gedit - en to my translation catalogue (472 entries)

en: Edit text files
my: စာသားဖိုင်များပြင်ဆင်ရန်

en: Text Editor
my: စာသားအယ်ဒီတာ

en: gedit Text Editor
my: gedit စာသားအယ်ဒီတာ

en: Active plugins
my: အပိုဆောင်းတန်ဆာပလာများကို အတည်ပြု

en: Automatic indent
my: အလိုအလျောက် indent ထည့်

en: Automatically Detected Encodings
my: အက္ခရာဆိုင်ရာ ဖော်ပြခြင်းနည်းစနစ်ကို အလိုအလျောက် သိရှိခြင်း

en: Autosave
my: အလိုလျောက်သိမ်းဆည်း

en: Autosave Interval
my: အကြား အလိုလျောက်သိမ်းဆည်း

en: Body Font for Printing
my: စာထုတ်ရန် ကိုယ်ထည် စာလုံးဖောင့်

en: Bottom Panel is Visible
my: အောက်ဘက်ခြမ်း ဘောင်ကွက်သည် မြင်နေရသည်

en: Create Backup Copies
my: မိတ္တူပွား တစ်ခု ဖန်တီး

en: Display Line Numbers
my: လိုင်းနံပါတ်များကို ဖော်ပြ

en: Display Right Margin
my: ညာဘက် မျဉ်းဘောင်ကို ဖော်ပြ

en: Editor Font
my: အယ်ဒီတာဖောင့်

en: Enable Search Highlighting
my: အရောင်မျဉ်းဖြင့် ရှာနိုင်အောင် ပြုလုပ်

en: Enable Syntax Highlighting
my: စာလုံး၊စာသားများ အရောင်မျဉ်းတားခြင်း ပြုလုပ်

en: Encodings shown in menu
my: မီနျူးတွင်ဖော်ပြထားသော စာလုံးဖော်ပြစနစ်

en: Header Font for Printing
my: စာထုတ်ဖို့ ခေါင်းစဉ်ဖောင့်

en: Highlight Current Line
my: လက်ရှိလိုင်းကို အရောင်မျဉ်းတား

en: Highlight Matching Bracket
my: ကိုက်ညီသော ကွင်းကို အရောင်မျဉ်းဖြင့်ပြ

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
my: တနည်းအားဖြင့်

en: Maximum Number of Undo Actions
my: နောက်ပြန်ပြုလုပ်ခြင်း၏ အမြင့်ဆုံးဂဏန်းအရေတွက်

en: Maximum Recent Files
my: လတ်တစ်လောဖိုင်များ၏ အမြင့်ဆုံး အရေတွက်

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
my: "-1" ကိုအသုံးပြုပါ

en: Print Header
my: ခေါင်းကြီးပိုင်းကို စာထုတ်

en: Print Line Numbers
my: လိုင်းနံပါတ်များကို စာထုတ်

en: Print Syntax Highlighting
my: အရောင်မျဉ်းတားထားသော စာသား၊ စာလုံးများကို စာထုတ်

en: Right Margin Position
my: ညာဘက် မျဉ်းဘောင်အနေအထား

en: Side Pane is Visible
my: ဘေးကွက် သည် မြင်နေရသည်

en: Status Bar is Visible
my: အခြေအနေပြ ဘားတန်းသည် မြင်နေရသည်

en: Use Default Font
my: မူရင်း ဖောင့်ကို အသုံးပြု

en: Log Out _without Saving
my: _W မသိမ်းပဲ ထွက်ပါ

en: _Cancel Logout
my: _C မထွက်တော့

en: Close _without Saving
my: _W မသိမ်းဘဲ ပိတ်ပါ

en: Question
my: မေးခွန်း

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
my: မသိမ်းဘူးဆိုရင် နောက်ဆုံးမိနစ်မှာ ပြောင်းခဲ့တာတွေ အကုန်ပျောက်သွားလိမ့်မယ်

en: Docum_ents with unsaved changes:
my: _E မသိမ်းဆည်းထားသော စာရွက်စာတမ်းများ

en: S_elect the documents you want to save:
my: _E သိမ်းလိုသော စာရွက်စာတမ်းများကို ရွေးပါ:

en: Character Encodings
my: အက္ခရာဆိုင်ရာ ဖော်ပြခြင်းနည်းစနစ်များ

en: _Description
my: _D _ဖော်ပြချက်

en: _Encoding
my: _E _အက္ခရာဖော်ပြခြင်းနည်းစနစ်

en: Character encodings
my: အက္ခရာဆိုင်ရာ ဖော်ပြခြင်းနည်းစနစ်များ

en: E_ncodings shown in menu:
my: _N မီနျူးတွင် ဖော်ပြထားသော အက္ခရာဖော်ပြခြင်းနည်းစနစ်

en: All Files
my: ဖိုင်များ အားလုံး

en: gedit Preferences
my: gedit အပြင်အဆင်များ

en: Line Numbers
my: လိုင်းနံပါတ်များ

en: Pick the editor font
my: စာသားတည်းဖြတ် အယ်ဒီတာအတွက် ဖောင့်ရွေး

en: Plugins
my: ဖြည့်စွက်ကိရိယာ

en: Preferences
my: အပြင်အဆင်

en: Right Margin
my: ညာဘက် မျဉ်းဘောင်

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: _Add...
my: _A ပေါင်းထည့်

en: _Display line numbers
my: _D လိုင်းနံပါတ်များကို ဖော်ပြ

en: _minutes
my: _M မိနစ်များ

en: Replace
my: အစားထိုး

en: Find
my: ရှာဖွေရေး

en: Replace _All
my: _A အားလုံး အစားထိုး

en: _Replace
my: _R အစားထိုးရန်

en: Replace All
my: အားလုံးအစားထိုး

en: Replace _with:
my: _W အကျယ်ဖြင့် အစားထိုး

en: _Match case
my: _M ကိုက်ညီသော စကားလုံး

en: _Search for:
my: _S အတွက် ရှာဖွေရန်

en: Show the application's version
my: အပ္ပလီကေးရှင်း၏ ဗားရှင်းကို ဖော်ပြ

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
my: လိုင်း

en: ENCODING
my: အက္ခရာဖော်ပြခြင်းနည်းစနစ်

en: Display list of possible values for the encoding option
my: အက္ခရာဖော်ပြခြင်း နည်းစနစ် ပြင်ဆင်စရာ အတွက် ဖြစ်နိုင်ခြေရှိသော တန်ဖိုး စာရင်းကို ဖော်ပြ

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
my: လက်ရှိရှိနေသော gedit ၏ အမြင့်ဆုံးအဆင့် ဝင်းဒိုးအသစ်ကို ဖန်တီး

en: Create a new document in an existing instance of gedit
my: လက်ရှိရှိနေသော gedit ၏ စာရွက်စာတမ်း အသစ်ကို ဖန်တီး

en: [FILE...]
my: [ဖိုင်. . .]

en: %s: invalid encoding.
my: %s: အကျုံးမဝင်သော အက္ခရာဖော်ပြခြင်းစနစ်

note: Setup command line options
en: - Edit text files
my: - စာသားဖိုင်များကို တည်းဖြတ်

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
my: ဖိုင်များ ဖွင့်

en: The file "%s" is read-only.
my: ဤဖိုင် "%s" သည် ဖတ်ဖို့ သက်သက်

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
my: ဤဖိုင်ကို သိမ်းဆည်းထားပြီးထား ဖိုင်နှင့် အစားထိုးလိုပါသလား။

en: Saving file '%s'…
my: ဖိုင် သိမ်းနေသည် '%s'…

en: Save As…
my: အသစ် သိမ်းဆည်း

en: Reverting the document '%s'…
my: စာရွက်စာတမ်းကို နဂိုအတိုင်း ပြန်လည်ပြုလုပ်ခြင်း '%s'…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
my: မသိမ်းဆည်းထားသော စာရွက်စာတမ်း အပြောင်းအလဲကို နဂိုအတိုင်း ပြန်ပြောင်း '%s'?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
my[0]: နောက်ဆုံး %ld စက္ကန့် အတွင်း စာရွက်စာတမ်း အပြောင်းလဲ ပြုလုပ်ခြင်းသည် အပြီးပိုင် ပျောက်ပျက်သွားလိမ့်မည်။

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
my: နောက်ဆုံမိနစ်အတွင်း စာရွက်စာတမ်းကို အပြောင်းလဲ ပြုလုပ်ခြင်းသည် အပြီးပိုင် ပျောက်ပျက်သွားလိမ့်မည်။

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
my[0]: နောက်ဆုံး %ld မိနစ်  အတွင်း စာရွက်စာတမ်းကို အပြောင်းလဲ ပြုလုပ်ခြင်းသည် အပြီးပိုင် ပျောက်ပျက်သွားလိမ့်မည်။

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
my[0]: နောက်ဆုံး %ld မိနစ် အတွင်း စာရွက်စာတမ်းကို အပြောင်းလဲ ပြုလုပ်ခြင်းသည် အပြီးပိုင် ပျောက်ပျက်သွားလိမ့်မည်။

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
my: နောက်ဆုံး နာရီ အတွင်း စာရွက်စာတမ်းကို အပြောင်းလဲ ပြုလုပ်ခြင်းသည် အပြီးပိုင်  ပျောက်ပျက်သွားလိမ့်မည်

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
my[0]: နောက်ဆုံး နာရီ နှင့် %Id မိနစ် အတွင်း စာရွက်စာတမ်းကို အပြောင်းလဲ ပြုလုပ်ခြင်းသည် အပြီးပိုင် ပျောက်ပျက်သွားလိမ့်မည်။

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
my[0]: နောက်ဆုံး %Id နာရီ အတွင်း စာရွက်စာတမ်းကို အပြောင်းလဲ ပြုလုပ်ခြင်းသည် အပြီးပိုင် ပျောက်ပျက်သွားမည်

en: _Revert
my: _R နဂိုမူလအတိုင်း

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
my: gedit သည် GNOME Desktop အတွက်  သေးငယ်ပြီး ပေါ့ပါးသော စာသား အယ်ဒီတာ ဖြစ်သည်။

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
my[0]: တွေ့ရှိချက်များကို ရှာဖွေ ပြီး အစားထိုး %d

en: Found and replaced one occurrence
my: တွေ့ရှိချက်များကို ရှာဖွေပြီး အစားထိုး

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
my: "%s" မတွေ့ပါ

en: Unsaved Document %d
my: မသိမ်းဆည်းရသေးသော စာရွက်စာတမ်း %dခု

en: Read-Only
my: ဖတ်ရုံသက်သက်

en: Documents
my: စာရွက်စာတမ်းများ

en: Unicode
my: ယူနီကုဒ်

en: Western
my: အနောက်တိုင်း

en: Central European
my: ဥရောပ အလယ်ပိုင်း

en: South European
my: ဥရောပ တောင်ပိုင်း

en: Baltic
my: ဘော့လ်တစ်

en: Cyrillic
my: ဆီရီလစ်

en: Arabic
my: အာရဗီ

en: Greek
my: ဂရိ

en: Hebrew Visual
my: ဟီဘရူး

en: Turkish
my: တူရကီ

en: Nordic
my: နောဒစ်

en: Celtic
my: ဆဲလ်တစ်

en: Romanian
my: ရိုမေနီယန်း

en: Armenian
my: အာမေနီယန်း

en: Chinese Traditional
my: တရုတ် ရိုးရာ

en: Cyrillic/Russian
my: ဆီရီလစ်/ရုရှ

en: Japanese
my: ဂျပန်

en: Korean
my: ကိုရီးယား

en: Chinese Simplified
my: တရုတ်

en: Georgian
my: ဂျော်ဂျီယာ

en: Hebrew
my: ဟီဘရူး

en: Cyrillic/Ukrainian
my: ဆီရီလစ်/ယူကရိန်း

en: Vietnamese
my: ဗီယက်နမ်

en: Thai
my: ထိုင်း

en: Unknown
my: အမည်မသိ

en: Automatically Detected
my: အလိုလျောက် သိရှိ

en: Current Locale (%s)
my: လက်ရှိ ဒေသန္တရ ဘာသာစကား (%s)

en: Add or Remove...
my: ပေါင်းထည့် သို့ ဖယ်ထုတ်...

en: All Text Files
my: စာသားဖိုင်အားလုံး

en: C_haracter Encoding:
my: _H အက္ခရာ အန်ကုဒ်ဒင်း

en: L_ine Ending:
my: _I လိုင်းအဆုံး

en: There was an error displaying the help.
my: အကူညီ ဖော်ပြခြင်း အမှား ဖြစ်နေပါသည်။

en: _Retry
my: _R ပြန်ကြိုးစားပါ။

en: Could not find the file %s.
my: ဖိုင် %s ကိုရှာမတွေ့ပါ

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
my: ရိုက်ထည့်လိုက်သော တည်နေရာမှန်ကို စစ်ဆေးပြီး၊

en: The file is too big.
my: ဖိုင်အရမ်းကြီး နေသည်

en: _About
my: _A အကြောင်းအရာ

en: C_onfigure
my: _O ပုံစံပြင်

note: Toplevel
en: _File
my: _F ဖိုင်

en: _Edit
my: _E တည်းဖြတ်

en: _View
my: _V မြင်ကွင်း

en: _Search
my: _S ရှာဖွေရေး

en: _Tools
my: _T တန်ဆာပလာ

en: _Documents
my: _D စာရွက်စာတမ်း

en: _Help
my: _H အကူအညီ

en: Create a new document
my: စာရွက်စာတမ်း အသစ်ဖန်တီး

en: _Open...
my: _O ဖွင့်

en: Open a file
my: ဖိုင်ဖွင့်

note: Edit menu
en: Pr_eferences
my: _E အပြင်အဆင်များ

note: Help menu
en: _Contents
my: _C မာတိကာ

en: Open the gedit manual
my: gedit သုံးစွဲနည်းလမ်းညွှန်ကို ဖွင့်ပါ

en: About this application
my: ဤ အက်ပလီကေးရှင်း အကြောင်း

en: Leave fullscreen mode
my: မျက်နှာပြင် အပြည့်မှ ထွက်ပါ

en: Save the current file
my: လက်ရှိဖိုင်ကို သိမ်းပါ

en: Save _As...
my: _A ပြောင်းသိမ်းရန်...

en: Save the current file with a different name
my: တစ်ခြားနာမည်ဖြင့် လက်ရှိဖိုင်ကို သိမ်းဆည်း

en: Revert to a saved version of the file
my: သိမ်းဆည်းထားပြီး ဖိုင်၏ ဗားရှင်းသို့ နဂိုအသွင်ပြန်ပြောင်း

en: Page Set_up...
my: _U စာမျက်နှာ အပြင်အဆင်

en: Set up the page settings
my: စာမျက်နှာပြင်ဆင်သည့် အပြင်အဆင်

en: Print Previe_w
my: _W စာမထုတ်မှီ မြင်ကွင်း

en: Print preview
my: စာမထုတ်မှီမြင်ကွင်း

en: _Print...
my: _P စာထုတ်

en: Print the current page
my: လက်ရှိစာမျက်နှာကို စာထုတ်

en: Undo the last action
my: နောက်ဆုံး လုပ်ဆောင်ချက်ကို မပြုလုပ်တော့

en: Redo the last undone action
my: နောက်ဆုံး လုပ်ဆောင်ချက်ကို ပြန်လုပ်

en: Select _All
my: _A ားလုံး ရွေးချယ်

en: Select the entire document
my: လတ်တစ်လော စာရွက်စာတမ်းကို ရွေးချယ်

note: View menu
en: _Highlight Mode
my: _H ရောင်မျဉ်းတားခြင်း

note: Search menu
en: _Find...
my: _F ရှာဖွေ

en: Search for text
my: စာသား ရှာရန်

en: Find Ne_xt
my: _X နောက်တစ်ခု ရှာဖွေ

en: Search forwards for the same text
my: ရှေ့ဆက်၍ စာသားတူများအား ရှာပါ

en: Find Pre_vious
my: _V အရင်ဟာ ပြန်ရှာ

en: _Replace...
my: _R အစားထိုး

en: Search for and replace text
my: ရှာ၍ စာသားအစားထိုး

en: _Clear Highlight
my: _C အရောင်မျဉ်းကို ရှင်းလင်း

en: Clear highlighting of search matches
my: ကိုက်ညီသော ရှာဖွေမှုများ၏ အရောင်မျဉ်းများကို ရှင်းလင်း

en: Go to _Line...
my: _L လိုင်းကိုသွားပါ

en: Go to a specific line
my: လိုင်းအတိအကျကို သွားပါ

en: _Incremental Search...
my: _I အဆင့်ဆင့် တိုးမြှင့် ရှာဖွေ

en: Incrementally search for text
my: စာသားအတွက် အဆင့်ဆင့် တိုးမြှင့် ရှာဖွေ

note: Documents menu
en: _Save All
my: _S အားလုံးသိမ်းဆည်း

en: Save all open files
my: ဖွင့်ထားတဲ့ ဖိုင်အားလုံး သိမ်းဆည်း

en: _Close All
my: _C အားလုံးပိတ်

en: Close all open files
my: ဖွင့်ထားတဲ့ဖိုင်များ အားလုံးပိတ်

en: _Previous Document
my: _P ယခင် စာရွက်စာတမ်း

en: Activate previous document
my: ယခင် စာရွက်စာတမ်းကို အတည်ပြုပါ

en: _Next Document
my: _N နောက်ထပ် စာရွက်စာတမ်း

en: Activate next document
my: နောက်ထပ် စာရွက်စာတမ်းကို အတည်ပြုပါ

en: _Move to New Window
my: _M ဝင်းဒိုးအသစ်သို့ ရွှေ့ပါ

en: Move the current document to a new window
my: လက်ရှိ စာရွက်စာတမ်းအား ဝင်းဒိုးအသစ်သို့ ရွှေ့

en: Close the current file
my: လက်ရှိဖိုင်ကိုပိတ်

en: Quit the program
my: ပရိုဂရမ်က ထွက်

en: _Toolbar
my: _T ကိရိယာဘားတန်း

en: Show or hide the toolbar in the current window
my: လက်ရှိဝင်းဒိုးရှိ ကိရိယာဘားကို ဖော်ပြ သို့ ဝှက်ထား

en: _Statusbar
my: _S အခြေအနေပြ ဘားတန်း

en: Show or hide the statusbar in the current window
my: လက်ရှိ ဝင်းဒိုးမှာ ရှိတဲ့ အခြေအနေဘားတန်းကို ပြထား သို့မဟုတ် ဝှက်ထား

en: Edit text in fullscreen
my: မျက်နှာပြင်ပြည့် စာသားတည်းဖြတ်

en: Side _Pane
my: _P ဘေးဘက်ခြမ်း ဘောင်ကွက်

en: Show or hide the side pane in the current window
my: လက်ရှိ ဝင်းဒိုးမှာရှိတဲ့ ဘေးဘက်ခြမ်း ဘောင်ကွက်ကို ပြထား သို့မဟုတ် ဝှက်ထား

en: _Bottom Pane
my: _B အောက်ဘက်ခြမ်း ဘောင်ကွက်

en: Show or hide the bottom pane in the current window
my: လက်ရှိ ဝင်းဒိုးမှာရှိတဲ့ အောက်ဘက်ခြမ်း ဘောင်ကွက်ကို ပြထား သို့မဟုတ် ဝှက်ထား

en: Please check your installation.
my: ထည့်သွင်းတပ်ဆင်ခြင်းကို ပြန်လည်စစ်ဆေးပါ

note: create "Match Entire Word Only" menu item.
en: Match _Entire Word Only
my: _E ကိုက်ညီသော စကားလုံး သက်သက်သာ

note: create "Match Case" menu item.
en: _Match Case
my: _M ကိုက်ညီသော စကားလုံး

en: Use %s highlight mode
my: %s အရောင်မျဉ်းတား ပြုလုပ်ခြင်းကို အသုံးပြု

note: add the "Plain Text" item before all the others Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
my: စာသား သက်သက်

en: Disable syntax highlighting
my: စာသား၊ စာလုံးများ အရောင်မျဉ်းတားခြင်းကို မပြုလုပ်

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
my: ဖွင့် '%s'

en: Open a recently used file
my: လတ်တလော အသုံးပြုပြီးတဲ့ဖိုင်ကို ဖွင့်

en: Open
my: ဖွင့်

en: Save
my: သိမ်းဆည်း

en: Print
my: စာထုတ်ရန်

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
my: အတည်ပြု '%s'

en: About gedit
my: gedit အကြောင်း

en: Change Case
my: စာလုံးအကြီးသေးပြောင်း

en: Changes the case of selected text.
my: ရွေးချယ်ထားသော စာသားကို အကြီးအသေးပြောင်း

en: C_hange Case
my: _H စာလုံးအကြီးသေးပြောင်း

en: All _Upper Case
my: _U အားလုံး စာလုံးအကြီးပြောင်း

en: Change selected text to upper case
my: ရွေးချယ်ထားသော စာသားကို စာလုံးအကြီးပြောင်း

en: All _Lower Case
my: _L အားလုံး စာလုံးအသေးပြောင်း

en: Change selected text to lower case
my: ရွေးချယ်ထားသော စာသားကို စာလုံးအသေးပြောင်း

en: _Invert Case
my: _I စာလုံးပုံစံ နဂိုအတိုင်း ပြန်ပြောင်း

en: Invert the case of selected text
my: ရွေးချယ်ထားသော စာသားကို စာလုံးအကြီးအသေး နဂိုအတိုင်း ပြန်ပြောင်း

en: _Title Case
my: _T ခေါင်းစဉ်အကြီးအသေး

en: Check for latest version of gedit
my: gedit နောက်ဆုံးဗားရှင်းအတွက် စစ်ဆေး

en: Check update
my: နောက်ဆုံးရ အသစ်ကို စစ်ဆေးပါ

en: _Download
my: _D ဒေါင်းလုပ်ဆွဲချပါ

en: _Ignore Version
my: _I ဗားရှင်းကို လစ်လျူရှု

en: There is a new version of gedit
my: gedit ၏ ဗားရှင်းအသစ်များ

en: Document Statistics
my: စာရွက်စာတမ်း၏ အချက်အလက်များ

en: Document
my: စာရွက်စာတမ်း

en: File Name
my: ဖိုင်နာမည်

en: Lines
my: လိုင်းများ

en: Selection
my: ရွေးချယ်မှု

en: Words
my: စာလုံးများ

en: _Update
my: _U နောက်ဆုံးရ အသစ်

en: _Document Statistics
my: _D စာရွက်စာတမ်း၏ အချက်အလက်များ

en: Done.
my: ပြီးပြီ

en: All languages
my: ဘာသာစကား အားလုံး

en: All Languages
my: ဘာသာစကား အားလုံး

en: All documents except untitled ones
my: ခေါင်းစဉ်မဲ့များမှ လွဲ၍ စာရွက်စာတမ်းအားလုံး

en: Create new document
my: စာရွက်စာတမ်းအသစ် ဖန်တီး

en: Current document
my: လက်ရှိ စာရွက်စာတမ်း

en: Current line
my: လက်ရှိ လိုင်း

en: Current selection
my: လက်ရှိ ရွေးချယ်ထားမှု

en: Current word
my: လက်ရှိစာလုံး

en: Display in bottom pane
my: အောက်ခြေဘောင်ကွက်ကို ဖော်ပြ

en: Untitled documents only
my: ခေါင်းစဉ်မဲ့ စာရွက်စာတမ်း သက်သက်

en: _Edit:
my: _E တည်းဖြတ်

en: _Input:
my: _I အသွင်း

en: _Output:
my: _O အထုတ်

en: _Save:
my: _S သိမ်းဆည်း

en: _Shortcut Key:
my: _S အတိုချုံး ကီး:

en: _Tools:
my: _T ကိရိယာများ

en: Build
my: တည်ဆောက်

en: (Empty)
my: (အလွတ်)

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
my: ဖိုင်

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
my: ဖိုင်လမ်းကြောင်း

en: Bookmarks
my: မှတ်တမ်းမှတ်ရာများ

en: _Filter
my: _F စီစစ်

en: _Move to Trash
my: _M အမှိုက်ပုံးထဲသို့ ရွှေ့

en: _Delete
my: _D ဖျက်ပစ်ပါ

en: Delete selected file or folder
my: ရွေးချယ်ထားပြီးသော ဖိုင် သို့ ဖိုလ်ဒါကို ဖျက်

en: Open selected file
my: ရွေးထားပြီးသား ဖိုင်ကို ဖွင့်

en: Up
my: အပေါ်

en: Open the parent folder
my: မူရင်း ဖိုလ်ဒါကိုဖွင့်

en: _New Folder
my: _N ဖိုလ်ဒါအသစ်

en: Add new empty folder
my: ဖိုလ်ဒါအလွတ်ကို ပေါင်းထည့်

en: New F_ile
my: _I ဖိုင်အသစ်

en: Add new empty file
my: ဖိုင် အလွတ်ကို ပေါင်းထည့်

en: _Rename
my: _R အမည်ပြန်ပေး

en: Rename selected file or folder
my: ရွေးချယ်ထားသော ဖိုင် သို့ ဖိုလ်ဒါကို အမည်ပြန်ပေး

en: _Previous Location
my: _P နေရာအဟောင်း

en: Go to the previous visited location
my: ရောက်ခဲ့သော နေရာဟောင်းကို ပြန်သွား

en: _Next Location
my: _N နောက်ထပ် နေရာအသစ်

en: Go to the next visited location
my: နောက်ထပ် သွားမည့် နေရာကို သွား

en: Re_fresh View
my: _F မြင်ကွင်းကို ပြန်လည်ပြုလုပ်

en: Refresh the view
my: မြင်ကွင်းကို ပြန်လည်ပြုလုပ်

en: _View Folder
my: _V ဖိုလ်ဒါကို ပြ

en: View folder in file manager
my: ဖိုင် မန်နေဂျာထဲမှာ ဖိုလ်ဒါကိုပြ

en: Show _Hidden
my: _H ဝှက်ထားတာကို ဖော်ပြ

en: Show hidden files and folders
my: ဝှက်ထားသော ဖိုင် နှင့် ဖိုလ်ဒါများကို ဖော်ပြ

en: Show _Binary
my: _B ဘိုင်နရီကို ဖော်ပြ

en: Show binary files
my: ဘိုင်နရီ ဖိုင်များကို ဖော်ပြ

en: Previous location
my: နေရာဟောင်း

en: Go to previous location
my: နေရာဟောင်းကို ပြန်သွား

en: Go to a previously opened location
my: ဖွင့်ထားခဲ့သော နေရာဟောင်းကို ပြန်သွား

en: Next location
my: နောက်ထပ် နေရာ

en: Go to next location
my: နောက်ထပ် နေရာကို သွား

en: _Match Filename
my: _M ကိုက်ညီသော ဖိုင်နာမည်

note: ex:et:ts=4:
en: C_ommand color:
my: _O ကွန်မန့် အရောင်

en: _Error color:
my: _E အရောင် အမှား

note: ex:ts=8:et:
en: Quick Open
my: အမြန်ဖွင့်

en: Quick open
my: အမြန်ဖွင့်

en: Quickly open documents
my: စာရွက်စာတမ်းများကို အမြန်ဖွင့်

en: Quickly open files
my: ဖိုင်များကို အမြန်ဖွင့်

en: Snippets
my: အချက်အလက်အတိုထွာများ

en: Activation
my: အတည်ပြုခြင်း

en: Create new snippet
my: အချက်အလက်အတိုထွာများ အသစ်ဖန်တီး

en: Delete selected snippet
my: ရွေးထားသော အချက်အလက်အတိုထွာကို ဖျက်ပစ်

en: Export selected snippets
my: ရွေးထားသော အချက်အလက်အတိုထွာများကို ထုတ်လုပ်

en: Import snippets
my: အချက်အလက်အတိုထွာများကို ထည့်သွင်း

en: S_hortcut key:
my: _H အတိုချုံး ကီး

en: Snippets Manager
my: ကုဒ်မှတ်စု မန်နေဂျာ

en: _Snippets:
my: _S ကုဒ်မှတ်စုတိုများ:

en: Global
my: အထွေထွေ

en: Import successfully completed
my: အောင်မြင်စွာ ထည့်သွင်းပြီးပြီ

en: Single snippets file
my: ကုဒ်မှတ်စု ဖိုင်တစ်ဖိုင်

en: All files
my: ဖိုင်တွေအားလုံး

en: Export successfully completed
my: အောင်မြင်စွာ ထုတ်ပြီးပြီ

en: Export snippets
my: ကုဒ်မှတ်စုကို ထုတ်

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
my: shortcut အသစ်ရိုက်ပါ၊ သို့ ရှင်းလင်းရန် Backspace ကို နှိပ်ပါ

en: Type a new shortcut
my: shortcut အသစ်ရိုက်ပါ

en: The archive "%s" could not be created
my: ဖိုင်ထုပ် "%s" ကို ဖန်တီးလို့ မရနိုင်ပါ

en: Target directory "%s" does not exist
my: ရည်ညွှန်းရာ ဖိုင်လမ်းကြောင်း "%s" မရှိပါ

en: Target directory "%s" is not a valid directory
my: ရည်ညွှန်းရာ ဖိုင်လမ်းကြောင်း "%s" မရှိပါ

en: File "%s" does not exist
my: ဖိုင် "%s" မရှိပါ

en: File "%s" is not a valid snippets file
my: ဤဖိုင် "%s"သည် အကျုံးဝင်သော အတိုထွာဖိုင် မဟုတ်ပါ

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
my: သွင်းလိုက်သော ဖိုင် "%s" သည် အကျုံးဝင်သော ကုဒ်မှတ်စုဖိုင် မဟုတ်ပါ

en: The archive "%s" could not be extracted
my: ဤအချက်အလက်အစုဝေး "%s" အား ဖြန့်မထုတ်နိုင်ပါ

en: The following files could not be imported: %s
my: အောက်ပါဖိုင်များကို ထည့်သွင်း၍ မရနိုင်ပါ: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
my: ဤဖိုင် "%s" သည် အတိုချုံး အချက်အလက်အစုဝေး အဖြစ် အကျုံးမဝင်ပါ

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
my: Python command (%s) လုပ်ဆောင်မှု မအောင်မြင်ပါ: %s

en: S_ort...
my: _O စီပါ...

en: Sort the current document or selection
my: လက်ရှိ စာရွက်စာတမ်း သို့မဟုတ် ရွေးချယ်ထားတာကို စီပါ

en: Sort
my: စီပါ

en: Sorts a document or selected text.
my: စာရွက်စာတမ်း သို့မဟုတ် ရွေးချယ်ထားတဲ့ စာသားကို စီပါ

en: R_emove duplicates
my: _E ထပ်နေတာတွေ ဖယ်ထုတ်

en: S_tart at column:
my: _T ကော်လံမှ စ

en: You cannot undo a sort operation
my: စီထားသော လုပ်ဆောင်မှုကို နောက်ပြန်လုပ်၍ မရတော့ပါ

en: _Ignore case
my: _I အကြီးသေး လစ်လျူရှု

en: _Reverse order
my: _R ပြောင်းပြန် အစီအစဉ်

en: _Sort
my: _S _စီပါ

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
my: (အကြံပြုချက်စာလုံးမရှိ)

en: _More...
my: _M ထပ်ပြီး. . .

note: Ignore all
en: _Ignore All
my: _I အားလုံး လစ်လျူရှု

note: + Add to Dictionary
en: _Add
my: _A ပေါင်းထည့်ရန်

en: _Spelling Suggestions...
my: _S စာလုံးပေါင်း အကြံပြုချက်များ. . .

en: Check Spelling
my: စာလုံးပေါင်းစစ်

en: Suggestions
my: အကြံပြုချက်များ

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
my: (စာလုံးပေါင်းအမှန်ပြင်)

en: Completed spell checking
my: စာလုံးပေါင်း စစ်ပြီးပြီ

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
my: မသိ(%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
my: မူရင်းအတိုင်း

en: Set language
my: ဘာသာစကား ပြင်ဆင်

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: _Check Spelling...
my: _C စာလုံးပေါင်းစစ်

en: Check the current document for incorrect spelling
my: လက်ရှိစာရွက်စာတမ်းရှိ စာလုံးပေါင်းအမှားတွေကို စစ်ဆေး

en: Set _Language...
my: _L ဘာသာစကားရွေး

en: Set the language of the current document
my: လက်ရှိ စာရွက်စာတမ်း၏ ဘာသာစကားကိုရွေး

en: _Autocheck Spelling
my: _A အလိုအလျောက် စာလုံးပေါင်းစစ်

en: Automatically spell-check the current document
my: လက်ရှိ စာရွက်စာတမ်းအား အလိုအလျောက် စာလုံးပေါင်းစစ်

en: The document is empty.
my: စာရွက်စာတမ်း အလွတ်ဖြစ်ပါတယ်

en: No misspelled words
my: စာလုံးပေါင်းမှားနေတယ်

en: Select the _language of the current document.
my: _L လက်ရှိ စာရွက်စာတမ်း၏ ဘာသာစကားကိုရွေးပါ

en: Add w_ord
my: _O စာလုံးပေါင်းထည့်

en: Cha_nge
my: _N ပြောင်း_n

en: Change A_ll
my: _L အားလုံးပြောင်း

en: Change _to:
my: _T သို့ ပြောင်း:

en: Check _Word
my: _W စာလုံးကို စစ်ဆေး

en: Check spelling
my: စာလုံးပေါင်းစစ်

en: Ignore _All
my: _A အားလုံး ဒီတိုင်းထား

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: Language:
my: ဘာသာစကား:

en: Misspelled word:
my: စကားလုံး အမှား:

en: User dictionary:
my: အသုံးပြုသူ အဘိဓာန်:

en: _Ignore
my: _I လစ်လျူရှု

en: _Suggestions:
my: _S အကြံပြုချက်များ:

en: word
my: စကားလုံး

en: Checks the spelling of the current document.
my: လက်ရှိ စာရွက်စာတမ်း၏ စာလုံးပေါင်းကို စစ်ဆေး

en: Spell Checker
my: စာလုံးပေါင်း စစ်ဆေးသည့် အရာ

en: _Preview
my: _P ကြိုတင်ကြည့်ရှု

en: Abbreviated form
my: အတိုချုံးပုံစံ

en: Abbreviation
my: အတိုချုံး

en: Above
my: အပေါ်ဘက်

en: Accessibility key character
my: အသုံးပြုနိုင်သော ကီးအက္ခရာများ

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: Align
my: ညှိ

en: Alignment character
my: အက္ခရာ ညှိ

en: Author info
my: စာရေးသူ၏ သတင်းအချက်အလက်

en: Background color
my: နောက်ခံအရောင်

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Background color (deprecated)
my: နောက်ခံ အရောင်

en: Bold
my: စာလုံးထူ

en: Border
my: အနားသတ်

en: Border color
my: အနားသတ် အရောင်

en: Center
my: အလယ်

en: Checked state
my: စစ်ဆေးပြီး အခြေအနေ

en: Citation
my: ရည်ညွှန်းကိုးကားချက်

en: Cite reason for change
my: ပြောင်းလဲမှုအတွက် ရည်ညွှန်းကိုးကား အကြောင်းပြချက်

en: Color of selected links
my: ရွေးထားသော လင့်ခ်၏ အရောင်

en: Columns
my: ကော်လံများ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Deleted text
my: ဖျက်ပြီးသား စာသား

en: Direction
my: ဉီးတည်ရာ

en: Directory list
my: ဖိုင်လမ်းကြောင်း စာရင်း

en: Document body
my: စာရွက်စာတမ်း ကိုယ်ထည်

en: Document head
my: စာရွက်စာတမ်း ခေါင်းကြီးပိုင်း

en: Document title
my: စာရွက်စာတမ်း ခေါင်းစဉ်

en: Document type
my: စာရွက်စာတမ်း အမျိုးအစား

en: Font face
my: ဖောင့်ပုံစံ

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Font face (deprecated)
my: ဖောင့်ပုံစံ

en: For label
my: အမည်တပ်ခြင်း အတွက်

en: Forced line break
my: လိုင်းခြားနားခြင်း မဖြစ်မနေလုပ်

en: Form
my: ဖောင်

en: Form input
my: ဖောင်အသွင်း

en: Form input type
my: ဖောင် အသွင်းပုံစံ

en: Form method
my: ဖောင် နည်းလမ်း

en: Forward link
my: ရှေ့သို့သွားမည့် လင့်ခ်

en: Frame
my: ဘောင်

en: Frame border
my: ဘောင် အနားသတ်

en: Height
my: အမြင့်

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Image map
my: ပုံရိပ်မြေပုံ

en: Image map area
my: ပုံရိပ်မြေပုံ ဧရိယာ

en: Image map name
my: ပုံရိပ် မြေပုံ အမည်

en: Image source
my: ပုံရိပ် အရင်းမြစ်

en: Italic text
my: စာလုံး အစောင်း

en: Large text style
my: စာလုံးစတိုင် အကြီး

en: Layer
my: အလွှာ

en: Link color
my: လင့်ခ် အရောင်

en: List item
my: စာရင်းအချက်အလက်

en: List of MIME types for file upload
my: ဖိုင်တင်ရန် MIME အမျိုးစားများ စာရင်း

en: List of supported character sets
my: လက်ခံသော အက္ခရာအစုဝေး စာရင်း

en: Listing
my: စာရင်းပြုခြင်း

en: Long description link
my: ဖော်ပြချက်ရှည်လျားသော လင့်ခ်

en: Mail link
my: မေးလ် လင့်ခ်

en: Marquee
my: ရွေ့လျားလှုပ်ရှား

en: Maximum length of text field
my: စာသားနေရာ၏ အမြင့်ဆုံး အရှည်

en: Menu list
my: မီနျူး စာရင်း

en: Multicolumn
my: ကော်လံစုံ

en: Multiple
my: အမျိုးမျိုး

en: Name
my: အမည်

en: No layers
my: အလွှာများ မရှိ

en: No resize
my: ဆိုက်ဒ်ပြန်ပြောင်းခြင်း မရှိ

en: Ordered list
my: အစီအစဉ်တကျ စာရင်း

en: Paragraph
my: စာပိုဒ်

en: Rows
my: အတန်းများ

en: Size
my: ဆိုက်ဒ်

en: Sound
my: အသံ

en: Source
my: အရင်းမြစ်

en: Strike-through text
my: စာလုံးပေါ်ရှိ ကန့်လန့်ဖြတ် မျဉ်း

en: Strike-through text style
my: စာသား ကန့်လန့်ဖြတ် မျဉ်း

en: Subscript
my: အောက်ခြေစာလုံးသေး

en: Superscript
my: အပေါ်ဘက် စာလုံးသေး

en: Table
my: ဇယားကွက်

en: Table body
my: ဇယားကွက် ကိုယ်ထည်

en: Table caption
my: ဇယားကွက် ခေါင်းစဉ်ကြီး

en: Table column group properties
my: ဇယားကွက် ကော်လံအုပ်စု၏ ဂုဏ်သတ္တိ

en: Table column properties
my: ဇယားကွက် ကော်လံ၏ ဂုဏ်သတ္တိ

en: Table data cell
my: ဇယားကွက် အချက်အလက် ဆဲလ်အကွက်

en: Table footer
my: ဇယားကွက် အောက်ခြေ

en: Table header
my: ဇယားကွက် ခေါင်းစဉ်

en: Table header cell
my: ဇယားကွက် ဆဲလ်အကွက်၏ ခေါင်းစဉ်

en: Table row
my: ဇယားကွက် အတန်း

en: Table summary
my: ဇယားကွက် အကျဉ်းချုပ်

en: Text
my: စာသား

en: Text color
my: စာသား အရောင်

en: Title
my: ခေါင်းကြီး

en: Unordered list
my: အစီစဉ်တကျ မဟုတ်သော စာရင်း

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Width
my: အကျယ်

en: Footnote
my: အောက်ခြေမှတ်စု

en: Symbol <<
my: သကေင်္တ <<

en: Symbol <=
my: သကေင်္တ <=

en: Symbol >=
my: သကေင်္တ >=

en: Symbol >>
my: သကေင်္တ >>

en: Symbol and
my: သကေင်္တ နှင့်

en: parent
my: နဂိုမူရင်း

en: self
my: ကိုယ်တိုင်

en: In_sert Date and Time...
my: _S နေ့ရက်နှင့် အချိန်ထည့်

en: Available formats
my: ရရှိနိုင်သော ပုံစံများ

en: Insert Date/Time
my: နေ့ရက်/အချိန် ထည့်

note: Translators: This example should follow the date format defined in the entry above
en: 01/11/2009 17:52:00
my: ၀၁/၁၁/၂၀၀၉ ၁၇:၅၂:၀၀

en: Insert Date and Time
my: နေ့ရက်နှင့် အချိန်ထည့်

en: Use the _selected format
my: _S ရွေးထားတဲ့ ပုံစံကိုသုံး

en: _Insert
my: _I ထည့်ရန်

en: _Use custom format
my: _U ကိုယ်ပိုင် ပုံစံအသုံးပြု

en: _Prompt for a format
my: _P ပုံစံအတွက် ပြသ
