gedit - en to ast translation catalogue (718 entries)

en: Edit text files
ast: Editar ficheros de testu

en: Text Editor
ast: Editor de Testu

en: gedit Text Editor
ast: Editor de Testu gedit

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
ast: Una fonte personalizada que va usase pa la estaya d'edición. Esto namái tendrá efeutu si la opción «Usar fonte predeterminada» ta desactivada.

en: Active plugins
ast: Plugins Activos

en: Automatic indent
ast: Sangráu automáticu

en: Automatically Detected Encodings
ast: Deteición automática de codificación

en: Autosave
ast: Autoguardáu

en: Autosave Interval
ast: Intervalu d'autoguardáu

en: Body Font for Printing
ast: Cuerpu de Fonte pa Imprentar

en: Create Backup Copies
ast: Crear Copies de Seguridá

en: Display Line Numbers
ast: Amosar Númberos de Llinia

en: Display Right Margin
ast: Amosar Marxe Derechu

en: Editor Font
ast: Fonte del Editor

en: Enable Search Highlighting
ast: Habilitar Rescamplar Gueta

en: Enable Syntax Highlighting
ast: Habilitar Rescamplar Sintaxis

en: Encodings shown in menu
ast: Codificaciones amosaes nel menú

en: Header Font for Printing
ast: Fonte del Encabezamientu pa Imprentar

en: Highlight Current Line
ast: Rescamplar Llinia Actual

en: Highlight Matching Brackets
ast: Rescamplar corchetes correspondientes

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
ast: Si esti valor ye cero entós nun s'allugarán númberos de llinies cuando s'imprente'l documentu. D'otra miente, gedit imprentará los númberos de llinia cada cierta cantidá de llinies.

en: Insert spaces
ast: Inxertar espacios

en: Line Number Font for Printing
ast: Tipografía de los númberos de llinia pa la impresión

en: Line Wrapping Mode
ast: Mou d'axuste de llinia

en: List of VFS schemes gedit supports in write mode. The 'file' scheme is writable by default.
ast: Llista d'esquemes VFS que soporta gedit en mou escritura. L'esquema «file» ye escribible por omisión.

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .gedit-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
ast: Llista de complementos activos. Contién l'«Allugamientu» de los complementos activos. Mira'l ficheru .gedit-plugin pa obtener l'«Allugamientu» d'un complementu dau.

en: List of encodings shown in the Character Encoding menu in open/save file selector. Only recognized encodings are used.
ast: Llista de codificaciones que s'amuesen nel menú Códigos de carauteres del seleutor de ficheros p'abrir/guardar. Namái s'usen les codificaciones reconocíes.

en: Maximum Number of Undo Actions
ast: Númberu máximu d'aiciones pa desfacer

en: Maximum Recent Files
ast: Máximos Ficheros Recientes

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
ast: Cantidá máxima d'aiciones que gedit podrá desfacer o refacer. Use «-1» pa un númberu illimitáu d'aiciones.

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions. Deprecated since 2.12.0
ast: Cantidá máxima d'aiciones que gedit podrá desfacer o refacer. Use «-1» pa un númberu illimitáu d'aiciones. Obsoletu dende 2.12.0

en: Notebook Show Tabs Mode
ast: Mou d'amosáu de llingüetes pa «netbook»

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
ast: Númberu de minutos dempués de los que gedit guarda automáticamente los ficheros modificaos. Esto namái tien efeutu si la opción «Autoguardáu» ta activada.

en: Print Header
ast: Encabezamientu d'Imprentación

en: Print Line Numbers
ast: Imprentar Númberos de Llinia

en: Print Syntax Highlighting
ast: Imprentar el resaltáu de sintaxis

en: Printing Line Wrapping Mode
ast: Impresión del mou d'axuste de llinia

en: Restore Previous Cursor Position
ast: Restaurar posición anterior del cursor

en: Right Margin Position
ast: Posición del marxe drechu

en: Side panel is Visible
ast: El panel llateral ye visible

en: Smart Home End
ast: Entamu Fin intelixentes

en: Sorted list of encodings used by gedit for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
ast: Llista axeitada de codificaciones qu'usa gedit pa deteutar automáticamente la codificación d'un ficheru. «CURRENT» (ACTUAL) ye la codificación de la configuración rexonal actual. Namái s'usen les codificaciones reconocíes.

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use "disabled" to always move at the start/end of the line, "after" to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, "before" to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and "always" to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
ast: Especifica cómo se mueve'l cursor cuando se calquen les tecles «ENTAMU» y «FIN». Use «DESACTIVÁU» pa movese siempres al entamu/final de la llinia, «DEMPUÉS» pa movese al entamu/final de la llinia la primer vegada que se calquen les tecles y al entamu/final del testu, ignorando los espacios en blancu, la segunda vegada que se calquen, «ENANTES» pa movese al entamu/final del test enantes de movese al entamu/final de la llinia y «SIEMPRES» pa movese siempres al entamu/final del testu n'arróu del entamu/final de la llinia.

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ast: Especifica cómo tienen d'axustase les llinies mui llargues al imprentar. Use «none» pa nun axustar les llinies, «word» p'axustar al llargu de la pallabra y «char» p'axustar d'acordies a carauteres individuales. Decátese que los valores son sensibles a capitalización, poro tea seguru de qu'apaecen exautamente del mesmu mou nel que se menten equí.

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "none" for no wrapping, "word" for wrapping at word boundaries, and "char" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ast: Especifica cómo tienen d'axustase les llinies abondo llargues nel área d'edición. Usa «none» pa nun axustar les llinies, «word» p'axustar al llargu de la pallabra y «char» p'axustar d'acordies a carauteres individuales. Decátate que los valores son sensibles a capitalización, poro tate seguru de qu'apaecen exautamente del mesmu mou nel que se menten equí.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
ast: Especifica la tipografía a utilizar pal cuerpu del documentu cuando s'imprenten ficheros.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
ast: Especifica la tipografía a utilizar pa los númberos de llinies cuando s'imprenta. Esto namái tendrá efeutu si la opción «Imprentar númberos de llinia» ye distinta de cero.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
ast: Especifica la tipografía a utilizar pa la cabecera de les páxines cuando s'imprenta un documentu. Esto namái tendrá efeutu cuando la opción «Imprentar cabecera» tea activada.

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
ast: Especifica la máxima cantidá de ficheros recién abiertos que se van amosar nel submenú «Ficheros recientes».

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
ast: Especifica la cantidá d'espacios que tendríen d'amosase n'arróu de carauteres tabuladores.

en: Specifies the position of the right margin.
ast: Especifica la posición del marxe drechu.

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use "never" to never show the tabs, "always" to always show the tabs, and "auto" to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ast: Especifica cómo tienen d'axustase les llingüetes nun «netbook». Usa «never» pa nun amosar les llingüetes, «always» p'amosar siempre les llingüetes y «auto» p'amosar les llingüetes namái cuando hai más d'una. Decátese que los valores son sensibles a capitalización, poro tea seguru de qu'apaecen exautamente del mesmu mou nel que se menten equí.

en: Status Bar is Visible
ast: La barra d'estáu ye visible

en: Style Scheme
ast: Estilu

en: Tab Size
ast: Tamañu del tabulador

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
ast: L'identificador d'un esquema d'estilu GtkSourceView usáu pa colorear el testu.

en: Toolbar is Visible
ast: Barra Ferramientes Visible

en: Undo Actions Limit (DEPRECATED)
ast: Llímite d'aiciones desfacer (OBSOLETU)

en: Use Default Font
ast: Usar Fonte Predeterminada

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
ast: Indica si gedit tien de guardar automáticamente los ficheros modificaos dempués d'un intervalu de tiempu. Puedes configurar l'intervalu de tiempu cola opción «Intervalu d'autoguardáu».

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
ast: Conseña si gedit tien de facer copies de resguardu de los ficheros qu'atroxa. Pue configurar el complementu de los ficheros de resguardu cola opción «Extensión de les copies de resguardu».

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
ast: Conseña si gedit tien d'amosar númberos de llinia nel área d'edición.

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
ast: Conseña si gedit tien d'amosar el marxe drechu nel área d'edición.

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
ast: Indica si gedit tien d'activar la sangría automática.

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
ast: Conseña si gedit tien d'habilitar el resaltáu de sintaxis.

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
ast: Conseña si gedit tien de rescamplar toles apariciones del testu buscáu.

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
ast: Conseña si gedit tien de rescamplar los corchetes coincidentes.

en: Whether gedit should highlight the current line.
ast: Conseña si gedit tien de rescamplar la llinia actual.

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
ast: Conseña si gedit tien d'ncluyir una cabecera del documentu al imprentar ficheros.

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
ast: Conseña si gedit tien d'insertar espacios n'arróu de tabuladores.

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
ast: Conseña si gedit tien d'imprentar el rescampláu de sintaxis al imprentar documentos.

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
ast: Conseña si gedit tien de restaurar la posición anterior del cursor cuando se carga un ficheru.

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
ast: Indica si tien de ser visible el panel llateral de la parte esquierda de les ventanes d'edición.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
ast: Conseña si tien de ser visible la barra d'estáu de la parte inferior de les ventanes d'edición.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
ast: Conseña si tien de ser visible la barra de ferramientes nes ventanes d'edición.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
ast: Conseña si hai d'usar la tipografía predeterminada del sistema n'arróu de la tipografía especificada por gedit. Si esta opción se desautiva entós usaráse la tipografía mentada na opción «Tipografía del editor» n'arróu de la tipografía del sistema.

en: Writable VFS schemes
ast: Esquemes VFS escribibles

en: Log Out _without Saving
ast: Colar de la sesión _ensin guardar

en: _Cancel Logout
ast: _Cancelar Colar

en: Close _without Saving
ast: Zarrar _ensin Guardar

en: Question
ast: Entruga

en: If you don't save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos fechos nel caberu %ld segundu van perdese pa siempre.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos fechos nos caberos %ld segundos van perdese pa siempre.

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
ast: Si nun guardes, los cambeos del caberu minutu van perdese pa siempre.

en: If you don't save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos fechos nel caberu minutu y %ld segundu van perdese pa siempre.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos fechos nel caberu minutu y %ld segundos van perdese pa siempre.

en: If you don't save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos fechos nel caberu %ld minutu van perdese pa siempre.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos fechos nos caberos %ld minutos van perdese pa siempre.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
ast: Si nun lu guardes, los cambeos fechos na cabera hora perderánse pa siempre.

en: If you don't save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ast[0]: Si nun guardes, los cambeos fechos na cabera hora y %d minutu van perdese pa siempre.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos fechos na cabera hora y %d minutos van perdese pa siempre.

en: If you don't save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don't save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
ast[0]: Si nun lu guarda, los cambeos fechos na cabera %d hora perderánse pa siempre.
ast[1]: Si nun guardes, los cambeos fechos nes caberes %d hores van perdese pa siempre.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
ast: Los cambeos del documentu "%s" van perdese pa siempre.

en: Save changes to document "%s" before closing?
ast: ¿Guardar los cambeos del documentu «%s» enantes de zarrar?

en: Saving has been disabled by the system administrator.
ast: El guardáu desautivóse pol alministrador del sistema.

en: Changes to %d document will be permanently lost. | Changes to %d documents will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos a %d documentu van perdese pa siempre.
ast[1]: Los cambeos fechos a los %d documentos van perdese pa siempre.

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
ast[0]: Hai %d documentu con cambeos ensin guardar. ¿Deseya guardar los cambeos anantes de zarrar?
ast[1]: Hai %d documentos con cambeos ensin guardar. ¿Deseya guardar los cambeos anantes de zarrar?

en: Docum_ents with unsaved changes:
ast: _Documentos con cambeos non guardaos:

en: S_elect the documents you want to save:
ast: S_eleicione los documentos que deseya guardar:

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
ast: Si nun guardes, tolos cambeos van perdese pa siempre.

en: Character Encodings
ast: Códigos de carauteres

en: _Description
ast: _Descripción

en: _Encoding
ast: _Codificación

note: ex:set ts=8 noet:
en: A_vailable encodings:
ast: Codificaciones afa_yadices:

en: Character encodings
ast: Códigos de carauteres

en: E_ncodings shown in menu:
ast: Co_dificaciones amosaes nel menú:

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
ast: Calcar nesti botón pa esbillar la fonte qu'usará l'editor

en: _Use the system fixed width font (%s)
ast: _Usar la tipografía d'anchu fixu del sistema (%s)

en: The selected color scheme cannot be installed.
ast: Nun se pue instalar l'estilu de color seleicionáu.

en: Add Scheme
ast: Amestar estilu

en: A_dd Scheme
ast: _Amestar estilu

en: Color Scheme Files
ast: Ficheros d'estilos de color

en: All Files
ast: Tolos Ficheros

en: Could not remove color scheme "%s".
ast: Nun se pudo quitar l'estilu "%s".

en: gedit Preferences
ast: Preferencies gedit

note: ex:set ts=8 noet:
en: Color Scheme
ast: Esquema de colores

en: Create a _backup copy of files before saving
ast: Crear una copia de _respaldu de los ficheros enantes d'atroxalos

en: Display right _margin at column:
ast: Amosar marxe _drechu na columna:

note: ex:set ts=8 noet:
en: Do not _split words over two lines
ast: Nun _xebrar pallabres sobre dos llinies

en: Editor _font:
ast: _Fonte del editor:

en: Enable text _wrapping
ast: Activar _axuste de testu

en: File Saving
ast: Guardáu de ficheru

en: Font
ast: Fonte

en: Font & Colors
ast: Fontes y Colores

en: Highlight current _line
ast: Rescamplar la _llinia actual

en: Highlight matching _brackets
ast: Rescamplar pareyes de _corchetes

en: Highlighting
ast: Resaltáu

en: Insert _spaces instead of tabs
ast: Inxertar e_spacios en cuenta de tabuladores

en: Pick the editor font
ast: Escueya la fonte del editor

en: Plugins
ast: Gabitos

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Tab Stops
ast: Tabuladores

en: Text Wrapping
ast: Axuste del testu

en: View
ast: Ver

en: _Add...
ast: _Amestar...

en: _Autosave files every
ast: _Auto-guardar ficheros cada

en: _Display line numbers
ast: _Amosar númberos de llinia

en: _Enable automatic indentation
ast: _Activar sangría automática

en: _Tab width:
ast: Anchu del _tabulador:

en: _minutes
ast: _minutos

en: Replace
ast: Trocar

en: Replace _All
ast: Troc_ar Too

en: _Replace
ast: _Trocar

note: ex:set ts=8 noet:
en: Match _entire word only
ast: Namái concase la pallabra _entera

en: Replace All
ast: Trocar Too

en: Replace _with:
ast: Trocar _con:

en: Search _backwards
ast: Guetar d'alantre p'a_trás

en: _Match case
ast: Concasar _Mayúscules

en: _Search for:
ast: _Atopar:

en: _Wrap around
ast: A_xuntar

en: There was an error displaying the help.
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda.

en: %s: invalid encoding.
ast: %s: codificación inválida.

en: Show the application's version
ast: Amosar la versión de l'aplicación

en: Display list of possible values for the encoding option
ast: Amosar una llista de los valores dables pa la opción de codificación

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
ast: Afitar la codificación de carauteres a usar al abrir los ficheros llistaos na llinia de comandos

en: ENCODING
ast: CODIFICACIÓN

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
ast: Crea una ventana nueva nel nivel superior d'una instancia exsistente de gedit

en: Create a new document in an existing instance of gedit
ast: Crea un documentu nuevu nuna instancia esistente de gedit

en: Set the X geometry window size (WIDTHxHEIGHT+X+Y)
ast: Afitar el tamañu de la xeometría X de la ventana (ANCHORxALTOR+X+Y)

en: GEOMETRY
ast: XEOMETRÍA

en: Open files and block process until files are closed
ast: Abrir los ficheros y bloquiar los procesos hasta que se zarren los ficheros

en: Run gedit in the background
ast: Executar gedit en segundu planu

en: Run gedit in standalone mode
ast: Executar gedit en mou independiente

en: [FILE...] [+LINE[:COLUMN]]
ast: [FICHERU...] [+LLINIA[:COLUMNA]]

note: Setup command line options
en: - Edit text files
ast: - Edite ficheros de testu

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ast: %s
    Execute '%s --help' pa ver una llista completa d'opciones disponibles dende la llinia de comandos.

en: Loading file '%s'…
ast: Cargando ficheru «%s»…

en: Loading %d file… | Loading %d files…
ast[0]: Cargando %d ficheru…
ast[1]: Cargando %d ficheros…

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
ast: Ficheros abiertos

en: The file "%s" is read-only.
ast: El ficheru «%s» ye de namái llectura.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
ast: ¿Deseya tentar trocalu col que ta guardando agora?

en: Save the file using compression?
ast: ¿Guardar el ficheru usando compresión?

en: The file "%s" was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
ast: El ficheru «%s» guardóse anteriormente como testu planu y agora va guardase usando compresión.

en: _Save Using Compression
ast: Guardar usando c_ompresión

en: Save the file as plain text?
ast: ¿Guardar el ficheru como testu planu?

en: The file "%s" was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
ast: El ficheru «%s» guardóse anteriormente usando compresión y agora va guardase como testu planu.

en: _Save As Plain Text
ast: _Guardar como Testu planu

en: Saving file '%s'…
ast: Atroxando'l ficheru «%s»…

en: Save As
ast: Guardar Como

en: Reverting the document '%s'…
ast: Revirtiendo'l documentu «%s»…

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
ast: ¿Recuperar los cambeos non atroxaos nel documentu «%s»?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu nel caberu %ld segundu perderánse pa siempre.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu nos caberos %ld segundos perderánse pa siempre.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
ast: Los cambeos fechos al documentu nel caberu minutu perderánse pa siempre.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu nel caberu minutu y %ld segundu perderánse pa siempre.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu nel caberu minutu y %ld segundos perderánse pa siempre.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu nel caberu %ld minutu perderánse pa siempre.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu nos caberos %ld minutos perderánse pa siempre.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
ast: Los cambeos fechos al documentu na cabera hora perderánse pa siempre.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu na cabera hora y %d minutu perderánse pa siempre.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu na cabera hora y %d minutos perderánse pa siempre.

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
ast[0]: Los cambeos fechos al documentu na cabera %d hora perderánse pa siempre.
ast[1]: Los cambeos fechos al documentu nes caberes %d hores perderánse pa siempre.

en: _Revert
ast: _Revertir

en: gedit is a small and lightweight text editor for the GNOME Desktop
ast: gedit ye un editor de testu pequeñu y llixeru pal Escritoriu GNOME

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
ast[0]: Atopáu y trocáu %d resultáu
ast[1]: Atopaos y trocaos %d resultaos

en: Found and replaced one occurrence
ast: Atopáu y trocáu un resultáu

note: Translators: %s is replaced by the text entered by the user in the search box
en: "%s" not found
ast: Nun s'alcontró «%s»

en: Unsaved Document %d
ast: Documentu non guardáu %d

en: Read-Only
ast: Namái-llectura

en: Documents
ast: Documentos

en: Western
ast: Occidental

en: Central European
ast: Centroeuropéu

en: South European
ast: Sureuropéu

en: Baltic
ast: Bálticu

en: Cyrillic
ast: Cirílicu

en: Arabic
ast: Árabe

en: Greek
ast: Griegu

en: Hebrew Visual
ast: Hebréu Visual

en: Turkish
ast: Turcu

en: Nordic
ast: Nórdicu

en: Celtic
ast: Célticu

en: Romanian
ast: Rumanu

en: Armenian
ast: Armeniu

en: Chinese Traditional
ast: Chinu Tradicional

en: Cyrillic/Russian
ast: Cirílicu/Rusu

en: Japanese
ast: Xaponés

en: Korean
ast: Coreanu

en: Chinese Simplified
ast: Chinu Simplificáu

en: Georgian
ast: Xeorxianu

en: Hebrew
ast: Hebréu

en: Cyrillic/Ukrainian
ast: Cirílicu/Ucranianu

en: Vietnamese
ast: Vietnamita

en: Thai
ast: Tai

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Automatically Detected
ast: Deteutáu automáticamente

en: Current Locale (%s)
ast: Locale Actual (%s)

en: Add or Remove...
ast: Amestar o quitar…

en: All Text Files
ast: Tolos ficheros de testu

en: C_haracter Encoding:
ast: Codificación de ca_rauteres:

en: L_ine Ending:
ast: _Final de llinia:

en: Mac OS Classic
ast: Mac OS clásicu

en: _Retry
ast: _Retentar

en: Could not find the file %s.
ast: Nun s'alcontró'l ficheru %s.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: Comprebe qu'escribió el llugar correchamente y prebe otra vegada.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: gedit cannot handle %s locations.
ast: gedit nun pue remanar llugares %s.

en: gedit cannot handle this location.
ast: gedit nun pue remanar esti llugar

en: The location of the file cannot be mounted.
ast: Nun pue montase l'allugamientu del ficheru.

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
ast: Nun pue accedese al allugamientu del ficheru porque nun ta montáu.

en: %s is a directory.
ast: %s ye un direutoriu.

en: %s is not a valid location.
ast: %s nun ye un llugar válidu.

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
ast: Nun s'alcontró l'equipu remotu %s. Comprebe que la configuración del so proxy seya correuta y prebe de nueu.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: El nome del sirvidor nun ye válidu. Comprueba que tecleaste'l llugar correchamente ya inténtelo otra vuelta.

en: %s is not a regular file.
ast: %s nun ye un ficheru regular.

en: Connection timed out. Please try again.
ast: La conexón expiró. Téntelo otra vegada.

en: The file is too big.
ast: El ficheru ye enforma grande

en: Unexpected error: %s
ast: Error inesperáu: %s

en: gedit cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
ast: L'editor de testos nun pudo alcontrar el ficheru. Seique se desaniciare recientemente.

en: Could not revert the file %s.
ast: Nun pudo recuperase'l ficheru %s.

en: Ch_aracter Encoding:
ast: Codificación de c_arauteres:

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: Edit Any_way
ast: Editar de toes _maneres

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
ast: El númberu d'enllaces simbólicos siguíos ye llimitáu y el ficheru actual nun pudo alcontrase dientro d'esi llímite.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
ast: Nun tien los permisos necesarios p'abrir el ficheru.

en: gedit has not been able to detect the character encoding.
ast: gedit nun pudo deteutar la codificación de carauteres.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
ast: Comprebe que nun ta tentando d'abrir un ficheru binariu.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
ast: Seleiciona una codificación de carauteres dende'l menú ya inténtalo otra vuelta.

en: There was a problem opening the file %s.
ast: Hai un problema al abrir el ficheru %s.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
ast: El ficheru qu'abristi contién dalgunos carauteres non válidos. Si continúes editándolu, pues toyer el documentu.

en: You can also choose another character encoding and try again.
ast: Tamién puedes elexir cualesquier otra codificación de carauteres ya intentalo otra vegada.

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru %s usando la codificación de carauteres %s.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
ast: Seleiciona una codificación de carauteres distinta dende'l menú ya inténtalo otra vegada.

en: Could not open the file %s.
ast: Nun pudo abrise'l ficheru %s.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
ast: Nun pudo guardase'l ficheru %s usando la codificación de carauteres %s.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
ast: El documentu contién ún o más carauteres que nun pueden codificase usando'l códigu de carauteres especificáu.

note: Translators: the access key chosen for this string should be different from other main menu access keys (Open, Edit, View...)
en: D_on't Edit
ast: N_un editar

en: This file (%s) is already open in another gedit window.
ast: El ficheru (%s) yá ta abiertu n'otra ventana de gedit.

en: gedit opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
ast: Abrióse esta instancia del ficheru nuna forma non editable. ¿Quier editalu de toes formes?

en: S_ave Anyway
ast: _Guardar de toes formes

en: D_on't Save
ast: _Non guardar

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file %s has been modified since reading it.
ast: El ficheru %s camudó dende que lu lleó.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
ast: Si lu guarda, tolos cambeos esternos podríen perdese. ¿Quier guardalu de toes formes?

en: Could not create a backup file while saving %s
ast: Nun se pudo crear un ficheru de respaldu al atroxar %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
ast: Nun se pudo crear un ficheru de respaldu temporal al atroxar %s

en: gedit could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
ast: Nun pudo facese una copia de respaldu del ficheru antiguu enantes d'atroxar el nuevu. Puedes inorar esta alvertencia y guardar el ficheru de toes formes, pero si asocediere dalgún fallu al guardar, podríes perder la copia antigua del ficheru. ¿Quies guardar de toes formes?

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: gedit cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: gedit nun pue remanar llugares %s en mou escritura. Comprebe que ta escribiendo el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: gedit cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: gedit nun pue remanar esti llugar en mou escritura. Comprebe que ta escribiendo el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: %s nun ye un llugar válidu. Comprebe que ta escribiendo el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: Nun tienes permisos afayaízos p'atroxar esti ficheru. Comprebe que ta escribiendo el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
ast: Nun hai espaciu nel discu p'atroxar el ficheru. Llibere daqué d'espaciu y prebe otra vegada.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
ast: Ta tentando d'atroxar el ficheru nún discu de namái llectura. Comprebe que tien escrito el llugar correchamente y téntelo otra vegada.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
ast: Yá esiste un ficheru col mesmu nome. Use un nome distintu.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
ast: El discu au ta tentando d'atroxar el ficheru tien una llimitación na llonxitú de los nomes de ficheru. Use un nome de ficheru más curtiu.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
ast: El discu au tas intentando guardar el ficheru tien una llimitación en tamaños de ficheru. Intenta guardar un ficheru más pequeñu o atroxalu nún discu que nun tenga esa llimitación.

en: Could not save the file %s.
ast: Nun pudo guardar el ficheru %s.

note: FIXME: review this message, it's not clear since for the user the "modification" * could be interpreted as the changes he made in the document. beside "reading" is * not accurate (since last load/save)
en: The file %s changed on disk.
ast: El ficheru %s camudó nel discu.

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
ast: ¿Quier perder los sos cambeos y tornar a cargar el ficheru?

en: Do you want to reload the file?
ast: ¿Quier volver a cargar el ficheru?

en: _Reload
ast: _Recargar

en: Some invalid chars have been detected while saving %s
ast: Deteutáronse dalgunos carauteres non válidos al guardar %s

en: If you continue saving this file you can corrupt the document.  Save anyway?
ast: Si sigues guardando esti ficheru, pues toyer el documentu. ¿Guardar de toes formes?

en: Empty
ast: Vacíu

en: Hide panel
ast: Esconder panel

en: File: %s
ast: Ficheru: %s

en: Page %N of %Q
ast: Páxina %N de %Q

en: Preparing...
ast: Tresnando…

en: Fonts
ast: Fontes

en: He_aders and footers:
ast: Enc_abezamientos y pies de páxina:

en: Line Numbers
ast: Númberos de llinia

en: Page header
ast: Testera de la páxina

en: Print line nu_mbers
ast: Imprentar _númberos de llinia

en: Print page _headers
ast: Imprentar _encabezamientos de páxina

en: Print synta_x highlighting
ast: Imprentar el rescampláu de sinta_xis

en: Syntax Highlighting
ast: Solliñáu de sintáxis

en: _Body:
ast: _Cuerpu:

en: _Line numbers:
ast: Númberos de _Llinia:

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
ast: _Numberar cada

en: _Restore Default Fonts
ast: _Restaurar fontes predeterminaes

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
ast: llinies

en: Show the previous page
ast: Amosar páxina anterior

en: Show the next page
ast: Amosar páxina siguiente

en: Current page (Alt+P)
ast: Páxina actual (Alt+P)

note: Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
ast: de

en: Page total
ast: Total de páxines

en: The total number of pages in the document
ast: El númberu total de páxines nel documentu

en: Show multiple pages
ast: Amosar múltiples páxines

en: Zoom to fit the whole page
ast: Ampliar hasta encaxar la páxina completa

en: Zoom the page in
ast: Ampliar la páxina

en: Zoom the page out
ast: Amenorgar la páxina

en: _Close Preview
ast: Zarrar entever impresión

en: Close print preview
ast: Zarrar entever impresión

en: Page %d of %d
ast: Páxina %d de %d

en: Page Preview
ast: Entever Páxina

en: The preview of a page in the document to be printed
ast: La entevisión d'una páxina del documentu pa imprentase

en: OVR
ast: SOB

en: INS
ast: INX

en: There is a tab with errors | There are %d tabs with errors
ast[0]: Hai %d llingüeta con errores
ast[1]: Hai %d llingüetes con errores

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
ast: Nun pudo crease'l direutoriu «%s»: falló g_mkdir_with_parents(): %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
ast: Revirtiendo %s de %s

en: Reverting %s
ast: Revirtiendo %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
ast: Cargando %s de %s

en: Loading %s
ast: Cargando %s

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
ast: Guardando %s a %s

en: Saving %s
ast: Guardando %s

en: Error opening file %s
ast: Error al abrir ficheru %s

en: Error reverting file %s
ast: Error al revertir ficheru %s

en: Error saving file %s
ast: Error al guardar ficheru %s

en: Name:
ast: Nome:

en: MIME Type:
ast: Tipu de MIME:

en: Encoding:
ast: Codificación:

en: Close document
ast: Zarrar documentu

note: Toplevel
en: _File
ast: _Ficheru

en: _Edit
ast: _Editar

en: _View
ast: _Ver

en: _Search
ast: _Guetar

en: _Tools
ast: _Ferramientes

en: _Documents
ast: _Documentos

en: _Help
ast: _Ayuda

en: Create a new document
ast: Crear documentu nuevu

en: _Open...
ast: _Abrir...

en: Open a file
ast: Abrir un ficheru

note: Edit menu
en: Pr_eferences
ast: Pr_eferencies

en: Configure the application
ast: Configurar el programa

note: Help menu
en: _Contents
ast: _Conteníos

en: Open the gedit manual
ast: Abrir el manual gedit

en: About this application
ast: Al rodiu d'esti programa

en: Leave fullscreen mode
ast: Salir de la pantalla completa

en: Save the current file
ast: Guardar esti ficheru

en: Save _As...
ast: Guard_ar Como...

en: Save the current file with a different name
ast: Guardar esti ficheru con un nome estremáu

en: Revert to a saved version of the file
ast: Revertir a la versión guardada d'esti ficheru

en: Print Previe_w
ast: Ente_ver Imprentación

en: Print preview
ast: Entever imprentación

en: _Print...
ast: Im_prentar...

en: Print the current page
ast: Imprentar esta páxina

en: Undo the last action
ast: Desfacer la última aición

en: Redo the last undone action
ast: Refacer la cabera aición desfecha

en: Cut the selection
ast: Cortar la esbilla

en: Copy the selection
ast: Copiar la esbilla

en: Paste the clipboard
ast: Apegar lo que tea nel cartafueyu

en: Delete the selected text
ast: Esborrar el testu esbilláu

en: Select _All
ast: Esbill_alo Too

en: Select the entire document
ast: Seleicionar el documentu completu

note: View menu
en: _Highlight Mode
ast: Mou _Rescamplar

note: Search menu
en: _Find...
ast: _Atopar...

en: Search for text
ast: Guetar testu

en: Find Ne_xt
ast: Atopar Sig_uiente

en: Search forwards for the same text
ast: Guetar haza adelantre'l mesmu testu

en: Find Pre_vious
ast: Atopar Anter_ior

en: Search backwards for the same text
ast: Guetar haza atrás el mesmu testu

en: _Replace...
ast: _Trocar

en: Search for and replace text
ast: Guetar y trocar testu

en: _Clear Highlight
ast: _Llimpiar Rescampláu

en: Clear highlighting of search matches
ast: Llimpiar el rescampláu de les coincidencies de gueta

en: Go to _Line...
ast: Dir a _Llinia

en: Go to a specific line
ast: Dir a una llinia específica

note: Documents menu
en: _Save All
ast: _Guardalo Too

en: Save all open files
ast: Guardar tolos ficheros abiertos

en: _Close All
ast: _Zarrar Too

en: Close all open files
ast: Zarrar tolos ficheros abiertos

en: _New Tab Group
ast: Grupu de llingüetes _nuevu

en: Create a new tab group
ast: Crear un grupu de llingüetes nuevu

en: P_revious Tab Group
ast: Grupu de llingüetes a_nterior

en: Switch to the previous tab group
ast: Cambiar al grupu de llingüetes anterior

en: Nex_t Tab Group
ast: Sig_uiente grupu de llingüetes

en: Switch to the next tab group
ast: Cambiar al siguiente grupu de llingüetes

en: _Previous Document
ast: Documentu _anterior

en: Activate previous document
ast: Activa'l documentu anterior

en: N_ext Document
ast: Documentu _siguiente

en: Activate next document
ast: Activa'l documentu siguiente

en: _Move to New Window
ast: _Mover a Ventana Nueva

en: Move the current document to a new window
ast: Mover el documentu actual a una ventana nueva

en: Close the current file
ast: Zarrar esti ficheru

en: Quit the program
ast: Colar del programa

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: Show or hide the toolbar in the current window
ast: Amuesa o anubre la barra de ferramientes na ventana actual

en: _Statusbar
ast: Barra d'E_stáu

en: Show or hide the statusbar in the current window
ast: Amosar o anubrir la barra d'estáu na ventana actual

en: Edit text in fullscreen
ast: Editar testu a pantalla completa

en: Side _Panel
ast: Panel _Llateral

en: Show or hide the side panel in the current window
ast: Amosar o anubrir el panel llateral na ventana actual

en: _Bottom Panel
ast: _Panel inferior

en: Show or hide the bottom panel in the current window
ast: Amosar o anubrir el panel inferior na ventana actual

en: Please check your installation.
ast: Por favor, compruebe la so instalación.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
ast: Nun pudo abrise'l ficheru de IU %s. Fallu: %s

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
ast: Nun s'alcontró l'oxetu «%s» nel ficheru %s.

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
ast: / en %s

note: create "Wrap Around" menu item.
en: _Wrap Around
ast: _Axuntar

note: create "Match Entire Word Only" menu item.
en: Match _Entire Word Only
ast: Que Namái Concase la Pallabra _Entera

note: create "Match Case" menu item.
en: _Match Case
ast: Coincidan _Mayúscules

en: String you want to search for
ast: Cadena que quies alcontrar

en: Line you want to move the cursor to
ast: Llinia a la que-y pruye mover el cursor

en: Use %s highlight mode
ast: Usar mou rescamplar %s

note: add the "Plain Text" item before all the others Translators: "Plain Text" means that no highlight mode is selected in the * "View->Highlight Mode" submenu and so syntax highlighting is disabled
en: Plain Text
ast: Testu planu

en: Disable syntax highlighting
ast: Desactivar resaltáu de sintaxis

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
ast: Abrir '%s'

en: Open a recently used file
ast: Abrir un ficheru usáu recientemente

en: Open
ast: Abrir

en: Save
ast: Guardar

en: Print
ast: Imprentar

en: Find
ast: Atopar

note: Translators: %s is a URI
en: Activate '%s'
ast: Activar «%s»

en: Use Spaces
ast: Usar espacios

en: Tab Width
ast: Anchor de la tabulación

en: Bracket match is out of range
ast: El corchete de coincidencia ta fuera de rangu

en: Bracket match not found
ast: Nun s'alcontró'l corchete coincidente

en: Bracket match found on line: %d
ast: Corchete coincidente alcontráu na llinia: %d

en: About gedit
ast: Tocante a gedit

note: ex:set ts=8 noet:
en: Change Case
ast: Cambiar Mayús/Minús

en: Changes the case of selected text.
ast: Cambia les Mayús/Minús del testu esbilláu.

en: C_hange Case
ast: Cam_biar Mayús/Minús

en: All _Upper Case
ast: Too en Mayúscules

en: Change selected text to upper case
ast: Cambia'l testu esbilláu a mayúscules

en: All _Lower Case
ast: Too en Minúscules

en: Change selected text to lower case
ast: Cambia'l testu esbilláu a minúscules

en: _Invert Case
ast: _Invertir Mayús/Minús

en: Invert the case of selected text
ast: Invierte les Mayús/Minús del testu esbilláu

en: _Title Case
ast: Formatu de _Títulu

en: Capitalize the first letter of each selected word
ast: Por en mayúscules la primer lletra de ca pallabra esbillada

note: ex:set ts=8 noet:
en: Check for latest version of gedit
ast: Comprobar la cabera versión de gedit

en: Check update
ast: Comprobar anovamientos

en: There was an error displaying the URI.
ast: Hebo un fallu al amosar el URI.

en: _Download
ast: _Descargar

en: _Ignore Version
ast: _Inorar versión

en: There is a new version of gedit
ast: Esiste una nueva versión de gedit

en: You can download the new version of gedit by clicking on the download button or ignore that version and wait for a new one
ast: Puedes descargar la nueva versión de gedit calcando'l botón de descarga o inorar la versión y esperar a que salga una nueva

note: ex:set ts=8 noet:
en: Version to Ignore
ast: Versión a inorar

note: This is releated to the next gedit version to be released
en: Version to ignore until a newer version is released.
ast: Versión qu'inorar fasta que s'espublize la próxima versión

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
ast: Analiza'l documentu actual y determina la cantidá de pallabres, llinies, carauteres, y carauteres que nun son espacios nél.

en: Document Statistics
ast: Estadístiques del Documentu

en: Characters (no spaces)
ast: Carauteres (ensin espacios)

en: Characters (with spaces)
ast: Carauteres (con espacios)

en: Document
ast: Documentu

en: File Name
ast: Nome de ficheru

en: Lines
ast: Llinies

en: Selection
ast: Esbilla

en: Words
ast: Pallabres

en: _Update
ast: Anov_amientu

en: _Document Statistics
ast: Estadístiques del _Documentu

en: Get statistical information on the current document
ast: Obtener información estadística del documentu actual

note: ex:set ts=8 noet:
en: Open a terminal in the document location
ast: Abre un terminal na llocalización del documentu

en: Open terminal here
ast: Abrir terminal equí

en: Execute external commands and shell scripts.
ast: Executar comandos esternos y scripts de shell.

en: External Tools
ast: Ferramientes Esternes

en: A Pango font name. Examples are "Sans 12" or "Monospace Bold 14".
ast: Un nome de fonte Pango. Por exemplu «Sans 12» o «Monospace Bold 14».

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ast: Si ye cierto, les ferramientes esternes usarán la fonte global estándar del escritoriu si ye monoespaciu (y si non, la fonte más asemeyada a esta).

en: Whether to use the system font
ast: Indica si hai d'usar la fonte del sistema

en: Could not execute command: %s
ast: Nun pudo executase'l comandu: %s

en: You must be inside a word to run this command
ast: Tien de tar nuna pallabra pa executar esti comandu

en: Running tool:
ast: Ferramienta d'esecución:

en: Done.
ast: Fecho.

en: Exited
ast: Colóse

en: All languages
ast: Toles llingües

en: All Languages
ast: Toles llingües

en: New tool
ast: Nueva ferramienta

en: This accelerator is already bound to %s
ast: Esti acelerador ya ta vinculáu a %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
ast: Escribe un nuevu acelerador, o calca retrocesu pa desaniciar

en: Type a new accelerator
ast: Escribi un nuevu acelerador

en: Stopped.
ast: Deteníu.

en: All documents
ast: Tolos documentos

en: All documents except untitled ones
ast: Tolos documentos menos los que nun tengan títulu

en: Append to current document
ast: Amestar al documentu actual

en: Create new document
ast: Crear nuevu documentu

en: Current document
ast: Documentu actual

en: Current line
ast: Llinia actual

en: Current selection
ast: Esbilla actual

en: Current selection (default to document)
ast: Seleición actual (predeterminada del documentu)

en: Current word
ast: Pallabra actual

en: Display in bottom pane
ast: Amosar nel panel inferior

en: External Tools Manager
ast: Xestor de ferramientes esternes

en: Insert at cursor position
ast: Inxertar na posición del cursor

en: Local files only
ast: Namái ficheros llocales

en: Nothing
ast: Na

en: Remote files only
ast: Namái ficheros remotos

en: Replace current document
ast: Trocar documentu actual

en: Replace current selection
ast: Trocar esbilla actual

en: Untitled documents only
ast: Namái documentos ensin títulu

en: _Applicability:
ast: _Aplicabilidá:

en: _Edit:
ast: _Editar:

en: _Input:
ast: _Entrada:

en: _Output:
ast: _Salida:

en: _Save:
ast: _Guardar:

en: _Shortcut Key:
ast: _Tecla rápida:

en: _Tools:
ast: _Ferramientes:

en: Manage _External Tools...
ast: Xestionar ferramientes _esternes…

en: Opens the External Tools Manager
ast: Abre'l xestor de ferramientes esternes

en: External _Tools
ast: _Ferramientes esternes

en: External tools
ast: Ferramientes esternes

en: Shell Output
ast: Salida de shell

note: ex:ts=4:et:
en: Build
ast: Construcción

en: Run "make" in the document directory
ast: Executar «make» nel direutoriu del documentu

en: Remove trailing spaces
ast: Desaniciar espacios sobrantes

en: Remove useless trailing spaces in your file
ast: Desaniciar los espacios sobrantes inútiles del so ficheru

en: Execute a custom command and put its output in a new document
ast: Executar un comandu personalizáu y poner la so salida nún documentu nuevu

en: Run command
ast: Executar comandu

en: Easy file access from the side panel
ast: Accesu cenciellu a ficheros dende'l panel llateral

en: File Browser Panel
ast: Panel del desaminador de ficheros

en: File System
ast: Sistema de Ficheros

en: _Set root to active document
ast: _Afitar raíz al documentu activu

en: Set the root to the active document location
ast: Afita la raíz nel llugar del documentu activu

en: _Open terminal here
ast: _Abrir terminal equí

en: Open a terminal at the currently opened directory
ast: Abre un terminal nel direutoriu abiertu anguaño

en: File Browser
ast: Ñavegador de ficheros

en: An error occurred while creating a new directory
ast: Hebo un fallu al crear un direutoriu nuevu

en: An error occurred while creating a new file
ast: Hebo un fallu al crear un ficheru nuevu

en: An error occurred while renaming a file or directory
ast: Hebo un erru al renomar un ficheru o direutoriu

en: An error occurred while deleting a file or directory
ast: Hebo un erru al desaniciar un ficheru o direutoriu

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ast: Hebo un fallu al abrir un direutoriu nel xestor de ficheros

en: An error occurred while setting a root directory
ast: Hebo un erru al afitar el direutoriu raíz

en: An error occurred while loading a directory
ast: Hebo un erru al cargar un direutoriu

en: An error occurred
ast: Hebo un fallu

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
ast: Nun se pue mover el ficheru 
    a la papelera, ¿quier desanicialu
    permanentemente?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
ast: El ficheru %s nun se pue mover a la basoria.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
ast: Los ficheros seleicionados nun se puen mover a la basoria.

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
ast: ¿Daveres quies desaniciar pa siempre "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
ast: ¿Daveres quies desaniciar pa siempre los ficheros seleicionaos?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ast: Si desanicies un elementu, piérdese pa siempre.

en: (Empty)
ast: (Ermu)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ast: El ficheru renomáu ta anguaño peñeráu. Necesites axustar les peñeres pa facelu visible.

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: file
ast: ficheru

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
ast: El ficheru nuevu ta anguaño fieltráu. Necesita axustar los fieltros pa facelu visible

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: directory
ast: direutoriu

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
ast: El direutoriu nuevu ta anguaño fieltráu. Necesita axustar los fieltros pa facelu visible.

en: Bookmarks
ast: Marcadores

en: _Filter
ast: _Fieltru

en: _Move to Trash
ast: _Mover a la basoria

en: Move selected file or folder to trash
ast: Mueve'l ficheru o carpeta seleicionáu a la basoria

en: _Delete
ast: _Desaniciar

en: Delete selected file or folder
ast: Desanicia'l ficheru o carpeta seleicionáu

en: Open selected file
ast: Abrir el ficheru seleicionáu

en: Up
ast: Arriba

en: Open the parent folder
ast: Abrir la carpeta contenedora

en: _New Folder
ast: _Nueva carpeta

en: Add new empty folder
ast: Amesta una carpeta erma nueva

en: New F_ile
ast: _Ficheru nuevu

en: Add new empty file
ast: Amesta un ficheru nuevu ermu

en: _Rename
ast: _Renomar

en: Rename selected file or folder
ast: Renoma el ficheru o carpeta seleicionada

en: _Previous Location
ast: Llocalización _anterior

en: Go to the previous visited location
ast: Dir a la llocalización visitada anteriormente

en: _Next Location
ast: Llocalización _siguiente

en: Go to the next visited location
ast: Dir a la siguiente llocalización visitada

en: Re_fresh View
ast: Re_frescar vista

en: Refresh the view
ast: Refresca la vista

en: _View Folder
ast: _Ver carpeta

en: View folder in file manager
ast: Ver la carpeta nel xestor de ficheros

en: Show _Hidden
ast: Amosar _ocultos

en: Show hidden files and folders
ast: Amuesa ficheros y carpetes anubríos

en: Show _Binary
ast: Amosar _binarios

en: Show binary files
ast: Amosar ficheros binarios

en: Previous location
ast: Llocalización anterior

en: Go to previous location
ast: Dir a la llocalización anterior

en: Go to a previously opened location
ast: Dir a un llugar anteriormente abiertu

en: Next location
ast: Llocalización siguiente

en: Go to next location
ast: Dir al siguiente llugar

en: _Match Filename
ast: Co_ncasar col nome de ficheru

en: No mount object for mounted volume: %s
ast: Nun esiste l'oxetu montáu pal volume montáu: %s

en: Could not open media: %s
ast: Nun pudo abrise'l mediu: %s

en: Could not mount volume: %s
ast: Nun pudo abrise'l volume: %s

note: ex:ts=8:noet:
en: Enable Restore of Remote Locations
ast: Activar la restauración de llugares remotos

en: File Browser Filter Mode
ast: Mou de filtru del desaminador de ficheros

en: File Browser Filter Pattern
ast: Patrón de filtru del desaminador de ficheros

en: File Browser Root Directory
ast: Direutoriu raíz del desaminador dde ficheros

en: File Browser Virtual Root Directory
ast: Direutoriu raíz virtual del desaminador de ficheros

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
ast: Si ye TRUE el complementu del desaminador de ficheros verá'l direutoriu del primer documentu abiertu darréu que'l desaminador de ficheros entá nun s'usó. (Entós, esto xeneralmente aplícase a abrir un documentu dende la llinia de comandos o abriéndolu con Nautilus, etc.)

en: Open With Tree View
ast: Abrir con vista d'árbol

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
ast: Abre la vista d'árbol cuando'l complementu del desaminador de ficheros se carga n'arróu de la vista de marcadores

en: Set Location to First Document
ast: Afitar llugar pal primer documentu

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
ast: Afita si hai d'activar la restauración dende llugares remotos.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
ast: El direutoriu raíz del desaminador de ficheros qu'usar al cargar el complementu de desaminador de ficheros y cuando onload/tree_view ye TRUE.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
ast: El direutoriu virtual del desaminador de ficheros a usar, al cargar el complementu del desaminador de ficheros cuando onload/tree_view ye TRUE. El direutoriu virtual tien de ser la raíz actual.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
ast: El patrón de fieltros col que filtrar el desaminador de ficheros. Esti filtru furrula per enriba del filter_mode.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
ast: Esti valor determina qué ficheros se peñeren del desaminador de ficheros. Los valores válidos son: none (non peñerar), hide-hidden (peñerar ficheros anubríos), y hide-binary (peñerar ficheros binarios).

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
ast: Soporte pa los modos de llinia Emacs, Kate y Vim pa gedit.

en: Modelines
ast: Modos de llinies

en: Command Color Text
ast: Color del testu del comandu

en: Error Color Text
ast: Color del testu d'error

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it's monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
ast: Si ye cierto, la terminal va usar la fonte global estándar del escritoriu si esta ye d'anchor fixu (y la fonte más asemeyada a esta).

en: The command color text
ast: El color del testu del comandu

en: The error color text
ast: El color del testu d'error

en: Interactive Python console standing in the bottom panel
ast: Consola interactiva python nel panel inferior

en: Python Console
ast: Consola Python

note: ex:et:ts=4:
en: C_ommand color:
ast: C_omandu de color:

en: _Error color:
ast: Fallu d_e color:

note: ex:ts=8:et:
en: Quick Open
ast: Apertura rápida

en: Quickly open files
ast: Abrir documentos aína

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
ast: Inxertar fragmentos de testu usaos frecuentemente d'un mou rápidu

en: Snippets
ast: Recortes

en: Activation
ast: Activación

en: Create new snippet
ast: Crear un recorte nuevu

en: Delete selected snippet
ast: Desaniciar el recorte seleicionáu

en: Export selected snippets
ast: Exportar el recorte seleicionáu

en: Import snippets
ast: Importar recortes

en: S_hortcut key:
ast: _Tecla rápida:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
ast: Atayu de tecláu col que s'activa'l recorte

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(0)
en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
ast: Pallabra cola que s'activa'l recorte dempués de calcar el tabulador

en: _Drop targets:
ast: _Soltar destinos:

en: _Snippets:
ast: _Recortes:

en: _Tab trigger:
ast: _Disparador:

en: Manage _Snippets...
ast: Alministrar _recortes…

en: Manage snippets
ast: Alministre recortes

en: Snippets archive
ast: Ficheru de recortes

en: Add a new snippet...
ast: Amestar un nuevu recorte…

en: Revert selected snippet
ast: Revertir el recorte seleicionáu

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(3)
en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
ast: Esti nun ye un disparador válidu. Los disparadores pueden contener lletres o un solu caráuter non alfanumbéricu como {,[, etcétera.

en: The following error occurred while importing: %s
ast: Hebo un fallu al importar: %s

en: Import successfully completed
ast: Importación completada satisfactoriamente

en: All supported archives
ast: Tolos archivos soportaos

en: Gzip compressed archive
ast: Archivu comprimíu con Gzip

en: Bzip2 compressed archive
ast: Archivador comprimíu con Bzip

en: Single snippets file
ast: Ficheru individual de recortes

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: The following error occurred while exporting: %s
ast: Hebo un fallu al esportar: %s

en: Export successfully completed
ast: Esportación completada satisfactoriamente

note: Ask if system snippets should also be exported
en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
ast: ¿Quier incluyir los recortes del <b>sistema</b> seleicionaos na so exportación?

en: There are no snippets selected to be exported
ast: Nun hai recortes seleicionaos pa exportar

en: Export snippets
ast: Exportar recortes

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
ast: Teclee un acelerador nuevu o calque Retrocesu pa llimpiar

en: Type a new shortcut
ast: Teclee un acelerador nuevu

en: The archive "%s" could not be created
ast: Nun pudo crease'l ficheru «%s»

en: Target directory "%s" does not exist
ast: El direutoriu de destín «%s» nun existe

en: Target directory "%s" is not a valid directory
ast: El direutoriu de destín «%s» nun ye un direutoriu válidu

en: File "%s" does not exist
ast: El ficheru "%s" nun existe

en: File "%s" is not a valid snippets file
ast: El ficheru «%s» nun ye un ficheru de recortes válidu

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
ast: El ficheru importáu «%s» nun ye un ficheru de recortes válidu

en: The archive "%s" could not be extracted
ast: Nun pudo estrayese'l ficheru «%s»

en: The following files could not be imported: %s
ast: Nun se pudieron importar los siguientes ficheros: %s

en: File "%s" is not a valid snippets archive
ast: El ficheru «%s» nun ye un archivador de recortes válidu

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
ast: La execución del comandu Python (%s) sobropasa'l tiempu máximu, execución encaboxada.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
ast: Falló la execución del comandu Python (%s): %s

en: S_ort...
ast: O_rdenar...

en: Sort the current document or selection
ast: Axeita'l documentu actual o la seleición

note: ex:ts=8:noet:
en: R_emove duplicates
ast: Desanicia_r duplicaos

en: S_tart at column:
ast: E_ntamar na columna:

en: Sort
ast: Ordenar

en: You cannot undo a sort operation
ast: Nun se pue desfacer una operación d'ordenamientu

en: _Ignore case
ast: _Inorar capitalización

en: _Reverse order
ast: O_rde inversu

en: _Sort
ast: _Ordenar

en: Sorts a document or selected text.
ast: Ordena un documentu o el testu seleicionáu.

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions for the current misspelled word Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if there are no suggestions * for the current misspelled word
en: (no suggested words)
ast: (nun hai soxerencies)

en: _More...
ast: _Más...

note: Ignore all
en: _Ignore All
ast: _Inoralo Too

note: + Add to Dictionary
en: _Add
ast: _Añedir

en: _Spelling Suggestions...
ast: _Soxerencies Ortográfiques...

en: Check Spelling
ast: Corrección Ortográfica

en: Suggestions
ast: Suxerencies

note: Translators: Displayed in the "Check Spelling" dialog if the current word isn't misspelled
en: (correct spelling)
ast: (ortografía correuta)

en: Completed spell checking
ast: Correición ortográfica finada

[ctx: language]
note: Translators: this refers to an unknown language code * (one which isn't in our built-in list).
en: Unknown (%s)
ast: Desconocíu (%s)

[ctx: language]
note: Translators: this refers the Default language used by the * spell checker
en: Default
ast: Por Defeutu

en: Set language
ast: Afitar llingua

en: Languages
ast: Llingües

en: _Check Spelling...
ast: _Comprobar ortografía…

en: Check the current document for incorrect spelling
ast: Compreba la ortografía del documentu actual guetando pallabres incorreutes

en: Set _Language...
ast: Afitar _Llingua...

en: Set the language of the current document
ast: Afitar la llingua del documentu actual

en: _Highlight Misspelled Words
ast: _Resaltar pallabres mal escritas

en: Automatically spell-check the current document
ast: Verificar automáticamente la ortografía del documentu actual

en: The document is empty.
ast: El documentu ta ermu.

en: No misspelled words
ast: Nun s'atoparon pallabres con faltes.

note: ex:ts=8:noet:
en: Select the _language of the current document.
ast: Seleicione la _llingua del documentu actual.

en: Add w_ord
ast: Amestar pa_llabra

en: Cha_nge
ast: Ca_mbiar

en: Change A_ll
ast: Cambia_lo Too

en: Change _to:
ast: Cambiar _a:

en: Check _Word
ast: Comprobar _Pallabra

en: Check spelling
ast: Comprobar ortografía

en: Ignore _All
ast: Inoralo _Too

en: Language
ast: Llingua

en: Language:
ast: Llingua:

en: Misspelled word:
ast: Pallabra mal escrita:

en: User dictionary:
ast: Diccionariu d'usuariu:

en: _Ignore
ast: _Inorar

en: _Suggestions:
ast: _Soxerencies:

en: word
ast: pallabra

en: Checks the spelling of the current document.
ast: Comprueba la ortografía del documentu actual.

en: Spell Checker
ast: Iguador ortográficu

en: In_sert Date and Time...
ast: In_xertar data y hora...

en: Insert current date and time at the cursor position
ast: Inxerta la data y hora actual na posición del cursor

en: Available formats
ast: Formatos disponibles

note: ex:ts=8:noet:
en: Insert Date/Time
ast: Enxertar data/hora

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ast: Inxertar la data y hora actual na posición del cursor.

en: Custom Format
ast: Formatu personalizáu

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
ast: Indica si hai d'entrugar al usuariu pol formatu o si hai d'usar el formatu esbilláu o personalizáu.

en: Prompt Type
ast: Tipu de mensaxe en pantalla

en: Selected Format
ast: Formatu esbilláu

en: The custom format used when inserting the date/time.
ast: El formatu predetermináu usáu al inxertar la data/hora.

en: The selected format used when inserting the date/time.
ast: El formatu esbilláu usaú al inxertar la data/hora.

en: Insert Date and Time
ast: Inxertar data y hora

en: Use the _selected format
ast: Usar el formatu _seleicionáu

en: _Insert
ast: _Enxertar

en: _Use custom format
ast: _Usar el formatu personalizáu

en: Configure date/time plugin
ast: Configurar el complementu d'enxertamientu de data/hora

en: When inserting date/time...
ast: Al inxertar la data/hora…

en: _Prompt for a format
ast: _Entrugar por un formatu

en: Logs access and leave event for documents used with gedit
ast: Rexistru d'accesu y eventos de salida pa documentos usaos con gedit

en: Zeitgeist dataprovider
ast: Fornidor de datos Zeitgeist
