gedit master - en to an translation catalogue (671 entries)

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
an: O gedit ye l'editor de textos oficial d'o entorno d'escritorio GNOME. Si bien l'obchectivo ye a simplicidat y facilidat d'emplego, o gedit ye un editor potent de proposito cheneral.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
an: Quan sigas escribindo o siguient best seller, programando una innovadora aplicación u simplament prenendo bellas anotacions rapidas, o gedit será una ferramienta de confitanza ta realizar a tuya fayena.

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
an: O sistema de complementos flexible d'ell te permite meter l'aplicación seguntes as tuyas necesidatz y adaptar-la a lo tuyo fluxo de treballo.

en: Text Editor
an: Editor de texto

en: Edit text files
an: Edita fichers de texto

en: gedit Text Editor
an: Editor de texto gedit

en: Text;Editor;
an: Texto;Editor;

en: Open a New Window
an: Ubrir una finestra nueva

en: Open a New Document
an: Ubrir un documento nuevo

en: Use Default Font
an: Usar a fuent predeterminada

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
an: Indica si debe emplegar-se a fuent predeterminada d'o sistema en cuenta de a fuent especificada por gedit. Si ista opción se desactiva allora s'emplega a fuent mencionada en a opción "Fuent de l'editor" en vegada d'a fuent d'o sistema.

en: Editor Font
an: Fuent de l'editor

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
an: Una fuent presonalizada ta l'aria d'edición. Isto nomás tien efecto si a opción "Usar a fuent predeterminada" se troba desactivada.

en: Style Scheme
an: Esquema d'estilo

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
an: L'identificador d'un esquema d'estilo GtkSourceView usau ta coloriar o texto.

en: Create Backup Copies
an: Creyar copias de seguranza

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
an: Indica si o gedit ha de creyar copias de seguranza t'os fichers que alza.

en: Autosave
an: Alzar automaticament

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
an: Indica si o gedit ha d'alzar automaticament os fichers modificaus dimpués d'un intervalo de tiempo. Puetz configurar l'intervalo de tiempo con a opción "Intervalo d'alzau automatico".

en: Autosave Interval
an: Intervalo d'alzau automatico

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
an: Numero de menutos dimpués d'os quals gedit alza automaticament os fichers modificaus. Isto nomás tien efecto si a opción "Alzar automaticament" ye activada.

en: Maximum Number of Undo Actions
an: Numero maximo d'accions ta desfer

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
an: Numero maximo d'accions que o gedit puet desfer u refer. Usa "-1" ta un numero ilimitau d'accions.

en: Line Wrapping Mode
an: Modo d'achuste de linia

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
an: Especifica cómo han d'achustar-se as linias masiau largas en l'aria de edición. Usa "none" ta no achustar as linias, "word" ta achustar en os limites d'as parolas y "char" ta achustar d'alcuerdo a caracters individuals. Nota que as valors son sensibles a capitalización, por ixo asegura-te que amaneixen exactament d'a mesma traza en que se mencionan aquí.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
an: Zaguer modo de división de linias t'o modo d'achuste de linias

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries.
an: Especifica o zaguer modo de división de linias usau en o modo d'achuste de linias, por o que quan iste modo siga desactivau se seguirá remerando a esleción d'o modo de división de linias. Fe servir "word" ta deseparar en os limites d'as parolas y "char" ta deseparar en o limite de caracters individuals.

en: Tab Size
an: Mida d'as tabulacions

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
an: Especifica o numero d'espacios que s'amuestran en cuenta de caracters tabuladors.

en: Insert spaces
an: Ficar espacios

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
an: Indica si o gedit ha de ficar espacios en cuenta de tabuladors.

en: Automatic indent
an: Sangrau automatico

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
an: Indica si o gedit ha d'activar o sangrau automatico.

en: Display Line Numbers
an: Amostrar os numeros de linia

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
an: Indica si o gedit ha d'amostrar os numeros de linia en l'aria d'edición.

en: Highlight Current Line
an: Resaltar a linia actual

en: Whether gedit should highlight the current line.
an: Indica si o gedit ha de resaltar a linia actual.

en: Highlight Matching Brackets
an: Resaltar os gafetz correspondients

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
an: Indica si o gedit ha de resaltar os gafetz correspondients.

en: Display Right Margin
an: Amostrar a marguin dreita

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
an: Indica si o gedit ha d'amostrar a marguin dreita en l'aria d'edición.

en: Right Margin Position
an: Posición d'a marguin dreita

en: Specifies the position of the right margin.
an: Especifica a posición d'a marguin dreita.

en: Smart Home End
an: Encieto Fin intelichents

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "disabled" to always move at the start/end of the line, "after" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "before" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "always" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
an: Especifica cómo se mueve o cursor quan se pretan as teclas INICIO y FIN. Usa "disabled" ta mover-te-ne siempre ta l'inicio/final d'a linia, "after" ta mover-te-ne ta l'inicio/final d'a linia a primera vegada que se pretan as teclas y ta l'inicio/final d'o texto, ignorando os espacios en blanco, a segunda vegada que se'n pretan, "before" ta mover-te-ne ta l'inicio/final d'o texto antis de mover-te-ne ta l'inicio/final d'a linia y "always" ta mover-te-ne siempre ta l'inicio/final d'o texto en cuenta de l'inicio/final d'a linia.

en: Restore Previous Cursor Position
an: Restaurar a posición anterior d'o cursor

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
an: Indica si o gedit ha de restaurar a posición anterior d'o cursor quan se carga un fichero.

en: Enable Syntax Highlighting
an: Activar o resaltau de sintaxi

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
an: Indica si o gedit ha d'activar o resaltau de sintaxi.

en: Enable Search Highlighting
an: Activar o resaltau de busca

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
an: Indica si o gedit ha de resaltar todas as aparicions d'o texto buscau.

en: Ensure Trailing Newline
an: Asegurar a linia nueva a la fin

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
an: Indica si o gedit ha de'asegurar-se que os documentos rematen siempre con una linia nueva a la fin.

en: Toolbar is Visible
an: A barra de ferramientas ye veyible

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
an: Indica si ha d'estar veyible a barra de ferramientas en as finestras d'edición.

en: Notebook Show Tabs Mode
an: Modo d'amostrau de pestanyas ta "netbook"

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use "never" to never show the tabs, "always" to always show the tabs, and "auto" to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
an: Especifica cómo han d'amostrar-se as pestanyas en un "netbook". Usa "never" ta no amostrar nunca las pestanyas, "always" ta amostrar siempre as pestanyas, y "auto" ta amostrar as pestanyas solament quan ibi ha mas d'una. Nota que as valors son sensibles a la capitalización, por ixo asegura-te de que amaneixen exactament d'a mesma traza en que se mencionan aquí.

en: Status Bar is Visible
an: A barra d'estau ye visible

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
an: Indica si debe estar visible a barra d'estau d'a parte inferior d'as finestras d'edición.

en: Side panel is Visible
an: O panel lateral ye visible

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
an: Indica si o panel lateral d'a parte cucha d'as finestras d'edición debe estar visible.

en: Maximum Recent Files
an: Maximo de fichers recients

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
an: Especifica o numero maximo de fichers recientment ubiertos que se amuestran en o submenú "Fichers recients".

en: Print Syntax Highlighting
an: Imprentar o resaltau de sintaxi

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
an: Indica si gedit debe imprentar o resaltau de sintaxi en imprentar documentos.

en: Print Header
an: Imprentar o capitero

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
an: Indica si gedit debe incluir un capitero d'o documento en imprentar fichers.

en: Printing Line Wrapping Mode
an: Impresión d'o modo d'achuste de linia

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
an: Especifica cómo han d'achustar-se as linias masiau largas en imprentar. Usa "none" ta no achustar as linias, "word" ta achustar en os limites d'as parolas y "char" ta achustar d'alcuerdo a caracters individuals. Nota que as valors son sensibles a la capitalización, por ixo asegura-te que amaneixen exactament d'a mesma traza en que se mencionan aquí.

en: Print Line Numbers
an: Imprentar os numeros de linia

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
an: Si ista valor ye 0, allora no se meten numeros de linias en imprentar o documento. En unatro caso, gedit imprenta os numeros de linia cada dita cantidat de linias.

en: Body Font for Printing
an: Fuent ta la impresión d'o cuerpo

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
an: Especifica a fuent que utilizar ta lo cuerpo d'o documento quan se imprentan fichers.

en: Header Font for Printing
an: Fuent ta la impresión d'o capitero

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
an: Especifica a fuent que utilizar ta lo capitero d'as pachinas quan s'imprenta un documento. Isto solament tien efecto quan a opción "Imprentar o capitero" se trobe activada.

en: Line Number Font for Printing
an: Fuent ta la impresión d'os numeros de linia

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
an: Especifica a fuent que utilizar ta os numeros de linia quan se imprentan. Isto solament tiene efecto si a opción "Imprentar os numeros de linia" ye distinta de zero.

en: Candidate Encodings
an: Codificacions candidatas

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
an: Lista d'as codificacions candidatas amostradas en o menu de codificación de caracters en o dialogo de triga de fichero en ubrir/alzar. "CURRENT" representa a codificación d'a configuración rechional acual. Solo as codificacions reconoixidas se fan servir. A valor predeterminada ye a lista vueda, en ixe caso gedit trigará unas buenas predeterminadas dependendo d'o tuyo pais y d'a tuya luenga.

en: Active plugins
an: Complementos activos

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
an: Lista de complementos activos. Contién a "Ubicación" d'os complementos activos. Veye o fichero .gedit-plugin ta obtener a "Ubicación" d'un complemento dau.

en: Show the application's version
an: Amostrar a versión de l'aplicación

en: Display list of possible values for the encoding option
an: Amostrar un listau d'as valors posibles ta la opción de codificación

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
an: Establir a codificación de caracters que usar en ubrir os fichers listaus en a linia de comandos

en: ENCODING
an: CODIFICACIÓN

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
an: Creya una finestra nueva en o libel superior d'una instancia existent de gedit

en: Create a new document in an existing instance of gedit
an: Creya un documento nuevo en una instancia existent de gedit

en: Set the size and position of the window (WIDTHxHEIGHT+X+Y)
an: Establir a grandaria y a posición d'a finestra (AMPLARIA x ALTURA+X+Y)

en: GEOMETRY
an: CHEOMETRÍA

en: Open files and block process until files are closed
an: Ubrir os fichers y bloqueyar os procesos dica que se zarren os fichers

en: Run gedit in standalone mode
an: Executar gedit en modo independient

en: [FILE...] [+LINE[:COLUMN]]
an: [FICHERO...] [+LINIA[:COLUMNA]]

en: There was an error displaying the help.
an: S'ha produciu una error en amostrar l'aduya.

en: %s: invalid encoding.
an: %s: codificación no valida.

en: Question
an: Pregunta

en: Close _without Saving
an: Zarrar _sin alzar

en: _Cancel
an: _Cancelar

en: _Save As…
an: _Alzar como…

en: _Save
an: _Alzar

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
an[0]: Si no los alzas, os cambeos dende o zaguer segundo se perderán ta siempre.
an[1]: Si no los alzas, os cambeos dende os zaguers %ld segundos se perderán ta siempre.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
an: Si no los alzas, os cambeos dende o zaguer menuto se perderán ta siempre.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
an[0]: Si no los alzas, os cambeos dende o zaguer menuto y segundo se perderán ta siempre.
an[1]: Si no los alzas, os cambeos d'o zaguer menuto y %ld segundos se perderán ta siempre.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
an[0]: Si no los alzas, os cambeos d'o zaguer menuto se perderán ta siempre.
an[1]: Si no los alzas, os cambeos d'os zaguers %ld menutos se perderán ta siempre.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
an: Si no los alzas, os cambeos d'a zaguera hora se perderán ta siempre.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
an[0]: Si no los alzas, os cambeos dende a zaguera hora y menuto se perderán ta siempre.
an[1]: Si no los alzas, os cambeos dende a zaguera hora y %d menutos se perderán ta siempre.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
an[0]: Si no los alza, os cambeos d'a zaguera hora se perderán ta siempre.
an[1]: Si no los alzas, os cambeos d'as zagueras %d horas se perderán ta siempre.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
an: Os cambeos d'o documento "%s" se perderán ta siempre.

en: Save changes to document “%s” before closing?
an: Alzar os cambeos d'o documento “%s” antis de zarrar-lo?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
an: L'alzau ye estau desactivau por l'administrador d'o sistema.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
an[0]: Os cambeos realizaus a %d documento se perderán ta siempre.
an[1]: Os cambeos realizaus a %d documentos se perderán ta siempre.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
an[0]: Bi ha %d documento con cambeos sin alzar. Quiers alzar os cambeos antis de zarrar-lo?
an[1]: Bi ha %d documentos con cambeos sin alzar. Quiers alzar os cambeos antis de zarrar-los?

en: Docum_ents with unsaved changes:
an: _Documentos con cambeos sin alzar:

en: S_elect the documents you want to save:
an: S_elecciona os documentos que quiers alzar:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
an: Si no los alzas, totz os tuyos cambeos se perderán ta siempre.

en: Loading file '%s'…
an: Se ye cargando lo fichero '%s'…

en: Loading %d file… | Loading %d files…
an[0]: Se ye cargando %d fichero…
an[1]: Se son cargando %d fichers…

note: Translators: "Open" is the title of the file chooser window.
en: Open
an: Ubrir

en: _Open
an: _Ubrir

en: The file "%s" is read-only.
an: O fichero "%s" ye de nomás lectura.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
an: Deseyas intentar substituir-lo por o qual yes alzando agora?

en: _Replace
an: _Substituir

en: Save the file using compression?
an: Alzar o fichero usando compresión?

en: Save the file as plain text?
an: Alzar o fichero como texto plano?

en: The file "%s" was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
an: O fichero "%s" s'alzó anteriorment como texto plano y agora s'alzará usando compresión.

en: _Save Using Compression
an: Alzar-ne usando c_ompresión

en: The file "%s" was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
an: O fichero "%s" s'alzó anteriorment usando compresión y agora s'alzará como texto plano.

en: _Save As Plain Text
an: Alzar como te_xto plano

en: Saving file '%s'…
an: Se ye alzando lo fichero '%s'…

en: Save As
an: Alzar como

en: Reverting the document '%s'…
an: Se ye revertindo lo documento '%s'…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
an: Revertir os cambeos sin alzar en o documento '%s'?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
an[0]: Os cambeos realizaus a lo documento en o zaguer segundo se perderán ta siempre.
an[1]: Os cambeos realizaus a lo documento en os zaguers %ld segundos se perderán ta siempre.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
an: Os cambeos realizaus a lo documento en o zaguer menuto se perderán ta siempre.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
an[0]: Os cambeos realizaus a lo documento en o zaguer menuto y segundo seperderán ta siempre.
an[1]: Os cambeos realizaus a lo documento en o zaguer menuto y %ld segundos se perderán ta siempre.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
an[0]: Os cambeos realizaus a lo documento en o zaguer menuto se perderán ta siempre.
an[1]: Os cambeos realizaus a lo documento en os zaguers %ld menutos se perderán ta siempre.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
an: Os cambeos realizaus a lo documento en a zaguera hora se perderán ta siempre.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
an[0]: Os cambeos realizaus a lo documento en a zaguera hora y menuto se perderán ta siempre.
an[1]: Os cambeos realizaus a lo documento en a zaguera hora y %d menutos se perderán ta siempre.

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
an[0]: Os cambeos realizaus a lo documento en a zaguera hora se perderán ta siempre.
an[1]: Os cambeos realizaus a lo documento en as zagueras %d horas se perderán ta siempre.

en: _Revert
an: _Revertir

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
an: gedit ye un editor de texto chicot y lichero ta l'escritorio GNOME

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
an[0]: S'ha trobau y substituiu %d aparición
an[1]: S'han trobau y substituiu %d aparicions

en: Found and replaced one occurrence
an: S'ha trobau y substituiu una aparición

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
an: No s'ha trobau "%s"

en: Unsaved Document %d
an: Documento no alzau %d

en: Tab Group %i
an: Grupo de pestanyas %i

en: Read-Only
an: Nomás lectura

en: Automatically Detected
an: Detectau automaticament

en: Add or Remove...
an: Adhibir u sacar…

en: Current Locale (%s)
an: Configuración rechional actual (%s)

en: %s (Current Locale)
an: %s (Configuración rechional actual)

en: Do you really want to reset the character encodings' preferences?
an: De seguras que quiers restablir as preferencias de codificacións de caracters?

note: Reset button
en: _Reset
an: _Restablir

en: Add
an: Anyadir

en: Remove
an: Sacar

en: Move to a higher priority
an: Mover a una prioridat mayor

en: Move to a lower priority
an: Mover a una prioridat menor

en: All Files
an: Totz os fichers

en: All Text Files
an: Totz os fichers de texto

en: C_haracter Encoding:
an: Codificación de ca_racters:

en: L_ine Ending:
an: _Fin de linia:

en: Character Encoding:
an: Codificación de caracters:

en: Line Ending:
an: Fin de linia:

en: Plain Text
an: Texto plano

en: _Retry
an: _Reintentar

en: Could not find the file “%s”.
an: No s'ha puesto trobar o fichero “%s”.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
an: Compreba que has tecleyau o puesto correctament y preba de nuevo.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Unable to handle “%s:” locations.
an: No se puet maniar as ubicacions “%s:”.

en: Unable to handle this location.
an: No se puet maniar ista ubicación.

en: The location of the file cannot be accessed.
an: No se puet accedir a la ubicación d'o fichero.

en: “%s” is a directory.
an: “%s” ye un directorio.

en: “%s” is not a valid location.
an: “%s” no ye un puesto valido.

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
an: No s'ha puesto trobar l'equipo remoto “%s”. Compreba que a configuración d'o tuyo proxy siga correcta y preba de nuevas.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
an: O nombre d'o servidor no ye valido. Compreba que has tecleyau o puesto correctament y intenta-lo de nuevo.

en: “%s” is not a regular file.
an: “%s” no ye un fichero regular.

en: Connection timed out. Please try again.
an: A connexión ha expirau. Intenta-lo de nuevo.

en: Unexpected error: %s
an: S'ha produciu una error inasperada: %s

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
an: No s'ha puesto trobar o fichero requeriu. Talment s'haiga eliminau recientment.

en: Could not revert the file “%s”.
an: No s'ha puesto revertir o fichero “%s”.

en: Ch_aracter Encoding:
an: Codificación de c_aracters:

en: The location “%s” is not currently reachable.
an: No se puet plegar actualment t'a ubicación “%s”.

en: Your system is offline. Check your network.
an: O tuyo sistema no ye en linia. Compreba o tuyo ret.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
an: Editar de todas _trazas

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
an: O numero de vinclos simbolicos seguius ye limitau y o fichero actual no s'ha puesto trobar adintro d'ixe limite.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
an: No tiens os premisos necesarios ta ubrir o fichero.

en: Unable to detect the character encoding.
an: No se puet detectar a codificación de caracters.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
an: Compreba que no yes intentando ubrir un fichero binario.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
an: Selecciona una codificación de caracters dende o menú y intenta-lo de nuevo.

en: There was a problem opening the file “%s”.
an: S'ha produciu un problema en ubrir o fichero “%s”.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
an: O fichero que has ubierto contién qualques caracters no validos. Si continas editando iste fichero puetz corromper o documento.

en: You can also choose another character encoding and try again.
an: Tamién puetz trigar qualsiquier atra codificación de caracters y intentar-lo de nuevo.

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
an: No s'ha puesto ubrir o fichero "%s" fendo servir a codificación de caracters "%s".

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
an: Selecciona una codificación de caracters diferent dende o menú y intenta-lo de nuevo.

en: Could not open the file “%s”.
an: No s'ha puesto ubrir o fichero "%s".

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
an: No s'ha puesto alzar o fichero "%s" fendo servir a codificación de caracters "%s".

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
an: O documento contién un u mas caracters que no se pueden codificar usando o codigo de caracters especificau.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
an: N_o editar-ne

en: This file “%s” is already open in another window.
an: Iste fichero "%s" ya ye ubierto en unatra finestra.

en: Do you want to edit it anyway?
an: Quiers tornar a editar-lo?

en: S_ave Anyway
an: _Alzar de todas trazas

en: D_on't Save
an: _No alzar

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file “%s” has been modified since reading it.
an: O fichero "%s" ye estau modificau dende que lo leyés.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
an: Si l'alzas, totz os cambeos externos podrían perder-se. Quiers alzar-lo de todas trazas?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
an: No s'ha puesto creyar un fichero de copia de seguranza en alzar "%s"

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
an: No s'ha puesto creyar un fichero de copia de seguranza temporal en alzar “%s”

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
an: No s'ha puesto fer una copia de seguranza d'o fichero antigo antis d'alzar o nuevo. Puetz ignorar ista alvertencia y alzar o fichero de todas trazas, pero si ocurrise una error en alzar-lo, podrías perder a copia antiga d'o fichero. Quiers alzar-lo de todas trazas?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
an: No se pueden maniar puestos “%s” en o modo d'escritura. Compreba que has tecleyau o puesto correctament y preba de nuevas.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
an: No se puet maniar iste puesto en o modo d'escritura. Compreba que has tecleyau o puesto correctament y preba de nuevas.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
an: “%s” no ye un puesto valido. Compreba que has tecleyau o puesto correctament y preba de nuevas.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
an: No tiens os premisos necesarios ta alzar o fichero. Compreba que has tecleyau o puesto correctament y preba de nuevo.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
an: No bi ha suficient espacio en o disco ta alzar o fichero. Libera una mica d'espacio y preba de nuevo.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
an: Yes intentando alzar o fichero en un disco de nomás lectura. Compreba que has escrito o puesto correctament y preba de nuevo.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
an: Ya existe un fichero con o mesmo nombre. Usa un nombre diferent.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
an: O disco an yes intentando alzar o fichero tien una limitación en a longaria d'os nombres de fichero. Usa un nombre de fichero mas curto.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
an: O disco an yes intentando alzar o fichero tien una limitación en grandarias de fichero. Intenta alzar un fichero mas chicot u alzar-lo en un disco que no tienga ista limitación.

en: Could not save the file “%s”.
an: No s'ha puesto alzar o fichero “%s”.

en: The file “%s” changed on disk.
an: O fichero “%s” ha cambiau en o disco.

en: Drop Changes and _Reload
an: Esborrar os cambeos y _recargar

en: _Reload
an: _Recargar

en: _Ignore
an: _Inorar

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
an: S'han detectau qualques caracters no validos en alzar “%s”

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
an: Si continas alzando iste fichero puetz corromper o documento.  Alzar-lo de todas trazas?

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
an: Pretar iste botón ta seleccionar a fuent que utilizará l'editor

en: _Use the system fixed width font (%s)
an: _Usar a fuent d'amplo fixo d'o sistema (%s)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
an: No s'ha puesto creyar o directorio '%s': Ha fallau g_mkdir_with_parents(): %s

en: The selected color scheme cannot be installed.
an: No se puet instalar o estilo de color seleccionada.

en: Add Scheme
an: Adhibir estilo

en: A_dd Scheme
an: _Adhibir estilo

en: Color Scheme Files
an: Fichers d'estilos de color

en: Could not remove color scheme "%s".
an: No s'ha puesto sacar o estilo "%s".

en: Preparing...
an: Preparando-se…

en: File: %s
an: Fichero: %s

en: Page %N of %Q
an: Pachina %N de %Q

en: Rendering page %d of %d...
an: Renderizando pachina %d de %d…

en: Page %d of %d
an: Pachina %d de %d

en: Nothing
an: Cosa

en: Find and Replace
an: Mirar y reemplazar

note: Use spaces to leave padding proportional to the font size
en: OVR
an: SOB

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
an[0]: Bi ha una pestanya con errors
an[1]: Bi ha %d pestanyas con errors

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
an: Revertindo %s dende %s

en: Reverting %s
an: Revertindo %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
an: Se ye cargando %s dende %s

en: Loading %s
an: Se ye cargando %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
an: Se ye alzando %s en %s

en: Saving %s
an: Se ye alzando %s

note: Read only
en: RO
an: SL

en: Error opening file %s
an: S'ha produciu una error en ubrir o fichero %s

en: Error reverting file %s
an: S'ha produciu una error a lo revertir o fichero %s

en: Error saving file %s
an: S'ha produciu una error en alzar o fichero %s

en: Name:
an: Nombre:

en: MIME Type:
an: Mena MIME:

en: Encoding:
an: Codificación:

en: Please check your installation.
an: Compreba la tuya instalación.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
an: No s'ha puesto ubrir o fichero de IU %s. Error: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
an: No s'ha puesto trobar l'obchecto '%s' en o fichero %s.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
an: / en %s

en: Mac OS Classic
an: Mac OS clasico

en: _Display line numbers
an: _Amostrar os numeros de linia

note: Translators: the first %d is the position of the current search * occurrence, and the second %d is the total number of search * occurrences.
en: %d of %d
an: %d de %d

note: create "Wrap Around" menu item.
en: _Wrap Around
an: _Tornar a lo prencipio

note: create "Match as Regular Expression" menu item.
en: Match as _Regular Expression
an: Coincidir con una expresión _regular

note: create "Match Entire Word Only" menu item.
en: Match _Entire Word Only
an: Coincidir nomás con parolas compl_etas

note: create "Match Case" menu item.
en: _Match Case
an: Coi_ncidir as mayusclas y as minusclas

en: String you want to search for
an: A cadena que quiers mirar

en: Line you want to move the cursor to
an: Linia a la quala quiers mover o cursor

en: Bracket match is out of range
an: O gafet de coincidencia ye difuera de rango

en: Bracket match not found
an: No s'ha trobau o gafet coincident

en: Bracket match found on line: %d
an: O gafet coincident s'ha trobau en a linia: %d

en: Tab Width: %u
an: Amplaria d'a tabulación: %u

en: There are unsaved documents
an: Bi ha documentos sin alzar

en: Change side panel page
an: Cambear a pachina d'o panel lateral

en: Documents
an: Documentos

note: ex:set ts=8 noet:
en: Move _Left
an: Mover enta _la cucha

en: Move _Right
an: Mover enta la d_reita

en: Move to New _Window
an: Mover ta una _finestra nueva

en: Move to New Tab _Group
an: Mover ta lo siguient _grupo de pestanyas

en: _Close
an: _Zarrar

en: Automatic Indentation
an: Sangrau automatico

en: Use Spaces
an: Usar espacios

en: Display line numbers
an: Amostrar os numeros de linia

en: Display right margin
an: Amostrar a marguin dreita

en: Highlight current line
an: Resaltar a linia actual

en: Text wrapping
an: Achuste d'o texto

en: _New Window
an: _Finestra nueva

en: _Preferences
an: _Preferencias

en: _Help
an: A_duya

en: _About
an: _Arredol de

en: _Quit
an: _Salir

en: _Print…
an: _Imprentar…

en: _Fullscreen
an: _Pantalla completa

en: Save _All
an: _Alzar-lo tot

en: _Find…
an: _Mirar…

en: _Find and Replace…
an: _Mirar y substituir

en: _Clear Highlight
an: _Sacar o resaltau

en: _Go to Line…
an: _Ir ta la linia…

en: View
an: Veyer

en: Side _Panel
an: Panel _lateral

en: _Bottom Panel
an: Panel _inferior

en: _Highlight Mode…
an: Modo de _resaltau…

en: Tools
an: Ferramientas

en: _Close All
an: _Zarrar-lo tot

en: File
an: Fichero

note: _New is the menu item under the File menu on OS X which creates a new empty document.
en: _New
an: _Nuevo

en: Open _Recent
an: Ubrir _recient

en: Reopen Closed _Tab
an: Reubrir una pes_tanya zarrada

en: Save _As…
an: _Alzar como…

en: Edit
an: Editar

en: _Undo
an: _Desfer

en: _Redo
an: _Refer

en: C_ut
an: Re_tallar

en: _Copy
an: _Copiar

en: _Paste
an: A_pegar

en: _Delete
an: _Eliminar

en: Overwrite _Mode
an: _Modo de sobreescritura

en: Select _All
an: Seleccionar-lo _tot

en: Search
an: Mirar

en: Find Ne_xt
an: Mirar o _siguient

en: Find Pre_vious
an: Mirar l'_anterior

en: Find and _Replace…
an: Mi_rar y substituir…

en: Go to _Line…
an: Ir t'a _linia…

en: _Save All
an: _Alzar-lo tot

en: _New Tab Group
an: _Nuevo grupo de pestanyas

en: P_revious Tab Group
an: Ante_rior grupo de pestanyas

en: Nex_t Tab Group
an: Siguien_t Grupo de pestanyas

en: _Previous Document
an: Documento _anterior

en: N_ext Document
an: Documento _siguient

en: _Move To New Window
an: _Mover a una finestra nueva

en: Help
an: Aduya

en: Character Encodings
an: Codificación de caracters

en: _Apply
an: _Aplicar

en: A_vailable Encodings
an: Codific_acions disponibles

en: Cho_sen Encodings
an: Codificacion_s trigadas

en: _Description
an: _Descripción

en: _Encoding
an: _Codificación

en: Highlight Mode
an: Modo de resaltau

en: _Select
an: _Seleccionar

en: Search highlight mode...
an: Mirar o modo de resaltau...

en: No results
an: No bi ha risultaus

en: Other _Documents…
an: Atros _documentos…

en: Open another file
an: Ubrir unatro fichero

en: Preferences
an: Preferencias

en: Display right _margin at column:
an: Amostrar a marguin _dreita en a columna:

en: Display _statusbar
an: Amostrar a barra d'_estau

en: Text Wrapping
an: Achuste d'o texto

en: Enable text _wrapping
an: Activar l'a_chuste de texto

en: Do not _split words over two lines
an: No _dividir as parolas en dos linias

en: Highlighting
an: Resaltau

en: Highlight current _line
an: Resaltar a _linia actual

en: Highlight matching _brackets
an: Resaltar as parellas de _gafetz

en: Tab Stops
an: Tabulacions

en: _Tab width:
an: Amplo d'o _tabulador:

en: Insert _spaces instead of tabs
an: Ficar e_spacios en cuenta de tabuladors

en: _Enable automatic indentation
an: _Activar o sangrau automatico

en: File Saving
an: Alzau de fichero

en: Create a _backup copy of files before saving
an: Creyar una copia de _seguranza d'os fichers antes d'alzar-los

en: _Autosave files every
an: _Alzar os fichers automaticament cada

en: _minutes
an: _menutos

en: Font
an: Fuent

en: Editor _font:
an: _Fuent de l'editor:

en: Pick the editor font
an: Triga la fuent de l'editor

en: Color Scheme
an: Esquema de color

en: Install scheme
an: Instalar l'esquema

en: Install Scheme
an: Instalar l'esquema

en: Uninstall scheme
an: Desinstalar l'esquema

en: Uninstall Scheme
an: Desinstalar l'esquema

en: Font & Colors
an: Fuents y colors

en: Plugins
an: Complementos

en: Syntax Highlighting
an: Resaltau de sintaxi

en: Print synta_x highlighting
an: Imprentar o resaltau de sinta_xi

en: Line Numbers
an: Numeros de linia

en: Print line nu_mbers
an: Imprentar os nu_meros de linia

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
an: _Numerar cada

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
an: linias

en: Page header
an: Capitero d'a pachina

en: Print page _headers
an: Imprentar os ca_piters de pachina

en: Fonts
an: Fuentz

en: _Body:
an: _Cuerpo:

en: _Line numbers:
an: Numeros de _linia:

en: He_aders and footers:
an: C_apiters y pietz:

en: _Restore Default Fonts
an: _Restaurar as fuents predeterminadas

en: Show the previous page
an: Amostrar a pachina anterior

en: Show the next page
an: Amostrar a pachina siguient

en: Current page (Alt+P)
an: Pachina actual (Alt+P)

note: the "of" from "1 of 19" in print preview
en: of
an: de

en: Page total
an: Total de pachinas

en: The total number of pages in the document
an: O numero total de pachinas d'o documento

en: Show multiple pages
an: Amostrar quantas pachinas

en: Zoom 1:1
an: Ampliación 1:1

en: Zoom to fit the whole page
an: Enamplar dica achustar toda a pachina

en: Zoom the page in
an: Enamplar a pachina

en: Zoom the page out
an: Reducir a pachina

en: Close print preview
an: Zarrar l'anvista previa d'impresión

en: _Close Preview
an: _Zarrar l'anvista previa

en: Page Preview
an: Anvista previa d'a pachina

en: The preview of a page in the document to be printed
an: Anvista previa d'una pachina en o documento que se va a imprentar

en: Replace _All
an: Substituir-lo _tot

[ctx: label of the find button]
en: _Find
an: _Buscar

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
an: B_uscar

en: Replace _with
an: Reemplazar _con

en: _Match case
an: Coincidir _mayusclas y minusclas

en: Match _entire word only
an: Nomás a parola compl_eta

en: Re_gular expression
an: Expresión reg_ular

en: Search _backwards
an: Mirar en_ta zaga

en: _Wrap around
an: A_chustar aproximadament

en: Close Document
an: Zarrar o documento

en: Open a file
an: Ubrir un fichero

en: Create a new document
an: Creyar un documento nuevo

en: New
an: Nuevo

en: Save the current file
an: Alzar o fichero actual

en: Save
an: Alzar

en: Hide panel
an: Amagar o panel

en: Open a file dialog
an: Ubrir un dialogo de fichero

en: Leave Fullscreen
an: Salir d'a pantalla completa

en: Check update
an: Comprebar as actualizacions

en: Check for latest version of gedit
an: Comprebar a zaguera versión de gedit

en: There was an error displaying the URI.
an: S'ha produciu una error en amostrar l'URI.

en: _Download
an: _Descargar

en: _Ignore Version
an: _Inorar a versión

en: There is a new version of gedit
an: Existe una nueva versión de gedit

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
an: Puetz descargar a nueva versión de gedit pretando o botón de descarga u inorar a versión y asperar a que salga una nueva

note: ex:set ts=8 noet:
en: Version to Ignore
an: Versión ta inorar

note: This is releated to the next gedit version to be released
en: Version to ignore until a newer version is released.
an: Versión ta inorar dica que se publique a proxima versión.

note: ex:set ts=8 noet:
en: Document Statistics
an: Estatisticas d'o documento

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
an: Anuncia o numero de parolas, linias y caracters en un documento.

en: _Document Statistics
an: Estatisticas d'o _documento

en: Document
an: Documento

en: Selection
an: Selección

en: Lines
an: Linias

en: Words
an: Parolas

en: Characters (with spaces)
an: Caracters (con espacios)

en: Characters (no spaces)
an: Caracters (sin espacios)

en: Build
an: Construir

en: Run "make" in the document directory
an: Executar "make" en a carpeta d'o documento

en: Open terminal here
an: Ubrir un terminal aquí

en: Open a terminal in the document location
an: Ubrir un terminal en a ubicación d'o documento

en: Remove trailing spaces
an: Eliminar os espacios sobrantes

en: Remove useless trailing spaces in your file
an: Eliminar os espacios sobrantes inutils d'o suyo fichero

en: Run command
an: Executar un comando

en: Execute a custom command and put its output in a new document
an: Executar un comando presonalizau y meter a salida d'ell en un documento nuevo

en: Send to fpaste
an: Ninviar ta fpaste

en: Paste selected text or current document to fpaste
an: Apegar o texto seleccionau u lo documento actual ta fpaste

en: External Tools
an: Ferramientas externas

en: Execute external commands and shell scripts.
an: Executar comandos externos y scripts de shell.

en: Whether to use the system font
an: Indica si se debe usar a fuent d'o sistema

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
an: Si ye cierto, as ferramientas externas usarán a fuent global estandar d'o escritorio si ye monoespacio (y si no, a fuent mas pareixida a ísta).

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
an: Un nombre de fuent Pango. Por eixemplo "Sans 12" u "Monospace Bold 14".

en: Manage _External Tools...
an: Chestionar as ferramientas _externas…

en: External _Tools
an: _Ferramientas externas

en: Could not execute command: %s
an: No s'ha puesto executar o comando %s

en: You must be inside a word to run this command
an: Debes estar adintro d'una parola ta executar iste comando

en: Running tool:
an: Se ye executando a ferramienta:

en: Done.
an: Feito.

en: Exited
an: Yes saliu

en: All languages
an: Totz os idiomas

en: All Languages
an: Totz os idiomas

en: New tool
an: Nueva ferramienta

en: This accelerator is already bound to %s
an: Iste accelerador ya ye vinclau a %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
an: Tecleya un accelerador nuevo , u preta Retroceder ta limpiar-ne

en: Type a new accelerator
an: Tecleya un accelerador nuevo

en: Stopped.
an: Aturau.

note: ex:ts=4:et:
en: Stop Tool
an: Aturar a ferramienta

en: Always available
an: Disponible siempre

en: All documents
an: Totz os documentos

en: All documents except untitled ones
an: Totz os documentos fueras d'os quals no tienen titol

en: Local files only
an: Nomás os fichers locals

en: Remote files only
an: Nomás os fichers remotos

en: Untitled documents only
an: Nomás os documentos sin titol

en: Current document
an: Documento actual

en: Current selection
an: Selección actual

en: Current selection (default to document)
an: Selección actual (predeterminada d'o documento)

en: Current line
an: Linia actual

en: Current word
an: Parola actual

en: Display in bottom pane
an: Amostrar-ne en o panel inferior

en: Create new document
an: Creyar un documento nuevo

en: Append to current document
an: Adhibir a lo documento actual

en: Replace current document
an: Substituir o documento actual

en: Replace current selection
an: Substituir a selección actual

en: Insert at cursor position
an: Ficar en a posición d'o cursor

en: Manage External Tools
an: Chestionar as ferramientas externas

en: Add a new tool
an: Adhibir una ferramienta nueva

en: Add Tool
an: Adhibir una ferramienta

en: Remove selected tool
an: Sacar a ferramienta seleccionada

en: Remove Tool
an: Sacar una ferramienta

en: Revert tool
an: Revertir a ferramienta

en: Revert Tool
an: Revertir a ferramienta

en: Shortcut _key:
an: _Alcorce de teclau:

en: _Save:
an: _Alzar:

en: _Input:
an: _Dentrada:

en: _Output:
an: _Salida:

en: _Applicability:
an: _Aplicabilidat:

en: Tool Output
an: Salida d'a ferramienta

note: ex:ts=4:et:
en: File Browser Panel
an: Panel de l'examinador de fichers

en: Easy file access from the side panel
an: Acceso a fichers facil dende o panel lateral

en: Home
an: Inicio

en: File System
an: Sistema de fichers

en: File Browser
an: Examinador de fichers

en: An error occurred while creating a new directory
an: S'ha produciu una error en creyar a carpeta nueva

en: An error occurred while creating a new file
an: S'ha produciu una error en creyar un fichero nuevo

en: An error occurred while renaming a file or directory
an: S'ha produciu una error en renombrar un fichero u carpeta

en: An error occurred while deleting a file or directory
an: S'ha produciu una error en eliminar un fichero u carpeta

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
an: S'ha produciu una error en ubrir una carpeta en o chestor de fichers

en: An error occurred while setting a root directory
an: S'ha produciu una error en establir a carpeta radiz

en: An error occurred while loading a directory
an: S'ha produciu una error en cargar una carpeta

en: An error occurred
an: S'ha produciu una error

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
an: No se puet mover o fichero 
    ta la papelera, quiers eliminar-lo
    permanentment?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
an: O fichero "%s" no se puet mover ta la papelera.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
an: Os fichers seleccionaus no se pueden mover ta la papelera.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
an: De seguras que quiers eliminar permanentment "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
an: De seguras que quiers eliminar permanentment os fichers seleccionaus?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
an: Si eliminas un elemento, se pierde permanentment.

en: (Empty)
an: (Vuedo)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
an: O fichero renombrau ye actualment filtrau. Amenestes achustar os tuyos achustes de filtros ta fer o fichero visible.

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: Untitled File
an: Fichero sin titulo

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
an: O fichero nuevo ye actualment filtrau. Amenestes achustar os filtros ta fer-lo visible

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: Untitled Folder
an: Carpeta sin titulo

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
an: A carpeta nueva ye actualment filtrada. Amenestes achustar os filtros ta fer-la visible.

en: Bookmarks
an: Marcapachinas

en: No mount object for mounted volume: %s
an: No existe l'obchecto amontau ta lo volumen amontau: %s

en: Could not open media: %s
an: No s'ha puesto ubrir o suporte: %s

en: Could not mount volume: %s
an: No s'ha puesto amontar o volumen: %s

en: Error when loading '%s': No such directory
an: S'ha produciu una error en cargar '%s', o directorio no existe

note: ex:set ts=8 noet:
en: Open With Tree View
an: Ubrir-ne con una anvista d'arbol

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
an: Ubrir l'anvista d'arbol quan o complemento de l'examinador de fichers se carga en cuenta de l'anvista de marcadors

en: File Browser Root Directory
an: Carpeta radiz de l'examinador de fichers

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
an: A carpeta radiz de l'examinador de fichers que usar en cargar o complemento d'examinador de fichers y quan onload/tree_view ye TRUE.

en: File Browser Virtual Root Directory
an: Carpeta radiz virtual de l'examinador de fichers

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
an: A carpeta virtual de l'examinador de fichers ta usar en cargar o complemento de l'examinador de fichers quan onload/tree_view ye TRUE. A carpeta virtual debe estar a radiz actual.

en: Enable Restore of Remote Locations
an: Activar a restauración de puestos remotos

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
an: Estableix si cal activar a restauración dende puestos remotos.

en: Set Location to First Document
an: Establir o puesto ta o primer documento

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
an: Si ye TRUE o complemento de l'examinador de fichers veyerá a carpeta d'o primer documento ubierto dau que l'examinador de fichers no s'ha usau encara. (Allora isto cheneralment s'aplica a ubrir un documento dende a linia de comandos u ubrindo-lo con Nautilus, etc.)

en: File Browser Filter Mode
an: Modo de filtro de l'examinador de fichers

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
an: Ista valor determina qué fichers se filtran de l'examinador de fichers. As valors validas son: "none" (no filtrar), "hide-hidden" (filtrar os fichers amagaus) y "hide-binary" (filtrar os fichers binarios).

en: File Browser Filter Pattern
an: Patrón de filtro de l'examinador de fichers

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
an: O patrón de filtros con o qual filtrar l'examinador de fichers. Iste filtro funciona por alto d'o filter_mode.

en: File Browser Binary Patterns
an: Patrón de filtro de l'examinador de fichers

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
an: Os patrons suplementaires que fer servir en filtrar fichers binarios.

en: _Set Root to Active Document
an: _Establir a radiz ta lo documento activo

en: _New Folder
an: _Carpeta nueva

en: New F_ile
an: _Fichero nuevo

en: _Rename...
an: _Renombrar...

en: _Move to Trash
an: _Mover ta la papelera

en: Re_fresh View
an: Re_frescar l'anvista

en: _View Folder
an: _Veyer a carpeta

en: _Open in Terminal
an: _Ubrir-lo en un terminal

en: _Filter
an: _Filtro

en: Show _Hidden
an: Amostrar os _amagaus

en: Show _Binary
an: Amostrar os _binarios

en: Match Filename
an: Coincidir con o nombre de fichero

en: History
an: Histórico

en: Open history menu
an: Ubrir o menú de l'historico

en: Modelines
an: Modos de linias

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
an: Suporte ta os modos de linia Emacs, Kate y Vim ta gedit.

en: Command Color Text
an: Color d'o texto d'o comando

en: The command color text
an: A color d'o texto d'o comando

en: Error Color Text
an: Color d'o texto d'error

en: The error color text
an: A color d'o texto d'error

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
an: Si ye cierto, a terminal usará la fuent global estandar d'o escritorio si ye d'amplo fixo (y a fuent mas pareixida a ista).

en: C_ommand color:
an: Color d'o c_omando:

en: _Error color:
an: Color d'a _error:

note: ex:et:ts=4:
en: Python Console
an: Consola Python

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
an: Consola interactiva python en o panel inferior

en: Quick Open...
an: Obridura rapida…

note: ex:ts=4:et:
en: Quick Open
an: Obridura rapida

en: Quickly open files
an: Ubrir os documentos rapidament

en: Type to search...
an: Escribe ta mirar

en: Manage _Snippets...
an: Escribe ta mirar…

note: Do the fancy completion dialog ex:ts=4:et:
en: Snippets
an: Retalles

en: The archive "%s" could not be created
an: No s'ha puesto creyar o fichero "%s"

en: Target directory "%s" does not exist
an: A carpeta de destín "%s" no existe

en: Target directory "%s" is not a valid directory
an: A carpeta de destín "%s" no ye una carpeta valida

en: File "%s" does not exist
an: O fichero "%s" no existe

en: File "%s" is not a valid snippets file
an: O fichero "%s" no ye un fichero de retalles valido

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
an: O fichero importau "%s" no ye un fichero de retalles valido

en: The archive "%s" could not be extracted
an: No s'ha puesto extrayer o fichero "%s"

en: The following files could not be imported: %s
an: No s'han puesto importar os siguients fichers: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
an: O fichero "%s" no ye un archivador de retalles valido

en: Snippets archive
an: Fichero de retalles

en: Add a new snippet...
an: Adhibir un nuevo retalle…

en: Revert selected snippet
an: Revertir o retalle seleccionau

en: Delete selected snippet
an: Eliminar o retalle seleccionau

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(3)
en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
an: Iste no ye un disparador valido. Os disparadors pueden contener caracters alfanumericos (u _, : y .) u un solenco caracter (no alfanumerico) como {,[, etcetera.

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(0)
en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
an: Parola con a quala s'activa o retalle dimpués de pretar o tabulador

en: The following error occurred while importing: %s
an: S'ha produciu a siguient error en importar: %s

en: Import successfully completed
an: Importación completada satisfactoriament

en: Import snippets
an: Importar os retalles

en: All supported archives
an: Totz os fichers suportaus

en: Gzip compressed archive
an: Archivador comprimiu con Gzip

en: Bzip2 compressed archive
an: Archivador comprimiu con Bzip2

en: Single snippets file
an: Fichero individual de retalles

en: All files
an: Totz os fichers

en: The following error occurred while exporting: %s
an: S'ha produciu a siguient error en exportar: %s

en: Export successfully completed
an: Exportación completada satisfactoriament

note: Ask if system snippets should also be exported
en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
an: Quiers incluir os retalles d'o <b>sistema</b> seleccionaus en a tuya exportación?

en: There are no snippets selected to be exported
an: No bi ha retalles seleccionaus ta exportar

en: Export snippets
an: Exportar os retalles

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
an: Tecleya un accelerador nuevo u preta Retroceso ta limpiar-ne

en: Type a new shortcut
an: Tecleya un accelerador nuevo

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
an: A execución d'o comando Python (%s) excede o tiempo maximo, execución abortada.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
an: Ha fallau a execución d'o comando Python (%s): %s

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
an: Ficar os fragmentos de texto usaus frecientment d'una traza rapida

en: Manage Snippets
an: Chestionar os retalles

en: Create new snippet
an: Creyar un retalle nuevo

en: Add Snippet
an: Adhibir un retalle

en: Remove Snippet
an: Sacar o retalles

en: Import Snippets
an: Importar os retalles

en: Export selected snippets
an: Exportar o retalle seleccionau

en: Export Snippets
an: Exportar os retalles

en: Activation
an: Activación

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
an: _Disparador:

en: S_hortcut key:
an: _Alcorce de teclau:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
an: Alcorce de teclau conque s'activa o retalle

en: _Drop targets:
an: _Soltar os destins:

en: S_ort...
an: _Ordinar…

note: ex:set ts=8 noet:
en: Sort
an: Ordinar

en: _Sort
an: _Ordinar

en: _Reverse order
an: O_rden inverso

en: R_emove duplicates
an: _Eliminar os duplicaus

en: _Ignore case
an: _Inorar a capitalización

en: S_tart at column:
an: E_mpecipiar en a columna:

en: You cannot undo a sort operation
an: No se puet desfer una operación d'ordinación

en: Sorts a document or selected text.
an: Ordina un documento u lo texto seleccionau.

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
an: (no bi ha parolas sucheridas)

en: _More...
an: _Mas…

note: Ignore all
en: _Ignore All
an: _Inorar-lo tot

note: Add to Dictionary
en: _Add
an: _Adhibir

en: _Spelling Suggestions...
an: _Sucherencias d'ortografía…

en: _Check Spelling...
an: _Comprebar a ortografía…

en: Set _Language...
an: Establir l'_idioma…

en: _Highlight Misspelled Words
an: _Resaltar as parolas mal escritas

en: Suggestions
an: Sucherencias

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
an: (a ortografía ye correcta)

en: Completed spell checking
an: S'ha completau a comprebación d'a ortografía

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
an: Desconoixiu (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
an: Predeterminau

en: _OK
an: _Acceptar

en: Set language
an: Establir l'idioma

en: Languages
an: Idiomas

en: The document is empty.
an: O documento ye vuedo.

en: No misspelled words
an: Sin parolas mal escritas

note: ex:set ts=8 noet:
en: Set Language
an: Establir l'idioma

en: Select the _language of the current document.
an: Selecciona l'_idioma d'o documento actual.

en: Check spelling
an: Comprebar a ortografía

en: Misspelled word:
an: Parola mal escrita:

en: word
an: parola

en: Change _to:
an: Cambiar-ne _por:

en: Check _Word
an: Comprebar a pa_rola

en: _Suggestions:
an: _Sucherencias:

en: Cha_nge
an: Ca_mbiar

en: Ignore _All
an: Inorar-lo _tot

en: Change A_ll
an: Cambiar-lo _tot

en: User dictionary:
an: Diccionario de l'usuario:

en: Add w_ord
an: Adhibir pa_rola

en: Spell Checker
an: Corrector ortografico

en: Checks the spelling of the current document.
an: Compreba a ortografía d'o documento actual.

en: In_sert Date and Time...
an: _Ficar a calendata y a hora…

en: Available formats
an: Formatos disponibles

note: ex:set ts=8 noet:
en: Prompt Type
an: Mena de mensache en a pantalla

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
an: Indica si caldría preguntar-le a l'usuario o formato u si caldría usar o formato seleccionau u presonalizau.

en: Selected Format
an: Formato seleccionau

en: The selected format used when inserting the date/time.
an: O formato seleccionau usau en ficar a calendata y a hora.

en: Custom Format
an: Formato presonalizau

en: The custom format used when inserting the date/time.
an: O formato predeterminau usau en ficar a calendata y a hora.

en: Insert Date and Time
an: Ficar a calendata y a hora

en: Use the _selected format
an: Usar o formato _seleccionau

en: _Use custom format
an: _Usar o formato presonalizau

en: _Insert
an: _Ficar

en: Configure date/time plugin
an: Configurar o complemento de calendata y hora

en: When inserting date/time...
an: En ficar a calendata y a hora…

en: _Prompt for a format
an: _Pedir un formato

en: Insert Date/Time
an: Ficar a calendata y a hora

en: Inserts current date and time at the cursor position.
an: Fica la calendata y la hora actual en a posición d'o cursor.
