlighting
af: Druk _sintaksverligting

en: Line Numbers
af: Reëlnommers

en: Print line nu_mbers
af: Druk reëlno_mmers

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
af: _Nommer elke

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
af: reëls

en: Page header
af: Bladsykopreël

en: Print page _headers
af: Druk bladsy_koppe

en: Fonts
af: Fonte

en: _Body:
af: _Lyf:

en: _Line numbers:
af: _Reëlnommers:

en: He_aders and footers:
af: K_oppe en voete:

en: _Restore Default Fonts
af: _Herverstel verstekfonte

en: Show the previous page
af: Wys die vorige bladsy

en: Show the next page
af: Wys die volgende bladsy

en: Current page (Alt+P)
af: Huidige bladsy (Alt+P)

note: the "of" from "1 of 19" in print preview
en: of
af: van

en: Page total
af: Bladsytotaal

en: The total number of pages in the document
af: Die totale aantal bladsye in die dokument

en: Show multiple pages
af: Wys veelvuldige bladsye

en: Zoom 1:1
af: Zoem 1:1

en: Zoom to fit the whole page
af: Zoem om die hele blad te laat pas

en: Zoom the page in
af: Zoem die bladsy in

en: Zoom the page out
af: Zoem die bladsy uit

en: Close print preview
af: Sluit drukvoorskou

en: _Close Preview
af: _Sluit voorskou

en: Page Preview
af: Bladsyvoorskou

en: The preview of a page in the document to be printed
af: Die voorskou van 'n bladsy in die dokument wat gedruk gaan word

en: Replace _All
af: Vervang _almal

[ctx: label of the find button]
en: _Find
af: _Vind

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
af: _Vind

en: Replace _with
af: Vervang _met

en: _Match case
af: Soek _kassensitief

en: Match _entire word only
af: Soek slegs vir _volledige woord

en: Search _backwards
af: Deursoek _agteruit

en: Wra_p around
af: _Vou om

[ctx: shortcut window]
en: Documents
af: Dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
af: Skep 'n nuwe dokument in 'n oortjie

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
af: Maak 'n dokument oop

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
af: Stoor die dokument

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
af: Stoor die dokument onder 'n ander naam

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
af: Stoor al die dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
af: Sluit die dokument

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
af: Sluit al die dokumente

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
af: Heropen die mees onlangs geslote dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
af: Skakel na die volgende dokument

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
af: Skakel na die vorige dokument

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
af: Vensters en Panele

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
af: Skep 'n nuwe dokument in 'n venster

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
af: Skep 'n nuwe oortjie groep

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
af: Vertoon kant paneel

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
af: Vertoon onderste paneel

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
af: Volskerm aan / af

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
af: Sluit die toepassing

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
af: Vind en vervang

[ctx: shortcut window]
en: Find
af: Vind

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
af: Vind die volgende resultaat

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
af: Vind die vorige resultaat

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
af: Verligting skoonmaak

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
af: Gaan na reël

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
af: Kopieer en Plak

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
af: Kopieer gemerkte teks na knipbord

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
af: Sny gemerkte teks na knipbord

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
af: Plak teks van knipbord

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
af: Ontdoen en herdoen

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
af: Ontdoen vorige bevel

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
af: Herdoen vorige bevel

[ctx: shortcut window]
en: Selection
af: Seleksie

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
af: Merk alle teks

[ctx: shortcut window]
en: Editing
af: Redigeer

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
af: Wissel invoeg / oorskryf

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
af: Skrap huidige reëls

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
af: Koppel geselekteerde reëls

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
af: Skuif huidige reël op

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
af: Skuif huidige reël af

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
af: Skuif huidige woord links

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
af: Skuif huidige woord regs

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
af: Verander na hoofletters

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
af: Verander na kleinletters

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
af: Keer letterkas om

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
af: Verhoog nommer by wyser

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
af: Verlaag nommer by wyser

[ctx: shortcut window]
en: Tools
af: Nutsgoed

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
af: Kontroleer spelling

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
af: Druk die dokument

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
af: Wys voltooiingsvenster

en: Close Document
af: Sluit dokument

en: Open a file
af: Open 'n lêer

en: Create a new document
af: Skep 'n nuwe dokument

en: New
af: Nuwe

en: Save the current file
af: Stoor die huidige lêer

en: Save
af: Stoor

en: Hide panel
af: Versteek paneel

en: Open a file dialog
af: Open 'n lêer dialoog boks

en: Leave Fullscreen
af: Verlaat volskermmodus

en: Check update
af: Gaan opdatering na

en: Check for latest version of gedit
af: Kontroleer vir die jongste weergawe van gedit

en: There was an error displaying the URI.
af: Daar was 'n fout by vertoon van die URI.

en: _Download
af: _Laai af

en: _Ignore Version
af: _Ignoreer weergawe

en: There is a new version of gedit
af: Daar is 'n nuwe weergawe van gedit

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
af: Laai gerus die nuwe weergawe van gedit af deur op dei aflaaiknoppie te klik, of ignoreer die weergawe en wag vir 'n nuwe een

en: Version to Ignore
af: Weergawe om te ignoreer

note: This is releated to the next gedit version to be released
en: Version to ignore until a newer version is released.
af: Weergawe om te ignoreer tot 'n nuwe weergawe vrygestel is.

en: Document Statistics
af: Dokumentstatistiek

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
af: Rapporteer die aantal woorde, reëls en karakters in 'n dokument.

en: _Document Statistics
af: _Dokumentstatistiek

en: Document
af: Dokument

en: Selection
af: Seleksie

en: Lines
af: Reëls

en: Words
af: Woorde

en: Characters (with spaces)
af: Karakters (met spasies)

en: Characters (no spaces)
af: Karakters (sonder spasies)

en: Bytes
af: Grepe

en: Build
af: Bou

en: Open terminal here
af: Open terminaal hier

en: Open a terminal in the document location
af: Maak 'n terminaal oop waar die dokument lê

en: Remove trailing spaces
af: Verwyder spasies agteraan

en: Remove useless trailing spaces in your file
af: Verwyder nuttelose volgende spasies in die lêer

en: Run command
af: Loop bevel

en: Execute a custom command and put its output in a new document
af: Voer 'n pasgemaakte bevel uit en plaas die afvoer in 'n nuwe dokument

en: Send to fpaste
af: Stuur na fpaste

en: Paste selected text or current document to fpaste
af: Plak gemerkte teks of huidige dokument na fpaste

en: External Tools
af: Eksterne gereedskap

en: Execute external commands and shell scripts.
af: Voer eksterne bevele en skripte uit.

en: Whether to use the system font
af: Of die stelsel-lettertipe gebruik moet word

en: Manage _External Tools…
af: Bestuur _eksterne gereedskap…

en: External _Tools
af: Eks_terne gereedskap

en: Could not execute command: %s
af: Kon nie die bevel uitvoer nie: %s

en: You must be inside a word to run this command
af: Jy moet binne 'n woord wees om hierdie bevel te laat uitvoer

en: Running tool:
af: Hardloop gereedskap:

en: Done.
af: Klaar.

en: Exited
af: Uitgegaan

en: All languages
af: Alle tale

en: All Languages
af: Alle tale

en: New tool
af: Nuwe gereedskap

en: This accelerator is already bound to %s
af: Die versneller is reeds gekoppel aan %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
af: Tik 'n nuwe versneller, of druk trusleutel om skoon te maak

en: Type a new accelerator
af: Tik 'n nuwe versneller

en: Stopped.
af: Gestop.

en: Stop Tool
af: Stop gereedskap

en: Always available
af: Altyd beskikbaar

en: All documents
af: Alle dokumente

en: All documents except untitled ones
af: Alle dokumente behalwe naamloses

en: Local files only
af: Slegs plaaslike lêers

en: Remote files only
af: Slegs afgeleë lêers

en: Untitled documents only
af: Slegs naamlose dokumente

en: Current document
af: Huidige dokument

en: Current selection
af: Huidige seleksie

en: Current selection (default to document)
af: Huidige seleksie (dokument-verstek)

en: Current line
af: Huidige reël

en: Current word
af: Huidige woord

en: Display in bottom pane
af: Vertoon in onderste paneel

en: Create new document
af: Skep nuwe dokument

en: Append to current document
af: Voeg agteraan huidige dokument

en: Replace current document
af: Vervang huidige dokument

en: Replace current selection
af: Vervang huidige seleksie

en: Insert at cursor position
af: Voeg in by merkerposisie

en: Manage External Tools
af: Bestuur _eksterne gereedskap

en: Add a new tool
af: Voeg nuwe flenter by

en: Add Tool
af: Voeg gereedskap by

en: Remove selected tool
af: Verwyder geselekteerde gedeedskap

en: Remove Tool
af: Verwyder gereedskap

en: Revert tool
af: Stel gereedskap terug

en: Revert Tool
af: Stel gereedskap terug

en: Shortcut _key:
af: Kortpad_sleutel:

en: _Save:
af: _Stoor:

en: _Input:
af: _Toevoer:

en: _Output:
af: _Afvoer:

en: _Applicability:
af: Toep_asbaarheid:

en: Tool Output
af: _Gereedskap afvoer

en: File Browser Panel
af: Lêerblaaierpaneel

en: Easy file access from the side panel
af: Maklike lêertoegang van die kantpaneel

en: Home
af: Tuis

en: File System
af: Lêerstelsel

en: File Browser
af: Lêerblaaier

en: An error occurred while creating a new directory
af: 'n Fout het voorgekom tydens die skep van 'n nuwe gids

en: An error occurred while creating a new file
af: 'n Fout het voorgekom tydens die skep van 'n nuwe lêer

en: An error occurred while renaming a file or directory
af: 'n Fout het voorgekom tydens die skep van 'n nuwe lêer of gids

en: An error occurred while deleting a file or directory
af: 'n Fout het voorgekom tydens die wis van 'n lêer of gids

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
af: 'n Fout het voorgekom met die oopmaak van 'n gids in die lêerbestuurder

en: An error occurred while setting a root directory
af: 'n Fout het voorgekom tydens stel van 'n wortelgids

en: An error occurred while loading a directory
af: 'n Fout het voorgekom tydens die laai van 'n gids

en: An error occurred
af: 'n Fout het voortgekom

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
af: Kan die lêer nie na die asblik skuif
    nie. Wil jy dit permanent skrap?

en: The selected files cannot be moved to the trash.
af: Die geselekteerde lêers kan nie na die asblik geskuif word nie.

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
af: Wil u definitief die geselekteerde lêers permanent wil skrap?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
af: As u 'n item skrap, sal dit permanent verlore wees.

en: (Empty)
af: (Leeg)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
af: Die hernoemde lêer is tans uitgefilter. Jy moet jou filter verstel om die lêer sigbaar te maak

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: Untitled File
af: Naamlose lêer

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
af: Die nuwe lêer is tans uitgefilter. Jy moet jou filter verstel om die lêer sigbaar te maak

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: Untitled Folder
af: Naamlose gids

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
af: Die nuwe gids is tans uitgefilter. Jy moet jou filter verstel om die gids sigbaar te maak

en: Bookmarks
af: Boekmerke

en: No mount object for mounted volume: %s
af: Geen gehegte objek vir die gehegte volume nie: %s

en: Could not open media: %s
af: Kon nie die media open nie: %s

en: Could not mount volume: %s
af: Kon nie die volume heg nie: %s

en: Open With Tree View
af: Maak oop met boomaansig

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
af: Vertoon die boomaansig indien die lêerblaaier-inprop gelaai word in plaas van boekmerke

en: File Browser Root Directory
af: Lêerblaaier se wortelgids

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
af: Die lêerblaaier se wortelgids om te gebruik indien die lêerblaaier-inprop gelaai word en onload/tree_view WAAR is.

en: File Browser Virtual Root Directory
af: Lêerblaaier se virtuele wortelgids

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
af: Die lêerblaaier se virtuele wortelgids wat gebruik word wanneer die lêerblaaier-inprop laai indien onload / tree_view WAAR is. Die virtuele wortel moet altyd onder die werklike wortel wees.

en: Enable Restore of Remote Locations
af: Maak herstel vanaf afgeleë liggings moontlik

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
af: Stel of dit moontlik is om vanaf afgeleë liggings te herstel.

en: Set Location to First Document
af: Stel ligging na eerste dokument

en: File Browser Filter Mode
af: Lêerblaaier se filtermodus

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
af: Hierdie waarde bepaal watter lêers uit die lêerblaaier gefilter word. Geldige waardes is: none (geen filter nie), hide-hidden (filter verborge lêers) en hide-binary (filter binêre lêers).

en: File Browser Filter Pattern
af: Lêerblaaier se filterpatroon

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
af: Die filterpatroon om die lêerblaaier mee te filter. Hierdie filter werk bykomende tot die filter_mode.

en: File Browser Binary Patterns
af: Lêerblaaier binêre patrone

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
af: Die aanvullende patrone om te gebruik wanneer binêre lêers gefilter word.

en: _Set Root to Active Document
af: _Stel aktiewe dokument as wortel

en: _New Folder
af: _Nuwe gids

en: New F_ile
af: Nuwe lê_er

en: _Rename…
af: _Hernoem…

en: _Move to Trash
af: Skuif na ge_mors

en: Re_fresh View
af: Verf_ris aansig

en: _View Folder
af: _Bekyk gids

en: _Open in Terminal
af: _Open in Terminaal

en: Show _Hidden
af: Wys _versteektes

en: Show _Binary
af: Wys _binêre lêers

en: Match Filename
af: Vind passende lêernaam

en: History
af: Geskiedenis

en: Open history menu
af: Open die geskiedenis kieslys

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
af: Emacs, Kate en Vim-styl modelines ondersteuning vir gedit.

en: Command Color Text
af: Bevel kleur teks

en: The command color text
af: Die bevel kleur teks

en: Error Color Text
af: Fout kleur teks

en: The error color text
af: Die fout kleur teks

en: C_ommand color:
af: _Bevelkleur:

en: _Error color:
af: _Foutkleur:

en: Python Console
af: Python-konsole

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
af: Interaktiewe Python konsole in die onderste paneel

en: Quick Highlight
af: Vinnige verligting

en: Highlights every occurrences of selected text.
af: Verlig elke voorkoms van die gekose teks.

en: Quick Open…
af: Vinnige oopmaak…

en: Quick Open
af: Vinnige oopmaak

en: Quickly open files
af: Open alle lêers vinnig

en: Type to search…
af: Tik om te soek…

en: Manage _Snippets…
af: Bestuur _flenters…

note: Do the fancy completion dialog
en: Snippets
af: Flenters

en: The archive “%s” could not be created
af: Die argief "%s" kon nie geskep word nie

en: Target directory “%s” does not exist
af: Die teikengids "%s" bestaan nie

en: Target directory “%s” is not a valid directory
af: Die teikengids "%s" is nie 'n geldige gids nie

en: File “%s” does not exist
af: Die lêer "%s" bestaan nie

en: File “%s” is not a valid snippets file
af: Die lêer "%s" is nie 'n geldige flenterslêer nie

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
af: Die ingevoerde lêer "%s" is nie 'n geldige flenterslêer nie

en: The archive “%s” could not be extracted
af: Die argief "%s" kon nie uitgepak word nie

en: The following files could not be imported: %s
af: Die volgende lêers kon nie ingevoer word nie: %s

en: File “%s” is not a valid snippets archive
af: Die lêer "%s" is nie 'n geldige flentersargief nie

en: Snippets archive
af: Flenterargief

en: Add a new snippet…
af: Voeg nuwe flenter by…

en: Global
af: Globaal

en: Revert selected snippet
af: Stel geselekteerde flenter terug

en: Delete selected snippet
af: Wis geselekteerde flenter

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(3)
en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
af: Dit is nie 'n geldige keep sneller nie. Snellers kan of alfanumeriese karakters (of _, : en .) of 'n enkel (nie-alfanumeriese) karakter bevat soos: {, [, ens.

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(0)
en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
af: Enkele woord wat die flenter aktiveer ná Tab gedruk word

en: The following error occurred while importing: %s
af: Die volgende fout het voorgekom tydens die invoer van: %s

en: Import successfully completed
af: Invoer suksesvol voltooi

en: Import snippets
af: Voer flenters in

en: All supported archives
af: Alle ondersteunde argiewe

en: Gzip compressed archive
af: Met gzip gekompakteerde argief

en: Bzip2 compressed archive
af: Met bzip2 gekompakteerde argief

en: Single snippets file
af: Enkele flenterslêer

en: All files
af: Alle lêers

en: The following error occurred while exporting: %s
af: Die volgende fout het tydens uitvoer voorgekom: %s

en: Export successfully completed
af: Uitvoer suksesvol voltooi

note: Ask if system snippets should also be exported
en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
af: Wil jy <b>stelsel</b>-flenters in die uitvoer insluit?

en: There are no snippets selected to be exported
af: Geen flenters is vir uitvoer geselekteer nie

en: Export snippets
af: Voer flenters uit

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
af: Tik 'n nuwe kortpad, of druk Backspace om skoon te maak

en: Type a new shortcut
af: Tik 'n nuwe kortpad in

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
af: Uitvoer van die Python bevel (%s) oorskry die maksimum tyd, uitvoer gestop.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
af: Uitvoer van die Python bevel (%s) het misluk: %s

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
af: Kits-invoeg van veelgebruikte stukkies teks

en: Manage Snippets
af: Bestuur flenters

en: Create new snippet
af: Skep nuwe flenter

en: Add Snippet
af: Voeg flenters by

en: Remove Snippet
af: Verwyder flenter

en: Import Snippets
af: Voer flenters in

en: Export selected snippets
af: Voer geselekteerde flenters uit

en: Export Snippets
af: Voer flenters uit

en: Activation
af: Aktivering

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
af: _Keepsneller:

en: S_hortcut key:
af: Kortpad_sleutel:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
af: Kortpadsleutel vir aktivering van die flenter

en: _Drop targets:
af: _Los teikens:

en: S_ort…
af: _Sorteer…

en: Sort
af: Sorteer

en: _Reverse order
af: _Keer volgorde om

en: R_emove duplicates
af: V_erwyder duplikate

en: C_ase sensitive
af: _Kas sensitief

en: S_tart at column:
af: B_egin by kolom:

en: _Sort
af: _Sorteer

en: Sorts a document or selected text.
af: Sorteer 'n dokument of gemerkte teks.

en: _Check Spelling…
af: _Kontroleer spelling…

en: Set _Language…
af: Stel _taal…

en: _Highlight Misspelled Words
af: _Verlig spelfoute

en: Spell Checker
af: Speltoetser

en: Checks the spelling of the current document.
af: Gaan die huidige dokument se spelling na.

en: In_sert Date and Time…
af: _Voeg datum en tyd by…

en: Available formats
af: Beskikbare formate

en: Prompt Type
af: Vraetipe

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
af: Of die gebruiker vir 'n formaat gevra moet word of moet die geselekteerde of pasgemaakte formaat eerder gebruik word.

en: Selected Format
af: Geselekteerde formaat

en: The selected format used when inserting the date/time.
af: Die geselekteerde formaat wat gebruik word wanneer datum/tyd ingevoeg word.

en: Custom Format
af: Pasgemaakte formaat

en: The custom format used when inserting the date/time.
af: Die pasgemaakte formaat wat gebruik word wanneer datum/tyd ingevoeg word.

en: Insert Date and Time
af: Voeg datum en tyd in

en: Use the _selected format
af: Gebruik die ge_selekteerde formaat

en: _Use custom format
af: Gebr_uik doelgemaakte formaat

note: Translators: Use the more common date format in your locale
en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
af: %Y-%m-%d %H:%M:%S

note: Translators: This example should follow the date format defined in the entry above
en: 01/11/2009 17:52:00
af: 2009-11-01 17:52:00

en: _Insert
af: Voeg _in

en: Configure date/time plugin
af: Stel datum/tyd-inprop op

en: When inserting date/time…
af: Wanneer datum/tyd bygevoeg word…

en: _Prompt for a format
af: _Vra vir 'n formaat

en: Insert Date/Time
af: Voeg datum/tyd in

en: Inserts current date and time at the cursor position.
af: Voeg huidige datum en tyd by die wyserposisie in.
