gedit master - en to ia translation catalogue (86 entries)

en: Edit text files
ia: Rediger files de texto

en: gedit is the text editor of the GNOME desktop environment.
ia: gedit es le editor de texto official del ambiente de scriptorio GNOME.

en: Text Editor
ia: Editor de texto

en: New Window
ia: Nove fenestra

en: New Document
ia: Nove documento

en: Use Default Font
ia: Usar le typo de character predefinite

en: Editor Font
ia: Typo de characteres del editor

en: Style Scheme
ia: Schema del stilo

en: Autosave
ia: Auto-salvar

en: Autosave Interval
ia: Intervallo de auto-salvamento

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use “none” for no wrapping, “word” for wrapping at word boundaries, and “char” for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
ia: Specifica como inveloppar longe lineas pro le impression. Usa “nulle” pro nulle inveloppamento, “word” pro inveloppar al fin de parola, e “char” pro inveloppar al fin de cata character. Nota que le valores es sensibile al majusculas, assi verifica que illos pare exactemente como mentionate ci.

en: Tab Size
ia: Dimension del tabulation

en: Whether gedit should insert spaces instead of tabs.
ia: Si gedit debe inserer spatios in vice de tabulationes.

en: If this value is 0, then no line numbers will be inserted when printing a document. Otherwise, gedit will print line numbers every such number of lines.
ia: Si iste valor es 0, alora nulle numeros de linea essera inserite durante le stampa de un documento. Alias, gedit stampara le numeros de linea cata tal numero de lineas.

[ctx: shortcut window]
en: Go to line
ia: Ir al linea

[ctx: shortcut window]
en: Convert to uppercase
ia: Converter in majusculas

[ctx: shortcut window]
en: Convert to lowercase
ia: Converter in minusculas

[ctx: shortcut window]
en: Tools
ia: Instrumentos

[ctx: shortcut window]
en: Print the document
ia: Imprimer le documento

[ctx: shortcut window]
en: Show completion window
ia: Monstrar le fenestra de completamento

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ia: Monstrar le adjuta

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ia: Aperir le menu

en: Close Document
ia: Clauder le documento

en: Create a new document
ia: Crear un nove documento

en: New
ia: Nove

en: Save the current file
ia: Salvar le file actual

en: Save
ia: Salvar

en: Document
ia: Documento

en: Words
ia: Parolas

en: Done.
ia: Facite.

en: All languages
ia: Tote le linguas

en: All Languages
ia: Tote le linguas

en: Always available
ia: Sempre disponibile

en: All documents
ia: Tote le documentos

en: All documents except untitled ones
ia: Tote le documentos excepte los sin titulo

en: Local files only
ia: Files local solmente

en: Remote files only
ia: Files remote solmente

en: Untitled documents only
ia: Documentos sin titulo solmente

en: Current document
ia: Documento actual

en: Current selection
ia: Selection actual

en: Current selection (default to document)
ia: Selection actual (prefixate al documento)

en: Current line
ia: Linea actual

en: Current word
ia: Parola actual

en: Display in bottom pane
ia: Monstrar in le quadro inferior

en: Create new document
ia: Crear un nove documento

en: Append to current document
ia: Appender al documento actual

en: Insert at cursor position
ia: Inserer al position del cursor

en: _Save:
ia: _Salvar:

en: _Applicability:
ia: _Applicabilitate:

en: File Browser Panel
ia: Quadro del explorator de files

en: Easy file access from the side panel.
ia: Accesso de file facile per le pannello lateral

en: Home
ia: Initio

en: File System
ia: Systema de files

en: File Browser
ia: Explorator de files

en: An error occurred while creating a new directory
ia: Un error ha occurrite a crear un nove directorio

en: An error occurred while creating a new file
ia: Un error ha occurrite a crear un nove file

en: An error occurred while renaming a file or directory
ia: Habeva un error al renominar un nove file o directorio

en: An error occurred while deleting a file or directory
ia: Habeva un error in le deletion de un file o directorio

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
ia: Un error ha occurrite in le apertura de un directorio in le gestor de files

en: If you delete an item, it is permanently lost.
ia: Si tu dele le elemento, illo es perdite permanentemente.

en: (Empty)
ia: (Vacue)

note: Translators: This is the default name of new directories created by the file browser pane.
en: Untitled Folder
ia: Dossier sin titulo

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
ia: Le nove directorio es actualmente filtrate foras. Tu necessita adjustar tu preferentias del filtro pro render le directorio visibile

en: Bookmarks
ia: Marcatores

en: No mount object for mounted volume: %s
ia: Nulle objecto a montar pro le volumine montate: %s

en: Could not open media: %s
ia: Impossibile aperir le medios: %s

en: Could not mount volume: %s
ia: Impossibile montar le volumine: %s

en: Error when loading “%s”: No such directory
ia: Error al cargamento de “%s”:  directorio non existe

en: Set Location to First Document
ia: Configurar le position del prime documento

en: _New Folder
ia: _Nove dossier

en: Configure spell plugin
ia: Configurar le plugin pro le controlo orthographic

en: Defaults for new documents
ia: Predefinite pro nove documentos

en: Spell Checker
ia: Controlator orthographic

en: In_sert Date and Time…
ia: In_serer data e tempore…

en: Available formats
ia: Formatos disponibile

en: Selected Format
ia: Formato seligite

en: Custom Format
ia: Formato personalisate

en: The custom format used when inserting the date/time.
ia: Le formato personalisate usate pro le insertion del data/tempore.

en: Insert Date and Time
ia: Inserer Data e tempore

en: Use the _selected format
ia: Usar le formato _seligite

en: _Use custom format
ia: _Usar un formato personalisate

en: _Insert
ia: _Inserer

en: Configure date/time plugin
ia: Configurar le plug-in de data/tempore

en: When inserting date/time…
ia: Quando on insere data/tempore…

en: Insert Date/Time
ia: Inserer Data/Tempore

en: Inserts current date and time at the cursor position.
ia: Inserer le data e le tempore actual al position del cursor.
