gedit MASTER - en to et translation catalogue (737 entries)

en: Text Editor
et: Tekstiredaktor

en: Edit text files
et: Tekstifailide redigeerimine

en: gedit Text Editor
et: Tekstiredaktor gedit

en: Text;Editor;
et: tekst;redaktor;toimeti;tekstitoimeti;

en: Open a New Window
et: Uue akna avamine

en: Open a New Document
et: Uue dokumendi avamine

en: Use Default Font
et: Vaikekirjatüüpide kasutamine

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
et: Kas redigeeritava teksti jaoks kasutatakse gedit'is määratud kirjatüübi asemel süsteemi vaikimisi kindla laiusega kirjatüüpi. Kui see on märkimata, siis kasutatakse valikus "Redaktori kirjatüüp" määratud kirjatüüpi.

en: Editor Font
et: Redaktori kirjatüüp

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
et: Kohandatud kirjatüüp, mida kasutatakse redaktoris. See väärtus kehtib vaid siis, kui "Kasuta teema vaikimisi kirjatüüpi" on välja lülitatud.

en: Style Scheme
et: Laadi skeem

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
et: Teksti värvimiseks kasutatava GtkSourceView laadiskeemi ID.

en: Create Backup Copies
et: Varukoopiate loomine

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
et: Kas gedit peab faili salvestamisel sellest varukoopia tegema või mitte. Varukoopia faili laiendit saab määrata valikust "Varukoopia laiend".

en: Autosave
et: Automaatne salvestamine

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
et: Kas gedit peab faile etteantud ajaintervalliga automaatselt salvestama. Intervalli saad määrata sättega "Automaatse salvestamise intervall".

en: Autosave Interval
et: Automaatse salvestuse intervall

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
et: Mitmeminutilise intervalliga salvestab gedit failid automaatselt. See kehtib vaid juhul, kui on sisse lülitatud valik "Automaatne salvestamine".

en: Undo Actions Limit (DEPRECATED)
et: Tagasivõetavate toimingute piirang (AEGUNUD)

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions. Deprecated since 2.12.0
et: Suurim toimingute arv, mida gedit laseb tagasi võtta või uuesti täita. Piiramatu arvu toimingute jaoks kasuta väärtust "-1". Aegunud alates versioonist 2.12.0.

en: Maximum Number of Undo Actions
et: Suurim tagasivõetavate toimingute arv

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
et: Suurim toimingute arv, mida gedit laseb tagasi võtta või uuesti täita. Piiramatu arvu toimingute jaoks kasuta väärtust "-1".

en: Line Wrapping Mode
et: Reamurdmisrežiim

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
et: Pikkade ridade murdmise määramine redigeerimisel. Väärtuse "none" korral murdmist ei toimu, väärtuse "word" korral murtakse sõnavahedest ja väärtuse "char" korral murtakse murdmispiiril asuvast märgist. NB! Väärtused on tõstutundlikud!

en: Tab Size
et: Saki suurus

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
et: Tabulaatorimärgi asemel kuvatavate tühikute arvu määramine.

en: Insert spaces
et: Lisa tühikud

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
et: Kas gedit peab tabulaatorite asemel lisama tühikuid.

en: Automatic indent
et: Automaatne taane

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
et: Kas gedit peab automaatse taande lubama.

en: Display Line Numbers
et: Reanumbrite kuvamine

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
et: Kas gedit peab redaktoris reanumbreid näitama.

en: Highlight Current Line
et: Käesolev rida tõstetakse esile

en: Whether gedit should highlight the current line.
et: Kas gedit peab käesolevat rida esile tõstma.

en: Highlight Matching Brackets
et: Vastavate sulgude esiletõstmine

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
et: Kas gedit peab vastavuses olevaid sulge esile tõstma.

en: Display Right Margin
et: Paremveerise kuvamine

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
et: Kas gedit peab redigeerimisalas kuvama paremveerist.

en: Right Margin Position
et: Paremveerise asukoht

en: Specifies the position of the right margin.
et: Paremveerise asukoha määramine.

en: Smart Home End
et: Nutikad Home/End klahvid

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "disabled" to always move at the start/end of the line, "after" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "before" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "always" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
et: Määrab, kuidas liigub kursor HOME ja END klahvide vajutamisel. Väärtuse "disabled" puhul liigub kursor rea algusesse või lõppu, väärtuse "after" puhul liigub kursor esmavajutusel rea algusesse/lõppu, teistkordsel vajutusel aga teksti algusesse/lõppu, eirates seal olevaid tühje ridu ja tühikuid. Väärtuse "before" puhul liigub esmavajutuse teksti algusesse/lõppu, teistkordsel rea algusesse/lõppu, väärtuse "always" korral liigub aga lihtsalt teksti algusesse/lõppu.

en: Restore Previous Cursor Position
et: Kursori eelmise asukoha taastamine

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
et: Kas gedit peab faili laadimisel taastama kursori eelmise asukoha.

en: Enable Syntax Highlighting
et: Süntaksi esiletõstmine lubatud

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
et: Kas gedit peab lubama süntaksi esiletõstmist.

en: Enable Search Highlighting
et: Otsingu esiletõstmine lubatud

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
et: Kas gedit peab kõiki otsitava teksi vastavusi esile tõstma.

en: Ensure Trailing Newline
et: Faili lõpus on alati reavahetus

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
et: Kas gedit igal juhul jätab faili lõppu reavahetuse.

en: Toolbar is Visible
et: Tööriistariba on nähtav

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
et: Kas tööriistariba peab redigeerimisaknas nähtav olema.

en: Notebook Show Tabs Mode
et: Märkmiku sakkide kuvamine

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use "never" to never show the tabs, "always" to always show the tabs, and "auto" to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
et: Määrab, millal märkmiku sakke kuvatakse. "never" ei näita kunagi sakke, "always" näitab alati sakke ning "auto" kuvab sakke rohkem kui ühe saki jaoks. Need väärtused on tõstutundlikud, veendu, et need oleksid kirjas täpselt nagu näidatud.

en: Status Bar is Visible
et: Olekuriba on nähtav

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
et: Kas redaktoriaknast allpool olev olekuriba peab olema nähtav.

en: Side panel is Visible
et: Külgpaneel on nähtav

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
et: Kas redaktoriaknast vasakul pool olev külgpaneel peab olema nähtav.

en: Maximum Recent Files
et: Suurim hiljutiste failide arv

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
et: Suurim hiljuti avatud failide arv, mis kuvatakse "Hiljutiste failide" alammenüüs.

en: Print Syntax Highlighting
et: Süntaksi esiletõstmine printimisel

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
et: Kas gedit peab printimisel kasutama süntaksi esiletõstmist.

en: Print Header
et: Prindi päis

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
et: Kas gedit peab kaasama printimisel ka dokumendi päise.

en: Printing Line Wrapping Mode
et: Reamurdmine printimisel

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
et: Pikkade ridade murdmise määramine printimisel. Väärtuse "none" korral murdmist ei toimu, väärtuse "word" korral murtakse sõnavahedest ja väärtuse "char" korral murtakse murdmispiiril asuvast märgist. NB! Väärtused on tõstutundlikud!

en: Print Line Numbers
et: Prindi reanumbrid

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
et: Kui selle väärtus on 0, siis dokumendile ei lisata printimisel reanumbreid. Vastasel juhul lisab gedit dokumendi printimisel reanumbreid siin määratud sammuga.

en: Body Font for Printing
et: Sisu kirjatüüp printimisel

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
et: Dokumendi sisu printimiseks kasutatav kirjatüüp.

en: Header Font for Printing
et: Päise kirjatüüp printimisel

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
et: Printimisel lehekülje päise jaoks kasutatav kirjatüüp. Seda kasutatakse ainult juhul, kui valiku "Prindi päis" väärtus on märgitud.

en: Line Number Font for Printing
et: Reanumbrite kirjatüüp printimisel

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
et: Printimisel reanumbrite jaoks kasutatav kirjatüüp. Seda kasutatakse ainult juhul, kui valiku "Prindi reanumbrid" väärtus erineb nullist.

note: Translators: This is the sorted list of encodings used by gedit for automatic detection of the file encoding. You may want to customize it adding encodings that are common in your country, for instance the GB18030 encoding for the Chinese translation. You may also want to remove the ISO-8859-15 enco
en: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']
et: ['UTF-8', 'CURRENT', 'ISO-8859-13', 'WINDOWS-1257', 'ISO-8859-4', 'ISO-8859-15', 'UTF-16']

en: Automatically Detected Encodings
et: Automaattuvastatud kodeeringud

en: Sorted list of encodings used by gedit for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
et: Gediti poolt faili kooditabeli tuvastamiseks kasutatavate kooditabelite sorditud loetelu. "CURRENT" on praegusest lokaadist tulenev kooditabel. Kasutatakse ainult teadaolevaid kooditabeleid.

note: Translators: This is the list of encodings shown by default in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are displayed.
en: ['ISO-8859-15']
et: ['ISO-8859-13', 'WINDOWS-1257', 'ISO-8859-4', 'ISO-8859-15']

en: Encodings shown in menu
et: Menüüs näidatavad kooditabelid

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
et: Kooditabelite menüüs faili avamisel ja salvestamisel näidatavate kooditabelite loetelu. Kasutatakse ainult teadaolevaid kooditabeleid.

en: Active plugins
et: Aktiivsed pluginad

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
et: Aktiivsete pluginate loetelu. See sisaldab aktiivsete pluginate "asukohti". Mida see "asukoht" iga plugina jaoks tähendab, seda saab vaadata .gedit-plugin failist.

en: Show the application's help
et: Rakenduse abi kuvamine

en: Show the application's version
et: Näita rakenduse versiooni

en: Display list of possible values for the encoding option
et: Kodeerimisvaliku võimalike väärtuste nimekirja kuvamine

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
et: Käsurealt avatavate failidele kooditabeli seadmine

en: ENCODING
et: KOODITABEL

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
et: Uue ülemise taseme akna loomine olemasolevale gedit'i instantsile

en: Create a new document in an existing instance of gedit
et: Uue dokumendi loomine olemasolevas gedit'i instantsis

en: Set the size and position of the window (WIDTHxHEIGHT+X+Y)
et: Akna suuruse ja asukoha määramine (LAIUSxKÕRGUS+X+Y)

en: GEOMETRY
et: GEOMEETRIA

en: Open files and block process until files are closed
et: Failide avamine ja protsessi blokkimine kuni failide sulgemiseni

en: Run gedit in standalone mode
et: Gediti käivitamine iseseisvas režiimis

en: [FILE...] [+LINE[:COLUMN]]
et: [FAIL...] [+RIDA[:VEERG]]

en: There was an error displaying the help.
et: Abiteabe kuvamisel tekkis viga.

en: - Edit text files
et: - Tekstifailide redigeerimine

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
et: %s
    Kõigi saadaolevate käsureavõtmete vaatamiseks käivita '%s --help'.

en: %s: invalid encoding.
et: %s: vigane kodeering.

en: About gedit
et: Geditist lähemalt

en: Question
et: Küsimus

en: Close _without Saving
et: Sulge _ilma salvestamata

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
et[0]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase sekundi jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.
et[1]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase %ld sekundi jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
et: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase minuti jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
et[0]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase minuti ja %ld sekundi jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.
et[1]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase minuti ja %ld sekundi jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
et[0]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase minuti jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.
et[1]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase %ld minuti jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
et: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase tunni jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
et[0]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase tunni ja %d minuti jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.
et[1]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase tunni ja %d minuti jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
et[0]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase tunni jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.
et[1]: Salvestamata jätmise korral lähevad viimase %d tunni jooksul tehtud muudatused jäädavalt kaotsi.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
et: Dokumendile “%s” tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: Save changes to document “%s” before closing?
et: Kas salvestada dokumenti “%s” tehtud muudatused enne sulgemist?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
et: Salvestamine on süsteemiülema poolt keelatud.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
et[0]: Dokumendile tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.
et[1]: %d dokumendile tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
et[0]: %d dokument on salvestamata muudatustega. Kas salvestada muudatused enne sulgemist?
et[1]: %d dokumenti on salvestamata muudatustega. Kas salvestada muudatused enne sulgemist?

en: Docum_ents with unsaved changes:
et: Salvestamata muudatustega dokum_endid:

en: S_elect the documents you want to save:
et: _Vali dokumendid, mida soovid salvestada:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
et: Kui Sa ei salvesta, siis lähevad kõik muudatused kaotsi.

en: Loading file '%s'…
et: Faili '%s' laadimine…

en: Loading %d file… | Loading %d files…
et[0]: %d faili laadimine…
et[1]: %d faili laadimine…

note: Translators: "Open" is the title of the file chooser window
en: Open
et: Ava

en: The file "%s" is read-only.
et: Fail "%s" on kirjutuskaitsega.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
et: Kas tahad üritada seda salvestatava failiga asendada?

en: _Replace
et: _Asenda

en: Save the file using compression?
et: Kas salvestada fail pakituna?

en: The file "%s" was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
et: Fail "%s" on eelnevalt salvestatud lihttekstina ja salvestatakse nüüd pakituna.

en: _Save Using Compression
et: Salvesta _pakituna

en: Save the file as plain text?
et: Kas salvestada fail lihttekstina?

en: The file "%s" was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
et: Fail "%s" on eelnevalt salvestatud pakituna ja salvestatakse nüüd lihttekstina.

en: _Save As Plain Text
et: Salvesta _lihttekstina

en: Saving file '%s'…
et: Faili '%s' salvestamine…

en: Save As
et: Salvestamine teise nimega

en: Reverting the document '%s'…
et: Dokumendi '%s' taastamine…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
et: Kas taastada dokumendi salvestamata muudatused '%s'?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
et[0]: Dokumendile viimase %ld sekundi jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.
et[1]: Dokumendile viimase %ld sekundi jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
et: Dokumendile viimase minuti jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
et[0]: Dokumendile viimase minuti ja %ld sekundi jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.
et[1]: Dokumendile viimase minuti ja %ld sekundi jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
et[0]: Dokumendile viimase %ld minuti jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.
et[1]: Dokumendile viimase %ld minuti jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
et: Dokumendile viimase tunni jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
et[0]: Dokumendile viimase tunni ja %d minuti jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.
et[1]: Dokumendile viimase tunni ja %d minuti jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
et[0]: Dokumendile viimase tunni jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.
et[1]: Dokumendile viimase %d tunni jooksul tehtud muudatused lähevad jäädavalt kaotsi.

en: _Revert
et: _Pööra tagasi

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
et: gedit on väike ja lihtne tekstiredaktor GNOME töölauale

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
et[0]: Leitud ja asendatud %d vastavus
et[1]: Leitud ja asendatud %d vastavust

en: Found and replaced one occurrence
et: Leitud ja asendatud üks vastavus

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
et: Fraasi "%s" ei leitud

en: Unsaved Document %d
et: Salvestamata dokument %d

en: Read-Only
et: Kirjutuskaitsega

en: Documents
et: Dokumendid

en: Western
et: Lääne

en: Central European
et: Kesk-Euroopa

en: South European
et: Lõuna-Euroopa

en: Baltic
et: Balti

en: Cyrillic
et: Kirillitsa

en: Arabic
et: Araabia

en: Greek
et: Kreeka

en: Hebrew Visual
et: Heebrea visuaalne

en: Turkish
et: Türgi

en: Nordic
et: Põhjamaade

en: Celtic
et: Keldi

en: Romanian
et: Rumeenia

en: Armenian
et: Armeenia

en: Chinese Traditional
et: Hiina traditsiooniline

en: Cyrillic/Russian
et: Kirillitsa/Vene

en: Japanese
et: Jaapani

en: Korean
et: Korea

en: Chinese Simplified
et: Hiina lihtsustatud

en: Georgian
et: Gruusia

en: Hebrew
et: Heebrea

en: Cyrillic/Ukrainian
et: Kirillitsa/Ukraina

en: Vietnamese
et: Vietnami

en: Thai
et: Tai

en: Unknown
et: Tundmatu

en: Automatically Detected
et: Tuvastatakse automaatselt

en: Current Locale (%s)
et: Käesolev lokaat (%s)

en: Add or Remove...
et: Lisa või eemalda...

note: ex:set ts=8 noet:
en: Character encodings
et: Kooditabelid

en: A_vailable encodings:
et: _Saadaolevad kooditabelid:

en: _Description
et: K_irjeldus

en: _Encoding
et: _Kodeering

en: E_ncodings shown in menu:
et: _Menüüs näidatavad kooditabelid:

en: All Files
et: Kõik failid

en: All Text Files
et: Kõik tekstifailid

en: C_haracter Encoding:
et: _Kooditabel:

en: L_ine Ending:
et: _Realõpp:

en: Plain Text
et: Lihttekst

note: ex:set ts=8 noet:
en: Highlight Mode
et: Esiletõstmise režiim

en: Search highlight mode...
et: Otsingu esiletõstmise režiim...

note: Add a cancel button
en: _Cancel
et: _Loobu

en: _Retry
et: _Proovi uuesti

en: Could not find the file “%s”.
et: Faili “%s” pole võimalik leida.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
et: Palun kontrolli, kas sisestasid asukoha õigesti ja proovi uuesti.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Unable to handle “%s:” locations.
et: “%s:” asukohti pole võimalik käsitleda.

en: Unable to handle this location.
et: Seda asukohta ei osata käsitleda.

en: The location of the file cannot be accessed.
et: Faili asukohale pole ligipääsu.

en: “%s” is a directory.
et: “%s” on kataloog.

en: “%s” is not a valid location.
et: “%s” on vigane asukoht.

en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
et: Hosti “%s” pole võimalik leida. Palun veendu, et su proksi on õigesti seadistatud ja proovi uuesti.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
et: Hosti nimi on vigane. Palun veendu, et sa sisestasid asukoha õigesti ja proovi uuesti.

en: “%s” is not a regular file.
et: “%s” pole tavaline fail.

en: Connection timed out. Please try again.
et: Ühendus ületas ajapiirangu. Palun proovi uuesti.

en: The file is too big.
et: Fail on liiga suur.

en: Unexpected error: %s
et: Ootamatu viga: %s

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
et: Päritud faili ei leitud. Võib-olla on see fail hiljuti kustutatud.

en: Could not revert the file “%s”.
et: Faili “%s” pole võimalik taastada.

en: Ch_aracter Encoding:
et: _Kooditabel:

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
et: _Redigeeri ikka

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
et: Viitade järgimisel on ülempiir. Selles piiris tegelikku faili ei leitud.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
et: Sul pole piisavalt õiguseid selle faili avamiseks.

en: Unable to detect the character encoding.
et: Kooditabelit ei suudetud tuvastada.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
et: Palun kontrolli, ega sa ei proovi binaarfaili avada.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
et: Vali menüüst kooditabel ja proovi uuesti.

en: There was a problem opening the file “%s”.
et: Faili “%s” avamisel esines viga.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
et: Sinu poolt avatud fail sisaldab vigaseid märke. Jätkates selle faili redigeerimist, võid sa rikkuda selle dokumendi.

en: You can also choose another character encoding and try again.
et: Võid valida järgmise märgikodeeringu ja proovida uuesti.

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
et: Faili “%s” pole võimalik kooditabeliga “%s” avada.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
et: Vali menüüst teine kooditabel ja proovi uuesti.

en: Could not open the file “%s”.
et: Faili “%s” pole võimalik avada.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
et: Faili “%s” pole võimalik kooditabeliga “%s” salvestada.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
et: Dokument sisaldab ühe või mitu sümbolit, mida pole võimalik määratud kooditabelisse panna.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
et: Ära r_edigeeri

en: This file “%s” is already open in another window.
et: See fail “%s” on juba ühes aknas avatud.

en: Do you want to edit it anyway?
et: Kas soovid faili ikkagi muuta?

en: S_ave Anyway
et: _Salvesta ikkagi

en: D_on't Save
et: Ä_ra salvesta

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file “%s” has been modified since reading it.
et: Faili “%s” on pärast avamist muudetud.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
et: Kui sa selle salvestad, siis lähevad kõik välised muudatused kaotsi. Kas salvestada ikkagi?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
et: “%s” salvestamisel pole võimalik varukoopia faili luua

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
et: “%s” salvestamisel pole võimalik ajutist varukoopiafaili luua

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
et: Enne uue faili salvestamist pole võimalik vana faili varukoopiat salvestada. Sa võid seda hoiatust eirata ja faili siiski salvestada, kuid võimaliku vea korral läheb vana koopia kaotsi. Kas siiski salvestada?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
et: “%s:” asukohti pole võimalik kirjutamiseks kasutada. Palun kontrolli, kas sisestasid asukoha õigesti ja proovi uuesti.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
et: Seda asukohta pole võimalik kirjutamiseks kasutada. Palun kontrolli, kas sisestasid faili asukoha õigesti ja proovi uuesti.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
et: “%s” pole korrektne asukoht. Palun kontrolli, kas sa sisestasid faili asukoha õigesti ja proovi uuesti.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
et: Sul pole faili salvestamiseks piisaval õiguseid. Palun kontrolli, kas Sa sisestasid faili asukoha õigesti ja proovi uuesti.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
et: Faili salvestamiseks pole piisavalt kettaruumi. Palun vabasta natuke kettaruumi ja proovi uuesti.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
et: Sa proovid faili salvestada kirjutuskaitsega kettale. Palun veendu, et sa sisestasid asukoha õigesti ja proovi uuesti.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
et: Sama nimega fail on juba olemas. Palun kasuta mõnda teist nime.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
et: Sa proovid faili salvestada kettale, mis piirab failinime pikkust. Palun kasuta lühemat nime.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
et: Ketas, kuhu sa üritad faili salvestada, piirab failide maksimaalset suurust. Proovi salvestada väiksemat faili või salvesta kettale, millel sellist piirangut pole.

en: Could not save the file “%s”.
et: Faili “%s” pole võimalik salvestada.

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file “%s” changed on disk.
et: Faili “%s” on kettal muudetud.

en: Drop Changes and _Reload
et: Unusta muudatused ja _laadi uuesti

en: _Reload
et: Laa_di uuesti

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
et: “%s” salvestamise käigus tuvastati mõned vigased märgid

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
et: Jätkates selle faili salvestamist võid sa dokumendi rikkuda.  Kas peaks siiski salvestama?

note: ex:set ts=8 noet:
en: _New Window
et: _Uus aken

en: _Preferences
et: _Eelistused

en: _Help
et: A_bi

en: _About
et: _Lähemalt

en: _Quit
et: _Lõpeta

note: Keep in sync with the respective GtkActions
en: _Move to New Window
et: _Tõsta uude aknasse

en: _Save
et: _Salvesta

en: Save _As...
et: Sa_lvesta kui...

en: _Print...
et: _Prindi...

en: _Close
et: _Sulge

en: Open a file
et: Faili avamine

en: Open a recently used file
et: Viimati kasutatud faili avamine

en: Empty
et: Tühi

en: Hide panel
et: Peida paneel

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
et: Redaktoris kasutatava kirjatüübi valimiseks klõpsa sellel nupul

en: _Use the system fixed width font (%s)
et: Kasutatakse süsteemset fikseeritud laiusega _kirjatüüpi (%s)

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
et: Kataloogi '%s' pole võimalik luua: tõrge funktsioonis g_mkdir_with_parents(): %s

en: The selected color scheme cannot be installed.
et: Valitud värviskeemi pole võimalik paigaldada.

en: Add Scheme
et: Skeemi lisamine

en: A_dd Scheme
et: Lisa s_keem

en: Color Scheme Files
et: Värviskeemi failid

en: Could not remove color scheme "%s".
et: Värviskeemi "%s" pole võimalik eemaldada.

note: ex:set ts=8 noet:
en: gedit Preferences
et: gedit'i eelistused

en: _Display line numbers
et: _Reanumbrid on nähtaval

en: Display right _margin at column:
et: _Paremveeris on nähtaval veerus:

en: Text Wrapping
et: Tekstimurdmine

en: Enable text _wrapping
et: _Tekstmurdmine on lubatud

en: Do not _split words over two lines
et: Üle _kahe rea sõnu ei murta

en: Highlighting
et: Esiletõstmine

en: Highlight current _line
et: Käesolev rida tõstetakse _esile

en: Highlight matching _brackets
et: Vastavuses olevate sul_gude esiletõstmine

en: View
et: Vaade

en: Tab Stops
et: Tabelduse sammud

en: _Tab width:
et: _Tabulaatori laius:

en: Insert _spaces instead of tabs
et: Tabulaatorite ase_mel lisatakse tühikud

en: _Enable automatic indentation
et: Automaatne taa_ne on lubatud

en: File Saving
et: Failide salvestamine

en: Create a _backup copy of files before saving
et: Failist tehakse enne salvestamist _varukoopia

en: _Autosave files every
et: Failid salvestatakse _automaatselt iga

en: _minutes
et: minuti _järel

en: Editor
et: Redaktor

en: Font
et: Kirjatüüp

en: Editor _font:
et: _Redaktori kirjatüüp:

en: Pick the editor font
et: Redaktori kirjatüübi valimine

en: Color Scheme
et: Värviskeem

en: column
et: tulp

en: Install scheme
et: Skeemi paigaldamine

en: Install Scheme
et: Skeemi paigaldamine

en: Uninstall scheme
et: Skeemi eemaldamine

en: Uninstall Scheme
et: Skeemi eemaldamine

en: Font & Colors
et: Kirjatüübid ja värvused

en: Plugins
et: Pluginad

en: File: %s
et: Fail: %s

en: Page %N of %Q
et: Lehekülg %N/%Q

en: Preparing...
et: Ettevalmistused...

note: ex:set ts=8 noet:
en: Syntax Highlighting
et: Süntaksi esiletõstmine

en: Print synta_x highlighting
et: Printimine _esiletõstetud süntaksiga

en: Line Numbers
et: Reanumbrid

en: Print line nu_mbers
et: Prinditakse koos rea_numbritega

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
et: _Nummerdamine üle

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
et: rea

en: Page header
et: Lehekülje päis

en: Print page _headers
et: Prinditakse koos lehekülje _päistega

en: Fonts
et: Kirjatüübid

en: _Body:
et: S_isu:

en: _Line numbers:
et: _Reanumbrid:

en: He_aders and footers:
et: Päised ja _jalused:

en: _Restore Default Fonts
et: _Taasta vaikimisi kirjatüübid

en: Page %d of %d
et: Lehekülg %d / %d

note: ex:set ts=8 noet:
en: Show the previous page
et: Eelmise lehekülje näitamine

en: P_revious Page
et: _Eelmine leht

en: Show the next page
et: Järgmise lehekülje näitamine

en: _Next Page
et: _Järgmine leht

en: Current page (Alt+P)
et: Käesolev lehekülg (Alt+P)

note: the "of" from "1 of 19" in print preview
en: of
et: /

en: Page total
et: Lehekülgi kokku

en: The total number of pages in the document
et: Selles dokumendis olevate lehekülgede koguarv

en: Show multiple pages
et: Mitme lehekülje näitamine

en: Zoom 1:1
et: Suurendus 1:1

en: Zoom to fit the whole page
et: Suurendus kogu leheküljele sobitamiseks

en: Zoom the page in
et: Lehekülje suurendamine

en: Zoom the page out
et: Lehekülje vähendamine

en: Close print preview
et: Printimise eelvaate sulgemine

en: _Close Preview
et: _Sulge eelvaade

en: Page Preview
et: Lehekülje eelvaade

en: The preview of a page in the document to be printed
et: Prinditava dokumendi eelvaade

note: ex:set ts=8 noet:
en: Replace
et: Asenda

en: Replace _All
et: Asenda _kõik

en: _Search for:
et: _Otsitav tekst:

en: Replace _with:
et: Asendada _tekstiga:

en: _Match case
et: _Tõstutundlik

en: Match _entire word only
et: Kogu sõ_na peab vastavuses olema

en: Match as _regular expression
et: Otsi _regulaaravaldisena

en: Search _backwards
et: Otsitakse tagantpoolt _ettepoole

en: _Wrap around
et: _Lõppu (või algusese) jõudmisel otsingut ei katkestata

note: Use spaces to leave padding proportional to the font size
en: OVR
et: ÜLE

en: INS
et: LIS

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
et:   Rida %d, veerg %d

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
et[0]: Ühes sakis esinesid vead
et[1]: %d sakis esinesid vead

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
et: Dokumendi %s taastamine kataloogist %s

en: Reverting %s
et: %s taastamine

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
et: Faili %s laadimine kataloogist %s

en: Loading %s
et: %s laadimine

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
et: %s salvestamine kataloogi %s

en: Saving %s
et: %s salvestamine

note: Read only
en: RO
et: KK

en: Error opening file %s
et: Viga faili %s avamisel

en: Error reverting file %s
et: Viga faili %s taastamisel

en: Error saving file %s
et: Viga faili %s salvestamisel

en: Unicode (UTF-8)
et: Unikood (UTF-8)

en: Name:
et: Nimi:

en: MIME Type:
et: MIME-tüüp:

en: Encoding:
et: Kodeering:

en: Close document
et: Dokumendi sulgemine

note: Toplevel
en: _File
et: _Fail

en: _Edit
et: _Redaktor

en: _View
et: _Vaade

en: _Search
et: _Otsing

en: _Tools
et: _Tööriistad

en: _Documents
et: _Dokumendid

en: Create a new document
et: Uue dokumendi loomine

en: _Open...
et: _Ava...

note: Edit menu
en: Pr_eferences
et: Eelistuse_d

en: Configure the application
et: Rakenduse seadistamine

note: Help menu
en: _Contents
et: _Sisu

en: Open the gedit manual
et: Gedit'i kasutajajuhendi avamine

en: About this application
et: Lähema teabe kuvamine programmi kohta

en: Leave fullscreen mode
et: Täisekraanvaatest lahkumine

en: Save the current file
et: Käesoleva faili salvestamine

en: Save the current file with a different name
et: Käesoleva faili salvestamine teise nime alla

en: Revert to a saved version of the file
et: Faili salvestatud versiooni taastamine

en: Print Previe_w
et: Printimise _eelvaade

en: Print preview
et: Printimise eelvaade

en: Print the current page
et: Käesoleva lehekülje printimine

en: Undo the last action
et: Viimase tegevuse tagasivõtmine

en: Redo the last undone action
et: Tagasi võetud tegevuse uuesti tegemine

en: Cut the selection
et: Valiku lõikamine

en: Copy the selection
et: Valiku kopeerimine

en: Paste the clipboard
et: Lõikepuhvri sisu asetamine

en: Delete the selected text
et: Valitud teksti kustutamine

en: Select _All
et: Val_i kõik

en: Select the entire document
et: Kogu dokumendi valimine

note: View menu
en: _Highlight Mode...
et: Esiletõstmise _režiim...

en: Changes the highlight mode of the active document
et: Käesoleva dokumendi esiletõstmise režiimi muutmine

note: Search menu
en: _Find...
et: _Otsi...

en: Search for text
et: Teksti otsimine

en: Find Ne_xt
et: Otsi _uuesti

en: Search forwards for the same text
et: Sama teksti uuesti otsimine

en: Find Pre_vious
et: Otsi _eelmist

en: Search backwards for the same text
et: Sama teksti uuesti otsimine tagurpidisuunas

en: _Replace...
et: _Asenda...

en: Search for and replace text
et: Teksti otsimine ja asendamine

en: _Clear Highlight
et: _Kaota esiletõstmised

en: Clear highlighting of search matches
et: Otsingutulemuste esiletõstmise kaotamine

en: Go to _Line...
et: Mine _reale...

en: Go to a specific line
et: Liikumine määratud reale

note: Documents menu
en: _Save All
et: _Salvesta kõik

en: Save all open files
et: Kõigi avatud failide salvestamine

en: _Close All
et: Sulge k_õik

en: Close all open files
et: Kõikide avatud failide sulgemine

en: _New Tab Group
et: _Uus kaardigrupp

en: Create a new tab group
et: Uue kaardigrupi loomine

en: P_revious Tab Group
et: Eelmine _kaardigrupp

en: Switch to the previous tab group
et: Lülitumine eelmisele kaardigrupile

en: Nex_t Tab Group
et: Jär_gmine kaardigrupp

en: Switch to the next tab group
et: Lülitumine järgmisele kaardigrupile

en: _Previous Document
et: _Eelmine dokument

en: Activate previous document
et: Eelmise dokumendi aktiveerimine

en: N_ext Document
et: _Järgmine dokument

en: Activate next document
et: Järgmise dokumendi aktiveerimine

en: Move the current document to a new window
et: Selle dokumendi tõstmine uude aknasse

en: Close the current file
et: Käesoleva faili sulgemine

en: Quit the program
et: Programmi töö lõpetamine

en: _Toolbar
et: _Tööriistariba

en: Show or hide the toolbar in the current window
et: Selle akna tööriistariba näitamine või peitmine

en: _Statusbar
et: _Olekuriba

en: Show or hide the statusbar in the current window
et: Selle akna olekuriba näitamine või peitmine

en: Edit text in fullscreen
et: Teksti redigeerimine täisekraanil

en: Side _Panel
et: Külg_paneel

en: Show or hide the side panel in the current window
et: Selle akna külgpaneeli näitamine või peitmine

en: _Bottom Panel
et: _Alumine paneel

en: Show or hide the bottom panel in the current window
et: Selle akna alumise paneeli näitamine või peitmine

en: Please check your installation.
et: Palun kontrolli oma paigaldust.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
et: Kasutajaliidese faili %s pole võimalik avada. Viga: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
et: Objekti '%s' pole võimalik failist %s leida.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
et: / kettal %s

note: Translators: the first %d is the position of the current search * occurrence, and the second %d is the total number of search * occurrences.
en: %d of %d
et: %d / %d

note: create "Wrap Around" menu item.
en: _Wrap Around
et: _Lõppu (või algusese) jõudmisel otsingut ei katkestata"

note: create "Match as Regular Expression" menu item.
en: Match as _Regular Expression
et: Otsi _regulaaravaldisena

note: create "Match Entire Word Only" menu item.
en: Match _Entire Word Only
et: _Kogu sõna peab vastavuses olema

note: create "Match Case" menu item.
en: _Match Case
et: Tõst_utundlik

en: String you want to search for
et: Sõne, mida tahad otsida

en: Line you want to move the cursor to
et: Rida, millele tahad kursorit viia

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
et: Ava '%s'

en: Save
et: Salvesta

en: Print
et: Prindi

en: Find
et: Otsi

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
et: '%s' aktiveerimine

en: Use Spaces
et: Kasutatakse tühikuid

en: Bracket match is out of range
et: Sulgude vastavus on väljaspool lubatud vahemikku

en: Bracket match not found
et: Sulgude vastavusi ei leitud

en: Bracket match found on line: %d
et: Sulgude vastavus leiti real %d

en: Tab Width: %u
et: Tabulaatori laius: %u

en: There are unsaved documents
et: Mõned dokumendid on salvestamata

note: ex:set ts=8 noet:
en: Change Case
et: Suur- ja väiketähtede muutmine

en: Changes the case of selected text.
et: Suur- või väiketähtedeks muutmise toimingud.

en: C_hange Case
et: Suur- ja väike_tähed

en: All _Upper Case
et: Kõik _suurtähtedeks

en: Change selected text to upper case
et: Valitud teksti muutmine suurtähtedeks

en: All _Lower Case
et: Kõik _väiketähtedeks

en: Change selected text to lower case
et: Valitud teksti muutmine väiketähtedeks

en: _Invert Case
et: Va_heta tõst

en: Invert the case of selected text
et: Valitud tekstis suurtähtede muutmine väiketähtedeks ja vastupidi

en: _Title Case
et: _Kõik sõnad suurtähega

en: Capitalize the first letter of each selected word
et: Iga valitud sõna esitähe muutmine suurtäheks

note: ex:set ts=8 noet:
en: Check update
et: Uuenduse kontrollimine

en: Check for latest version of gedit
et: Viimase Gediti versiooni kontrollimine

en: There was an error displaying the URI.
et: URI kuvamisel tekkis viga.

en: _Download
et: Laa_di alla

en: _Ignore Version
et: _Eira versiooni

en: There is a new version of gedit
et: Geditist on uus versioon saadaval

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
et: Allalaadimise nupule vajutades on võimalik Gediti uus versioon alla laadida, kuid seda võib ka eirata ja oodata järgmist

note: ex:set ts=8 noet:
en: Version to Ignore
et: Eiratav versioon

note: This is releated to the next gedit version to be released
en: Version to ignore until a newer version is released.
et: Kuni uuema versiooni väljastamiseni eiratav versioon

note: ex:set ts=8 noet:
en: Document Statistics
et: Dokumendi statistika

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
et: Dokumendis olevate sõnade, ridade ja märkide loendamine.

en: _Document Statistics
et: _Dokumendi statistika

en: Get statistical information on the current document
et: Käesoleva dokumendi kohta statistiliste andmete hankimine

en: _Update
et: _Uuenda

en: File Name
et: Faili nimi

en: Document
et: Dokumendis

en: Selection
et: Valikus

en: Lines
et: Ridu

en: Words
et: Sõnu

en: Characters (with spaces)
et: Märke (tühikutega)

en: Characters (no spaces)
et: Märke (tühikuteta)

en: Bytes
et: Baite

en: Build
et: Ehitamine

en: Run "make" in the document directory
et: "make" käivitamine dokumendikataloogis

en: Open terminal here
et: Terminali avamine siin

en: Open a terminal in the document location
et: Terminali avamine dokumendi kataloogis

en: Remove trailing spaces
et: Eemalda realõputühikud

en: Remove useless trailing spaces in your file
et: Kasutute realõputühikute eemaldamine failist

en: Run command
et: Käivita käsk

en: Execute a custom command and put its output in a new document
et: Kohandatud käsu käivitamine ja selle väljundi lisamine dokumendile

en: External Tools
et: Välised tööriistad

en: Execute external commands and shell scripts.
et: Väliste käskude ja skriptide käivitamine.

en: Whether to use the system font
et: Kas kasutatakse süsteemset kirjatüüpi või mitte

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
et: Kui märgitud, kasutavad välised tööriistad ületöölaualist standardfonti, kui see on püsisammfont (või muul juhul kõige sarnasema nimega püsisammfonti).

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
et: Pango kirjatüübi nimi. Näiteks "Sans 12" või "Monospace Bold 14".

en: Could not execute command: %s
et: Käsku pole võimalik täita: %s

en: You must be inside a word to run this command
et: Selle käsu käivitamiseks peab kursor olema sõna peal

en: Running tool:
et: Tööriista käivitamine:

en: Done.
et: Valmis.

en: Exited
et: Lõpetas

en: All languages
et: Kõik keeled

en: All Languages
et: Kõik keeled

en: New tool
et: Uus tööriist

en: This accelerator is already bound to %s
et: See kiirklahv on juba seotud "%s"-ga

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
et: Sisesta uus kiirklahv. Nullimiseks vajuta Backspace

en: Type a new accelerator
et: Sisesta uus kiirklahv

en: Stopped.
et: Seisatud.

note: ex:ts=4:et:
en: Stop Tool
et: Tööriista peatamine

en: Always available
et: Alati saadaval

en: All documents
et: Kõigile dokumentidele

en: All documents except untitled ones
et: Nimega dokumentidele

en: Local files only
et: Kohalikele failidele

en: Remote files only
et: Kaugfailidele

en: Untitled documents only
et: Pealkirjata dokumentidele

en: Nothing
et: Puudub

en: Current document
et: Käesolev dokument

en: Current selection
et: Käesolev valik

en: Current selection (default to document)
et: Käesolev valik (dokumendile vaikimisi)

en: Current line
et: Käesolev rida

en: Current word
et: Käesolev sõna

en: Display in bottom pane
et: Kuvatakse alumisel paanil

en: Create new document
et: Moodustab uue dokumendi

en: Append to current document
et: Lisatakse käesoleva dokumendi lõppu

en: Replace current document
et: Asendab käesoleva dokumendi

en: Replace current selection
et: Asendab käesoleva valiku

en: Insert at cursor position
et: Lisatakse kursori asukohale

en: Manage External Tools
et: Väliste tööriistade haldamine

en: _Tools:
et: _Tööriistad:

en: Add a new tool
et: Uue tööriista lisamine

en: Add Tool
et: Tööriista lisamine

en: Remove selected tool
et: Valitud tööriista eemaldamine

en: Remove Tool
et: Tööriista eemaldamine

en: Revert tool
et: Tööriista taastamine

en: Revert Tool
et: Tööriista taastamine

en: _Edit:
et: _Redaktor:

en: _Applicability:
et: _Rakendub:

en: _Output:
et: _Väljund:

en: _Input:
et: S_isend:

en: _Save:
et: _Salvesta:

en: Shortcut _key:
et: _Kiirklahv:

en: Manage _External Tools...
et: Halda _väliseid tööriistu...

en: Opens the External Tools Manager
et: Väliste tööriistade halduri avamine

en: External _Tools
et: Välised _tööriistad

en: External tools
et: Välised tööriistad

en: Tool Output
et: Tööriista väljund

note: ex:ts=4:et:
en: File Browser Panel
et: Failisirvimispaneel

en: Easy file access from the side panel
et: Külgpaneeli kaudu hõlbus ligipääs failidele

en: Home
et: Kodu

en: File System
et: Failisüsteem

note: ex:ts=8:noet:
en: _Open
et: _Ava

en: _Set Root to Active Document
et: _Määra juurikas aktiivseks kataloogiks

en: _New Folder
et: Uus _kataloog

en: New F_ile
et: Uus _fail

en: _Rename...
et: _Muuda nime...

en: _Move to Trash
et: _Viska prügikasti

en: _Delete
et: _Kustuta

en: Re_fresh View
et: _Värskenda vaadet

en: _View Folder
et: _Vaata kataloogi

en: _Open in Terminal
et: _Ava terminalis

en: Show _Hidden
et: Näita _peidetuid

en: Show _Binary
et: Näita _binaarseid

en: File Browser
et: Failisirvija

en: An error occurred while creating a new directory
et: Uue kataloogi loomisel tekkis viga

en: An error occurred while creating a new file
et: Uue faili loomisel tekkis viga

en: An error occurred while renaming a file or directory
et: Faili või kataloogi nime muutmisel tekkis viga

en: An error occurred while deleting a file or directory
et: Faili või kataloogi kustutamisel tekkis viga

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
et: Faili või kataloogi avamisel failihalduris tekkis viga

en: An error occurred while setting a root directory
et: Juurkataloogi seadmisel tekkis viga

en: An error occurred while loading a directory
et: Kataloogi laadimisel tekkis viga

en: An error occurred
et: Tekkis viga

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
et: Faili pole võimalik prügikasti tõsta.
    Kas selle faili võib lihtsalt ära kustutada?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
et: Faili "%s" pole võimalik prügikasti tõsta.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
et: Valitud faile pole võimalik prügikasti tõsta.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
et: Kas soovid "%s" jäädavalt kustutada?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
et: Kas soovid valitud failid jäädavalt kustutada?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
et: Kui sa kirje kustutad, läheb see jäädavalt kaotsi.

en: (Empty)
et: (Tühi)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
et: Ümber nimetatud fail on hetkel välja filtreeritud. Selle nähtavaletoomiseks pead sa filtri sätteid muutma.

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: Untitled File
et: Nimetu fail

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
et: Uus fail on hetkel välja filtreeritud. Selle nähtavaletoomiseks pead sa filtri sätteid muutma

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: Untitled Folder
et: Nimetu kataloog

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
et: Uus kataloog on hetkel välja filtreeritud. Selle nähtavaletoomiseks pead sa filtri sätteid muutma

en: Bookmarks
et: Järjehoidjad

en: No mount object for mounted volume: %s
et: Haagitud ketta jaoks pole haakimisobjekti: %s

en: Could not open media: %s
et: Meediumit pole võimalik avada: %s

en: Could not mount volume: %s
et: Ketast pole võimalik haakida: %s

en: Error when loading '%s': No such directory
et: '%s' laadimisel tekkis viga: sellist kausta pole

note: ex:ts=8:noet:
en: Open With Tree View
et: Avamine koos puuvaatega

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
et: Järjehoidjate vaate asemel puuvaate avamine failisirvija plugina laadimisel

en: File Browser Root Directory
et: Failisirvija juurkataloog

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
et: Failisirvija juurkataloog, mida kasutatakse failisirvija laadimise ajal juhul, kui võtmed onload/tree_view on märgitud.

en: File Browser Virtual Root Directory
et: Failisirvija virtuaalne juurkataloog

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
et: Failisirvija virtuaalne juurkataloog, mida kasutatakse failisirvija laadimise ajal juhul, kui võtmed onload/tree_view on märgitud. Virtuaalne juurkataloog peab alati kuuluma tegeliku juurkataloogi alla.

en: Enable Restore of Remote Locations
et: Võrgukohtadelt taastamise lubamine

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
et: Kas võrgus asuvatelt kohtadelt taastamine on lubatud või mitte.

en: Set Location to First Document
et: Asukoha määramine esimese dokumendi järgi

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
et: Kui märgitud, siis failisirvija plugin avab esimesena kataloogi, kus asub esimene avatud dokument, mida failisirvija pole veel kasutanud. (See leiab kasutust tavaliselt juhul, kui dokument avatakse käsurealt, Nautiluse abil või muudel sarnastel juhtudel)

en: File Browser Filter Mode
et: Failisirvija filtreerimisrežiim

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
et: Selle väärtusega määratakse, millised failid filtreeritakse sirvijas välja. Võimalikud väärtused on: none (ei filtreerita midagi), hide-hidden (peidetud failide filtreerimine) ja hide-binary (binaarfailide filtreerimine).

en: File Browser Filter Pattern
et: Failisirvija filtrimuster

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
et: Failisirvija filtri muster. See seda filtrit kasutatakse koos filter_mode võtmes määratud režiimiga.

en: File Browser Binary Patterns
et: Failisirvija binaarmustrid

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
et: Täiendavad mustrid binaarfailide filtreerimisel.

en: Modelines
et: Režiimiread

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
et: Emacsi, Kate'i ja Vim'ilaadsed režiimiread geditile.

en: Command Color Text
et: Käsu teksti värvus

en: The command color text
et: Käsu teksti värvus

en: Error Color Text
et: Vea teksti värvus

en: The error color text
et: Vea teksti värvus

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
et: Kui märgitud, kasutab terminal ületöölaualist standardfonti, kui see on püsisammfont (või muul juhul kõige sarnasema nimega püsisammfonti).

en: C_ommand color:
et: _Käsu värvus:

en: _Error color:
et: _Vea värvus:

note: ex:et:ts=4:
en: Python Console
et: Pythoni konsool

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
et: Pythoni interaktiivse konsooli avamine alumisel paneelil

en: Quick Open...
et: Kiiravamine...

en: Quickly open documents
et: Failide kiiravamine

note: ex:ts=4:et:
en: Quick Open
et: Kiiravamine

en: Quickly open files
et: Failide kiiravamine

en: Type to search...
et: Otsimiseks kirjuta siia...

note: ex:ts=8:et:
en: Snippets
et: Tekstijupid

en: The archive "%s" could not be created
et: Arhiivi "%s" pole võimalik luua

en: Target directory "%s" does not exist
et: Sihtkataloogi "%s" pole olemas

en: Target directory "%s" is not a valid directory
et: Sihtkataloog "%s" pole korrektne kataloog

en: File "%s" does not exist
et: Faili "%s" pole olemas

en: File "%s" is not a valid snippets file
et: Fail "%s" pole korrektne tekstijuppide fail

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
et: Imporditud fail "%s" pole korrektne tekstijuppide fail

en: The archive "%s" could not be extracted
et: Arhiivi "%s" pole võimalik lahti pakkida

en: The following files could not be imported: %s
et: Järgnevaid faile pole võimalik importida: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
et: Fail "%s" pole korrektne tekstijuppide arhiiv

en: Snippets archive
et: Tekstijuppide arhiiv

en: Add a new snippet...
et: Lisa uus tekstijupp...

en: Global
et: Globaalne

en: Revert selected snippet
et: Valitud tekstijupi taastamine

en: Delete selected snippet
et: Valitud tekstijupi kustutamine

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(3)
en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
et: See pole sobilik Tab klahvi väljakutsumiseks. Väljakutsuja võib sisaldada numbreid, tähti, alakriipsu, punkti või üksikuid erimärke, mis pole tähed ega numbrid, nagu {, [, jne.

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(0)
en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
et: Üksik sõna, mille korral tekstijupp aktiveeritakse pärast tab-klahvi vajutamist

en: The following error occurred while importing: %s
et: Importimise käigus tekkis järgnev viga: %s

en: Import successfully completed
et: Importimine lõpetati edukalt

en: Import snippets
et: Tekstijuppide importimine

en: All supported archives
et: Kõik toetatud arhiivid

en: Gzip compressed archive
et: Gzip'iga kokkusurutud arhiiv

en: Bzip2 compressed archive
et: Bzip2'ga kokkusurutud arhiiv

en: Single snippets file
et: Üksik tekstijuppide fail

en: All files
et: Kõik failid

en: The following error occurred while exporting: %s
et: Eksportimise käigus tekkis järgnev viga: %s

en: Export successfully completed
et: Eksportimine lõpetati edukalt

note: Ask if system snippets should also be exported
en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
et: Kas soovid eksportimisse kaasata ka valitud <b>süsteemsed</b> tekstijupid?

en: There are no snippets selected to be exported
et: Eksportimiseks pole ühtegi tekstijuppi valitud

en: Export snippets
et: Tekstijuppide eksportimine

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
et: Sisesta uus kiirklahv. Nullimiseks vajuta Backspace

en: Type a new shortcut
et: Sisesta uus kiirklahv

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
et: Pythoni käsu (%s) töötamise aeg ületas selleks lubatud aja, töötamine katkestati.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
et: Pythoni käsu (%s) täitmine nurjus: %s

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
et: Tihti kasutatavate tükkide kiire lisamine tekstile

en: Manage Snippets
et: Tekstijuppide haldamine

en: _Snippets:
et: _Tekstijupid:

en: Create new snippet
et: Uue tekstijupi loomine

en: Add Snippet
et: Tekstijupi lisamine

en: Remove Snippet
et: Tekstijuppide eemaldamine

en: Import Snippets
et: Tekstijuppide importimine

en: Export selected snippets
et: Valitud tekstijuppide eksportimine

en: Export Snippets
et: Tekstijuppide eksportimine

en: Activation
et: Aktiveerimine

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
et: _Tabulaatori väljakutse:

en: S_hortcut key:
et: _Kiirklahv:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
et: Kiirklahv, millele vajutamisel tekstijupp aktiveeritakse

en: _Drop targets:
et: _Aknasse lohistamisel:

en: Manage _Snippets...
et: _Halda tekstijuppe...

en: Manage snippets
et: Tekstijuppide haldamine

en: S_ort...
et: S_ordi...

en: Sort the current document or selection
et: Käesoleva dokumendi või valiku sortimine.

note: ex:ts=8:noet:
en: Sort
et: Sortimine

en: _Sort
et: _Sordi

en: _Reverse order
et: _Pööratud järjestuses

en: R_emove duplicates
et: Kordused _eemaldatakse

en: _Ignore case
et: _Tõstutundetu

en: S_tart at column:
et: Al_ustades veerust:

en: You cannot undo a sort operation
et: Sortimisoperatsiooni pole võimalik tagasi võtta

en: Sorts a document or selected text.
et: Dokumendi või valitud teksti sortimine.

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
et: (soovitatavaid sõnu pole)

en: _More...
et: _Veel...

note: Ignore all
en: _Ignore All
et: _Eira kõiki

note: + Add to Dictionary
en: _Add
et: _Lisa

en: _Spelling Suggestions...
et: Õigekirjako_ntrolli soovitused...

en: Check Spelling
et: Õigekirjakontroll

en: Suggestions
et: Soovitused

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
et: (korrektne õigekiri)

en: Completed spell checking
et: Õigekirjakontroll sai kogu dokumendi kontrollitud

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
et: Tundmatu (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
et: Vaikimisi

en: Set language
et: Keele määramine

en: Languages
et: Keeled

en: _Check Spelling...
et: _Õigekirjakontroll

en: Check the current document for incorrect spelling
et: Käesoleva dokumendi õigekirjakontroll

en: Set _Language...
et: _Määra keel...

en: Set the language of the current document
et: Käesolevale dokumendile keele määramine

en: _Highlight Misspelled Words
et: _Probleemsete sõnade esiletõstmine

en: Automatically spell-check the current document
et: Käesoleva dokumendi automaatne õigekirjakontroll

en: The document is empty.
et: Dokument on tühi.

en: No misspelled words
et: Probleemseid sõnu pole

note: ex:ts=8:noet:
en: Set Language
et: Keele määramine

en: Select the _language of the current document.
et: _Vali käesoleva dokumendi keel.

en: Check spelling
et: Õigekirjakontroll

en: Misspelled word:
et: Probleemne sõna:

en: word
et: sõna

en: Change _to:
et: Mi_lleks muuta:

en: Check _Word
et: K_ontrolli sõna

en: _Suggestions:
et: _Soovitused:

en: _Ignore
et: _Eira

en: Cha_nge
et: _Muuda

en: Ignore _All
et: Eira _kõiki

en: Change A_ll
et: M_uuda kõiki

en: User dictionary:
et: Kasutaja sõnaraamat:

en: Add w_ord
et: L_isa sõna

en: Language:
et: Keel:

en: Language
et: Keel

en: Spell Checker
et: Õigekirjakontroll

en: Checks the spelling of the current document.
et: Käesoleva dokumendi õigekirja kontrollimine.

en: Insert Date and Time
et: Kuupäeva ja kellaaja lisamine

en: Use the _selected format
et: Kasutatakse _valitud vormingut

en: _Use custom format
et: Kasutatakse o_ma vormingut

note: Translators: Use the more common date format in your locale
en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
et: %d.%m.%Y %H:%M:%S

en: _Insert
et: L_isa

en: In_sert Date and Time...
et: Lisa kuupäev/kellaae_g...

en: Insert current date and time at the cursor position
et: Praeguse kuupäeva ja kellaaja lisamine kursori asukohta

en: Available formats
et: Saadaval vormingud

note: ex:ts=8:noet:
en: Configure date/time plugin
et: "Kuupäeva/kellaaja" plugina seadistamine

en: When inserting date/time...
et: "Kuupäeva/kellaaja" sisestamisel...

en: _Prompt for a format
et: _Küsitakse vormingut

en: Prompt Type
et: Viiba liik

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
et: Kas kohandatud või valitud vormingu kasutamisel tuleb kasutaja käest kinnitust küsida.

en: Selected Format
et: Valitud vorming

en: The selected format used when inserting the date/time.
et: Kuupäeva ja kellaaja lisamiseks kasutatav valitud vorming.

en: Custom Format
et: Kohandatud vorming

en: The custom format used when inserting the date/time.
et: Kuupäeva ja kellaaja sisestamisel kasutatav kohandatud vorming.

en: Insert Date/Time
et: Kuupäeva/kellaaja lisamine

en: Inserts current date and time at the cursor position.
et: Praeguse kuupäeva ja kellaaaja lisamine kursori asukohta.

en: Zeitgeist dataprovider
et: Zeitgeisti andmevarustaja

en: Logs access and leave event for documents used with gedit
et: Logib geditiga avatud dokumentide avamise ja sulgemise sündmuseid
