gedit - en to ms translation catalogue (704 entries)

en: Edit text files
ms: Sunting fail teks

en: gedit is the official text editor of the GNOME desktop environment. While aiming at simplicity and ease of use, gedit is a powerful general purpose text editor.
ms: gedit adalah penyunting teks rasmi bagi persekitaran atas meja GNOME. Walaupun ia menekankan keringkasan dan mudah diguna, gedit adalah penyunting teks umum yang hebat.

en: Whether you are writing the next bestseller, programming an innovative application, or simply taking some quick notes, gedit will be a reliable tool to accomplish your task.
ms: Sama ada anda menulis buku terlaris akan datang, mengatur cara aplikasi yang inovatif, atau hanya mengambil nota, gedit sentiasa menjadi alat yang berguna untuk memenuhi keperluan anda.

en: Its flexible plugin system allows you to tailor the application to your needs and adapt it to your workflow.
ms: Sistem pemalam yang fleksibel membolehkan anda mengurus aplikasi mengikut keperluan anda dan serasikannya dengan aliran kerja anda.

en: Text Editor
ms: Penyunting Teks

note: TRANSLATORS: Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Search terms to find this application.
en: Text;Editor;Plaintext;Write;gedit;
ms: Teks;Penyunting;Plaintext;Menulis;gedit;

en: New Window
ms: Tetingkap Baharu

en: New Document
ms: Dokumen Baharu

en: Use Default Font
ms: Guna Fon Lalai

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
ms: Sama ada hendak guna fon lebar tetap lalai sistem untuk penyuntingan teks selain dari fon khusus untuk gedit. Jika pilihan ini dimatikan, maka fon dinamakan dalam pilihan "Fon Penyunting" akan digunakan selain dari fon sistem.

en: Editor Font
ms: Penyunting Fon

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
ms: Satu fon suai yang akan digunakan untuk kawasan penyuntingan. Ia hanya berkesan jika pilihan "Guna Fon Lalai" dimatikan.

en: Style Scheme
ms: Skema Gaya

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
ms: ID bagi Skema gaya GtkSourceView yang digunakan untuk mewarnakan teks.

en: Create Backup Copies
ms: Cipta Salinan Sandar

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
ms: Sama ada gedit patut cipta salinan sandar untuk fail yang ia simpankan.

en: Autosave
ms: Auto-simpan

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
ms: Sama ada gedit patut menyimpan fail diubah suai secara automatik selepas satu sela masa. Anda boleh tetapkan sel masa dengan pilihan "Sela Auto-simpan".

en: Autosave Interval
ms: Sela Auto-simpan

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
ms: Bilangan minit selepas gedit menyimpan fail diubah suai secara automatik. Ia hanya berkesan jika pilihan "Auto-simpan" dihidupkan.

en: Maximum Number of Undo Actions
ms: Bilangan Maksimum Tindakan Buat Asal

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
ms: Bilangan tindakan maksimum yang mana gedit boleh membuat buat asal atau buat semula. Guna "-1" untuk bilangan tindakan tanpa had.

en: Line Wrapping Mode
ms: Mod Balutan Baris

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ms: Nyatakan bagaimana hendak membalut baris panjang dalam kawasan penyuntingan. Guna "none" untuk tanpa pembalutan, "word" untuk pembalutan dengan sempadan perkataan, dan "char" untuk membalut mengikut sempadan aksara secara individu. Perhatian nilai adalah sensitif-kata, jadi pastikan ia mungkin seperti mana yang dinyatakan di sini.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
ms: Pilihan mod pisah terakhir untuk mod lilitan

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
ms: Nyatakan mod pisah terakhir yang digunakan dengan mod pembalutan, supaya ketika mod pembalutan dimatikan ia masih mengingati pilihan mod pisah. Guna "word" untuk membalut mengikut sempadan perkataan, dan "char" untuk membalut mengikut sempadan aksara secara individu.

en: Tab Size
ms: Saiz Tab

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
ms: Nyatakan bilangan ruang patut dipaparkan selain aksara Tab.

en: Insert spaces
ms: Sisip jarak

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
ms: Samada gedit patut menyisip jarak selain daripada tab.

en: Automatic indent
ms: Engsot automatik

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
ms: Sama ada gedit patut benarkan pengengsotan automatik.

en: Display Line Numbers
ms: Papar Nombor Baris

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
ms: Sama ada gedit patut memapar bilangan baris pada kawasan mengedit.

en: Highlight Current Line
ms: Sorot Baris Semasa

en: Whether gedit should highlight the current line.
ms: Sama ada gedit patut sorotkan baris semasa.

en: Highlight Matching Brackets
ms: Sorot Kurungan Sepadan

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
ms: Sama ada gedit patut sorotkan kurungan sepadan.

en: Display Right Margin
ms: Papar Jidar Kanan

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
ms: Sama ada gedit patut paparkan jidar kanan dalam kawasan penyuntingan.

en: Right Margin Position
ms: Kedudukan Jidar Kanan

en: Specifies the position of the right margin.
ms: Menyatakan kedudukan bagi jidar kanan.

en: Document background pattern type
ms: Jenis pola latar belakang dokumen

en: Whether the document will get a background pattern painted.
ms: Sama ada dokumen akan dapatkan pola latar belakang yang dilukis.

en: Smart Home End
ms: Home End Pintar

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
ms: Nyatakan bagaimana kursor bergerak jika kekunci HOME dan END ditekan. Guna "disabled" untuk sentiasa beralih pada mula/hujung baris, "after" beralih ke mula/hujung baris buat pertama kali kekunci diketik dan ke mula/hujung teks dengan mengabaikan ruang putih jika kali kedua kekunci ditekan, "before" untuk beralih ke mula/hujung teks sebelum bergerak ke mula/hujung baris dan "always" sentiasa beralih ke mula/hujung teks selain dari mula/hujung baris.

en: Restore Previous Cursor Position
ms: Pulih Kedudukan Kursor Terdahulu

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
ms: Sama ada gedit patut pulih kedudukan kursor terdahulu bila fail dimuatkan.

en: Enable Syntax Highlighting
ms: Benarkan Penyorotan Sintaks

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
ms: Sama ada gedit patut membenarkan penyorotan sintaks.

en: Enable Search Highlighting
ms: Benarkan Penyorotan Gelintar

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
ms: Sama ada gedit patut sorotkan semua kemunculan teks yang digelintar.

en: Ensure Trailing Newline
ms: Pastikan Penjejakan Garis Baharu

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
ms: Sama ada gedit akan memastikan dokumen sentiasa berakhir dengan penjejakan garis baharu.

en: Notebook Show Tabs Mode
ms: Buku Nota Tunjukkan Mod Tab

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ms: Nyatakan bagaimana hendak tunjukkan tab komputer riba. Guna "never" untuk tidak sesekali tunjukkan tab, "always" untuk sentiasa tunjukkan tab, dan "auto" untuk tunjukkan tab jika terdapat lebih dari satu tab. Perhatian, nilai adalah sensitif-kata, jadi pastikan ia muncul seperti mana yang dikehendaki di sini.

en: Status Bar is Visible
ms: Palang Status adalah Kelihatan

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
ms: Sama ada palang status di bawah tetingkap penyuntingan patut kelihatan.

en: Side panel is Visible
ms: Panel sisi adalah Kelihatan

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
ms: Sama ada panel sisi di bahagian kiri tetingkap penyuntingan patut kelihatan.

en: Print Syntax Highlighting
ms: Cetak Penyorotan Sintaks

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
ms: Sama ada gedit patut mencetak penyorotan teks ketika mencetak dokumen.

en: Print Header
ms: Cetak Pengepala

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
ms: Sama ada gedit patut sertakan pengepala dokumen ketika mencetak dokumen.

en: Printing Line Wrapping Mode
ms: Mod Balutan Baris Percetakan

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ms: Nyatakan bagaimana hendak membalut baris panjang untuk percetakan. Guna "none" untuk tanpa membalut, "word" untuk membalut mengikut sempadan perkataan, dan "char" untuk membalut mengikut sempadan aksara secara individu. Perhatian nilai adalah sensitif-kata, jadi pastikan ia muncul seperti mana yang dikehendaki di sini.

en: Print Line Numbers
ms: Cetak Nombor Baris

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
ms: Jika nilai ini ialah 0, maka tiada nombor baris akan disisipkan ketika mencetak dokumen. Sebaliknya, gedit akan mencetak nombor baris bagi setiap baris.

en: Body Font for Printing
ms: Fon Badan untuk Percetakan

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
ms: Nyatakan fon yang digunakan untuk badan dokumen ketika mencetak dokumen.

en: Header Font for Printing
ms: Fon Pengepala untuk Perctakan

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
ms: Nyatakan fon yang digunakan untuk pengepala halaman ketika mencetak. Ia akan berkesan jika pilihan "Pengepala Cetak" dihidupkan.

en: Line Number Font for Printing
ms: Fon Nombor Baris untuk Percetakan

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
ms: Nyatakan fon yang digunakan untuk nombor baris ketika mencetak. Ia akan berkesan jika pilihan "Cetak Nombor Baris" bukan sifar.

en: Margin Left
ms: Kiri Jidar

en: The left margin, in millimeters.
ms: Jidar kiri, dalam milimeter.

en: Margin Top
ms: Atas Jidar

en: The top margin, in millimeters.
ms: Jidar atas, dalam milimeter.

en: Margin Right
ms: Kanan Jidar

en: The right margin, in millimeters.
ms: Jidar kanan, dalam milimeter.

en: Margin Bottom
ms: Bawah Jidar

en: The bottom margin, in millimeters.
ms: Jidar bawah, dalam milimeter.

en: Candidate Encodings
ms: Pengekodan Calon

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
ms: Senarai pengekodan calon yang ditunjukkan dalam menu Pengekodan Aksara di dalam pemilih fail buka/simpan. "CURRENT" merujuk pada pengekodan setempat semasa. Hanya pengekodan yang dikenal pasti sahaja digunakan. Nilai lalai ialah senarai kosong, yang mana gedit akan memilih lalai sesuai yang bergantung pada negara dan bahasa.

en: Active plugins
ms: Pemalam aktif

en: List of active plugins. It contains the “Location” of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the “Location” of a given plugin.
ms: Senarai pemalam aktif. Ia mengandungi "Lokasi" pemalam aktif. Sila rujuk fail .gedit-plugin untuk mendapatkan “Location” bagi pemalam yang diberi.

en: Show the application’s version
ms: Tunjuk versi aplikasi

en: Display list of possible values for the encoding option
ms: Papar senarai nilai yang mungkin untuk pilihan pengekodan

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
ms: Tetapkan pengekodan aksara digunakan untuk membuka fail tersenarai dalam baris perintah

en: ENCODING
ms: PENGEKODAN

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
ms: Cipta satu tetingkap aras-teratas baharu dalam tika gedit

en: Create a new document in an existing instance of gedit
ms: Cipta satu dokumen baharu dalam tika gedit yang sedia ada

en: Open files and block process until files are closed
ms: Buka fail dan sekat proses sehingga fail ditutup

en: Run gedit in standalone mode
ms: Jalankan gedit dalam mod kendiri

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
ms: [FAIL…] [+BARIS[:LAJUR]]

en: There was an error displaying the help.
ms: Terdapat ralat ketika memaparkan bantuan.

en: %s: invalid encoding.
ms: %s: pengekodan tidak sah.

en: Close _without Saving
ms: Tutup _tanpa Menyimpan

en: _Cancel
ms: _Batal

en: _Save As…
ms: Simpan Seb_agai…

en: _Save
ms: _Simpan

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada %ld saat terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada %ld saat terakhir akan kekal hilang.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak menyimpan, perubahan yang dibuat pada minit terakhir akan kekal hilang.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada minit dan %ld saat terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada minit dan %ld saat terakhir akan kekal hilang.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada %ld minit terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada %ld minit terakhir akan kekal hilang.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak menyimpan, perubahan yang anda buat pada jam terakhir akan kekal hilang.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada jam dan %d minit terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada jam dan %d minit terakhir akan kekal hilang.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
ms[0]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada %d jam terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Jika anda tidak menyimpan, perubahan dibuat pada %d jam terakhir akan kekal hilang.

en: Changes to document “%s” will be permanently lost.
ms: Perubahan pada dokumen "%s" akan kekal hilang.

en: Save changes to document “%s” before closing?
ms: Simpan perubahan pada dokumen "%s" sebelum menutup?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ms: Menyimpan telah dilumpuhkan oleh pentadbir sistem anda.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan pada %d dokumen akan kekal hilang.
ms[1]: Perubahan pada %d dokumen akan kekal hilang.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
ms[0]: Terdapat %d dokumen dengan perubahan tidak disimpan. Simpan perubahan sebelum menutupnya?
ms[1]: Terdapat %d dokumen dengan perubahan tidak disimpan. Simpan perubahan sebelum menutupnya?

en: Docum_ents with unsaved changes:
ms: Doku_men dengan perubahan yang tidak disimpan:

en: S_elect the documents you want to save:
ms: P_ilih dokumen yang anda ingin simpan:

en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
ms: Jika anda tidak menyimpan, semua perubahan yang dibuat akan kekal hilang.

en: Loading file “%s”…
ms: Memuatkan fail "%s"...

en: Loading %d file… | Loading %d files…
ms[0]: Memuatkan %d fail…
ms[1]: Memuatkan %d fail…

[ctx: window title]
note: Translators: "Open" is the title of the file chooser window.
en: Open
ms: Buka

en: _Open
ms: _Buka

en: The file “%s” is read-only.
ms: Fail "%s" adalah baca-sahaja.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
ms: Anda mahu menggantikannya dengan apa yang anda hendak simpan?

en: _Replace
ms: _Ganti

en: Save the file using compression?
ms: Simpan fail menggunakan pemampatan?

en: Save the file as plain text?
ms: Simpan fail sebagai teks biasa?

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
ms: Fail '%s" telah disimpan sebelum ini sebagai teks biasa dan akan kini disimpan menggunakan pemampatan.

en: _Save Using Compression
ms: _Simpan Menggunakan Pemampatan

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
ms: Fail "%s" telah disimpan sebelum ini menggunakan pemampatan dan kini akan disimpan sebagai teks biasa.

en: _Save As Plain Text
ms: _Simpan Sebagai Teks Biasa

en: Saving file “%s”…
ms: Menyimpan fail "%s"...

[ctx: window title]
note: Translators: "Save As" is the title of the file chooser window.
en: Save As
ms: Simpan Sebagai

en: Reverting the document “%s”…
ms: Mengembalikan dokumen "%s"...

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
ms: Kembalikan perubahan tidak disimpan pada dokumen "%s"?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam %ld saat terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam %ld saat terakhir akan kekal hilang.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
ms: Perubahan dibuat pada dokumen pada beberapa minit terakhir akan kekal hilang.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam minit dan %ld saat terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam minit dan %ld saat terakhir akan kekal hilang.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam %ld minit terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam %ld minit terakhir akan kekal hilang.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
ms: Perubahan dibuat pada dokumen pada jam terakhir akan kekal hilang.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam jam dan %d minit terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam jam dan %d minit terakhir akan kekal hilang.

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
ms[0]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam %d jam terakhir akan kekal hilang.
ms[1]: Perubahan dibuat pada dokumen dalam %d jam terakhir akan kekal hilang.

en: _Revert
ms: _Kembali

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
ms: gedit merupakan sebuah penyunting teks yang kecil dan ringan untuk Atas Meja GNOME

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
ms[0]: Temui dan ganti %d kemunculan
ms[1]: Temui dan ganti %d kemunculan

en: Found and replaced one occurrence
ms: Temui dan ganti satu kemunculan

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: “%s” not found
ms: “%s” tidak ditemui

en: Untitled Document %d
ms: Dokumen Tiada Tajuk %d

en: Tab Group %i
ms: Kumpulan Tab %i

en: Read-Only
ms: Baca-Sahaja

en: Automatically Detected
ms: Kesan secara Automatik

en: Add or Remove…
ms: Tambah atau Buang...

en: Current Locale (%s)
ms: Penempatan Semasa (%s)

en: %s (Current Locale)
ms: %s (Penempatan Semasa)

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
ms: Anda pasti mahu menetap semula keutamaan pengekodan aksara?

note: Reset button
en: _Reset
ms: T_etap Semula

en: Add
ms: Tambah

en: Remove
ms: Buang

en: Move to a higher priority
ms: Alih ke prioriti lebih tinggi

en: Move to a lower priority
ms: Alih ke prioriti lebih rendah

en: All Files
ms: Semua Fail-fail

en: All Text Files
ms: Semua Fail teks

en: C_haracter Encoding:
ms: Pengekodan A_ksara:

en: L_ine Ending:
ms: _Hujung Baris:

en: Character Encoding:
ms: Pengekodan Aksara:

en: Line Ending:
ms: Hujung Baris:

en: Plain Text
ms: Teks Biasa

en: _Retry
ms: _Cuba Lagi

en: Could not find the file “%s”.
ms: Tidak dapat mencari fail "%s".

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Sila semak sama ada anda telah meaip lokasi dengan betul dan cuba lagi.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Unable to handle “%s:” locations.
ms: Tidak boleh mengendalikan lokasi "%s:".

en: Unable to handle this location.
ms: Tidak boleh mengendalikan lokasi ini.

en: The location of the file cannot be accessed.
ms: Lokasi fail tidak boleh dicapai.

en: “%s” is a directory.
ms: "%s" adalah direktori.

en: “%s” is not a valid location.
ms: “%s” bukan lokasi yang sah.

note: Translators: %s is a host name
en: Host “%s” could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
ms: Hos "%s" tidak ditemui. Sila semak tetapan proksi anda adalah betul dan cuba lagi.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Nama hos tidak sah. Sila semak lokasi yang anda taip adalah betul dan cuba lagi.

en: “%s” is not a regular file.
ms: “%s” adalah bukan fail nalar.

en: Connection timed out. Please try again.
ms: Sambungan telah tamat masa. Sila cuba sekali lagi.

en: Unexpected error: %s
ms: Ralat tidak dijangka: %s

en: Cannot find the requested file. Perhaps it has recently been deleted.
ms: Tidak dapat cari fail yang dipinta. Mungkin ia telah dipadam baru-baru ini.

en: Could not revert the file “%s”.
ms: Tidak dapat kembalikan fail "%s".

en: Ch_aracter Encoding:
ms: Pengekodan Aks_ara:

en: The location “%s” is not currently reachable.
ms: Lokasi "%s" buat masa ini tidak boleh dicapai.

en: Your system is offline. Check your network.
ms: Sistem anda di luar talian. Periksa rangkaian anda.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
ms: Sunting J_uga

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
ms: Bilangan pautan yang diikuti dan fail sebenar tidak ditemui dalam batas ini.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang diperlukan untuk membuka fail.

en: Unable to detect the character encoding.
ms: Tidak boleh mengesan pengekodan aksara.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ms: Sila semak sama ada anda tidak membuka fail binari.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
ms: Pilih satu pengekodan aksara melalui menu dan cuba lagi.

en: There was a problem opening the file “%s”.
ms: Terdapat masalah ketika membuka fail "%s".

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
ms: Fail yang anda telah buka mempunyai aksara tidak sah. Jika anda terus menyunting fail ini anda mungkin merosakkan dokumen ini.

en: You can also choose another character encoding and try again.
ms: Anda juga boleh memilih pengekodan aksara lain dan cuba lagi.

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
ms: Tidak dapat buka fail “%s” menggunakan pengekodan aksara “%s”.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
ms: Pilih satu pengekodan aksara berbeza melalui menu dan cuba lagi.

en: Could not open the file “%s”.
ms: Tidak dapat membuka fail "%s".

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
ms: Tidak dapat menyimpan fail “%s” menggunakan pengekodan aksara “%s”.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
ms: Dokumen mengandungi satu atau lebih aksara yang tidak boleh dienkodkan, menggunakan pengekodan aksara tertentu.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on’t Edit
ms: _Jangan Sunting

en: This file “%s” is already open in another window.
ms: Fail "%s" ini sudah dibuka dalam tetingkap lain.

en: Do you want to edit it anyway?
ms: Anda mahu menyuntingnya jua?

en: S_ave Anyway
ms: S_impan Juga

en: D_on’t Save
ms: Jan_gan Simpan

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file “%s” has been modified since reading it.
ms: Fail "%s" sudah dikemas kini semenjak membacanya.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ms: Jika anda menyimpannya, semua perubahan luar akan hilang. Simpankannya jua?

en: Could not create a backup file while saving “%s”
ms: Tidak dapat mencipta fail sandar semasa menyimpan "%s"

en: Could not create a temporary backup file while saving “%s”
ms: Tidak dapat mencipta fail sandar sementara ketika menyimpan "%s"

en: Could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
ms: Tidak dapat menyandar salinan lama fail sebelum menyimpan yang baharu. Anda boleh abaikan amaran ini dan simpan fail jua, tetapi jika ralat berlaku semasa menyimpan, anda mungkin kehilangan fail lama fail. Simpan juga?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Tidak dapat mengendali lokasi "%s:" dalam mod tulis. Sila semak sama ada anda menaip lokasi yang betul dan cuba lagi.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Tidak dapat mengendali lokasi ini dalam mod tulis. Sila semak sama ada anda menaip lokasi yang betul dan cuba lagi.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: "%s" bukanlah lokasi yang sah. Sila semak sama ada anda menaip lokasi yang betul dan cuba lagi.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang diperlukani untuk menyimpan fail. Sila pastikan anda menaip lokasi dengan betul dan cuba lagi.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
ms: Ruang cakera tidak mencukupi untuk menyimpan fail. Sila bebaskan sedikit ruang cakera dan cuba lagi.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
ms: Anda cuba menyimpan fail dalam cakera baca-sahaja. Sila pastikan anda menaip lokasi yang betul dan cuba lagi.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
ms: Satu fail dengan nama serupa sudah wujud. Sila gunakan nama lain.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
ms: Cakera yang anda cuba menyimpan fail mempunyai had pada panjang nama fail. Sila gunakan nama yang lebih pendek.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ms: Cakera yang anda cuba menyimpan fail mempunyai had pada saiz fail. Sila simpan fail yang lebih kecil atau simpankannya pada cakera yang tiada had.

en: Could not save the file “%s”.
ms: Tidak dapat menyimpan fail "%s".

en: The file “%s” changed on disk.
ms: Fail "%s" telah berubah dalam cakera.

en: Drop Changes and _Reload
ms: Lepas Perubahan dan _Muat Semula

en: _Reload
ms: _Muat Semula

en: Some invalid chars have been detected while saving “%s”
ms: Beberapa aksara tidak sah telah dikesan ketika menyimpan "%s"

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
ms: Jika anda terus menyimpan fail ini anda boleh merosakkan dokumen.  Simpan juga?

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
ms: Klik pada butang ini untuk memilih fon yang akan digunakan oleh penyunting

en: _Use the system fixed width font (%s)
ms: _Guna fon lebar-tetap sistem (%s)

en: Directory “%s” could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
ms: Direktori "%s" tidak dapat dicipta: g_mkdir_with_parents() mengalami kegagalan: %s

en: The selected color scheme cannot be installed.
ms: Skema warna terpilih tidak dapat dipasang.

en: Add Scheme
ms: Tambah Skema

en: A_dd Scheme
ms: T_ambah Skema

en: Color Scheme Files
ms: Fail Skema Warna

en: Could not remove color scheme “%s”.
ms: Tidak dapat membuang skema warna "%s",

en: Preparing…
ms: Menyediakan...

en: File: %s
ms: Fail: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
ms: Halaman %N dari %Q

en: Rendering page %d of %d…
ms: Menerap halaman %d dari %d…

en: Page %d of %d
ms: Halaman %d dari %d

en: Nothing
ms: Tiada apa-apa

en: Find and Replace
ms: Cari dan Ganti

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
ms[0]: Terdapat satu tab dengan ralat
ms[1]: Terdapat %d tab dengan ralat

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
ms: Kembalikan %s daripada %s

en: Reverting %s
ms: Kembalikan %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
ms: Memuatkan %s daripada %s

en: Loading %s
ms: Memuatkan %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
ms: Menyimpan %s ke %s

en: Saving %s
ms: Menyimpan %s

en: Error opening file %s
ms: Ralat membuka fail %s

en: Error reverting file %s
ms: Ralat mengembalikan fail %s

en: Error saving file %s
ms: Ralat menyimpan fail %s

en: Name:
ms: Nama:

en: MIME Type:
ms: Jenis MIME:

en: Encoding:
ms: Pengekodan:

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
ms: / pada %s

en: Mac OS Classic
ms: Mac OS Klasik

en: _Display line numbers
ms: _Papar nombor Baris

note: Translators: the first %d is the position of the current search * occurrence, and the second %d is the total number of search * occurrences.
en: %d of %d
ms: %d daripada %d

note: create "Wrap Around" menu item.
en: _Wrap Around
ms: _Lilit Sekeliling

note: create "Match as Regular Expression" menu item.
en: Match as _Regular Expression
ms: Padan sebagai Ungkapan Nala_r

note: create "Match Entire Word Only" menu item.
en: Match _Entire Word Only
ms: Padan _Keseluruhan Perkataan Sahaja

note: create "Match Case" menu item.
en: _Match Case
ms: _Padan Kata

en: String you want to search for
ms: Rentetan yang anda mahu gelintarkan

en: Line you want to move the cursor to
ms: Baris yang anda ingin alihkan kursor

en: Bracket match is out of range
ms: Padanan kurungan di luar jangkauan

en: Bracket match not found
ms: Padanan kurungan tidak ditemui

en: Bracket match found on line: %d
ms: Padanan kurungan ditemui dalam baris: %d

note: Translators: "Ln" is an abbreviation for "Line", Col is an abbreviation for "Column". Please, use abbreviations if possible to avoid space problems.
en:   Ln %d, Col %d
ms:  Bar %d, Laj %d

en: Tab Width: %u
ms: Lebar Tab: %u

en: There are unsaved documents
ms: Terdapat dokumen belum disimpan

en: Change side panel page
ms: Ubah halaman panel sisi

en: Documents
ms: Dokumen

en: Open a file
ms: Buka satu fail

en: Open a recently used file
ms: Buka satu fail digunakan baru-baru ini

en: Move _Left
ms: Alih ke K_iri

en: Move _Right
ms: Alih ke K_anan

en: Move to New _Window
ms: Alih ke _Tetingkap Baharu

en: Move to New Tab _Group
ms: Alih ke K_umpulan Tab Baharu

en: _Close
ms: _Tutup

en: Automatic Indentation
ms: Pengensotan Automatik

en: Use Spaces
ms: Guna Spaces

en: Display line numbers
ms: Papar nombor baris

en: Display right margin
ms: Papar jidar kanan

en: Highlight current line
ms: Sorot baris semasa

en: Text wrapping
ms: Lilitan teks

en: _File
ms: _Fail

note: _New is the menu item under the File menu on OS X which creates a new empty document.
en: _New
ms: Ba_haru

en: Open _Recent
ms: Buka _Baru-Baru Ini

en: Reopen Closed _Tab
ms: Buka Semula _Tab Ditutup

en: Save _As…
ms: Simpan Seb_agai…

en: _New Window
ms: Tetingkap _Baharu

en: _Print…
ms: C_etak…

en: _Quit
ms: _Keluar

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Undo
ms: Buat _Asal

en: _Redo
ms: Buat _Semula

en: C_ut
ms: Po_tong

en: _Copy
ms: Sa_lin

en: _Paste
ms: _Tampal

en: _Delete
ms: Pa_dam

en: Overwrite _Mode
ms: _Mod Tulis-Ganti

en: Select _All
ms: Pilih Semu_a

en: _Preferences
ms: _Keutamaan

en: _View
ms: _Lihat

en: Side _Panel
ms: _Panel Sisi

en: _Bottom Panel
ms: Panel _Bawah

en: _Fullscreen
ms: Skrin P_enuh

en: _Highlight Mode…
ms: Mod _Sorot...

en: _Search
ms: _Gelintar

en: _Find…
ms: _Cari…

en: Find Ne_xt
ms: Cari _Berikutnya

en: Find Pre_vious
ms: Cari Ter_dahulu

en: Find and _Replace…
ms: Cari dan _Ganti...

en: _Clear Highlight
ms: _Kosongkan Sorotan

en: Go to _Line…
ms: Pergi ke Ba_ris...

en: _Tools
ms: _Alatan

en: _Documents
ms: _Dokumen

en: _Save All
ms: _Simpan Semua

en: _Close All
ms: _Tutup Semua

en: _New Tab Group
ms: Kumpulan Tab _Baharu

en: P_revious Tab Group
ms: Kumpulan Tab Ter_dahulu

en: Nex_t Tab Group
ms: Kumpulan Tab _Berikutnya

en: _Previous Document
ms: Dokumen _Terdahulu

en: N_ext Document
ms: Dokumen B_erikutnya

en: _Move To New Window
ms: A_lih Ke Tetingkap Baharu

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _About Text Editor
ms: Perih_al Penyunting Teks

en: Save _All
ms: Simpan Semu_a

en: _Find and Replace…
ms: _Cari dan Ganti...

en: _Go to Line…
ms: Per_gi ke Baris...

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: Character Encodings
ms: Pengekodan Aksara

en: _Apply
ms: _Laksana

en: A_vailable Encodings
ms: Pengekodan Terse_dia

en: Cho_sen Encodings
ms: Pengekodan Terpi_lih

en: _Description
ms: _Keterangan:

en: _Encoding
ms: Peng_ekodan

en: Highlight Mode
ms: Mod Sorot

en: _Select
ms: Pi_lih

en: Search highlight mode…
ms: Mod sorot gelintar...

en: Preferences
ms: Keutamaan

en: Display right _margin at column:
ms: Papar _jidar kanan pada lajur:

en: Display _statusbar
ms: Papar palang _status

en: Display _grid pattern
ms: Papar pola _grid

en: Text Wrapping
ms: Lilitan Teks

en: Enable text _wrapping
ms: Benarkan _lilitan teks

en: Do not _split words over two lines
ms: Jangan asingkan perkataan melebihi dua baris

en: Highlighting
ms: Penyorotan

en: Highlight current _line
ms: Sorot _baris semasa

en: Highlight matching _brackets
ms: Sorotkan _kurungan sepadan

en: View
ms: Lihat

en: Tab Stops
ms: Hentian Tab

en: _Tab width:
ms: Lebar _tab:

en: Insert _spaces instead of tabs
ms: Sisip _jarak selain tab

en: _Enable automatic indentation
ms: _Benarkan pengensotan automatik

en: File Saving
ms: Penyimpanan Fail

en: Create a _backup copy of files before saving
ms: Cipta satu salinan sa_ndar fail sebelum disimpan

en: _Autosave files every
ms: _Auto-simpan fail setiap

en: _minutes
ms: _minit

en: Editor
ms: Penyunting

en: Font
ms: Fon

en: Editor _font:
ms: Penyunting _Fon:

en: Pick the editor font
ms: Pilih penyunting fon

en: Color Scheme
ms: Skema Warna

en: Install scheme
ms: Pasang skema

en: Install Scheme
ms: Pasang Skema

en: Uninstall scheme
ms: Nyahpasang skema

en: Uninstall Scheme
ms: Nyahpasang Skema

en: Font & Colors
ms: Fon & Warna

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Syntax Highlighting
ms: Penyorotan Sintaks

en: Print synta_x highlighting
ms: Cetak penyorotan sinta_ks

en: Line Numbers
ms: Nombor Baris

en: Print line nu_mbers
ms: Cetak no_mbor baris

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
ms: _Nombor setiap

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
ms: baris

en: Page header
ms: Pengepala halaman

en: Print page _headers
ms: Cetak _pengepala halaman

en: Fonts
ms: Fon

en: _Body:
ms: _Badan:

en: _Line numbers:
ms: _Nombor baris:

en: He_aders and footers:
ms: Pengep_ala dan pengaki:

en: _Restore Default Fonts
ms: _Pulih Fon Lalai

en: Show the previous page
ms: Tunjuk halaman terdahulu

en: Show the next page
ms: Tunjuk halaman berikutnya

en: Current page (Alt+P)
ms: Halaman semasa (Alt+P)

note: the "of" from "1 of 19" in print preview
en: of
ms: daripada

en: Page total
ms: Jumlah halaman

en: The total number of pages in the document
ms: Jumlah bilangan halaman dalam dokumen

en: Show multiple pages
ms: Papar halaman berbilang

en: Zoom 1:1
ms: Zum 1:1

en: Zoom to fit the whole page
ms: Zum muat keseluruhan halaman

en: Zoom the page in
ms: Zum halaman masuk

en: Zoom the page out
ms: Zum halaman keluar

en: Close print preview
ms: Tutup pratonton cetakan

en: _Close Preview
ms: _Tutup Pratonton

en: Page Preview
ms: Pratonton Halaman

en: The preview of a page in the document to be printed
ms: Pratonton satu halaman dokumen yang akan dicetak

en: Replace _All
ms: Gantikan Semu_a

[ctx: label of the find button]
en: _Find
ms: _Cari

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
ms: Car_i

en: Replace _with
ms: Ganti _dengan

en: _Match case
ms: _Padan kata

en: Match _entire word only
ms: Padan ke_seluruhan kata sahaja

en: Re_gular expression
ms: Un_gkapan nalar

en: Search _backwards
ms: Cari meng_undur

en: Wra_p around
ms: L_ilit sekeliling

[ctx: shortcut window]
en: Documents
ms: Dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
ms: Cipta satu dokumen baharu dalam tab

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
ms: Buka satu dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
ms: Simpan dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
ms: Simpan dokumen dengan nama fail baharu

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
ms: Simpan semua dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
ms: Tutup dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
ms: Tutup semua dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
ms: Buka semula dokumen ditutup baru-baru ini

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
ms: Beralih ke dokumen berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
ms: Beralih ke dokumen terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
ms: Beralih ke dokumen pertama — ke sembilan

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
ms: Tetingkap dan Panel

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
ms: Cipta satu dokumen baharu dalam tetingkap

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
ms: Cipta satu kumpulan tab baharu

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
ms: Tunjuk panel sisi

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
ms: Tunjuk panel bawah

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
ms: Skrin penuh hidup / mati

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
ms: Keluar aplikasi

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
ms: Cari dan Ganti

[ctx: shortcut window]
en: Find
ms: Cari

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
ms: Cari padanan berikutnya

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
ms: Cari padanan terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
ms: Kosongkan sorotan

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
ms: Buat Asal dan Buat Semula

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
ms: Buat asal perintah terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
ms: Buat semula perintah terdahulu

[ctx: shortcut window]
en: Selection
ms: Pemilihan

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
ms: Pilih semua teks

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all text
ms: Nyahpilih semua teks

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
ms: Salin dan Tampal

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
ms: Salin teks terpilih ke dalam papan keratan

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
ms: Potong teks terpilih ke dalam papan keratan

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
ms: Tampal teks dari papan keratan

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
ms: Pergi ke baris

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport up within the file
ms: Alih port pandang dalam fail ke atas

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport down within the file
ms: Alih port pandang dalam fail ke bawah

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to end of file
ms: Alih port pandang ke penghujung fail

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to beginning of file
ms: Alih port pandang ke permulaan fail

[ctx: shortcut window]
en: Move to matching bracket
ms: Alih ke kurungan yang sepadan

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ms: Penyuntingan

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
ms: Togol sisip / tulis-ganti

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
ms: Padam baris semasa

[ctx: shortcut window]
en: Join selected lines
ms: Gabung baris terpilih

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
ms: Alih baris semasa ke atas

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
ms: Alih baris semasa ke bawah

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
ms: Alih perkataan semasa ke kiri

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
ms: Alih perkataan semasa ke kanan

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
ms: Tukar ke huruf besar

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
ms: Tukar ke huruf kecil

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
ms: Kata songsang

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
ms: Nombor bertokokan pada kursor

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
ms: Nombor berkurangan pada kursor

[ctx: shortcut window]
en: Tools
ms: Alatan

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
ms: Semak ejaan

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
ms: Cetak dokumen

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
ms: Tunjuk tetingkap pelengkapan

en: Close Document
ms: Tutup Dokumen

en: Create a new document
ms: Cipta satu dokumen baharu

en: New
ms: Baharu

en: Save the current file
ms: Simpan fail semasa

en: Save
ms: Simpan

en: Hide panel
ms: Sembunyi panel

en: Leave Fullscreen
ms: Tinggalkan Skrin Penuh

en: Check update
ms: Semak kemas kini

en: Check for latest version of gedit
ms: Semak versi terkini gedit

en: There was an error displaying the URI.
ms: Terdapat ralat ketika memaparkan URI.

en: _Download
ms: _Muat Turun

en: _Ignore Version
ms: _Abai Versi

en: There is a new version of gedit
ms: Terdapat satu versi gedit yang baharu

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
ms: Anda boleh muat turun versi gedit yang baharu dengan mengklik butang muat turun atau abaikan versi tersebut serta tunggu yang baharu

en: Version to Ignore
ms: Versi yang Diabaikan

note: This is releated to the next gedit version to be released
en: Version to ignore until a newer version is released.
ms: Versi yang diabaikan sehingga versi lebih baru dilepaskan.

en: Document Statistics
ms: Statistik Dokumen

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
ms: Lapor bilangan perkataan, baris atau aksara dalam dokumen.

en: _Document Statistics
ms: Statistik _Dokumen

en: Document
ms: Dokumen

en: Selection
ms: Pemilihan

en: Lines
ms: Baris

en: Words
ms: Perkataan

en: Characters (with spaces)
ms: Aksara (dengan jarak)

en: Characters (no spaces)
ms: Aksara (tanpa jarak)

en: Bytes
ms: Bait

en: Build
ms: Binaan

en: Run “make” in the document directory
ms: Jalankan “make” dalam direktori dokumen

en: Open terminal here
ms: Buka terminal di sini

en: Open a terminal in the document location
ms: Buka terminal dalam lokasi dokumen

en: Remove trailing spaces
ms: Buang jarak meleret

en: Remove useless trailing spaces in your file
ms: Buang jarak meleret yang tidak digunakan dalam fail anda

en: Run command
ms: Jalankan perintah

en: Execute a custom command and put its output in a new document
ms: Lakukan satu perintah suai dan letak outputnya dalam satu dokumen baharu

en: Send to fpaste
ms: Hantar ke fpaste

en: Paste selected text or current document to fpaste
ms: Tampal teks terpilih atau dokumen semasa ke fpaste

en: External Tools
ms: Alat Luaran

en: Execute external commands and shell scripts.
ms: Lakukan perintah dan skrip shell luar.

en: Whether to use the system font
ms: Sama ada hendak gunakan fon sistem

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ms: Jika benar, alatan luar akan menggunakan fon piawai desktop-global jika ia monospace (dan kebanyakan fon yang seiras jika sebaliknya).

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
ms: Nama fon Pango. Contoh adalah “Sans 12” atau “Monospace Bold 14”.

en: Manage _External Tools…
ms: Urus Alatan _Luar...

en: External _Tools
ms: _Alatan Luar

en: Could not execute command: %s
ms: Tidak dapat melakukan perintah: %s

en: You must be inside a word to run this command
ms: Anda mesti berada dalam perkataan untuk jalankan perintah ini

en: Running tool:
ms: Alat dijalankan:

en: Done.
ms: Selesai.

en: Exited
ms: Keluar

en: All languages
ms: Semua bahasa

en: All Languages
ms: Semua Bahasa

en: New tool
ms: Alat baharu

en: This accelerator is already bound to %s
ms: Pemecut ini sudah diikat pada %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
ms: Taip satu pemecut baharu, atau tekan Backspace untuk kosongkan

en: Type a new accelerator
ms: Taip satu pemecut baharu

en: Stopped.
ms: Dihentikan.

en: Stop Tool
ms: Alat Henti

en: Always available
ms: Sentiasa tersedia

en: All documents
ms: Semua dokumen

en: All documents except untitled ones
ms: Semua dokumen kecuali yang tidak bertajuk

en: Local files only
ms: Fail setempat sahaja

en: Remote files only
ms: Fail jauh sahaja

en: Untitled documents only
ms: Dokumen tiada tajuk sahaja

en: Current document
ms: Dokumen semasa

en: Current selection
ms: Pemilihan semasa

en: Current selection (default to document)
ms: Pemilihan semasa (lalai pada dokumen)

en: Current line
ms: Baris semasa

en: Current word
ms: Perkataan semasa

en: Display in bottom pane
ms: Papar pada anak tetingkap bawah

en: Create new document
ms: Cipta dokumen baharu

en: Append to current document
ms: Tambah pada dokumen semasa

en: Replace current document
ms: Ganti dokumen semasa

en: Replace current selection
ms: Ganti pemilihan semasa

en: Insert at cursor position
ms: Sisip pada kedudukan kursor

en: Manage External Tools
ms: Urus Alatan Luar

en: Add a new tool
ms: Tambah satu alat baharu

en: Add Tool
ms: Tambah Alat

en: Remove selected tool
ms: Buang alat terpiih

en: Remove Tool
ms: Buang Alat

en: Revert tool
ms: Kembalikan alat

en: Revert Tool
ms: Kembalikan Alat

en: Shortcut _key:
ms: _Kekunci pintasan:

en: _Save:
ms: _Simpan:

en: _Applicability:
ms: _Kebolehgunaan:

en: Tool Output
ms: Output Alat

en: File Browser Panel
ms: Panel Pelayar Fail

en: Easy file access from the side panel
ms: Capai fail dengan mudah melalui panel sisi

en: Home
ms: Rumah

en: File System
ms: Sistem Fail

en: File Browser
ms: Pelayar Fail

en: An error occurred while creating a new directory
ms: Satu ralat berlaku ketika mencipta satu direktori baharu

en: An error occurred while creating a new file
ms: Satu ralat berlaku ketika mencipta satu fail baharu

en: An error occurred while renaming a file or directory
ms: Satu ralat berlaku ketika menamakan semula satu fail atau direktori

en: An error occurred while deleting a file or directory
ms: Satu ralat berlaku ketika memadam satu fail atau direktori

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ms: Satu ralat berlaku ketika membuka satu direktori dalam pengurus fail

en: An error occurred while setting a root directory
ms: Satu ralat berlaku ketika menetapkan satu direktori root

en: An error occurred while loading a directory
ms: Satu ralat berlaku ketika memuatkan satu direktori

en: An error occurred
ms: Satu ralat telah berlaku

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
ms: Tidak dapat mengalih fail ke dalam tong sampah, anda
    mahu memadamnya secara kekal?

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
ms: Fail "%s" tidak dapat dialih ke dalam tong sampah.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
ms: Fail terpilih tidak dapat dialihkan ke dalam tong sampah.

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
ms: Anda pasti mahu memadam "%s" secara kekal?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
ms: Anda pasti mahu memadam fail terpilih secara kekal?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ms: Jika anda memadam satu item, ia akan hilang selamanya.

en: (Empty)
ms: (Kosong)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ms: Fail yang dinamakan semula buat masa ini telah ditapis. Anda perlu laraskan tetapan penapis anda untuk pastikan fail kelihatan

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: Untitled File
ms: Fail Tidak Bertajuk

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ms: Fail baharu buat masa ini telah ditapis. Anda perlu laraskan tetapan penapis anda untuk pastikan fail kelihatan

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: Untitled Folder
ms: Folder Tidak Bertajuk

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
ms: Direktori baharu buat masa ini telah ditapis. Anda perlu laraskan tetapan penapis anda untuk pastikan direktori kelihatan

en: Bookmarks
ms: Tanda Buku

en: No mount object for mounted volume: %s
ms: Tiada objek lekap untuk volum terlekap: %s

en: Could not open media: %s
ms: Tidak dapat membuka media: %s

en: Could not mount volume: %s
ms: Tidak dapat melekap volum: %s

en: Error when loading “%s”: No such directory
ms: Ralat ketika memuatkan "%s": Tiada direktori sebegitu

en: Open With Tree View
ms: Buka Dengan Pandangan Pepohon

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
ms: Buka pandangan pepohon ketika pemalam pelayar fail dapat dimuatkan selain dari pandangan tanda buku

en: File Browser Root Directory
ms: Direktori Root Pelayar Fail

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
ms: Direktori root pelayar fail digunakan bila memuatkan pemalam pelayar fail dan onload/tree_view adalah BENAR.

en: File Browser Virtual Root Directory
ms: Direktori Root Maya Pelayar Fail

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
ms: Direktori root maya pelayar fail yang digunakan bila memuatkan pemalam pelayar fail bila onload/tree_view adalah BENAR. Root maya sentiasa di bawah root sebenar.

en: Enable Restore of Remote Locations
ms: Benarkan Pemulihan Lokasi Jauh

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
ms: Tetapkan sama ada hendak benarkan pemulihan lokasi jauh.

en: Set Location to First Document
ms: Tetapkan Lokasi pada Dokumen Pertama

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
ms: Jika BENAR pemalam pelayar fail akan papar direktori dokumen pertama dibuka yang diberi jika pelayar fail belum lagi digunakan. (Maka tindakan ini amnya dilaksanakan ketika membuka dokumen melalui baris perintah atau membukanya dengan Nautilus, dll.)

en: File Browser Filter Mode
ms: Mod Penapis Pelayar Fail

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
ms: Nilai ini menentukan apakah fail yang dapat ditapis dari pelayar fail. Nilai yang sah adalah: tiada (tidak ditapis), sembunyi-yang tersembunyi (tapis fail tersembunyi) dan sembunyi-binari (tapis fail binari).

en: File Browser Filter Pattern
ms: Pola Penapis Pelayar Fail

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
ms: Pola penapis untuk ditapis dengan pelayar fail. Penapis ini berfungsi pada atas filter_mode.

en: File Browser Binary Patterns
ms: Pola Binari Pelayar Fail

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
ms: Corak tambahan diguna bila menapis fail binari.

en: _Set Root to Active Document
ms: _Tetapkan Root pada Dokumen Aktif

en: _New Folder
ms: Folder _Baharu

en: New F_ile
ms: Fa_il Baharu

en: _Rename…
ms: _Nama Semula…

en: _Move to Trash
ms: _Alih ke Tong Sampah

en: Re_fresh View
ms: Se_gar Semula Pandangan

en: _View Folder
ms: _Lihat Folder

en: _Open in Terminal
ms: _Buka dalam Terminal

en: _Filter
ms: _Penapis

en: Show _Hidden
ms: Tunjuk _Tersembunyi

en: Show _Binary
ms: Tunjuk _Binari

en: Match Filename
ms: Padankan Nama Fail

en: History
ms: Sejarah

en: Open history menu
ms: Buka menu sejarah

en: Modelines
ms: Modeline

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
ms: Sokongan Modeline Emacs, Kate dan Vim-style untuk gedit.

en: Command Color Text
ms: Teks Warna Perintah

en: The command color text
ms: Teks warna perintah

en: Error Color Text
ms: Teks Warna Ralat

en: The error color text
ms: Teks warna ralat

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ms: Jika benar, terminal akan gunakan fon piawai desktop-global jika ia monospace (dan kebanyakan fon yang seiras yang ada jika sebaliknya).

en: C_ommand color:
ms: Warna P_erintah:

en: _Error color:
ms: Warna _ralat:

en: Python Console
ms: Konsol Python

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
ms: Konsol Python interaktif berada pada panel bawah

en: Quick Highlight
ms: Sorot Pantas

en: Highlights every occurrences of selected text.
ms: Sorot setiap kemunculan teks terpilih.

en: Quick Open…
ms: Buka Pantas...

en: Quick Open
ms: Buka Pantas

en: Quickly open files
ms: Buka fail dengan pantas

en: Type to search…
ms: Taip untuk gelintar...

en: Manage _Snippets…
ms: Urus _Snippet...

note: Do the fancy completion dialog
en: Snippets
ms: Snippet

en: The archive “%s” could not be created
ms: Arkib "%s" tidak dapat diciptakan

en: Target directory “%s” does not exist
ms: Direktori sasaran "%s" tidak wujud

en: Target directory “%s” is not a valid directory
ms: Direktori sasaran "%s" bukan direktori yang sah

en: File “%s” does not exist
ms: Fail "%s" tidak wujud

en: File “%s” is not a valid snippets file
ms: Fail "%s" bukan fail snippet yang sah

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
ms: Fail "%s" yang diimport bukanlah fail snippet yang sah

en: The archive “%s” could not be extracted
ms: Arkib "%s" tidak dapat diekstrak

en: The following files could not be imported: %s
ms: Fail berikut tidak boleh diimport: %s

en: File “%s” is not a valid snippets archive
ms: Fail "%s" bukan arkib snippet yang sah

en: Snippets archive
ms: Arkib snippet

en: Add a new snippet…
ms: Tambah satu snippet baharu...

en: Global
ms: Sejagat

en: Revert selected snippet
ms: Kembalikan snippet terpilih

en: Delete selected snippet
ms: Palam snippet terpilih

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(3)
en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
ms: Ini bukanlah pemicu tab yang sah. Pemicu boleh mengandungi sama ada aksara abjad angka (atau _, : dan .) ataupun aksara tunggal (bukan-abjad-angka) seperti: {, [, dll.

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(0)
en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
ms: Perkataan tunggal snippet diaktifkan selepas menekan Tab

en: The following error occurred while importing: %s
ms: Ralat berikut berlaku ketika mengimport: %s

en: Import successfully completed
ms: Import berjaya diselesaikan

en: Import snippets
ms: Import snippet

en: All supported archives
ms: Semua arkib yang disokong

en: Gzip compressed archive
ms: Arkib termampat Gzip

en: Bzip2 compressed archive
ms: Arkib termampat Bzip2

en: Single snippets file
ms: Fail snippet tunggal

en: All files
ms: Semua fail

en: The following error occurred while exporting: %s
ms: Ralat berikut berlaku semasa mengeksport: %s

en: Export successfully completed
ms: Eksport berjaya diselesaikan

note: Ask if system snippets should also be exported
en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
ms: Anda ingin menyertakan snippet <b>sistem</b> pilihan dalam eksport anda?

en: There are no snippets selected to be exported
ms: Tiada snippet terpilih untuk dieksportkan

en: Export snippets
ms: Eksport snippet

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
ms: Taip pintasan baharu, atau tekan backspace untuk kosongkan

en: Type a new shortcut
ms: Taip satu pintasan baharu

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
ms: Pelakuan perintah Python (%s) melebihi masa maksium, pelakuan dihenti paksa.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
ms: Pelakuan perintah Python (%s) mengalami kegagalan: %s

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
ms: Sisip sebahagian teks kerap-digunakan dalam cara pantas

en: Manage Snippets
ms: Urus Snippet

en: Create new snippet
ms: Cipta snippet baharu

en: Add Snippet
ms: Tambah Snippet

en: Remove Snippet
ms: Buang Snippet

en: Import Snippets
ms: Import Snippet

en: Export selected snippets
ms: Eksport snippet terpilih

en: Export Snippets
ms: Eskport Snippet

en: Activation
ms: Pengaktifan

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
ms: Pemicu _tab:

en: S_hortcut key:
ms: Kekunci _Pintasan:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
ms: Kekunci pintasan yang mana snippet diaktifkan

en: _Drop targets:
ms: _Lepas sasaran:

en: S_ort…
ms: _Isih...

en: Sort
ms: Isih

en: _Reverse order
ms: Turutan _Songsang

en: R_emove duplicates
ms: B_uang pendua

en: C_ase sensitive
ms: Sensitif k_ata

en: S_tart at column:
ms: Ber_mula pada lajur:

en: _Sort
ms: _Isih

en: Sorts a document or selected text.
ms: Isih satu dokumen atau teks terpilih.

en: _Check Spelling…
ms: _Semak Ejaan...

en: Set _Language…
ms: Tetapkan _Bahasa...

en: _Highlight Misspelled Words
ms: _Sorot Perkataan Tersalah Eja

en: Highlight misspelled words
ms: Sorot perkataan tersalah eja

en: Default setting for highlight misspelled words.
ms: Tetapan lalai untuk menyorot perkataan tersalah eja.

en: Configure spell plugin
ms: Konfigur pemalam ejaan

en: Defaults for new documents
ms: Lalai untuk dokumen baharu

en: Spell Checker
ms: Penyemak Ejaan

en: Checks the spelling of the current document.
ms: Semak ejaan untuk dokumen semasa.

en: In_sert Date and Time…
ms: S_isip Tarikh dan Waktu...

en: Available formats
ms: Format tersedia

en: Prompt Type
ms: Jenis Bisikan

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
ms: Jika pengguna patut dibisikkan untuk format atau jika format terpilih atau suai digunakan.

en: Selected Format
ms: Format Terpilih

en: The selected format used when inserting the date/time.
ms: Format terpilih yang digunakan bila menyisip tarikh/waktu.

en: Custom Format
ms: Format Suai

en: The custom format used when inserting the date/time.
ms: Format suai yang digunakan bila menyisip tarikh/waktu.

en: Insert Date and Time
ms: Sisip Tarikh dan Waktu

en: Use the _selected format
ms: Guna format ter_pilih

en: _Use custom format
ms: _Guna format suai

en: _Insert
ms: S_isip

en: Configure date/time plugin
ms: Konfigur pemalam tarikh/waktu

en: When inserting date/time…
ms: Ketika menyisip tarikh/waktu...

en: _Prompt for a format
ms: _Bisik satu format

en: Insert Date/Time
ms: Sisip Tarikh/Waktu

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ms: Sisip tarikh dan waktu semasa pada kedudukan kursor.
