gedit - en to crh translation catalogue (746 entries)

en: Text Editor
crh: Metin Muharriri

en: Edit text files
crh: Metin dosyelerini tahrir et

en: gedit Text Editor
crh: gedit Metin Muharriri

en: Text;Editor;
crh: Metin;Muharrir;

en: Open a New Window
crh: Yañı bir Pencere Aç

en: Open a New Document
crh: Yañı Bir Vesiqa Aç

en: Use Default Font
crh: Ög-belgilengen Hurufatnı Qullan

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
crh: Metin düzenleme için sistemin öntanımlı yazıtipi yerine gedit'e belirtilen yazıtipininkullanılması. Bu seçenek kapalı ise, sistem yazıtipi yerine "Editor Font" seçeneğinde belirlenmiş olan yazıtipi kullanılır.

en: Editor Font
crh: Muharrir Hurufatı

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
crh: Düzenleme bölgesi için kullanılacak özel bir yazıtipi. Bu, sadece "Use Default Font" seçeneği kapalı ise etki gösterir.

en: Style Scheme
crh: Uslûp Taslağı

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
crh: Metinni tüslendirmek içün qullanılğan bir GtkSourceView Uslûp Taslağınıñ kimligi.

en: Create Backup Copies
crh: Yedekleme Kopiyaları İcat Et

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
crh: Gedit, kaydettiği dosyalar için yedek kopiyalar oluşturur. Yedek dosya uzantısını, "Backup Copy Extension" seçeneğiyle ayarlayabilirsiniz.

en: Autosave
crh: Avto-saqla

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
crh: Gedit'niñ deñiştirilgen dosyelerni bir zaman aralığından soñra öz-özünden saqlap saqlamaycağı. Zaman aralığını "Avto-saqla Aralığı" ihtiyarından ayarlaybilirsiñiz.

en: Autosave Interval
crh: Avto-saqlav Aralığı

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
crh: Gedit'niñ deñiştirilgen dosyelerni qaç daqqa soñra öz-özünden saqlaycağı. Bu, ancaq "Avto-saqla" ihtiyarı faal ise uyğulanır.

en: Undo Actions Limit (DEPRECATED)
crh: Amellerni Keri Yapuv Haddi (TAKBİH ETİLGEN)

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions. Deprecated since 2.12.0
crh: Gedit'in geri alabileceği ya da tekrarlayabileceği eylemlerin azami miktarı.Sınırsız sayıda eylem için "-1" kullanın. 2.12.0'dan sonra kullanılmıyor

en: Maximum Number of Undo Actions
crh: Keri Yapuv Amelleriniñ Azamiy Sayısı

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
crh: Gedit'in geri alabileceği ya da tekrarlayabileceği eylemlerin azami miktarı. Sınırsız sayıda eylem için "-1" kullanın.

en: Line Wrapping Mode
crh: Satır Türme Tarzı

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
crh: Tahrir mıntıqasında uzun satırlarnıñ nasıl türülecegini belirtir. Türmemek içün "none", kelime sıñırlarında türmek içün "word", ferdiy remiz sıñırlarında türmek içün "char" qullanıñız. Degerler büyük-küçük hassasiyetlidir, ondan dolayı aynen mındaki kibi olğanlarından emin oluñız.

en: Tab Size
crh: Sekirme Ölçüsi

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
crh: Sekme karakteri yerine görüntülenecek boşluk sayısını belirtir.

en: Insert spaces
crh: Boşluqlarnı qıstır

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
crh: Gedit'niñ sekirmelerniñ yerine boşluqlarnı qıstırıp qıstırmaycağı.

en: Automatic indent
crh: Avtomatik kirinti

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
crh: Gedit'niñ avtomatik kirintilemeni qabilleştirip qabilleştirmeycegi.

en: Display Line Numbers
crh: Satır Nomeralarını Köster

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
crh: Gedit'in düzenleme alanında satır sayılarını göstermesi.

en: Highlight Current Line
crh: Ağımdaki Satırnı Işıqlandır

en: Whether gedit should highlight the current line.
crh: Gedit'niñ ağımdaki satırnı ışıqlandırıp ışıqlandırmaycağı.

en: Highlight Matching Brackets
crh: Eşleşken Qavuslarnı Işıqlandır

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
crh: Gedit'niñ eşleşken qavuslarnı ışıqlandırıp ışıqlandırmaycağı.

en: Display Right Margin
crh: Sağ Kenarnı Köster

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
crh: Gedit'in düzenleme alanında sağ kenar boşluğunu göstermesi.

en: Right Margin Position
crh: Sağ Kenar Mevamı

en: Specifies the position of the right margin.
crh: Sağ kenarnıñ mevamını belirtir.

en: Smart Home End
crh: Aqıllı Ev (Home) Soñ (End)

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "disabled" to always move at the start/end of the line, "after" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "before" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "always" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
crh: HOME ve END tuşları basılğanında imleçniñ nasıl hareket etkenini belirtir. Her zaman satırnıñ başına/soñuna hareket etmek içün "disabled", tuşlarğa ilk seferinde basılğanında satırnıñ başına/soñuna ve ekinci defa basılğanında boşluqlar ihmal etilerek metinniñ başına/soñuna hareket etmek içün "after", satırnıñ başına/soñuna barmazdan evvel metinniñ başına/soñuna hareket etmek içün "before", satırnıñ başına/soñuna hareket etmek yerine her zaman metinniñ başına/soñuna hareket etmek içün ise "always" qullanıñız.

en: Restore Previous Cursor Position
crh: Evelki İmleç Mevamını Keri Tikle

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
crh: Gedit'in dosya yüklendiği zaman imlecin önceki yerinin geri getirilmesi.

en: Enable Syntax Highlighting
crh: Sintaksis Işıqlandırmasını Qabilleştir

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
crh: Gedit'niñ sintaksis ışıqlandırmasını qabilleştirip qabilleştirmeycegi.

en: Enable Search Highlighting
crh: Qıdırma Işıqlandırmasını Qabilleştir

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
crh: Gedit'in arama metninin geçtiği yerleri vurgulaması.

en: Ensure Trailing Newline
crh: Süyreklengen Yañı-satırnı Temin Et

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
crh: Gedit'niñ vesiqalarnıñ her zaman süyreklengen bir yañı-satır ile bitmesini temin etip etmeycegi.

en: Toolbar is Visible
crh: Alet Çubuğı Körünir

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
crh: Düzenleme penceresindeki araç çubuğunun görünür hale gelmesi.

en: Notebook Show Tabs Mode
crh: Tizüstü İlmeklerni Köster Tarzı

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use "never" to never show the tabs, "always" to always show the tabs, and "auto" to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
crh: Tizüstü ilmekleriniñ ne zaman körülecegini belirtir. İlmeklerni asla köstermemek içün "never", her zaman köstermek içün "always" ve ancak birden fazla ilmek olğanda köstermek içün "auto" qullanıñız. Degerler büyük-küçük hassasiyetlidir, ondan dolayı aynen mındaki kibi olğanlarından emin oluñız.

en: Status Bar is Visible
crh: Durum Çubuğı Körünir

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
crh: Düzenleme penceresinin altında bulunan durum çubuğunun görünür hale gelmesi.

en: Side panel is Visible
crh: Yan panel Körünirdir

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
crh: Tahrir pencereleriniñ solundaki yan panelniñ körünir olıp olmaycağı.

en: Maximum Recent Files
crh: Azamiy Deminki Dosyeler

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
crh: "Son Dosyalar " altmenüsünde görüntülenecek olan en son açılmış dosyaların en yüksek sayısını belirtir.

en: Print Syntax Highlighting
crh: Sintaksis Işıqlandırmasını Bastır

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
crh: Gedit'in belgeleri yazdırırken bir belge başlığı eklemesi.

en: Print Header
crh: Başlıqnı Bastır

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
crh: Gedit'in belgeleri yazdırırken bir belge başlığı eklemesi.

en: Printing Line Wrapping Mode
crh: Bastıruv Satır Türme Tarzı

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
crh: Bastırğanda uzun satırlarnıñ nasıl türülecegini belirtir. Türmemek içün "none", kelime sıñırlarında türmek içün "word", ferdiy remiz sıñırlarında türmek içün "char" qullanıñız. Degerler büyük-küçük hassasiyetlidir, ondan dolayı aynen mında zikretilgeni kibi körünmelerinden emin oluñız.

en: Print Line Numbers
crh: Satır Nomeralarını Bastır

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
crh: Bu değer "0" ise, belge yazdırılırken satır sayıları eklenmez. Aksi halde, gedit her satır için satır sayılarını yazdırır.

en: Body Font for Printing
crh: Bastıruv içün Beden Hurufatı

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
crh: Belge yazdırırken belge gövdesi için hangi yazıtipinin kullanılacağını belirtir.

en: Header Font for Printing
crh: Bastıruv içün Başlıq Hurufatı

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
crh: Yazdırma işleminde satır sayıları için kullanılacak yazıtipini belirtir. Bu, sadece "Print Header" açık ise etki gösterir.

en: Line Number Font for Printing
crh: Bastıruv içün Satır Nomerası Hurufatı

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
crh: Yazdırma işleminde satır sayıları için kullanılacak yazıtipini belirtir. Bu, sadece "Print Line Numbers" seçeneği sıfırdan başka bir şey ise etki gösterir.

note: Translators: This is the sorted list of encodings used by gedit for automatic detection of the file encoding. You may want to customize it adding encodings that are common in your country, for instance the GB18030 encoding for the Chinese translation. You may also want to remove the ISO-8859-15 enco
en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
crh: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-9', 'UTF-16']

en: Automatically Detected Encodings
crh: Öz-özünden Alğılanğan Kodlandırmalar

en: Sorted list of encodings used by gedit for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
crh: Bir dosye kodlandırmasını öz-özünden alğılamaq içün gedit tarafından qullanılğan kodlandırmalarnıñ sıralanğan listesi. "CURRENT" cari mahal kodlandırmasını temsil eter. Faqat tanılğan kodlandırmalar qullanılır.

note: Translators: This is the list of encodings shown by default in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are displayed.
en: ['ISO-8859-15']
crh: ['UTF-8']

en: Encodings shown in menu
crh: Kodlandırmalar menüde kösterilir

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
crh: Dosye aç/saqla saylavcısınıñ Remiz Kodlandırması menüsinde kösterilgen kodlandırmalarnıñ listesi. Faqat tanılğan kodlandırmalar qullanılır.

en: Active plugins
crh: Faal plaginler

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
crh: Kullanılan eklentiler listesi. Kullanılan eklentilerin "Yeri"ni içerir.Eklentilerin "Yeri" için .gedit-plugins dosyasına bakın.

en: Show the application's help
crh: Uyğulamanıñ yardımını köster

en: Show the application's version
crh: Uyğulamanıñ sürümini köster

en: Display list of possible values for the encoding option
crh: Kodlandırma ihtiyarı içün caiz qıymetler listesini köster

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
crh: Komut satırında dosya açmada kodlanmış karakter kümesi kullan

en: ENCODING
crh: KODLANDIRMA

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
crh: Gedit'niñ mevcut danesinde yañı bir üst-serviye pencere icat et

en: Create a new document in an existing instance of gedit
crh: Gedit'niñ mevcut danesinde yañı bir vesiqa icat et

en: Set the size and position of the window (WIDTHxHEIGHT+X+Y)
crh: Pencereniñ ölçü ve mevziyini tesbit et (KENİŞLİKxYÜKSEKLİK+X+Y)

en: GEOMETRY
crh: HENDESE

en: Open files and block process until files are closed
crh: Dosyelerni aç ve dosyeler qapatılğance süreçni blokla

en: Run gedit in standalone mode
crh: Gedit özerk tarzda çapsın

en: [FILE...] [+LINE[:COLUMN]]
crh: [DOSYE...] [+SATIR[:SÜTUN]]

en: There was an error displaying the help.
crh: Yardım kösteriminde bir hata bar edi.

en: - Edit text files
crh: - Metin dosyelerini tahrir et

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
crh: %s
    Tüm mevcut komut satırı seçeneklerininin tam listesini göstermek için '%s --help' çalıştırın.

en: %s: invalid encoding.
crh: %s: keçersiz kodlandırma.

en: About gedit
crh: Gedit Haqqında

en: Question
crh: Sual

en: Close _without Saving
crh: Saqlamadan _Qapat

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
crh[0]: Saqlamasañız, soñki %ld saniyede yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
crh: Saqlamasañız, soñki daqqada yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
crh[0]: Saqlamasañız, soñki bir daqqa ve %ld saniyede yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
crh[0]: Saqlamasañız, soñki %ld daqqada yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
crh: Saqlamasañız, soñki saatta yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
crh[0]: Saqlamasañız, soñki bir saat ve %d daqqada yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
crh[0]: Saqlamasañız, soñki %d saatta yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
crh: "%s" vesiqasındaki deñişiklikler ebediyen coyulacaq.

en: Save changes to document "%s" before closing?
crh: Qapatmadan evel "%s" vesiqasındaki deñişiklikler saqlansınmı?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
crh: Saqlav, sistem müdiri tarafından ğayrı qabilleştirildi.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
crh[0]: %d vesiqadaki deñişiklikler ğayıp olacaq.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
crh[0]: Saqlanmağan deñişiklikleri olğan %d vesiqa bar. Qapatmadan evel saqlansınlarmı?

en: Docum_ents with unsaved changes:
crh: Saqlanmağan deñişiklikler ile _vesiqalar:

en: S_elect the documents you want to save:
crh: Saqlamağa istegeniñiz _vesiqalarnı saylañız:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
crh: Saqlamasañız, deñişiklikleriñizniñ hepsi ebediyen coyulacaq.

en: Loading file '%s'…
crh: '%s' dosyesi yüklene...

en: Loading %d file… | Loading %d files…
crh[0]: %d dosye yüklene...

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
crh: Dosyelerni Aç

en: The file "%s" is read-only.
crh: "%s" dosyesi faqat-oqulır.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
crh: Onu kaydettiğiniz ile değiştirmeyi denemek ister misiniz?

en: _Replace
crh: _İvaz Et

en: Save the file using compression?
crh: Dosye sıqıştırılaraq saqlansınmı?

en: The file "%s" was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
crh: Dosye "%s" mından evvel tüz metin olaraq saqlandı ve şimdi sıqıştırma qullanılaraq saqlanacaq.

en: _Save Using Compression
crh: Sıqıştıraraq _Saqla

en: Save the file as plain text?
crh: Dosye tüz metin olaraq saqlansınmı?

en: The file "%s" was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
crh: Dosye "%s" mından evvel sıqıştırma qullanılaraq saqlandı ve şimdi tüz metin olaraq saqlanacaq.

en: _Save As Plain Text
crh: Tüz Metin Olaraq _Saqla

en: Saving file '%s'…
crh: '%s' dosyesi saqlana...

en: Save As
crh: Şöyle Saqla

en: Reverting the document '%s'…
crh: '%s' vesiqası keri döndürüle...

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
crh: '%s' vesiqasındaki saqlanmağan deñişiklikler keri döndürilsinmi?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
crh[0]: Vesiqağa soñki %ld saniyede yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
crh: Vesiqağa soñki daqqada yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
crh[0]: Vesiqağa soñki bir daqqa ve %ld saniyede yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
crh[0]: Vesiqağa soñki %ld daqqada yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
crh: Vesiqağa soñki saatta yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
crh[0]: Vesiqağa soñki bir saat ve %d daqqada yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
crh[0]: Vesiqağa soñki %d saatta yapılğan deñişiklikler ebediyen ğayıp olacaq.

en: _Revert
crh: _Keri döndür

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
crh: gedit, GNOME Masaüstü içün kiçik ve yengil ağırlıqlı bir metin muharriridir

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
crh[0]: %d rastkeliş tapıldı ve ivaz etildi.

en: Found and replaced one occurrence
crh: Tek rastkeliş tapıldı ve ivaz etildi.

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
crh: "%s"  tapılmadı

en: Unsaved Document %d
crh: Saqlanmağan Vesiqa %d

en: Read-Only
crh: Faqat-Oqulır

en: Documents
crh: Vesiqalar

en: Unicode
crh: Unikod

en: Western
crh: Ğarbiy

en: Central European
crh: Orta Avropa

en: South European
crh: Cenübiy Avropa

en: Baltic
crh: Baltıq

en: Cyrillic
crh: Kiril

en: Arabic
crh: Arapça

en: Greek
crh: Yunanca

en: Hebrew Visual
crh: İbraniyce Körsel

en: Turkish
crh: Türkçe

en: Nordic
crh: İskandinav

en: Celtic
crh: Keltik

en: Romanian
crh: Rumınca

en: Armenian
crh: Ermenice

en: Chinese Traditional
crh: Çince, Ananeviy

en: Cyrillic/Russian
crh: Kiril/Rusça

en: Japanese
crh: Yaponca

en: Korean
crh: Korece

en: Chinese Simplified
crh: Çince, Basitleştirilgen

en: Georgian
crh: Gürcice

en: Hebrew
crh: İbraniyce

en: Cyrillic/Ukrainian
crh: Kiril/Ukraince

en: Vietnamese
crh: Vietnamca

en: Thai
crh: Tayca

en: Unknown
crh: Namalüm

en: Automatically Detected
crh: Öz-özünden Alğılanğan

en: Current Locale (%s)
crh: Ağımdaki Mahal (%s)

en: Add or Remove...
crh: Ekle yaki Çetleştir...

en: Character Encodings
crh: Remiz Kodlandırmaları

en: _Description
crh: _Tasvir

en: _Encoding
crh: _Kodlandırma

note: ex:set ts=8 noet:
en: Character encodings
crh: Remiz kodlandırmaları

en: A_vailable encodings:
crh: _Faydalanılışlı kodlandırmalar:

en: E_ncodings shown in menu:
crh: Menüde kösterilgen _kodlandırmalar:

en: All Files
crh: Hepsi Dosyeler

en: All Text Files
crh: Metin Dosyeleriniñ Hepsi

en: C_haracter Encoding:
crh: _Remiz Kodlandırması:

en: L_ine Ending:
crh: _Satır Soñu:

en: Mac OS Classic
crh: Mac İS (OS) Klassik

en: _Retry
crh: Ken_e Deñe

en: Could not find the file %s.
crh: %s dosyesi tapılamadı.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: gedit cannot handle %s locations.
crh: gedit %s qonumlarını qollayalmay.

en: gedit cannot handle this location.
crh: gedit bu qonumnı qollayalmay.

en: The location of the file cannot be mounted.
crh: Dosyeniñ qonumı taqılalmay.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
crh: Dosyanın konumuna erişilemedi çünkü konum bağlı değil.

en: %s is a directory.
crh: %s bir fihristtir.

en: %s is not a valid location.
crh: %s keçerli bir qonum degildir.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
crh: %s makinesi bulunamadı. Lütfen vekil sunucu ayarlarınızın doğru olduğundan emin olun ve tekrar deneyin.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: Qonaqbay adı keçersiz edi. Lütfen qonumnı doğru yazğanıñıznı teşkerip yañıdan deñeñiz.

en: %s is not a regular file.
crh: %s muntazam bir dosye degildir.

en: Connection timed out. Please try again.
crh: Bağlantı zaman aşımına oğradı. Lütfen tekrar deñeñiz.

en: The file is too big.
crh: Dosye fazla büyük.

en: Unexpected error: %s
crh: Beklenmegen hata: %s

en: gedit cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
crh: gedit dosyayı bulamıyor. Dosya yakın bir zamanda silinmiş olabilir.

en: Could not revert the file %s.
crh: %s dosyesi keri döndürilamadı.

en: Ch_aracter Encoding:
crh: _Remiz Kodlandırması:

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
crh: K_ene de Tahrir Et

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
crh: Takip edilen bağların sayısı sınırlı ve asıl dosya bu sınırlar içinde bulunamadı.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
crh: Dosyayı açmak için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

en: gedit has not been able to detect the character encoding.
crh: gedit, remiz kodlandırmasını tesbit etamağandır.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
crh: Lütfen ekili bir dosye açmağanıñızdan emin oluñız.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
crh: Menüden bir remiz kodlandırması saylañız ve tekrar deñeñiz.

en: There was a problem opening the file %s.
crh: %s dosyesini açqanda bir mesele bar edi.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
crh: Açqanıñız dosyede bazı keçersiz remizler bar. Bu dosyeni tahrir etmege devam etseñiz bu dosyeni ifsat etilgen (qullanılalmaz) yapabilirsiñiz.

en: You can also choose another character encoding and try again.
crh: Başqa bir remiz kodlandırmasını saylap yañıdan da deñeybilirsiñiz.

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
crh: %2$s remiz kodlandırması qullanılaraq %1$s dosyesi açılamadı.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
crh: Menüden başqa bir remiz kodlandırması saylap yañıdan deñeñiz.

en: Could not open the file %s.
crh: %s dosyesi açılamadı.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
crh: %2$s remiz kodlandırması qullanılaraq %1$s dosyesi saqlanamadı.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
crh: Vesiqa belirtilgen remiz kodlandırması qullanılaraq kodlandırılalmaycaq bir yaki daha çoq remiz ihtiva ete.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
crh: Tahrir Et_me

en: This file (%s) is already open in another gedit window.
crh: Bu dosye (%s) endi başqa bir gedit penceresinde açıqtır.

en: gedit opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
crh: gedit, dosyayının bu oturumunu düzenlenemeyecek bir yolda açtı. Gene de dosyayıdüzenlemek istiyor musunuz?

en: S_ave Anyway
crh: Kene de _Saqla

en: D_on't Save
crh: Saqla_ma

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file %s has been modified since reading it.
crh: Dosye %s oqulğanından berli deñiştirilgendir.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
crh: Eğer kaydederseniz, yapılan tüm harici deñişiklikler kaybolacak. Gene de kaydedilsin mi?

en: Could not create a backup file while saving %s
crh: %s saqlanğanda bir yedek dosyesi icat etilamadı.

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
crh: %s kaydedilirken bir geçici yedek dosyası oluşturulamadı

en: gedit could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
crh: gedit, dosyeniñ yañı kopiyasını saqlağanda eskisini yedekleyamadı. Bu tenbihni ihmal etip dosyeni kene de saqlaybilirsiñiz, ancaq eger saqlağanda bir hata olsa dosyeniñ eski kopiyasını coyabilirsiñiz. Kene de saqlansınmı?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: gedit cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: gedit yazma kipinde %s konumlarını işleyemez. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: gedit cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: gedit yazma kipinde bu konumu işleyemez. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: %s geçerli bir konum değil. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: Dosyayı kaydetmek için gerekli izinlere sahip değilsiniz. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
crh: Dosyayı kaydetmek için yeterli disk alanı yok. Lütfen diskinizde yer açıp tekrar deneyin.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
crh: Dosyayı salt okunur bir diske kaydetmeye çalışıyorsunuz. Lütfen konumu doğru yazdığınıza emin olun ve tekrar deneyin.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
crh: Aynı isimde başka bir dosya zaten var. Lütfen başka bir isim kullanın.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
crh: Dosyeni saqlamağa talpınğanıñız diskte dosye adlarınıñ uzunlığına bir sıñırlama bar. Lütfen daha qısqa bir ad qullanıñız.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
crh: Dosyeni saqlamağa talpınğanıñız diskte bir dosye ölçüsi sıñırlaması bar. Lütfen daha kiçik bir dosyeni saqlamağa talpınıñız ya da sıñırlaması olmağan bir disk qullanıñız.

en: Could not save the file %s.
crh: %s dosyesi saqlanamadı.

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file %s changed on disk.
crh: Dosye %s disk üzerinde deñişken.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
crh: Deñişiklikleriñizni taşlap dosyeni kene yüklemege isteysiñizmi?

en: Do you want to reload the file?
crh: Dosyeni kene yüklemege isteysiñizmi?

en: _Reload
crh: Kene Yük_le

en: Some invalid chars have been detected while saving %s
crh: %s saqlanğanda bazı keçersiz remizler keşfetilgendir.

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
crh: Bu dosyeni saqlamağa devam etseñiz vesiqanı ifsat etebilirsiñiz.  Kene de saqlansınmı?

note: ex:set ts=8 noet:
en: _New Window
crh: Yañı _Pencere

en: _Preferences
crh: _Tercihler

en: _Help
crh: _Yardım

en: _About
crh: _Haqqında

en: _Quit
crh: _Terk Et

note: Keep in sync with the respective GtkActions
en: _Move to New Window
crh: Yañı bir _pencerege avuştır

en: Save _As...
crh: _Şöyle Saqla...

en: _Print...
crh: _Bastır...

en: Open a file
crh: Bir dosye aç

en: Open a recently used file
crh: Demi qullanılğan bir dosyeni aç

en: Empty
crh: Boş

en: Hide panel
crh: Panelni gizle

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
crh: Muharrir tarafından qullanılacaq hurufatnı saylamaq içün bu dögmege çertiñiz

en: _Use the system fixed width font (%s)
crh: _Sistem sabit kenişlikli hurufatnı qullan (%s)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
crh: Dizin '%s' oluşturulamadı: g_mkdir_with_parents() başarısız oldu: %s

en: The selected color scheme cannot be installed.
crh: Saylanğan tüs taslağı qurulalmay.

en: Add Scheme
crh: Taslaq Ekle

en: A_dd Scheme
crh: Taslaq _Ekle

en: Color Scheme Files
crh: Tüs Taslağı Dosyeleri

en: Could not remove color scheme "%s".
crh: Tüs taslağı "%s" çetleştirilamadı.

en: gedit Preferences
crh: gedit Tercihleri

note: ex:set ts=8 noet:
en: Preferences
crh: Tercihler

en: _Display line numbers
crh: Satır nomeralarını _köster

en: Display right _margin at column:
crh: Sağ _kenarnı şu sütunda köster:

en: Text Wrapping
crh: Metin Türmesi

en: Enable text _wrapping
crh: Metin _türmesini qabilleştir

en: Do not _split words over two lines
crh: Kelimelerni eki satır üzerine _yarma

en: Highlighting
crh: Işıqlandırma

en: Highlight current _line
crh: Ağımdaki _satırnı ışıqlandır

en: Highlight matching _brackets
crh: Eşleşken _qavuslarnı ışıqlandır

en: View
crh: Körünim

en: Tab Stops
crh: Sekirme Duraqları

en: _Tab width:
crh: Sekirme _kenişligi:

en: Insert _spaces instead of tabs
crh: Sekirmeler yerine _boşluqlarnı qıstır

en: _Enable automatic indentation
crh: Avtomatik _kirintilemeni qabilleştir

en: File Saving
crh: Dosye Saqlav

en: Create a _backup copy of files before saving
crh: Dosyelerni saqlamadan evel bir _yedekleme kopiyası yap

en: _Autosave files every
crh: Dosyelerni _avto saqlav sıqlığı

en: _minutes
crh: _daqqa

en: Editor
crh: Muharrir

en: Font
crh: Hurufat

en: Editor _font:
crh: _Muharrir hurufatı:

en: Pick the editor font
crh: Muharrir hurufatını sayla

en: Color Scheme
crh: Tüs Taslağı

en: Install scheme
crh: Taslaqnı qur

en: Install Scheme
crh: Taslaqnı Qur

en: Uninstall scheme
crh: Taslaqnı çe

en: Uninstall Scheme
crh: Taslaqnı Çetleştir

en: Font & Colors
crh: Hurufatlar ve Tüsler

en: Plugins
crh: Plaginler

en: File: %s
crh: Dosye: %s

en: Page %N of %Q
crh: Sahife %N / %Q

en: Preparing...
crh: Hazırlana...

note: ex:set ts=8 noet:
en: Syntax Highlighting
crh: Sintaksis Işıqlandırması

en: Print synta_x highlighting
crh: Sintaksis ışıqlandırmasını _bastır

en: Line Numbers
crh: Satır Numaraları

en: Print line nu_mbers
crh: _Satır numaralarını bastır

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
crh: _Her

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
crh: satırnı nomeralandır

en: Page header
crh: Sahife başlığı

en: Print page _headers
crh: _Sahife başlıqlarını bastır

en: Fonts
crh: Hurufat

en: _Body:
crh: _Beden:

en: _Line numbers:
crh: _Satır numaraları:

en: He_aders and footers:
crh: B_aşlıqlar ve tüpnotlar:

en: _Restore Default Fonts
crh: Ög-belgilengen Hurufatnı Keri _Tikle

en: Show the previous page
crh: Evelki sahifeni köster

en: Show the next page
crh: Soñraki sahifeni köster

en: Current page (Alt+P)
crh: Ağımdaki sahife (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
crh: /

en: Page total
crh: Sahife sayısı

en: The total number of pages in the document
crh: Vesiqadaki topyekün sahife sayısı

en: Show multiple pages
crh: Müteaddit sahifeni köster

en: Zoom 1:1
crh: Miqyas 1:1

en: Zoom to fit the whole page
crh: Bütün sahifege sığacaq şekilde miqyasla

en: Zoom the page in
crh: Sahifeni yaqınlaştır

en: Zoom the page out
crh: Sahifeni uzaqlaştır

en: _Close Preview
crh: Ögbaqışnı _Qapat

en: Close print preview
crh: Bastıruv ögbaqışını qapat

en: Page %d of %d
crh: Sahife %d / %d

en: Page Preview
crh: Sahife Ögbaqışı

en: The preview of a page in the document to be printed
crh: Bastırılacaq vesiqadaki bir sahifeniñ ögbaqışı

note: ex:set ts=8 noet:
en: Replace
crh: İvaz Et

en: Replace _All
crh: _Hepsini İvaz Et

en: Replace All
crh: Hepsini İvaz Et

en: _Search for:
crh: Şunı qıdı_r:

en: Replace _with:
crh: _Bunıñnen İvaz Et:

en: _Match case
crh: Büyük-ufaq _hassasiyeti

en: Match _entire word only
crh: Faqat _bütün kelimeni eşleştir

en: Search _backwards
crh: _Kerige doğru qıdır

en: _Wrap around
crh: _Dolan

note: Use spaces to leave padding proportional to the font size
en: OVR
crh: ÜZR

en: INS
crh: QST

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
crh:   Sat %d, Sut %d

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
crh[0]: Hatalar ile %d ilmek bar

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
crh: %s dosyesi %s qonumından keri döndürile

en: Reverting %s
crh: %s keri döndürile

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
crh: %s dosyesi %s qonumından yüklene

en: Loading %s
crh: %s yüklene

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
crh: %s, %s qonumına saqlana

en: Saving %s
crh: %s saqlana

note: Read only
en: RO
crh: FO

en: Error opening file %s
crh: %s dosyesi açılğanda hata

en: Error reverting file %s
crh: %s dosyesi keri döndürilgende hata

en: Error saving file %s
crh: %s dosyesi saqlanğanda hata

en: Unicode (UTF-8)
crh: Unikod (UTF-8)

en: Name:
crh: İsim:

en: MIME Type:
crh: MİME Türü:

en: Encoding:
crh: Kodlandırma:

en: Close document
crh: Vesiqanı qapat

note: Toplevel
en: _File
crh: _Dosye

en: _Edit
crh: _Tahrir

en: _View
crh: _Körünim

en: _Search
crh: _Qıdır

en: _Tools
crh: _Aletler

en: _Documents
crh: _Vesiqalar

en: Create a new document
crh: Yañı bir vesiqa icat et

en: _Open...
crh: _Aç...

note: Edit menu
en: Pr_eferences
crh: _Tercihler

en: Configure the application
crh: Uyğulamanı ayarla

note: Help menu
en: _Contents
crh: _Münderice

en: Open the gedit manual
crh: Gedit qılavuzını aç

en: About this application
crh: Bu uyğulama haqqında

en: Leave fullscreen mode
crh: Tam ekran tarzını terk et

en: Save the current file
crh: Ağımdaki dosyeni saqla

en: Save the current file with a different name
crh: Ağımdaki dosyeni başqa bir isim ile saqla

en: Revert to a saved version of the file
crh: Dosyeniñ saqlanğan bir sürümine keri döndür

en: Print Previe_w
crh: Bastıruv _Ög-baquv

en: Print preview
crh: Bastıruv ögbaqışı

en: Print the current page
crh: Ağımdaki sahifeni bastır

en: Undo the last action
crh: Soñki amelni keri yap

en: Redo the last undone action
crh: Keri yapılğan soñki amelni kene yap

en: Cut the selection
crh: Saylamnı kes

en: Copy the selection
crh: Saylamnı kopiyala

en: Paste the clipboard
crh: Tüyreme-tahtasını yapıştır

en: Delete the selected text
crh: Saylanğan metinni sil

en: Select _All
crh: _Hepsini Sayla

en: Select the entire document
crh: Bütün vesiqanı sayla

note: View menu
en: _Highlight Mode
crh: _Işıqlandırma Tarzı

note: Search menu
en: _Find...
crh: _Tap...

en: Search for text
crh: Metin içün qıdır

en: Find Ne_xt
crh: _Soñrakini Tap

en: Search forwards for the same text
crh: Aynı metin içün ilerige doğru qıdır

en: Find Pre_vious
crh: _Evelkini Tap

en: Search backwards for the same text
crh: Aynı metin içün kerige doğru qıdır

en: _Replace...
crh: _İvaz Et...

en: Search for and replace text
crh: Metin içün qıdır ve ivaz et

en: _Clear Highlight
crh: Işıqlandırmanı _Temizle

en: Clear highlighting of search matches
crh: Qıdırma eşleşmeleriniñ ışıqlandırıluvını temizle

en: Go to _Line...
crh: _Satırğa Bar...

en: Go to a specific line
crh: Belirtilgen satırğa ket

note: Documents menu
en: _Save All
crh: Hepsini _Saqla

en: Save all open files
crh: Açıq dosyelerniñ hepsini saqla

en: _Close All
crh: _Hepsini Qapat

en: Close all open files
crh: Açıq dosyelerniñ hepsini qapat

en: _New Tab Group
crh: _Yañı İlmek Zümresi

en: Create a new tab group
crh: Yañı bir ilmek zümresi icat et

en: P_revious Tab Group
crh: _Evvelki İlmek Zümresi

en: Switch to the previous tab group
crh: Evelki ilmek zümresine almaş

en: Nex_t Tab Group
crh: _Soñraki İlmek Zümresi

en: Switch to the next tab group
crh: Soñraki ilmek zümresine almaş

en: _Previous Document
crh: _Evelki Vesiqa

en: Activate previous document
crh: Evelki vesiqanı faalleştir

en: N_ext Document
crh: _Soñraki Vesiqa

en: Activate next document
crh: Soñraki vesiqanı faalleştir

en: Move the current document to a new window
crh: Cari vesiqanı yañı bir pencerege avuştır

en: Close the current file
crh: Ağımdaki dosyeni qapat

en: Quit the program
crh: Programdan çıq

en: _Toolbar
crh: _Alet Çubuğı

en: Show or hide the toolbar in the current window
crh: Cari penceredeki alet çubuğını köster yaki gizle

en: _Statusbar
crh: _Durum Çubuğı

en: Show or hide the statusbar in the current window
crh: Cari penceredeki durum çubuğını köster yaki gizle

en: Edit text in fullscreen
crh: Metinni tam ekranda tahrir et

en: Side _Panel
crh: Yan _Panel

en: Show or hide the side panel in the current window
crh: Cari penceredeki yan panelni köster yaki gizle

en: _Bottom Panel
crh: _Alt Panel

en: Show or hide the bottom panel in the current window
crh: Cari penceredeki tüp panelni köster yaki gizle

en: Please check your installation.
crh: Lütfen qurulımıñıznı teşkeriñiz.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
crh: Qullanıcı Arayüzü (QA; UI) dosyesi %s açılalmay. Hata: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
crh: '%s' nesnesi %s dosyesi içerisinde tapılalmay.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
crh: %s üzerinde /

note: create "Wrap Around" menu item.
en: _Wrap Around
crh: _Dolan

note: create "Match Entire Word Only" menu item.
en: Match _Entire Word Only
crh: Faqat _Bütün Kelimeni Eşleştir

note: create "Match Case" menu item.
en: _Match Case
crh: Büyük-Ufaq _Hassasiyeti

en: String you want to search for
crh: Qıdırmağa istegeniñiz tizgi

en: Line you want to move the cursor to
crh: İmleçni avuştırmağa istegeniñiz satır

en: Use %s highlight mode
crh: %s ışıqlandırma tarzını qullan

note: add the "Plain Text" item before all the others Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
crh: Tüz Metin

en: Disable syntax highlighting
crh: Sintaksis ışıqlandırmasını ğayrı qabilleştir

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
crh: '%s' aç

en: Open
crh: Aç

en: Save
crh: Saqla

en: Print
crh: Bastır

en: Find
crh: Tap

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
crh: '%s' faalleştir

en: Use Spaces
crh: Boşluqlarnı Qullan

en: Tab Width
crh: Sekirme Kenişligi

en: Bracket match is out of range
crh: Qavus eşleştirmesi menzil tışıdır

en: Bracket match not found
crh: Qavus eşleştirmesi tapılmadı

en: Bracket match found on line: %d
crh: Satırda qavus eşleşmesi tapıldı: %d

en: There are unsaved documents
crh: Saqlanmağan vesiqalar bar

note: ex:set ts=8 noet:
en: Change Case
crh: Kelişni Almaştır

en: Changes the case of selected text.
crh: Saylanğan metinniñ kelişini deñiştirir.

en: C_hange Case
crh: Büyük_leştir/Ufaqlaştır

en: All _Upper Case
crh: Hepsi _Büyük Harif

en: Change selected text to upper case
crh: Saylanğan metinni büyük hariflerge deñiştir

en: All _Lower Case
crh: Hepsi _Kiçik Harif

en: Change selected text to lower case
crh: Saylanğan metinni kiçik hariflerge deñiştir

en: _Invert Case
crh: Kelişni _Ters Çevir

en: Invert the case of selected text
crh: Saylanğan metinniñ kelişini tersine çevir

en: _Title Case
crh: _Serlevha Kelişi

en: Capitalize the first letter of each selected word
crh: Saylanğan her kelimeniñ ilk harfini büyükleştir

note: ex:set ts=8 noet:
en: Check update
crh: Yañartmanı teşker

en: Check for latest version of gedit
crh: Soñki gedit sürümi içün teşker

en: There was an error displaying the URI.
crh: URİ köstergende bir hata bar edi.

en: _Download
crh: _Endir

en: _Ignore Version
crh: Sürümni _İhmal Et

en: There is a new version of gedit
crh: Yañı bir gedit sürümi mevcuttır

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
crh: Yañı gedit sürümini Endir dögmesine basaraq endirebilir yaki o sürümni ihmal etip yañı biri içün bekleybilirsiñiz

note: ex:set ts=8 noet:
en: Version to Ignore
crh: İhmal Etilecek Sürüm

note: This is releated to the next gedit version to be released
en: Version to ignore until a newer version is released.
crh: Soñraki bir sürüm çıqarılğance ihmal etilecek sürüm.

note: ex:set ts=8 noet:
en: Document Statistics
crh: Vesiqa İhsaiyatı

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
crh: Belge istatistik eklentisi, belgenizi analiz ederek, sözcükleri, satırları ve boşluklar dışındaki karakterleri sayar ve sonuçları size kösterir.

en: _Document Statistics
crh: _Vesiqa İhsaiyatı

en: Get statistical information on the current document
crh: Cari vesiqa haqqında statistik malümatnı köster

en: _Update
crh: _Yañart

en: File Name
crh: Dosye Adı

en: Document
crh: Vesiqa

en: Selection
crh: Saylam

en: Lines
crh: Satırlar

en: Words
crh: Kelimeler

en: Characters (with spaces)
crh: Remizler (boşluqlar dahil)

en: Characters (no spaces)
crh: Remizler (boşluqlar harıç)

en: Bytes
crh: Baytlar

en: Build
crh: İnşa

en: Run "make" in the document directory
crh: Vesiqa fihristinde "make" çaptır

en: Open terminal here
crh: Mında terminal aç

en: Open a terminal in the document location
crh: Vesiqa qonumında bir terminal aç

en: Remove trailing spaces
crh: Süyreklengen boşluqlarnı sil

en: Remove useless trailing spaces in your file
crh: Dosyañızdaki faydasız süyreklengen boşluqlarnı siliñiz

en: Run command
crh: Buyruq çaptır

en: Execute a custom command and put its output in a new document
crh: Şahsiyleştirilgen bir buyruq ifa et ve onıñ çıqtısını yañı bir vesiqağa qoy

en: External Tools
crh: Hariciy Aletler

en: Execute external commands and shell scripts.
crh: Hariciy buyruqlarnı ve qabuq bitiklerini infaz et.

en: Whether to use the system font
crh: Sistem hurufatınıñ qullanılıp qullanılmaycağı

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
crh: Doğru ise, standart masaüstü-kürreviy hurufat yek-feza ise hariciy aletler onı (aksi taqdirde, tapılğan eñ beñzer hurufatnı) qullanır.

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
crh: Bir Pango hurufat ismi. Meselâ, "Sans 12" yaki "Yek-feza Qalın 14".

en: Could not execute command: %s
crh: Buyruq ifa etilamadı: %s

en: You must be inside a word to run this command
crh: Bu buyruqnı çaptırmaq içün bir kelimeniñ içinde olmalısıñız

en: Running tool:
crh: Çapqan alet:

en: Done.
crh: Yapıldı.

en: Exited
crh: Çıqıldı

en: All languages
crh: Hepsi Tiller

en: All Languages
crh: Hepsi Tiller

en: New tool
crh: Yañı alet

en: This accelerator is already bound to %s
crh: Bu tezleştirici endi %s ile bağlı

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
crh: Yañı bir tezleştiricini kirsetiñiz, ya da temizlemek içün Backspace tuşuna basıñız

en: Type a new accelerator
crh: Yañı bir tezleştiricini daktilo etiñiz

en: Stopped.
crh: Toqtatıldı.

note: ex:ts=4:et:
en: All documents
crh: Hepsi vesiqalar

en: All documents except untitled ones
crh: Hepsi vesiqalar, isimlendirilmegenler tışında

en: Local files only
crh: Faqat yerli dosyeler

en: Remote files only
crh: Faqat uzaqtaki dosyeler

en: Untitled documents only
crh: Faqat isimlendirilmegen vesiqalar

en: Nothing
crh: Hiç bir şey

en: Current document
crh: Ağımdaki vesiqa

en: Current selection
crh: Ağımdaki saylam

en: Current selection (default to document)
crh: Ağımdaki saylam (ög-belgileme vesiqadır)

en: Current line
crh: Ağımdaki satır

en: Current word
crh: Ağımdaki kelime

en: Display in bottom pane
crh: Alt terezede köster

en: Create new document
crh: Yañı vesiqa icat et

en: Append to current document
crh: Ağımdaki vesiqanıñ soñuna ekle

en: Replace current document
crh: Ağımdaki vesiqanıñ yerine qoy

en: Replace current selection
crh: Ağımdaki saylamnıñ yerine qoy

en: Insert at cursor position
crh: İmleç qonumında qıstır

en: Manage External Tools
crh: Hariciy Aletlerni İdare Et

en: _Tools:
crh: _Aletler:

en: Add a new tool
crh: Yañı bir alet ekle

en: Add Tool
crh: Alet Ekle

en: Remove selected tool
crh: Saylanğan aletni çetleştir

en: Remove Tool
crh: Alet Çetleştir

en: Revert tool
crh: Aletni keri döndür

en: Revert Tool
crh: Aletni _Keri Döndür

en: _Edit:
crh: _Tahrir Et:

en: _Applicability:
crh: _Uyğulanabilirlik:

en: _Output:
crh: _Çıqtı:

en: _Input:
crh: _Kirdi:

en: _Save:
crh: _Saqla:

en: Shortcut _Key:
crh: _Qısqa-yol Tuşu:

en: Manage _External Tools...
crh: _Hariciy Aletlerni İdare Et...

en: Opens the External Tools Manager
crh: Hariciy Aletler İdarecisini Açar

en: External _Tools
crh: Hariciy _Aletler

en: External tools
crh: Hariciy aletler

en: Shell Output
crh: Qabuq Çıqtısı

note: ex:ts=4:et:
en: File Browser Panel
crh: Dosye Kezgini Paneli

en: Easy file access from the side panel
crh: Yan panelden qolay dosye irişimi

en: File System
crh: Dosye Sistemi

en: _Set root to active document
crh: _Tamırnı faal vesiqağa tesbit et

en: Set the root to the active document location
crh: Tamırnı faal vesiqanıñ qonumına tesbit et

en: _Open terminal here
crh: _Mında terminal aç

en: Open a terminal at the currently opened directory
crh: Hal-hazırda açılğan fihristte bir terminal aç

en: File Browser
crh: Dosye Kezicisi

en: An error occurred while creating a new directory
crh: Yañı bir fihrist icat etilgende bir hata hasıl oldı

en: An error occurred while creating a new file
crh: Yañı bir dosye icat etilgende bir hata hasıl oldı

en: An error occurred while renaming a file or directory
crh: Bir dosyeni ya da fihristni kene adlandırğanda bir hata hasıl oldı

en: An error occurred while deleting a file or directory
crh: Bir dosye ya da fihrist silingende bir hata hasıl oldı

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
crh: Bir fihristni dosye idarecisinde açqanda bir hata hasıl oldı

en: An error occurred while setting a root directory
crh: Bir tamır fihristi tesbit etilgende bir hata hasıl oldı

en: An error occurred while loading a directory
crh: Bir fihrist yüklengende hata hasıl oldı

en: An error occurred
crh: Bir hata hasıl oldı

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
crh: Dosya çöpe taşınamıyor, 
     kalıcı olarak silmek ister misiniz?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
crh: Dosye "%s" çöpke avuştırılalmay.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
crh: Saylanğan dosyeler çöpke avuştırılalmay.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
crh: Eminsiñizmi, "%s" daim şekilde silinsinmi?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
crh: Seçili dosyaları kalıcı olarak silmek istegeniñizden emin misiniz?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
crh: Eger bir unsurnı silseñiz, o daim şekilde ğayıp olacaq.

en: (Empty)
crh: (Boş)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
crh: İsmi değiştirilen dosya şu anda filtrelendi. Dosyayı görünebilir yapmak için filtrenizi ayarlamanız gerekiyor

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
crh: dosye

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
crh: Yeni dosya şu anda filtrelendi. Dosyayı görünebilir yapmak için filtrenizi ayarlamanız gerekiyor

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
crh: fihrist

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
crh: Yeni dizin şu anda filtrelendi. Dizini görünebilir yapmak için filtrenizi ayarlamanız gerekiyor

en: Bookmarks
crh: Yer-imleri

en: _Filter
crh: _Süzgüç

en: _Move to Trash
crh: Çöpke Avuş_tır

en: Move selected file or folder to trash
crh: Saylanğan dosyeni yaki cilbentni çöpke avuştır

en: _Delete
crh: _Sil

en: Delete selected file or folder
crh: Saylanğan dosyeni ya da cilbentni sil

en: Open selected file
crh: Saylanğan dosyeni aç

en: Up
crh: Yuqarı

en: Open the parent folder
crh: Baba cilbentni aç

en: _New Folder
crh: _Yañı Cilbent

en: Add new empty folder
crh: Yañı boş cilbent ekle

en: New F_ile
crh: Yañı _Dosye

en: Add new empty file
crh: Yañı boş dosye ekle

en: _Rename
crh: _Kene Adlandır

en: Rename selected file or folder
crh: Saylanğan dosyeni ya da cilbentni kene adlandır

en: _Previous Location
crh: _Evelki Qonum

en: Go to the previous visited location
crh: Evelki ziyaret etilgen qonumğa bar

en: _Next Location
crh: _Soñraki Qonum

en: Go to the next visited location
crh: Soñraki ziyaret etilgen qonumğa bar

en: Re_fresh View
crh: Körünimni _Tazert

en: Refresh the view
crh: Bu körünimni tazert

en: _View Folder
crh: _Cilbentni Köster

en: View folder in file manager
crh: Cilbentni dosye idarecisinde kör

en: Show _Hidden
crh: _Gizlilerni Köster

en: Show hidden files and folders
crh: Gizli dosyelerni ve cilbentlerni köster

en: Show _Binary
crh: _Ekililerni Köster

en: Show binary files
crh: Ekili dosyelerni köster

en: Match Filename
crh: Dosye Adını Eşleştir

en: No mount object for mounted volume: %s
crh: Taqılğan cılt içün hiç bir taqma nesnesi yoq: %s

en: Could not open media: %s
crh: Vasat açılamadı: %s

en: Could not mount volume: %s
crh: Cılt taqılamadı: %s

note: ex:ts=8:noet:
en: Open With Tree View
crh: Terek Körünimi ile Aç

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
crh: Dosya tarayıcısı eklentisi yüklendiğinde yer imleri görünümü yerine ağaç görünümünü aç

en: File Browser Root Directory
crh: Dosye Kezicisi Tamır Fihristi

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
crh: Dosya tarayıcısı eklentisi yüklendiğinde ve onload/tree_view TRUE ise kullanılacak dosya tarayıcısı başlangıç dizini.

en: File Browser Virtual Root Directory
crh: Dosye Kezicisi Sanal Tamır Fihristi

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
crh: Dosya tarayıcısı eklentisi yüklendiğinde ve onload/tree_view TRUE ise kullanılacakdosya tarayıcısı sanal başlangıç dizini. Sanal başlangıç asıl başlangıcın altında olmalıdır.

en: Enable Restore of Remote Locations
crh: Uzaqtaki Qonumlarnıñ Keri Tiklenüvini Qabilleştir

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
crh: Uzaqtaki qonumlarnıñ keri tiklenip tiklenmeycegini tesbit eter.

en: Set Location to First Document
crh: Qonumnı İlk Vesiqağa Tesbit Et

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
crh: Eger DOĞRU ise, dosye kezicisi plagini, dosye kezicisi şimdilik qullanılmağan olsa, ilk açılğan vesiqanıñ fihristini kösterir. (Umumen, bu bir vesiqanı buyruq satrından ya da Nautilus ve ilâhre ile açqanda uyğulanır)

en: File Browser Filter Mode
crh: Dosye Kezicisi Süzgüç Tarzı

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
crh: Bu qıymet dosye kezicisinde hangi dosyelerniñ süzgüçlengenini belgiley. Keçerli degerler şöyledir: none (hiç bir şey süzgüçleme), hide-hidden (gizli dosyelerni süzgüçle), hide-binary (ekişerleme dosyelerni süzgüçle).

en: File Browser Filter Pattern
crh: Dosye Kezicisi Süzgüç Deseni

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
crh: Dosya tarayıcısının kullanacaği filtre dokusu. Bu filtre filter_mode üstündeçalışır.

en: Modelines
crh: Tarz-satırları

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
crh: Gedit içün Emacs, Kate ve Vim-uslûbı tarz-satırları destegi.

en: Command Color Text
crh: Emir Tüsü Metni

en: The command color text
crh: Emir tüsü metni

en: Error Color Text
crh: Hata Tüsü Metni

en: The error color text
crh: Hata tüsü metni

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
crh: Doğru ise, standart masaüstü-kürreviy hurufat yek-feza ise terminal onı (aksi taqdirde, tapılğan eñ beñzer hurufatnı) qullanır.

en: C_ommand color:
crh: _Emir tüsü:

en: _Error color:
crh: _Hata tüsü:

note: ex:et:ts=4:
en: Python Console
crh: Python Konsolı

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
crh: Alt panelde turğan tesirleşimli Python konsolı

en: Quick open
crh: Çabik aç

en: Quickly open documents
crh: Vesiqalarnı çabik aç

note: ex:ts=4:et:
en: Quick Open
crh: Çabik Aç

en: Quickly open files
crh: Dosyelerni çabik aç

en: Type to search...
crh: Qıdırmaq içün tuşlañız...

note: ex:ts=8:et:
en: Snippets
crh: Qırpıntılar

en: The archive "%s" could not be created
crh: Arhiv "%s" icat etilamadı

en: Target directory "%s" does not exist
crh: Hedef fihrist "%s" mevcut degildir

en: Target directory "%s" is not a valid directory
crh: Hedef fihrist "%s" keçerli bir fihrist degildir

en: File "%s" does not exist
crh: Dosye "%s" mevcut degildir

en: File "%s" is not a valid snippets file
crh: Dosye "%s" keçerli bir qırpıntı dosyesi degildir

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
crh: İthal etilgen "%s" dosyesi keçerli bir qırpıntılar dosyesi degildir

en: The archive "%s" could not be extracted
crh: Arhiv "%s" hulâsa etilamadı

en: The following files could not be imported: %s
crh: Aşağıdaki dosyeler ithal etilamadı: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
crh: Dosye "%s" keçerli bir qırpıntılar arhivi degildir

en: Snippets archive
crh: Qırpıntılar arhivi

en: Add a new snippet...
crh: Yañı bir qırpıntı ekle...

en: Global
crh: Kürreviy

en: Revert selected snippet
crh: Saylanğan qırpıntını keri döndür

en: Delete selected snippet
crh: Saylanğan qırpıntını sil

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(3)
en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
crh: Bu keçerli bir Sekirme (Tab) tetikleyicisi degildir. Tetikleyiciler ya elif-sayısallarnı (yaki _, : ve .) ya da {, [ ve ilâhri kibi bir tek (elif-sayısal olmağan) remiz ihtiva etebilir.

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(0)
en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
crh: Sekirme (Tab) tuşuna basılğandan soñ qırpıntını faalleştirecek tek söz

en: The following error occurred while importing: %s
crh: İthal etkende aşağıdaki hata hasıl oldı: %s

en: Import successfully completed
crh: İthal muvafaqiyetnen tamamlandı

en: Import snippets
crh: Qırpıntılarnı ithal et

en: All supported archives
crh: Hepsi desteklengen arhivler

en: Gzip compressed archive
crh: Gzip sıqıştırılğan arhiv

en: Bzip2 compressed archive
crh: Bzip2 sıqıştırılğan arhiv

en: Single snippets file
crh: Tek qırpıntılar dosyesi

en: All files
crh: Hepsi dosyeler

en: The following error occurred while exporting: %s
crh: İhraç etkende aşağıdaki hata hasıl oldı: %s

en: Export successfully completed
crh: İhraç muvafaqiyetnen tamamlandı

note: Ask if system snippets should also be exported
en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
crh: Aktarmanızda seçilen <b>sistem</b> parçalarını da dahil etmek ister misiniz?

en: There are no snippets selected to be exported
crh: İhraç etilmek üzre saylanğan hiç bir qırpıntı yoq

en: Export snippets
crh: Qırpıntılarnı ihraç et

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
crh: Yañı bir qısqa-yol daktilo etiñiz, yaki temizlemek içün KeriBoşluq (BackSpace) tuşuna basıñız

en: Type a new shortcut
crh: Yañı bir qısqa-yol daktilo etiñiz

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
crh: Python buyruğı (%s) azamiy zamannı aşa; ifası abortlandı.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
crh: Python buyruğınıñ (%s) ifası muvafaqiyetsiz edi: %s

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
crh: Sıq-qullanılğan metin parçalarını tez bir şekilde ekle

en: Manage Snippets
crh: Qırpıntılarnı İdare Et

en: _Snippets:
crh: _Qırpıntılar:

en: Create new snippet
crh: Yañı qırpıntı icat et

en: Add Snippet
crh: Qırpıntı Ekle

en: Remove Snippet
crh: Qırpıntını Çetleştir

en: Import Snippets
crh: Qırpıntılarnı İthal Et

en: Export selected snippets
crh: Saylanğan qırpıntılarnı ihraç et

en: Export Snippets
crh: Qırpıntılarnı İhrac Et

en: Activation
crh: Faalleştirme

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
crh: _İlmek tetikleyicisi:

en: S_hortcut key:
crh: _Qısqa-yol tuşu:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
crh: Qırpıntınıñ qaysı qısqa-yol tuşu ile faaleşecegi

en: _Drop targets:
crh: Hedeflerni _tüşür:

en: Manage _Snippets...
crh: _Qırpıntılarnı İdare Et...

en: Manage snippets
crh: Qırpıntılarnı idare et

en: S_ort...
crh: _Sırala...

en: Sort the current document or selection
crh: Cari vesiqanı yaki saylamnı sıralav

note: ex:ts=8:noet:
en: Sort
crh: Sırala

en: _Sort
crh: _Sırala

en: _Reverse order
crh: _Ters tertip

en: R_emove duplicates
crh: Sıñarlarnı _sil

en: _Ignore case
crh: Kelişni (büyük/ufaq) _ihmal et

en: S_tart at column:
crh: Sutunda _başla:

en: You cannot undo a sort operation
crh: Bir sıralama işlemini keri yapamazısıñız

en: Sorts a document or selected text.
crh: Bir vesiqa yaki saylanğan metinni sıralar.

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
crh: (telqin etilgen sözler yoq)

en: _More...
crh: _Daha çoq...

note: Ignore all
en: _Ignore All
crh: Hepsini _İhmal Et

note: + Add to Dictionary
en: _Add
crh: _Ekle

en: _Spelling Suggestions...
crh: _İmlâ Telqinleri...

en: Check Spelling
crh: İmlânı Teşker

en: Suggestions
crh: Telqinler

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
crh: (imlânı tüzet)

en: Completed spell checking
crh: İmlâ teşkerüvi tamamlandı

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
crh: Bilinmegen (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
crh: Ög-belgilengen

note: ex:ts=8:noet:
en: Set language
crh: Tilni tesbit et

en: Languages
crh: Tiller

en: _Check Spelling...
crh: İmlânı _Teşker...

en: Check the current document for incorrect spelling
crh: Cari vesiqanı imlâviy hatalar içün teşker

en: Set _Language...
crh: _Tilni Tesbit Et...

en: Set the language of the current document
crh: Cari vesiqanıñ tilini tesbit et

en: _Highlight Misspelled Words
crh: İmlâviy-Hatalı Kelimelerni _Işıqlandır

en: Automatically spell-check the current document
crh: Cari vesiqada öz-özünden imlânı teşker

en: The document is empty.
crh: Vesiqa boştır.

en: No misspelled words
crh: İmlâviy hatalı kelime yoq

en: Select the _language of the current document.
crh: Cari vesiqanıñ _tilini sayla.

en: Check spelling
crh: İmlânı teşker

en: Misspelled word:
crh: İmlâviy hatalı kelime:

en: word
crh: kelime

en: Change _to:
crh: _Şöyle deñiştir:

en: Check _Word
crh: _Kelime Teşker

en: _Suggestions:
crh: _Telqinler:

en: _Ignore
crh: _İhmal Et

en: Cha_nge
crh: _Deñiştir

en: Ignore _All
crh: Hepsini _İhmal Et

en: Change A_ll
crh: _Hepsini Deñiştir

en: User dictionary:
crh: Qullanıcı sözlügi:

en: Add w_ord
crh: Kelime _ekle

en: Language:
crh: Til:

en: Language
crh: Til

en: Spell Checker
crh: İmlâ Teşkericisi

en: Checks the spelling of the current document.
crh: Cari vesiqanıñ imlâsını teşkerir.

en: Insert Date and Time
crh: Tarih ve Vaqıtnı Qıstır

en: Use the _selected format
crh: _Saylanğan formatnı qullan

en: _Use custom format
crh: _Şahsiyleştirilgen format qullan

en: _Insert
crh: _Qıstır

en: In_sert Date and Time...
crh: Tarih ve Vaqıtnı _Qıstır...

en: Insert current date and time at the cursor position
crh: İmleç mevamında şimdiki tarih ve zamannı ekle

en: Available formats
crh: Qullanılabilir formatlar

note: ex:ts=8:noet:
en: Configure date/time plugin
crh: Tarih/Vaqıt plaginini ayarla

en: When inserting date/time...
crh: Tarih/vaqıt qıstırğanda...

en: _Prompt for a format
crh: _Bir format içün inde

en: Prompt Type
crh: İndeme Türü

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
crh: Qullanıcınıñ bir format içün indenecegi yaki saylanğan yaki özel formatnıñ qullanılacağı.

en: Selected Format
crh: Saylanğan Format

en: The selected format used when inserting the date/time.
crh: Tarih/vaqıt qıstırılğanda qullanılğan saylanğan format.

en: Custom Format
crh: Şahsiyleştirilgen Format

en: The custom format used when inserting the date/time.
crh: Tarih/vaqıt qıstırılğanda qullanılğan şahsiyleştirilgen format.

en: Insert Date/Time
crh: Tarih/Vaqıt Qıstır

en: Inserts current date and time at the cursor position.
crh: İmleç mevamında şimdiki tarih ve zamannı ekler.

en: Zeitgeist dataprovider
crh: Zeitgeist veriler teminatçısı

en: Logs access and leave event for documents used with gedit
crh: Gedit ile qullanılğan vesiqalar içün irişim ve terk vaqiasını kütükler
