gedit master - en to hu translation catalogue (649 entries)

en: Edit text files
hu: Szövegfájlok szerkesztése

note: Translators: Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon. It contains search terms to find this application.
en: Text;Editor;Plaintext;Write;gedit;
hu: Szöveg;Szerkesztő;Egyszerű szöveg;Írás;gedit;

en: New Window
hu: Új ablak

en: New Document
hu: Új dokumentum

en: Use Default Font
hu: Alapértelmezett betűkészlet használata

en: Whether to use the system’s default fixed width font for editing text instead of a font specific to gedit. If this option is turned off, then the font named in the “Editor Font” option will be used instead of the system font.
hu: A rendszer alapértelmezett rögzített szélességű betűkészletének használata szövegszerkesztésre a geditben beállított betűkészlet helyett. Ha ez a beállítás ki van kapcsolva, a „Szerkesztő betűkészlete” beállítás lesz felhasználva a rendszer betűkészlete helyett.

en: Editor Font
hu: Szerkesztő betűkészlete

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the “Use Default Font” option is turned off.
hu: A szerkesztőterülethez használt egyéni betűkészlet. Ez csak akkor lép érvénybe, ha az „Alapértelmezett betűkészlet használata” ki van kapcsolva.

en: Style Scheme for Light Theme Variant
hu: Stílusséma a világos témaváltozathoz

en: The ID of a libgedit-gtksourceview style scheme used to color the main text area when the application has a light theme applied.
hu: A fő szövegterület színezéséhez használt libgedit-gtksourceview stílusséma azonosítója, ha az alkalmazásban világos téma van alkalmazva.

en: Style Scheme for Dark Theme Variant
hu: Stílusséma a sötét témaváltozathoz

en: The ID of a libgedit-gtksourceview style scheme used to color the main text area when the application has a dark theme applied.
hu: A fő szövegterület színezéséhez használt libgedit-gtksourceview stílusséma azonosítója, ha az alkalmazásban sötét téma van alkalmazva.

en: Create Backup Copies
hu: Biztonsági mentések létrehozása

en: Whether gedit should create backup copies for the files it saves.
hu: Hozzon-e létre a gedit biztonsági mentéseket azokhoz a fájlokhoz, amelyeket elment.

en: Autosave
hu: Automatikus mentés

en: Whether gedit should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the “Autosave Interval” option.
hu: A módosított fájlok automatikus mentésének ki/bekapcsolása. Az automatikus mentés időközét beállíthatja az „Automatikus mentés időköze” beállítással.

en: Autosave Interval
hu: Automatikus mentés időköze

en: Number of minutes after which gedit will automatically save modified files. This will only take effect if the “Autosave” option is turned on.
hu: Az automatikus mentés időközének megadása (percekben). Csak akkor lép érvénybe ha az „Automatikus mentés” beállítás be van kapcsolva.

en: Maximum Number of Undo Actions
hu: Visszavonási műveletek maximális száma

en: Maximum number of actions that gedit will be able to undo or redo. Use “-1” for unlimited number of actions.
hu: A gedit által visszavonható/mégis elvégezhető műveletek maximális száma. Végtelen műveletszám engedélyezéséhez használja a „-1” értéket.

en: Line Wrapping Mode
hu: Sortörési mód

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Meghatározza a hosszú sorok törését a szerkesztőterületen. Használja a „none” értéket, ha ne legyen törés, a „word” értéket a szóhatároknál történő töréshez és a „char” értéket az egyes karaktereknél történő töréshez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja őket, ahogy itt vannak.

en: Last split mode choice for line wrapping mode
hu: Az utolsó felosztási mód választás a sortörés módhoz

en: Specifies the last split mode used with line wrapping mode, so that when wrapping mode is off we still remember the split mode choice. Use “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries.
hu: Megadja a sortörés móddal használt legutolsó felosztási módot, azért hogy amikor a tördelési mód ki van kapcsolva, még mindig emlékezzünk a felosztási mód választására. Használja a „szó” értéket a szóhatáron való tördeléshez, illetve a „karakter” értéket az egyes karakterek határainál való tördeléshez.

en: Tab Size
hu: Tabulátor mérete

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
hu: Meghatározza a tabulátor karakter helyett használt szóközök számát.

en: Insert spaces
hu: Szóközök beszúrása

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
hu: Tabulátor helyett szóköz használatának ki/bekapcsolása.

en: Automatic indent
hu: Automatikus behúzás

en: Whether gedit should enable automatic indentation.
hu: Engedélyezve legyen-e az automatikus behúzás.

en: Display Line Numbers
hu: Sorok számának megjelenítése

en: Whether gedit should display line numbers in the editing area.
hu: Jelenítse-e meg a sorok számát a szerkesztő területen.

en: Highlight Current Line
hu: Aktuális sor kiemelése

en: Whether gedit should highlight the current line.
hu: Ki legyen-e emelve az aktuális sor.

en: Highlight Matching Brackets
hu: Zárójelpárok kiemelése

en: Whether gedit should highlight matching brackets.
hu: Ki legyenek-e emelve a zárójelpárok.

en: Display Right Margin
hu: Jobb oldali margó megjelenítése

en: Whether gedit should display the right margin in the editing area.
hu: Meg legyen-e jelenítve a jobb oldali margó a szerkesztő területen.

en: Right Margin Position
hu: Jobb oldali margó pozíciója

en: Specifies the position of the right margin.
hu: Jobb oldali margó pozíciójának megadása.

en: Document background pattern type
hu: Dokumentum háttérmintájának típusa

en: Whether the document will get a background pattern painted.
hu: Legyen-e a dokumentum háttérmintával kifestve.

en: Smart Home End
hu: Intelligens Home/End

en: Specifies how the cursor moves when the HOME and END keys are pressed. Use “disabled” to always move at the start/end of the line, “after” to move to the start/end of the line the first time the keys are pressed and to the start/end of the text ignoring whitespaces the second time the keys are pressed, “before” to move to the start/end of the text before moving to the start/end of the line and “always” to always move to the start/end of the text instead of the start/end of the line.
hu: Megadja a kurzor mozgásának módját a Home és End billentyűk lenyomásakor. A „disabled” használatakor mindig a sor elejére/végére mozognak, az „after” esetén az első lenyomásukkor a sor elejére/végére és második alkalommal szöveg elejére/végére az üres hely karakterek kihagyásával, a „before” esetén a szöveg elejére/végére a sor elejére/végére mozgás előtt, és „always” esetén mindig a szöveg elejére/végére mozognak a sor elejére/végére mozgás helyett.

en: Restore Previous Cursor Position
hu: Kurzor előző helyének helyreállítása

en: Whether gedit should restore the previous cursor position when a file is loaded.
hu: Az utolsó kurzorpozíció vissza legyen-e állítva egy fájl betöltésekor.

en: Enable Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés engedélyezése

en: Whether gedit should enable syntax highlighting.
hu: Engedélyezve legyen-e a szintaxiskiemelés.

en: Enable Search Highlighting
hu: Találatok kiemelésének engedélyezése

en: Whether gedit should highlight all the occurrences of the searched text.
hu: Ki legyen-e emelve a keresett szöveg összes előfordulása.

en: Ensure Trailing Newline
hu: Záró új sor biztosítása

en: Whether gedit will ensure that documents always end with a trailing newline.
hu: A gedit biztosítsa-e, hogy a dokumentumok mindig záró új sorral fejeződjenek be.

en: Notebook Show Tabs Mode
hu: Jegyzettömb lapmegjelenítési módja

en: Specifies when to show the notebook tabs. Use “never” to never show the tabs, “always” to always show the tabs, and “auto” to show the tabs only when there is more than one tab. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Meghatározza a noteszlapok megjelenítését. Használja a „never” értéket, ha soha ne jelenjenek meg, az „always” értéket ha mindig megjelenjenek és az „auto” értéket a több lap esetén való megjelenítéshez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja őket, ahogy itt vannak.

en: Status Bar is Visible
hu: Státuszsor látható

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
hu: Legyen-e látható a szerkesztőablak alján található állapotsor.

en: Side panel is Visible
hu: Az oldalpanel látható

en: Whether the side panel at the left of editing windows should be visible.
hu: Legyen-e látható a szerkesztőablakok bal oldalán található oldalpanel.

en: Which theme variant to use
hu: Melyik témaváltozatot kell használni

en: Print Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés nyomtatása

en: Whether gedit should print syntax highlighting when printing documents.
hu: Legyen-e kinyomtatva a szintaxiskiemelés a dokumentumok nyomtatásakor.

en: Print Header
hu: Fejléc nyomtatása

en: Whether gedit should include a document header when printing documents.
hu: A dokumentum tartalmazzon-e fejlécet a dokumentumok nyomtatásakor.

en: Printing Line Wrapping Mode
hu: Sortörési mód nyomtatáskor

en: Specifies how to wrap long lines for printing. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
hu: Meghatározza a hosszú sorok törését a nyomtatásnál. Használja a „none” értéket, ha ne legyen törés, a „word” értéket a szóhatároknál történő töréshez és a „char” értéket az egyes karaktereknél történő töréshez. Megjegyzés: ezek az értékek kisbetű/nagybetű érzékenyek, pontosan úgy használja őket, ahogy itt vannak.

en: Print Line Numbers
hu: Sorszámok nyomtatása

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
hu: Ha ez az érték 0, a sorok száma nem kerül beillesztésre nyomtatáskor. Egyéb esetben a gedit ennyi soronként nyomtatja a sorok számát.

en: Body Font for Printing
hu: Törzs betűkészlete nyomtatáskor

en: Specifies the font to use for a document’s body when printing documents.
hu: Meghatározza nyomtatáskor a dokumentum törzséhez használt betűkészletet.

en: Header Font for Printing
hu: Fejléc betűkészlete nyomtatáskor

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the “Print Header” option is turned on.
hu: Meghatározza nyomtatáskor az oldal fejlécéhez használt betűkészletet. Csak akkor lép érvénybe, ha a „Nyomtatási fejléc” be van kapcsolva.

en: Line Number Font for Printing
hu: Sorok számának betűkészlete nyomtatáskor

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the “Print Line Numbers” option is non-zero.
hu: Meghatározza nyomtatáskor a sorok számához használt betűkészletet. Csak akkor lép érvénybe, ha a „Sorok számának kiírása” be van állítva.

en: Margin Left
hu: Bal margó

en: The left margin, in millimeters.
hu: A bal margó milliméterben.

en: Margin Top
hu: Felső margó

en: The top margin, in millimeters.
hu: A felső margó milliméterben.

en: Margin Right
hu: Jobb margó

en: The right margin, in millimeters.
hu: A jobb margó milliméterben.

en: Margin Bottom
hu: Alsó margó

en: The bottom margin, in millimeters.
hu: Az alsó margó milliméterben.

en: Candidate Encodings
hu: Kódolásjelöltek

en: List of candidate encodings shown in the Character Encoding menu in the open/save file chooser. “CURRENT” represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used. The default value is the empty list, in which case gedit will choose good defaults depending on the country and language.
hu: A kódolásjelöltek listája a Karakterkódolás menüben jelenik meg a megnyitás/mentés fájlválasztó ablakban. A „CURRENT” jelöli a jelenlegi területi beállítás szerinti kódolást. Csak a felismert kódolások használhatók. Az alapértelmezett érték az üres lista, amely esetben a gedit jó alapértékeket fog választani az országtól és a nyelvtől függően.

en: Active plugins
hu: Aktív bővítmények

en: List of active plugins.
hu: Aktív bővítmények listája.

en: Text editor
hu: Szövegszerkesztő

en: gedit is an easy-to-use and general-purpose text editor. Its development started in 1998, at the beginnings of the GNOME project, with a good integration with that desktop environment.
hu: A gedit egy könnyen használható, általános célú szövegszerkesztő. A fejlesztése 1998-ban, a GNOME projekt kezdeteinél indult, és jól integrálódott az asztali környezetbe.

en: You can use it to write simple notes and documents, or you can enable more advanced features that are useful for software development.
hu: Használhatja egyszerű jegyzetek és dokumentumok írásához, vagy engedélyezhet a szoftverfejlesztéshez hasznos, speciálisabb funkciókat.

en: Show the application’s version
hu: Az alkalmazás verziószámának megjelenítése

en: Display list of possible values for the encoding option
hu: A kódolás beállításhoz használható értékek listájának megjelenítése

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
hu: A parancssorban felsorolt fájlok megnyitásához használandó karakterkódolás beállítása

en: ENCODING
hu: KÓDOLÁS

en: Create a new top-level window in an existing instance of gedit
hu: Új felső szintű ablak létrehozása a gedit egy már futó példányában

en: Create a new document in an existing instance of gedit
hu: Új dokumentum létrehozása egy már megnyitott gedit példányban

en: Open files and block process until files are closed
hu: Fájlok megnyitása, és a folytatás blokkolása a fájlok bezárásáig

en: Run gedit in standalone mode
hu: A gedit futtatása önálló módban

en: [FILE…] [+LINE[:COLUMN]]
hu: [FÁJL…] [+SOR[:OSZLOP]]

en: There was an error displaying the help.
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben.

en: Untitled Document %d
hu: Névtelen dokumentum %d

en: %s: invalid encoding.
hu: %s: érvénytelen kódolás.

en: Hide panel
hu: Panel elrejtése

en: Close _without Saving
hu: Bezárás mentés _nélkül

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: _Save As…
hu: M_entés másként…

en: _Save
hu: M_entés

en: If you don’t save, changes from the last %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld seconds will be permanently lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld másodpercben történt változások véglegesen elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld másodpercben történt változások véglegesen elvesznek.

en: If you don’t save, changes from the last minute will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor az elmúlt percben történt változások véglegesen elvesznek.

en: If you don’t save, changes from the last minute and %ld second will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt egy percben és %ld másodpercben történt változások véglegesen elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt egy percben és %ld másodpercben történt változások véglegesen elvesznek.

en: If you don’t save, changes from the last %ld minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %ld minutes will be permanently lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld percben történt változások véglegesen elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %ld percben történt változások véglegesen elvesznek.

en: If you don’t save, changes from the last hour will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor az elmúlt órában történt változások véglegesen elvesznek.

en: If you don’t save, changes from the last hour and %d minute will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last hour and %d minutes will be permanently lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt egy órában és %d percben történt változások véglegesen elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt egy órában és %d percben történt változások véglegesen elvesznek.

en: If you don’t save, changes from the last %d hour will be permanently lost. | If you don’t save, changes from the last %d hours will be permanently lost.
hu[0]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %d órában történt változások véglegesen elvesznek.
hu[1]: Ha nem menti, akkor az elmúlt %d órában történt változások véglegesen elvesznek.

en: Save changes to document “%s” before closing?
hu: Menti a változásokat a(z) „%s” dokumentumba, mielőtt bezárja?

en: There is %d document with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d documents with unsaved changes. Save changes before closing?
hu[0]: %d mentetlen dokumentum van. Menti a változásokat, mielőtt bezárja?
hu[1]: %d mentetlen dokumentum van. Menti a változásokat, mielőtt bezárja?

en: S_elect the documents you want to save:
hu: _Válassza ki a menteni kívánt dokumentumokat:

note: Secondary label
en: If you don’t save, all your changes will be permanently lost.
hu: Ha nem menti, akkor az összes változás véglegesen elveszik.

en: Loading file “%s”…
hu: „%s” fájl betöltése…

en: Loading %d file… | Loading %d files…
hu[0]: %d fájl betöltése…
hu[1]: %d fájl betöltése…

en: The file “%s” is read-only.
hu: A(z) „%s” fájl csak olvasható.

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
hu: Megpróbálja lecserélni azzal, amit épp menteni készül?

en: _Replace
hu: _Csere

en: Save the file using compression?
hu: A fájlt tömörítve szeretné menteni?

en: Save the file as plain text?
hu: A fájlt egyszerű szövegként szeretné menteni?

en: The file “%s” was previously saved as plain text and will now be saved using compression.
hu: A fájl („%s”) korábban egyszerű szövegként került mentésre, és most tömörítés használatával lesz mentve.

en: _Save Using Compression
hu: Mentés _tömörítéssel

en: The file “%s” was previously saved using compression and will now be saved as plain text.
hu: A fájl („%s”) korábban tömörítés használatával került mentésre, és most egyszerű szövegként lesz mentve.

en: _Save As Plain Text
hu: Mentés _egyszerű szövegként

en: Saving file “%s”…
hu: A(z) „%s” fájl mentése…

[ctx: window title]
note: Translators: "Save As" is the title of the file chooser window.
en: Save As
hu: Mentés másként

en: Reverting the document “%s”…
hu: A(z) „%s” dokumentum visszaállítása…

en: Revert unsaved changes to document “%s”?
hu: Visszaállítja „%s” dokumentum nem mentett változásait?

en: Changes made to the document in the last %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld seconds will be permanently lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt %ld másodpercben történt változásai véglegesen elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt %ld másodpercben történt változásai véglegesen elvesznek.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
hu: A dokumentum elmúlt percben történt változásai véglegesen elvesznek.

en: Changes made to the document in the last minute and %ld second will be permanently lost. | Changes made to the document in the last minute and %ld seconds will be permanently lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt egy percben és %ld másodpercben történt véglegesen változásai elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt egy percben és %ld másodpercben történt változásai véglegesen elvesznek.

en: Changes made to the document in the last %ld minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %ld minutes will be permanently lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt %ld percben történt változásai véglegesen elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt %ld percben történt változásai véglegesen elvesznek.

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
hu: A dokumentum elmúlt órában történt változásai véglegesen elvesznek.

en: Changes made to the document in the last hour and %d minute will be permanently lost. | Changes made to the document in the last hour and %d minutes will be permanently lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt egy órában és %d percben történt változásai véglegesen elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt egy órában és %d percben történt változásai véglegesen elvesznek.

en: Changes made to the document in the last %d hour will be permanently lost. | Changes made to the document in the last %d hours will be permanently lost.
hu[0]: A dokumentum elmúlt %d órában történt változásai véglegesen elvesznek.
hu[1]: A dokumentum elmúlt %d órában történt változásai véglegesen elvesznek.

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

note: Main authors: the top 5 (to not have a too long list), by * relative contribution (number of commits at the time of * writing).
en: Main authors:
hu: Fő szerzők:

en: Many thanks also to:
hu: Hálás köszönet még a következőknek:

en: and many other contributors.
hu: és sok más közreműködő.

en: gedit is an easy-to-use and general-purpose text editor
hu: A gedit egy egyszerűen használható, általános célú szövegszerkesztő

en: Found and replaced %d occurrence | Found and replaced %d occurrences
hu[0]: %d egyezés megtalálva és kicserélve
hu[1]: %d egyezés megtalálva és kicserélve

en: Found and replaced one occurrence
hu: Egy egyezés megtalálva és kicserélve

note: Translators: %s is replaced by the text entered * by the user in the search box.
en: “%s” not found
hu: „%s” nem található

en: Tab Group %i
hu: %i. lapcsoport

en: Read-Only
hu: Csak olvasható

en: Current Locale (%s)
hu: A jelenlegi területi beállítás (%s)

en: Automatically Detected
hu: Automatikusan felismert

en: Add or Remove…
hu: Hozzáadás vagy eltávolítás…

en: %s (Current Locale)
hu: %s (a jelenlegi területi beállítás)

en: Do you really want to reset the character encodings’ preferences?
hu: Valóban vissza szeretné állítani a karakterkódolások beállításait?

note: Reset button
en: _Reset
hu: _Visszaállítás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Move to a higher priority
hu: Áthelyezés magasabb prioritásra

en: Move to a lower priority
hu: Áthelyezés alacsonyabb prioritásra

en: All Files
hu: Minden fájl

en: All Text Files
hu: Minden szövegfájl

en: C_haracter Encoding:
hu: _Karakterkódolás:

en: L_ine Ending:
hu: _Sorvégződés:

[ctx: window title]
note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window.
en: Open Files
hu: Fájlok megnyitása

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: Open a recently used file
hu: Legutóbb használt fájl megnyitása

en: Create a new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: Leave Fullscreen
hu: Teljes képernyő elhagyása

en: Save the current file
hu: A jelenlegi fájl mentése

en: _Retry
hu: Új_ra

en: File not found.
hu: A fájl nem található.

note: How to reproduce this case: from the command line, * try to open a URI such as: foo://example.net/file Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: “%s:” locations are not supported.
hu: A(z) „%s:” helyek nem támogatottak.

en: The location of the file cannot be accessed.
hu: A fájl helye nem érhető el.

en: “%s” is not a valid location.
hu: „%s” érvénytelen hely.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: Hostname “%s” not known.
hu: A(z) „%s” gépnév nem ismert.

en: The problem could come from the proxy settings.
hu: A probléma a proxybeállításokból jöhet.

en: File not found. Perhaps it has recently been deleted.
hu: A fájl nem található. Lehet, hogy nemrég le lett törölve.

en: Could not revert the file “%s”.
hu: Nem sikerült visszaállítani a(z) „%s” fájlt.

en: Ch_aracter Encoding:
hu: _Karakterkódolás:

en: _Edit Anyway
hu: _Szerkesztés mindenképp

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
hu: A követett hivatkozások száma korlátozott és a tényleges fájl nem található ezen a korláton belül.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
hu: Nincs jogosultsága a fájl megnyitásához.

en: Unable to detect the character encoding.
hu: Nem lehet megállapítani a karakterkódolást.

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
hu: Ellenőrizze, hogy nem egy bináris fájlt próbált megnyitni.

en: Select a character encoding from the menu and try again.
hu: Válasszon egy karakterkódolást a menüből, és próbálja újra.

en: There was a problem opening the file “%s”.
hu: Hiba történt a fájl („%s”) megnyitásakor.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could corrupt this document.
hu: A megnyitott fájl érvénytelen karaktereket tartalmazott. Ha folytatja a fájl szerkesztését, azzal kárt okozhat a dokumentumban.

en: You can also choose another character encoding and try again.
hu: Választhat másik karakterkódolást a menüből, és újra próbálhatja.

en: Could not open the file “%s” using the “%s” character encoding.
hu: A fájl („%s”) nem nyitható meg „%s” karakterkódolás használatával.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
hu: Válasszon másik karakterkódolást a menüből, és próbálja újra.

en: Could not open the file “%s”.
hu: A(z) „%s” fájl nem nyitható meg.

en: Could not save the file “%s” using the “%s” character encoding.
hu: A fájl („%s”) nem menthető „%s” karakterkódolás használatával.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
hu: A dokumentumban a megadott karakterkódolás használatával nem kódolható karakter van.

note: Translators: %s is a URI scheme (like for example http:, ftp:, etc.)
en: Cannot handle “%s:” locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: Nem lehet kezelni a(z) „%s:” típusú helyeket írás módban. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: Cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: Nem lehet ezt a helyet írás módban kezelni. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: “%s” is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: A(z) „%s” egy érvénytelen hely. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: Nincs jogosultsága a fájl mentéséhez erre a helyre. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
hu: Nincs elég hely a lemezen a fájl mentéséhez. Szabadítson fel egy kis helyet, és próbálja újra.

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
hu: Egy csak olvasható lemezre próbált fájlt menteni. Ellenőrizze, hogy pontosan írta-e be a helyet, és próbálja újra.

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
hu: Egy ugyanilyen nevű fájl már létezik. Használjon más nevet.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
hu: Az a lemez, amire a fájlt próbálja menteni, nem kezeli a hosszú fájlneveket. Használjon rövidebb nevet.

en: Could not save the file “%s”.
hu: Nem sikerült elmenteni a(z) „%s” fájlt.

en: Preparing…
hu: Előkészítés…

en: File: %s
hu: Fájl: %s

note: Translators: %N is the current page number, %Q is the total * number of pages (ex. Page 2 of 10)
en: Page %N of %Q
hu: %N. / %Q oldal

en: Rendering page %d of %d…
hu: A(z) %d. oldal megjelenítése %d oldalból…

en: Text Editor
hu: Szövegszerkesztő

en: Page %d of %d
hu: %d/%d oldal

en: Nothing
hu: Semmi

en: Find and Replace
hu: Keresés és csere

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Reverting %s from %s
hu: %s visszaállítása innen: %s

en: Reverting %s
hu: %s visszaállítása

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Loading %s from %s
hu: %s fájl betöltése innen: %s

en: Loading %s
hu: %s fájl betöltése

note: Translators: the first %s is a file name (e.g. test.txt) the second one is a directory (e.g. ssh://master.gnome.org/home/users/paolo)
en: Saving %s to %s
hu: %s mentése ide: %s

en: Saving %s
hu: %s mentése

en: Error opening file %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl megnyitása közben

en: Error reverting file %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl visszaállítása közben

en: Error saving file %s
hu: Hiba a(z) „%s” fájl mentése közben

en: Name:
hu: Név:

en: MIME Type:
hu: MIME-típus:

en: Encoding:
hu: Kódolás:

en: Close Document
hu: Dokumentum bezárása

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
hu: / ezen: %s

en: Mac OS Classic
hu: Mac OS klasszikus

note: Translators: the first %d is the position of the current search * occurrence, and the second %d is the total number of search * occurrences.
en: %d of %d
hu: %d / %d

note: create "Wrap Around" menu item.
en: _Wrap Around
hu: _Keresés elölről

note: create "Match as Regular Expression" menu item.
en: Match as _Regular Expression
hu: Illesztés _reguláris kifejezésként

note: create "Match Entire Word Only" menu item.
en: Match _Entire Word Only
hu: Csak _teljes szóra

note: create "Match Case" menu item.
en: _Match Case
hu: Kis- és _nagybetű

en: String you want to search for
hu: A keresendő karaktersorozat

en: Line you want to move the cursor to
hu: A kurzor mozgatása a megadott sor elejére

en: Tab Width: %u
hu: Tabulátorszélesség: %u

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: There are unsaved documents
hu: Mentetlen dokumentumok találhatók

en: Documents
hu: Dokumentumok

[ctx: shortcut window]
en: Documents
hu: Dokumentumok

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a tab
hu: Új dokumentum létrehozása lapon

[ctx: shortcut window]
en: Open a document
hu: Dokumentum megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Save the document
hu: Dokumentum mentése

[ctx: shortcut window]
en: Save the document with a new filename
hu: Dokumentum mentése más néven

[ctx: shortcut window]
en: Save all the documents
hu: Minden dokumentum mentése

[ctx: shortcut window]
en: Close the document
hu: Dokumentum bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Close all the documents
hu: Minden dokumentum bezárása

[ctx: shortcut window]
en: Reopen the most recently closed document
hu: A legutóbb bezárt dokumentum újra megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the next document
hu: Váltás a következő dokumentumra

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the previous document
hu: Váltás az előző dokumentumra

[ctx: shortcut window]
en: Switch to the first — ninth document
hu: Váltás az első – kilencedik dokumentumra

[ctx: shortcut window]
en: Windows and Panels
hu: Ablakok és panelek

[ctx: shortcut window]
en: Create a new document in a window
hu: Új dokumentum létrehozása egy ablakban

[ctx: shortcut window]
en: Create a new tab group
hu: Új lapcsoport létrehozása

[ctx: shortcut window]
en: Show side panel
hu: Oldalpanel megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Show bottom panel
hu: Alsó panel megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen on / off
hu: Teljes képernyő be / ki

[ctx: shortcut window]
en: Quit the application
hu: Kilépés az alkalmazásból

[ctx: shortcut window]
en: Find and Replace
hu: Keresés és csere

[ctx: shortcut window]
en: Find
hu: Keresés

[ctx: shortcut window]
en: Find the next match
hu: Következő találat keresése

[ctx: shortcut window]
en: Find the previous match
hu: Előző találat keresése

[ctx: shortcut window]
en: Clear highlight
hu: Kiemelés törlése

[ctx: shortcut window]
en: Undo and Redo
hu: Visszavonás és Mégis

[ctx: shortcut window]
en: Undo previous command
hu: Előző parancs visszavonása

[ctx: shortcut window]
en: Redo previous command
hu: Előző parancs újra elvégzése

[ctx: shortcut window]
en: Selection
hu: Kijelölés

[ctx: shortcut window]
en: Select all text
hu: Minden szöveg kijelölése

[ctx: shortcut window]
en: Unselect all text
hu: Minden szöveg kijelölésének megszüntetése

[ctx: shortcut window]
en: Copy and Paste
hu: Másolás és beillesztés

[ctx: shortcut window]
en: Copy selected text to clipboard
hu: Kijelölt szöveg másolása a vágólapra

[ctx: shortcut window]
en: Cut selected text to clipboard
hu: Kijelölt szöveg kivágása a vágólapra

[ctx: shortcut window]
en: Paste text from clipboard
hu: Szöveg beillesztése a vágólapról

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
hu: Navigáció

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
hu: Ugrás sorra

[ctx: shortcut window]
en: Move to the beginning of the current line
hu: Ugrás a jelenlegi sor elejére

[ctx: shortcut window]
en: Move to the end of the current line
hu: Ugrás a jelenlegi sor végére

[ctx: shortcut window]
en: Move to the beginning of the document
hu: Ugrás a dokumentum elejére

[ctx: shortcut window]
en: Move to the end of the document
hu: Ugrás a dokumentum végére

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport up within the file
hu: Nézőpont mozgatása felfelé a fájlban

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport down within the file
hu: Nézőpont mozgatása lefelé a fájlban

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to end of file
hu: Nézőpont mozgatása a fájl végére

[ctx: shortcut window]
en: Move viewport to beginning of file
hu: Nézőpont mozgatása a fájl elejére

[ctx: shortcut window]
en: Move to matching bracket
hu: Ugrás a zárójelpár másik tagjához

[ctx: shortcut window]
en: Go to previous tab group
hu: Ugrás az előző lapcsoportra

[ctx: shortcut window]
en: Go to next tab group
hu: Ugrás a következő lapcsoportra

[ctx: shortcut window]
en: Editing
hu: Szerkesztés

[ctx: shortcut window]
en: Toggle insert / overwrite
hu: Váltás a beszúrás / felülírás közt

[ctx: shortcut window]
en: Toggle cursor visibility
hu: Kurzor láthatósága be/ki

[ctx: shortcut window]
en: Delete current line
hu: Aktuális sor törlése

[ctx: shortcut window]
en: Move current line up
hu: Sor mozgatása felfelé

[ctx: shortcut window]
en: Move current line down
hu: Sor mozgatása lefelé

[ctx: shortcut window]
en: Move current word left
hu: Aktuális szó mozgatása balra

[ctx: shortcut window]
en: Move current word right
hu: Aktuális szó mozgatása jobbra

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
hu: Nagybetűssé alakítás

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
hu: Kisbetűssé alakítás

[ctx: shortcut window]
en: Invert case
hu: Kis- és nagybetűk felcserélése

[ctx: shortcut window]
en: Increment number at cursor
hu: Szám növelése a kurzornál

[ctx: shortcut window]
en: Decrement number at cursor
hu: Szám csökkentése a kurzornál

[ctx: shortcut window]
en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: shortcut window]
en: Check spelling
hu: Helyesírás-ellenőrzés

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
hu: Dokumentum nyomtatása

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
hu: Szókiegészítési ablak megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hu: Menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Show preferences
hu: Beállítások megjelenítése

en: Move _Left
hu: Mozgatás _balra

en: Move _Right
hu: Mozgatás j_obbra

en: Move to New _Window
hu: Áthelyezés új _ablakba

en: Move to New Tab _Group
hu: Áthelyezés új lap_csoportba

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Use Spaces
hu: Szóközök használata

en: _File
hu: Fáj_l

note: _New is the menu item under the File menu on OS X which creates a new empty document.
en: _New
hu: Ú_j

en: Open _Recent
hu: Leg_utóbbi megnyitása

en: Reopen Closed _Tab
hu: Bezárt _lap újranyitása

en: Save _As…
hu: Men_tés másként…

en: _New Window
hu: Új _ablak

en: _Reload
hu: Újr_atöltés

en: _Print…
hu: _Nyomtatás…

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: _Redo
hu: Új_ra

en: C_ut
hu: _Kivágás

en: _Copy
hu: _Másolás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: _Delete
hu: _Törlés

en: Overwrite _Mode
hu: Felülírás _mód

en: Select _All
hu: Ö_sszes kijelölése

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _View
hu: _Nézet

en: Side _Panel
hu: Oldal_panel

en: _Bottom Panel
hu: _Alsó panel

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: _Highlight Mode…
hu: Kiemelési ü_zemmód…

en: _Search
hu: K_eresés

en: _Find…
hu: _Keresés…

en: Find Ne_xt
hu: Kö_vetkező találat

en: Find Pre_vious
hu: Elő_ző találat

en: Find and _Replace…
hu: Keresés és _csere…

en: _Clear Highlight
hu: Kiemelés _törlése

en: Go to _Line…
hu: _Ugrás sorra…

en: _Tools
hu: _Eszközök

en: _Documents
hu: _Dokumentumok

en: _Save All
hu: Összes _mentése

en: _Close All
hu: Összes _bezárása

en: _New Tab Group
hu: Új lap_csoport

en: P_revious Tab Group
hu: _Előző lapcsoport

en: Nex_t Tab Group
hu: _Következő lapcsoport

en: _Previous Document
hu: _Előző dokumentum

en: N_ext Document
hu: Kö_vetkező dokumentum

en: _Move To New Window
hu: Át_helyezés új ablakba

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About gedit
hu: A gedit _névjegye

en: Save _All
hu: Összes _mentése

en: _Find and Replace…
hu: Keresés és _csere…

en: _Go to Line…
hu: _Ugrás sorra…

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: Character Encodings
hu: Karakterkódolások

en: _Cancel Changes
hu: Változtatások _elvetése

en: _Save Settings
hu: Beállítások _mentése

en: _Other Available Encodings
hu: _Egyéb elérhető kódolások

en: _Favorites
hu: _Kedvencek

en: Ca_tegory
hu: Ka_tegória

en: _Encoding
hu: _Kódolás

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Text Wrapping
hu: Szöveg tördelése

en: Enable text _wrapping
hu: _Sortörés engedélyezése

en: Do not _split words over two lines
hu: Ne _törje a szavakat két sorba

en: View
hu: Nézet

en: Tab Stops
hu: Tabulátorok

en: Insert _spaces instead of tabs
hu: _Szóközök beillesztése tabulátorok helyett

en: _Enable automatic indentation
hu: _Automatikus behúzás engedélyezése

en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Font & Colors
hu: Betűk és színek

en: Plugins
hu: Bővítmények

en: Syntax Highlighting
hu: Szintaxiskiemelés

en: Print synta_x highlighting
hu: _Szintaxiskiemelés nyomtatása

en: Line Numbers
hu: Sorszámok

en: Print line nu_mbers
hu: _Sorszámok nyomtatása

note: 'Number every' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: _Number every
hu: S_orszám

note: 'lines' from 'Number every 3 lines' in the 'Text Editor' tab of the print preferences.
en: lines
hu: soronként

en: Page header
hu: Oldalfejléc

en: Print page _headers
hu: _Oldalfejlécek nyomtatása

en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: _Body:
hu: _Törzs:

en: _Line numbers:
hu: _Sorszámok:

en: He_aders and footers:
hu: Élő_fej és élőláb:

en: _Restore Default Fonts
hu: _Alapértelmezett betűkészletek visszaállítása

en: Show the previous page
hu: Előző oldal megjelenítése

en: Show the next page
hu: Következő oldal megjelenítése

en: Current page (Alt+P)
hu: A jelenlegi oldal (Alt+P)

note: the "of" from "1 of 19" in print preview
en: of
hu: /

en: Page total
hu: Összes oldal

en: The total number of pages in the document
hu: Dokumentum oldalainak száma

en: Show multiple pages
hu: Több oldal megjelenítése

en: Zoom 1:1
hu: 1:1 arányú nagyítás

en: Zoom to fit the whole page
hu: Teljes oldal megjelenítése

en: Zoom the page in
hu: Oldal nagyítása

en: Zoom the page out
hu: Oldal kicsinyítése

en: Close print preview
hu: Nyomtatási kép bezárása

en: _Close Preview
hu: N_yomtatási kép bezárása

en: Page Preview
hu: Nyomtatási kép

en: The preview of a page in the document to be printed
hu: A dokumentum egy oldalának nyomtatási előnézete

en: Replace _All
hu: Öss_zes cseréje

[ctx: label of the find button]
en: _Find
hu: _Keresés

[ctx: label on the left of the GtkEntry containing text to search]
en: F_ind
hu: K_eresés

en: Replace _with
hu: C_sere ezzel:

en: _Match case
hu: Kis- és _nagybetű

en: Match _entire word only
hu: Csak _teljes szóra

en: Re_gular expression
hu: Re_guláris kifejezés

en: Search _backwards
hu: Keresés _visszafelé

en: Wra_p around
hu: Kö_rbe

en: Previous Result
hu: Előző találat

en: Next Result
hu: Következő találat

en: Document Statistics
hu: Statisztika a dokumentumról

en: Report the number of words, lines and characters in a document.
hu: A szavak, sorok és karakterek megszámolása a dokumentumban.

en: _Document Statistics
hu: _Statisztika a dokumentumról

en: Document
hu: Dokumentum

en: Selection
hu: Kijelölés

en: Lines
hu: Sor

en: Words
hu: Szó

en: Characters (with spaces)
hu: Karakter (szóközökkel)

en: Characters (no spaces)
hu: Karakter (szóköz nélkül)

en: Bytes
hu: Bájt

en: Build
hu: Összeállítás

en: Run “make” in the document directory
hu: A „make” futtatása a dokumentum könyvtárában

en: Open terminal here
hu: Terminál megnyitása itt

en: Open a terminal in the document location
hu: Terminál megnyitása a dokumentum könyvtárában

en: Remove trailing spaces
hu: Befejező szóközök eltávolítása

en: Remove useless trailing spaces in your file
hu: Fölösleges befejező szóközök eltávolítása a fájlból

en: Run command
hu: Parancs futtatása

en: Execute a custom command and put its output in a new document
hu: Egyéni parancs végrehajtása és kimenetének elhelyezése új dokumentumban

en: Send to fpaste
hu: Küldés az fpaste programnak

en: Paste selected text or current document to fpaste
hu: A kijelölt szöveg vagy a jelenlegi dokumentum beillesztése az fpaste programba

en: External Tools
hu: Külső eszközök

en: Execute external commands and shell scripts.
hu: Külső parancsok és parancsfájlok végrehajtása.

en: Whether to use the system font
hu: Használja-e a rendszer betűkészletet

en: If true, the external tools will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hu: Ha be van állítva, a külső eszközök az asztali környezet globális szabvány betűkészletét fogják használni, ha az monospace (és a hozzá leginkább hasonlót egyébként).

en: Font
hu: Betűkészlet

en: A Pango font name. Examples are “Sans 12” or “Monospace Bold 14”.
hu: Egy Pango betűkészletnév. Például: „Sans 12” vagy „Monospace Bold 14”.

en: Manage _External Tools…
hu: _Külső eszközök kezelése…

en: External _Tools
hu: Külső _eszközök

en: Could not execute command: %s
hu: A parancs nem hajtható végre: %s

en: You must be inside a word to run this command
hu:  A kurzornak egy szó belsejében kell lennie a parancs futtatásához

en: Running tool:
hu: Eszköz futtatása:

en: Done.
hu: Kész.

en: Exited
hu: Kilépett

en: All languages
hu: Minden nyelv

en: All Languages
hu: Minden nyelv

en: New tool
hu: Új eszköz

en: This accelerator is already bound to %s
hu: Ez a gyorsbillentyű már hozzá van rendelve a következőhöz: %s

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
hu: Üsse le az új gyorsbillentyűt vagy nyomjon Backspace-t a törléshez

en: Type a new accelerator
hu: Üsse le az új gyorsbillentyűt

en: Stopped.
hu: Leállítva.

en: Stop Tool
hu: Eszköz leállítása

en: Always available
hu: Mindig elérhető

en: All documents
hu: Összes dokumentum

en: All documents except untitled ones
hu: Minden dokumentum a névtelenek kivételével

en: Local files only
hu: Csak helyi fájlok

en: Remote files only
hu: Csak távoli fájlok

en: Untitled documents only
hu: Csak a névtelen dokumentumok

en: Current document
hu: Jelenlegi dokumentum

en: Current selection
hu: Jelenlegi kijelölés

en: Current selection (default to document)
hu: Jelenlegi kijelölés (alapértelmezett a dokumentumra)

en: Current line
hu: Jelenlegi sor

en: Current word
hu: Jelenlegi szó

en: Display in bottom pane
hu: Megjelenítés az alsó ablaktáblán

en: Create new document
hu: Új dokumentum létrehozása

en: Append to current document
hu: Hozzáfűzés a jelenlegi dokumentumhoz

en: Replace current document
hu: A jelenlegi dokumentum cseréje

en: Replace current selection
hu: A kijelölés cseréje

en: Insert at cursor position
hu: Beszúrása a kurzor pozíciójába

en: Manage External Tools
hu: Külső eszközök kezelése

en: Add a new tool
hu: Új eszköz hozzáadása

en: Add Tool
hu: Eszköz hozzáadása

en: Remove selected tool
hu: A kijelölt eszköz eltávolítása

en: Remove Tool
hu: Eszköz eltávolítása

en: Revert tool
hu: Eszköz visszaállítása

en: Revert Tool
hu: Eszköz visszaállítása

en: Shortcut _key:
hu: _Gyorsbillentyű:

en: _Save:
hu: M_entés:

en: _Input:
hu: _Bemenet:

en: _Output:
hu: _Kimenet:

en: _Applicability:
hu: _Alkalmazhatóság:

en: Tool Output
hu: Eszköz kimenete

en: File Browser Panel
hu: Fájlböngésző panel

en: Easy file access from the side panel.
hu: Egyszerű fájlelérés az oldalpanelről.

en: Home
hu: Saját mappa

en: File System
hu: Fájlrendszer

en: File Browser
hu: Fájlböngésző

en: An error occurred while creating a new directory
hu: Hiba történt az új könyvtár létrehozásakor

en: An error occurred while creating a new file
hu: Hiba történt az új fájl létrehozásakor

en: An error occurred while renaming a file or directory
hu: Hiba történt egy fájl vagy könyvtár átnevezésekor

en: An error occurred while deleting a file or directory
hu: Hiba történt egy fájl vagy könyvtár törlésekor

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
hu: Hiba történt egy könyvtár megnyitásakor a fájlkezelőben

en: An error occurred while setting a root directory
hu: Hiba történt a gyökérkönyvtár beállításakor

en: An error occurred while loading a directory
hu: Hiba történt könyvtár betöltésekor

en: An error occurred
hu: Hiba történt

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
hu: A fájl nem helyezhető át a Kukába,
    kívánja azonnal törölni?

en: The file “%s” cannot be moved to the trash.
hu: A(z) „%s” fájl nem helyezhető át a Kukába.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
hu: A kijelölt fájlok nem helyezhetők át a Kukába.

en: Are you sure you want to permanently delete “%s”?
hu: Biztosan véglegesen törölni akarja a következőt: „%s”?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
hu: Biztosan véglegesen törölni kívánja a kijelölt fájlokat?

en: If you delete an item, it is permanently lost.
hu: Ha töröl egy elemet, az véglegesen elvész.

en: (Empty)
hu: (Üres)

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
hu: Az új fájl jelenleg ki van szűrve. A fájl megjelenítéséhez módosítania kell a szűrőbeállításokat

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: Untitled File
hu: Névtelen fájl

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
hu: Az új fájl jelenleg ki van szűrve. A fájl megjelenítéséhez módosítania kell a szűrőbeállításokat

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: Untitled Folder
hu: Névtelen mappa

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
hu: Az új fájl jelenleg ki van szűrve. A fájl megjelenítéséhez módosítania kell a szűrőbeállításokat

en: Bookmarks
hu: Könyvjelzők

en: No mount object for mounted volume: %s
hu: Nem található csatolási objektum a csatolt kötethez: %s

en: Could not open media: %s
hu: Az adathordozó nem nyitható meg: %s

en: Could not mount volume: %s
hu: A kötet nem csatolható: %s

en: Error when loading “%s”: No such directory
hu: Hiba történt „%s” betöltésekor: Nincs ilyen könyvtár

en: Open With Tree View
hu: Megnyitás fanézettel

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
hu: A fanézet megnyitása a fájlböngésző bővítménnyel a könyvjelzők nézet helyett

en: File Browser Root Directory
hu: Fájlböngésző gyökérkönyvtár

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
hu: A fájlböngésző betöltésekor használandó gyökérkönyvtár, ha az onload/tree_view kulcs értéke igaz.

en: File Browser Virtual Root Directory
hu: Fájlböngésző virtuális gyökérkönyvtár

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
hu: A fájlböngésző betöltésekor használandó virtuális gyökérkönyvtár, ha az onload/tree_view kulcs értéke igaz. A virtuális gyökérkönyvtárnak mindig a valódi gyökér alatt kell lennie.

en: Enable Restore of Remote Locations
hu: Távoli helyek helyreállításának engedélyezése

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
hu: Beállítja, hogy engedélyezve legyen-e a távoli helyek helyreállítása.

en: Set Location to First Document
hu: Hely beállítása az első dokumentumra

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn’t been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Nautilus, etc.)
hu: Ha ez a beállítás igaz, akkor a fájlböngésző bővítmény az első megnyitott dokumentum könyvtárát jeleníti meg, ha a fájlböngésző még nem volt használatban (így ez általánosságban például a parancssorból vagy a Nautilusból megnyitott dokumentumokra érvényes)

en: File Browser Filter Mode
hu: Fájlböngésző szűrőmódja

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hide-hidden (filter hidden files) and hide-binary (filter binary files).
hu: Ez az érték meghatározza, hogy mely fájlok kerülnek kiszűrésre a fájlböngészőből. A lehetséges értékek: none (nem szűr semmit), hide-hidden (rejtett fájlok szűrése) és hide-binary (bináris fájlok szűrése).

en: File Browser Filter Pattern
hu: Fájlböngésző szűrőminta

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
hu: A fájlböngésző szűrésére használandó szűrőminta. Ez a szűrő a filter_mode kulcs felett működik.

en: File Browser Binary Patterns
hu: Fájlböngésző bináris mintái

en: The supplemental patterns to use when filtering binary files.
hu: Kiegészítő minták bináris fájlok kiszűréséhez.

en: _Set Root to Active Document
hu: A _gyökér beállítása az aktív dokumentumra

en: _New Folder
hu: Új _mappa

en: New F_ile
hu: Új _fájl

en: _Rename…
hu: Á_tnevezés…

en: _Move to Trash
hu: Á_thelyezés a Kukába

en: Re_fresh View
hu: _Nézet frissítése

en: _View Folder
hu: Ma_ppa megjelenítése

en: _Open in Terminal
hu: Megnyitás _terminálban

en: _Filter
hu: _Szűrés

en: Show _Hidden
hu: _Rejtett megjelenítése

en: Show _Binary
hu: _Bináris megjelenítése

en: Match Filename
hu: Fájlnév illesztése

en: History
hu: Előzmények

en: Open history menu
hu: Előzmények menü megnyitása

en: Modelines
hu: Módsorok

en: Emacs, Kate and Vim-style modelines support for gedit.
hu: Emacs, Kate és Vim-stílusú módsorok támogatása a geditben.

en: Command Color Text
hu: Parancsszöveg színe

en: The command color text
hu: A parancsszöveg színe

en: Error Color Text
hu: Hibaszöveg színe

en: The error color text
hu: A hibaszöveg színe

en: If true, the terminal will use the desktop-global standard font if it’s monospace (and the most similar font it can come up with otherwise).
hu: Ha be van állítva, a terminál az asztali környezet globális szabvány betűkészletét fogja használni, ha az monospace (és a hozzá leginkább hasonlót egyébként).

en: C_ommand color:
hu: _Parancsszín:

en: _Error color:
hu: _Hibaszín:

en: Python Console
hu: Python konzol

en: Interactive Python console standing in the bottom panel.
hu: Interaktív Python konzol megjelenítése az alsó panelen.

en: Quick Highlight
hu: Gyors kiemelés

en: Highlights every occurrences of selected text.
hu: A kijelölt szöveg összes előfordulásának kiemelése.

en: Manage _Snippets…
hu: _Töredékek kezelése…

note: Do the fancy completion dialog
en: Snippets
hu: Töredékek

en: The archive “%s” could not be created
hu: A(z) „%s” archívum nem hozható létre

en: Target directory “%s” does not exist
hu: A(z) „%s” célkönyvtár nem létezik

en: Target directory “%s” is not a valid directory
hu: A(z) „%s” célkönyvtár nem egy érvényes könyvtár

en: File “%s” does not exist
hu: A(z) „%s” fájl nem létezik

en: File “%s” is not a valid snippets file
hu: A(z) „%s” fájl nem egy érvényes töredékfájl

en: Imported file “%s” is not a valid snippets file
hu: Az importált „%s” fájl nem egy érvényes töredékfájl

en: The archive “%s” could not be extracted
hu: A(z) „%s” archívum nem bontható ki

en: The following files could not be imported: %s
hu: A következő fájlok nem importálhatók: %s

en: File “%s” is not a valid snippets archive
hu: A(z) „%s” fájl nem egy érvényes töredékarchívum

en: Snippets archive
hu: Töredékgyűjtemény

en: Add a new snippet…
hu: Új töredék felvétele…

en: Global
hu: Globális

en: Revert selected snippet
hu: A kijelölt töredék visszaállítása

en: Delete selected snippet
hu: A kijelölt töredék törlése

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(3)
en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain alphanumeric characters (or _, : and .) or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
hu: Ez nem egy érvényes Tab-aktiváló. Az aktiválók betűket, számokat (vagy _, : és . karaktereket) vagy egyetlen, nem betű vagy szám karaktert, például {, [ stb. tartalmazhatnak.

note: self['hbox_tab_trigger'].set_spacing(0)
en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
hu: Az a szó, amely után a Tab billentyűt lenyomva a töredék aktiválásra kerül

en: The following error occurred while importing: %s
hu: A következő hiba történt az importáláskor: %s

en: Import successfully completed
hu: Az importálás sikeresen befejeződött

en: Import snippets
hu: Töredékek importálása

en: All supported archives
hu: Minden támogatott archívum

en: Gzip compressed archive
hu: Gzip-pel tömörített archívum

en: Bzip2 compressed archive
hu: Bzip2-vel tömörített archívum

en: Single snippets file
hu: Egyetlen töredékfájl

en: All files
hu: Minden fájl

en: The following error occurred while exporting: %s
hu: A következő hiba történt az exportáláskor: %s

en: Export successfully completed
hu: Az exportálás sikeresen befejeződött

note: Ask if system snippets should also be exported
en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
hu: Fel kívánja venni a kiválasztott <b>rendszertöredékeket</b> az exportálásba?

en: There are no snippets selected to be exported
hu: Nincsenek exportálható töredékek kiválasztva

en: Export snippets
hu: Töredékek exportálása

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
hu: Üsse le az új gyorsbillentyűt vagy a Backspace-t a törléshez

en: Type a new shortcut
hu: Üsse le az új gyorsbillentyűt

en: Execution of the Python command (%s) exceeds the maximum time, execution aborted.
hu: A Python parancs (%s) végrehajtása túllépi a maximálisan engedélyezett időt, a végrehajtás megszakítva.

en: Execution of the Python command (%s) failed: %s
hu: A Python parancs (%s) végrehajtása meghiúsult: %s

en: Insert often-used pieces of text in a fast way.
hu: Gyakran használt szövegrészletek gyors beszúrása.

en: Manage Snippets
hu: Töredékek kezelése

en: Create new snippet
hu: Új töredék létrehozása

en: Add Snippet
hu: Töredék felvétele

en: Remove Snippet
hu: Töredék eltávolítása

en: Import Snippets
hu: Töredékek importálása

en: Export selected snippets
hu: A kiválasztott töredékek exportálása

en: Export Snippets
hu: Töredékek exportálása

en: Activation
hu: Aktiválás

note: "tab" here means the tab key, not the notebook tab!
en: _Tab trigger:
hu: _Tab aktiváló:

en: S_hortcut key:
hu: G_yorsbillentyű:

en: Shortcut key with which the snippet is activated
hu: A töredéket aktiváló gyorsbillentyű

en: _Drop targets:
hu: _Célok:

en: S_ort…
hu: _Rendezés…

en: Sort
hu: Rendezés

en: _Reverse order
hu: _Fordított sorrend

en: R_emove duplicates
hu: Másolatok _eltávolítása

en: C_ase sensitive
hu: K_is- és nagybetűk megkülönböztetése

en: S_tart at column:
hu: _Kezdőoszlop:

en: _Sort
hu: _Rendezés

en: Sorts a document or selected text.
hu: Dokumentum vagy kijelölt szöveg rendezése.

en: _Check Spelling…
hu: _Helyesírás-ellenőrzés…

en: Set _Language…
hu: _Nyelv megadása…

en: _Highlight Misspelled Words
hu: Elgépelt s_zavak kiemelése

en: Highlight misspelled words
hu: Elgépelt szavak kiemelése

en: Default setting for highlight misspelled words.
hu: Alapértelmezett beállítás az elgépelt szavak kiemeléséhez.

en: Configure spell plugin
hu: A helyesírás-ellenőrző bővítmény beállítása

en: Defaults for new documents
hu: Alapértelmezések az új dokumentumokhoz

en: Spell Checker
hu: Helyesírás-ellenőrző

en: Checks the spelling of the current document.
hu: A jelenlegi dokumentum helyesírás-ellenőrzése.

en: _Normal size
hu: _Normál méret

en: S_maller Text
hu: _Kisebb szöveg

en: _Larger Text
hu: N_agyobb szöveg

en: Text Size
hu: Szövegméret

en: Easily increase and decrease the text size.
hu: Szövegméret növelése és csökkentése egyszerűen.

en: In_sert Date and Time…
hu: _Dátum és idő beszúrása…

en: Available formats
hu: Elérhető formátumok

en: Prompt Type
hu: Kérdés típusa

en: If the user should be prompted for a format or if the selected or custom format should be used.
hu: A felhasználótól bekérendő-e a formátum, vagy a kijelölt, vagy egyéni formátum használandó-e.

en: Selected Format
hu: Kiválasztott formátum

en: The selected format used when inserting the date/time.
hu: Dátum/idő beszúrásakor használt kiválasztott formátum.

en: Custom Format
hu: Egyéni formátum

en: The custom format used when inserting the date/time.
hu: Dátum/idő beszúrásakor használt egyéni formátum.

en: Insert Date and Time
hu: Dátum és idő beszúrása

en: Use the _selected format
hu: A _kiválasztott formátum használata

en: _Use custom format
hu: _Egyéni formátum használata

note: Translators: Use the more common date format in your locale
en: %d/%m/%Y %H:%M:%S
hu: %Y. %m. %d. %H:%M:%S

note: Translators: This example should follow the date format defined in the entry above
en: 01/11/2009 17:52:00
hu: 2010. 03. 08., 9.52.00

en: _Insert
hu: _Beszúrás

en: Configure date/time plugin
hu: A dátum/idő bővítmény beállítása

en: When inserting date/time…
hu: Dátum/idő beszúrásakor…

en: _Prompt for a format
hu: _Formátum bekérése

en: Insert Date/Time
hu: Dátum és idő beszúrása

en: Inserts current date and time at the cursor position.
hu: Aktuális idő és dátum beszúrása a kurzorpozícióba.
